'Jkovinciaat 'llieuws £wid- en Jxiin&ouw £aatste Aecufitm tBucgecUjiie iicutd Jiackt&eciditw hoogheemraadschap wognum. winkel. de rijp. broek op langendijk. hoorn. berkhout. noordscharwoupe» stompetoren. ingekomen personfn. OVERTREDING CRISISZU1VEL- BESLUIT. critieke toestand in spanje. Op verschillende plaatsen hadden d« dk wedstrijden te nieuwe niedorp. f' HERSTEMMING VOOR HET NÖORDHÖLL. NOORDERKWARTIER. Het bestuur der Alg, Kiesver. van het Hoogheemraadschap Noordh. Noorderkwar tier, verzoekt ons opname van het volgende: In het district Alkmaar moet a s. Woens dag nog een herstemming plaats hebben tus- sctteil, 2 candidaten onzer kiesver. en 2 der politieke partijen voor Hoofdingelanden plaatsvervangers. Het aantal stemmen, dat op deze 4 candidaten werd uitgebracht, liep niet veel uit elkaar. De candidaten van de pol. partijen, de heereft Langendijk en Rin- gefS, krtgen resp. 1519 en 1677 stemmen. Ortze candidaten, de heer A. Burger verkreeg 15tl ert de heer jhr. H. van Foreest 1733 stemmeh De Iaatsten behooren gekozen te ■wordén. In de eerste plaats moet daarvoor geijverd worden, omdat zij mannen zijn. die de belangen, eenmaal aan hen opgedragen, op 6erieuse Wijze zullètt behartigen Daarvoot staat niet slechts bor-~ hun uitstekende staat van dienst op ander gebied, maar ook het feit, dat zij in alle opzichten de capaciteiten bezit ten. noodig Voor het vervuren Vén dit ambt. Zou er iemand beter geschikt zijn om de belangen, die toch ongetwijfeld de Midden stand in het Hoogheemraadschap heeft, beter te behartigen dan de voli;verige secretaris van de Alkmaarsche Vereen, voor den Han- deldr. efl IndUstr. Middenstand? Niemand beter dan de heer A. Burger. De middenstan ders hebben nu nog één kans, Zich in het Hoogheemraadschap te laten vertegenwoor digen. Laten zij die kans niet voorbijgaan! Met alle recht mag worden verwacht dat ieder middehstander uit de gemeenten, tot het kiesdistrict Alkmaar behoorende, zijn stem zal uitbrengen op den heer A. Burger. Deden zij anders, zij zouden blijk geven, de behartiging hunner belangen niet te ver st" i. Voor de eöndidatuur van jhr. vön Foreest is eigenlijk geen aanbeveling noodig: Zij spreekt voor zichzelf. Jhr. van Foreest is op gegroeid te midden van waterschapsbelan- geti. Wie zal deze zuiverde. zien dan hij? En wie zou ze me' meer nauwgezetheid, kennis van zaken en onbevangenheid kttrnen beoir deel en? Een man als Jhr. van Foreest be hoort itl het Hoogheemraadschap als een van de beste, die voor de belangen der Inge landen zal strijden. Beide candidaten zijn door en door bekend met de locale belangen van dit district. Bovendien zou u„ verkiezing rechhaardi- ging vinden in de overweging, dat dan het aantal zetels der Alg. Kiesvereen. met Mid denstand te Alkmaar meer in ovi eenstem- minp was met het op haar candidaten uitge brachte aantal Stemmen, dat recht geeft op 1.0 zetels, terwijl het bij de verkiezing van de heeren Burger en ihr. van Foreest rtog slechts 8 zou bedragen. -.Met den meeste" aandrang wekken wij daarom op, bij de herstemming te kiezen: A Burger te Alkmaar en Jhr. H. van Foreest te Heiloo. Tot veldwachter dezer gemeente is roet fngang van 20 December a.s. benoemd W. Vonk, thans marechaussee te Nieuwer Am- stel. <tf. Door de Ned. herv. kerk werd aan de pachters harer landerijen in 1931 een re ductie toegekend van 20 pCt., in 1932 50 pCt. en in 1933 40 pCt. Deze laatste reduc tie Schijnt ontevredenheid te hebben gewekt bij de pachters, die op den betaaldag niet zijn verschenen, doch te kennen hebben ge geven de tusschenkomst van den kanton rechter te zullen inroepen. De huur, die voor 4 jaren was aange daan, eindigt 31 December 1933. GRAFT. Als bestuurder van het zeevaarts fottds te Graft wordt voor dragen de heer Coms. Slooten Jaczn., terwijl den heer J Chr. Heij- nis het secretariaat dezer vereeniging is op gedragen. WEST-GRAFTDUK. Zaterdagavond werd vanwege de afd. West Gtaftdijk van den Bond voor Staats- Csionneeritig een propaganda-avond ge iden. De bondsfilm werd vertoond terwijl de heer Bruin uit Alkmaar een rede uitsprak. De opkomst was goed. Naar We vernemen hebben Gedeputeer de Staten van Noordholland besloten, aan de gemeente de Rijp een bedrag van 3000 toe te kennen in de meerdere kosten voor het bouwen van de Beemsterbrug. Een bui tenkansje voor de Rijp. Volgens ingekomen schrijven van den minister van sociale zaken is de bestaande steunregeling voor de tranportarbeiders. werkzaam in het bedrijf der vereeniging „De Koophandel", verlengd tot en met 28 April 1934. Eveneens is goedkeuring verkregen op de door B. en W. aangevraagde steunrege ling ten behoeve van de bouwvakarbeiders Ingevolge een gemeentelijke aanschrij ving inzake de winkelsluitingswet is toege staan, dat de winkels voor schaatsen en aan verwante artikelen Zondag van 's morgens negen tot 's middags vijf uur geopend mogen zqn. Bij de vaststelling van de primitieve be grooting der gemeente voor het jaar 1933 werd de subsidie aan de gemeentelijke instel ling voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor genoemd jaar bepaald op 100 000; welk bedrag bij raadsbesluit van 28 Febr. 1933 werd verhoogd met 2 700 en alzoo ge bracht werd op 102.700. Uit een verstrekt overzicht, loopende tot 20 Nov. J.l. is gebleken, dat tof dien datum meer uitgegeven dan geraamd is een bedrag van 43.352. Bij de verkiezing voor de Bannë Werd in de vacature van den heer S. Mol als lid van het dagel. bestuur (niet herkiesbaar) gekozen de heer J. Kamp. De heer J. M. Nlerop wera herkozen als hoofdingeland. Uitvoering vart ,Hetcults en Hygitü'\ Zondagavond werd de eerete van de drie uitvoering gegeven van onze plaatselijke gymnastiekvereeniging „HertuleS en Hy jjlea" in het lokaal van den heer J. de Bak- Deze eerste avond waren reeds velen Op gekomen om te kunnen genieten van mooi uitgevoerde turnoefeningen, balletten, voor dracht, enz. Het programtna wordt boven dien zeer vlot afgewerkt in een non-stop tempo, zöOdat wij een ieder kunnen aartraden deze uitvoeringen te bezoeken. Zotldag Wördt ef nog een wedstrijd gehou den van de beste turner(sters) van Noordhol lands Noorderkwartier en „Hercules en Hygiea". HEILOO. In den ouderdom van 91 jaar oiéileed de oudste inwoonster in onze gemeente, de wed. C. StroomerLindeboom. In de commissie voor Werkverschaffing (welke bestaat uit raadsleden en leden der vakorganisaties) is inplaats van den he"r Pi J. Kraakman, die bedankte, gc-kczen de heer P. J. Dekker. LIMMEN. Irl deze gemeente heeft de werkloosheid ongekende vormen aangenomen. In een dorp met 2000 zielen staan 88 personen als werk loos ingeschreven. De nood is dan ook hoog geètegetl, wat des te meer klemt, omdat hier weinig productief werk gevortden kan wor den. De commies der belasting, de heer S Buis, is overgeplaatst haar Castricum, OUDE NIEDORP. Donderdagavond vergaderde het Vee fonds in het café „Myts" te Ver.aat. De no tulen der vorige vergadering, welke onver anderd werden vastgesteld, gaven aanleiding tot de opmerking, dat 'n paar leden, die als zoodanig hadden bedankt, nog contributie verschuldigd waren. Aan den secretaris boekhouder werd opdracht Verstrekt, deze bedragen alsnog te innen. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer J. Lont, secretaris- boekhouder bij acclamatie herkozen. Goedge keurd werden rekening en jaarverslag over het afgeloopen jaar. Uit het jaarverslag bleek, dat 380 dieren verzekerd waren Hiet- van werden afgekeurd 8 koeien en 1 kalf. We gens afkeuring werd.aan vergoeding betaald 860. De opbrengst der afgekeurde koeien bedroeg 422.50. De rekening wees aan een totaal aan uitgaven van 1297.74, aart ont vangsten 1238.34, zoodat het nadeelig sal do bedroeg 59.40, hetgeen ontstaan is, doordat het laatste kwartaal geen omslag is afgehaald. Besloten werd om bij het ver gehuldigde voor het volgend kwartaal 15 cents per 100 verzekerd bedrag bij te reke nen, waardoor ongeveer 63 wordt opge bracht. Voor omslag over het afgesloten boekjaar moet behalve de bovengenoemde ge weigerde betalingen, nog worden betaald 12.91, zoodat feitelijk een klein batig saldo bestaat. De percentages van den omslag per kwartaal waren 0.5, 0.5, 0.6 en 0.15, nog te innen totaal 1.75 per 100 verzekerd be drag per geheel jaar. Aan den secretaris-boekhouder werd dank gebracht voor zijn beheer. Besloten werd om evenals het vorig jaar, de koeien van de leden, aangesloten bij een erkende t.b.c.-bestrij- dingsvereeniging, welke koeien na onderzoek als open-lijders werden onderkend, voor de volle waarde over te nemen, waarbij dan de uitkeering van 50 ten bate van het fonds komt. Zij, die nog niet aangesloten zijn, Wer den opgewekt zich vóór 1 Januari a.s. aan te melden ten kantore van de zuivelfabriek „Ex celsior" te H.Hugowaard, zoo eenigszins mo gelijk door persoonlijke aangifte. De regeling met de zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer werd gecontinueerd en de daarbij aangeslo ten leden kunnen bij die fabriek aangesloten blijven. Tot leden van de rekeningscommissie voor het volgend jaar werden benoemd de heeren Jb. Bood en P. Helder. Hierna sloot de directeur met woorden van dank de vergadering. Zaterdagavond werd voor de leden der Vereeniging van Land- en Tuinbouwers en de afdeehng der Höllandsche Mij. van Land- ™lvf. Sche.mer' een lezing gehouden met lichtbeelden over de Plantenziektebe- stiijding, door den heer A. Schouten uit Arnhem. De voorzitter, de heer D. de Boer DL, Heette Ge aanwezigen welkom en bracht ver- i^,ensSfoote nut van bestrijding der Zui. P'aqten naar voren. Vooral de ruchtbocirtén in de Schermer verkeeren over het algemeen in een slechten toestand. Aan het snoeien of bespuiting wordt zeei weinig aandacht geschonken. t Resultaat noemde spr. dan ook bedroe vend en hij sprak den wensch uit, dat door de lezing van den heer Schouten, meerdere eigenaars van boomgaarden tot een betere behandeling zul'en overgaan. De heer Schouten krees; hierna het woord, hij wees op het nut, dat de Planienziekte- kun .igen dienst te Wageningen verricht, voor de land- en tuinbouwers. Hij noemde een brochure der schurftziekte bij appel en peer, Welke bij bovengenoemde „Dienst te Wageningen verkrijgbaar is, voor een boomgaardbezitter onmisbaar. De lichtbeelden welke hij vertoonde waren zeer duidelijk, tevens had de spreker de aar dige attentie om bij den aanvang van Kze serie, eenige foto's der Schermerfeusten te breiigen. Zoo zagen wij r.og weer eens het fleurige bruiospaai. de heer en mevrouw D. Kramer Glijnis te midden van hun gasien tijdens Je boerei.bruilott m met applaus Wer den de Neldcr begroet. Op de teniooiislelling te Stompeto ei wa ren door den heer D. de Boer Dz. onbespro ken vergelijkende proeven ingezonden van vruchtboom en. en andere die deskundig wa ren behandeld. 3peciaal( was door bovenge noemde een .Natprasit" behandeling toe gepast. efl groote gave vruchten Waren hier van het verbluffende resultaat. De heer Schouten adviseerde om drie keer te bespuiten en wel In het voorjaar bij het opengaan der knóppen, in de lente (de hoofd- bespuiting) direct na afval der bloembldadles en de laatsfe twee drie weken daarna. Vervolgens werp ons de verwoesting aan getoond, der graaiiziekten: Tarwesteenbrartd, gestestreep ziekeen eh haverstulfbrahd en de middelen ter bestrijding hiervan. Ook liet hii otts zien de enorme schade, welke door insecten, mijten, zwammen enz. worden aangericht. Als bijzonder voorbeeld noemde spreker de schade, welke de bastaatdsafijnv'inder voor eenige 'aren terug in Limburg heeft aange richt. Geheeie boomgaarden we"dèii toert kaalgevreten door rüpsen van deze vlinder soort Eigenaardig was dat deze rupsen- plaag tot staan werd gebracht door andere parasieten, dk hun verdelgden en voor de vruchtboom onschadelhk waren. Door den heer C. Wonder werden inlich tingen gevraagd over het pebruik van Atetan bij pootaardappelen en de resultaten werden door den spreker Zeer goed genoemd. Na.afloop der lezing bracht de voorzitter dert heer Schouten dahk. voor zijn leerzame, vlotte en boeiende voordracht De onderzoekingen van het rundvee oO t. b. c.. door de leden van de fokvereeniging „De Eersteling", is begonnen Zeer belangstellend wordt het resultaat af gewacht, daar verschi'lende veehouders hun jongvee dit iaar t. b. c.-vrij hebben opgefokt met karnemelk. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Het Was deze week slap aatl de veilin gen ert vahwége dé vrij strenge vorst kon ook het vervoer Van en naar de veilingen niet zoo gemakkelijk plaats vinden, vooral niet bij vervoer op verren afstand, daar de vrees niet denkbeeldig was, dat de groenteh onderweg zouden vervriezen. Toch is het vroeger meermalen voorgekomen, dat onder dergelijke weersgesteldheid belangrijke hoe veelheden stapelgroenten werden verkocht. De hoodoorzaak, dat het deze week niet zoo druk was als het wel placht, is dat de vraag niet zoo groot was als dat vroeger het geval wél was. Met den aanvoei van aardappelen was het afgeloopen. Konden we er de vorige Week op wijzen, dat nog ruim 100 spoorwagens roode kool aan beide veilingen werden aangevoerd, deze week werd dit aantal op verre na niet bereikt. Het betiróeg nu! slechts het vierde deel of ruim 25 spoorwagens. Dat er bij een dergelijke inkrimping,van het aanbod, toch wel iets betere prijzetr moesten worden be steed, was toch Wel ïe verwachten. De uit komst was ook werkelijk zoo. Het mooie kleingoed van 3 a 4-pond steeg met onge veer 1immers werd daarvoor van 2.20 2.60 betaald, eeh prijs die sedért maan den niet is bedongen. Dat nu zoo goed als alles kan worden verkocht* is te begrijpen, zoodat ook alle aangevoerde groote kool 1 en minder groote 1.201.70 op bracht. Veel best goed komt er intusschen rtog rtiet aan de markt, zoodat het grootste deel tot het doorschot behoorde. Hoewel ook de aanvoer van gele kool zeer belangrijk minder was dan de laatste weken (deze week 12 spoorwagons tegen de vorige ongeveer 70), was het stijgingspercentage hier nog geringer dan bij de roode kool. Had men bij den verminderden aanvoer van bloemkool op eert stijgende vraag naar gele kool gerekend, er was maar weinig van te bemerken: het grootste gedeelte van het ter markt gebrachte, Werd weer voor 1 per 100 K.G. verkocht. Voor een enkel heel mooi partijtje van de meest gewenschte grootte, kon 1.30—1.50 worden bedongen. Gewone witte kool werd er in 't geheel niet meer aangevoerd en de aanvoer Van Deen sche witte was zeer gering. De prijs was iets minder slechts dan de laatste weken, doch ook nu liep de hoogste noteering voor goede kwaliteit niet boven de 1.90. Er werden nog partijen tegen den minimumprijs van 70 cent verkocht. Midtielgroote golden 90 cent tot 1.20. Met moet verwondering achten, dat er rtog bloemkool ter markt kwam. Bij deze strenge vorst had men dit niet verwacht. Er kwamen er nog een 3000 stuks. Voor de mooiste werd van 6f 10 betaald, kleinere brachten 5 tot 7 p. Voor tweede soort werd 0.50 1 besteed. De handel in uien was weer slap. Er wer den iets betere prijzen besteed dan de laatste weken, dank zij de mindere aanvoer. Mooie gele uien brachten f 2.60— f 3 op, terwijl voor grove 2.50—2.70 wend betaald. Nep gold van f 2.10—2.30, drielingen van f 1 -ƒ 150. Voor bieten was al zeer weinig belangstel ling; het weer was er ook niet naar om er veel aan 'te voeren. De gemaakte prijzen lagen tusschen f 0.60— f 140. Ook voor het aan voeren van veel peen vroor het te hard. Wat ter markt kwrm. bracht redelijke prijzen op, n 1 f 33.25 voor groote en 1 30 voor kleine. Andijvie bracht ruim 1 op. De aanvoer was gering. Af FM A AR. J. de Krijger, arbeider, G.K en echtg «n kinderen, Zeglis 128, van Oudorp. A. Berkenpas, N:Hfiliaalhouder en echtg. en kinderen, Schaepinaïikade 40, van Enschedé. C. J. Elfriuk, RKon- dei wijzeres, Geestersingel 40, van Ob- dam. B« C. M de Munk, echtg. van G. Nijemanting, R K St Annastraat 15, van Noordwijk. J. G. Ooijen N.H on derwijzeres, Verdronkenoord 43a, van Koedijk. M. J. Buijs, R Konderwijze rev, Sliksteeg 10, van Ursem. K Stadtman, geen, kernmaker en echtge noote Uitenbosehstraat 28, van Oudorp - L Smit geen, verpleegs'.er K.u -'aan 14, van Castricum. -CC.de Ridder, R K., dienstbode, Lyceumstraat 19, van 2oei«rwoUde. A. J Roos, N.H., ge leidster .Laat 107, tan Ëgmotid aan Zee. C. G. Klugt, N.Hdienstbode, Fnidsen 87, van Amsterdam. A. E Beumer, R K Koorstraat 5, van De Rijp. A. P. Meijer, N.H., telefoniste P.T.T., Metius- graéht 6, van Utrecht. A. M Düllaart, N.H., v. d. Waudestraat 22, van 's-Gra- venhage A. Knol, Gerefdienstbode, Oudegracht 185, van Emmen. P, Val' kering. R K„ dienstbode, Mient 23, van Limmen. C. de Waard, geen, z b Achterstraat 44, van Rotterdam. F. C Wijdenes Spaans, geen, Corfstraat 12, van 'S-Gravenhage. J. P. Peeréboom, N.H., makelaar, Stationsweg 46, van 11- pendatn. M Raat, echtgefn. van J. P. PeereboOhl, N HStationsweg 46, van Heiloo. G. Oudshoorn, N.Hrijtuig- poetser N.S en echtgenoote, Stuartstr. 35, van Oudorp (NH) J Raves, L. d. H., rijwielhersteller, en echtgenoote, Raaksje 14, van Oudorp (N HK. Munting, geeö, brugopeichter N Sen echtgenoote en dochter, R K Sehaep- mankade 39, van Utrecht F. Zu'dema D Ghuishoudster, Steijnstraat 13. vah Dordrecht. G. A. Kooij, N.H., echtg. van G. J. de Jong, zonder beroep, Fnhl- seh lila, van Hêerhugowaard 3 Th M. de Vries. R K., hotelhouder, en echtg. en kinderen, Oudegrabht 216, Vart Ber gen. N. K. Bettink, geen, en echtg. N'euwpoortslaan 12, van Ned O. Indië. E. C. Martin, weduwe van P. H. Schenke, N.HWesterweg 113, van Haarlem. A3. de Hoog, geen, chef w-iSchinrichting-, Stationsstraat 13, van Heemstede. F. J Rozemeijer, RK, leerl. Verpleegster, van Everdlngenstr. 18, van Wormer. P. Schouten, N H., bakker, Otnval 11, van Warder. 3. Verduin, R.K., dienstbode, Fnidsen 109, van Heiloo. - W. Liche, D L„ kapper, Spoorstraat 66, van Haarlem. N. Kok, entgen van D Groen, O C., zonder be roep en zoon, Ritsteeg 6, van den Hel der. M. Groen, echtgenoote van A. S. HonsBëek, O.C., Kitsteeg 6, van den Hel der. W. I. Kaskes, R K,, leer), ver*- pleegfstcr, van Everdihgenstraat 18, van wormer H Baan, geen, verkoopster, Nieuwpoortslaan 98, van Amsterdam. D. C. Hoogenstraaten, echtg. van F, L. Driessen, R.K., Bisschop Bottemanne- s'raat 68 ,\an s'-GraV^nhage. M. Troost, wed. van T. Drijver, N HKruis- laan 14, van Den Helder. M. II. Krijnse Locker, opzichter Prov. Waterstaat, en echtg., Comansstraat 29, van Korten- h^ef. C. A. Schouten. R K., leerling verpleegster, van Eve-dihgenstraat 18. van 's-Gravenhage. D. W. Zwart, geen chef kok, Lahgestraat 35, van Amster dam. A. B. M. Schouten, geen en echtg., N H en dochter, geen, Fonteijo VerSchUirstraat 20, van Gchoorf. L Y A. Stroomer, R K., zonder beroep, Spoor straat 63, van Amsterdam. W. Huls man, wed. van F. 6 ter Horst. G.K, Sharloo 7a, van Dordreht. E. Münch, R.K., dienstbode, Noorderkade 64, van Amsterdam. F. J. Cedee, R.K., win- keljuffrLangstraat 44. van Heiloo. B. Besseling, R.K., leerl. verpleegster, van Everdingenstraat 18, van Hoogkar- spel. M. Mulder, N.H., huishoudster, Kehnetnersingel 27 I, van Heiloo. J. D Bloemen, N.H, zonder beroep, en echtgenoote, Westerweg 110a, van Eg- mond aan Zee. N. F. Dekker, geen, zonder beroep, Kennemerstraatweg 111, van Amsterdam. H. Madderom, Th.V., handelaar in vegetarische levensmidde len, en echtgen. en dochter. Spoorstraat 52, van Bergen. Cè J. Zutt. R K echt. gen, van W. Bruin Oudegrachi 145. van Siht Maarten. E P. Molenaar, N H en broer Johan, Ritsevoort 60, van Vel- sen. P. Nieuweboer, geen. kantoorbe diende, Spoorstraat 13. vah Nieuwe Nie- dorp K. ter Horst, N.H stoker, Fnid sen 87, van 's-Gravenhage. (Ongecorrigeerd.) GEEN FUSIE O.S.P. EN R S.P. Naar wij vernemen zijn de voorbereidende fusie-besprekingen tusschen O.S P.-bestuur en R.S.P.-bestuur zonder resultaat afgebro ken. De Hooge Raad heeft heden arrest gewe zen in de zaak van P. J. P. te Hontenisse, die door de rechtbank te Middelburg met vernie tiging van een vrijsprekend Vonnis van den kantonrechter te Hulst is veroordeeld ter zake, dat hij als erkend belanghebbende In den zin van het crisiszuivelbesluit niet heeft voldaan aan het voorschrift om aanteekening te houden van den gang vart zaken in zijn bedrijf. Verdachte beweerde n.L, dat hii niet erkend was, aangezien dit niet geschied was door den voorzitter der crisiszuivelcentraie. De Hooge Raad heeft overwogen, dat vef- dachte's erkenning voldoende bleek o.m. door het ontvangen van crisis-botermerken en heeft het cassatieberoep verworpen. Vele bommen en vele gearresteerden. In geheel Spanje is de perscensuur afgekondigd. Een Spaansche journalist, die een buitenlandsch blad vertegen woordigt, is wegens de verspreiding van valsche geruchten gearresteerd. Gedurende den nacht van Zondag op Maandag ontploften bommen op ver schillende plaatsen in Madrid, die be langrijke materieele schade aanrichtten. Ook in de dorpen in de omgeving von den aanslagen plaats, waardoor voorna melijk de electrische lichtleidingen wer den verhield. Te Madrid werden 200 personen gear resteerd. Te Barcelona kwam het In den loop van den nacht tot ernstige syndicalisti sch'; onlusten. O. a. werden 10 b^^men tot ontDloffinir gebracht, waarvan een voor de cavalerie-kazerne. Eén aantal personen Werd gewond. cyndicalisten barricaden Opgeworpen en levefden vuurgevechten tegen de politia Een kerk werd in brand gestoken en op de ter assistentie verschenen brandweer werd geschoten. Ook op de tratnwagehs wérd gescho ten, terwijl naar een aantal tramwagens met bommen Werd gewórpen, waarbij passagiers werdén gewond. Negentig përsonen Werdeh gearresteerd, terwijl bij wijze van Veiligheidsmaatregel een batterij in stelling werd gebracht. Te Manresa ontdekte de politie een dépot met 600 bommen. In de provincie Huesea werd iA vier dorpen-de commune uitgeroepen. Resumeerend kan echter worden ge zegd, dat de regeering meester van den toestand is. De extremistische opstan den brengen nergens het bewind iD gevaar. Te Nieuwe Niedorp zijn hedetlfhergen de wedstrijden over 500 en 1000 M. voor dames begonnen. De dooi had het Ijs 2aeht ge- maakt, wat van invloed was op de tijden. In totaal nemen 11 dames aan deze wed strijden deel. De uitslag over de 500 M. luldtt 1. Mej. Donker te Ilpendam 62.4 sec. 2. Mej. A. laconis te Amsterdam 64 sec. 3. Mej. E. Taconis, idem, 65.2 sec. 4. Mej. Meegers te Bussufll 69.4 sec. 5. Mej. Borst te N.-Niedorp 70 sec. 6. Mej. Gaastra te Heerenveen 77.2 sec. '(gevallen) 7. Mej. Welles te 't Zand 78 4 sec. (gevallen) 8. Mej. de Boer te A. Paulowna 79.6 sec. 9. Mej. Koopirtahs Reine te Nieuwe Niedorp 80 sec. 10. Mevr. Schenk—Bakker te Anna Paülowrta 80.2 sec. 11. Me}. P. Bakker te Ertkhui2en (gev.) DE VAART AMSTERDAM— ROl IERDAM BLIJFT OPEN, Eenige belanghebbenden bij het bevaren vart het traject Amsterdam— Leidenden Haag—Rotterdam hebben in overleg en met medewerking van de vereeniging van werk gevers in de binnenbeurtvaart Besloten be doeld traject door ijsbfèkêrs open te houden. Reeds werd op 9,10 en 11 December het ge- heele traject opengebroken. Heden zal zoo wel van Rotterdam af als van Amsterdam af een ijsbreker Vertrekken, Zoödat de goede Overtocht der vaartuigen op dit traject is Verzekerd. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Dood opgekomen. Gistermorgeh ging de 70-jarige J. de Jong in de Hoorn bij Delft hooi halen Met een ladder klom hij in een hooiberg. Door onop gehelderde oorzaak is de man tijdens zijn werkzaamheden van de ladder gevallen. Het slachtoffer was vrij wél onmiddellijk dood. GEBOREN: Wijntje d. v. Jan Gootjes en Hendrika Verhuist. Jan Frederik t. v Jan Frede- rik Jansen en Guurtruida Mirt Hubertus Laurentius z. v. Jacobus Johannes v.d Bosch ert Antouia Johaiina Verbeek. Comelia Fre- derika d. V. Corhelis Jansen en Frederika Bestter. Ettimechien d. V. Cornelis Dek ker en Riefka Verhage. OVERLEDEN: Aaltje Koordes wed. Pieter Boogaardt 73 jaar. JacOj Komijn 8t) jaar. Johan nes Wilhelmus Koning 8 jaar. Aliaa Ma ria de Wildt gehuwd met Petrus Hoedjes 48 jaar. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 11 Dec. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoei en prijzen- als volgt: 56 Vette koeien 110225, handel redelijk; 13 Glaskalveren 15 40; 4 Vette kalveren 37.5060, vette kalveren per K.G 70—80 cent; 18 Nuchtere kalv. (slacht) 8—20; 456 Vette varkens per K O. 34—38 cent. Handel stug. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 11 Dec. 1933, Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 48C vette koeien, le kw. 57 60 cent, 2e kw. 48—56 cent, 3e kw 40—47 cent. mindere soorten 33—39 cent per K G. slachtgewicht54 melk- en kalfkoeien 150 190; 127 Vette kalveren, le kw. 4246 cent, 2e kw 36—40 cent fier K.G. levend- gewicht; 28 Nuchtere kalveren f 6—9; 104 Schapen 15—19; 1772 Varkens, vleeschvarkens, wegende Van 90—110 K G. 44—45 cent, zware varkens 43—44 ei, vette varkens 42—43 cent per K.G. slachtgewicht; 29 Paarden 60100. Er waren 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd Overzicht: Runderen behoorlijken aanvoer, handel vrij vlug, doch de prijzen iets lager. Vette kalveren flinken aanvoer, handel sle pend met lagere prijzen. Varkens flinken aanvoer, stugg enflandel, prijzen gelijk vo rige week. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Déc. '33. Langendiiker Groentenveiling. 96000 stuks Bloemkool le 8. 1.50—3 per 100 stuks; 8000 K G. Gele kool le s. 1 2, per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 9 Dec 1933. 1500 K G. Uien: uien 2 60, grove 2.50; 35800 K.G. Rnode kool f 1 2.70; 6400 K.G. Oele kool f 1 -f 1 60; 3000 K G. D. witte kool 1 90, alles per 100 K O. WARMENHU17EN, 9 DeC. 1933. Roode kool le s. 1.40-/ 2.70, 2e s. 1 20— 1.80; Gele kool le s 1.40—1.50, 2e s. 1 20; Deensche witte kool le s. 1 40 1.60. Aanvoer: 19025 K G Roode kool; 1900 K G. Gele kool: 4300 K.G. Deensche witte kool,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3