DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. -35-20 dan dit nat-koude weder. Voor komen is beter dan genezen. Wie nu zorgt steeds eenige Wybert-tabletten in den mond te hebben, beschermt zich kracht dadig tegen kou vatten en verra derlijke infectie. I Verlaagde prijzen bezit van zijn rijwiel stelde, had de politie bem al te pakken en was hij er bij. De officier achtte het een volwaardigen diefstal en vorderde f 25 boete of 25 dagen. Vonnis 20 boete subs. 20 dagen. EEN KAKELENDE KIP. Mej. Maartje K., tapster, wonende te Wieringen, had op 30 Augustus den rijks veldwachter-brigadier Bergsma haar onte vredenheid betuigd door hem te kwalificee- ren als lastig kreng of iets in dezen ondub- belzinnigen geest. Zij was woest omdat Bergsma haar voortdurend achterna zat we gens haar verzuim om verlof aan te vragen, te vragen. De politierechter corrigeerde deze onopge voede dame tot 20 boete of 20 dagen EEN FIETS GELEEND EN TEN EIGEN BATE VERKOCHT. De 19-jarige koopman Wilh. K., te Wer- vershoof. had het in Juli al heel slecht „versierd" en 'n rijwiel, dat hij in bruikleen had ontvangen van zelteren Jan Nieuwboer brutaalweg te Haarlem aan Dorus Rosing verkocht voor 10 en dit bedrag ten eigen bate aangewend. Dit jonge mensch was door zijn vader met fiets en al de deur uitge jaagd. De politierechter legde hem behoor lijk onder den mangel, doch we betwijfelen of deze kuur hem geestelijk erg heeft opge- politoerd. De officier wilde den verdachte eens na der bestudeeren, vroeg en verkreeg een na der onderzoek door den heer Wiggers. Aan houding tot 12 Februari 1934. DUITSCHE RIJWIEL- BEL ASTINGMERKDIEF. De 27-jarige in Duitschland geboren Joh. S., arbeider te Schermerhorn, had de vrij heid genomen op 13 Augustus een rijwielbe- lastingmerk met koker en al te ontvreemden ten nadeele van den landbouwer C. de Groot, welk merk was gehecht aan een in 'n schuur staand rijwiel. De brutale snaak had aan de Groot een Engelsche sleutel ter leen ge vraagd en deze op aanwijzing van den land bouwer uit de schuur gehaald. Hij sloeg toen meteen zijn slag. De jongeling was reeds te Haarlem ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf ter zake diefstal van kleeren. De officier was lang niet gesticht over deze gasten, lees „klaploopers" op de Hollandsche goedertie- rendneid en vorderde 5 maanden gevange nisstraf. De politierechter begreep niel waarom een dergelijk ongewenscht element niet over de grens was gezet en veroordeelde herr Johann tot 4 maanden gevangenisstraf. Hij blijft dan wel de gast van Nederland, doch moet in elk geval zijn handen thuis houden. GEEN LICHT IN DE FUIKEN- LICHTERSZAAK. Het was thans een onvervalschte Belg, die de aandacht opeischte van den politie rechter en wel de heer Joannes Prosper ae B., als caféhouder gevestigd te Spanbroek, welke heer werd verdacht een palingfuiken- lichter te zijn ten nadeele van den binnen- visscher IJ. Luik uit Hoogwoud. De heer Luik had reeds lang presumptie op monsieur Prosper en ging met zijn zoon Jan bij de fuiken op den loer liggen, met gevolg, dat hij op 16 September werd gesnapt. De heer Luik verzocht om teruggave der paling, doch toen werd het feit door den heer de B. ontkend. Verdachte mocht, zei hij, visschen aan den Zuidkant en Luik op den Noord kant. Door verdachte werd thans beweerd dat hij gemachtigd was ook op den Noord kant palingfuiken te zetten. Het ging echter over den diefstal van paling uit de fuik van getuige Luik, welke handeling ook door ver dachte werd ontkend. Door zoon Jan Luik werd de verklaring van zijn vader uitvoerig bevestigd. Verdachte beweerde, dat hij de fuik had overvaren. Getuige a décharge was de grondwerker Jan Ketel, die gezien had dat de stok van Luiken's fuik werd aangeva ren door het schuitje van verdachte. De officier noemde het geval moeilijk, had geen duidelijk inzicht van het gebeurde en requireerde verwijzing naar de instructie voor nader onderzoek. Vonnis vrijspraak. ZEDENDELICT. De laatste zaak werd „entre nous" be handeld om deugdelijke redenen en betrof den hotelier J. G. v. T. Als getuige werd ge hoord een elegant heer uit de Alkmaarsche eociëtykringen. Gevorderd werd 100 boete of 40 dagen. Uitspraak 40 boete. ARRONDISSE MENTS-RECHTB ANK. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 19 December. EEN DOOFSTOMME VOOR DE RECHTBANK. De 28-jarige arbeider Jan van H. te Heiloo, 'n doofstomme, die door zijn moeder Jansje J als tolk werd bijgestaan, had zich op 21 Augustus te Heiloo schuldig gemaakt aan diefstal van een beursje en een juweelen broche, een en ander eigendom van de ge tuige mej. A. de Geus, echtgenoote van den heer Mulder, aldaar. Het verhoor ging uit den aard der zaak tamelijk lastig. Verdachte had de broche verkocht aan den heer C Oudes te Alkmaar en alstoen een zegelring, waarop hij zeker verzot was, gekocht en nog 10.50 toegekregen. Alvorens dr. Hoeneveld als getuige-des- kundige werd gehoord, verzocht mr. Jos Jitta, de verdeliger, sluiting der deuren, waartegen de officier zich althans aanvan keiijk verzette. Uit het getuigenverhoor bleek voorts, dat de broche bij verkoop 18 had opgebracht, hetwelk de president met het oog op de waarde, een belachelijk lagen prijs achtte. De getuige Oudes was dit niet eeus met den president en vermeende, dat hij als vakman beter in staat was de waarde te be- oordeelen. De conclusie van dr. Hoeneveld strekte tot voorw. ter bescihkking stellen der legeering. De jongen behoorde in geen geval in de gevangenis thuis. Overigens had de psychiater geen bezwaar tegen eeu voorw veroordeeling met de daaraan verbonden bijzondere voorwaarden, hetwelk ook de heer Wig gers had geadviseerd. De officier releveerde, dat de wet een voow. ter beschikkingstelling niet toelaat, terwijl naar zijn meening, bij dezen bijzon deren persoon, ook een voorw. veroordeeliug geen oplossing gaf. De officier zag echter meer heil in een aftrek van voorarrest voor den tijd, waarop hij in prev. hechtenis had doorgebracht in casu 2 maanden gevangenisstraf, dan was de kous ineens af. Mr. Jos. Jitta kon zich met het voorstel van den officier wel vereenigen, doch achtte een zeker toezicht toch ook wel gewenscht. Uitspraak a.s. Vrijdag. DE „HANDIGE" STOFZUIGER- COLPORTEUR. De vertegenwoordiger van door den heer L. P. W. v. d. Zee te Hoorn in den handel gebrachte stofzuigers, de heer Roelof de Vr., gaf buitengewone blijken van activiteit en sloot diverse contracten af, onder meer ten name van de wed. Glijsteen en de heeren Beumer en Gerlach, doch het bleek al spoedig, dat hij deze contracten maar val- scheüjk had opgemaakt en geteekend, ver moedelijk met het idee, de aanbrengpremie op te steken. Zijn methode van geldmaken was echter sterk aan bedenking onderhevig, zooals bleek uit het feit, dat de officier heden bij verstek 8 maanden gevangenisstraf requi reerde. DE MAN, DIE MET ZIJN LEVEN SPEELDE. Een meer berucht dan beroemd ingezetene van Heiloo, de voormalige boterhandelaar, daarna chauffeur Adrianus Petrus de Gr., heeft als 2 maal gevaar geloopen verplet terd te worden op een der talrijke onbewaak te overwegen, waarmede Heiloo is gezegend. De eerste maal werd zijn boterautotje ver pletterd en werden de wielen der locomotief gesmeerd met magarine boter, terwijl het bij een volgende gelegenheid alleen was te dan ken aan het krachtig remmen van den trein machinist, dat de roekelooze chauffeur niet in de soep werd gereden. Hij werd echter be hoorlijk gecorrigeerd door 50 boete of 40 dagen, welk bedrag hem echter wel wat peperig toescheen, zoodat hij in appèl kwam Petrus, thans wegens inbraak in het huis van bewaring opgeborgen, bevond zich nu in veiligheid (tevens voor anderen) en erkende het feit, doch beweerde door een voorbijrij denden goederentrein den sneltrein niet te hebben opgemerkt, toen hij den overweg bij den Zevenhuizerweg wilde oversteken, doch de treinleider Schaap vermeende, dat de appellant nog vóór den trein voorbij had willen glippen, wat wel dichter bij de waar heid zal zijn. De officier vond dan ook niet de minste aanleiding wijziging in de opge legde straf te requireeren. VERGEEFSCHE MOEITE. De handelaar Jacob B., wonende te Alk maar, wien het niet gelukte een ventvergun ning te verkrijgen en die desondanks met den verkoop doorgaat, was door den kantonrech ter te Alkmaar veroordeeld tot 1 boete of 1 dag en bij wijze van protest tegen dit von nis in hooger beroep gekomen Het was na tuurlijk boter aan de galg gesmeerd en de of ficier, zeer in zijn humeur over dergelijke beroepen, die geen zin of resultaat heb ben, vorderde niet alleen bevestiging, doch zelfs verdubbeling der straf, n.m. f 2 boete subs. 2 dagen. ONGEPERMITTEERDE RIJWIEL- ACROBATIEK. Een Alkmaarsche expeditiebediende Gerrit K., had op de Molenbuurt te Alkmaar ge fietst met beide handen los van het stuur Hij wilde iets in zijn notitieboekje nazien en had daartoe dien verboden stand aangeno men. Hem werden door den kantonrechter op gelegd 2 boete of 2 dagen, doch de veroor deelde, door 'n juridischen muskiet gestoken, kwam in hooger beroep en beweerde thans, dat in den Haag een advocaat, die een princi- pieele beslissing wilde uitlokken, door een Hoogen Raad was vrijgesproken. De offi cier hield zich echter aan den veiligen kant en vroeg bevestiging. De rechtbank moet nu den knoop maar doorhakken. 'N NIET BEPAALD ZACHTZINNIG MENSCH. In de middagzitting, gereserveerd voor meer belangrijke delicten, stond in de eerste plaats terecht de 27-jarige me taalbewerker Gerrit V., wonende te Uit geest, 'n extra forsche figuur, met een motorjekker omkleed, welke mijn heer was ten laste gelegd dat hij in den nacht van 17 op 18 September na afloap van een der kermissen, waarmede het boerenland is gegarneerd als krenten in een tulband, te Akersloot of te Uitgeest, den loodgieter J. F. Kriek met zijn rij- wel en al in een daarvoor gunstig gele gen wegsloot had getrapt, welk feit ech ter door gezegde metaaldraaier met ijver werd ontkend. De loodgieter Kriek, die het in den be- wusten nacht leelijk te pakken had gekregen na het onvrijwillig en allesbe halve frissche bad in een kikkersloot, was dienaangaande heel wat meer per tinent in zijn verklaringen en beweerde dat verdachte vooraf had gezegd hem te zullen verdrinken. En toevallig had hij h.-denmorgen ook nog gesproken zekere Wil'ems, die hem vertelde gezien te hebben dat hij te water was getrapt. De heer Kriek kon niot realiseeren, dat er eenige animositeit met verdachte be stond. Volgens verdachte had Kriek zich in een café met zekere mej. de Munk zeer aanstootelijk gedragen. Ook was Kriek hem te Uitgeest, toen hij met iemand stond te praten, later voorbij gefietst en had nergens over gespro ken Kriek was eer weg gereden van de Schouw, waar de kermis werd ge vierd en verdachte had hem niet inge haald. Een getuige, de heer J. Th. Bakker, had zich dien avond geoccupeerd met de eenige dame uit dit getuigenteain. Hij had den heer Kriek gezien, toen deze, be dekt met kroos en modder, zich aan hem vertoonde. De. verdachte was er toen ook bij en Kriek half huilend wees hem aan als de dader die hem te water had ge duwd, waarop verdachte zonder boe of ba te zeggen, op zijn fiets wipte en weg reed. Deze getuige had geen onbehoor lijk optreden van Kriek in het café be merkt. Mej. Annie Geertruide F.meren- tia de Munk, in wie men ee>r een revue girl dan een fabrieksarbeidster zou ver moeden. was met haar cavaliei Bakker huistoe gereden en had onderweg Kriek gezien, die onder de modder zat en ?er- dachte aanwees als de dader. Kriek was erg ontdaan, vertelde mej. de Munk. De verdachte, wiens metaalbewerkers manieren den president maar matig be koorden, zooals bleek uit de gedane te rechtwijzing, beweerde dat Kriek maar wat fantaseerde. De heer Kriek had aan gifte gedaan bij den rijksveldwachter Tilstra, die verschillende afwijkingen aan diens rijwiel had opgemerkt Door den officier werd de volslagen onwetendheid van den verdachte in twijfel getrokken en door hem, werd ge distilleerd uit de verschillende bezwa rende getuigenverklaringen en bijkom stige omstandigheden diens schuld aan dezen ernstigen overval, waarna volgde een eisch tot veroordeeling van f 60 boete of 60 dagen hechtenis. De zaak wed echter aangehouden tot nader onderzoek door den Rechter commissaris. EEN ALL ROUND CRIMINAL. Als waardig slot van deze geanimeerde middagzitting verscheen nog de 24-jarige rondzwervende arbeider Jan B., uitgerust in rijks-diner-jacket en logé in het bekende hotel Zuïn Hollzern Lóf Iel" in den Bergerhout. Hij had zich te verantwoorden ter zake vele diefstallen in dit arrondissement. Zoo had hij te Nintwe Niedorp weggeno men een colbertjas, eigendom van W Fijn heer te Anna Paulowna, 'n rijwiel, toebehoo- rende aan J. de Boei voorts was hij in den nacht van 14 op 15 Augustus te Julianadorp gem Helder op roof uitgegaan cn had hij uit den winkel van de heeren van Nuland 'n heele vracht confectiegoederen gekaapt, bestaande uit regen- en winterjassen, en 'n colbertcostuum. De heer Jan P. was door een bovenlicht binnen gescharreld. Hij had deze collectie te Barsingerhorn verstopt. Voorts had hij ingebroken in het verloflokaal van den heer A. Kossen te Helder en aldaar uit de toonbarfklade buitgemaakt 'n bedrag van 16. Ook hier was hij door het vooraf uitgelichte bovenlicht van het café geklau terd. Ten slotte wist hij den arbeider A. Nie- rop te Barsingerhorn (want hij was in de keus van zijn objecten niet kieskeurig) uit zijn woning nog afhandig te maken 'n be drag van zes gulden. Met de sleutel, die in -Ie W.C lag, had deze sportieve boef de woning deur netjes opengesloten en na gebruik de sleutel weer ter plaatse gedeponeerd. Door dr. ter Raa, zenuwarts ie Castricum, werd verdachte, aan wien men trouwens geen kind had en die alles bekende, 'n oude beken de van den psychiater, wel toerekenbaar ge acht. Hij schepte ook wel eens behagen in brandstichtingen, die hem echter niet ten laste waren gelegd. De officier bracht naar voren, dat verda h- te, ondanks zijn keurig optreden, 'n sterk mis- dadigen aanleg heeft en de maatschappij voor hem moet worden beveiligd. In verband met deze opvatting requireerde de officier 3 jaar gevangenisstraf. Mr. Wijnhauzen, advocaat te Hoorn, de hem toegevoegde verdediger, bracht in het voordeel van zijn cliënt bij zijn zeer open hartige bekentenis en verzocht voor hem de uiterste clementie. Uitspraken a.s. Vrijdag. £xmd= en Jmnbauw ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. De 172e algemeerte vergadering. Maandag is in het gebouw der vereeniging, het Krelagehuis te Haarlem, de 172e alge- meene vergadering van de Algemeene ver eeniging voor bloembollencultuur, gehouden. De voorzitter, de heer E. H. Krelage, hield een openingsrede, waarin hij een terugblik wierp op het jaar 1933 en eenige in het afge- loopen jaar overleden personen herdacht. Na de rede van den voorzitter werden eenige punten van huishoudelijken aard be handeld, o-a. werd art. 48 der statuten ge wijzigd, waar de afd. Lisse, Sassenheim en Wassenaar tegen waren. De oentributie wordt voor 1936 bepaald op 10, voor lid-leerling op 5. De begrooting, sluitend met een bedrag van 51,980, werd z. h. s. aangenomen. Het voorstel van het H. B om leden die bloembollen en aanverwante artikelen kwee ken, ook voorzoover betreft de heffing voor het teeltjaar 1933/'34 vrij te stellen van de verplichte contributie van 2 cent per Rijnl. Roede (voor wetenschappelijk onderzoek en onpersoonlijke reclame) kwam hierop in be handeling. De afd. Hillegom was tegen het voorstel, de afd. Wijdenes wilde het bedrag voor twee jaar gebruiken, de afdeeling SchotenVelsen wil de bijdrage op 1 cent gesteld zien. De afd. Lisse is er van overtuigd, dat het weten schappelijk werk en de onpersoonlijke re clame waardoor dit 2 cent per Roe fonds dient voortgezet moet worden, zij was voor een heffing van 1 cent per Roe. JUetsis gwaarCjker Het voorstel SchotenVelsen (1 cent per Roe) werd in stemming gebracht en aange nomen met groote meerderheid. Het hoofdpunt van de agenda was het voorstel van de afdeeling Voorhout, dat als volgt luidt: le. overtuigd van de- noodzakelijkheid er van, te trachten betaling te verkrijgen van alle leverbare bloembollen, het surplus zoo wel als het ingeleverde gedeelten berekend tegen de vastgestelde minimumprijzen; 2e. indien de terugbetaling hiervan geheel of gedeeltelijk wordt verlangd, deze terugbe taling te doen geschieden door een Roe-belas ting over een periode van pl.m. 10 jaar. In het prae-advies van het hoofdbestuur werd aangevoerd, dat het voorstel-Voorhout naar den vorm in tweeën is gesplitst, maar én moeilijk te scheiden geheel uitmaakt. Ver goeding zonder terugbetaling is door het bloembollenvak nooit verwacht of gevraagd. Volgens de afd. Voorhout staat het nog lang niet vast, dat de eventueel door de regeering te verleenen credieten in haar geheel zullen worden teruggevorderd. Dit zou echter in strijd zijn met de Land- bouwcrisiswet, waaraan ook de minister zich te houden heeft, dat deze minister bovendien voor het verleenen van credieten aan het bloembollenbedrijf zeer weinig voelt, is ons uit herhaalde uitlatingen van Z. E. gebleken. Het denkbeeld om de terugbetaling van een eventueel door de regeering te verleenen crediet op grond van het ingeleverde lever baar te vinden uit een heffing per Rijnl. Roede over een tijdvak van ongeveer 10 jaar, welke heffing men op 10 of 14 cent per R. R. gesteld wenschte te zien, is uitvoerig bespro ken in de vergadering van de besturen van zes vereenigingen, die zichc met een tweeledig verzoek tot de regeering wendden. Het H. B. heeft aan dit verzoek mee ge werkt. Het H. B. achtte zich echter niet gerechtigd', om mede te werken tot een verzoek, als dat van de afdeeling Voorhout, dat een zware financieele verplichting gedurende tien jaar op het geheele vak zou leggen. Het H. B. wees hierna op verschillende ernstige bezwaren, aan het voorstel verbon den, o.a. op het feit, dat bij een belasting van f 70 of meer per H.A., een groot deel der teelt zal worden verplaatst over de grenzen, om aan deze belasting te ontkomen. Namens het hoofdbestuur verdedigde de voorzitter het prae-advies van het H. B. en waarschuwde nogmaals tegen aanneming van het voorstel-Voorhout. Na re- en duplieken werd het voorstel- Voorhout in r+emming gebracht en verworpen met 192 tegen 94 stemmen. Een motie van de groep „De Narcis" met dezelfde strekking werd dientengevolge z.h.s. verworpen. Tot leden van het hoofdbestuur werden in de vacatures W A. Philippe en W. Jonkheer gekozen J. W. A. Lafeber te Lisse en T. M. van Waveren te Bennebroek. LANGENDIJK. De beslissing omtrent de vraag, of de Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuin bouwers een fusie zou aangaan met den Nederlandschen Tuindersbond in Zuidhol land is thans gevallen. Als resultaat van de uitspraak der afdeelingen van den N. B waarvan zich onvoorwaardelijk tegen en slechts 1 vóór samensmelting uitsprak, is het hoofdbestuur tot de conclusie gekomen, voor loopig een fusie te moeten afwijzen. De voor naamste gronden, waarop de afwijzing steunt zijn: le. de rikch van den Ned Tuin- dersbond, dat de Neutrale Bond eerst zijn koninklijk goedgekeurde Statuten zou ophef fen, alvorens tot fusie kon worden overge gaan 2e. de toewijzing van het aantal hoofdbestuursleden aan Noordholland en Zuldholland, dat n.1. zou moeten worden b» paald naar verhouding van de omzetten aan de veilingen en niet naar het aantal leden, zooals de N. B. wenscht. Bovendien was er verschil van meening over de wijze, waarop de vergoeding van H. B.-leden zou worden bepaald óf door het H. B. zelf óf door cfc Alg. Verg. wat de N. Bond wenschte. Het H. B. van den N. B. wees alzoo de fusie af, blijft echter tot nader onderhandelingen be- reid, evenals tot een samenwerken en federa tief verband. Afdeelingsbesturen en Hoofdbesturen van den R.-K. Land- en Tuinbouwbond en den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers hebben in een gemeenschappe. lijke vergadering besloten, aan de regeerfng te verzoeken, onmiddellijk te willen overgaan tot de uitkeering van achterstallige steun. Tevens kwam men overeen, met den meeste» =poed een conferentie aan te vragen met <Jt Tommissie van Vijf uit de 50 Westfrietch» emeenten, vooral in verband met den groo- .en nood, die er heerscht, mede het gevolg van den vroeg ingevallen winter. JACHT OP BUNZINGS. De inspecteur, hoofd van den Planten» ziektenkundigln dienst, N. van Poetereft schrijft ons: Uit berichten in de pers is mij gebleken, dat, nu de vorst daarvoor gunstige gelegen- heid heeft geschapen, in Friesland en wel* licht ook in andere deelen van ons land, vel» arbeiders er op uittrekken om bunzings t» vangen. Deze berichten geven mij aanleiding er de landbouwers op te wijzen, dat het juist dit jaar op vele plaatsen tot een sterke vermeer dering van de veldmuizen gekomen is, z(Xh dat men van een ware veldmuizenplaag ka» spreken en dat het niet onwaarschijnlijk i», dat zulk een plaag op andere plaatsen het volgend jaar zal optreden. Daarop bestaat zeer veel meer kans, als ef een groote opruiming gehouden wordt onder de bunzings. De bunzing toch behoort tot de meest ge duchte vijanden der veldmuizen en het i» daarom onverantwoordelijk thans een groot» opruiming te houden onder die roofdieren. Ik raad daarom alle landbouwers en alle personen, die daartoe kunnen bijdragen aan er toe mede te werken, dat dit vangen van bun zings onmiddellijk wordt gestaakt, terwijl landeigenaars in hun eigen belang wordt aangeraden het vangen op hun gronden te verbieden. Zij zouden zich daarvoor tot de politie kunnen wenden met het verzoek er streng op toe te zien, dat personen zonder hun toe stemming hunne gronden niet betreden. JPxxwiHclaat 'flieuws HOORN. De Vereeniging „Ontwikkeling" heelt in het Park haar derden avond in dit seizoen belegd. De opkomst was iets minder groot dan andere malen, waarop „het ijs" wel van invloed zal zijn geweest. Als spreker trad op dr. Ritter te Utrecht met een bespreking over de beide werken van Fabricius: „Komedianten trekken voorbij" en „Melodie der verten". In prachtige taal deed de spreker zijn ge hoor meeleven in deze hoogstaande werken. Op uitstekende wijze werden de boeken be licht, waarbij de aandacht tot het einde ge spannen bleef. Het wa3 etn hoogstaande avond, waarbij de talrijke aanwezigen bij zonder hebben genoten. Stcatspensionneering De federatie Enkhuizen van den Bond voor Staatspensionneering heeft in het „Dorpshuis" te Westerblokker haar najaars vergadering gehouden onder leiding van den heer U. G. Dorhout te Hoorn. Vertegenwoordigd waren afgevaardigden van 11 aangesloten afdeelingen. De voorzitter gaf een overzicht van den tegenwoordigen stand van zaken en gaf als zijn meening, dat momenteel, door de ont reddering van 's lands financiën, de verwe zenlijking van ons ideaal minder hoopvol schijnt. Echter geven juist deze tijden voor de propaganda een ruim arbeidsveld. Spr. deelde mede, dat de Federatie zich heeft ver tegenwoordigd op de 25- en 30-jarige her denking van het bestaan der afdeelingen Oostwoud, Aartswoud, Andijk en Hoorn. De heer de Vries heette als vice-voorzitter der afdeeling Blokker de federatie hartelijk welkom en wijdde warme woorden van waar deering aan den overleden voorzitter, den heer P. de Boer. Uit de notulen bleek, dat de rekening het vorig jaar in ontvangsten aanwees 361.87; uitgaven 108.34; batig saldo 253.53. Medegedeeld werd, dat door het Hoofdbe stuur is ingesteld een propaganda- en pers- commissie, welke laatste tot taak heeft de rechtsche pers te bewerken. Tevens is een 13. Er was niets te zien dau de motor en de rand van de boot. Dau opeens, wéér een vreemde schommeling alsof er iemand op sprong, een paar rare klanken, eeu hand maakte de knoopen van het zeil los. Piet voelde zich bij de haren getrokken, hij schreeuwde en ver weerde zich, maar het hielp niets. Het zeil ging om hoog en nu werd een mau zichtbaar 14. Piet schrok. Dat was een heel andere man daar straks. Een vreemd manneke was dat. Hij haa één tand in zijn mond, een platgeslagen neus en een kaal hoofd, waarop achterop een gek pruikje hing. In zijn ooren bengelden ringen. „Koessi jij" ze' h^.80* drocht en wees op een dolk, die in zijn gordel „Koessie jij mee", zei hij nog een§. „Koessie-jij zeir» dacht Piet. „Ik heb met jouw koessie soaoessie te maken.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6