Amstecdantscfie Jieucs Jieck School JUooinciaai llieuws Jitmmeiws Macktbecichten £uchtvaact u/is «Vl6 to waren door te hulp gesnelde omwonenden leeg gehaald en het meubilair, de biljarten enz. tijdig in veiligheid gesteld. In een pannenfabriek Gisteravond is te Reuver (L.) een ge deelte van de dakpannen fabriek der firma Laumens, waarin het winterbe- drijf wordt uitgeoefend, door brand totaal verwoest. Behalve een groot aan tal dakpannen gingen ook de transpor teur en de motorinstallatie verloren. De g.'hade is zeer groot, de btandweer uit Steijl, welke met een motorspuit as sistentie verleende, kon weinig tegen het vuur uitrichten. Twintig arbeiders zijn werkloos geworden. Boven een politiebureau te Rotterdam. Omstreeks half negen is gister te Rotterdam brand uitgebroken op de eerste étage van het pand Maashaven 48, in welk perceel op de parterre een politiebureau is gevestigd, dat zijn ingang heeft in de Paul Krugerstraat. De brand is ontstaan in de achterkamer tijdens afwezigheid van de bewoners, de fami lie Van Schaick, en breidde zich zeer snel over de geheele verdieping uit. Via een door- loopende kast bereikte het vuur spoedig de tweede verdieping, bewoond door C. Kok en in een oogwenk sloegen de vlammen naat buiten uit. Daar beide woningen gesloten waren, kon de brandweer aanvankelijk niet tot den vuurhaard doordringen, hiervoor moest men twee deuren forceeren. Ten slotte drongen brandweerlieden met rookmaskers gewapend naar binnen. Spoedig daarop was Eet pleit beslecht. De eerste étage is geheel, de tweede ge deeltelijk uitgebrand. Het politiebureau, voor de inspecteurskamer, kreeg veel water schade. De oorzaak van den brand is onbe kend. EEN PROTESTVERGADERING TE BEERTA. Gisteravond is te Beerta een druk be- ïochte communistische protestvergadering gehouden in verband met het wetsontwerp om den gemeenteraad van Beerta buiten functie te stellen. De heer D. Wijnkoop, com munistisch Tweede Kamerlid, die op deze vergadering het woord zou voeren, was in verband met de eindstemming over de be grooting te Amsterdam verhinderd te komen Gesproken heeft o.a. het communistische raadslid R. Martens te Beerta, die betoogde, dat men thans door veelvuldige demonstra ties voor de woning van den regeeringscom- missaris (den burgemeester) de wenschen der communisten kenbaar moet maken. Ten slotte sprak de heer Dieters uit Amsterdam, landelijk leidér van het werkloozen strijd- comité. Aan het eind der vergadering werd met algemeene stemmen besloten een commissie af te vaardigen naar president dr. Colijn, om te eischen, dat het wetsontwerp wordt in getrokken. In deze commissie werden be noemd het communistische raadslid Martens en het sociaal democratische raadslid Schweertmann, beiden van Beerta. E>e vergadering had een zeer rustig be loop, zoodat de in de zaal aanwezige mare chaussee en gemeentepolitie niet behoeften op te treden. n. v VERKEERSONGEVALLEN. Verscheidene gewonden. Gistermiddag keerden negen personen die gecollesteerd hadden te Zwolle voor de Ver eeniging het Hooge Land per luxe auto naar Beekbergen terug. Ter hoogte van Fliphul, gemeente Wapenveld, kwam de auto in bot sing met een tractor en aanhangwagen van de firma Eindhoven te Zwolle. De auto schoot de weg af en kwam tegen een boom terecht. Hij werd geheel vernield. Van de passagiers liepen vijf meer of min der ernstige snijwonden op. Drie bleven on gedeerd De chauffeur werd met een schedel breuk opgenomen. Deze werd naar het zie kenhuis overgebraent. De overigens konden na verbonden te zijn met een anderen auto hun tocht voortzetten. EEN NEDERLANDSCH JOURNALIST IN DUITSCHLAND GEHINDERD. Onder bovenstaand ooschrift lezen wij in het Noord-B rabantsch Dagblad Het Huis gezin Tijdens de rechtszitting van Dinsdag in het proces der Volksverein te München, dee, de commissaris van politie aldaar aan de pers mede, dat er in het buitenland bericht geving over dit proces werd gedaan, die niet toelaatbaar is. 's Middags werd onzen correspondent bij den „Regierungsrat" ontboden, waar hem een streng verhoor werd afgenomen, welke ondervraging deze autoriteit besloot met een scheldpartij op het Centrum. Na nog eenigen tijd, bewaakt door een S S. en een S.A.-man. vastgehouden te zijn, kon deze Nederlandsche journalist heen gaan. Hem werd echter medegedeeld, dat hij van de verdere behandeling der rechtzaak was uitgesloten en dat hij goed deed Mür. chen-Gladbach en Duitschland zoo spoedig mogelijk te verlaten. ren. Aan boord bevonden zich drie passa- f iers, twee voor Cairo en een voor Calcutta. n Marseille komt er nog een passagier voor Batavia bij. De Oehoe (uitreis) arriveerde gister te Calcutta. De Snip (thuisreis) is te Calcutta geland; de Oehoe (uitreis) arriveerde te Bangkok. De Kwartel (thuisreis) is gister te Rome aangenomen. Extravlucht K.L.M. naar Indië. Maandagmorgen vertrekt het KLM- viiegtuig de Zilvermeeuw, type F XX van Schiphol naar Batavia. De bemanning zal bestaan uit de heeren I W. Smirnoff (gezagvoerder), P Soer (bestuurder), J M. H. Grosfe 1 (werktuigkundige) en C. H. van Beuke- rinv (radio-telegrafist). Dit is een extravclucht. bedoeld voor overbrenging van de Kerstpost. DRIETAL HERV. GEM. TE ALKMAAR. Gisteravond vergaderde het kiescollege der herv. gemeente onder voorzitterschap van ds. Baar in de consistoriekamer van de Groote Kerk tot het formeeren van een drietal in de vacature ontstaan door het vertrek van ds. Hak. Op het drietal werden geplaatst ds. J C. Terlouw te Suawoude (Fr.), ds. W. Rijns- burger te Oud-3eijer!and en ds. Jac. Ver maas te Hoogeveen, allen aangesloten bij den Geref. Bond. Hiermede is een belangrijk besluit genomen en bevrediging geschonken aan een talrijke groep geref. bondsmenschen die bij den hul digen stand van zaken in de herv. gemeente alhier geen bevrediging vond. EVANGELISATIE WIERINGERMEER. Men verzoekt ons opname van het vol gende Het (orthodoxe) Comité dat zich ten doel heeft gesteld den arbeid van den heer K. O. Finkensieper, Candidaat tot den Heiligen Dienst in de Wieringermeer, te steunen, zet onvermoeid zijn pogingen voort. Als resultaat op een door bovenbedoeld Comité verzonden circulaire aan geestver wanten werd, sedert 23 November j.1. tot op heden, als antwoord daarop ontvangen een bedrag van pl.m. 2800. Tot instandhouding en voortzetting van den arbeid is echter een grooter bedrag noo- dig. Meerdere giften worden dan ook gaar ne ingewacht op postrekening No. 1(X)727 ten name van den „Secr.-Penningm. v. h. Comité tot steun der Ver. voor Evangelisa tie in den Wieringermeerpolder" te 's Gra- venhage. Het Comité tot steun der Ver. voor Evan gelisatie ind en Wieringermeerpolder bestaat uit de navolgende personen: Prof. Dr. H. Th. Obbink, Utrecht, Voor zitter; W. Wagenaar, Haanplein 18, 's Gra- venhage, Secretaris-Penningmeester; Mr. H. de Bie, Rotterdam; Jhr. Mr. Dn L. A. van der Brandeler, Alkmaar; Prof. Dr A. M. Brouwer, Utrecht; Ds. J. Groeneweg, Hil versum; Prof. Dr. Th. L. Haitjema, Gro ningen; Ds. A. G. H. van Hoogenhuijze, Amsterdam; Ir. S. F. Monhemius. Rijswijk; Prof. Dr M. van Rhijn, Utrecht: Mr C. A Star Numan, Groningen; Ds. E. Syperda, Tjamsweer. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 December. Waakt en Bildt, Heden (Vrijdag) 8 u., de heer Sevensma, van Amsterdam voor de Star of Hope-mission. Zondag 10 uur, ds. J. G. Hooijer, uit Diemen (in plaats van in de Groote Kerk). Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Baar. 7 30 uur, Jeugddienst, ds. Waardenburg, van Haar lem. R°m. geref. gemeente, 10.30 uur, ds Rap- pold. Ev. Luth. Kerk. 10.30 uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 7.30 uur, ds Kuiper (adventsavond met koor). Geref. Kerk. 10 uur (in de Harmonie), 3.30 uur (in de Kape'kerk), coll alg. chr. doe'einden, ds. C. von Meijenfeldt. Herst. Anost. Gem., Toussaintstraat, v m 10 uur en nam. 4 30 en Woensdagavond 8 uur. dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Dinsdag avond 7 uur, ds. J. H. Kruijt. Vrije evang. gemeente, Pndenlaan 117 voorm. 10.15 uur, de heer Akse; 2 uur Zon dagsschool. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Ds. Thom- sen. BERGEN, 10 uur, ds. van den Kieboom (doop). Evangelisatie Maranntha, 10.30 uur, dr. O. Norel. van Amsterdam. Ger. Kerk. aan de Dr. van Pe'tlaan, 10 u. en 5 uur, hulpprediker J. H. Slager. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. van Paassen uit Zutfen. Ger. kerk, 10 uur en 4.30 uur, preeklezen Oud kath. kerk, 8 uur v.m., vroegdienst, 10 uur v m. laatdienst, 7 uur nm. Vesper EGMOND AAN DEN HOEF, 1015 u., ds. Nobel GRAFT. 7 uur, ds. Rooker. HEILOO, 10 uur, mej. van Vliet, van Hoorn. Woensdagavond 8 uur, Kerstwij ding. Nederl. herv. evang. vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, ds. van Hoogenhuyze, v. Amsterdam. HF.ERHUGOWAARD, geen dienst. HFN^RROEK. 9.30 uur, ds. Baar. LIMMEN, 10 uur, ds Deetman. NIEUWE NIEDORP, 7 uur nm., ds van Dijk NOORDSCHARWOUDE 10 uur, ds. Boeke. OUDE NIEDORP, geen dienst SCHERMERHORN, ds. Boerendonk. SCHOCRL, avond 7 uru, ds Boeke. STOMPETOREN, 10 uur. ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, ds. B Gijzel, van \msterdam UITGEEST, 7 uur, ds. van Peursem. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer N. Hazer, van Amsterdam; 11.40 uur Zondagsschool. URSEM, 7 uur n.m., ds. van Lunzen. VEENHUIZEN, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. de Leeuw. PROVINCIALE STATEN. Wegenfonds. In de middagvergadering kwamen aan de orde de rekening over 1932 en de be grooting voor 1934 van het Wegenfonds. De heer Heilker (r.-k.) betoogde, dat in geen enkel opzicht gebleken is, dat het samengaan van het Kamerlidmaat schap en het lidmaatschap van Ged. Staten nadeelig voor de provincie is geweest. Het vervoer per as neemt toe; daar om moet de wegenaanleg presto en de kanalenaanleg moderato gaan? Men moet niet uitsluitend asfaltwegen aan leggen; ook met klinkerwegen moet een proef genomen worden. Men moet niet gedeelten w;egonafgemaakt laten liggen. Kruispunten in primaire wegen dienen op verschillend niveau aangelegd te worden. De heer Van de Vall (s.d.) bepleitte nu er zooveel werkloosheid is, zoo mogelijk uitschakeling van machines bi' wegen aanleg en inschakeling van meer ar beiders. Om de boomkweekes te helpen, kunnen meer boomen langs de wegen geplant worden. De heer Kostelijk (v.d.) zei, dat de be lastingen der waterschappen omlaag moeten, daar ze niet meer opgebracht kurren worden. Daarom verzoekt spr. een tegemoetkomende houding voor die waterschappen, die onderhoudsplichtig zijn. De heer Zeeman (s dwas verheugd, dat de concentratie van het wegbeheer 'en eoede is gekomen aan de derae klas wegen De heer Kooiman (Ged. Staten) ant woordde op de verschillende opmerkin gen. Indien het Kamerlidmaatschap en het lidmaatschap van Ged. Staten niet blijkt samen te gaan, dan zal de keuze voor spr. zeer moeilijk zijn. Spr. heeft altijd zeer prettig samengewerkt met de Staten, met de andere Gedeputeerden en met den voorzitter. Ten aanzien van het stuksgewijs ver beteren van wegen zei spr., dat dit beter is, dan niets te doen. Met den heer Van de Vall was spr. het eens, dat het hoog heemraadschap N. H. Noorderkwartier ten aanzien van wegenaanleg zeer nut tig werk heeft verricht. Vele polderwe gen zijn thans wegen voor doorgaand verkeer geworden; het is niet billijk dat de beheerders, waterschappen of ge meenten, de hoogere kosten blijven dra gen. De bijdrage der provincie bedraagt 250.000; verwacht mag echter worden, dat de wegen goed onderhouden wor den. Men zal doorgaan met den aanleg van asfaltwegen, doch overwogen zal worflen, of men van koers veranderen moet. Met de uitvoering van het kana- lenplan wordt voortgegaan. De rekening en de begrooting van het Wegenfonds worden hierna goedge keurd. De provinciale bedrijven. Bij de behandeling van het waterlei dingbedrijf zei de heer De Vries (rk dat voor de arbeiders het tarief veel te hoof is. Spr. stelde voor het tarief voor levering in arbeiderswoningen tot een huurprijs van 6 per week, met 25 pet. te verlagen. Ten aanzien van de kwestie Zaanland zei spr., dat Ged. Staten gezegd hebben: de Zaanland moet er uit, zonder dat eerst onderhandeld is. Spr. hoopte dat een rechterlijke uitspraak ten gunste van de Zaanland zal zijn. Het voorstel van den heer De Vries werd niet ondersteund. De heer Slingenberg (v.d.) had steeds aangedrongen op tariefsverlaging, maar hij hoopte ,dat men hiertoe thans niet zou overgaan, gezien den financ'ee'en toestand. Het P E N. staat er goed voor; de inkomsten zijn gestegen en net debiet is toegenomen. De heer Beuzemaker (comm.) achtte in de:.en crisistijd verlaging der tarieven van water en electriciteit gewenscht. Spr. keifrde de overneming van de Zaan land goed, doch wenschte de tegenwoor- dige verlaagde tarieven te behouden. De heer Lambooy (r k.) deelde de mee ning van Ged. Staten, dat de reserves niet groot genoeg zijn, om momenteel de tarieven te verlagen. Inzake de Zaanland-kwestie stond spr. aan de zijde der provincie De heer van de Vall (s d.) zei, dat de ..Zaanland" niet alleen strijd voer tegen de provincie, maar ook tegen het alge meen provinciaal belang. Vooral het platteland zal door concentratie der stroomdistributie zeer gebaat zijn. De heer Sneevliet (rev.socvond, dat het met de houding van de „Zaanland de spuigaten uitloopt. Spr. bestreed e en heer de Vries en begreep niet dat deze als arbeiders vertegenwoordiger de Zaan land verdedigde. De heer Kostelijk (v.d.) hoopte dat Ged. Staten het raadsbesluit van Wor- merveer om een eigen centrale te bou wen, zullen vernietigen, teneinde geld verspilling te voorkomen. De heer Bruch (Ged. Staten) merkte op, dat het stroomdebiet, ondanks de crisis met 3 pet. is toegenomen. De ta rieven van het P E N. zijn verleden jaar met 200 000 verlaagd, welke verlaging dit jaar gecontinueerd is. Men heeft in de Zaanland te zien den slechtsten vorm van particulier initia tief Ged. Staten zijn ten aanzien van de „Zaanland reeds te royaal geweest. Uitvoerig betoogde spr. dat reeds her haaldelijk een principieele uitspraak is gedaan over de overneming van distri butiebedrijven. De begrootingen der bedrijven werden daarna goedgekeurd evenals de geheele proviniale begrooting. De zitting werd daarna verdaagd tot Dinsdag 19 December. DE WITTE NON. In het Victoria-théater. Hedenavond wordt in het Victoria-theater de film „De Witte Non" op het doek ge bracht. Van deze zeer interessante film vin den we de volgende persstemmen. Het Groninger Dagblad schrijft: Naar den roman van Marion Crawford is onder regie van Victor Fleming een film ge maakt getiteld „De witte non". Deze ontroe rende geschiedenis van twee jonge menschen. is allereerst een speelfilm en het is dan ook het spel van de hoofdpersonen Helen Hayes en Clark Gable, die deze film tot iets bijzon ders maken. De vertolking van de rol van het jonge adellijke meisje, dat, meenende, dat haar geliefde gesneuveld is den sluier aan neemt, staat op een hoog plan. Hoe warm doorvoelde en van binnen uitgespeeld is deze weergave. Op hetzelfde peil staat ook het spel van Clark Gablt als de jonge officier me,uit de krijgsgevangenschap ontsnapt, zijn aanstaande bruid terug vindt in een klooster en van haar eischt in naam van hun liefde, dat zij de gelofte, die zij afgelegd heeft, zal verbreken. Maar Angela houdt zich na veel strijd aan haar eens gedane eed. Het is na een hevigen luchtaanval, dat Giovanni dus danig gewond wordt, dat hij sterven moet. Angela, als liefdezuster drukt hem de oogen toe en staat hem in zijn laatste uur bij. De Tel. schrijft: Na het vele dat in deze kolommen mede naar aanleiding van de vertooning te Den Haag reeds over de „Witte Non" gepubli ceerd is, kunnen wij in de bespreking der thans ook naar de hoofdstad gekomen film, uitermate kort zijn. Verwijzend naar de vorige artikelen sluiten wij ons aan bij de opi nie van onzen Haagschen correspondent, die regisseur Victor Fleming en zijn acteurs hul de heeft gebracht: het lijdt geen twijfel of op het succes te Den Haag zal een minstens even groote herhaling te Amsterdam volgen Want zoowel regie als actie en verfilming zijn wat waard. De atmosfeer waarin zich heel de reeks van vreugdige en droevige ge beurtenissen afspeelt is vol van stille poëzie; de locale Italiaansche kleur is vaak voortref felijk getroffen, en heel de film bezit een groote harmonie van spel, techniek en stem ming. De acteurs zijn voor het meerendeel bfi"'nU men ziet een zeer bekorende en lipve rol van Helen Hayes die men zich uit de soortgelijke entourage van den „Farewell to Arms" herinnert een knappe, sterke figuur van Clarke Gable, een strenge en nobele ge stalte van Lewis Stone, benevens zuivere, op vallend rake karakterrollen van Louise Clos- ser Hale en Edward Arnold. En zoo bezit dit alles, met zijn leed en zijn verloren hoop, rijn droeve en vergeefsche worsteling om een ge luk dat uitblijft, ziin berusting en zijn wee moed, een ontroering, een lyriek, een smart die u zeer zeker treffen zal: in zijn speciale genre is de „Witte Non' een prachtige, vol- maakt-geslaagde film geworden. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 15 Dec. 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 45 stapels, we gende 44108 K.G., waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 39 stapels Kleine 22.50, 3 stapels Commissie 18.50. Boe renkaas: 2 stapels Kleine 20; 1 stapel Commissie 21. Alles met rijksmerk. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 15 Dec. 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 314 H L aangevoerd als: 12 H.L. voertarwe 5; 77 H.L. gerst chev. 4 3O-f 5 30; 99 H L. haver ft7;6'HL. boonen, w o_: bruine 1315, citroen 13—15 en witte ƒ17 20; 10 H.L. karwij^aad 29; 10 H L. blauwmaanzaad Ift—18 70; tuinboonen 7; 43 H.L. erwten, w.o.: groene kleine 9.5012 en groote rOf 22, grauwe 20-ƒ 35. vale f 22—28, alles pe r 100 K G Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Dec. '33. Langendiiker Groentenveiling. 31ft00 K G. Roode kool le s 1 20-f 3; 30500 K G. Gele kool le s. 1.70—2; 3ft500 K G. witte kool le s. 2-ƒ 2.50; 1000 K G. Bie ten 1.20 alles per 100 K G. NOORDSCHARWOUDE, 14 Dec. 1933. 300 KG Uien: uien ƒ2 40; 38000 K.G. Roode kool 1.50—2.80; 2000 K G. Gele kool 1 80; 13800 K.G. Deensche witte kool 2 10- 2.70, alles per 100 K.O. WARMENHUIZEN, 14 Dec. '33 Roode kool les 2.60—3.20, 2e s. 130— 2.30; Gele kool les ƒ130—ƒ2; Deen- sche witte kool le s. 22.50; Drielingen (uien) 1 30, Uien 2 80-/ 2 90, Grove uien 2 60—2.80; Stek 1.20. Aanvoer: 15775 K G Roode kool; 1900 K.G. Gele kool; 5675 K.G. Deensche witte krol: '52?5 K G Uien. DE „POSTJAGER". Het studiecomité „Snelpost Nederland Indië" heeft besloten dat, alvorens de toch! van de Postjager naar Nederlandsch-Indiè zal worden voortgezet, een zeer nauwkeurig onderzoek zal worden ingesteld naar de oor zaak van de motorstoornis en dat, wanneer de nieuwe motor zal zijn geplaatst, wederom een proefvlucht van voldoenden duur zal worden gehouden om vooral zeker te zijn, dat verder geen stoornis te verwachten is. Het Comité heeft het lid overste van Santen, voormalig commandant van het vliegkamp Soesterberg, bereid gevonaen om voor dat doel naar Grottaglie te gaan. Hij zal as. Maandag van Amsterdam vertrekken Gelijk met hem zullen daarheen vertrekken de heer Slot, de constructeur van de Postjager en dt heer Besemer, chef-werktuigkundige van de firma Pander en Zoon. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Oisterochtend 8 uur vertrok de „Ijsvogel" Van Schiphol met 382.783 K.G. gewone post, 44.61 K G. pakketpo;t en 37 22 K G, goede- van Vrijdag 15 December 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden te: Vorige koers 1017-i W/I 10c% 47 43'/, 47'/, 30-/-.H 20'/, 60% 17. i/i 2o8 94% 27 8 9%6 1'* 2 7r. 3'Llü 6 3'/, OV.6 23 16.% 99 60'/, 23®/, 1C.U. STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 434 1917 4 1931 BANK-INSTELLJNGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Palent Calvé Delft Cert. Küchenm Acc Nederl. Ford Alges.. Philips Gloeil Gem Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr Betbleb. Steel Cities Service General Aviatioo Steel comm. Studebaker U. S Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Esplor. Mij. Boeion Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. 15>» Kon PetrIto Perlak tOi% Continental Oil U Shell Union -V, RUBBERS. Amsterd Rubber 9C1/, Deli Bat Rubber30% Hessa Rubber 30'/, Serbadjadi 27% Interc Rubber 11;'/i6 SCHEEPVAARTEN Holt. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia 114 Oostkust lt% Oude Deli 1 9% Senembah 130 AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka36 Southern Railw. Cert-1VS/3 Union Pacific I 7-6/„ Wabasb2 /8 §Noteering per 50, 'Exdividend. t Ex claim. 12 Va V/s ll-1/, 11 9% 45 pi.in 1 30 pi.m. 1 45 uril 2 00 pl.m. 2 15 LI1/, ,01% 10.% 47 30% 5 31-V, 31 2 172'/, 5 G1/, 93 94-»/; 172 5oj 94-1/1 94-1/4 28 9Vs V.e O'/ia 9%« 23!/.4 23'/i4 23% 237.6 3% 21 20 2 S 1 1 16) 169% 15?»/, 124 7 1<5j 10/ 11% 1/5% 11 175»/, 9?% 39 "1 2p V-Ï'kj 961/, 33% 1 1 183 73»/, - PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pet. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. lt NIET OFFICIEEL New-York kon<|en gerbjn Parijs Brutsel (Belga) Bazel Weeoen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Vorig* koers 1.607/s 8.15 59.35 9 74'/j 34.59 48 17 36 40 42.10 41 00 13.03 Koers op h*d*n 2 uur 1.57% 8.12 59.37 9 744/g 34.57 48.13 13.05

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 11