Amstecdamsche ffieucs Het Rijksdagbrandproces. BROEK OP LANGENDIJK. HENSBROEK. PILET GEKOZEN TOT ZWITSERSCH BONDSPRESIDENT. Mingen Vice-President. RUIM 50 DOODEN DOOR DE KOUDE. In de Ver. Staten. HEVIGE KOUDE IN RUSLAND. FELLE SNEEUWJACHTEN IN ITALIË. HOE LANG ZAL CHAUTEMPS NOG BLIJVEN? Hevig protest tegen de nieuwe financieele voorstellen. SIR JOHN SIMON NAAR DE RIVIÈRA. Waar gaat hij nog meer naar toe? van Woensdag 13 December 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. HERINNERINGEN VAN ESTHER DE BOER-VAN RIJK. Mevr. de Boervan Rijk deelt ons mede, dat zij bezig is -pisodes uit haar leven te boek te stellen. Zij zal deze herinneringen onder den veelzeggenden titel „Ik kijk terug" uitgeven bij de firma Holdert Co. te Am- iterdam. INBRAAK BIJ ONTVANGER TE NAALDWIJK. De Haagsche rechtbank zette heden de be handeling voort van de zaak tegen de gedeti neerden A. J. D en A. B., de verdachten van de op 30 Juni j.1. verpleegde ipbraak in het kantoor van den gemeente-ontvanger te Naaldwijk. Het O.M. eischte tegen D. zeven jaar gevangenisstraf en tegen B. 3% jaar Op het verzoek van den verdediger van B. be sliste de rechtbank, dat deze in vrijheid zal worden gesteld KORTE BERICHTEN. Gistermorgen is in Hoek's machine- en Zuurstoffabriek te Schiedam een flesch kali gesprongen. De arbeider W. J. v. d. D kreeg den inhoud in het gelaat en liep ernstige brandwonden op. Zijn oogen werden getrof fen. Men vreest, dat de man blind zal blij ven. Jlechtszaken EEN INBREKERSBENDE VOOR DE RECHTBANK. Voor de rechtbank te Arnhem is de behan deling voortgezet van de zaak tegen vijf jon gelieden, die zich alle in voorloopige hechte nis bevinden, als verdacht van een aantal in braken, gepleegd in de omgeving van Arn hem. Bij de eerste behandeling werd de zaak geschorst, om een onderzoek in te stellen naar de geestvermogens van den verdachte M. R- Thans werd als deskundige gehoord dr. G. J Schnitzler, die verklaarde, tot de conclusie te zijn gekomen, dat de verdachte toereke ningsvatbaar is, al zijr zijn geestvermogens gebrekkig ontwikkeld, waardoor voor ver dachte verblijf in een bijzondere strafgevan genis en ter beschikkingstelling van de regee ring na zijn straftijd, wensrhelijk is. De officier van 'ustitie persisteerde bij zijn reeds vroeger genomen requisitoir, met dien verstande, dat hij ten opzichte van boven genoemde R rekening wilde houden met het geen door dr. Schnitzler wenscheliik was ge acht, met handhaving echter van de straf van vier jaar. Tegen de verdachten D R. D. en P. J G luidde de eisch twee jaar, te^en W. van G. één jaar, en tegen K. J. de F. drie jaar ge vangenisstraf. SMOKKELARIJ. De officier van justitie bij de rechtbank te Roermond heeft D;nsdac tegen vrouw H. uit Venlo, als zijnde betrokken bij de smokkplarij van ongeveer 50 automatische natronen en ltXX) scherpe patroien. eer maand gevange nisstraf geëischt. Op den^'fden dag eischte de ambtenaar van het O.M. tii het kanton- ~<gerectif Venlo tegen de vmuwg-" in we»ker wo ning een partij van 3.7 K O buskruit was gevonden, zes wek°n hechtenis. DOODSLAG TE SCHIJNDEL. Heden werd voor de arrondissements rechtbank te Den Bosch behandeld de straf zaak tegen den 34 jarigen C. J. v. Hloge menthouder te Oosterhout, die op 28 Aug. 1.1. te Schijndel J. Schelle door een revolverschot van het leven heeft beroofd. Van H. was per fiets naar Schijndel gegaan om bij Schelle zijn vrouw te zoeken, die van hem was weg- geloopen. Op 23 Nov. werd deze zaak be handeld en uitgesteld om ve'dwachter Schuurman uit Eerde nog te hooren. Verd had n.1. verklaard, dat Schelle hem bedreig de toen hij op hem schoot, en eerder zou Schelle bedreigingen jegens hem hebben ge uit in bijzijn van den veldwachter. De officier van justitie had 6 jaar gevange nisstraf geë'scht. Getuige Schuurman, veld wachter te Eerde, verklaarde, dat de versla gene in April ernstige bedreiging jegens ver aachte had geuit. De verdediger pleitte ontslag van rechts vervolging en verzocht invriiheidstellinj!» /an verdachte. Dit verzoek werd door de recht bank geweigerd. Uitspraak over 14 dagen. *PcaMHciaa( 'ïlieuws HEILOO. De afd. Hei-oo van de S.D.A.P. hield dinsdagavond ten of enbaie bijeenkomst in „De Rustende Jager''. De spreker, de heer Paul Kiés, die dezelfde rede hield als in Alk maar, had een groot en aandachtig gehoor, waaronder velen die zijn overtuiging niet deelden. De heer Kiés is een begaafd spreker, die geenszins zijn kracht zoekt in schelden op hen die zijn zienswijze niet delen Alleen het fascisme moest een veer laten, waarhij spr. zich beriep op uitspraken van katholieken en christelijken. Voor het debat gaf zich op de heer Koenen. Het -varen slechts enkele vra ger,. De voorzitter, de heer P. Greeuw, brach! den spreker dank Door notaris de I ange werd Dinsdag verkocht een woonhuis me! hoenderpark aan den Burenweg, groot 4.58 aren, behoorendc aan de heer H. J Dumans Kooper werd de heer K. de Boer te Assendelft voor 3040. Op de bedevnarisp'aats van O.L. Vr. ter Nood zijn dit laar 94 officiëcle bedevaar en gehouden met ruim 35.000 pelgrims. SINT PANCRAS. De dameskrans „Werkt en Bid*" hield Dinsdag en Woensdag een bazar in het ge bouw Dij de Ned- herv kerk. De heer A Dekker opende met gebed. Een keurcoilectit goed.ren was ten toon gespreid, wat noopte tot koopen. De noodigt attracties we'ke op een bazar onontbeeilijk zijn. waren natuurlijk aan wezig. De verloting, welke weid geleid dooi bur gemeester Kroonenburg. had tot uitslag! Ie prijs no. 284, 2e prijs no. 268, 3e prijs no. 229 De kluwen wol was 58.30 M. lang, gewon nen door H. W. H. Ploeg. Ontbijtlaken raden getal tusschen 1 en 1000 was 162. De pop naam „Liesje" wrerd door niemand geraden; deze werd later weer verloot. De goederen, welke onverkocht waren ge bleven. werden bij opbod verkocht. De heer Dekker sloot met dankgebed de bazar, de gelden worden verdeeld over ver schillende zendingscorporaties. Woensdagmiddag kwam de afd. Lan- gendijk en O van Bloembollencultuur in vergadering bijeen ten lokale van den heer Vijzelaar. De voorzitter, de heer K. Wagenaar, memoreerde de slechte uitkomsten in het bedrijf en wekte op trots de duistere tijden moedig voorwaarts te gaan, onder biddend opzien tot den AlmachC Eenige mededeelingen werden gedaan aangaar de het besluit genomen op Je voorgaande vergadering en het daartoe gedane schrijven aan de Vrieshuis centrale betreffende het inlevering»- percentage der bollen, hetwe'k tot geen gunstig resultaat heeft gebeid. Verder kwam in behandeling de be schrijvingsbrief voor de alg. vergade ring. Betreffende de heffing voor het 2- cents-per-roe-fonds kon men zich niet vereenigen, daar de gedachte naar voren kwam, dat het geen voldoende nut af werpt, temeer nog daar blijkt dat L/3 der kweekers aan dit fonds betaalt. Opgemerkt werd nog dat het mis schien beter was om de heffing over te slaan op de leden we'ke aangesloten zijn bij de kweekers-centrale. Besloten werd deze zaak in dien geest aanhangig te maken op de algemeene vergadering. Betreffende het voorstel-Voorhout, de regeering te verzoeken voor alle inge leverde en nog in te leveren bollen te betalen met 20 ct. per Rijnl. Roe, hetwelk dan terugbetaald zal worden over 10 jaar, werd afwijzend beschikt. Tot afgevaardigden voor de algemee ne vergadering werden gekozen de hee- ren H Pasterkamp en C. Timmerman en als plaatsvervanger W. J. Balder. Naar aanleiding van een gedaan ver zoek om lid te worden van den kring West-Friesland, werd besloten hierop niet in te gaan, in verband met de kosten daaraan verbonden. Besloten werd als afdeeling 'n het al gemeen inzendingen te sturen naa- de te houden tentoonstelling welke gehouden zal worden te Heemstede. Door den heer C. Timmerman werd naar voren gebracht om zooveel moge lijk zorg te dragen flat het opgegeven aantal bollen in de te veilen manden aanwezig is. Tevens dat op de inbreng- nota vermeld staat of de bollen bestemd zijn voor de regeering. Nog werd meegedeeld, dat een kwte- ker, welke van een zeker soort bollen boven zijn raam heeft verkocht, alsnog van andere soorten déze kan aanbieden. Gevraagd werd of zulk ook geldt voor vroege tulpen. Zal nader onderzocht worden. De voorzitter vroeg den veilingleider welk percentage toegepast wordt, wan neer de regeering vroeger uitkeering doet dan in Mei. Veilingleider de Boer antwoordde, warneer de regeering ten volle uitkeert, de veiling zulks ook doet behouden het percentage dat bestemd is voor de vei ling. De heer de Boer verzocht verder, dat leden, welke nog mande nin hun bezit hebben, deze alsnog toegestuurd wor den. Met de hoop op betere tijden volgde hierna sluiting. SCHAGEN. 'De heer Emmerik, commies bij de Ned. Spoorwegen, wordt overgeplaatst naar Delft. Bij de gister gehouden stemming voor den polder en banne alhier is de uitslag ais volgt: herkozen werden de beide aftredende heeren Jb. Groot Jr. en P. v. d. Gracht, resp. voorzitter en hoofdingeland. In de va cature Reinders werd gekozen de heer S. Bas eveneens als hoofdingeland. NI F UWE NIFDORP. Dinsdagavond had een propaganda- bijeenkomst plaats in de zaai van der. heer Kossen van de vooi kort opgelichte afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering De zaal was flink bezet. De heer Borst opende de bijeenkomst met een toepasselijk woord, waarna allereerst een kom:sche film werd vertoend. Hierna sprak de heer H. Bruin van Alk maar, bestuurslid van den Bond, een kern achtig piopagandistisch wooro. De heer Bruin spiak met zoo'n vuur en enthousiasme, Jat men gevoelde met een bui tengewoon warm voorstandei van staats- pensioneering te doen te hebben We gelooven wel Jat zijn woord insloeg bij de aan wezigen. De heer P. Cioeek gaf ter afwisseling zijn levensliedjes 'en beste, die zee: in den smaak vielen. Wat wist hii er ?cht de stemming in te krijgen en vooral met zijn eigen gemaakt liedje „Waarom" had hij een buitengewoon succes. Hierna kregen we de vertooning van de bon. Siiiir „Oud en armeen prachtfilm met groote propagandistische waarde Jie door de aanw-7igeu prachtig werd gevonden. Tot slot gai de heei Clcxck nog eenige van zijn liedjes ten beste, waai na de voor zitter deze uitstekend gestaagde bijeenkomst sloot. L>e afdeeling zal door dezen avond stellig haai ledental zien giocien £atuU m Jmh&ouw KENNEMERLAND. De ingevallen vorst heeft een geduchte opruiming gehouden. Och, het is December en er stand niet zooveel meer op het land hoort men nu bewerem doch wie zijn oogen den kost gaf, zag welke kwantums er voor dezen tijd van 't jaar werden aangevoerd. De vorst heeft aan alles een einde gemaakt en het zijn nog alleen de echte wintergroente als boerenkool, spruiten en prei die nog bui ten staan, benevens enkele partijtjes andere groente die is opgeborgen of afgedekt, doch dit is een kwestie van enkele dagen en dan slaat de klok winter en wordt het op de markt een „dooie boel". Voor de winterproducten beteekent vorst dadelijk een opleving en stijging der prijzen. Boerenkool, die ruim werd aangevoerd, had veel belangstelling. Boerenkool, vooral bevro ren boerenkool is een echte winterkost en ge niet dan goede belangstelling. De prijs steeg dan ook tot van 0.250.40 per kist. Spruiten, die ruimer werden aangevoerd, gingen vlug van de hand en vooral le soort. De prijzen waren hooger, n.1. 8 50— 16.50 per 100 Kg. Prei, die de laatste we ken weinig belangstelling ondervond, profi teerde ook van de verhoogde prijzen, hoewel de prijs nog allerminst hoog was. De notee ring voor le soort (welke in de minderheid was) was 1018, 2e soort 6 50— 8.50 per 100 bos. Bospeen werd spaar zaam aangevoerd in matige kwaliteit. Niet temin was de prijs aan den hoogen kant, n.1. 1015 per 100 bos. Andijvie, mati ge kwaliteit, kon op hooger prijs bogen. Mooie kwaliteit gold 0.500.75 per kist. Spinazie natuurlijk kasproduct gold 0.901.20 per kist. Kassla, mooie kwaliteit, gold 0.5Ö—0.65 per kistje. Postelein, eveneens mooie kwaliteit, kon het tot 0.450.80 per kistje brengen, wat geen hoogen prijs is. Bloemkool, die aller minst op goede kwaliteit kon bogen, was niet duur en wel 2—6 per 100 stuks. Gele en groene kool gold laag, nl. 2— 3 en roode kool was iets williger, nl. 3 5 per 100 stuks. Soepknollen golden beter voor zoover le soort. De prijzen awren 2 7 per 100 stuks. De handel in uien was traag en lage prijzen, nl. 23 per 100 Kg. De overige aanvoer, grootendeels kleine partijtjes van bosgroente als pieterselie en selderie, was in trek en gold 6—7 50 per 100 bos. De overige aanvoer onveran- derde prijzen. AFLOOP VAN VERKOOPINOEN. Gehouden bij opbod op Woensdag 13 Deecmber 1933 ten overstaan van notaris G. A. Verkade. te Alkmaar, van de volgende perceelen te Alkmaar, welke in bod staan als volgt Winkel- en woonhuis te Alkmaar, Oude gracht 119 en 119a, en afzonderlijke boven woning Klein Nieuwland 1, op 6900; win kel- en woonhuis Oudegracht 66, op 2140; woonhuis en erf Akerslaan 27 op 1560; woonhuis en erf Akerslaan 29 op 1560. De afsiag en combinatie blijven bepaald op Woensdag 20 December a s. des avonds om 6 uur (aanv om 7 uur) in café Bos, Waag- plein, Alkmaar Uitslag veiling gehouden bij opbod te Heiloo, op Woensdag 13 December 1933 ten overstaan van mr. C..-J. de Lange, notaris te Alkmaar, van het woonhuis, met schuur, erf, en diverse perceelen bouwterrein en bloembol- lengrond, aan den Rijksstraatweg, het Laan tje en den Oosterzijweg te Heiloo, eigendom van den heer Th. J. Leek, geveild in de na volgende perceelen: 6 perceelen bouwterrein aan den Rijksstraat weg, samen groot 26 A. 12 c.A. 3680 12 perceelen bouwterrein aan het Laantje, samen gr. 48 A. 70 cA. 2500 16 jjeroeelen bonwterrein aan den Oosterzijweg, samen groot 60 A. 2030 Weiland, met uitweg naar den Oos terzijweg, groot 1.03 30 H.A. 2000 Tuin, met recht van weg naar den Oosterzijweg, groot 0.50.12 H.A. 1200 Huis, schuur en erf, aan den Rijks straatweg, groot 11 A. 10 c.A. 4550 Totaal pl.m. 2.99.34 H.A. 15960 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Woensdag 20 December a.s. des morgens 10 uur, in het koffiehuis van den heer Morsch aan den Stationsweg te Heiloo. £aatste Betichten (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Verschillende conclusies inzake adressen en kleine wetsontwerpen werden z.h.s. aan genomen. Na eenig debat werd inzake en adres van de N.V. Hermann Jansen, distallateur te Schidam, om gedeeltelijk restitutie van door adressant betaalden accijns in afwijking van de conclusie der commissie besloten geen nader onder zoek in te stellen, dat door mi nister Oud overbodig werd verklaard. Aan de orde was het wetsontwerp betref fende bevordering der samenwerking van tramwegen in den Gelderschen Achterhoek. De heer van Braambeek had eenige bezwa ren, onder meer wat betreft het overcompleet komend personeel, doch zou niet tegen stemmen. De heer IJsselmuiden wenschte eventueele inperking van den dienst te doen onderwer pen aan de goedkeuring van den minister. De minister van waterstaat betoogde, dat fusie niet mogelijk was doordat de Gelder- sche Tramwegmaatschappij daarvoor niet voelde. De belangen van het personeel wor den zoo goed mogelijk behartigd. Het wets ontwerp werd z.h s aangenomen. lorgler heeft ook schuld. Dr. Werner acht Torgler schuldig aan ge pleegde brandstichting m den zin van 306 al. 2 en 307 al 2, met het doel de leden der K.P.D. aan te sporen erop los te slaan, dus met gebruikmaking van den brand een op roep te verwachten. Alvorens dr. Werner het den Bulgaarsche beklaagden ten lastegelegde gaat bespreken wordt een pauze van 1 lA uur gehouden. De jaarlijksche verkiezing van den bonds president in de tweede week van de Decem berzitting van het Zwitsersche parlement, is heden gehouden. Tot bondspresident wordt elk jaar om beurten een der leden der bonds- regeering gekozen. Met 137 van de 152 uitgebrachte geldige stemmen 14 socialisten onthielden zich van stemming werd tot bondspresident voor het jaar 1934 gekozen het jongste lid van den bondsraad, Marcel Edouaid Ernest Pilet, die aan het hoofd staat van het depar tement voor spoorwegen en verkeer. Pilet is geboren in het kanton Vallois (Waadland), is 45 jaar oud en lid van de democratische par tij. Tot vice-president van den bondsraad werd met 141 van de 166 uitgebrachte gel dige stemmen en 13 onthoudingen gekozen bondsraad Minger, leider van het militaire departement, die sedert 1929 lid van den bondsraad is en door de burger- en boeren partij candidaat werd gesteld. Hoewel de koudegolf in de Vereenigde Staten slechts twee dagen heerscht en lang niet van zoo groote felheid is, als in vorige jaren dikwijls het geval was, komen toch uit tal van staten berichten binnen over personen, die tengevolge van de koude om het leven zijn geko men. In twee dagen tijds zijn dit er 52. De toevluchtsplaatsen voor dakloozen zijn overvol met werkloozen. In tal van deelen van Rusland woed den hevige sneeuwstormen. Verscheide ne spoorlijnen zijn geheel ingesneeuwd ên moeten door afdeelingen van het Roode Leger worden vrijgema kt. In de Finsche golf zijn 120 schepen in het ijs vastgevroren. In geheel Italië hebben sneeuwstor men gewoed, die belangrijke verkeers- storingen hebben veroorzaakt. De scheepvaart op de Adria moest grooten deels eestaakt worden. De havens van Venetië en Triest zitten geheel in het ijs Tal van schepen ver- keeren in nood In Noord Italië ia d« thermometer tot 10 graden onder nul gedaald en in de Dolomieten is meer dan 2 M sneeuw gevallen In Genua is meer sneeuw gevallen dan men zich se dert menschenheugenis herinnert. De financieele senaatscommissie heeft bij de behandeling der reeds door de Kamer goedgekeurde financieele regeeringsvoorstel- len op eenige belangrijke punten ingrijpende wijzigingen aangebracht, zoodat het lot van deze voorstellen en daarmee, dat van de re geering opnieuw twijfelachtig is geworden. Weliswaar komen voorstellen pas Maandag a.s. in den senaat zelf in behandeling en hoopt men dat nog overeenstemming kan worden bereikt, doch in parlementaire krin gen verheelt men zich niet, dat het verzet der financieele senaatscommissie in bepaalde ge vallen zeer hardnekkig kan zijn. Doordat de ambtenaren-organisaties reeds tot den tegen aanval zijn overgegaan, wordt de toestand nog ingewikkelder. De senaatscommissie zet inmiddels van middag haar besprekingen voort. Vanmid dag komen ook de radicaal-socialistische se natoren bijeen om te beraadslagen over den door de houding der financieele commissie ontstanen toestand. Gisteravond vergaderden de algemeene be ambten-organisaties, die fel tegen de houding der senaatscommissie protesteerden vooral omdat dan 400.000 beambten meer door de korting getroffen worden. In de protestverga dering werd een resolutie aangenomen, die zich uitsprak tegen de thans bestaande voor stellen. Sir John Simon zal waarschijnlijk op 21 December a.s. met kerstvacantie gaan naar de Rivièra, waarna hij een 10-tal dagen in Italië zal doorbrengen. De mogelijkheid be staat, dat Sir John Simon op de heen- en te rugreis ook nog met Fransche ministers te Parijs besprekingen zal hebben en enkele bladen verklaren zelfs te weten, dat hij voor nemens zou zijn zijn reis uit te breiden en ook Berlijn en Geneve te bezoeken. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 4K 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 a Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D Reichsbank - INDUSTR. OND, BINNENL. Alg Kunstzijde Unie t v Berkels Patent i t Calvé Delft Cert. t Küchenm Acc. Nederl. Ford Atgesl. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BUITENL Am Smelting Anaconda a Ass Gas Electr. i a Bethleh Steel a a a Cities Service a a General Aviation Steel comm. -..»•( Studebaker a a a a U. S Leather Zweedsche Lucifers a CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden a Dito actions a a MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. i Boeton Redjang Lebong a a PETROLEUM. Dordtsche Petr. a a a Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union a a a a RUBBERS. Amsterd Rubber a i a a Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi a Interc Rubber a SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn a Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie a TABAKKEN. Deli Batavia a i a a a Oostkust a a a a Oude Deli Senembah AMFR. SPOORWEGEN. Atchison Topeka a a Southern Railw Cert. Union Pacific Wabash a a §Noteering per 50, •Exdividend. tExclaim. Vorige koers 101»/» 1013/4 1001/4 47 43% 47% 30Ys 20 6U/8 7/s 173 259% 93'/s 277/a S V% V? 23»/io 1%8 37, %8 3'/i 67.6 23 i£9% 9S 671/4 24 16.00 123% 7»/s 112»/, 148 1757/3 1017/g 11% 5%6 96V.6 3ö% 31 27 RYw 1%» 10'/s 5% 46 U5% 19 1-9 130'/, 37% 17% 73% 2 pl.m. 1.30 47 172% 255% 93 28 9% 231/r 1%6 31% 20 3 169 123% 7 175}-»/, 102 5% 96'/, 38 30 27 1»%. pl.m. 1 45 101% 258 93-% 169 pl.m. 2 00 253} 93-% pl.m. 2 15 I691/4 115% 19 109-% 1 0% 74 1»%» 1023/a lis/i« 258-% 931A-4 23%g 169 1/4 961/4-1 PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt Heden 1 pet. WISSEI K.,{SEN AMSIFRUAM. tI NIET OFFICIEEL New1Ywk Londen *"rl18 Brussel (Belga) Bazel W«enen p. Sch 100 Kopenhagen Stockholm a a a a Oslo 1 a a t a a 1 Italië 1 1 t a Vorige Koers op koers heden 2 uur '•60% 1.607/g *>.1 8.15 59 >7 59.35 9 G% 9 <4% 34.5ö 34.59 48.14 48.17 3640 42.10 41 00 14.07 13.03

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3