Alkmaarsciie Courant. Buitenland Qemeentetaden ^ipch ÏSU EDELWEISS ZEEPPOEDER Honderd rijt en dertigste Jaargang. VRIJDAG 15 DECÉMBER DUITSCHE BLADEN VERBODEN. In Oostenrijk. ERNSTIGE TREINONTPLOFFING. Eenige schoolkindei en gedood. LICHTSCHIP GEZONKEN. Slechts drie opvarenden gered. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK TE DRESDEN. 14 gewonden. GAAT SIR JOHN SIMON HEEN? En wordt hij opgevolgd door Eden? ENGELSCHE PARLEMENTSLEDEN GOOTFN MET KUSSENS. Om hun ontevredenheid te uiten. NIEUWE MOORDWERKTUIGFN. Voor den vliegdienst in Engeland LIGA DER JEUGD IN IERLAND. In de plaats van de Blauwhemden. HET LONDENSCHE AUTOBUS- PERSONEEL BOFT. Salarisverhooging! DE DOCUMENTEN VAN DE „PETIT PARISIEN". Inzake de Duitsche grensver- sterking. STIJGENDE LIJN IN DE ZWEEDSCHE PRODUCTIE. Maar 1932 was slecht voor de mijnindustrie. HOE BEWAPEND SPANJE WAS. Toen de revolutie uitbrak. EEN VERZEKERINGSMOORD TE NEW-YORK. Sensationeel proces van 4 door trapte misdadigers. de opheffing van het alcoholverbod ernstig gedupeerd. VCant wie drinkt in een smerige kroeg nog vergiftigden alcohol, wanneer hij in het openbaar, in een luxueus restaurant, zuiveren wijn of champagne kan genieten? Aan lager wal. Een onsterfelijke. Eindelijk gelakt. ACHT KINDEREN GEDOOD TE NEW-YORK. Bij ernstige botsing. DE JAPANSCHE GEZANT IN DEN HAAG NAAR WASHINGTON? NEGEN DOODVONNISSEN. In Amerika. FINSCH SCHIP GEZONKEN. 12 dooden. SCHOORL. De Raad stelde de begrooting vast in ontvangsten en uitga ven op f 116448.38. Kapitaal- dienst f 22300. De subsidies verlaagd. Subsidie V. V. V. b. tot regeling van erfscheiding een N» 296 1933 «v m. De Bondskanselarij heeft weder een groot iantal Duitsche bladen, o.a. den „Voelki- scHer Beobaéhter", den „Angriff" en de „Berliner Boersenzeitung", tot en met 12 Dèc. 1934 verboden. Vanmorgen om half acht reed een uit Samter in Pruisen (Duitschland) ko menden personentrein door een onveilig signaal en kwam dientengevolge in bot sing met een stilstaanden trein uit Ro- gasen. Van dezen laatsten trein werden drie wagons geheel vernield en van den 10 M. hooge spoordijk geworpen. Zes personen werden gedood en 14 ernstig gewond. De slachtoffers zijn voor een groot deel schoolkinderen. Het lichtschip Dijck, dat ter hoogte van Grevelingen bij Duinkerken voor anker lag, is in den nacht op Donder dag tijdens den hevigen storm losge slagen. De Dijck dreef urenlang stuur loos rond, totdat het op ongeveer 4 zee mijlen van Grevelingen zonk. Gelukkig bevond zich ter plaatse een zandbank, zoodat het schip niet geheel onder water ligrt. Omtrent de zeven koppen tellende be manning heeft men nog niets vernomen. Wegens den storm, is het niet mogelijk geweest het wrak te naderen. Per verre kijker heeft men kunnen zien, dat vier mannen op het schip om hulp seinden. Van de zeven opvarenden van het lichtschip „Dijck", dat in het Kanaal is gezonken, zijn slechts drie gered De vier andere opvarenden zijn om het leven gekomen. Gisteren heeft te Dresden een ongeluk plaats gehad met een autobus, waarbij drie passagiers ernstig en 11 licht wer den gewond. De bestuurder bleef onge leerd. De geruchten over een eventueele ver vanging van den minister van buiten landsche zaken door den onderstaats secretaris Eden, doen volgens de „Mor- ning Post" opnieuw de ronde. Deze ge ruchten zijn waarschijnlijk gevoed door een artikel in de „Times" van gisteren, waarin de benoeming van Eden tot ka binetsminister wordt bepleit om hem te belasten met de verbindingen met het Eurcpeesch continent. Het feit, dat de geruchten tegelijkertijd onduike met de buitenlandsche reis van Sir John Simon acht men in politieke kringen méér dan toevallig Het is bekend, dat het Engel- sche kabinet zich ernstig bezorgd maakt over het doodloopen der ontwapenings onderhandelingen. Indien Sir John Si mon bij zijn nieuwe besprekingen op het continent geen succes zou hebben, acht men het mogelijk, dat de geruchten werkelijkheid zullen worden. In het Lagerhuis kwam het gister avond laat tot rumoerige scenes bij de slotrede van den minister voor de do minions J H. Thomas, over het wetsont werp inzake de saneeringsmaatregelen voor New Foundland en de tijdelijke c cffing van de dominions-states van het eiland, dat Voorloopig kroon kolonie wordt Thomas' rede wekte in de banken der oppositie groote verontwaardiging en eenige Labour-leden begonnen zelfs met kussen te gooien en dreigden door obstructie de zitting den geheelen nacht te rekken Na een stemming, waarbij de regeering in de meerderheid bleef, dien den zij echter een voorstel tot verdaging van de zitting in, dat echter door de conservatieven werd afgewezen, zoodat de debatten werden hervat. Vanmorgen r n half zeven was men nog vnio- bezJg met de artikelsgewijze behandeling van he voorstel. De militaire medewerker van de Dai ly Telegraph" maakt op opvallende wijze melding van een nieuw soort luchtdoeloefening van Engelsche bom- bardements-vliegtuigen boven de Noord zee Als drijvende doelen voor bommen oefeningen, zouden gebruikt worden ge pantserde racebooten van ongeveer 12 M lengte met een snelheid van 45 K M. per uur. De bemanning van deze motor booten is beschermd tegen de uitwerking dér geworpen oefenbommen door pant serplaten van 1 25 c M dikte Elke race- boot is voorzien van 3 motoren van 100 PK en van drie schroeven. Als oefen- bommen worden de gewone bommen van 8 tot 10 pond gewicht gebruikt ge maakt uit gietijzer en gevuld met een rookxnengsel. Deze bommen wc rden van 300 tot 5000 M hoogte in z g n valaan- vallen op de motorbooten geworpen, die in volle vaart over het water stuiven, terw ijl de bemanning onder de pantser platen is uitgerust met valhelmen, oor beschermers en gasmaskers. Op deze wijze hoopt men een zeer groote nauw keurigheid bij het bommenwerpen op schepen te bereiken Bij deze proeven zou 'n zeer actief aandeel hebben d- bekende majoor Laurence, die in den oorlog de Arabieren tegen de Turken aanvoerde. Ten einde het verbod der blauwhem- denorganisatie door de Iersche regee ring te kunnen omzeilen, heeft de Ier sche oppositie gisteren de Blauwhem- denorganisatie ontbonden verklaard en in de plaats daarvan een nieuwe bewe ging gesticht onder den naam „Liga mr Jeugd." Deze zal de geheele organisatie en de uniformen van de Blauwhemdenorga- nsatie in ongewijzigden vorm over- -nemen. Tot directeur-generaal is be noemd generaal O'Duffy. 40.000 buschauffeurs te Londen hebben loonsverhooging gekregen en hun is tantième en langer vacantie beloofd met behoud van loon. Verdere verhoogingen worden toegezegd tegen den tijd dat nor male toestanden zullen zijn weergekeerd. Men deelt mede: Op 16 November is, zooals bekend, de „Petit Parisien" begonnen met publicaties welke de zoogenaamd aan de officieele Duitsche vertegenwoordiging in het buitenland verstrekte geheime instructie van het Central? Bureau voor Propaganda te Berlijn zouden weergeven. De Duitsche ambassadeur te Parijs had zich direct tot den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken gewend met het verzoek de redactie van de „Petit Parisien" te nopen het origi neel of het facsimile van het document bij de ambassade in te zenden. Dit verzoek werd aldus gemotiveerd, dat ook de „Petit Pari sien" er zelf wel belang bij zou moeten heb ben een document nauwkeurig te zien onder zocht, een document voor welks echtheid het blad de verantwoordelijkheid tegenover zijn lezers op zich had genomen. De „Petit Pa risien" was evenwel niet te bewegen het zoo genaamde document hetzij in origineel dan wel in facsimile af te geven en daarmede ein delijk het steeds weer geëisrhte bewijs voor de juistheid van zijn beweringen te leveren. Volgens het laatste rapport van de Federatie van Zweedsch* industrieën toonde de Zweedsche industrieele pro ductie gedurende de maand October een aanzienlijk stijgende lijn. Het indexcij fer voor de geheele productie var Octo ber was 92 tegen 90 voor September Het cijfer voor het derde kwartaal van dit jaar is 89 tegen 15 voor het tweede kw r- taal. Deze verbetering is hoofdzakelijk te danken aan de verhoogde activiteit in de ijzerfabrieken, de machinebouw, de zaagmolens ?n de pu'pfabrieken. Uit een onlangs gepubliceerd rapport van het Zweedsche ministerie van han del blijkt, dat 1932 een slecht jaar is ge weest voor de Zweedsche mijnindustrie. De productie was beneden die van 1931, het aantal arbeiders verminderde met meer dan 10 procent en de verkoop waarde van de productie verminderde van 315 5 tot 283,2 millioen kroon. Deze achteruitgang is in hoofdzaak te wijten aan de ijzerertsmijnen, welker produc tiewaarde verminderde met meer dan de helft in vergelijking met 1931. De gouverneur van Logrono in Spanje deelt mee, dat in zijn provincie in to taal 1000 bommen, meer dan 10 000 ge weerpatronen en 1000 geweren door de opstandelingen in de steek zijn gelaten. De leiding van het syndicalistische vak verbond, dat de voornaamste ~ol heeft gespeeld, bij de jongste omwentelings pogingen heeft voor haar leden in geheel Spanje het parool uitgegeven het werk te hervatten. Uit enkele plaatsen in verschillende provincies worden nog bomaanslagen gemeld, die echter in het algemeen geen ernstige gevolgen heb ben De kellnersstaking te Madrid kon door bemiddeling van de regeering na 13 dagen te hebben geduurd, worden bij gelegd De opheffing van het alcoholverbod heeft de Amerikaansche onderwereld een econo mische crisis veroorzaakt, doordat voor smokkelaars niet langer plaats is. Uit een sensationeel proces, dat dezer dagen te New- York heeft plaats gehad, biijkt, op hoe ge raffineerde wijze de dranksmokkelaars e.d. naar nieuwe inkomsten zoeken. De voorge schiedenis daarvan komt op het volgende neer: De beruchte ..speak-easy" van Antony Ma rrno ligt in het hart van New York, in een dier stegen uit het oudste stadsgedeelte waar in men zich van modernen tijd en moderne techniek weinig schijnt aan te trekken. Mar; no, eens een rijk en „invloedrijk" man. ia door Marino en zijp drie beste vrienden zijn radeloos, évènafs de fruithandelaar Kries- berg en de fristur Mutphy. Dan komt de tus senhandelaar Paqua voorzichtig met een voorstel. Er moet een klein verzekerings bedrag geënsceneerd worden. Maar hoe? Men spiedt rond tn de kroeg. Als een van de laatste stamgasten zit daar de 40-jarige Michael Malloy, met het hoofd op de tafel. Vier misdadigers wisselen een veelbeteeke- nenden blik. Malloy draagt kleeren die, ondanks de vol komen versletenheid, aan betere tijden herin neren Hij was ingenieur in een groote fabriek Toen kwam de crisis en hij kreeg ontslag. Malloy had geen familie, nóch kennissen, die hem aan geld konden helpen en hij kreeg geen ondersteuning. In twee jaar is uit den ingenieur een volkomen aan lager wal ge raakte geworden, die slechts voor één ding belangstelling heeft; alcohol! Uit medelijden heeft Marino den vroegeren stamgast in zijn lokaal geduld, hoe onaangenaam het ook is, dat hij iederen gast om een borrel vraagt. Nu kan hij zich eeno erkentelijk toonen. Marino en zijn vrienden maken Malloy wijs dat het voor hem noodig is, een levensver zekering af te sluiten. De verzekeringssom komt bij een eventueel overlijden van Malloy aan Marino ten goede Malloy, afgestompt als hij is, gaat daarmee accoord en maakt uit de zaak alleen op. dat na het afsluiten der ver zekering hem tot in lengte van dagen gratis alcohol zal worden geschonken. De eerste verzekeringsmaatschappij, tot welke men zich weridt, onderzoekt de zaak en weigert. De tweede gaat op de verzekering in en geeft een polis af op naam van Malloy, met uitbetaling aan de vier misdadigers. De verzekeringssom is 1600 dollar. Vierhonderd dollar per man, als Malloy Hoe het ongelukkige slachtoffer aan zijn einde zal komen, schijnt voor de misdadigers geen probleem fe zijn. Zi; zullen bewerken dat hij zich dooddrinlrt. Malloy begint met hartstocht aan een nieuwe, aangename pe riode. Men geeft hem „gin", zuiveren methyl alcohol enz., in groote hoeveelheden. Maar het eenige gevolg is, dat de ongelukkige steeds meer aan den drank went en steeds grooter hoeveelheden verlangt. De tweede poging: men geeft Malloy spij zen, waarin glassplinters gemengd zijn. Een wonder: Malloy bemerkt er niets van. Heeft de door spiritus verbrande maag de spijzen niet verteerd? Of heeft Malloy het eten door geslikt zonder te kauwen? Derde poging In een kouden nacht wordt Malloy, beschonken als altijd, in een eenzaam park gebracht. Daar wordt hij ontkleed en met koud water overgoten, opdat hij zal bevriezen. Maar den volgenden dag verschijnt de doodgewaande weer in de speak-easy, dorstiger dan ooit! Vierde poging: een taxi-chauffeur wordt op gezocht, die 'egen betaling van 150 dollar Malloy zal overrijden. Het eerste experiment van dezen aard, uitgevoerd op een landweg, mislukt Malloy klemt zich vast aan één der misdadigers, die hem voor den wagen wil gooien. De tweede proef slaagt beter: de wielen gaan over Malloy heen en de mis dadigers vluchten. Den volgenden morgen bestudeerer de vier vrienden de lijst van ongevallen in de bladen. Malloy staat er niet bij. Hij komt tien dagen later terug, als genezen ontslagen uit een ziekenhuis. Dan de laatste poging, die eindelijk lukt. In een buitenwijk wordt voor Malloy een kamer gehuurd, waar zij hem de gasslang in den mond drukken. Een „bevriend'' arts consta teert den dood door hartverlamming Malloy wordt begraven. Het komt tot een proces. Aanklager is de dokter, die niet zijn volle "honorarium heeft ontvangen! „Hoeveel betaalde de ver zekeringsmaatschappij?" vraagt de rechter. „Zestienhonderd dollar, 400 per man", ant woordt Marino rustig. „Meer was u dus dat menschenleven niet waard?" Neen. zegt Marino gelaten, en met zijn drie medeplichtigen wordt hij naar de Sing- Sing gebracht, waar zij wachten op de vol trekking van het doodvonnis. In de buurt van Palatka (Florida) heeft een goederentrein een vrachtauto aangereden, waarin schoolkinderen wa ren gezeten. Acht kinderen werden op slag gedood. Verscheidene ernstig en tal van lichtgewonde kinderen wevden naar het ziekenhuis overgebracht. Gevreesd wordt voor het leven van enkele der jonge slachtoffers. Deboetsji, de Japansche ambassadeur te Washington, is gistermiddag terugge keerd aan boord van de Asamamaroe. In een interview met persvertegenwoor digers verklaarde hij niet meer op zijn poht te Washington te zullen terug kee- ren. Volgens de bladen is Hirosji Saito, de huidige gezant van Japan in Den Haag, benoemd tot opvolger van Deboetsji, die zelf heeft verklaard dat Saito een goed opvolger van hem zou zijn. De woordvoerder van het departe ment van Buitenlandsche Zaken even wel heeft verklaard dat in de kwestie nog niet is voorzien. Naar uit Montgomer in Alabama wordt gemeld, heeft het Hooggerechts hof van dien staat negen doodvonnissen egen acht mannen en een vrouw be krachtigd. Alle veroordeelden zullen orden terechtgesteld op 9 Febr. 1934. Dan zal de grootste massa-executie door den electrischen stoel plaats vin den, die in de Vereenigde Staten ooit is voorgekomen. Bij de Alandseilanden heeft in den nacht op Donderdag een scheepsonge- luk plaats gehad, waarbij 12 personen om het leven zijn gekomen. Het Finsche schip Plus is in de buurt van Mariehann in een storm aan den grond geraakt en binnen enkele secon den gezonken. Slechts vier leden der bemanning konden zich redden, terwijl de overige 12 zijn verdronken. Van het wrak zijn nog slechts de toppen van de masten boven den waterspiegel zicht baar. De raad vergaderde Donderdagmor gen ter behandeling van de begrooting, onder voorzitterschap van baron van Fridagh. Op een verzoek van den Schoorlschen Bestuurdersbond cm we derom een huurtoeslag te geven werd, op advies van den inspecteur, afwijzend beschikt, omdat het uurloon in de werkverschaffing 0.30 bedraagt. De heer Gutter protesteerde hier tegen, en vroeg zich af hoe men het uurloon in verband kan brengen met het verleenen van een huurtoeslag. Hij stelde voor alsnog aan den minister het verzoek over te brengen, waartoe werd besloten. Ingekomen was een verzoek van de beide in Schoorl gevestigde V. V. V.'s om mede te werken tot het aanleggen van een ijsbaan. Besloten werd de gevraagde medewerking te verleenen, na overleg met B. en W. over het plan. Voordracht van Burgemeester en Wethouders (na rapport van de Comm. van Onderzoek) tot vaststelling van de navolgende begrootingen voor 1934: a. Begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur, in ontvangst en uitgaaf 4499.47; b. Begrooting van het Gem. Electrici- teitsbedrijg in ontvangst en uitgaaf 24570.— c. Begrooting van het Gem. Gasbedrijf in ontvangst en uitgaaf 14100. d. Begrooting voor den Vleeschkeu- ringsdienst in ontvangst en uitgaaf 2801.55; e. Gemeentebegrooting, gewone dienst in ontvangst en uitgaaf 116448.38. Kapitaaldienst idem 22300. Bij vaststelling der Gemeentebegroo ting overeenkomstig de voordracht, stellen B. en W. tevens voor te besluiten met wijziging der geldende verordenin gen tot: lo. verhooging van het aantal op centen van de pers. belasting van 175 tot 200; 2o. verhooging van het aantal opcen ten op de Gemeentefondsbel. van 30 tot 100; 3o. tot vaststelling eener verordening houdende gelijkstelling van de percee- len of gedeelten van perceelen, uitslui tend dienende tot uitoefenen van het bedrijf van houder van een koffiehuis enz. met perceelen of gedeelten van perceelen, vallende onder art. 11, pr. 3, lid 1, sub a, der Wet op de Pers, be lasting van 1896 fbij art. 31 duodecies par. 2, 2e lid, is deze bevoegdheid aan de Gemeentebesturen toegekend en be- teekent voor ieder een verlaging der aanslagen der café- en verlofhouders met en een vermindering der op brengst voor de Gemeente van ongeveer 950.—). De begrootingen van het Gem. Electri- citeitsbedrijf, van het Gem. Gasbedrijf, van bet B. A. en die van den Vleesch- keuringsdienst werden z. h. s. conform vastgesteld. In de commissie, belast met het on derzoek van de begrooting, was de wensch naar voren gekomen om in verband met het behoud van de rijks subsidie het uurloon voor de werkver schaffing van 30 op 28 cent te brengen. Na eenige discussie werd overeen stemming verkregen op de oude voor waarden, terwijl bericht zal worden, dat de werkloozen zooveel mogelijk in taak- werk te werk zullen worden gesteld. De heer Duin wenschte uit bezuini gingsoverwegingen de straatverlichting af te schaffen. Vroeger deed men het ook zonder en hierdoor kan een besna ring van 1400 verkregen worden. Wordt dit gedaan, dan is het mogelijk de opcenten op de zoo onbillijk werken de personeele belasting op 175 te laten. Spreker gevoelde zelfs meer voor een belasting op de radio. Tegen de opmer king dat hierdoor ook de werkloozen worden getroffen, voerde hij aan, dat men niet bepaald radio noodig heeft en dat dit in zekeren zin een luxe is. B. en W. verklaarden zich bereid de straatverlichting tot de helft terug te brengen, doch wilden niet verder gaan. Op voorste] van de Commissie werd besloten, de leges-gelden te verhoogen en voor het druk- en bindwerk ook buiten Schoorl prijsopgaaf te vragen. Voor de huisnummering zullen aparte wijken worden ingesteld. Op advies van de Commissie wordt de uitkeering uit het aanvullend wegen fonds met 1000 verhoogd. Aan de Ver. van Nederl. gemeenten zal verzocht worden, actie te voeren voor een billijker verhaalrecht op ouders, wier kinderen middelbare ;cholen bezoeken. De steun voor hulp aan tuinbouwers verd van 1000 op 1200 gebracht. Besloten werd, den vuil-ophaaldienst niet uit te breiden. De heer Schermer wees er op, dat 1 e kwaliteit kost nu 7 Ij cent per groot pak. En ze is prima. N. V Zeepfabrieken h. de Haas v. Brero - AptldoornX? er ontzettend over geklaagd wordt, dat in het seizoen op hinderlijke wijze zoo veel vuil verbrand wordt. De Voorzitter merkte op, dat dit zonder toestemming van B. en W. bij de wet reeds is verboden. De heer Duin zou desondanks op zijn eigen land het vuil verbranden, waarvan hij last heeft. De Voorzitter wees er op, dat de bedoeling is, dat dit geschiedt op een wijze, zonder dat anderen er last van hebben. Men moet rekening houden met de windrichting. De heer Duin wil in het tuinders dorp niet te ver gaan, doch is ook van oordeel, dat wel degelijk aan de buren gedacht moet worden. Ten slotte stelde de rapporteur na mens de commissie voor de begrooting met inachtneming van de gemaakte op merking de begrooting goed te keuren. De Voorzitter zeide nog dat B. en W. voor de ambtenaren de pensioen grondslagen gelijk willen laten, doch voorstellen 5 pet. korting op de pensi oenpremie toe te passen, mits Ged. St. dit ook toestaan op het salaris van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger. Hierdoor blijft de pensioengrondslag voor de ambtenaren gelijk en wordt 60C bespaard. Weth. B ij 1 wil in ieder geval de 5 pet. op allen korten Eischen Ged. St. voor de drie hoofdambtenaren verliooging, dan kan mén weer zien. De heer Duin oordeelde, dat de hoofdambtenaren bij niet goedkeuring de 5 pet. vrijwillig in de gemeentekas storten. De Voorzitter: dat hebben wij reeds toegezegd, doch dit is een vrien- delijkheidje van ons. De heer G u 11 e r was tegen dergelijke doceurtjes. De Voorzitter: er komt toch wel een algemeene regeling. De begrooting werd hierop vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 116448.38 en van 22300.voor den kapitaal- dienst. De verschillende subsidies werden als volgt verlaagd: De Ver. v. Ned Gemeenten en Prov. Afd. blijft 40, de 20 van Ver. v. burg. en secr. in Noord Holland werd ge schrapt; eveneens het buitengewoon lidmaatschap van den A. N. W. B. V?- cantiekolonies van 25 tot 12.50. Witte Kruis van 100 tot 50; Centraal Zie kenhuis Alkmaar blijft 300; Wijkver pleging van 425 tot 300; Malariabe strijding van 10 tot 5: Rijwielpadver. Noord-Kennemerland van 5 tot 2.50; tuin- en landbouwonderwijs bleven elk 25, R.K. Lyceum Alkmaar bleef 150; Openb. Leeszaal Alkmaar van 25 tot 12.50: Volksfeesten van 5 to* 2.50; Muziekcorps van 50 tot 25; Volks universiteit van 5 tot 2.50; Sport verenigingen van 50 tot 12.50; Zo merfeesten bleef 10. Hulp in Nocd van 100 tot 50; T. B. C-bestrijding rundvee van 5 tot 2.50; V. V. V. werd 200, mits men collectief propa ganda maakt. Blijft men ook daarin afzonderlijk, dan krijgt elke V. V. V. 62.50. Bij de begrooting stelden B. en W. voor aan de gezamenlijke V. V. V.'s 200 te geven voor het maken van re clame buiten de gemeente. De heer Schermer juichte dit toe, want hij vond het niet juist, dat de twee V. V'. V.'s afzonderlijk reclame maken; dit is geld verspillen. Spr. wilde de 200 alleen voteeren voor gezamenlijke propaganda. De Voorzitter zeide, dat als ze 't niet gezamenlijk doen, elk 62 50 krijgt. De heer Schermer zou 't dan toe juichen. als de gemeente de reclame buiten de gemeente verzorgde. De oorzitter herinnerde er aan dat de gemeente dit jaar nog aan het vouwblad moet betalen. De heer Duin stelde voor elke V. V. V 100 te geven en geen dwang uit te oefenen om gezamenlijk reclame te maken. Het voorstel-Duin werd verworpen met de heeren Duin en Gutter voor. Het voorstel van B. en W. werd z. h. st. aangenomen. 4. Voordracht van B. en W. hen mach tiging te verleenen: a. tot aankoop van gronden van C. Koel .alhier, gelegen naast het erf zijner werkplaats aan den Damweg, een en ander ter zake van wegverbreeding, vol gens teekening en ter plaatse nader aangegeven. Conform besloten.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9