DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Hevige brand te Twijzel (Fr.) Qemeentecaden 'fzoMHciaal Vtieuws {Binnenland Groote fabrieksbrand te Wormerveer. Z. h. s. werden aangenomen de voor stellen tot verlaging van de salarissen der leden van Ged. Staten met IC pet. en der vacatiegelden voor de commissies der ziekenhuizen en de bedrijven. Geen vacantiebijslag. Alle subsidies met 10 pet. verlaagd. De cacao en chocoladefabriek van de firma Boon Co- groo- tendeels afgebrand. 100 man personeel broodeloos. Geref. kerk, een timmerschuur en een woonhuis verwoest. Devoorzitter zegde toe, dat dit punt in de eerstvolgende bestuursvergade ring onder de oogen zal worden gezien De heer Hoogland oordeelde een practische oplossing om aan alle rijders met oude schaatsen, nieuwe te verschaffen. (Ge lach I) De voorzitter deelde mede, dat Don derdag 14 December de ijsbaan te Warmen- huizen zonder wedstrijden wordt geopend, en dat Avenhorn den Bondsdae voor het dames-schoonriiden a s. Zondag zal houden Spr. sloot hierop de vergadering met den wensch, dat in de volgende vergadering de afgevaardigden kunnen verklaren, dat het Bondsbestuur niet heeft stil gezeten. Voor den heer Cloeck betreuren wij het, dat hij aan zijn betoog ter propageering van de Bondsdagen, niet zonder pathos, heeft vastgeknoopt een aanval op onzen sport-iedacteur, die, ter bevordering van de sport-belangstelling, het houden van korte baan-hardrijderijen om geld heeft bepleit Het is het goed recht van den heer Cloeck om het amateurisme te verdedigen, doch o.t. zou zijn betoog waardevoller zijn geweest, wanneer hij zich ervan had onthouden om in dit verband te spreken \an een beleedi- ging van onze amateurs. Mgn kaï. van meening velschillen over de vraag of wedstrijden met geldprijzen bevor derlijk zijn voor de ijssport, doch men dient voorop te stellen, dat zij, die de wensche- lijkheid daarvan bepleiten, daarmee slechts beoogen de belangstelling van de groote massa voor de ijssport te trekken. Red. Alkm. Crt. gingen zeide spr., dat deze a.le voorgesteld zijn wegens den noodtoestand. Als mevr. Machieke zegt, dat het B. en geen volkomen errtst is-geweest om Jere bezuinigingen te brengen dan ten aanzien van de voorstellen tot bezuiniging op onoer wijs, dan is dit onwaar en een grove insinua tie, die men naar de prullemand moet verwij- ZCSpr. lichtte nader toe de werkelijke kosten, die tot bezuiniging der onderwijsinrichtin gen zullen leiden, we.ke voor 1934 oOOO zullen bedragen, welke bedragen in latere ja ren belangrijk toenemen B. en W. doen voor waardeering voor de onderwijsinrichtingen niet onder. Doch deze adressen hebben alleen sentimenteele waarde. B. en W. doen een ernstig beroep op de raadsleden om zich bewust te zijn van de noodzaak. De voorzitter zeide, dat de politiesterkte te Hoorn niet te zwaar is. Onder de tegenwoor dige omstandigheden is het niet verantwoord, de twee vacatures niet te vervullen. B. en W. zijn bereid de vacature van één agent alsnog voorloopig onvervuld te laten. Bij de replieken spraken verschillende raads leden zich uit tegen de voorstellen van B. en W. tot opheffing van de meergenoemde on derwijsinrichtingen. Zij wenschen ze, met het aanbrengen van bezuinigingen, in stand te houden. De rechtsche zijde waarschuwde tegen deze opvatting en was van meening, dat men bij weigering van aanneming der bezuiniodngs voorstellen ten aanzien van de onderwijs inrichting ten slotte wellicht de steunnormen in gevaar brengt, door regeeringsmaatre- gelen. De rechtsche zijde wilde deze verantwoor delijkheid niet dragen en zou steun verleenen aan de voorstellen van B. en W. HOORN. Dinsdagavond werd de behandeling der gemeentebegrooting voortgezet. De heer Stumpel sprak namens B. en W. en was van oordeel, dat meerdere raadsleden den ernst niet hebben ingezien van den tegen- woordigen financieelen toestand Men heeft zich gekant tegen verschillende bezuinigings maatregelen (opheffing onverplicht onder wijs), doch er niets tegenover gesteld. Men zegt het betreft kleine posten, terwijl men niet naar de naaste toekomst kijkt. Hierdoor is geen goed financieel beleid mogelijk. spr gaf een beeld van den enormen achter uitgang der inkomens in deze gemeente. De werkloosheid is hand over hand toegenomen, evenals de uitgaven. Spr. gaf een overzicht van de uitgaven van Maatschappelijk Hulp betoon over de laatste jaren. Over 1932 be droeg dit bedrag voor alle onderdeden 217.000. Over 't loopende jaar zal Maatschappelijk Hulpbetoon ongeveer 50.000 meer uitgeven dan geraamd is. Spr. verwonderde zich er over, hoe men zich thans kant tegen verschil lende bezuinigingsmaatregelen door B. en W voorgesteld. Men moet de werkelijkheid onder de oogen zien! Doet men dat niet, dan krijgen we regeeringsmaatregelen, die nie mand onzer zou wenschen. De heer Stumpel leverde als wethouder der financiën verder critiek op verschillende raadsleden, die het beleid van B. en W. heb ben aangetast. Ten aanzien van de salaris kortingen is met G O. bereikt.dat aanvanke lijk een salariskorting zal worden aange bracht. Daarnaast zal men komen tot een technische salarisherziening. Doch in tegen stelling met den heer Plomper (s.d.) zeide spr., dat B. en W. voor deze begrooting niet met dit groote werk gereed konden komen. Toch zal men deze salarisherziening zoo spoedig mogelijk ter hand nemen. De heer Betlem, wethouder (s.d.a.p), was van meening, dat er bezuinigd moet worden, maar daar moeten we de onderwijsinrichtin gen niet aan ten offer brengen. Zetten we deze onderwijsinrichtingen stop, dan gaan we in de verkeerde richting. We zijn bereid tot bezuinigen, maar niet tot opheffen. Spr. hield mede een pleidooi voor behoud van de Muziekschool. Er is een bedrag noodig van ongeveer 7000. Dat bedrag i» te vinden in het grond bedrijf. De berekeningen zijn dan veilig ge- s. 'd >pr. had in het G. O. ten aanzien van de salariskorting in een onaangename positie gezeten .Toch handhaafde spr. zijn meening, dat meii de salariskorting niet als sluitpost van de begrooting moet brengen. Spr. wilde de dekking van dezen post vinden uit de re serve van de gasfabriek. Bij de bespreking der bedrijven bestreed spi. zijn partijgenoot Plomper, die z.i. een verkeerde conclusie heeft getrokken uit een vergelijking van de arbeidsloonen aan de gasfabriek te Hoorn en Enkhuizen. Spr meende zelfs, dat de exploitatie aan de gas fabriek te Enkhuizen bij vergelijking met Hoorn niet in haar voordeel uitvalt. Spr ontried het voorste! van de rechtsche raadsfractie, waarbij voorgesteld wordt te rug te komen op het voornemen om het par ticuliere fitwerk door de gemeente te doen uitvoeren. Verder bestreed spr. den heer Bossert, die beweert, dat het vervoer der gemeente in eigen beheer onvoordeelig zou werken. De wethouder kon zich niet vereenigen met het voorstel van mevr. Rupert tot het instellen van een ventverbod. We moeten geen tolmu ren meer oprichten; de belemmering is al groot genoeg. De voorzitter zegde den heer Plomper dank voor zijn waardeering voor het werk van den heer Stumpel als voorzitter van Maatschap pelijk Hulpbetoon. Indien de gemeente de bezuinigingen aan brengt, welke B. en W. voorstellen, heeft men nog geen volkomen zekerheid tot het ontvan gen van de rijksbijdrage in het „uitgestoo- ten" bedrag van 58 000 voor werkverschaf fing. Dé regeering wenscht echter uitsluitend productieve werkverschaffing. Spr. meende, dat er van hoogere zijden wel maatregelen zullen worden genomen tot verlaging der salarissen van burgemeester secretaris en ontvanger. Het salaris van den commissaris van poli tie is niet verlaagd, omdat indertijd bij de regeering het plan tot verhooging bestond, wat niet tot stand is gekomen. Het betreft hier feitelijk een indirecte salarisverminde ring. Ten aanzien van de voorgestelde bezuini BEGROOTING NOORD-HOLLAND. Ged. Staten over de bezuinigingen. In de gistermorgen voortgezette vergade ring van de Prov. Staten kwam de heer Bo- mans (r.k..), lid van Ged. Staten, aan het woord. Spr. ging eerst in op hetgeen hij noemde de scherpe afkeuring van het beleid van Ged. Staten t. a. v. de tien millioen leening. Ged. hadden die tien millioen noodig in November 1932 en wel zoo noodig dat spr. geen betalingen had kunnen doen en bij de bedrijven moest komen om kasgeld. Ged. Staten hebben gemeend zich voor het ge- heele jaar te moeten dekken tegen redelijke rente van Van die tien millioen is nog twee-en-een-half millioen over. Dit beleid van Ged. Staten om iets meer te leenen dan noodzakelijk was, is een goed be leid geweest, hetgeen spr. toelichtte. Hij kwam dan tot de bezuiniging op de subsidies en zei dat in Ged. Staten groote moeilijkheden te overwinnen waren; te ver wachten was dan ook dat die moeilijkheden in de Staten nog grooter zouden worden. Men vraagt om differentiatie maar dan moe' men in waardeering treden en Ged Staten waardeeren alle gesubsidieerde vereenigin- gen. Komende tot de salariskorting, zette spr. uiteen, dat deze korting noodzakelijk is en hij verklaarde dat deze begrooting is opge maakt zonder eenige pressie uit Den Haag. Ged. Staten nemen de volle verantwoorde lijkheid op zich. De autonomie van de gemeenten gaat langzaam in de richting van een streng toe zicht in het belanj; van die gemeenten. Ook het toezicht van Ged. Staten gaat naar een strenger toezicht in het belang van de ge meenten. Het leed dat den ambtenaren wordt aan gedaan is eigenlijk een voorrecht, gelet op de rechten, op de vaste positie, op het pensi oen. De toestand van thans, waaraan Ged. Staten toch niets kunnen doen, dwingt tot het niet-verhoogen van de belastingen Spr. ontkende dat wat van de ambtenaren wordt gevraagd ook maar één cent teveel is. En hij herhaalde wat hij het vorige jaar heeft gezegd: dat de ambtenaren in hun bevoor rechte positie nog wel een offer zullen moe ten brengen. Wat de voorstellen tot behoud van de va cantie-toe'age betreft merkte spr. op, dat als de toelage behouden had kunnen worden, Ged. haar hadden behouden. Het gaat niet om een paar duizend gulden, het gaat om het begrip Ook het voorstel-Lambooy wees spr. af, al brengt het 10.000 meer op. Wij zijn bezig zei spr., met den heer Gué pin, onze reserves op te eten. Hij kon er zich niet indenken, welk nut het heeft zooals sommige sprs. wilden, een vast bedrag te bepalen voor rente en aflossing en een vast bedrag voor andere uitgaven. De heer M i c h e 1 s (s.d.) wees op de moeilijkheden van het in- en uitvoerbureau voor den tuinbouw. De neer Kooiman (v. d.) besprak In het bijzonder het Wegenfonds. Hij uitte de verwachting dat eind 1934 nog wel een ba tig saldo van den gewonen dienst in kas zal zijn. Het ligt niet in de bedoeling de uitvoe ring van het wegenplan te vertragen. De heer Sneevliet heeft de vraag gesteld, hoe spr. het klaar speelt lid van de Tweede Ka mer en lid van Ged. Staten te zijn. Spr ant woordde dat de heer Sneevliet daar niets mede te maken heeft; hij heeft alleen te ma ken met de vraag óf spr. het klaar speelt De heer Gerhard (s. d) beant woordde de verschillende opmerkingen over het georganiseerd overleg gemaakt. Spr zette uiteen, hoe de behandeling der voorstel len in het G. O. is geweest. De heer L a m b o o y (r k.) diende een wijziging in op zijn voorstel betreffende de sa'ariskorting waardoor voor ongehuwden 500 buiten de korting blijft. Wat het subsidie aan het nijverheidson derwijs betreft, merkte spr. op, dat de heer Bomans wel heeft gezegd dat de gemeenten zich moeten schikken, maar ze moeten zoo veel schikken. Spr kon niet meegaan met het verzoek van den heer Bomans om alle voorstellen af te wijzen. Hierna wordt gerepliceerd. Nadat in de middagvergadering de heer Bomans (Ged. Statenl had gedupli ceerd, werd gestemd over de verschil lende voorstellen. Korting van 8)4 pet. voor pen- sicenbi,dragen. Het voorstel tot korting van 8K pet voor de pensioenbijdrage werd aange nomen met 33 tegen '23 stemmen. De heer Pothuis (s.d.) trok hierna zijn voorstel in. Het voorstel Lambooy, om van de sa larissen van gehuwden en kostw'nners 1500 buiten de korting te iaten en van die van ongehuwden 500, benevens 6 pet te korten over het geheele loon, werd verworpen met 51 stemmer tegen. Het voorstel-Vulik, om 3000 vrij te laten en 6 pet. te korten, werd verworpen met 3426 stemmen. De voordracht van Ged. Staten, om geen vacantiebijslag te verleenen, werd aangenomen met 34—26 stemmen. Het voorstel van den heer Heyermans, om bij de subsidieverlaging een uitzon dering te maken voor tuberculose en kinderverzorging, werd verworpen met 35 tegen 25 stemmen. Z. h. s. werd aangenomen het voorstel van Ged. Staten, om alle subsidies met 10 pet. te verlagen. Het voorstel-Hoogland, om het sub sidie voor het nijverhendsonderwijs in 1934 met 10 pet. te verlagen, in plaats van dit subsidie geleidelijk af te schaf fen, zooals Ged. Staten hadden voorge steld, werd aangenomen met 41 tegen 19 stemmen De voordracht tot 10 korting der provinciale bijdrage aan de gemeenten in de kosten van on- en minvermogen ie t b.c.-lijders werd z. h. st. aangenomen Z. h. s. werden goedgekeurd de voor stellen om, zoo noodig, 150 000 te ont trekken aan het Fonds toi gedeeltelijke reserveering van batige saldi en te boe ken ten bate van het Wegenfonds-1934. De vergadering werd hierna verdaagd tot heden. Gisteravond omstreeks negen uur ontdek ten voorbijgangers, dat er brand was in het fabrieksgebouw „Promena" van de cacao- en chocoladefabriek van de firma Boon en Co. te Wormerveer. Onmiddellijk werd de brand weer gewaarschuwd, die spoedig met eenige motorspuiten ter plaatse was. Het bleek dat de brand woedde in de soja-afdeeling en de fabriek van suikerwerken Aangewakkerd door den feilen noordoosten-wind greep het vuur begrijpelijkerwijs zeer snel om zich heen. Men ging er dan ook toe over om de assistentie in te roepen van de brandweren uit Wormer. Krommenie, Zaandijk en Zaan dam, die weldra met hun motorspuiten arri veerden Ondanks dit alles kon men weinig tegen de vuurzee uitrichten. Het pand „Pro mena" stond weldra in lichterlaaie en om streeks tien uur had de brand zich ook reeds uitgebreid tot de aangrenzende cacaofabriek. Omstreeks half elf was de brand op zijn he vigst. De beide fabriekspanden waren één vuurzee. Zoo nu en dan hoorde men knallen, waar van men de oorzaak niet kon vaststellen. Ge weldige vuurzuilen stegen ten hemel, terwijl een ware vondenregen zich in den omtrek verspreidde. Daar men toch wel zag, dat er aanblusschen van den brand niet te denken viel, ondanks het feit dat met 25 stralen water gegeven werd, bepaalde men zich er in hoofdzaak toe uitbreiding te voorkomen en werden vooral de huizen die in de Celebes- straat aan de achterzijde van het fabrieks complex gelegen waren en die door den ge weldigen vonkenregen gevaar liepen, nat te houden. De brand had zich nog uitgebreid tot het pakhuis „Bahia". Omstreeks half twaalf nam de brand iets in hevigheid af en om on geveer half één kon men zeggen dat men hem meester was. Het grootste gedeelte van het fabriekscom pllex is een prooi der vlammen geworden Slechts een gebouw, dat achter op het fa briekscomplex stond en bekend is onder den naam van „bandenfabriek", waar caramels en drops vervaardigd werden, was in het ge heel niet dcor het vuur aangetast. Ook de chocoladefabrieken en een pakhuis, ondergebracht in het pand „Trinidad', dat geheel van beton is opgetrokken en van de overige gebouwen door een branddeur ge scheiden wordt, kon behouden blijven Hoe wel naar men ons mededeelde de opgeslagen voorraden suikerwerken, cacaoboonen, cacao boter, chocolade, sojameel enz. in de drie tot vier verdiepingen hooge panden niet zoo groot waren, met het oog op het feit, dat juist de St. Nicolaasdrukte achter den rug was, vond het vuur toch gretig vodsel daarin, waardoor de brand, mede in verband met den hevigen wind, zich zoo snel kon uitbreiden. De schade kon nog niet vastgesteld wot den, doch deze za' waarschijnlijk ongeveer een half millioen gulden bedragen De oor zaak van den brand is onbekend. De firma Boon was op beurspolis verzekerd In de verschillende afdeelinger van de fa briek werkten in totaal ongeveer 40 arbeiders en 60 meisjes, die waarschijnlijk allen broo deloos zullen worden, daar de fabriek in haar geheel zal worden stopgezet. Op het terrein van den brand waren zeer vele autoriteiten en de loco-burgemeester, de heer P. Klinkenberg, aanwezig. Het opvallende reit. dat deze ontzaglijke brand bijzonder weinig belangstelling trok, bewijst wel, hoe fel de ijskoude wind over de Zaanstreek blies en hoezeer de brandweer hier voor een buitengewoon zware en moei- liike taak stond, hetgeen nog duidelijker aan het licht kwam, toen een Wormervt-ersche motorspuit buiten werking moest worden ge steld omdat het water in de pijpen bevroor Gisteravond is door tot nu toe onbe kende oorzaak een ernstige brand uit gebroken in de gereformeerde kerk te Twijzel bij Buitenpost. In een ommezien stond het gebouw in lichte laaie. Het vuur deelde zich vervolgens mede aan een timmerschuur en het woonhuis van den heer v. d. Wal. Hoog sloegen de vlammen uit, daar het vuur gretig voed sel vond in den voorraad hout. Een dichte vonkenregen joeg over het dorp en veroorzaakte brand in een der perceelen aan de overzijde van den weg Een boerenplaats, welke op 200 meter achter deze perceelen is gelegen, vatte eveneens vlam. Dc brandweer van Achtkarspelen stond machteloos tegenover de vuurzee en werd bovendien gehandicapt, daar de twee motorspuiten niet op gang waren te krijgen Inmiddels had de burgemees ter, de heer Eringa, de hulp ingeroepen van de brandweren in Tietjerksteradeel en Kollumerland en tenslotte van de brandweer te Leeuwarden. De motorspuit uit Bergum nam het brandende pand van den heer v. d. Wal voor haar rekening, terwijl de spuit uit Kollum het vuur aan de overzijde van den weg onder handen nam Intusschen waren ook de twee spuiten uit Leeuwar den op 't terrein gekomen, doch behoef den geen hulp te verleenen De brandweer kon den brand tot de kerk en het pand van den heer v. d Wal beperken De woning van den predikant b'.eef gespaard VOORSCHRIFTEN BIJ HET SLACHTEN VAN VARKENS. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft de volgende circulaire betreffende de uitvoering van >»et crisis varkensbesluit 1933 aan de gemeentebesturen gezonden: „Ingevolge art. 13 van het erisisvarkens- besluit 1933 zal, in gevai van huissUchting, vrijstelling kunnen worden verleend van Je verschuldigde heffing, ten bewijze waarvan een acte van vrijstelling wordt uitgereikt aan belanghebbende, indien deze voldoet aan de door den minister van economische zaken bij beschikking te stellen vereischten. Tot die vereischten, gesteld in de crisis-huisslach- tingsbeschikking 1933, behoor* mede, dat degene die tot de z.g. vrije huisslachting wenscht over te gaan, kennis geeft van den dag van voorgenomen slachting door mid del van een voorgeschreven formulier gesteld op de achterzijde der acte. Bij de overlegging van die kennisgeving zal de vrijstelling door afstempeling dienen te worden voorzien van die dagteekening, allereerst ten einde vast te leggen, dat de acte met ingang van dien dag en drie daarop volgende dagen geldig is, en voorts, opdat nadien daaruit zal kunnen worden opge maakt, in hoeverre het aantal varkens, waar voor b'ijkens d< ac'e vru>'e!!irlö js verieend ree's is ges aha zoudei betaling van dé heffing. Voor de afstempeling nu ais vorenbedoeld is de medewerking van ae eemee-.ibbesturen onmisbaar. In verband hiermede u.oge ik uw co'levre verzoeken te willen zoigdrag^n dat de aan uw college overgelegd* act: <-an vrijstelling op de daardoor aangegeven ruimte naast de ingevulde „kennisgeving vrije huiss achting" wordt voorzien van: a. een dagteekeningsstempel. vermelden de den naam der gemeente en den dag van voorgenomen siachting zooals die is "opge geven in bovengenoemde ingevulde ..kennis- geving"; of b. het stempel dei gemeente met gewaar merkte aanteekening van den dag genoemd ondeT a. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uiteraard een acte niet zal dienen te worden afgestempeld: 1. indien he* gezamenlijk aantal varkens, van welker slachting wordt of reeds is ken nis gegeven overschrijdt het aantal varkens, waarvoor blijkens de acte vrijstelling is ver leend 2. indien de acte niet is verleend voor het kalenderjaar, waarbinnen de dag van voor» genomen slachting valt". OPLICHTING DOOR NEDERLANDERS TE PARIJS. Naar Reuter uit Parijs bericht, zijn daaf twee Nederlanders gearresteerd, onder ver denking van veleden zomer een bank met bè- hulp van valsche papieren ten bedrage van twaalf millioen francs te hebben opgelicht Een van hen steide een cautie en werd voor loopig op vrije voeten gesteld. EEN LUNCHROOM UITGEBRAND. De brandweer zonder water. Gisternacht omtsreeks twee uur is te Zet ten afgebrand de lunchroom „Juliana", eigen dom van de Zuidhollandsche Bierbrouwerij en bewoond door den heer J. J. Preunissen, De bewoners moesten zich langs een ladder in veiligheid brengen. Het geheele pand brandde uit. slechts een gedeelte van een schuurtje bleef over. De brandweer kon we gens gebrek aan water niets uitvoeren. Hui» en inboedel waren verzekerd. GEDISTILLEERD EN LIKEUREN NAAR DE VEPEENIGDE STATEN. Van Decmber tct April mag 4000 H.L. worden ingevoerd Volgens een officieeie mededeeling mag worden aangenomen, dat van begin Decem ber tot einde Maart uit Nederland in de Ver, Staten ruim 4000 H L. mogen worden inge voerd, waarvan ruim 3700 H.L. jenever. GESCHENKEN VAN DEN PRESIDENT DER REPUBLIEK AAN DE KONINGIN. Dinsdag heeft de Pooische gezant, onder overhandiging van een persoonlijk schrijven van den president der Pooische republiek, namens dezen aan de koningin eenige ge schenken aangeboden, afkomstig van het kasteel Ra^ot, thans toebehooi ende aan den Poolschcen staat en oorspronkelijk eigendom van Koning Willem I. GEEN RESERVE-MILITAIREN VOOR DE V.A R.A. Ook piloot Parmentier mag niet spreken. De in dienst der K.L.M. zijnde vlieger K. E Parmentier, die gisteravond voer de mi crofoon der VARA een lezing zou houden over „Het vliegwezert in Amerika" blijkt nat. r de omroeper Jezer vereeniging gister avond mededeelde evenals de heer Viruly heeft ondervonden, van den commandant der militaire luchtvaar' afdeeling te Soesterberg een waarschuwing te hebben ontvangen, met het oog op zijn resem verband met deze afdeeling. De heer Parmentier heeft de VARA in dit verband medegedeeld, zijn le zing niet te kunnen houden Zij is den luiste raars echter niet onthouden, aangezien de tekst door een functhnnaris van genoemde omroepvereeniging is voorgelezen. ONDERWIJSFONDS VOOR DE SCHEEPVAART. At scheid van den vootzittef» In intiemen kring van leiders en bestuur der en van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart heeft de voorzitter van dit li chaam, de heer M. J. van Alphen de Veer, die wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd mei 1 Ja.iuari a.s. ont slag neemt als ins'.'-cteur van hel nijverheids onderwijs en als evolg daarvan tevens af treedt als voorzitter van het Onderwijsfonds, gisteravond afsche>d ,<e* omen. 3 Zoo kwam hij aan het uiterste puntje van zijn jachtvelden. Zachtjes trok hij zich aan een tak van een der knotwilgen op, en zageen boot liggen, zachtjes deinend op den golfslag van de rivier. Voetje voor voetje sloop hij nog wat nader. Geen mensch viel te bekennen. Waar kwam die boot zoo opeens van daan? 4. Een heele poos wachtte hij, maar toen er niemand kwam opdagen, ging hij het vaartuig natuurlijk eens van dichtbij bekijken. Wat een prachtige boot. Een motorboot, alsjeblieft. Heelemaal afgedekt en alleen achterin een plaatsje om bij den motor te zitten en ds handles te bedienen. Dat wilde Pietje wel eens nader beschouwen.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6