SPORT EN WEDSTRIJDEN. !Jilmtieuws JCunst en Wetenschap FRAUDE BIJ HET ROTTERDAMSCHE SLACHTHUIS, EEN DROOM VAN GELUK IN DE HARMONIE. Ook van de Blonden Traum is weer te genieten. HET EINDE VAN DE SCHAATSENSPORT. Kuperus wint een kampioenstitel. Jongens wedstrijden te St. Pancras. Wedstrijden te Hensbroek. Keetman wint in Warmenhuizen. Wedstrijden te Broek op IJSCLUBS VERGADEREN. Ledenvergadering in EgmonA aan den Hoef. WEDSTRIJD TE SINT-PANCRAS. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN „ROYAL". marschmuziek overstemde het gegons der van den Stadsschouwburg af door schijnwer pers bestraalde menschenzee. Van het peristyle van den Stadsschouw burg kon men, blikkende over den Wetering schans in. de verte reeds de dansende lichtjes der flambouwen zien naderen. De onmetelijk lange stoet werd aangevoerd door den heer Vattier Kraane. Er waren uiteraard in dezen indrukwek- kenden optocht verscheidene decoratieve ele inenten, zooals de brandweer met een ver lichte nieuwe motorspuit en de tram met een verlichte autobus van het nieuwe model, dat .binnenkort in dienst komt. Heel oorspronke lijk van ontwerp was de praalwagen van de 'Stadsreiniging: een hoog optorenend ver licht gebouw met nissen, waarin het nieu we type vuilnisemmer prijkte. Aan den op tocht werd voorts vooral een kleurige en frissche aanblik bijgezet door de geestdriftige en veelvoudige deelneming van de Amster- damsche ugd, die in groepen van voetballers in „ambtskleedij" turners in turnkleedij, roeiers, zwemmers, leden van oranje-jeugd- vereenigingen als padvinders en padvind- sters met vaandels en banieren parmantig voorbij marcheerden. Er waren ook de meis jes van De Graal in haar zwierige mantels met breed uitzwaaiende veelkleurige vlaggen en dan was er ook de stram marcheerende groote groep van A.J.C-ers o.l-v. Klaas Toornstra. Tusschen al die groepen door liepen in het fantastisch licht der walmende flambouwen een groot aantal ve-eenigingen, corporaties, éenige af deelingen van de Amsterdamsche Burgerwacht in groot tenu. De sympathie betuigingen en heilwenschen van elke groep werden door den burgemeester op hartelijke wiize beantwoord. Het muziekcorps van het Leger des Heils stelde zich voor enkele oogenblikken op het plein op om hem „Dat 's Heeren zegen op U daal" toe te spelen. Het christelijk politie- muziekgezelschap Crescendo besloot den op tocht. Vóór het door de Leidschestraat zijn verderen weg vervolgde, bracht het psalm 87 ten gehoore, welke door een dameskoor werd meegezongen Te half negen was het defile geëindigd; het ontbinden van de groepen geschiedde op het Amstelveld. De burgemeester heeft, vóór hij den Stads schouwburg verliet, op verzoek van de Avro eenige woorden gesproken voor den micro foon, welke deze omroepvereeniging Donder dagavond tijdens de pauze in het Concert gebouw op een gramofoonplaat zal uitzen den. Dezer dagen is in een vleeschkraam op de markt aan de Maashaven te Rotterdam paar- denvleesch aangetroffen, dat niet als zooda nig was gemerkt, terwijl de kraamhouder geen vergunning had tot het verkoopen van paardenvleesch. Het vleesch was gekeurd door den gemeentelijken keurmeester J. Deze en de kraamhouder, zekere De V., zijn door den directeur van het abattoir ge hoord. Er zou, naar de N.R.Crt. vernam, ge bleken zijn, dat zich meer keurmeester aan corruptie hadden schuldig gemaakt. De zaak is ter onderzoek opgedragen aan de politie. Bij vele grossiers in vleesch en slagers be stond al sedert jaren het zeer sterke vermoe den, dat er op het Rotterdamsche slachthuis geknoeid werd. Toen een paar maanden gele den de nieuwe directeur van het slachthuis, ;dr. Houthuis, in functie kwam, zijn hem al spoedig dergelijke geruchten ter oore geko men en hij heeft toen extra-controlemaatre gelen genomen, temeer omdat hem bleek, dat sommige van de met de gewone controle be laste ambtenaren abnormaal weinig vleesch afkeurden en dat juist deze menschen op bij zonder grooten voet leefden. Een enkele deed zelfs in huizen. De nieuwe directeur van het slachthuis heeft tot gewoonte aangenomen dikwij s zelf op controle uit te gaan, om te zien of de za ken naar wensch loopen. Op zulk een inspec tietocht kwam hij op de markt aan de Maas haven, waar hij in de kraam van de firma De V. paardenvleesch aantrof, dat bovendien van zeer verdachte kwaliteit was. De directeur was in het gezelschap van den keurmeester J. en hij droeg J. op proces-ver baal tegen De V. op te maken. Toen De V. dit hoorde sloeg hij tegen J. een hoogen toon aan en hij verweet hem, dat hij nu proces verbaal ging opmaken tegen iemand, die hem al gedurende zoovele jaren gestopt had, om minderwaardig vleesch goed te keuren. E>e twist tusschen De V. en den keurmeester J. bracht zoodoende den directeur op het spoor van de fraudes. Naderhand wilde De V. zijn beschuldigin gen herroepen, maar de directeur zei toen proces-verbaal tegen hem te zullen laten op maken, wegens het aantasten van de eer en den goeden naam van een ambtenaar in functie. Op dit dreigement kwam De V. weer op zijn ontkennen terug en het onderzoek kon voortgaan. Dit leidde er toe, dat weldra bleek, dat nog meer keurmeesters zich aan corruptie hadden schuldig gemaakt. BELGISCH SCHIP VAST GERAAKT. Het Belgische motortankschip Motocarli- Be geladen met benznie en bestemd voor Antwerpen, hetwelk hier sedert Maandag voor anker lag, is hedenmorgen omstreeks kalf zeven bij het rondzwaaien omhoogge raakt en blijven zitten. Het schip zit met het achterschip omhoog en zeer gevaarlijk. BUITENLANDSCH BEZOEK AAN HET K.L.M.-BEDRIJF. Dezer dagen bracht de nieuwbenoemde di recteur van de Burgerluchtvaart in België, de heer J. E. Daumerie, vergezeld van den heer E. Crabbe, onder-directeur en lid van den Raad van Bestuur der Sabena en P. Schellekens, vice-president Federatie der Belgische Vliegvereenigingen, algemeen se cretaris Antwerp Aviation Club, een bezoek aan het K L M -bedrijf teneinde zich hiervan volledig op de hoogte te stellen. Tevens wer den besprekingen gevoerd met den directeur van den Nederlandschen luchtvaartdienst, den heer E. Th. de Veer, terwijl tenslotte een bezoek werd gebracht aan de Nationale Luchtvaartschool te Rotterdam. RUMOER IN HET ASTA-THEATER TE AMSTERDAM. De directeur van het Asta-Theater aan de Rozengracht te Amsterdam heeft gisteravond de hulp moeten inroepen van de politie, door dat een twintigtal communisten, die in de zaal waren, een goed verloop van de voor stelling onmogelijk maakte doordat zij aan houdend luide protesteerden tegen een film, welke in dit theater vertoond werd en naar hun meening een anti-Russische strekking had. De politie arriveerde met een overval-auto en heeft de betoogers verwijderd. De voorstelling kon daarna rustig door gang vinden. DE STADHUISBOUW TE LEIDEN. Na een tweedaagsche zitting heeft de Leidsche gemeenteraad hedenavond met 21 tegen 14 stemmen een voorstel aangenomen om B. en W machtiging te verleenen het plan van den architect C. J. Blaauw te Haar lem voor den bouw van het nieuwe stadhuis, nader te doen uitwerken, zulks in overleg met B. en W en de raadhuis-adviescommissie. Tevens werd besloten de perceelen Visch- markt 7 en 8 mede voor den bouw van het stadhuis aan te wijzen. Het uitgewerkte plan van den heer Blaauw zal nader aan de goedkeuring van den raad worden onderworpen. Practisch staat het echter wel vast, dat architect Blaauw de bouwmeester van het nieuwe stadhuis zal worden. SCHOUWBURGZAAL AFGEBRAND Te Steenwijk. Vanmorgen is de groote schouwburgzaal te Steenwijk tot den grond toe afgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan in de kleedkamers. Een voorstelling in de schouw burgzaal van de Meppeler operette vereeni- ging was juist eenige uren geleden afgeloo- ipen. Omliggende perceelen liepen belangrij ke waterschade op. Verzekering dekt de schade; de brandweer heeft het hotel en de garage kunnen behouden. CONGRES VAN HET A. C. O. P. Het rappert-Schouten. Gistermiddag belegde het Comité ter be hartiging van de Algemeene Belangen van Overheidspersoneel (A. C. O. P.) een verte genwoordigd congres, waarin de heeren W. Luberti en F- van Meurs het woord voerden. De heer Luberti besprak achtereenvolgens het rijksbezoldigingsbesluit van 1920 en de rapporten en ontwerpen ten aanzien van de salarieering van het gemeentepersoneel en noemde het rapport Raaymakers het meest geslaagd. Het bracht een werkelijke unifi catie, het was een gelukte poging tot logische opbouw. Daarna ging spr. over tot het recente rap port-Schouten en schetste uitvoerig de be zwaren, die hiertegen zijn aan te voeren. De heer van Meurs besprak speciaal de zelfwerkzaamheid van gemeenten en provin cies, de autonomie, die gedeeltelijk is ont nomen. GOEDGELOOVIGE VRIEND. De zeeman die een erfenis zou krijgen. Een 44-jarige zeeman, die den laatsten tijd als handelaar aan den koot trachtte te komen, heeft in het begin van deze maand kans ge zien, verschillende personen op te lichten door valsche voorspiegelingen. Hij vertelde in een café aan den Goud- schen Rijweg te Rotterdam aan ieder, die het 'hooren wilde, dat hem een erfenis van 22.000 wachtte, daar zijn vader was over leden. De man werd geloofd, althans de caféhouder, een kellner en een kapper leenden hem eenige geldbedragen die hij later uit de erfenis zou terugbetalen. Op St. Nicolaasdag bestelde de man een taxi om tezamen met den kapper naar Vlaar- dingen te rijden, waar een notaris de erfenis zou uitbetalen. Toen men door Maassluis reed( zeide de zeeman, dat zijn zuster mee zou gaan. Zij zou daar ter plaatse in een café wachten. Men ging naar het bedoeld café, waar bij aankomst nog geen zuster aanwezig was. Toen het wachten wat lang duurde, stelde de zeeman voor, zijn zuster even te gaan halen. Zij woonde n.1. in de buurt. De kapper en de chauffeur vonden het goed. Zij zouden in het café achter blijven tot beiden terugkwamen. De twee wachtten en wachtten vijf uren lang, en nog was de zeeman niet terug met zijn zuster. Het drong toen eindelijk tot de mannen door, dat hij wel eens heelemaal niet terug kon komen. Men gin"- daarom teleurge steld naar Rotterdam terug. Dezer dagen nu zag de kapper den zee man in de binnenstad wandelen. Hij hield hem aan en riep de hulp der politie in, die hem naar het bureau aan de Meermanstraat heeft gebracht, waar hij nu is opgesloten. KAPELMEESTER VOORTVLUCHTIG. „Es war einmal ein Musikusnu is hij er niet meer. Dit is het droeve refreintje, dat een jazzband in een groot café-restaurant te Rotterdam laat spelen nu zijn leider verdwe nen is. Dat deze verdwijning inderdaad droe fenis heeft teweeg gebracht, moge blijken uit het volgende relaas: De hier bedoelde uit twaalf personen bestaande jazzband die on der leiding stond van een Duitschen kapel meester, trad sedert 1 December in de Maas stad op. Toen nu dezer dagen de eerste helft van de maand verstreken was, ging de diri gent, die tevens als zakelijk leider optrad, naar den directeur van het café en vroeg om uitbetaling van het honoarium. Gaarne vol deed de directeur aan het verzoek. Hij kon den wensch. dat men voor de Kerstdagen wat geld op zak had, billijken. De kapelmeester ontving ruim duizend gulden. Met dit geld bij zich ging de man naar zijn pension, rekende af met de hospita, laadde zijn koffer in een taxi en ging rijden om een nieuw tehuis te zoeken, zooals hij tenminste voorgaf. Onderweg evenwel deed de aanblik van de tallooze Kerstetaiages in 's mans muzikale ziel vermoedelijk de ware „Weihnachtsstim- mung" ontstaan. Hij vroeg den chauffeur hem naar het Maasstation te rijden. Dit ge schiedde. Op dit station heeft hij vermoedelijk den trein naar zijn „Heimat" genomen en sedertdien heeft hij niets meer van zich laten hooren. EEN KERSTBOOM OP HET PERRON. In het Centraal Station te Utrecht. In navolging van de Duitsche stations is op het tweede perron bij den uitgang in het Centraal Station te Utrecht door de Ned. Spoorwegen een hooge fraaie Kerstboom geplant. De Kerstboom rust op een vierkant voetstuk en zal gedurende de Kerstdagen ge heel electrisch verlicht worden, hetgeen een aardig effect op de perrons zal geven. ONBEWAAKTE OVERWEG. Zestigjarige man door een trein overreden en gedood. Gisteravond omstreeks half acht is op den onbewaakten overweg te Spankeren (Geld.) de ruim zestigjarige P. Vriezenkolk uit Bram men door een trein uit de richting Zutfen overreden en op slag gedood. NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS JUBILEERT. Heden wordt te Amsterdam door de Vereeniging de Nederlandsche dagblad pers het 25-jarig bestaan van de vereeni ging herdacht. Allereerst werd door be stuur en leden opwachting gemaakt bij het gemeentebestuur. De ontvangst had plaats in de koffiekamer van de raads leden. Daar waren aanwezig behalve de burgemeester dr. W. de Vlugt, de wet houders Kropman, Boissevain, di. Vos, en vele anderen. Hier werd door den burgemeester een rede uitgesproken. De voorzitter, de heer J. W. Henny, opende de vergadering in Hotel de L'Europe met een herdenkingsrede. Vervolgens werd op voorstel van den voor zitter een telegram van hulde aan de koningin gericht. De heer H, Nijgh, penningmeester en nestor van het bestuur, sprak er zijn blijd schap over uit, dat dit feest gevoerd mag wor den onder leiding van dezen voorzitter, die de vereeniging zoo voortreffelijk leidt. Hierna werd de vergadering gesloten. TENGEVOLGE VAN EEN VAL OVERLEDEN. Zondag deed de 25-jarige mej. M. Klein uit Weesp, assistent-apothekeres te Goes, een val op het ijs. Per auto naar Amsterdam vervoerd, werd ze in het Wilhelmina-gasthuis opgenomen. Dins dag is ze overleden. BRAND. Dekenfabriek verwoest. Gistermiddag tegen twaalf uur brak in de katoenafval- en dekenfabriek van de firma Gebr. Baarschers gelegen aan de Wilhelminastraat te Enschede een felle brand uit. Het vuur dat in den zeer grooten voorraad katoenafval (naar schatting 50.000 K.G.) voedsel vond, greep zeer snel om zich heen. In minder dan geen tijd stond de geheele fabriek in lichtelaaie. De brandweer kon tegen deze vuurzee niets uitrichten. De fabriek werd geheel verwoest. Vele machines, staande in de dekenafdeeling, werden vernield. De voorraad katoenafval werd geheel een prooi der vlammen. VERKEERSONGEVALLEN Plotseling den rijweg overgestoken. Een wielrijder die gisteravond omstreeks kwart voor 8 op den Leidschestraatweg te Den Haag, toen zij plotseling den rijweg overstak, door een personenauto werd aan gereden, is in den afgeloopen nacht in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Het slachtoffer is de 35-jarige mej. E. de Ruijter, wonende in de Willem Beukelsstraat te Sche- veningen. Motorrijder verongelukt. Gistermiddag is de heer Tj. de Jong uit Scharne goutum, die op een licht motorrij wiel den weg van Sneek afkwam, te Roorda- huizen op het kruispunt van den Leeuwarder Straatweg aangereden door een auto, ko mende uit de richting Leeuwarden. Het slachtoffer werd zwaar gewond en overleed enkele oogenblikken .na de aanrijding. De politie stelt een onderzoek in. Op den nieuwen weg bij Overschie. Gisteravond omstreeks acht uur heeft op den Nieuwen Rijksweg onder Overschie we derom een ernstig auto-ingeval plaats ge had. Aan de rechterzijde van den weg stond op genoemd tijdstip de bejaarde schipper M. Oosterom uit Rotterdam met een klein mo torrijwiel langs den weg. Daar de verlich ting van het motorrijwiel geleverd werd door middel van een dynamo, was het onverlichr. Uit de richting Delft naderde een vrachtauto bestuurd door J. v. d. Linde, met groote snelheid. De chauffeur zag het motorrijwiel te laat en kon een aanrijding niet meer voor komen. E>oordat de bestuurder van den vrachtauto sterk remde, geraakte deze in slingerende beweging en botste daarop tegen een uit tegenovergestelde richting komende personenauto, bestuurd door den heer T. A. Loeff, een 34-jarige koopman uit Den Haag. In dezen wagen was tevens gezeten de heer S. Os uit Den Haag. De motorrijder en de inzittende van den personenauto bleken er het ergst aan toe te zijn. In zeer ernstigen toestand zijn zij per Roode Kruis-auto naar het Eudokia-zieken- huis te Rotterdam overgebracht. De heer Loeff, die een ernstige beenfractuur en hoofd wonden had, is eveneens naar genoemd zie kenhuis overgebracht. De bestuurder van den vrachtauto kwam er zonder letsel af. Kort nadat dit ongeval had plaats gehad, botsten twee auto's tegen elkaar. Het bleef thans echter beperkt tot materieele schade. Omstreeks half tien, toen men nog bezig was met het wegslepen van de auto's, stond de hoofdagent van politie, P. van Doesburg uit Overschie midden op den weg en gaf met een lantaarn een stopteeken tegen eenige uit Delft naderende vrachtauto^, welke geladen waren met appelen. Door de gladheid van den weg konden deze niet tijdig genoeg stop pen en de hoofdagent van politie die niet snel genoeg kon komen, raakte tusschen de wagens en werd ernstig aan de rechterhand gewond, zoodat hij verder geen dienst meer kon doen. Ook deze auto's werden door de botsing zwaar beschadigd, terwijl de lading op den weg terecht kwam en deze bezaaid lag met appels. CAVALCADE. In de Cinema Americain. De directie van de C. A. heeft voor een bijzondere verrassing op filmgebied gezorgd gedurende de komende feestdagen. Vanaf Vrijdag zal n.L vertoond worden de film Cavalcade, het meesterwerk van de Fox; vol gen* de filmcritici over de geheele wereld de meest grootscha film, ooit gemaakt. De berichten over het succes van deze film in Londen en Parijs zijn eenvoudig verbijste rend. In Parijs wordt de film nu reeds 23 weken achter elkaar vertoond en sinds de pre mière is iedere voorstelling uitverkocht, In Londen loopt de film reeds zeven maanden. Natuurlijk zijn de Fox-experts eens gaan berekenen hoeveel personen de film al gezien zullen hebben, en men verwacht, dat dit getal omstreeks half Juni 1934 zal gestegen zijn tot 75 millioen. Deze berichten spreken zoo voor zich zelf, dat het ons overbodig lijkt nog verder de kwa liteiten van deze film te gaan belichten. De geschiedenis van een geheele menschelijke generatie trekt aan 't oog voorbij. De mis- en scène is geweldig en men staat verbaasd over de wonderlijke voortuitgang van de film techniek. Laat echter ieder zelf gedurende de Kerst week oordeelen in de Cinema Americain. Een prachtig programma heeft de directie van de Harmonie voor de Kerstdagen uitge zocht. Brigitte Helm, de boeiende mysterieuze figuur uit de Duitsche filmwereld zal de hoofdrol vervullen in één van haar nieuwste succesfilms, n.1. Een droom van geluk. Een groote reis- en avonturenfilm, die in een op- lichtersmileu een aangrijpende handeling weergeeft. Parijs, Spanje, Zuid-Frankrijk, dit zijn de fraaie plaatsen waar de film zich af speelt. Men kan zien hoe de avonturierster in aanraking komt met het groote mysterie der ware liefde. Naast Brigitte Helm treedt in deze film bijzonder op den voorgrond de acteur Gustaaf Grfindgens. Misschien was deze uitnemende acteur U nog onbekend. Na 't zien van de Droom van Geluk zult gij zijn naam zeker onthouden. Vrijdagavond vindt de première plaats. Voor de vele liefhebbers, die verzuimden de film Ein Blonden Traum te zien, is er vanaf Zondag eiken middag (tot en met Woensdag) gelegenheid het verzuim goed te maken 's Middags toch zal de Harmonie de succes^ film van Lilian Harvey, Willy Fritsch en Willy Forst vertoonen, waarna dan 's avonds De Droom van geluk op het programma komt. De liefhebbers zullen den weg naar de Har monie wel weten te vinden. KUNSTAVOND. Deze avond was ingericht door het Vrij zinnig Hervormd zangkoor, en daar dezen avond beschouwt werd als het eerste concert van dit koor, sprak de voorzitter een kort openingswoord, daarin o.m. dank brengende aan het publiek dat de Harmoniezaal van voor tot achter vulde, aan de medewerken den en aan den dirigent Corn. Jonker. Het goed bezette koor heelt dan met dit eerste concert een entree gemaakt die mag doen verwachten dat het indien het in ledental niet verminderd een toekomst voor zich ziet die veel belovend is. Het zingt zui- ver en beschaafd; het zingt met voordracht. In de nummers Salve Riegina, van Oberhof. fer; Ellen, van Olman; Zondagmorgen, van Dopper; voor dezen avond ter uitvoering ge kozen, is dat meer dan voldoende bewezen. Maart je Bierman in „de Blinde"; in „oe Apen", en als West-Friesche boerin in 'n voordracht uitgesproken in West-Friesch dialect. Zij vertelt daarin van hetgeen zij on dervonden heeft en zegt haar meening over verschillende dingen. Die laatste voordracht sloeg geweldig in, en dat is ook wel het best thuis gevoelt. Boris Lensky speelde 'n aantal kleine stukken, waaronder nummers, voor viool in gericht (Ballet, van Gluck Manen, Ave Ve- rum, van Mart, Lensky; Menuet van Pade- rewski). Het spel van dezen vioolmeester was als steeds in de perfectie, het origineele vioolstuk „Czardas", van Monti, super-vir tuoos. Maar waarom steeds arrangementen op zijn programma's. De solo-viool-littera tuur is toch zoo rijk en uitgebreid, en een violist als Lensky kan alles. Even succesvol als zijn spel was de zang van het dubbel- mannenkwartet „Zang en Vriendschap", dat zich den laatsten tijd nog al eens op de ver tolking van humoristische stukken toelegt, die als uitvoering gisteravond bleek dat weer niet de minste zijn, ofschoon ook Gute Nacht, mooi gezongen werd. Hun ex tra nummer, de Donauwals van Strauss Is langzamerhand tot een virtuosenstuk uitge- §roeid. Jonker begeleidde de violist beschet en en volgzaam. Mej. R. Geus, het werkje van Dopper, en werd daarvoor met bloemen gehuldigd. A- Wij kunnen op 't oogenblik de schaatsen- sport wel vaarwel zeggen, want de dooi heeft geen plaats kunnen maken voor een nieuwe vorstperiode. Dat wordt dus met de Kerstdagen geen schaatsenrijden, maar voetballen I Vandaag kunnen wij dus kort zijn, want slechts een enkele wedstrijd is nog door kun nen gaan. Dat was de wedstrijd in Nieuwe Niedorp, waar gisteren gereden werd om het kampioenschap van Noordholland schoónrij- den voor heeren. Deze wedstrijd is een mooi succes geworden voor onzen Alkmaarder Ku perus, die zich de sterkste toonde van de deelnemers. De totale uitslag luidt: Kampioen van Noordholland J. Kuperus te Alkmaar; 2. Timmerman te Schagen; 3. v. d. Woude te Zaandam. Er waren 21 deelnemers. Vervolgens werd een wedstrijd gereden voor paren. De uitslag hiervan was: 1. mevr. KeetmanSchone te Barsinger- horn en de heer Timmerman te Schagen; 2. mej. G. Boontjes te Schagen en de heer J. Ku perus te Alkmaar; 3. mej. Spaan te Koedijk en de heer Meenig te Hoofddorp. Er waren 18 paren. Te St. Pancras werden wedstrijden gehou den voor jongens. De uitslagen zijn: 10—13 jaar: 1. H. Groen Cz.; 2. C. Groen Tzn.3. K. Roos. 1416 jaar: 1. C. Groen Czn.; 2. C. Zee- gers; 3. M. Volkers; 4. P. Zeegers. Van de Woensdagmiddag te Hensbroek ge houden ijswedstrijden is de uitslag als volgt: Jongens van 14 tot 17 jaar: 1. Cor Groen veld; 2. N. Klaver, 3. Jb. de Hart. Ringsteken voor gehuwden: 1. C. de Boer, 2. C. Mak, 3. P .de Vries, 4. H. v. d. Wal, 5. P. Kors. Dinsdagmiddag werden te Warmenhuizen op de banen van de ijsclub S.I.S. de lange- baanwedstrijden verreden om den Warmen- huizer wisselbeker. Aan dezen wedstrijd na men 21 rijders deel. De uitslagen waren: 500 M.1Keetman 50 sec.2. Kos 52 8 sec.3. Kaan 53.4 sec.Akerboom maakte een tijd van 54.5 sec. en Langedijk (gevallen) deed er 63.8 sec. over. 1500 M 1. Keetman 2 min. 42.4 sec.; 2. Langedijk 2 min. 47.4 sec.; 3. Akerboom 2 min. 49.2 sec.; Kaan reed dezen afstand in 2 min. 53.6 en Kos in 2 min. 51.5 sec. 3000 M.: 1. Langedijk 5 min. 42.4 sec.; 2. Keetman 5 min. 43.6 sec.; 3. Akerboom 5 m. 50.4 sec.; Kaan maakte een tijd van 5 min. 59.4 sec. en Kos 5 min. 59.8 sec. Het totaalklassement was: 1. Keetman, Winkel 161.40 ptn 2. Akerboom, Bergen 169.30 ptn 3. Kos, Oudkarspel 169.94 ptn 4. Kaan, Wieringerwaard 171.17 ptn! 5. Langedijk, Oudkarspel 176.67 pt! Keetman werd dus houder van den wissel beker en ontving den gouden medaille van den K.N.S.B. Langendijk. De uitslagen van de ijswedstrijden, gehou den te Broek op Langendijk, zijn als volgt Behendigheidswedstrijd voor paren: 1. K. Huibers en A. Huibers; 2. J. Vroegop en A. Plugboer; 3. K. Glas Jr. en M. Kostelijk. Ringsteken voor jongens en meisjes van 13 —16 jaar: 1. A. Bak; 2. A. Kostelijk; 3. P. Glas Jbzn. Te Egmond aan den Hoef had Dinsdag avond de eerste ledenvergadering plaats van de ijsclub aldaar. De heer de Jager, voorzit ter, deelde mede, hoe de ijsclub werd opge richt en hoe men aan een ijsbaan was geko men. Verder deelde hij mede, dat er ruim 300 leden waren. Na verschillende minder belangrijke mede- deelingen volgde sluiting. Biljarten. De biljartclub „De Driesprong" te Sint Pancras heeft gisteravond gespeeld tegen „De korte keu" van Alkmaar. De uitslagen zijn: KetKopjes 10075 E. Meijer—Bleeker 72100 Schuit—v. d. Aakster 87100 H. Meyer—Wagenmaker 91100 De KoningBas 10082 Eerstgenoemde zijn leden van de „Drie* sprong" en laatstgenoemde van „K.K." De Korte Keu won dus met 3 gewonnen en twee verloren partijen. Dinsdag en Woensdagavond had de derde wedstrijd plaats van de nederlaagwedstrijdenj uitgeschreven door de biljartclub „Royal' tegen de biljartclub Excelsior II en O. K. K. 1'L De uitslag hiervan is: Royal IIExcelsior II. J. Hoekstra 9846102.13 J. Helderman 10047152.12 J. Bijl G. Burger C. Mol T. v. Slooten C. Stam J. Koeman H. Sluis J. Burger C. Mol C. Nieuwland J. Hoekstra N. N. H. v. d. Sluis C. Kuileman C. Stam P. de Geus J. Bijl N. N. 83-36-16-2.3 1003712—2.7 67—34—11—1M 75—36—12—2.14 75-36-13—2.08 44—367-16-1 22 50—41—10—'L2! 7542— 6—1.7» RoyalII-O. K. K. II. 75-23- 8-3.26 'J7^1 30—23— 8-130 96—36—13—2.74 100-36-14—2.77 26-35- 6-0.74 76—36— 8—2.14 22—20- 4—1.1 75—21—15—3-57 8936—11—2.34 100—a»—10-2.»

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10