Nederland-Oostenrijk. 0-1. IJs en weder dienende Alkmaarsche Courant van Maandag ti December 1933. Een prachtige wedstrijd, waarin het Heder- landsche elftal een spel speelde, dat volkomen opgewassen was tegen het „Wunderteam". Een moreele overwinning van Nederland. Nederland kan tevreden zijn. Eindelijk beginnen de ijsclubs zich te roeren. Verschillende wedstrijden in onze omgeving. WAT KRIJGEN WIJ NU? SPORT EN WEDSTRIJDEN. Daar hebben wij dan den eersten inter land-wedstrijd van dit seizoen gehad en als het waar is, dat de eerste klap een (Ja^der waard is, moet het seizoen 19331934 wei heel gunstig verloopen. Immers, de wedstrijd NederlandOostenrijk was er een van uit stekend gehalte en heeft geleerd, dat er met ons kleine landje wel terdege rekening ge houden moet worden. Er ging van de Oostenrijkers een grooten roep uit Een jaar geleden noemde men 't elf tal 'n „Wunderteam" en deze titel verdiende het zeer terecht. Met dit Wunderteam stak Meisl, de Oostenrijksche Lotsy, de Oostenrijk- sche voetbaldictator, het Kanaal over en vocht er tegen Engeland. Toen ontdekte men, dat Oostenrijk inderdaad „hoogeschool"-voetbal speelde, dat voor het Engelsche spel niet on der behoefde te doen. Alleen het was iets minder productief. Nu zijn we weer een jaar verder. De Oos tenrijkers hebben tijd gehad, om iets uit de Engelsche school over te nemen en al is het elftal niet precies meer zoo samengesteld als een jaar geleden, in kracht zal er wel niet zoo heel veel verschil zijn geweest, terwijl de pro ductiviteit wellicht iets grooter geworden is. Het huidige elftal speelde tegen Schotland zeer verdiend gelijk en een team, dat eenigs- zins anders was samengesteld en onder den naam „Weensch elftal" speelde, verloor van Arsenal, een der sterkste, wellicht de sterkste ploeg uit Engeland. Met een verloren en een gelijk gespeelden wedstrijd zag het er dus niet al te gunstig uit voor de Oostenrijksche heeren, die ge hoopt hadden op een zegetocht. Gelukkig was er ae wedstrijd NederlandOostenrijk nog, die natuurlijk al bij voorbaat een overwin ningwat zeggen we?een groote overwinning beteekende! Dat Oostenrijk echter niet ging wagen, bleek duidelijk uit de samenstelling van het elftal. Meisl had voor gisteren het sterkste team in het veld gebracht en zeker aan de spelers de opdracht gegeven, om de score zoo hoog mogelijk op te voeren. Dan zou tenmin ste het doelpuntensaldo ten gunste van Oos tenrijk komen Dat sterkste elftal heeft echter ontdekt, dat er met Nederland niet te spotten viel. Sterker nog :het heeft moeten ervaren, dat de tegen stander een volkomen gelijkwaardige was! Karei Lotsy kende de kracht van Oosten rijk en hij heeft reeds eenige dagen voor den wedstrijd laten uitkomen, dat hij een neder laag met twee doelpunten verschil ons land al best tevreden zou mogen zijn. Dit beoor deelde Lotsy natuurlijk met inachtneming van alle normale omstandigheden. Maar ziet, de vorst kwam een spaak in het wiel steken. Wel was het Stadionveld netjes afge dekt, zoodat de grond niet al te hard was. maar intusschen bleek, dat het veld maar nauwelijks bespeelbaar was. Deze handicap was voor de Nederlanders grooter dan voor hun tegenstanders. Immers, deze laatsten moeten het hebben van zuivere techniek, desnoods met kort samenspel, ter wijl de Oranjemannen hun succes in den re gel zoeken in snelle, overrompelende aanval len. Dit laatste is op een hard, bevroren veld, heel moeilijk, omdat allereerst snelheid ver- eischt wordt. Nederland had nog een handicap. Er ston den n.1. eenige spelers op de ziekenlijst en toe valligerwijs waren dit spelers, die anders ze ker van hun plaats waren: Weber en Adam. Verder was een geheel nieuwe linkervleugel geformeerd, ook al, omdat een Bonsema niet beschikbaar was voor de linksbinnenplaats. En tenslotte was het midvoor-vraagstuk deze keer moeilijk op te lossen. Bakhuys durfde het zelf nog niet aan, van Reenen en Lungen hadden niet voldaan, zoodat Lagendaal maar weer van stal was gehaald. Zoodat deze linie bestond uit Wels-Vente-Lagendaal-Schoema- ler-Mulders. Had men de beschikking gehad over al die anderen, wellicht was deze linie aldus samengesteld: Adam-Vente-Bakhuys- Bonsema-Mulders. En deze laatste was zeer zeker veel gevaarlijker, veel beweeglijker ge weest. Waarmee wij feitelijk maar wilden zeggen, dat Nederland niet het sterkste elftal in her veld brachten tegen de grootmeesters uit Weenen. En dus moest Nederland verliezen. Daar was iedereen van overtuigd, de spe lers, de T.C., de K.C. en het publiek. En juist daarom was het publiek al direct in de goede stemming; juist daarom begonnen de Neder landers vol vuur en enthousiasme, juist daar door kregen wij een wedstrijd, die verre van eenzijdig was. Integendeel, wij hebben een wedstrijd gezien, die boeide, die de koude deed vergeten. Wij hebben een wedstrijd mee gemaakt, waarin Nederland meerdere malen het initiatief nam, waarin Oostenrijk zich ge heel moest geven, omeen nederlaag te voorkomen. O zeker, de Oostenrijkers waren technisch superieur, maar het Nederlandsche systeem woog'daar zeker tegen op. Sterker nog: de Nederlandsche aanvallen bezorgden de witte verdediging veel meer moeite dan de Oosten rijksche aan v. d. Meulen c.s. Wel brachten de gasten door fraai spel het leer dikwijls voor v. d. Meulen's heiligdom, maar het schieten was zwak en men probeerde door eindeloos combineeren een doelpunt te maken. Zoodoende kon onze verdediging steeds weer Ingrijpen en opruimen, dank zij een misver stand, tusschen van Run en v. d. Meulen. In plaats dat van Run het leer wegtrapt (waar toe zeker gelegenheid was) liet hij het gaan voor v. d. Meulen, die er niet bij kon en zoo kwam feitelijk geheel onverwachts het eenige doelpunt van den wedstrijd. Een doelpunt, dat verre van fraai was; een doelpunt, dat „men" een „geluksgoaltje" noemt. Door dat gelukje won Oostenrijk den wed strijd. Het resultaat had ook anders om kun nen zijn en wellicht was een gelijk spel de beste uitslag geweest voor beide partijen. Hoe het ook zij, de nederlaag van Neder land beteekent feitelijkeen moreele ne derlaag voor het „Wunderteam Deze 10- nederlaag pleit meer voor het Nederlandsche voetbal dan voor het Oostenrijksche. De vedstrijd. Na deze vrij uitvoerige voorbeschouwing komen wij thans tot den eigenlijken wedstrijd. Het begin was als altijd: een bijna geheel bezet Stadion, een eerewacht van Blauw-Wit- ters, tal van officieele personen en muziek. Dan de joyeuse entrée der elftallen, de volks liederen, de toss en het spel. Van der Meulen is zoo gelukkig om den toss te winnen. Veel voordeel geeft dat niet, want de wind staat dwars over het veld. En dan, om 2.03 uur laat scheidsrechter Rudd beginnen. De elftallen zijn: Nederland v. d. Meulen Diepenbeek Van Run Pellikaan Anderiesen Van Heel Wels Vente Lagendaal Schoemaker Mulders O Schail Binder Sindelar Bican Zischek Nausch Smistik Wagner Seszta Cisar Platzer Oostenrijk Nauwelijks is afgetrapt of het publiek be gint al de Nederlanders aan te moedigen, 't Begin is echter kalm; de spelers verkennen het veld en probeeren even hun tegenstan ders. Doch weldra komt er leven in de brou werij, als Schall een verre pass krijgt. Hij zet voor, doch van Run kopt het leer weg en dan begint onze voorhoede zich te roeren. Eenige aanvallen worden opgezet, doch de Oosten rijksche verdediging ruimt gemakkelijk op, totdat plotseling Pellikaan een hard, laag schot lost. Platzer heeft het leer echter direct te pakken en zorgt voor een expeditie naar zijn voorhoede. Sindelar „asseert onzen rechtshalf, neemt en passant ook Diepenbeek mee en dandan duikt van Run op en de midvoor moet zien, hoe de bal kalm uit rolt. Direct daarop zit Nederland voor het Oos ten riiksche doel, er komt een kans, doch La gendaal schiet precies naast de paal! En on middellijk daarop geeft Lagendaal aan Vente een pass. Deze schiet direct in. maar precies naast de paal vliegt het leer uit Het publiek wordt al enthousiast. Het krijgt dan ook waar voor zijn geld, want prachtig samenspel tusschen Lagendaal en Vente geeft den eersten een schietkans. Een daverend schot volgt, doch Platzer duikt naar den hoek en kan den bal corner tippen. Deze wordt door Mulders heel goed genomen, La gendaal „hakt" en het leer ketst precies tegen den lat! Wat mankeert die Nederlanders toch? Vormen zij het Wunderteam? Het lijkt wel zoo, want het Oranjeteam blijft maar aanval len. Alken het schieten is niet gelukkig en een paar kogels van Vente suizen juist langs den verkeerden kant van de paal. En Oosten rijk kan het in deze periode slechts tot een ge- vaarloozen aanval brengen en krijgt boven- diwi nog een corner te nemen, die echter hoog over ons doel vliegt. Doch langzamerhand verandert het aspect. De Oostenrijkers zien het gevaar in, ze leg gen er een schepje op en nu krijgen we een periode van snel opgaand spel. Toch blijft Nederland nog iets sterker, maar onze verde diging kriigt nu toch ook veel te doen. Eerst redt van Run prachtig bii een snelle door braak en als even later Binder doorbreekt, moet v. d. Meulen ver uitkopen. Dat geeft succes, want Binder passeert wel onzen doel- verdediger, maar de bal rolt naast het doel. Direct daarop moet de Oostenrijksche doel- verdediger uitloopend wegtrappen. Oostenrijk verhoogt het tempo nog meer en wordt nu iets sterker. En onze verdedi ging krijgt het heel druk. Doch eerst redt Pel likaan prachtig, dan stopt v. d. Meulen een schot en even later moet hij een schot over de cornerlijn werken. Deze corner brengt een paar angstige momenten voor ons doel, maar van Run zuivert tenslotte het terrein. Onmid dellijk is al weer Lagendaal in actie; hij drijft goed op, doch juist als hij wil schieten is Seszta er bij en redt op 't laatste moment. En nog geen tien seconden later vliegt een hard schot van Vente weer net langs de paal. En dan toont v. d. Meulen zich op zijn best, als hij een vliegend schot van den rechts-buiten schitterend onschadelijk maakt. Zoo verstrijkt de tijd met aanvallen van beide partijen, doch de verdedigingen houden stand. Eens wordt het gevaarlijk voor ons doel, als bij een vrije trap van Oostenrijk onze verdediging mist en de rechtsbuiten een kans krijgt. Maar al weer is v. d. Meulen op de juiste plaats en het gevaar is voorbij. Eventjes blijft nu Oostenrijk sterker, maar tenslotte weet de Oranje-halflinie het spel te verplaatsen en er komen tal van snelle aan vallen. De Oostenrijksche verdediging is ech ter zeer solide en ruimt steeds weer op Toch boft ze, als bij een Lagendaal-uitval de keepei uitloopt en mist. Het leer komt bij ^els, die te voorzichtig en te langzaam is en de kans is weg! Onmiddellijk daarop zit Binder voor ons doel. Wij tellen al eeri doelpunt, als op het al lerlaatste moment Anderiessen opduikt en op wonderbaarlijke wijze redt. Zoo goed gebeurt dat, dat v. d. Meulen den Amsterdammer met dit kunststukje feliciteert! Nog enkele minuten zijn er te spelen en in deze periode valt alleen Nederland aan. Eerst onderschept Platzer een voorzet van Mulders en even later kan hij nog juist een heel hard en laag schot van Lagendaal met moeite stoppen. En dan breekt de rust aan! De stand is nog steeds 00. Een slecht begin der tweede helft. Na de hervatting komt Oostenrijk krachtig opzetten en v. d. Meulen moet al dadelijk een schot stoppen. Even later is de linker-vleugel al weer voor ons ioel en als van Run dan een gemakkelijke bal iaat loopen voor v. d. Meu len, kan deze er niet bij en met een kalm rollertje wordt hij gepasseerd! Een „sof"- goal Na 2 minuten is het dus 10 voor de be zoekers. Even verplaatst Pellikaan het spel en schiet zelf hard op doel, doch dan komen de Oostenrijkers terug en Binder probeert het nog eens. Echter v. d. Meulen is ongenaak baar, zendt het leer ver weg en dan verknoeit Schoemaker een prachtige kans. Oostenrijk blijft nu sterker, doch de Neder landsche uitvallen zijn lang niet van gevaar ontbloot. De links-back is echter schitterend en treedt telkens reddend op. Bovendien is ons aanvalspel een tikje te langzaam en een tikje te individueel. Maar toch komen er kan sen en als eerst v. d. Meulen tot twee keer toe onheil heeft voorkomen, moet zijn collega in het andere doel precies hetzelfde doen met schoten van Vente en kan Seszta een door braak van Lagendaal nog juist onderschep pen. Echter ook Nederland boft, als bij een snelle aanval van Oostenrijk Schall hard te gen de paal schiet. Dan wordt Nederland weer sterker. Eerst noteeren wij 'n prachtigen voorzet van Wels, dien de keeper onderschept, dan schiet Lagen daal rakelings naast en even later kan Cisar het leer slechts met de hand stoppen. Geluk kig gebeurt dit juist buiten het beruchte ge bied en het kansje wordt door Nederland niet benut. Maar onze voorhoede zit er goed op en geeft niet op. Weer passeert Wels zijn half, zet voor en Lagendaal kanjert ineens in. De keeper is al gepasseerd, maar 't is al weer Seszta, die op de doellijn nog weet te redden! Nog is het gejuich niet verstomd, of Vente zendt een schuiver in, die Platzer opruimt. Doch geen seconde later moet hij vallende een bal stoppen, vlak op de doellijn. Lagendaal loopt in, krijgt een duw en een vrije trap tegen hem is het resultaat Nederland blijt nu voortdurend aanvallen, doch het Oostenrijksche achtertrio is meester lijk goed en redt telkens. Het spel wordt weer sneller en Oostenrijk kan zich slechts tot enkele uitvallen bepalen, die echter geen al te groote moeilijkheden voor ons doel opleveren. Langzaam verstrijkt de tijd. Nog 10 minu ten is er te spelen en onze halflinie stuwt de voorhoede nu fel op. Oostenrijk moet uitslui tend verdedigen en in deze periode dreigt telkens de gelijkmaker te komen. Doch scho ten van Wels, Vente en Lagendaal worden behoorlijk gestopt en weggewerkt. En onder dezen druk op het Weensche doel komt dan het einde en heeft Nederland weliswaar ver loren, maar de Oostenrijkers hebben geen re den tot juichen. Dat heeft wel het publiek, dat een uitste kenden wedstrijd gezien heeft en dat ontdek ten, hoe elf Nederlandsche jongens een Wun derteam prachtig partij konden geven Tot besluit. Als wij nog even het gebeurde nader onder de oogen zien, dan beginnen wij met de gas ten. Een eigenlijke zwakke plek was er in het elftal niet. Maar toch was de verdediging wellicht het beste deel van het team. Vooral de keeper en de links-back hebben prachtig gewerkt en aan die twee is het hoofdzakelijk te danken, dat Nederland niet scoorde. Ver der werkte het elftal heel gemakkelijk, pas seerde uiterst vlot en zuiver, maar hoe open de aanvallen ook werden opgezet, binnen schotafstand werd het in den regel mis. Dan durfde men niet te schieten of schoot heel zwak en onzuiver. Al met al een prachtige ploeg, die een fraai spel demonstreerde, doch waarvan de productiviteit ons is tegengeval len. De Nederlanders hebben ons verrast. Na tuurlijk was de verdediging en de halflinie uitstekend, natuurlijk was v. d. Meulen be trouwbaar als immer en toonde hij zich een pracht-aanvoerder, maar wij waren veel meer nieuwsgierig naar de voorhoede. Daarvan was het rechtsche gedeelte het beste. Zoowel Wels als Vente kunnen op een besten wed strijd terugzien. Ook Lagendaal viel niet te gen. Het veld was voor den Rotterdammer niet gemakkelijk, hij heeft vaak verkeerde din gen gedaan, maar daar staat tegenover, dat Oostenrijk het na enkele minuten reeds noo- dig achtte, den Rotterdammer te „beschadu wen". En zoo kreeg Lagendaal op de moei lijkste plaats in de voorhoede weinig bewe gingsvrijheid meer. Doch bepaald teleurstellend was de linker vleugel. Daar heeft Schoemaker wel heel ern stig gefaald, doch bleef ook Mulders beneden de verwachting. Laatstgenoemde heeft niet een keer geprobeerd, om zich vrij op te stel len. Maar wellicht is zijn gedeeltelijk falen te wijten aan Schoemaker, die hem geen steun gaf. De scheidsrechter was zwakjes. Vooral met den buitenspel-regel lag hij vooral overhoop, want hoe dikwijls én Mulders én Schall on gestraft buitenspel hebben gestaan, is niet te zeggen. Maar overigens? Een prachtigen voetbal dag, die de koude deed vergeten. Voor de schaatseniiefhebbers ziet het et niet al te mooi uit. Wel voorspelde de Bilt gisteravond nog eenige vorst, maar overi gens Noordelijke tot Noordwestelijken wind. betrokken tot half of zwaar bewolkt. Brr! En de verdere vooruitzichten: afnemende vorst ,in het Noorden zelfs tijdelijk eenige dooi Dat „tijdelijk" eenige dooi doet ons echter hopen. Evenals het feit, dat het op oud ijs in den regel gauw vriest. Zoodat wij maar willen zeggen, dat de schaatsen nog niet opgeborgen moeten wor den, want wie weet, wat er vanavond ge beurt! Als de wind weer naar het Oosten draait, als de lucht weer opklaart, dan Dan zullen wij morgen en volgende dagen weer naar hartelust kunnen rijden, overal, op alle ijsbanen, op heel wat vaarten, op onze meren! Intusschen heeft ijs-Nederland Zaterdag en Zondag van de ijsvreugde geprofiteerd. Overal zag men drukte; oud en jong, arm en rijk was op het ijs en zwierde en streek, dat het een lust was. Er werd genoten, er werd gezondheid met volle teugen „gedronken". Nederland was op de schaats. Tochten op het ijs- Er zijn tijdens dit jongste week-end na tuurlijk tal van tochten gemaakt. Niet alleen in Groningen en Friesland, waar de scheep vaart niet zulke intense verwoestingen maakt, maar ook in onze provincie, ook in Noordhol land boven het IJ. Vanuit Alkmaar heeft men tochten kunnen maken langs de Noor dervaart en verder in de richting Hoorn, naar Warmenhuizen, enz., enz. Men heeft naar Bergen en Egmond kun nen rijden, men heeft het Alkmaardermeer kunnen „beproeven", men heeft in de buurt van Purmerend en Uitgeest tochtjes kunnen maken langs de binnenvaart. En verder heeft men in het waterrijk deel rondom Edam en hoe die plaatsen verder allemaal heeten, kilo meters kunnen maken! Doch behalve van de tochten heeft men op tal van plaatsen kunnen genieten van wea- strijden. Wij zullen bier eenige onderlinge wedstrijden weergeven en verwijzen vervol gens naar den belangrijkste, welke in Oud karspel verreden werd en waar de strijd ging om het kampioenschap van Noordholland. Kinderwedstrijden op „de Quint". Op de Alkmaarsche „Quint" werden Zater dagmiddag wedstrijden gehouden voor jon gens van 1214 en van 1616 jaar, resp. over 100 en 150 M. Ondanks de felle koude was de animo groot en de jeugdige rijders kampten met groot enthousiasme. De uitslag luidt: Jongens van 1214 jaar: K. Smit le pr.; Jos. Bruin 2e pr.; J. Cnossen 3e pr.; J. Stik- kel 4e pr.; C. Berichouwei 5e pr.; G. Zuk 6e pr.; K- Koopmans 7e pr.; W. de Geus 8e pr.; C. Kulman 9e pr.; H. Echel 10e pr.; G. Spanjaard 11 pr. Jongens van 1516 jaar: S. Brak le pr.; P. Exter 2e pr.; S. Bouma 3e pr.; G. Bossert 4e pr.; K. Rus 5e pr.; W. Reek 6e pr.; P. Deutekom 7e pr. Ijsfeest in het „Rochdale" kwar tier. Nauwelijks was het ijs ook maar eenigs- zins berijdbaar, of tal van kinderen kwamen naar het bestuur der Woningbouwvereend- ging „Rochdale" om te vragen of de zoo langzamerhand bekend geworden hardrijderij voor kinderen weer zou worden gehouden. Waar de aanvrage groot was, had het be stuur beslaten een hardrijderij voor kinderen van 8 tot en met 15. jaar te houden op Zater dagmiddag op de Bleekersloot. Vrijdagmiddag werd hiervan kennis ge geven en -eeds eenige uren later hadden zich niet minder dan 90 jongens en meisjes op gegeven. Leuk was het, die kleine krabbelaars te zien rijden tegen elkaar om een prijs machtig te worden. Spannender werd het met de ouderen jongens en meisjes, er waren zelfs ritten, die over moesten worden gereden, omdat de deel nemers gelijk aankwamen. Niettegenstaande de groote deelname wer den de wedstrijden die om 2 uur begonnen, pl.m. 4 uur beëirdigd. De prijzen bestonden voor alle eerste prijs- winners(sters) uit een paar schaatsen geheel compleet, tweede prijzen boeken en derde prijzen kinderspelen al naar gelang van den leeftijd, terwijl de niet prijswinnaars(sters) allen een tablet chocolade in ontvangst kon den nemen. Voor meisjes van 8 tot en met 10 jaar wer den de prijzen gewonnen door: le pr. Ma- rietje v. Houten, 2e pr. Johanna Hoenselaar en 3e pr. Renny Schats. Voor meisjes van 11 tot en met 15 jaar: le pr. Hennie Loots, 2e pr. Beb Visschers en 3e pr Rachel Jupijn. Jongens van 8 tot en met 10 jaar: le pr. Joop Fransen, 2e pr. Klaas Bijl en 3e pr. Evert Pauw. Voor jongens van 11 tot en met 13 jaar: le pr. Hessel Fransen, 2e pr. Cor Pisuisse en 3e pr. Jan Bekelaar. Jongens van 14 en 15 jaar: le pr. Mels Zeegers, 2e pr. Henk Beeldman en 3e pr. Gijs Kramer. Hardrijderij te Uitgeest. Te Uitgeest werd een hardrijderij gehou den van beroepsrijders. De uitslag luidt: 1ste prijs gebr. Heijne 10, 2e pr. K. A. Tiemes 6, 3e prijs D. Meijer 4, 4e pr. J. Groen 2. Hierdoor is de heer Gerbr, Heijne tevens aangewezen als de afgevaardigde naar den Bondsdag. (Wij meenen, dat deze laatste zin, zooals onze correspondent die schrijft, niet juist kan zijn. Op den z.g. bondsdag kunnen alleen amateurs uitkomen en uit bovenstaande blijkt, dat Heyne beroepsrijder is. Als wij ons niet vergissen, heeft de ijsbond Holl. Noor* -ordsaSjin snpjB jjfippmp tpiz ja^reAjjjap ken: de rijders (amateurs) krijgen medailles en de c 1 u b s geldprijzen). Kinderwedstrijden te Zuidschar- woude. Te Zuidscharwoude werden Zaterdag kin derwedstrijden gehouden. De uitslagen lui den: Jongens, 6—7 jaar: 1. C. Bekker, 2. Jac. van Kleef. Jongens. 89 jaar: 1. J. Kos, 2. Jb. Bekker, 3. A. Schrijver. Jongens 10—11 jaar: 1. T. Korver, 2. J. van Kleef, 3. R. Pannekeet, 4. P. Mettes. Meisjes 6—7 jaar: 1. M. Kostelijk, 2. G. Molenaar. Meis jes 8—9 jaar: 1. A. van Kleef, 2. M. Komen, 3 J. Goet. Meisjes 1011 jaar: 1. T. Kos, 2. Jannie van Kleef, 3. P. Groen. Kinderwedstrijden te Langereis- Veenhuizen. Ook te Langereis—Veenhuizen hadden kinderwedstrijden plaats. De resultaten waren: Kinderen van 6 en 7 jaar. 1ste prijs Thea Lont. Jongens van 8 en 9 jaar: 1ste pr. Piet Bossen en 2e pr. Jan Druif. Meisjes van 8 en 9 jaar: 1ste prijs Rie Druif, 2e pr. Sijtje Groot, 3e pr. Grietje Zwagerman. Jon gens van 10 en 11 jaar: 1ste pr. Piet Lak, 2e prijs Frans van Beugel, 3e pr. Nan Lont. Meisjes van 10 en 11 jaar: 1ste pr. Rie de Jong. Jongens van 12 en 13 aar: 1ste pr. Klaas Schaafman, 2e pr. P. Warnaar Az., 3e pr. Klaas Silver. Meisjes van 12 en 13 jaar: 1ste pr. Marie Galis, 2e pr. Wietske Vreesen, 3e prijs Trien Knol. De prijzen bestonden uit contanten. De Nieuwe Niedorper kinderen op het ijs. Nieuwe Niedorp bleef niet achter. Zater dagmiddag bekampten de schoolkinderen el kaar op de Rijd. De uitslagen zijn: Hardrijden: Jongens 8 en 9 jaar. le pf. Cor Rutsen; 2e pr. Jaap Kuiper; idem jon gens 10 en 11 jaar: le pr. Gerrit Lange- dijk; 2e pr. Joop Strijder; idem jongens 12, 13 en 14 jaar: le pr. Hans v. Herwerden; 2e pr. Gerrit Eijssen. Hardprikken: Jongens 12, 13 en 14 jaar. le pr. Cor Kater; 2e pr. Gerrit Eijssen. Idem jongens 10 en 11 jaar: le pr. Piet Broekhul zen; 2e pr. P. Appel; 3e pr. Jo Bosman. Hardprikken jongens 8 en 9 jaar: le pr. Klaas Kaaij; 2e pi. Jaap Blokker. Hindernis wedstrijd meisjes 8 en 9 jaar. le pr. Guurtje Langedijk; 2e pr. Tine Stam mes; 3e pr. Nelly Hart. Idem meisjes 10 en 11 jaar: le pr. A. Hartman; 2e pr. Janny Kuiper. Idem meisjes 12, 13 en 14 jaar. le pr. Riet v. d. Oord; 2e pr. Miep Coops; 3e pr. Atie v. Herwerden. Schoonrijden meisjes 10 en 11 jaar: le pr. Aat Hartman; 2e pr. Trien Stammes. Idem meisjes 12, 13 en 14 jaar. le pr. Miep Coops; 2e pr. Riemke Haagsma. Schoolkinderen te Koedijk vieren leest. Zaterdagmiddag werden te Koedijk wed strijden gehouden voor schoolkinderen. De uitslagen zijn: le klas: 1. Corrie Hartland; 2. Corrie Steijn. 2e klas: 1. Aag je de Waal; 2. Jan Jacob IJfs. 3e klas jongens: 1. Kees Slot; 2. Henk Slot; 3. Piet Mulder. 3e klas meisjes, le Dirkje Bakker; 2. Jo hanna de Waal. 4e en 5e klas jongens. 1. Fok Jonker; 2. Jo Otto; 3. Wim Boldewijn; 4. Nico Klomp. 4e en 5e klas meisjes: 1. Ti- nie Steijn; 2. Antje Haringhuizen; 3. Jan- netje Hartog; 4. Trijntje Klomp. 6e en 7e klas jongens: 1. Roel Pander; 2. Fok Turk stra; 3. Jo Jongsma. 6e, 7e en 8e klas meisjes: 1. Nelie Klomp; 2. Nel Hartland; 3. Alei de Maijer; 4. jo Zut. Gecostumeerd ijsfeest te Bergen. De baan van de Berger IJssportvereeni- ging aan den Kerkedijk baadde Zaterdag avond in een zee van licht; zulks ter gele genheid van het gecostumeerde ijsfeest. Hoe wel het aantal deelnemers, dat circa 60 be droeg, bevredigend mag genoemd worden, kregen wij toch den indruk, dat een derge lijk avondfeest in deze groote ruimte niet zoo goed tot zijn recht komt als vroeger op het mooi gelegen Oude Hof. Het aantal be zoekers was zeer groot, evenals gisteren, toen het heel den dag druk was van zwieren de ijssportliefhebbers, die profiteerden van het mooie ijs en genoten van het fraaie uit zicht, dat men vanaf de baan op het hellen de polderland en daarachter op de mooie duinen heeft. De door een megaphoon uitgezonden mu ziek bracht er voorts wat vroolijkhefd ln en er heerschte een prettige stemming. De uitslag van den wedstrijd luidt als volgt: Enkelingen: De Zilvermeeuw W. Zwee- rus; 2. Schaatsenslijper Joh. Donkersloot; 3. Volendamsche, Mej. Leegwater; 4. De Heks, Chr. Dekker. Paren 1ste pr. Volen- dammer paar, de heer en mevr. Bos—Eijs sen; 2. Prikkebeen met Ursula, de heer J. Daalder en mej. G. Kooijman; 3. mej. G. Meijer en de heer H. Teerink, Pierrot en Pierrette; 4. St. Nicolaas met knecht de heer en mevr. Grafdiik. Groepen: 1ste pr. Antipoden, Jb. Beeld man c.s.; 2. Antiek kwartet lansie Homma c.s»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9