liet Rijksdagbrandproces. Vrijzinnig Her*. Zangkoor, Alkmaar- KUNSTAVOND De Elfstedentocht. zondagsdienst apotheken. &eB- noordervaar r. correspondentie. Dir, CORN, JONKER, op WOENSDAG 20 DECEMBER 1933, 8 uur n.m., in de concertzaal „Harmonie". Medewerkenden BORIS LENSKY, viool. CORN, JONKER, piano. MA ARTJE BIERMAN, declamatie. DUBBEL MANNENKWARTET „ZANG EN VRIENDSCHAP". Kaarten a f 0.50 (rechten inbegrepen) o.a. Jung v. d. Hoek en 's avonds aan de zaal Siad en U HET VVELDADIGHEIDSCONCERT TEN BATE VAN „KINDERZORG". De altzangeres Rosy Hahn, die op het kerkconcert in de Remonstrantsche kerk den 22en December in Alkmaar aria's en liederen van Hètndel, Schubert en Dvorak zal zingen, is een, zoowel in Duitschland als in Zwitserland bekende concertzangeres. Zij zong oratoriën en liederen in vooraanstaande concertver- eenigingen in Frankfort, Berlijn, Mün- chen, Keulen, Dusseldorf, Breslau, Ham burg, Zürich, Bazel Wintherthur, Brus- >el en vele andere steden. HET HUIS IS NIET GEKOCHT MAAR GEHUURD. Wij hebben gister na informatie bij leden der N. S. B medegedeeld, dat de afd- Alkmaar van de N S B op den Kennemerstraatweg een huis had gekocht teneinde daar een kringhuis te vestigen. Men maakt er ons thans opmerkzaam op. .dat dit huis het vroegere woon huis van den heer Eecen niet gekocht maar gehuurd is. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 4.15 uur licht op. Op Zondag 17 December is de apotheek van Mevr. Schouten—Oele, Kcorstraat 47, geopend. Op Zen- en Feestdagen en gedurende den nacht is s'echts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uitr tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, we'ke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. UITVOERING CHR ZANGVER- EENIGINÜ IMMANUEL". De chr zangvereeniging „Iniiranuel herdacht den 14den dezer haar tlënja: ig bestaan in de Kapelkerk. onder leiding van haar directeur, den heer VV Keizer Nadar de feestelijke samenkomst met gebed was geopend werd uoor de ge- nieenie gezongen psalm 150 vers 1: Looft God, looft Zijn naam alom! Hierna zong de jubileerende vereeniging: „Waak op gij geest der oude helden", gedicht van J. H. Wormser, muziek van Jan Zwart, duet en koor. De zang werd be geleid door mej M Siezen (piano), die dit op de haar bekende wijze deed Nog een tweetal nummers werden door het koor gezongen, n 1. „Geeft Gode lof" cantate voor twee solostemmen (so praan en tenor) en koor. met planobe geleiding eedicht van J Pelser r.uziek van Leo Mens en „Rustig ondergaan" van G Hamm, alt-solo en koor met piano-begeleiding. De solisten, allen koorleden, kweten zich op loffelijke wijze van hun taak en de koren sloten zmh daar goed bij aan „Immanuel" kan terug zien -op een goed geslaagde uitvoering. De heer Koeman, organist t; Egm nd aan,-Zee speelde een tweetal nummers op het orgel: Andante con moto van A Pomper en Toccata van L Boëllmann, die beiden op verdienstelijke wijze wer den uitgevoerd. Ds Warners sprak een slotwoord uit gebouwd op den naam de vereeniging: Immanuel (God met ons), waarna de gemeente zong het bekende gezang 96: „Halleluja, eeuwig dank en eere". „Immanuel" heeft op waardige wijze baar tienjarig bestaan herdacht. HET IJSFEEST VAN DE BURGER IJSCLUB. Er kunnen in ons klimaat twee bij zondere avonden voorkomen. Dat is dan in de eerste plaats de zoele, wind stille zomeravond en ten tweede de win teravond, zooals we dien gisteravond hebben meegemaakt. Het ijs in pracht conditie, geen koud-snijdende Oosten wind en honderden langs den kant met frissche, verheugde gezichten, het spel en de wedstrijden met vreugde gade slaand. Want genoten is er, met volle teugen. Rijen dik stonden daar de ijsbewon- deraars, die er niet aan dachten eerder naar huis te gaan, dan strikt noodzake lijk was. De Oudegracht had zich keurig opge maakt, boven de gladde ijsvlakte hingen tientallen electrische lampen, die aan dit aloude stadsgedeelte een fantasti- schen aanblik gaven. In een tent op den kant zorgde het eminente muziekgezelschap „St. Louis" dat de ouderwetsche ijsstemming erin kwam en erin bleef. We kunnen niet nalaten op deze plaats hulde te brengen aan het von>-'r<-ff°lijke bestuur van de Burger IJsclub, dat aan zoovele honderden met de goede zorg van de politie een heerlijken avond hebben geboden, nog afgezien van het feit, dat het uiteindelijk resultaat toch altijd weer is, de armen te steunen in deze benarde tijden. Wat de gecostumeerden betreft, ook hier was veel werk van gemaakt. We noemen slechts het prachtige Ridder- costuum, St. Nicolaas en Zwarte Piet, het Boeren-costuum en meerderen, te veel om op te noemen. Ook het komische gedeelte mocht zich in de algemeene sympathie van de talrijke toeschouwers verheugen. Het is dus een ideale avond, die velen nog lang zal heugen en waarvan de jongeren, wanneer ze later op leeftijd zijn gekomen zul len zeggen: „Weet je nog wel, in ónzen tijd, dat prachtige feest van de Burger IJsclub op de Oudegracht. Tot slot vermelden we hier nog de prijzen: Heeren: le pr. D. Hoekmeijer, 2e pr. J. Pilon, 3e pr. T. Gieling, 4e pr. Fr. Baden- huizen, 5e pr. N. Stroomer, 6e pr. A. Kra nenburg 7de pr. W. Habbé, 8ste pr. A. Lust Dames: le pr. jonge juffr. G. Sleutel, 2de prijs mej. Bol, 3e pr. mej. Rentenaar, 4e pr. mëj Butter. Mooiste greep: de heer D. Haasbroek met Koe; 2de pr. de heeren W. Habbé en A. Kra nenburg, kaasdragers. Mooiste costume: W. Scholte „ridder", N Koelman „Dandy", W. de Wit „Zwarte Piet" en Coenraad Molenaar „Boer". Extra priis de heeren K. Keselaar en C Westerop a's „oude menschen"; terwijl de jongeheer F. Badenhuizen een extra-prijs als jonaste lid der B.IJ.C. werd aangeboden. De prijzen bestonden uit levensmiddelen en brandstoffen. N.-H. KANAAL GEVAARLIJK. Ondanks het ongeval, dat gister nabij den Omval op het N.-H. kanaal plaats had en ondanks de daar geplaatste waarschuwings borden, blijft het publiek zich op het kanaal wagen. Vanmorgen waren het zelfs wiel rijders die daar gingen rijden Met nadruk publiceeren wij daarom nog eens namens het bestuur van de IJsclub Om val, dat het kanaal onbetrouwbaar is. Gister slaagde men er in de 6 personen, die aldaar door het ijs zakten te redden, doch men dient ook te bedenken, dat men niet alleen zijn eigen leven maar ook dat van an deren in gevaar stelt. BRAND TE HEILOO. Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur brak brand uit in het woonhuis van de heer J. Th. Vader aan den Hoogeweg alhier. Het woon- huisje brandde tot den grond toe af. De oorzaak van den brand is onbekend. DRIE PERSONEN DOOR HET IJS GEZAKT. Op de Ringsloot bij Broek op Langcndijk. Drie personen uit Lutj^winkel die per schaats langs de ringsloot op weg waren naar Alkmaar, geraakten bij het overste ken ter hoogte van Broek op Langendijk, in een wak. De heer J. Keizer, die juist pas seerde. schoot ijlings toe er. wist de drenke lingen behouden op het droge te brengen. Na voorzien te zijn van droge kleeren door de omwonenden, keerden zij weder huiswaarts. Het verdient aanbeveling voor hen, die tochten wensc'vn te ondernemen, eerst inlichtingen in te winnen of de Ringsloot be trouwbaar is. daar in de meeste gevallen deze open gehouden wordt voor het handels verkeer te water. DE POLITIE NEEMT TAL VAN PRIKPLANKEN IN BESLAG. Hoewel door den Hoogen Raad ls be slist, dat het gebruik van alle prikplan- ken in strijd is met de loterijwet en de politie onlangs op duidelijke wijze hiertegen heeft gewaarschuwd, is thans gebleken, dat door winkeliers niettemin in strijd met de loterijwet wordt gehan deld door gelegenheid tot prikken te geven. Gisteren zijn door de politie bij tal van winkeliers invallen gedaan met het gevolg dat vele planken en prijzen in beslag werden genomen. Men zij dus hierbij nogmaals ernstig gewaarschuwd. BRANDJE IN DE RIJKSKWEEK SCHOOL. Gisteravond werd de politie per telefoon opgeroepen, omdat men aan de achterzijde van de Rijkskweekschool veel rook had ont dekt. De politie begaf zich ijlings naar de plaats des onheils en kon den brand met eenige em mers water blusschen, zoodat erger werd voorkomen. DE BOND VAN MINDER MARINE-PERSONEEL. Gistermiddag behandelde de civiele Ka mer van de Alkmaarsche Rechtbank in een zitting, die van 2 uur tot bijna 7 uur duur de, de door den Officier van Justitie bij de ze Rechtbank ingediende vordering, strek kende dat de Rechtbank den Bond van min der Marine-personeel wegens afwijzing van zijn goedgekeurde statuten, zal vervallen verklaren van zijn rechtspersoonlijkheid en rechtdoende bij voorraad, niet tegenstaande hooger bercep of voorziening in cassatie, hem de bevoegdheid tot het plegen van hur* gelijke handelingen zal ontzeggen en een curator zal benoemen volgens de wet. De Rechtbank was alsvolgt samengesteld: Mr. Holsteijn, president, Mr. Hijmans, Off van Justitie, rechters, Mr. Krabbe en Mr. UHens, griffier Mr, Jhr. van der Brandeler Voor den Bond pleitten Mr Mendels uit Den Haag, het soc. dem. eerste kamer-lid geassisteerd door Mr C. de Groot te Alk maar, als procureur. Een tweetal kapiteins der Kon. Marine werden als getuigen gehoord. De vordering van den officier van justitie berust op art. 10 van de wet van 22 Aprt' 1855, tot regeling cn beperking der uitoefe ning van het recht van vereeniging en ver gadering. Dit artikel luidt: De afwijking van goedgekeurde statuten geeft aan het openbaar ministerie de be voegdheid om bij den burgelijken regter te vervallen-verkiaring der vereeniging van ha re hoedanigheid van regtspersoon te vor deren. De regter, de vervallen-verklaring uitspre kende, kan aan de vereeniging, niettegen staande hooger beroep of voorziening in cas satie, de bevoegdheid tot het plegen van burgelijke handelingen bij voorraad ontzeg- De verevening der zaken eener van hare regtspersoonlijkheid vervallen verklaarde vereeniging geschiedt onder toezigt des reg- ters, die de vervallen-verklaring uitsprak, op de wijze en met inachtneming omtrent onbe heerde nalatenschappen vastgesteld. (B 1172). Bepaald werd, dat de Rechtbank later een beslissing zal nemen. DE NIEUWE WFO LANGS DE Bermplanken bij den Omval, Naar aanleiding van een door den A. N. W. B. en de K. N. A- C aan den hoofdinge nieur-directeur van den Provincialen Water staat in Noordholland gericht verzoek om in het belang van de veiligheid van het verkeer te bevorderen een voorziening ter plaatse waar de nieuwe provinciale weg langs de Noordervaart (van de Schermeer) aansluit aan het niet verbreede gedeelte bij den Om val, ontvingen die vereenigingen thans be richt dat daar ter plaatse zoogenaamde bermplanken zullen worden aangebracht. ONDERSCHEIDINO. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de heer W Balk Wzn., schatter van onroerende goederen te Heiloo. DE BEDREIGING DER HANDELS SCHOOL. Aangezien er onder de ouders van de leerlingen der Gemeentelijke Handelsschool eenige ongerustheid bestaat met betrekking tot het cekende schrijven van den Minister van Onderwijs aan het Gemeentebestuur van Alkmaar aangaande intrekking van het sub sidie aan de school met vijfjarigen cursus, met ingang van 1 September 1934, hebben enkele ouders het initiatief genomen tot her beleggen van een ouderavond, waarop de di recteur der school zal worden uitgenoodigd eenige mededeelingen te doen omtrent den stand van zaken. DIEFSTAL TE BAKKUM. Eenige dagen geleden werd bij een inge zetene van Bakkum een portemonnaie met in houd, die gelegen was op een in de keuken staande tafei. ontvreemd. Het vermoeden bestond, dat de dader waarschijnlijk een venter zou zijn, daar geen andere personen op het erf waren geweest. Het signalement van twee aldaar geduren de de morgenuren vertoevende venters was bekend, zoodat van politiezijde in die rich ting een onderzoek wefd ingesteld. Het is de politie gelukt twee personen aan te houden, die geheel' aan het opgegeven sig nalement beantwoordden. Na verhoor beken den zij de portemonnaie te hebben wegge nomen. Het bleken twee jeugdige werkloozen uit Beverwijk te zijn. Gistermorgen zijn zij weder op vrije voeten gesteld. Mej. Vr. W. te Heiloo. Wij zullen de be trokken onderneming met Uw schrijven in kennis stellen. Waar dit geen openbare in stelling is, maar een particuliere onder neming, kunnen conflicten daarmede niet be schouwd worden als te zijn „in het algemeen belang", zoodat Uw schrijven niet In de rubriek „Ingezonden stukken'' kan worden opgenomen. Red. Alkm. Crt. T. O., alhier. Wanneer U in onze courant een kleine rectificatie wilt zien opgenomen, zult U verstandig doen ons mede te deelen, dat men ons blijkbaar niet volkomen ju is; heeft ingelicht om ons daarna te verzoeken de verbetering te willen publiceeren. Wanneer U meent, dat te moeten doen in een ingezonden stuk vol holle phrases en be dekte insinuaties, dan deelen wij U mede, dat een dergelijk schrijven aanstonds naar de plaats waar het thuis hoort de prulle mand verhuist. Red. Alkm. Crt- £aatste A (Ongecorrigeerd.) De start te Leeuwarden. Er heerschte vanmorgen in de vroegte in geheel Leeuwarden een enorme druk te. die zich culmineerde bij den start van alle deelnemers van den elfsteden tocht. Nog laat kwam gisteravond de laatste deelnemers zich aanmelden, zoodat hedenmorgen om half zes niet minder dan 580 rijders startten voor den langen tocht, die deze keer 205 K M telt. Hieronder waren 175 wedstrijdrijders, w.o. natuurlijk een zeer groot deel Friezen. Doch verder was het heele land vertegenwoordigd l)e start had in een vlot tempo plaats en het duurde niet al te lang, o* alle rijders waren verdwenen in de richting Sneek en de hoofdleiding kon zich te rug trekken in het centrale bestuurs- huis, waar men op de eerste berichten wachten kon. Spoedig meldden de eerste controle posten de uitslagen, maar heel vlot ging dat niet De tijd van voorbere ding was wel heel kort geweest en het groote aan tal duelnemers maakte een goede en suelle rentróle in de duisternis zeer moeilijk. Echter, overal ondervond m»n de •rrootst mogoüjke medewerking van de gemeentelijke autoriteit*» Sneek bereikt. Weldra lag de groote ploeg uit elkaar De wedstrijdrijders liepen spoedig uit, tewijl de tourlsten, het kalmer aandeden en meestal in groepen, opgelegd, bleven rijden. Op dat oogenblik stond men ln Sneek klaar, om de eerste rijders te ontvan gen. Bij de contrflle aldaar heerschte een enorme drukte, ondanks het vroege en het duistere uur. Om 6 10 uur kwam de eerste rijder binnen Het bleek te zijn de Haarlemmer A van Beekum, die op dat oogenblik een voorsprong had van 7 minuten op de nummers 2 en 3, resp de rijders Jon- gert van Ilpendam en v d. Duin uit Warga. Eén minuut later passeerde de Fries Hoekstra uit St. Jacobie-Parochie. Veranderingen in den stand. Wie meenen mocht, dat de stand voor- looptg zoo zou blijven, vergist zich deer lijk. Op de lange route Sneek—Stavo ren, ongeveer 40 K M. (twee keer zoo ver als Leeuwarden—Sneek) werden de leiders van het eerste gedeelte gepas seerd en toen om 8.23 uur hedenmorgen de eerste rijder Stavoren passeerde, bleek dit te zijn U. Hiemstra uit Leeu warden. Op hem volgde de Arnhemmer Meijerink en vervolgens Jalvink uit Assen. Lang zou Hiemstra den kop niet hou- den want op het korte traject Stavoren Hindeloopen werd hij door eenige ande ren voorbij gereden. Om 8 55 uur bereidde IJ. Smit uit Hin deloopen zijn plaatsgenooten een prettig oogenblik. Hij was de allereerste die deze controle passeerde en werd luide toegejuicht door de enthousiaste stad- genooten! De Groninger Toxopeus, ook al een bekende amateur-rijder, kwam 6 minu ten later aan, op den voet gevolgd door S. Casteleyn uit Warga, die slechts 1 minuut na Taxopèus deze controle pas seerde. En zoowaar was Jongert, onze Noordhollandsche amateur weer flink na voren gekomen en op dit oogenblik nummer vier geworden Naar Harlingen. Intusschen werd de berichtgeving van de verschillende contróleposten steeds beter. En wat van nog meer belang was overal meldde men goed weer, een klein beetje vorst en uitstekende banen. Het was de vraag, of Smit de leiding zou kunnen behouden, want de etappe naar Harlingen zou best weer verande ring in den stand kunnen brengen. De Hindelooper is echter op dit gedeelte als „een kind in huis" en de stoere Fries bleek om 8.55 uur als eerste Harlingen te hebben bereikt. Dijkstra, Kaan en Casteleyn waren resp. 2de, 3de en 4de. Er was toen bijna 5K uur gereden en de kleinste helft van den tocht was ach ter den rug. Echter met geen mogelijkheid is te zeggen, wie dezen rit winnen zal. De laatste loodjes wegen het zwaarst en straks ,in dezen namiddag, zal het voor al aankomen op uithoudingsvermogen. Felle critiek op Dr. Sack's verde diging. Hedenmorgen na opening van de zitting van de strafsenaat was het woord terstond aan den Berlijnschen advocaat dr. Sack, tot het houden van zijn pleidooi ter verdediging van den voormaligen communistische rijks dag-afgevaardigde Torgler. Dr. Sack wees in zijn pleidooi allereerst op het zaaien van wantrouwen tusschen den communistischcn beklaagde Torgler en zijn nationaal-sociahstischen verdediger. Sack las het volgende telegram voor, dat hij thans nog uit Parijs heeft gekregen". Eisch van den procureur-generaal tegen torgler bewijst, dat u met de wijze van verdediging in het bijzon der met de afwijzing van elke politieke ver dediging uw cliënt aan den aanklager en de regeering hebt verraden. Op het laatste oogenblik doen wij een beroep op uw be roepseer en verlangen eindelijk dat u overgaat tot werkelijke verdediging." En zoo vervolgt dr. Sack Duitschers in het buitenland, die geen enkel verantwoorde lijkheidsgevoel voor hun optreden meer heb ben en zich nog Duitschers noemen, zijn voor mij niets anders dan potentieele land verraders. Ik wil dat hier in alle openbaar heid uitspreken. Wij echter zullen voor ons recht strijden. Jiiuist m Wetenschap TOONKUNST. Een van HSndel's meest bekende oratoriums „Josua", was voor de eerste uitvoering in dit seizoen gekozen. Dit oratorium geeft het meeste werk aan het viertal solisten en de vereeniging die hei ten gehoore wil brengen, mag zich ge ukkig achten, wanneer hij voor die taak een goed berekent stel solisten heeft kunnen vinden en krijgen. Toonkunst is daar in gelukkig geslaagd, al zong men behalve de bas-solist wat voorzichtig. Een mooie stem heeft de sopraan mevr. Annie van WickevoortCrominelin, die het wel deed in de aria's „O, wer erzahlt"; „Horch auf oer muntern Vögel Lied"; „O hatt ich Jubal's Harf". De donker-gekleurde zwarte alt van mevr. Jo v. d. Meent-Walter voldeed zeer in „Sage, holdes Wesen an", „Die Tromba schallt"; „Wenn der Held nach Ruhme durstct en tot de beste gedeelten der sopraan- en altpartij behoorden de samenzang in no. 18 er. 22. Evert Miedema. de tenor, kon men waar- deeren in „So lang' sich noch in Jordan's Flutin „Gozreith ist Gott". in „Wir wen den uns mit neuer Kraft", en in menig recita tief De bas. Bas de Groet, zong van dit vier tal het meest vrij uit. Hij was bizonder goed in „Du Held der Weisheit"; „Seht die Flamme". het recita+iet in no. 45; Ln „Soll ich auf Mamre's Fruchtgefield". Ja, Handel maakt het de solisten niet ge makke'ijk, en een goede adembeheerschmg is voor deze muziek een eerste vereischte. Het koor kon het werk wel af. Het klonk frisch in het beginkoor sopranen best in „Das Ganze Heer"; de alten mooi De in zet van no. 27 is voor de sopranen gevaar lijk. Het begin van no. 34 was van de bas sen beter, dan hun begin in no. 32. Heel goed het ensemble na de tenoraria „Auf mit neuer Wut zur Schlacht"; no. 47; „Heil mhcht'ger Josua", werd langzamerhand be ter, mooi no. 51. Ook het dames-ensemble en het geheele koor in; Seht! er kommt. Het strijkorkest, met mej. Tuijn aan den vleugel prijzenswaardig in begeleiding en zelfstandige gedeelten en als steeds had Oushoorn alles goed in de hand. Een uit voering waarvoor niet tevergeefs is gewerkt. JUélicaties BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt be kend dat voor de week van 18 tot en met 23 DECEMBER 1933 uitsluitend RUNDVLEESCH IN BLIK wordv afge geven op GROENE BONNEN. De directeur voorn., Ed. v. d. HEUVEL. HINDERWET. Bij besluit van 15 December 1933 is aan den heer B. Koomen, alhier, ver gunning verleend tot het uitbreiden van een slagerswerkplaats, door bij plaatsing van een lage-druk stoomont- ontwikkelaar ten behoeve van de kook- ketels, in het perceel Krebbesteeg nr. 3, alhier. Alkmaar, 16 December 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 15 December 1933 is aan J. Brinkman Zonen, alhier, ver gunning verleend tot het uitbreiden van een inrichting voor het maken en her stellen van machinerieën, door bijplaat sing van 4 electromotoren, t. w. één van 3 P.K., twee van 1 P.K. en één van V» P.K., voor het in werking stellen van diverse machines in het perceel Klein Nieuwland nr. 6, alhier. Alkmaar, 16 December 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Jiackt&ecicfUen ALKMAARSCHE EXPORTVEILINO. ALKMAAR, 15 Dec. 1933. Dp de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.60—3.30; Appelen per 100 pond 59; Bloemkool le s. per 100 stuks 5—10; Boerenkool per 100 st. 1-/ 3; Gele kool per 100 K.G. 1.10- 2; Groene kool per 100 stuks 13; Knolselderie per 100 stuks 1.60—6; Prei per 100 bos 7.3014.50; Roode kool per 100 K.G. 1—3; Selderie per 100 bos 11.40; Spruiten per 100 pond 6—15; Tomaten per 100 K.G. 68; Uien per 100 K.G. 1.60—4; Wortelen per 100 K.G. 1.60—3 60; Witlof per 100 pond le s. 9.50-/ 13.50, 2e s. 5.50-/ 7.50. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 16 Dec. 1933. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 102000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 56—58 4.40—4.80; 58—60 4.80—5; 60—62 4.90—5.50; 62—64 5.40—5.70. Kleine 50—55 3.70—4.50. 10.000 stuks Eendeieren 4.10—4.20. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 16 Dcc. 1933 Op de hedeh gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 Melkkoeien 180—210; 5 Nuchtere kalv. (slacht) 811; 50 Scha pen, vette 1217, Overhouders 8.50J 28 Biggen (10 weken) 610. Handel stil, DE EIERENVEILING. ALKMAAR, 16 Dec. 1933. Op de hede* gehouden eierenmarkt waren de prijzen vool kipeieren 4—4 60 en Eendeieren 4, Boter 80—85 cent. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Dec. >33 Langendijker Groentenveiling. 41000 K.G, Roode kool le 6. 1.20—3; 28600 K.G, Gele kool les. 2; 36000 K.G. Deensche witte kool 2.10—/ 260; 5100 K.G. Uien: gele uien 2 80—3, gele drie lingen 1.20; 160 K.G. Spruites 9.10; alles per 100 K.G. PURMEREND, 15 Dec. 1933. „Afslag, vereeniging Beemster, Purraerend en Om streken". Witlof le s. 1.10-/ 2.25, 2e s. 0.401.40 per 8 K.G.; Roode kool 1.606 40 en Savoye kool 17 per 100 stuks; Spruitkool 1.554.55 per 15 K.G.; Boerekool 13—46 cent per kist, 10 K.G Andijvie 10—46 cent per kist; Worte len 42—76 cent; Uien 28—52 cent per 25 K.G,; Prei 16—20.40 per 100 bos. Druiven (Alicant) 46—62 ct. per K.G. Ap pels; Westlandsch* Bellefleur 2.60—9, Brabantsche Bellefleur 3—10.60, Zoete Bellefleur 3 809.60, Bismarck-appel 5.40—10 40, Bramley Seedling 6.40— 10.80; Present van Engeland 6 80— 23, Reinette, goud f 11—22, Reinette, oranje 8—12, alles per 100 K Q. Peren: Clanke korljn 8—14;Oieser Wildeman 6 50— f 17, Winterjan f 613, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 15 Dec. 1933 Roode kool le s. 2.30-/ 3.20, 2e s f 1 2.40; Gele kool le s. 1.601.70; Deensche witte kool le s. 2 102 20; Uien 2.80. Aanvoer: 21775 K.G. Roode kool; 900 KG. Gele kool: 3800 K G. Deensche witte kool; 200 K.G. Den. NOORDSCHARWOUDE, 15 Dec. 1933, 5000 K.O. Uien: uien f 2 502.60, drie lingen 1.30, grove 2 30—2.90; 70600 K G. Roode kool 1 2.S0; 13200 K.O. Gele kool 1 2.10; 28200 K.O Deensche witte kool 22.70, alles per IOC K Q,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 3