«PUROL EEK SCHUIERENDE IJS-ZONDAG ftUDT YH1ÜG Gesprongen handen-Ruwe huid samen als prijswinnaars zouden worden uitgeroepen. Onderweg werd ons tel kens toegeroepen: „Spurten!'' Maar wij deden het niet en bleven getrouw aan de eerst gemaakte aispraak En zoo kwa men wij te 2.25 uur gezamenlijk over de eindstreep" .aldus vertelde De Vries, die een uur later naar huis was ge fietst, waar hij zijn vrouw verraste met de mededeeling, .dat hij en Caste'ein samen eerste waren geworden. Fluks verkleedde hij zich om den knecht te helpen bij het melk-n, doch hiervoor heeft zijn vrouw een stokje ge stoken Mr Hepkema had den prijswin naars verzocht des avonds absoluut naar Leeuwarden voor de prijsuitdeelin? te- rng te keeren én De Vries wilde geen spelbreker zijn. Hij was voornemens maar weer de geleende fiets te bestijgen en in een uurtje naar Leeuwarden te peddelen. Maar vrouwlief was wijzer en liet een auto komen Na een avondfuif te Leeuwarden heeft De Vries eenige uren geslapen en Zon dagmorgen om vijf uur weer als gewoon de koeien mee gemolken. Ook gister middag wachtte hem weer dezelfde kar wei van alle dagen tweemaal. Daar tusschendoor kwam er veel visite, die den schaatskampioen kwam gelukwen- schen Onderwijl is De Vries nog even naar Leeuwarden de fiets terug wezen b engen, om vervolgens per schaats naar zijn woonplaats terug te keeren, wel een bewijs, dat De Vries een buitengewoon sterk gestel heeft, hettreen op een zoo langen afstandsrit een van de doorslag gevende factoren is. Bij Castele'n. Onze tweede Zondagsvisite gold den collega-schaatskampioen Castelein te Wartena. Evenals De Vries beoefent ook de 23-jarige Castelein de veehouderij en was Zondagmorgen ook al om 3 uur uit de veecen om de Wartenasche burgerij versche room en meik voor het ontbijt te verschaf* m. Ongeveer dezelfde uit eenzetting ais zijn collega deed ook de jonge Castelein te midden van den hui- eelijken kring. Vader en moeder Caste lein glunderden van welbehagen in dit prachtig succes van hun jongen, krach- tigen zoon. In de annalen van den Frieschen elf stedentocht is het iets nieuws en iets heel bijzonders, dat er twee rijders sa men als eersten zijn aangekomen, die dit feit ook als zoodanig geboekstaafd wenschen te zien. Het beteft hier een zeldzaam geval van trouw aan het ge geven woord de afspraak met een kameraar, dien men pas een uur te vo ren voor het eerst in het leven ontmoet 's Avonds bij de huldiging ging er een lichte ontroering door de zaal, toen deze kameraadschappelijke geste van de prijswinnaars door den feestredenaar werd geprezen en De Vries kwam ver klaren, dat, indien zij hadden geweten, dat de finish uit een lijn had bestaan, waarover slechts één als eerste kon heenkomen, dan zouden zij samen over de lijn zijn gegaan. Er werd hartelijk geapplaudisseerd en uitroepen van „hulde" klonken luid op Wel een be wijs, dat men dit feit van kameraad- shappelijke tr«""* op de juiste wijze had vi m te schatten. De elfstedentocht heeft een even scnoon einde als een voortreffelijk be gin gehad en een der gelukkige;* die ons met zijn herinneringskruis op de borst de hand ten afscheid drukte, zei- de ons: „Deze tocht smaakt naar meer Tot weerziens in een volgend jaar Bekende sportsmen, die de finish bereikten. Tal van meer of minder bekende /portmen op het gebied van hockey, ten nis, voetbal, roeien, enz hebben Zater dagnacht getoond ook op de ijzers tot sterke prestaties in staat te zijn. Onder de vele sportsmen van naam 'ie hetzij den Elfstedentocht als wedstrijd of als tocht met succes aflegden noemen wij de tennisspelers Timmer en Van Berkel, die als wedstrijdrijders frisch het eind punt bereikten. Verder als tochtr'jders de tennisser en voetballer jhr H A C van Riemsdiik. de hockeyers N K Pola- noen mr Bierman, de voetballers J Bulder (Be Quicki en R Roelfsema (H. V V.J alsmede de Njordrolie Van Santen Verder mag nog genoemd worden Huizinga Bruins uit Usquert 'Gr.) eer tijds eer bekende K N. V B officiel die dezen tocht voor de vierde keer maakte Ijs in de kanalen en grachten; ijs op de slooten en vaarten; overal ijs! En overal be trouwbaar ijs! De aangeiegde ijsbanen waren gister ver laten, lagen in de eenzaamheid Geen won der ook, want wat heeft men nu aan een ijs baan, hoe mooi ook, als er gelegenheid be staat om op grootere ijsbanen te rijden! Alkmaar kende de ijsvreugde. Op onze singels was het den geheelen dag enorm druk. Van heinde en verre kwamen de schaatsenliefhebbers opdagen om op onze singels hun baantjes te rijden en met hen waren eenige duizenden stadgenooten op de banen Alkmaar genoot van de ijssport; genoot van het gekrioel op de singels, genoot van de drukte en het gewriemel En al die dui z.nden hebben geen kans gezien, om zich te vervelen. Daar was geen tijd voor Men moet er van houden, zegt men wel eens. Inderdaad men moet van dat heen- en weerrijden houden. En Noerdholland houdt er blijkbaar van. Immers, anders waren on ze grachten niet zoo bevolkt geweest; anders was het op de vaarten in onze omgeving vee' drukker geweest. Men zal het ons wel niet kwalijk nemen, dat wij slechts eenige minuten het gekrioel oo de singels hebben aanschouwd en toen de vlucht hebben genomen naar den Omva-, waar het mooiste ijs ons wai htte Merkwaardig, hoe rustig het daar overal was Hier geen gekriopl van honierden o' di'izp'iden rijd°rs' bic ge?" '->"ge rtjpn d:i met krachtige slagen langs de vaarten suis den, hier geen geveegde banen, geen gezelli ge drukte van touristen. Neen, hier heerscn- te rust. Hier zag men slechts enkele tiental len rijders, die grootere of kleinere tochten maakten. En wij genoten; weliswaar op een heel andere manier dan de menigte op onze singels, maar toch evenzeer, wij genoten van het schitterende ijs, dat spiegelglad was; wij genoten van het schoone landschap, dat schitterde in de zon; wij genoten van de rust, de landelijke rust. En wij konden rijden naar hartelust, zonder telkens weer een plot selinge zwenking te moeten maken, om een botsing te voorkomen. Ziet, dat is ijsport, dat is genieten van de schaatsensport. Óp deze manier hebben onze voorouders van de ijssport genoten, op deze manier hebben eeuwenlang de Nederlanders van de ijssport genoten. En als wij dan ook de oude verhalen over de ijssport nabladeren en herlezen, dan zien wij altijd weer heerlijke stukjes over lange tochten. Verhalen, waarbij wij glimlachen, verhalen echter, waarvan wij genieten. IJstourisme, dat is het, wat wij hebben moeten. Gelukkig zijn er ook nog Noordhollanders, die het ijstourisme aantrekkelijk vinden, die het tochten maken profiteeren boven het lij den op singels en ijsbanen. Laten wij niet beschrijven, hoe wij gereden hebben, doch laten wij een van onze colle ga's een ras-echten Noordhollander aan het woord. Bij Apothekers en Drogisten Een prachtige tocht- Een prachtige tocht is die vanaf den Omval langs de Noordervaart en de Ringsloot van de Srhermeer en vandaar door het Oude lanJ achter Grootschermer naar De Rijp. Wij hebben deze tocht gister gemaakt. Het ijs bleek overal voldoende sterk. Op de Ringsloot bij de Rijp ontmoetten wij zelfs een paard en ar op het ijs. De tocht van den Omval naar de Rijp is een der mooiste die men vanuit Alkmaar op de schaats kan maken. Aan het einde van de Noordervaart bindt men af. om opnieuw op de Ringsloot naar Grootschermer op te binden. Het ijs op deze vaart, omgeven door hooge rietschoten, is prachtig. Iets voor Grootschermer stapt men over naar de vaalten en vaartjes in het Oude Waterland, het land dat r«.eds bestond, voor onze meren werden drooggelegd. Men rijdt hier in een gebied, zoo water rijk dat men zich :n de omgeving van Giet hoorn waant. Grootschei nier met zijn boerenbedrijf jes en hooibergen doet vanaf he- water aan Giet hoorn denken Dat men daar geen enkele poging doet om het hinderlijke riet van het ijs te vegen (in deze omgeving zijn vele rietvelden aanwezig) valt wel zeer te be treuren. Met een beet* ij.-enthousiasme zou men daar het ijstoerisme naar de Rijp groote diensten kunnen bewijzen. Van Grootschermer komt men in het wa tergebied van de Rijp, waarin, op kosten van de gemeente de Neder1 andsche Heide Maat schappij jaarlijksch duizenden edelkarpers poot. Zomers moet het ideaal zijn om hier roeiende ;n dit watergebied te visschen of te dwalen Men kan daarvoor zoowel te Groot schermer als in de Rijp geschikte bootjes huren, te' wijl het rech* om er te visschen. door de V V. V. te de Rijp op billijke voor waaiden wordt verstrekt. Weinig A'kmaarders weten hoe mooi het hiei is. Öok op een schaatsentocht kan men daarvan ten volle genieten. Men kan in het midden van de Rijp deze plaats per schaats na leren en doet verstan dig om vlak bij de Dam met zijn schitterend raadhuis, onlwerp van den beroemden droog- maker onzer meren, af te binden en het zeer oude plaatsje dat in de tijden van de droog making zelfs walvischvaaiders onder haar inwoners telde, voor een 30-tal jaren nog haringbuizen telde en door verschillende in stellingen er grooie hulzen nog van een grooisch verleden spreek* af te binden. Gistermiddag was de Dam het centrum van de ii.-sport Ruim een 20-tal rijders had den ingeschr ven voor den kortebaanwedstrijd en met het fanfarecorps voorop togen de deelnemers en de belangstellenden naar de goed geoutileerde ijsbaan die ook des avonds verlicht is. Ook hier viel waar te nemen dat de ijs- club de zorg voor de verbindingsvaarten verwaarloos' en al haar kracht concentreert op de vczorging van de amusements- en weos*rijdbaan Aangezien wij ons gister ten doel hadden ges'tld het ijstourisme vanuit Alkmaar te aanschouwen woonden wij den wedstrijd, waarvoor zeer vee! belangstellenden zelfs vanurt de Zaanstreek waren opgekomen, niet bij en bonden wij na een wandeling door de Rijp opnieuw op op de Ringsloot van de Beemsier die echier doordat ze vrij lang was oper gehouden niet gemakkelijk berijd baar was Na hier de eerste ar op het ijs te zijn gepassefd, zochten wij a' gauw door, iets voorbii de Rijp. over te stappen, het binnenwater van het Oude land weer op en langs breed? vaarten over kleine meerties, ge nietende van onvergetelijk natuurschoon, schaatsten wij op Schermerh rrn aan om al daar op de Ringsloot naar L'rsem over te stappen. Hef i'stoerisme op dezen daarvoor zoo bij uitstek gescbikten Zondag was niet groot. Af en toe ontmoetien wij er een paar en bij Schermerhorn waren het een paar Amster dammers in gezelschap van een dame. die ons naar den weg naar Purmerend vroegen. Wij deelder. hen mede. dat de daar- voot aangewezen richting was Avenhorn, Oudendijk Oosrhuizen. doch zij vertelden ons dat zi' 'uist vanuit Amsterdam over Broek in Waterland naar Monnikendam waren of re'cv er vand'" naar Oosthuizen r).,j- :-i A.'»rtf,rn en ILsero Hoewe' Jj overal prachtig berijdbaar ijs hadden out, moet, reden zij als echte ijstoeristen, toch het liefst langs onbekende vaarten, waarom zij op de Rijp aangingen, om vandaar, langs de Ringvaart, naar Purmerend te schaatsen. Van Schermerhorn vervolgden wij onzen toch naar Ursem. Het ijs in deze ringsloot is voortreffelijk, ook tot Avenhorn en naar wij vernamen was het ijs ook van Avenhorn zeer goed berijdbaar. Van Ursem volgden wij echter de Hoorn- sche vaart tot Rustenburg, waar wij bij de sluis de eerste goed verzorgde overstapgele- genheid ontmoetten. Dit was er echter geen van den Ijsbond. Een actieve particulier had deze overstapgelegenheid tot stand ge bracht en maakte goede zaken. Alleen bij Oterleek ontdekten wij iets van eenige activiteit van de afdeeling van de IJ. H. N. Hier waren althans eenige banen over een lengte van een K.M. geveegd Tot de Halvemaansbrug was de vaart prachtig. Vandaar tot Alkmaar was de vaart door de scheepvaart een poos open ge houden, zoodat men hier verstandig doet om naar de ringsloot, die achter Oudorp om loopt en de gelegenheid biedt dit aardige Noordhollandsche dorp met zijn molens eens vanaf het water te aanschouwen, tot den Omval te volgen. Wie iets weet van het gicotsch verleden van den IJ. H. N. moet het betreuren, dat de afdeelingen zoo volkomen d» verzorging van de verbindingsvaarten voor het toerisme vervaarloozen. De afd. Bergen bestaat zelfs niet meer Voor de Bergervaart heeft de gemeente vei ligheidsmaatregelen genomen door bij de melkfabriek, waar het ijs onder de brug door het heete water, dat deze fabriek in de vaart loost onbetrouwbaar is, onder deze brug een veilige doorgang te maken. Bij de brug aan het einde van den Meer weg, die door de septingtank aldaar even eens onbetrouwbaar is, heeft men dit echter niet gedaan, zoodat men daar moet over stappen om naar het oude Hof te kunnen rijden, of verbinding te krijgen met de mooie vaart die naar Egmond aan den Hoef leidt. In een tijd van groote werkloosheid begrij pen wij niet, dat hier niemand het initiatief neemt om daar een ijsbrug te maken. Wie het doet, zou stellig goede zaken maken. Ook een koek en zoopie zou daar op zijn plaats zijn, er wordt daar n.1. druk gereden. GEHOUDEN WEDSTRIJDEN. Wanneer wij hier de gehouden wedstrijden weer „verslaan", dan beginnen wij met Oudkarspel, waar gisteren amateurwedstrij den werden gehouden. Go ahead op het ijs! Zondagmorgen was het voor verschil lende commissieleden van onze vierde klasser Go ahead toch aantreden, niet tegenstaande er van voetbal geen sprake was! Wat was n.1. het geval? Eenige voort varende menschen in de vereeniging hadden een ijsfeest georganiseerd! Met goedvinden der politie was de Molenvaart toegevroren en kon al wat groen-wit was, zich daar aan de schaat sensport wijden. Twaalf uur precies namen de wed strijden een aanvang. De adspiranten begonnen en het bleek alras, dat er en kele heele goede hardrijders onder wa ren. Er werd zeer goed gekampt. De 4 prijzen, die voor deze wedstrijden be schikbaar waren gesteld (alles bestaan de uit sportartikelen) werden gewonnen door resp. J. Dekker, K. Zwart, Lam mert Schaar en Beeman. Twee heele jeugdige deelnemers (waarvan de oudste 7 jaar was) kamp ten onderling ook mee. Er werd door die twee jongens heel aardig gereden. I. Jan Elderman, 2. Cor de Jong. Na afloop der wedstrijden voor de adsp. vonden die der oudere leden plaats. Door hen werden zeer snelle baantjes gemaakt. De einduitslag was hier: 1. M. Schoonhoven; 2. D. Kranenburg: 3. G. Nierop Groot: 4. M. Duiveman; 5. Jan Schrier; 6. J. Dingerdis. Precies 2 uur waren de wedstrijden geëindigd. De publieke belangstelling ontbrak ook niet. Keetman wint te Oudkarspel. De wedstrijd werd verreden over 500, 1000 en 3000 M. De uitslagen waren: 500 M.: 1. Hoofdman 48 sec.; 2. Keetman 49 2 sec.; 3. Langedijk 50.4 sec. 1000 M.: 1. Keetman 1 min. 40.8 sec.; 2. Hoofdman 1 min. 43 sec.; 3. Langedijk 1 min. 43.6 sec. 3000 M.: 1. Langedijk 5 min. 30.6 sec.; 2. Renaud 5 min. 38.2 sec.; 3. Keetman 5 min. 38.4 sec. Totaalresultaat: 1. Keetman 6 p.; 2. Lan gedijk 1 p.; 3. Hoofdman 10 p. Hoofdman moest den beker dus afstaan aan Keetman. Jongenswedstrijden te Heiloo. De wedstrijden voor jongens, uitgeschreven door de Ijsbaan Heiloo, hadden de volgende resultaten: Groep I; 1. L. Holten; 2. J. Compas; 3. P. Muijs. Groep II; 1. L. van Buren Leurink; 2. C. Holtes. Groep III: 1. P Meurs. Wedstrijden te Bergen. Te Bergen hadden gistermiddag wedstrij den plaats in het schoonrijden voor paren (leden). Er namen 15 paren aan deel. De uitslag is: 1 Mej. de Boer en de heer C. Bakker 565 p.; 2 Mej. Stam en F. Dijs 545 p.; 3 Mej G. Meijer en H. Teerink 530 p.;4. Mej. J. Kaan en L. Grootes met 519 p. Wedstrijden te Uitgeest. De uitslag van den Zondag te Uitgeest gehouden wedstrijd in het ringsteken luidt: le prijs Mej. M. Torenburg de heer S. Braakman; 2e prijs Mej. Annie de Wit, de heer P de Wit; 3e prijs Mej. Marie Teeling, de heer P Valkering; 4e prijs Martien Vree burg, de heer D. Peijs. r-, v j». Hardrijden te Koedijk. De Koedijk werd gisteren een hardrijderii gehouden voor hecren. Afstand 500 M. De uitslag was: 1. D Slootweg; 2. N. Hartland Czn.: 3 G, Hart; 4. J. de Waal Kzn.; 5. P. Koryer. Dameswedstrijden te Stolper- vlotbrug. De uitslag van hardrijderij voor dames, gehouden te Stolpervlotbrug, luidt als volgt; 1. Mej. Roozing; 2. mej. N. Kuit; 3. mej G. Tromp. Hardprikken: 1. mej. M. Klaver; 2. mej. C Sneekes; 3. mej. G. Zwaan. Kinderwedstrijd te St. Maar tensbrug. De uitslag van de te St. Maartensbrug ge houden hardrijderij luidt als volgt: Jongen van 12 en 13 jaar: 1. B. Keuris, 2. G. de Haan; 3. J. Leeuwen; 4. Jb. Bos. Meisjes van 12 en 13 iaar: J. Schenk, 2 A. Blauw; 3. N. Schouten; 4. G. Appel; 5. M. Kossen. Jongens van 10 en 11 jaar: 1. A. Noot; 2. J. Wijngaard; 3. G Eoot; 4. P. Jongejan. Meisjes van 10 en 11 jaar: R. de Geus; 2. T. Prins; 3. N. de Leeuw; 4. Tr. Zeeman. Onderlinge wedstrijden te Koedijk. De wedstrijd in het hardrijden met hinder nissen voor dames, gehouden te Koedijk, had het volgende resultaat; 1. mej. A. Hart; 2. mej. G. IJfs; 3. mej. A. Blaauwboer; 4. nrj. A. Spruit; 5. mej. Blom. Wedstrijden te Noordschar- woude. Bij de gehouden wedstrijden in het hard rijden op het Waardje, door de ijsclub „Nut en Vermaak", werd aan de volgende per sonen een prijs toegekend: Jongens 14—15 jaar f"*stand 500 meter): l.M. Strijbos 60 sec.; 2. K. Heidsma 63 sec Jongens 1415 jaar (afstand 1000 M): 1. M. Strijbes 2 min. 04 4/5 sec.; 2. J. Blom 2 min. 10 2/5 sec. Jongens 1617 jaar (ook voor jongeren), afstand 500 M.: l.M. Strijbes 60 sec.; 2. K Heidsma 61 sec. Jongens 16—17 jaar (ook voor jongeren), afstand 1000 M.: 1. M. Strijbes 2 min. 03 4/4 sec.; 2. J. Kostelijk 2 min. 07 3/5 sec. Meisjes tot 17 jaar tafs'and 500 M.): 1 G. Mulder 83 sec.; 2. M. de Waard 88 4/5 sec. Verschillende wedstrijden te Stompetoren. De IJsclub Stompetoren hield Vrijdag avond een wedstrijd met hindernissen voor mannen, de prijzen werden als volgt be haald: 1. P. Koopmans; 2. H. Holwerda; 3. R. Slager; 4. A. Kolk. Op Zaterdagavond werd er wedstrijd ge houden voor vrouwen en hier werden de prijzen behaa'd door de dames: 1. mej. P Koopmans; 2. mej. H. Holwarda; 3. mej. R. Slager; 4. wed. J. Imming. Zondagmiddag werd een korte baan wed strijd gehouden voor mannen. Hier was de uitslag: 1. S. Brak; 2. S. Postma; 3. K. Koopmans. Bij de hierna gehouden korte-baan-wed- strija voor jongens t. m. 15 jaar was de uit slag: 1. Klaas Koopmans; 2. Arie Kooij; 3. Cor Kloosterboer. Parenwedstrijd te Nieuwe- Niedorp. Zondagmiddag had op de Rijd te Nieuwe Niedorp een schoonrijderij voor paren plaats. De uitslag was: 1. de heer en mevrouw Amels—Semeins; 2. mevr. Schenk en den heer N. Kaan; 3. mej. M. Sepers en den heer J. Zanders. DE IJSBAAN NAAR MARKEN GOED BERIJDBAAR, De burgemeester van Broek in Waterland deelt mede, dat in verband met de openstel ling van de ijsbaan naar Marken een goed berijdbare baan is aange'egd van Amster dam via Nieuwendam, Zunderdorp, Broek in Waterland en vervolgens langs de trek vaart naar Monnikendam. Het is voor het eerst sinds vele jaren dat de vaart weer goed berijdbaar is. Deze baan, welke het kortste traject is van Amsterdam naar Monniken dam, staat onder toezicht en wordt onder houden door den Ijsbond Hollands Noordet kwartier; derhalve wordt aanbevolen uit sluiten te betalen bij de officieele posten in de bussen van de IJ.H.N. AANGEKONDIGDE WEDSTRIJDEN, Dinsdag 19 Dec.: Warmenhuizen: Amateurwedstrijden om den Warmenhuizer wisselbeker. Afstanden 500, 1500 en 3000 M. Aanvang 11 uur. Woensdag 20 Dec. Nieuwe Niedorp Kampioenschap Noordholland schoonrijden heeren en paren. Aanvang 11 uur. Donderdag 21 Dec. Schermerhorn Kortebaanwedstrijd voor mannen. Prijzen 25, 15 en 10. Aanvang uur. Kolven. KOLFWEDSTRIJD LANGENDIJKER KOLFBOND. De wedstrijden van den Langendijker Kolf bond werden Zondag voortgezet in dj kolfbaan van den heer Rijper. De stand is op het oogenbük: Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude, tweede klasse, 380 pt.derde klasse 301 pt.; Vriendenkring te Noordscharvoude, eerste klasse 377 pt., derde klasse 2 pt.; Volhar ding te Oudkarspel, tweede ..sse 339 pt derde klasse 301 pt.Onder Vrienden te Oudkarspel, eerste klasse, 421 pt.; Op Maat te uidscharwoude, eerste klasse, 388 pt., der de klasse 257 pt.Ons Genoegen te Noord- scharwoude, tweede klasse, 324 pt„ derde klasse 331 pt. Turnen. UITVOERING TE N.-SCHARWOUDE. Zondagavond werd in de kolfbaan van den heer J. de Bakker te Noordscharwoude, de laatste uitvoering gehouden door de gym- nastiekvereei,igingen Hercules en Hygiea, on der leiding van den heer K. Boot. Aan deze uitvoering was tevens verbonden een wedstrijd tusschen de drie beste dames- en heeren-leden van deze beide vereenigingen en van den Turnkring Noordhollands Noor derkwartier. De verschillende nummers, welke door de gymnastiekverenigingen in revue-vorm wer den opgevoerd, konden veel bijval oogsten. Van den wedstrijd vermelden wij, dat yqqi den kring Noordhollands Noorderkwartier de dames M. Plantinga, M. Kossen van Win kel en mej. P. de Jager van Anna Paulowna uitkwamen en de heeren B. Hofman en K. Manneveld te Dirkshorn en J. Lenzen te Bur- gerbrug. Voor Hercules en Hygiea waren het de dames N. Kroon, A. van Dam en G. Ens en de heeren J. Molenaar, G Langendijk en G. Ens. De dames van Hercules en Hygiea behaal den met paard en brug totaal 78 punten en de dames van den kring 92, zoodat de kring hier de overwinning behaalde. Tenslotte kwam de overwinning echter aan Hercules en Hygiea, omdat de punten van dames en heeren bij elkaar werden geteld. De heeren van Hercules behaalden n.1. 150 punten aan paard, brug en rek en de heeren van den kring 128, zoodat de totaal-uitslag was: ercules en Hygiea 228Vi punt; Kring Noordhollands Noorderkwartier 220 punten. De jury bestond uit de heeren Pennekamp te Anna Paulowna en P. Rijswijk te Hoorn. De heer van Eekeren, secretaris var. het K.N.G.V. maakte nog van de gelegenheid ge bruik om Hercules en Hygiea geluk te wen schen met het welslagen van de uitvoeringen. Paarden. KENNEMER RIJSOCIETEIT. Nu de vorst en de kou het vrijwel on mogelijk maken, de paardensport „in het vrije veld" te beoefenen, had de Kennemer Rijsocieteit Zaterdag in de manege een genoeglijken avond georga niseerd. Zoo n avond-binnen heeft het voordeel, dat belangstellenden gemak kelijk kennis kunnen maken met de evoluties in de manege en Zaterdag waren er dan ook, behalve veel leden, diverse toeschouwers aanwezig. Zorgzame handen hadden de manege een feestelijk aanzien gegeven, guir landes en slingers, alsmede een mooie witte zaagselarena droegen veel tot de feestvreugde bij. Om een beetje warm te worden, wer den onder de beproefde leiding van den heer de Jager een paar „nummertjes- caroussel-weggegeven", die zeer in den smaak van het publiek-op-het-schavotje vielen. Enkele bokkesprongen van de paarden, die schrokken van glinsteren de versiering en die ook wel een beetje op temperatuur wilden komen ten spijt, had alles een vlot verloop, en wa ren èn ruiters èn dieren volkomen ingesteld op de dingen, die komen zou den, n.1. behendiéheidswedstrijden. De avond werd verder gevuld met behendigheidswedstrijden, die heel veel vreugde en jolijt brachten. Alles te noe men zou dit verhaal te lang maken. Een uitzondering op den stoelendans voor dames. Dit nummer verwekte veel vreugde en menige dame kwam tot de ontdekking dat ze heusch wel heele- maal alleen boven op zoo'n hoog paard kon komen. Voordien moesten er altijd galante ridders „voetjes komen geven", maar in het vuur van den wedstrijd werd alle zwartekracht vergeten en zelfs de nu niet direct lichtgewichten zwaaiden zich op de paarden, alsof ze volleerde voltigeuses waren. Alzoo een nummer, dat ook nog wat leerde. Het hoedengevecht voor heeren werd algemeen als het komisch nummer ge doodverfd. Het was inderdaad erg grap pig, vooral toen de deelnemers de hoe den zoover over de ooren hadden ge trokken, dat het noodzakelijk werd er kijkgaten in te maken en het onmoge lijk bleek de hoeden af te slaan. Met het oog op den tijd werd de zaak toen maar geannuleerd. Verder werden er nog diverse geslaag de ritten gehouden, o a. een lintenroof voor dames en een springconcours tot slot. Hier bleven ten slotte twee ruiters zonder strafpunten over en werd een riksje kruis of munt gegooid om te be palen wie nummer een was. In de heerlijk warme loge, populair gezegd het schavotje, werden door den heer G. Vis de prijzen uitgereikt. Een publieksprijs voor de heldhaftigste dame werd ook nog toegekend en toen was er het einde van het officieele gedeelte. Officieus was het nog niet uit, want de vriendschappelijke verhouding van de leden was zoover gegaan, dat een ieder wat mee had gebracht „om te eten of te drinken" zoodat er nog het een en ander te „verhapstukken" was! Aan het slot werd dank gebracht aan de directie van de manege, aan de technische commissie en aan het be stuur, waarna weer een avond voorbij was, die ten duidelijkste bewees hoe kerngezond en prettig de Rijsocieteit en hoe de edele paarden-sport in Alkmaar en omgeving bloeit. Voetbal. DE WEDSTRIJD ZWALUWEN-POLEN. Gaat zeker door. Het bestuur van V. U. C. verzoekt ons mede te deelen, dat de wedstrijd Zwaluwen- Polen op morgenavond in het verlichte V. U. G-stadion in ieder geval door gaat. De om standigheden in aanmerking genomen is 't veld goed, alleen in en voor de doelen is het wat harder doch hier zal een laag zand wor den opgebracht. De wedstrijd vangt om 8 uur aan, scheidsrechter is de Belg Lange- nus. Odai Is da durf. Durft u bijvoorbeeld, obi eens iets te noemen «e*e Weest wijzerI I Rijdt veilig'

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10