Agenda ^Binnenland £aatste êecichtea Stad en Omgeving. WeetAeeuM jPxxwuiciaal Hieuuxs Onze JCot JCeck S. School HET CORRUPTIE-SCHANDAAL IN BELGIE. Thans ook hooge departements ambtenaar gearresteerd. DE GROENLAND-ONDERZOEKER KNUD RASMUSSEN OVERLEDEN. NOORDSCHARWOUDE. SINT PANCRAS. OUDORP. OUDE NIEDORP- HET REDDINGSWEZEN LANGS ONZE KUSTEN." Zoeklichten ten dienste van de schipbreukelingen. 10 tot en met 26 Dec., 15 uur en op Zon- en feestdagen 10—12 en 2—5 uur, ten toonstelling schilderijen, Emmastraat 41. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De kus voor den spiegel (real.), hoofd rollen Nancy Caroll, Frank Morgan, Gloria Stuart. Toegang boven 18 jaar.- A. B. T„ 7.30 uur, eerste hoofdnummer Geld is niet alles (sens), hoofdrollen Marie Dressler en Polly Moran; tweede hoofd nummer Igloe (uit het leven der Eskimo's). Toegang alle leeftijden. VTctoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De witte non (rom. dram hoofdrollen He len Hayes en Clark Gable. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 21 December. 4 uur, Langestraat 48, vergadering van aandeelhouders N.V. Alkm. bad- en zwemin richting. 8 uur, Harmonie, vocaal concert Nico Snel's gezamenlijke koren. 8 uur, 't Gulden Vlies, kunstavond Ned. Vereen, van fabrieksarbeiders. 8 uur, Remonstr. kerk, Fnidsen, Kerstspel V. C. J. B. en V. C. J. G. 7.30 uur, in het Dr. Dekkerhuis te Ber gen, demonstratie koorinstrumenten. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, uitvoe ring Gem. zangvereen. Harmonie. Vrijdag 22 December. 8 uur, remonstr. kerk, weldadigheidscon cert. Zondag 24 December. 't Gulden Vlies, tweede opvoering van de revue Cocktail. Woensdag 27 December. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Kin deren van ons volk, door het Nieuw Schouw- tooneel. Zooals verwacht werd blijft het Bel gische corruptieschandaal zich nog steeds uitbreiden en thans is men tot arrestatie ook buiten politiekringen overgegaan en wel van den 52-jarigen referendaris van het Belgische departe ment van arbeid, Lejeune, die na een langdurig onderzoek van passieve cor ruptie wordt beschuldigd. Ook Lejeune heeft van den benzine- en oliehandelaar Pauwels gelden en verschillende ge schenken geacepteerd, waarvoor hij vrienden en relaties van Pauwels ver schillende Belgische ridderorden heeft bezorgd. Men verwacht dat nu de eerste arrestatie in departementskringen is gevallen er weldra meer in deze kring zullen volgen. Hedenmorgen is op 54-jarigen leeftijd te Kopenhagen overleden de bekende Groenland-onderzoeker Dr. Knud Ras mussen. Knud Rasmussen is zelf van Groen land afkomstig waar hij op 7 Juni 1879 de Jakobshaven geboren werd. Hij ge noot zijn opvoeding in Denemarken en in 1902 maakte hij de eerste van een reeks expedities naar Groenland en het noordelijker gelegen Poolgebied. Tus- schen 1905 en 1924 bezocht Rasmussen bijna alle bestaande eskimostammen en stelde vast, dat al deze stammen hun oorsprong vonden in van de kust naar het oosten en het westen getrokken oude Indianenstammen. Rasmussen, wiens voorouders in de vrouwelijke lijn zelf eskimo's waren, maakte niet alleen studie van het land, doch kende door en door de zeden en gewoonten van de Poolvolken, waaraan hij tal van publicaties wijdde en o.a. drie boeken schreef, het in 1905 ver schenen „Nye Mennesker", in 1921 „Myter og Sagn fra Gronland" en in 1919 „Gronland Langs Pollhavet". ZONDERLING ADVIESBUREAU. Reizen zonder betalen en goedkoope postzegels. Een bewoner van de Calandstraat te Rot terdam heeft getracht op een brutale wijze de goê-gemeente geld af te zetten door waarde- looze adviezen te verstrekken tegen betaling Eigen onhandigheid heeft echter spoedig een eind gemaakt aan deze practijk. Maandag had deze man zich vervoegd aan de advertentieloketten van een plaatselijk dagblad waar hij een advertentie ter plaat sing aanbood, luidende: „Iedereen kan zon der vervoerkosten door heel Nederland rei- zen^ door mij 1 per postwissel toe te zen den''. De man was er blijkbaar niet van door drongen dat deze aankondiging heel erg op bedrog leek, want hij liet in de advertentie zijn vollen naam en adres vermelden. De ad vertentie werd dien avond nog geplaatst. Degenen, die hem zouden schrijven en geld sturen, had hij willen antwoordenreist te voet, althans zonder gebruikmaking van een vervoermiddel, dan kost het u geen geld. Blijkbaar ging zijn zaak niet erg florisant, want den volgenden dag reeds oordeelde hij het noodzakelijk, uitbreiding te geven aan zijn „adviesbureau". Hij stelde toen deze ad vertentie op: „Tegen overmaking van 50 ets. fer postwissel leert ondergeteekende iedereen oe hij zonder bedrog te plegen postzegels van 5 cent voor die van 10 cent kan gebrui ken". Alvorens echter weer naar het dag bladbureau te gaan liep hij even bij het hoofdbureau van politie aan om bij de cen trale recherche te informeeren, of hij inder daad zonder bezwaar dergelijke advertenties kon plaatsen. Het was zij bedoeling geweest te antwoorden, dat twee postzegels van vijf cent tezamen zijn te gebruiken voor één van 10 cent. De recherche heeft den man aan het ver stand gebracht dat dergelijke adviezen als zwendel worden behandeld. Er is dus proces verbaal tegen hem opgemaakt. INBRAAK. Vrijspraak veranderd in 4 jaar gevangenisstraf. De 22-jarige monteur W. C. J. van W., is door de Haagsche rechtbank vrijgesproken van de hem ten laste gelegde inbraak in een banketbakkerszaak van den heer W., aan de Javastraat te 's-Gravenhage, gepleegd in den nacht van 21 op 22 April j.1. Het O.M. bij de rechtbank had ter zake tegen den verdachte 2 jaar gevangenisstraf geëischt. Ter zitting van het Hof werd van W. op vordering van den advocaat-generaal, die ge concludeerd had tot schuldigverklaring, met veroordeeling tot 4 jaar gevangenisstraf, ge arresteerd. Het Hof heeft met eenparigheid van stem men het vrijsprekend vonnis vernietigd en den verdachte conform den eisch veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf. EEN SERIE INBRAKEN. De rechtbank te Almelo heeft Dinsdag den Poolschen landarbeider P. H., wegens het plegen van tien inbraken in Twenthe, tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden veroordeeld, overeenkomstig den eisch. GOUDEN RINGEN MET VALSCHE KEUREN. Reeds honderden exemplaren tn beslag genomen. Het onderzoek in de onlangs te Rotter dam ontdekte vervalschingen van keurstem pels van 14-karaats goud heeft zooveel re sultaat opgeleverd, dat het aantal gouden ringen met valsche stempels, die bij de Rot- terdamsche winkeliers in beslag zijn geno men, reeds in de honderden loopt. Zooals men weet, zegt de Tel., heeft de politie destijds den goudsmid M. uit de Taandersstraat, die verdacht wordt zich aan de vervalschingen te hebben schuldig ge maakt, in arrest gesteld. Intusschen is de man weer vrijgelaten. Het onderzoek heeft zich niet alleen tot enkele goudsmeden, doch tot alle zaken, waar goud wordt verkocht, uitgestrekt en het is zelfs waarschijnlijk, dat ook buiten Rotterdam in verschillende win kels naar ringen met valsche keurstempels zal worden gezocht. Merkwaardig is intus schen, dat de valsche keuren zoo goed zijn nagemaakt, dat zij zelfs niet door vakkundi ge winkeliers kunnen worden herkend. De ambtenaren van den waarborgdienst zijn er persoonlijk op uit getrokken om het verdere onderzoek in deze zaak te leiden. Alle ringen zijn in beslag genomen en zullen worden overgestempeld met een keurteeken van lager gehalte. NEDERLANDSCH PROTEST TEGEN DUITSCHLAND. Over de lingen. Duitsche betalings-bepa- Naar wij ter bevoegder plaatse vernemen, heeft H.M. gezant te Berlijn namens de Nederlandsche regeering uiting gegeven aan de ernstige bedenkingen die dezerzijdsch be staan tegen de door de rijksbank aangekon digde eenzijdige vaststelling in den zin van een verlaging van het naar Nederland over te maken bedrag in het eerst halfjaar van 1934 door Duitsche schuldenaars aan Neder landsche gerechtigden moet worden betaald terzake van rente van obligatiën hypotheken en dergelijke. BURGEMEESTER IN GEVECHT. Een poging om hidp te verleenen aan den veldwachter. Dinsdagmiddag verschenen een paar ge vreesde vechtersbazen uit het Geldersche Wezep, voor het café De Zande te Kamper veen en wilden naar binnen gaan. Daar zij erg aangeschoten waren, werd hun de toe gang geweigerd, waarna zij aanstalten maakten de ruiten in te slaan. Vóór het ech ter zoover was, kwam veldwachter De Boer tusschenbeiden, die een ooge.iblik later met het tweetal in een worsteling was gewikkeld, welke voor den politieman een dreigende wending ging nemen, toen te juister tijd de jonge burgervader van Zalk en Kamperveen, de heer Hardenberg, op het terrein verscheen en onmiddellijk zijn veldwachter te hulp snelde. Toch zouden beide het kwaad te ver antwoorden hebben gehad de omwonen den sloegen uit veilige schuilplaats het ge vecht gade zonder den moed te hebben een hand uit te steken wanneer niet de Kam per tandarts dr. Smitt te« tooneele was ver schenen, juist op het oogenblik, dat een der kerels zijn mes trok. De heer Smitt wist den aanvaller buiten gevecht te stellen. Burge meester en veldwachter overmeesterden den anderen. De laken uniform van den veld wachter was tot flarden verscheurd. EEN NACHT OP HET IJS. Gisternacht is de 82-jarige J. Wolters, ge woond hebbende aan de Honingerdijk te Rot terdam (Kralingen), op het ijs in de Zalm- haven gevonden. Hoe hij daar gekomen was, is onbekend. De man is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij een uur na aankomst is overleden. KORTE BERICHTEN. De K XVII, de nieuwe voor Oost-Indië bestemde onderzeeër, is op de werf van Wil ton te Feyenoord officieel in gebruik ge nomen. Als secretaris van de ijsclub „Nut en Vermaak", vacature de heer K. Langendijk is gekozen de heer J. Heidsma, die tot dusver voorzitter was en als voorzitter is de heer T. Kostelijk gekozen. Woensdagavond werd in het café van den heer Bouwstra vergaderd door de veree- niging „Brandstof-inkoop-combinatie". Uit een artikel, voorkomende in de „Tuinderij" werd vermeld, dat de tuinders die brandstof voor hun bedrijf noodig hebben vrijstelling kunnen bekomen van de komende omzetbe lasting. Na breedvoerige besprekingen werd besloten, dat het bestuur naar den inspecteur der accijnzen zal gaan om de zaak verder te onderzoeken en uit te werken. De collecte, door het plaatselijk crisis- comité gehouden, heeft 252,90 opgebracht. Vóór Kerstmis zal aan een tachtigtal gezin nen een H.L. brandstof, benevens een bon voor 1 aan levensmiddelen, worden ver strekt. Dinsdagavond j.1. werd alhier in de zaal van den heer Feys een bijeenkomst gehouden ter verwelkoming en huldiging van den dienst weigeraar Doorn uit deze gemeente. Hoewel het in de bedoeling van het comité lag om aan de bijeenkomst een feestelijk aan zien te geven door muziek en het optreden van den bekenden humorist Daan Pool, kon hieraan geen gevolg worden gegeven, daar de burgemeester weigerde hiervoor toestemming te geven en verlenging van het sluitingsuur niet toestond. De zaal was geheel bezet, in hoofdzaak uit andere gemeenten. Als spreker trad op de heer W. Walraven uit Amsterdam. Door eenige aanwezigen werden gedichten voorgelezen. Reeds langen tijd heeft de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding^Maatschappij gezocht naar een niet te zwaar, betrouw baar zoeklichtje, waarmede niet alleen het strand kan worden verlicht bij het te water brengen van de reddingboot of bij het maken van een lijnverbinding met het gestrande schip, doch ook licht kan worden gebracht aan de onfortuin lijke schipbreukelingen, die op onze kust zijn gestrand en zoodoende de kans op hun behoud te vergrooten. Dank zij de ondervonden medewerking van het departement van defensie kon de Redding-Mij. profiteeren van de er varing van den verlichtingsdienst der genie te Utrecht en kwam een zeer prac- tische, draagbare zoeklichtinstallatie tot stand. Zij bestaat uit een eenvoudige Zeiss auto-lantaarn (waarin een half verzilverde, dubbelgespiraliseerde 50 watt Philipslajnp) op driepoot en een dynamo met handaandrijfwerk, makke lijk door één man te bedienen. De proeven toonden aan, dat met helder weer een schip tot op een afstand van 1000 M. uit de kust kan worden verlicht, hetgeen ruim voldoende is, aangezien de schepen, die op onze kust stranden, zelden verder dan pl.m. 500 M. uit den wal komen te zitten. Voor strandverlichting kan de zpeklicht- lamp 180 gr. gedraaid worden, zoodat de stralen divergeeren en een sector van 120 gr. tot op een afstand van ruim 100 M. zeer behoorlijk verlichten. De dynamo is van Heemaf, het aandrijf- werk van de N.V. „E.S.KEM." te Blauw kapel, naar teekeningen van de genie. Deze zoeklicht-installaties zijn ongetwij feld een belangrijke verbetering voor het reddingswezen aan onze kust. Behalve op de Wadden-eilanden heeft de N.-en Z.H. Redding-Mij. ook zoeklichten geplaatst op de stations Petten, Wijk aan Zee, IJmuiden, Noordwijk aan Zee en Sche- veningen. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Nog eenige getuigen zullen ge hoord worden. Aneta seint aan het Hbld.: Het Hoog Militair Gerechtshof te Batavia besloot in te willigen het verzoek van den ver dediger van de eerste groep muiters van de Zeven Provinciën, den officier van adminis tratie der tweede klasse H. C. van 't Hof, om de zee-officieren, den luitenant ter zee jhr. Van Foreest, den eersten luitenant van het korps mariniers H. O. Romswinckel en den luitenant ter zee der eerste klasse A. J. van Hemert, als getuigen-deskundigen te dag vaarden. Deze getuigen zullen op 27 December wor den gehoord over de vraag of voldoende hulp in de nabijheid van de Zeven Provinciën ten tijde van het uitbreken der muiterij verkrijg baar was geweest. Het requisitoir van den advocaat-fiscaal en het pleidooi van den verdediger zullen op 28 December worden gehouden, terwijl zoowel aan den advocaat-fiscaal als aan den verde diger het recht is gegeven om nog andere, dan de tot dusverre opgeroepen getuigen, te dagvaarden. De berechting door den zeekrijgsraad van de verdere groepen muiters van de Zeven Provinciën ondervindt stagnatie, doordat de officier van administratie der tweede klasse H. C. van 't Hof thans te Batavia vertoeft voor de verdediging van de hoofdgroep der inlandsche muiters voor het Hoog Mliitair Gerechtshof. Luitenant ter zee H. L. van Boven. De luitenant ter zee der tweede klasse H. L van Boven, die destijds aan boord van de Zeven Provinciën oudst aanwezend officier was tijdens het uitbreken van de muiterij en die gedurende eenigen tijd in een zenuw gesticht te Lawang is verpleegd, vertrok met een geschokt zenuwgestel per s.s. „Saleier" der Stoomvaart-Mij. Nederland naar Hol land. Hij zal in Nederland voor den Zee- krijgsraad terecht staan. Verdaging van de berechting tot 3 Jan. a.s. De op Dinsdag bepaalde berechting der derde muitersgroep van de Zeven Provinciën bestaande uit 82 inlandsche „meeloopers is tot 3 Januari a.s. verdaagd in verband met de afwezigheid van den verdediger. (Ongecorrigeerd.) EERSTE KAMER. Vergadering van heden. In de vergadering van heden zijn zonder be raadslaging of stemming aangenomen de wetsontwerpen tot tijdelijke staking der uit- keeringen aan de Indische pensioenfondsen en tot bestendiging der tijdelijke opcenten op de invoerrechten in Nederlandsch-Indië. Hierna waren aan de orde de wetsontwerpen inzake steun aan noodlijdende gemeenten en tot kor ting der uitkeeringen aan de gemeenten. De heer Slingenberg had er geen bezwaar tegen, dat noodlijdende gemeenten worden ge dwongen de tering naar de nering te zetten. Ook achtte hij een rechtsgrond aanwezig voor het ingrijpen ten aanzien der uitkeeringen. De heer Wibaut betoogde, dat het kortings- ontwerp verschillende gemeenten noodlijdend maakt. Hij was wel tegen het ontwerp inzake steun aan noodlijdende gemeenten, aangezien hij niet zeker was, Jat het niet eveneens zal worden toegepast op gemeenten, die buiten eigen schuld noodijldend zijn geworden. De heer Jansen betoogde, dat de regeering het voor zichzelf niet gemakkelijk heeft ge maakt, om een sluitend budget te verkrijgen. Terecht verlangt zij eenzelfde gedragslijn van de gemeenten. Voor diverse gemeenten zal de dekking van crisis-uitgaven echter buitenge wone moeilijkheden opleveren. OUDERAVOND VAN DE OPENBARE SCHOOL VOOR U.L.O. TE ALKMAAR Men schrijft ons: Dezer dagen werd in het gymnastieklokaal van de school in de Snaarmanslaan een bij eenkomst gehouden voor ouders van leerlin gen van bovengenoemde school. Tien leer krachten en slechts zes en dertig vaders en moeders gaven van hun belangstelling blijk. De periodieke verkiezing eener oudercom missie vond plaats. Van de rest der agenda over „Onze oudere kinderen" vormde een lezing door den heer inspecteur van het lager onderwijs, G. Chr. Dun te Alkmaar de hoofdschotel. De spreker is er uitstekend in geslaagd om kort en dui delijk ouders en onderwijzers te wijzen op de vele moeilijkheden bij de opvoeding en het onderwijs van kinderen in de puberteitsjaren en op hun plicht om in de allereerste plaats te trachten van deze kinderen, die het in dezen tijd dikwijls zelf zoo moeilijk hebben, het vertrouwen te winnen. In de pauze werd gelegenheid gegeven bij de leerkrachten over de vorderingen der jon gelui inlichtingen te vragen, 't Was wederom een gezellige en nuttige avond. ALS DE ONDERWIJZERES GAAT TROUWEN. In de gistermiddag gehouden Tweede Kamervergadering heeft minister Marchant bij de voortgezette behandeling van de onder wijsbegroting voor 1934 de indiening toe gezegd van een wetsontwerp, regelend het vraagstuk der huwende onderwijzeres. KERSTPAKKEN VAN DE VRIJZ. HERV. MEISJESVEREENIGING. Dinsdagmiddag gaf bovengenoemde Vereeni- ging aan belangstellenden gelegenheid, om de Kerstpakken te bezichtigen, die in den loop van het jaar voor behoeftige geestverwanten waren gereed gemaakt. Tal van dames hebben van hun belangstelling blijk gegeven, door 's middags naar het gebouw aan de Heul te gaan en de 37 pakketten in oogenschouw te nemen, die 's avonds, met bijvoeging van een extra groot krentenbrood, aan bedoelde ge zinnen werden uitgereikt. Het is voor de da mes der Vereeniging en haar 30 meisjes, die eiken Dinsdagavond een paar uur nuttig en aangenaam bijeen zijn, een groote voldoening, zooveel pakken te mogen uitdeelen, wat mede te danken is aan de offervaardigheid van velen, die in het begin van het jaar op de lijsten voor de Vrijz. Meisjesvereeniging heb ben geteekend. Natuurlijk zullen er altijd zijn, die tevergeefs op een Kerstpakket hebben gewacht. Maar de dames der Vereeniging hebben naar haar beste weten de pakken uitgedeeld en konden, dat spreekt van zelf, niet ieder behoeftig gezin gedenken. Misschien behooren zij, die nu voorbij zijn gegaan, een volgend jaar tot de ge lukkigen. Ditmaal kon de Vereeniging 37 gezinnen blij maken een vriendelijk zonne straaltje in de donkere dagen voor Kerstmis. V.O.K.Z.O.S. Gisteravond hield de vereeniging V.O.K.Z O.S. haar jaarlijksche Kerstbal in het Gulden Vlies, alhier. Hoewel was aangekondigd, dat de feeste lijkheden om half acht zouden aanvangen, bleek een ernstige stagnatie te zijn ontstaan door het niet op tijd arriveeren van de band, die te circa half negen binnenliep. Vóórdien poogde men met gramofoonmuziek het hiaat hierdoor ontstaan aan te vullen. Na het arriveeren van de band was de „gang" er weldra „in" en gehoord het warme applaus, bleek de muziek door velen ten zeer ste op prijs te worden gesteld. Tot twaalf uur werd de avond onafgebroken met dansen doorgebracht en te twaalf precies met het zingen van het „Wilhelmus" besloten. EIGENAAR GEZOCHT. Sinds een week heeft een onzer stadgenoo- ten zich ontfermd over een verdwaald bruin hondje (teef). De eigenaar wordt verzocht zich hedenavond tusschen 7 en 8 uur te mel den bij den heer H. Verwer, inspecteur Die renbescherming. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 21 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779,6 mM. te Le H3vre. Laagste barometerstand 743,8 mM. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 22 December: Zwakke tot matige, Westelijke tot Zuid westelijke of Zuidelijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag; lichte dooi tot temperatuur om het vriespunt. Weeroverzicht. Nog steeds bleef de hooge druk in onze omgeving toenemen, maar de kern begint zich nu naar het vasteland even ten zuiden van ons land te verplaatsen, terwijl in het Zuidwesten de barometer daalt. De depressie bij IJsland heeft weer ver- sterking, een deel trok naar Noord-Scandi- navië. In verband daarmee heeft de strenge vorst zich uit Noord-Scandinavië naar Fin land verplaatst. Ook in Noordoost-Duitsch- land viel weer matige vorst en in Zuid. Frankrijk, Zuid-Duitschland en Hongarije handhaafde de vorst zich nog. Om den kern van het hooge drukgebied komt veel mist voor met temperaturen enkele graden boven het vriespunt en om de Alpen ligt nog overal sneeuw. .Indien de wind, zooals waarschijnlijk is, geleidelijk naar het Zuiden krimpt, is daarom weer een lang zaam dalen van de temperatuur tot onder het vriespunt te wachten. Aan de Iersche en Schotsche westkust waaien stormachtige zuidelijke winden, aan de Noorsche kust krachtige zuidwestelijke wind, over de Mid- dellandsche zee waait nog een Noordwester storm. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende twee faillis sementen lo. van G. Couvert, Kanaalkade 45 en J. Klompmaker, Heerenstraat 8, beiden te Alk maar, als hoofdelijk aansprakelijke vennoo- ten der handelsvennootschap onder den naam of firma Couvert en Klompmaker, ge vestigd aan de Kanaalkade 45 te Alkmaar, met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter- commissaris en mr. Wynne tot curator; 2o. van D. Cornelisse, vrachtrijder te Lim- men, met benoeming van mr. Krabbe tot rechter-commissaris en mr. van Leeuwen tot curator. ONDERHOUD ZUIDERZEE WERKEN. Door den directeur-generaal der Zuider zeewerken is gister aanbesteed het onder houd van: 1. de rijkszeewerken op Wierin- gen, met uitzondering van hét gedeelte tus- shen de dijkpalén 114 en 132; 2. de rijksha venwerken op Wieringen; 3. de nieuwe bui tenhaven nabij Den Oever en andere voltooi de Zuiderzewerken aldaar, alsmede verschil lende grond- en kunstwerken, behoorende tot de rijkszeewerken tusschen de dijkpalén 114 en 132, tot den afsluitdijk tusschen de Noord- hollandsche kust en het eiland Wieringen en tot het Balgzandkanaal tusschen van Ewijckssluis en ostoever, met eenige bijko mende werken, gedurende het jaar 1934. Het laagst werd ingeschreven door N.V. P. Daa'der's Aann. Bedrijf te Alkmaar, i» massa voor 19.119. VERPLEEGDE AANGEHOUDEN. E>e sedert eenige dagen uit het St. Paulus- huis te Heiloo verdwenen verpleegde L. V. is door de politie te Tiel aangehouden en we derom naar het gesticht terug gebracht. Aan V. was toestemming verleend om te gaan schaatsen, doch hij was van zijn tochtje niet teruggekeerd. HIJ HAD NOG WAT TE GOED. Een venter, verblijvende in een logement hier ter stede, die nog 14 dagen gevangenis straf moest ondergaan, is door de politie aangehouden en ter beschikking van de justi tie gesteld. WEGENS OPLICHTING INGESLOTEN. In het Huis van Bewaring alhier is inge» sloten een Amsterdammer, zich noemende be middelaar in hypotheken, die wordt verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan oplich ting. Hij zou zich te E>en Helder onder voor spiegeling van het verstrekken van een flinke hypotheek tegen niet te hooge rente, iemand hebben bewogen tot afgifte z.g. voor voor- loopige onkosten van 30 gulden. ARM VROUWTJE UIT BENARDEN TOESTAND GEHOLPEN. Nadat door omwonenden de aandacht def politie was gevestigd op den hulpbehoeven den toestand van een 84-jarige weduwe W. alhier, is door de politie gisterenavond een onderzoek ingesteld. Hierbij bleek ingrijpen inderdaad drin gend noodzakelijk. De vrouw, die geheel al leen woonde en zonderling was, verkeerde in totaal vervuilden en hulpbehoevenden toe stand, terwijl haar gezondheidstoestand van dien aard was, dat zij doktershulp noodig had. Bedoelde vrouw, die aanvankelijk wei gerde medewerking te verleenen, is door de politie onmiddellijk overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis, waar zij geheel gerei-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2