DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. HOE DE HEER W. TE ROTTERDAM MET ZIJN RHEUMATIEK TOBDE Tot zijn vrouw ingreep En reeds in twee weken zijn pijnen afnamen. „Ongeveer 4 4 5 jaar geleden heb ik U eens geschreven over de schitterende werking, die Kruschen Salts op mij had. Nu heeft mijn man ongeveer een jaar geleden last gekregen van rheumatiek; hij voelde den heelen dag pijn in zijn arm. Vooral in bed had hij er veel last van en kon soms niet slapen. Aan Kruschen geloofde hij niet, al kende hij door mij de beste resultaten. Hij heeft eens twee maanden verschillende medi cijnen geslikt, geen resultaat; toen ge magnetiseerd, niets geen resultaat- toen behandeld met ultra-violette stralen. Zou na een paar behandelingen beter zijn; het heeft drie weken geduurd; een heele verbrande arm was het eenige re sultaat. Toen dacht ik aan wat ik wel eens gelezen had: stiekum 's morgens wat Kruschen in zijn thee Hij proefde gelukkig niets, en na veertien dagen voelde hij verlichting van pijn. Toen vertelde ik mijn geheimpje en nu neemt hij al twee maanden eiken morgen, zoo als ik nog altijd doe, een flink glas lauw water met een klein schepje Kru chen Salts. Resultaat: na twee maanden hee- lemaal zonder pijn: De pijn is langzaam maar zeker minder geworden en nu heelemaal weg. U begrijpt zijn dwepen met Kruschen Salts. Wees ervan over tuigd, dat wij atlijd en overal Kruschen Salts als een wonder verheerlijkten. Mevr. C. C. W. te H Elke „kleine, dagelijksche dosis' Kruschen Salts is een wetenschappelijke combinatie van jninerale zouten, welke al Uw afvoer-organen aansporen nie ren en maag en deze geregeld aan 't werk houden, zooals de natuur dat be doeld heeft. Het gevolg van deze inwen dige zuiverheid is, dat verfrischt en vernieuwd bloed door Uw aderen stroomt. Giftig urinezuur, dat Uw rheu- matische pijnen veroorzaakt, wordt langs natuurlijken weg verwijderd en de pijnen houden op. En als U vocHgaat met „de kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts, zal Uw geheele wezen lichaam en geest van deze zuiveren de verfrisschende werking den welda- disren invloed ondervinden. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogis ten 4 0 90 en 1 60 per flacon Stralen de gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij ■'■"•dam voorkomt. 22 uur in de maanden October en Febr., en van 18—22 uur in de maanden September, Maart en April; een tarief van 10 cent per eenheid gedurende de overige uren in de ge noemde maanden en gedurende de overige maanden; de genoemde uren zijn die van den zonnetijd; 2e. voor krachtinstallaties, grooter dan 3 K.Wdie als regel dag en nacht werken, van tijdelijken aard zijn en waarbij om tech nische redenen de voor toepassing van het ta rief sub B le. vereischte dubbeltariefmeters niet kunnen worden geplaatst, volgens een tweeledig tarief en wel een tarief van 13 cent per eenheid, gedurende de maanden Septem ber toLen met April; gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus blijft het sub B le genoemde tarief van 10 cent per eenheid gelden. Indien in eenige maand meer dan 1000 eenheden zijn verbruikt, terzake van het verbruik gedurende die maand, volgens een tarief van 10 cent per eenheid voor de eerste 1000 eenheden en 7 cent per eenheid voor de volgende, met uitzondering van de maanden November en December, gedurende welke het meerder verbruik boven 1000 eenheden even eens wordt berekend tegen 10 cent per een heid; C voor verlichtingsdoeleinden en alle huishoudelijk verbruik volgens een tarief van 21 cent per eenheid; D desverlangd kan, hetzij uitsluitend ten behoeve van woonhuizen, hetzij ten behoeve van winkels, kantoren, werkplaatsen en pak huizen, hetzij voor speciale gevallen gebruik gemaakt worden van de volgende vastrecht tarieven 1. Voor electriciteit verbruikt volgens het vastrechttarief is, behalve een eenheids prijs per K.W.U. verschuldigd een maande- lijksch vastrecht onafhankelijk van het ver bruik. 2 Het vastrechttarief wordt toegepast op aanvrage en met inachtneming van het bepaalde in de paragrafen 4 tot en met 16. 3. Ook wanneer in eene installatie geen stroom verbruikt wordt of kan worden, is het vastrecht verschuldigd. 4 Het vastrechttarief geldt voor eenzelf den verbruiker en eenzelfde perceel voor ten minste één jaar, uitgezonderd in bijzondere gevallen, ter beoordeeling van de Directie. De vastrechtovereenkomst wordt geacht met een jaar verlengd te zijn, als ze niet één maand van te voren schriftelijk is opgezegd. 5. Voor de berekening van het vastrecht voor woonhuizen wordt de gezamen'ijke vloeroppervlakte van alle verdiepingen, zol der en kelder van het betreffende woonhuis inbegrepen, in M2. vastgesteld, waarbij de binnenwerksche maten tusschen de buitenste muren en wanden worden genomen; de vloeroppervlakte van overdekte ruimten, zoo als veranda's, worden medegerekend, terwijl voor buitenverlichting voor elke aangesloten Watt 0.4 M2. vloeroppervlakte wordt bere kend. 6. De totale oppervlakte wordt op niet minder dan 70 M2. berekend. Gedeelten van 10 M2. worden naar bene den op geheele tientallen M2. afgerond. 7. Voor de berekening van het vastrecht voor winkels, kantoren, werkplaatsen en pak huizen wordt de totale te contracteeren of geïnstalleerde aansluitwaarde voor de étala ge- en winkelruimte, de bijbehoorende maga zijnen, werkplaatsen, kantoren, pak-, kelder bergruimte, enz. afzonderlijk door de Directi»- na overleg met den verbruiker vastgesteld, waarbij voor stopcontacten de door de Direc tie vast te stellen aansluitwaarde gerekend wordt; gedeelten van een H W- worden voor een H W- berekend. 8 8. Buitenlampen en reclamelichtbakken wórden gerekend tot de winkelruimte te be- hooren. 9. Het vastrechttarief voor winkels, enz. is niet van toepassing op de bij de winkels behoorende woonhuizen; daarvoor gelden de bepalingen van de paragrafen 5 en 6. 10. In alle dubieuze gevallen beslist de Directie. 8 11 Het is verboden de electriciteit gele verd volgens het vastrechttarief voor woon huizen, bedoeld in de paragrafen 5 en 6, te bezigen voor verlichting, verwarming, be weegkracht, enz. van winkels, werkplaatsen, ateliers, kantoren, pakhuizen, garages, enz. of aan te wenden voor industrieele doelein den. 12. Het is verboden, na vaststelling van de oppervlakte van het perceel, waarvoor een vastrechttarief voor woonhuizen wordt ver langd, zonder voorafgaande kennisgeving aan de Directie eene wijziging of uitbreiding van de electrische installatie aan te brengen. 13. Bij overtreding van het bepaalde in de paragrafen 11 en 12 wordt, onverminderd de in art. 27 der Electriciteitsverordening be paalde straf, de electriciteit, verbruikt vol gens aanwijzing van den meter, gedurende de twaalf maanden, welke aan de ontdekking van de overtreding zijn voorafgegaan, bere kend naar het tarief, vermeld onder C. 14. Het is verboden tijdens den duur van de overeenkomst voor de levering van electri citeit volgens het vastrechttarief voor win kels, enz. de aansluitwaarde van de electri sche installatie te vermeerderen, tenzij na voorafgaande kennisgeving aan de Directie, in welk geval het overeenkomstig het bepaal de in de paragrafen 7 en 8 te bepalen vast recht wordt verhoogd naar gelang van de vermeerdering der aansluitwaarde. 15. Bij overtreding van het bepaalde in paragraaf 14 wordt het vastrecht van het tijdstip der uitbreiding verhoogd, onvermin derd zoowel de in art. 27 der Electriciteits verordening bepaalde straf als de verplich ting van den verbruiker tot betaling van een bedrag in eens van vijfmaal het jaarbedrag der geconstateerde vermeerdering. 16. Het vastrecht bedraagt per jaar: a. voor woonhuizen tot 200 M2. 2.40 per M2. oppervlakte; b. voor woonhuizen met eene oppervlakte van meer dan 200 M2. voor de meerdere op pervlakte 1.20 per 10 M2.; c. voor étalage- en winkelruimte 9.24 per gecontracteerde K.W.; d. voor magazijnen, pakhuizen, kantoren, enz. geopend tot uiterlijk 18 uur 3.60 per gecontracteerde H.W. e. voor extra winkel verlichting gedurende één of meer maanden per jaar is verschul digd een vastrecht van 3 per H.W. per maand. Gedeelten van een maand worden voor een heele maand gerekend. Voor speciale gevallen kunnen, op basis van de berekeningen voor de verschillende bovenstaande bedragen voor vastrecht, door de Directie nadere overeenkomsten worden afgesloten. Boven en behalve de hiervoor genoemde bedragen voor vastrecht wordt de verbruikte stroom berekend tegen 5 cent per K.W.U. E voor installaties ten behoeve van warm waterbereiding of daarmede door de EHrectie gelijk te stellen installaties vo'gens een tarief van 214 cent per K.W.U. voor stroomafname in de nachturen tusschen 22 30 en 6.30 uur. Onverminderd bovenvermelde tarieven, is bij aansluiting van kleinere verbruikstoestel len met een verbruik beneden 10 Watt (als scheltransformatoren of daarmee volgens hef oordeel der Directie gelijkstaande toestellen) een bedrag verschuldigd, gelijkstaande met een verbruik van 10 K.W.U. per kalenderjaar, berekend volgens het tarief genoemd onder C en bij vooruitbetaling te voldoen. Wanneer een dergelijk verbruikstoestel dienst doet voor een complex van woningen (als maximum mogen op één scheltransfor- mator 8 woningen worden aangesloten) zal het te betalen bedrag verschuldigd zijn door den bewoner van het perceel of de woning, op welker binnenleiding het toestel is aange sloten. Met verbruikers, die in een kalenderjaar meer dan 10.000 eenheden voor licht en kracht tezamen en met die, welke in een ka lenderjaar meer dan 5000 eenheden uitslui tend voor licht gebruiken, kunnen B. en W bijzondere overeenkomsten aangaan. Voor installaties met een grooter geïnstal leerd vermogen dan 6 K W. is de Directie be voegd tusschenplaatsing van een of meer transformatoren te verlangen en beperkingen omtrent den verbruikstiid vast te stellen. Artikel 2. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1934. BEZWAARSCHRIFT TEGEN HET ONTWERP UITBREIDINGSPLAN VOOR DEN POLDER OVERDIE EN ACHT EPMEER. Aan den raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te kennen: de naamlooze vennootschap N.V. van onroerende goederen „Nooit Gedacht", ge vestigd te Alkmaar, eigenaresse van de on roerende goederen te A'kmaar, kadaster Sectie F, nommers 166, 157. 145, 146, 147, 148. 149. 55 56 57, 58 138, 77 en 78, dat zij bezwaar maakt teger het ontwerp uitbreidingsplan vcor den polder Overdie en Ach termeer; dat zij, om spoediger tot exploitatie van hare terreinen te kunnen overgaan, heeft ge tracht, met het college van B. en W. een overeenkomst aan te gaan; welke evenwel niet tot stand kon komen, aangezien de pijlers, waarop de besprekingen en haar voorstel rustten, en welke zijn vervat in haar schrijven aan den heer directeur der Gemeentewerken, dd. 27 September 1933 door het antwoord vervat in het schrijven var, B. en W., dd. 8 November 1933, zijn weggenomen; dat zij thans verplicht is den. helaas zeer langen wettelijken weg te bewandelen; dat tengevolge daarvan de door ieder ook door de leden van Uwen raad be geerde werkverruiming, niet wordt bevor derd èn ook particulier initiatief èn alge meen belang in dezen moeilijken tijd ten zeerste worden geschaad; dat haar bezwaren o.m. betreffen: 1. het vervallen van den Heilooérdijk, 2 het ontbreken van een goed rioleerings- plan, 3. de te graven verbindingsgracht, 4. het te luxe en oneconomisch opzetten van het uitbreidingsplan waarin: a. gedee telijk open bebouwing wordt voorgeschreven, b. de minimum inhoudsmaat van te stichten huizen te hoog is gesteld, c. het straten- en verkavelingsplan niet doeltreffend is, d. te groote pleinen zijn ontworpen, e. plantsoen is gedacht, f. de bouwblokken te diep zijn, g. de hooge kluft bij de Juliana van Stolberglaan, welke onnoodig hooge zandophooging voor de terreinen ter plaatse eischt, h. de brug tegenover de Comans- straat ontbreekt; dat ten aanzien van deze punten het volgen de moge worden opgemerkt: ad 1. De Heilooérdijk vervaH; dit is een weg, welke sinds de 16e eeuw bestaat. Deze weg is tusschen het Zeglis en de Bullelaan (te Heiloo) de eenigste verbindingsweg naar het Noordhollandsch Kanaal, en is bovendien de eenige toegangsweg vanaf Alkmaar naar de Boekelermeer. Aan dezen weg is in overleg met het Bouw- en Woningtoezicht, nu 5 jaar geleden, het landhuis met boerderij gesticht, hetwelk 30000 bouwkosten eischte. Deze weg heeft jarenlang als waterkee- ring goede diensten gedaan. De nieuwe weg kan, met een kleine wijziging, in plaats van naast, óp den Heilooérdijk worden geprojec teerd. Eenige kleine bochten kunnen dan worden weggenomen. Dan zullen de terreinen van rekwestranie niet worden afgesneden van den eeuwen bestaan hebbenden, vaster weg, en zal het landhuis met boerderij niet in een nieuwe straat komen te liggen Bovendien, de Heilooérdijk, die verbinding geeft naar het Noordhollandsch Kanaal, zou wel eens een groote rol kunnen spelen bij een goed opgezet hoofdrioolplan. ad 2. Reeds in 1923, bij de verleening van de eerste concessie der N.Vwilde rekwes- trante rioleeren naar den Hei'ooërdijk: bij een vbgge bebouwing zou een hoofdriool naar het Nooidhoüandsch Kanaal langs den Heilooérdijk noodzakelijk blijken. De directeur van Gemeentewerken be streed dit; zijn bedoeling was om, indien de Bleekersloot stank mocht gaan verspreiden, een pompstation te maken nabij de Juliana van Stolberglaan. Het rioolwater zou dan onder de Bleekersloot door worden gepompt naar het hoofdriool van den Baansingel. Hoewel door de bewoners en rekwestranie klachten oyer deze stank in de Bleekersloot, zijn ingdiend. laat dit pompstation nog steeds op zich wachtenofschoon door be taling van gelden voor de aansluiting op het gemeentelijk rioolstelsel, reeds eenige dui zenden guldens zijn geofferd door degenen, die op de terreinen huizen hebben gesticht. ad 3. Nu wil het uitbreidingsplan aan die vele en gegronde klakten tegemoet ko men door het ontwerpen vart een verbindings gracht Rekwestrante is van meening, dat die gracht tengevolge zal hebben, da» de stank verplaatst wordt; het vuile water zal circu- leeren in de Bleekersloot. Verbindingsgracht en Molentocht. Van dit lapmiddel zal óók het Rochdale- kwartier de nadeelige gevolgen ondervinden het zal bovendien tot gevolg hebben, dat het aantal stinkende grachten in Alkmaar met eenige wordt vermeerderd. Eenigszins aan het doel beantwoorden zou een ve<-verschingsgracht, b.v. indien in de gracht stroomend water vanuit het Noord hollandsch Kanaal zou toestroomen. Het afdoende middel is echtei het leggen van een hoofdriool óf langs den Heilooérdijk, óf naar den Baansingel. Dan zal men van stank blijven gevrijwaard. Rekwestrante hoopt dai Uwe raad ditmaal aan een goed rioleeringsplan hoofdver- eischte in een nieuw uitbreidingsplan bi- zondere aandacht aal schenken. ad 4. Dat het uitbreidingsplan te lu::e en oneconomisch is opgezet, kan blijken uit het volgende: a. De gemeente Alkmaar, eigenaresse van gronden, gelegen mssclun de Juliana van Stolberg laan en de Maclaine Pont straat heeft reeds eenige jaren geleden de gedeeltelijk open bebouwing voor die gronden moeten prijsgeven: de gronden waren anders onverkoopbaar. Wat (je gemeente niet kan doorvoeren, kan zij toch met opleggen aan parti culieren. b. Rekwestrante is van meening, dat op de onderwerpeiijke terreinen burger- woonbuizen moeteL worden gesticht in aaneengesloten bebouwing, met in houdsmaat van ten hoogste 300 M*. Tevens dient er gelegenheid re wor- den gegeven voor het stichten van arbeiders- en verbeterde arbeiderswo ningen, met imnimum inhoudsmaat van 225 tot 280 ML, terwijl in de hoofdstraten voortuinen van 4 M en in andere straten voortuinen van 3 M naar de meening van rekwestrante vol doende zijn. In de toelichting tot het uitbreidings plan staat dat er plaats is zoowel voor de kleinste arbeiderswoning als voor ruime vidabouw. Rekwestrante kan onderschrijven, dat deze wijk. grenzende aan het Roch- dalekwartier, geschikt is voor arbei ders- en kleine middenstandswoningen, maar acht het uitgesloten, dat er villa's me( inhoudsmaten van 420 en 450 M' zullen worden gebouwd. Opgemerkt wordt, dat in het bosch plan der gemeente aan den Bergerweg, reeds een villa van 350 M'. mag worden gesticht. c. He', straten- verkavelingsplan is vol gens rekwestrante niet goed opgezet: aa. de kortste verbindingsweg vanaf <k stad naar de bovenbedoelde terreinen n.1. de Karl Marxstraat. is in het geprojecteerde p'an niet als toegangsweg geprojecteerd; cc. tegenover de Comansstraat, de verbindingsweg vanaf den Kenne- merstraatweg. is geen brug ont worpen over de Bleekersloot, hoewel dit plan daar juist die brug vraagt; cc. door een onjuist stratenplan ver valt Je Heilooëidijk als verbin dingsweg, waarop de terreinen der N.V. uitkomen, en waaraan zij zijn gelegen; d. te groote pleinen zijn ontworpen (liefst 1000 M2. ieder plein); e. voor olar.tsoen wordt 1600 M2. be stemd hetgeen overdadige luxe is voor een wijk, gelegen 3 minuten vanaf den Alkmaarder Hout; f. er zijn bouwblokken ontworpen met een diepte van pl.m. 120 M., door weike punéen sub d e en f deze terreinen onnoodig duur, te duur. worden gemaakt; terreinen met een diepte van 60 M en een frontoreedte van 6 M., alzoo groot 360 M2 per per ceel, zijn onverkoopbaar; g. door de onnoodige en nergens toe dienende hooge kluit van de Juliana van Stolberg laan tegen de Bleekersloot, moeten er in dit polderland zandopf hoogiugen tot pl.m. 3'A M. komen; ook hierdooi wordt de grondprijs on noodig hoog opgevoerd. Redenen waarom rekwestrante Uwen raad beleefd doch dringend verzoekt, dit veel te luxe en oneconomisch opgezette ontwerp uit breidingsplan vooi den polder Overdie en Achtermeer niet goed te keuren, en aan het college van B. en W op te dragen, ien spoe digste een nieuw plan te ontwerpen, waarin met de volgende punten rekening worde ge houden A. De Heilooérdijk worde zóó geprojec teerd, dat hij als hoofdverbinJingsweg in het nieuwe plan kan blijven bestaan. B. Er worde in opgenomen een goed op gezet rioolplan voor deze omgeving, waarin kan worden opgenomen de thans in de Bleekersloot uitloozende rioieering. C. De verbindingsgracht vervalle, even als Je te groote pleinen, het plantsoen, en de verdere overbodige luxe; er worde meer rekening gehouden met de wenschen der regeering omtrent goed- koope grond- en huurprijzen. D. De Karl Marxsiraat de Comanstraat en de Heilooérdijk worden als toe- gangs en kortste verbindingswegen benut. E. a. de bouwblokken hebben een diepte van 40 a 50 M.. van straat tot straat. b. de minimum inhoudsmaat der te stichten woningen worae lager gesteld. c. er komt zooveel mogelijk aaneen- ges.oten bebouwing, dus geen blokken van 6 woningen met zij tuir.en. d. de voortuinen zijn ten hoogste 3 a 4 M. diep. F De breedte der straten zij als volgt: hoofdstraten 12 M. gewone verbindingsstraten 10 M. de overzijde van de Van Houtanka-ie even breed als de bestaande Van Houtenka 1e. 't Welk doende, enz. w. g. J. A. GROOT, Gedelegeerd Commissaris, w.g. W. Th S. MATTHIJSEN. Directeur. Qeuiewtemden EGMONDB1NNEN. Dinsdagavond vergaderde de voltallige raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Bos. Allereerst werden een aantal ingekomen stukken behandeld, a. een schrijven van de Voetbalvereeni- ging Zeevogels verzoekende vergoeding voot inrichting kleedkamers. De voorzitter deelde mede. dat deze ver- eeniging de noodwoning tijdelijk gratis in gebruik had en wist dat zij deze moest ontruimen, wanneer dit noodig zou blijken; thans had men een gezin in de noodwoning moeten onderbrengen. Het verzoek werd na eenige discussie voor kennisgeving aangenomen. b een schrijven van Ged. Staten houdende, dat de verlaging belasting biljarts niet kan worde:; toegestaan en intrekking van dat be sluit verzocht. Deze verordening was door den raad te laat vastgesteld om nog voor 1934 te kunnen gelden, dit had reeds vóór 1 Sept moeten ge schieden. Besloten werd dus deze verordening weer in te trekken, vóór 1935 zou deze kwestie dan nog eens bekeken kunnen worden. c. een schrijven van Ged Staten houdende goedkeuring besluit verlaging landhuur 1933 De heer Apeldoorn vroeg of de wegen hier nu ook onder vielen De voorzitter meende, dat deze al laag waren, hiervoor z'u dan nog een apart be sluit gemaakt moeten worden. De heer Bras zeide dat 1 tegenwoordig al een heel bedrag was. De heer Apeldoorn wist ook wel iemand, wien verlaging toekwam. De voorzitter had dan geen bezwaar ook deze 30 te verlagen. De heer Straathof wilde dan alleen die verlagen, die boven f 5 betaalden. Tenslotte werd dit dan op 2.50 gebracht. d. een schrijven van het P.W.N. houdende aanbieding ontwerp-overeenkomst onderhoud der brandwanen De raad besloot het contract met het P.W. N. aan te gaan, de gemeente neemt dan het geheele onderhoud der brandkranen over te weten: hei vorstvrij houden het éénmaal per jaar beproeven, de bestrating rondom de brandkranen in orde h.uden, alle onder- houdsherstflüegen met dien verstande, dat eventueel Vnoodigcr onderdeelen door het P.W.N. moeten worden geleverd. Hiervoor krijgt de gemeente betaald 2 per brand- kraan per ja?' en er zijn 31 brandkranen. Deze overeenkomst is telkens 1 jaar geldig. e. een schrijven van B. en W. te Heiloo houdende ontwerp teekening voor aanleg weg Heiloo—Egmond aan den Hoef. De teeke ning circuleerde even rond de groene tafel De weg zal uitkomen iets ten Zuiden van het z.g. oude huis f een schrijven van Ged. Staten houdende dat zij zich niet kunnen vereenigen met den aankoop van een stuk van de Bank voor Ned. Gemeenten. Ged. Staten achtten het niet wenschelijk al het geld bij één bank te be leggen. De raad besloot dit besluit in te trekken en eeft aanddel in de Staatsleening te koöptn. Hierna werd de begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur aangeboden. De voorzitter deelde mede, dat hij zich na de behandeling dezer begrooting had afge vraagd of het niet beter zou zijr de gemeen telijke subsidie hooger te ramen, c'eze was ge raamd 3000, in 1932 was er echter 5000 gegeven en het was moeilijk te verwachten, dat 1934 rooskleuriger zou zijn. De voorzitter stelde voor den post steun aan- tuinders te brengen van 500 op 3000 en Jan 5000 bijdrage van het Rijk te vragen. De heer van de Reep vroeg, hoe hoog deze steun verleden jaar was geweest, voor de ge meente 1480. maar toen had het R.K. Arm bestuur 2000 bijgedragen. Er werd beslo ten den post op 5000 te brengen. De begrooting va-.i het Gasbedrijf werd vastgesteld als aangeboden. Dit bedrijf kan zich juist drijvende houden. De begrooting van het electr. bedrijf on derging een wijziging. De straatverlichting, d!e door de gemeente wordt betaald en bij een stroomprijs van 35 cent op 1200 1400 kwam, werd verminderd tot een vaste bijdrage van 600 Dan volgde de gemeentebegrooting. Voor gesteld werd vast te stellen ae navolgende verordeningen heffing van 200 opcenten op Pers. bel.; 50 opcenten op het vermogen en 100 op het Ge meentefonds De heer de Waard vond de 200 opcenten op de pers. belasting wel wat sterk, ook meende hij, dat dit de vestiging van nieuwe inwoners zou tegenhouden, hij zag echter in, dat hieraan niet was te ontkomen, wilde de gemeente bij het Rijk aankloppen om finan- cieele bijdrage. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een discussie over de tuinders- en arbeiderssteun 5. Hij stapte in de boot, draaide eens aan een paar knoppen, haalde een stang over en opeensrrrrrt daar begon de motor te snorren en eer hij er erg in had vloog de boot van den wal af en schoot de rivier op. Hij kon nog net bijtijds het roer grijpen en wilde juist naar land sturen, toen het zeil op vreemde wijze bewoog 6 Het ging hol en bol staan, net of er iets onder be woog, en jawel, daar kwam eensklaps een gezicht te voorschijn. Zóó n groote baard had Pietje nog nooit gezien. Er bleef maar juist plaats over voor twee oogen cn een puntje van een neus. Brrrr, wat een ge zicht. Hij voelde al zijn moed in de schoenen zinken. Wat moest hij doen, alleen in de boot met den vreem den sinjeur?

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6