Amsteidamscfie Jieucs fBuuienland £ucfitoaact IN DE LAATSTE HAAND. industr. ond. binnenl tabakken. TARIEFSVERLAGING BIJ DE TELEFOON. Interlocale gesprekken voor korten afstand 7% cent per drie minuten. De dienst van P. T. en T. deelt mede. dat fn verband met de voortgaande automatisee ring van het telefoonbedrijf het telefoontarief 4n de eerste interlocale zone (afstanden tot 10 K.M.) voor die plaatsen, waar de afwikke ling van dit verkeer in een of in beide richtingen automatisch geschiedt, met 25 pet. kan worden verlaagd. Het kan derhalve op 7 X cent worden gebracht in die gevallen waarvoor thans per gesprekseenheid van drie minuten of minder 10 cent wordt ge- bever. Deze automatiseering gaat gepaard met een hergrofcoeering van de aansluitingen, waarbij als regel de minimumtariefsgebieden worden uitgebreid, terwijl in enkele gevallen, waarin die gebieden een oimatuurlifken om vang hebben verkregen, deze tot de normale grenzen moeten worden teruggebracht. De voor de betrokkenen aan dit laatste verbonden financieele gevolgen worden door de tariefs verlaging reeds onmiddellijk sterk getem perd in de gevallen, waarin het hierbedoelde interlocale verkeer in een of beide richtingen automatisch wordt afgewikkeld, terwijl naar mate deze wijze van afwikkeling van het in terlocale verkeer op korten afstand voort schrijdt, het aantal van hen, die van den maatregel voordeel hebben, steeds toeneemt Het ligt in de bedoeling met de invoering van deze tariefsverlaging 1 Januari as. aan 4e vangen. NA TIEN DAGEN VRIJHEID. Opnieuw veroordeeld. De rechtbank te Almelo heeft vonnis ge lezen in de zaak tegen J. K. te Enschede, die met J. L. in den nacht van 30 Octc-ber ten ruit intrapte bij den juwelier C. Heimann te Enschede en daar horloges en klokjes ont vreemdde. K. was juist tien dagen op vrije voeten, na dat hij twee jaar had uitgezeten wegens in braak in denzelfde winkel K. werd veroor deeld tot 3 jaar en L. tot 2 jaar gevangenis straf, beiden met aftrek. De eiseh was resp. 2'A en 2 jaar gevangenisstraf. SMOKKELAAR AANGEHOUDEN. De politie te Venlo heeft aangehouden den bekenden smokkelaar H. T. uit Elber- feld. Bij fouilleering werden op den Duit- scher een revolver en 25 scherpe patronen gevonden. Wapen en munitie zijn in beslag genomen. De aangehoudene is opgesloten. EEN GOEDE VANGST. Marechaussees hebben tijdens een huiszoe king bij den landbouwer M. v. D. te Budel vier vette varkens met valsche oormerken en ongeveer 3000 K.G. frauduleus ingevoerde rogge in beslag genomen. Tegen den land bouwer is proces-verbaal opgemaakt. ALKMAAR. INGEKOMEN PERSONEN. D. W. Spaanderman, geen, huisknecht, Voormeer 35, van Koedijk. Echtg G Leerkamp, geen, Lyceumstraat 48, van En schede. Ch. Lange, ev., kapster (o.), Langestraat 04, van Leiden. T. Madder- om, N.H., dienstbode, Spoorstraat E6, van Koedijk. A. E. den Adel, N.H., dienstbo de, Verdronkenoord 13, van Zaandam. K.. W. de Groot, N.H.. typograaf, Wester- weg 89, van Amsterdam. Chr. Brouwer, N.H., Zochterstraat 20, van Wijdenes. Wed. G. L. Vermeij, zonder beroep, Kruis- laan 14, van Heiloo. A. Eriks, geen, re dacteur Alkm. Post, en echtgenoote en kinde ren, Westerweg 338, van Zijpe. I Oel- rich, D.E., dienstbode, Wilhelminalaan 23, van Schoorl. P. Vorhoff, R.K., kapper, Spoorstraat 66, van Tiel. H. de Jonge, venter in manufacturen, geen, en echtgenoo te N.H., en kinderen, geen, Baansingel, woonark 2963, van Den Helder. Th. A van der Riet, R.K., assistent Rijksbel. en echtgenoote en kinderen, v. d. Woudestraat 3. van Haarlemmermeer. D. Spanjaard, N.H., groentehandelaar (o.), Snaarmans- laan 112, van Noord-Scharwoude. M. L. Rijs, R.K., Langestraat 64. van Heemskerk. M. C. de Jong, R.K., dienstbode, Coster- straat 15, van Schagen. C. M A. Bou- reans, R.K., hulp in de huish., Juliana van Stolberglaan 1, van Utrecht. J. C. J. Pa- meijer, N.H., zonder beroep, Oudegracht 293, van 's Gravenhage. C. J. Hceben, schoenmaker, N.H., en echtgen en kinderen. Schoutenstraat 24, van Amsterdam J. H. de Boer, N.H.. handelsreiziger, Stuari- straat 96, van Medemblik. M Zutt, R.K., dienstbode, Nassaulaan 6. P. H de Beer, slager, R.K., Langestraat 32, van Utrecht. L. Griepsma, G.K., boerenknecht, Zeglis 213, van Hei'oo. Echtg. D. Spanjaard, N.H., zonder beroep, Snaarmanslaan 112, v. Oudkarspel. A. Leeuwenkamp, N.H., ge leidster, Nieuwesloot 2. van Egmondbinnen. L. A. D. Baeten, R.K., zonder beroep, Lyceumstraat 29, van Duitsch'and. S. Baak. R.K., electricien (o.), Nieuwpoorts- laan 88, van Amsterdam. P. J. van Gie zen, R.K., bakker (o.), Langestraat 39. van Middelburg. L. Boom, N.H., chauffeur, Laat 71, van Oude-Tonge. A. C van Be- zooijen, ijzervlechter (h.en eentgen. en kinderen en zwager, en schoonzuster, le Tuindwarsstraat 19, van Oudorp. A. de Boer, G., boekhouder (o Spoorstraat 89, van Ferwcrderadeel. F. C. Ton, N.H., dienstbode, Hofdijkstraat 1, van Beemster! H. Laban, geen. zonder beroep, Lyceum- straat 44, van 's Gravenhage Aagtje van den Berg, N.H., huishoudster, Snaarmanslaan 57, van Hoorn. P. J Of- fenberg, D.G., verpleegster, Kruislaan 14, van Laren (N.H.). Wed. K. Bogtstra, V.G., z.b., Kruislaan 14, van Berkhout. J. A. Baart, R.K., z.b., en echtg., Nassau plein 11, van Beverwijk. Sj. Temming, R.K., landarbeider, en gezin, Baansingel 45a, van Limmen. G. J. Borst, N.H., vee houder, Spoorstraat 49, van Oudorp. Au- dreas Petrus van Overmeeren, R.K., bakker, Ritsevoort 24, van Schoorl. Neeltje Ero, 5een, z. b., Heilooërdijk 5, van Zaandam J. Ruys, V.E., godsdienstonderwijzer, Wes terweg 91, van Bergen (N.H.) Wed W. van den Hoven, N.H., z. b., Nieuwstraat 13 boven, van Heiloo. J. A. Zonderhuis, R.K., winkelbediende, Julianastraat 3, van Den Helder. C. B. Venneker, R.K., boekbinder, en echtg., Vondelstraat 6, van Limmen. H. Hovius, G.K., echtg. van Willem Kamstra, z.b., Eikelenbergstraat 4, van Amsterdam. A. van Dam, geen, boekhouder, en gezin, Krelagestraat 4, van Noordscharwoude. W. Grent, R.K., leerl. verpleegster, van Everdingenstraat 18, van Wervershoof. K Renooij, N.H., chauffeur, Zevenhuizen 4, van Graft. Y. van Wetering, geen, dienst bode, Emmastraat 29, van Heiloo. A. J. Roos, N.H., z. b., Laat 107, van Egmond aan Zee. H. Sinnebrink, N.H., z. b., Nieuwpoortslaan 72, van Zantvoort. G. E Nooij, R.K., leerl. verpleegster, van Ever dingenstraat 18, van Deventer. F. Bakker, geen. leerl. verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Rheden. Wed. P. Kraakman, R.K., z.b., Oudegracht 33, van Akersloot. Wed F Kuijs, R.K. z.b., en dochter, Oosterburg straat 4, van Warmenhuizen. G. G. Schutz, R.K., zonder beroep, niet vertrokken naar Amsterdam, doch weder ingekomen aan het adres K. van 't Veerstraat 4. R. Jellema, N.Htimmerman. Spoorstraat 10. van Leiden. L. T. M. Dirksmeier, R.K., leerares R.K Lyceum, niet vertrokken naar 's-Gravenhage, doch weder ingekomen aan het adres Westerweg 51. A. Groet, geen, dienstbode, van Everdingenstraat 13, van Winkel. S., Menist, N.I., handelsreiziger, en echtgenoote, en dochter, Toussantstraat 6, van Heiloo. E. Dornmaijer, R.K., dienst bode, Westdijk 12, van Heiloo. J. Jansma, geen, dienstbode, Nassauplein 22, v. Leeuwar den. W. Wachtendonk geen, ontvlekker, en echtgenoote. Boezemsingel 29, van Rotter dam. D. A Vermeulen. R.K., religieuse, Nassauplein 11, van Rotterdam. J. Schrij ver, geen, chauffeur, en echtgenoote, en kin deren, Kinheimstraat 11, van Oudorp. A. W. van der Ploeg, R.K., religieuse, van Ever dingenstraat 18, van Rotterdam. B. Huis man, R.K., vertegenwoordiger, Spoorstraat 40, van Tilburg. F. H. Maurick, R.K zonder beroep, Stuartstraat 67, van Wierden. N. Davidson, geen, slager, en echtge noote, Luttik-Ouldorp 80a, van Oudorp. G. Wijtman, N.H., dienstbode, Oudegracht 209, van Hensbroek. J. Koper, R.K., fabr. arbeider, en echtgenoote, Wognumschebuurt 24, van Egmond-Binnen. H. S. Valeton, en echtgenoote, R.K., Lutük-Oudorp 94a, van 's-Gravenhage. J. Zipp, geen, employé Bat. Petr. Mij., en echtgenoote, Comans- straat 12, van Ned. O.-Indië. J. C A. Vaes, R.K., echtgenoote van C. J. C. Arnold, v. Houtenkade 12, van Tilburg. P. Dalen- berg, N.H., timmerman, Kruislaan 14, van Schcorl. J Schuit, N.H., kruideniersbe diende, Luttik-Oudorp 31a, van Uitgeest. H. de Jong, geen, insp. levensverz. mij., en echtgenoote, en kinderen, Westerweg 173, van Amsterdam. G. Ackermann, N.H., Slager, en F. W. Ackermann, Spoorstraat 54, van Oudorp. P. Apeldoorn, R.K., zonder be roep, Oudegracht 90, van Egmond-Binnen. J. de Geus, echtg. van J. Broersen, geen, zonder beroep, Ropjeskuil 10, van Koedijk. A. J. N. Streicher, geen, timmerman, en echtgenoote, O.C., en kinderen geen, van Leeuwenhoekstraat 11a, van Haarlem. N. Koolhaas. N.H., ambtenaar N. S., niet ver trokken. weder ingekomen aan het adres Comanstraat 20. Dit is de dag van Friesland, deze Za terdag, de zestiende, die December in twee helften snijdt, de gloriedag van het oude Friesche land van velden en wa terwegen. En waarover zou ik u op dezen dag, als natuurvriend in deze rubriek, anders, waarover zou ik u beter kunnen schrijven op dezen Elf- stedendag dan over zon, gouden winter zon over een even met sneeuw teerwit gedekte wereld, waarover anders en beter dan over de schitterende ijswegen, die langs plassen en poelen, langs vaar ten en kanalen vandaag de honderden fsïedenrijders en de duizenden ande ren hebben gevoerd door een landsc'-ap zoo rijk en schoon, dat het op dézen dag in elk geval nergens zijn weerga vindt? Twee korte tochtjes kon ik maar maken vandaag, voor- en na den mid dag. beide van een goed uur. Maar die enkele uren hebben mij toch opnieuw een indruk gegeven van Friesland's unieke en nog veel te weinig bekende en gewaardeerde schoonheid, zooals die op een wonderheerl ijken winterdag als deze zich majesteitelijk onder de open hemelen spreidt. Van een Nutlezing, te Joure den vorigen avond gehouden, reed ik over het Sneeker Meer naar Sneek en in het vallende roodgouden licht van een sprookjesachtigen winteravond schaatsten we met de elfstedenrijders het traject Harlingen-Franeker mee. En het was beide, de eenzame tocht over het groote meer in het prille, ongerepte morgenlicht, waarin nog maar enkele vroege schaatsers zich bewogen, en het middag-ritje getweeën in den stem mingsvollen avondval, vol teere en felle kleurschakeeringen aan den Wester- hemel, van een zoo intense bekoring, een zoo rijk en volledig lichamelijk en geestelijk genot als alleen voor mijn gevoel een schaatstocht op een stillen, zonnigen winterdag op deze wijze en in die mate geven kan. Wie zoo als vlugge vogel door God's wijde, wondere wereld gaat. komt dichter dan ooit bij het hart van de natuur, bij de ziel, het karakter van een landschap. Zoo is vooral Fries land een provincie om lief hebben, diep en sterk Ik heb mij laten verleiden, langer dan ik van plan was, over dezen dag te spreken, die in de annalen van Friesland als een gloriedag zal vermeld blijven, dezen stillen, zonnigen, weerga- loozen Elfstedendag, terwijl ik het toch, om de reeks bijdragen over de verschil lenden maanden af te sluiten, moet heb ben over December in dit laatste artikel van dit jaar. Maar, zoo mag ik toch ook vragen, kan aan December schooner krans van eerbewijzen gegeven worden, dan een lofprijzing van de reeks van zonnige winterdagen, die de eerste helft ons gaf en waarvan deze zestiende de prijs kroon draagt? En dan is meteen recht gedaan aan den naam Winter maand, die immers verder spreekt voor zichzelf. Dan rest mij alleen nog maar een enkel woord over den naam Decem ber dat ,ook kort kan wezen, want de „tiende" wil deze Latijnsche benaming zeggen, de tiende maand in het oud- Romeinsche jaar. dat niet met Januari, maar met Maart begon. Voor ons is het de twaalfde, de laatste al weer in een dit jaar over het geheel wel heel schoone reeks. Sylvester na dert, en daarvoor zal het Kers-tlicht weer schijnen. Na den kortsten dag is er weer de stijging van de groote lichtbron. Kerstmis is feest (en op vele wijzen kan dit woord worden verstaan) van het winnende licht. Kristmaand, Kerst maand, Heilige maand heette December vroeger dan ook wel naar het licht der lichten, dat in deze maand opgaat uit 's werelds duistere wolken. Zoo is binnen de muren van huizen en kerken, waar klanken van vrede en wijding klinken, buiten de muren waar de zonnige winterwereld vol schoonen luister is, December ook en juist in donkere tijde neen verkwikking voor zoovele harten, van jong en oud. A. L. B. DE POSTVLUCHTEN OP INDEE. De Snip (thuisreis) blijft vandaag in Athe ne wegens slecht weer. Hedenochtend om 8.18 is de Leeuwe rik van Amsterdam naar Batavia ver trokken. Het toestel heeft aan boord 346.712 K.G. post; 43.3 K.G. pakketpost en 36 K.G. lading. Eén passagier vliegt mee tot Cairo. DE KERSTVLUCHT VAN DE PELIKAAN. De Pelikaan heeft tot dusverre een zeer vlotte Kerstvlucht gemaakt. De beide vliegers gunnen zich zeer weinig rust. Woensdagmiddag kwamen zij nog te Karachi en zetten toen de reis voort naar Jodhpur. De Ijsvogel, die de post van den Postjager aan boord had, arri veerde ongeveer tegelijkertijd op htt vliegveld aldaar. De post van de Post jager werd hier overgenomen door de Pelikaan. Om 8 uur gisteravond ver trokken Smirnoff en Soer weer met de K^rstpost van de Postjager zoowel als die van de Zilvermeeuw aan boord. Om 12.20 kwamen zij te Allahabad aan en stegen een half uur later weer op naar Calcutta, waar zij om 5.20 uur G.M T. hedenmorgen arriveerden. De Pelikaan is ook reeds weer uit Calcutta vertrok ken op weg naar Akyab. De tijd van ver- t. ik is echter niet bekend. De snelle vlucht van de Pelikaan. De Pelikaan is te 16.05 uur plaatselijke tijd te Rangoon aangekomen. Vandaar ver trok het toestel om 16.45 uur. HET RAPPORT VAN DEN „POSTJAGER". Het Studie-Comité Neerland—-Indië heeft een rapport ontvangen van de bemanning van den „Postjager" over de vlucht van Am sterdam via Rome naar Grottaglie, waaraan het volgende ontleend is; Den 9en December tegen 4 uur 's morgens werd op Schiphol gestart en koers gezet naar Marseille. Om 6.25 v.m. reeds werd Lyon gepas seerd en toen bleek dat het benzineverbruik buitengewoon gunstig was, werd besloten, af te buigen naar het Oosten en dus niet in Marseille te landen. Om half tien werd de Italiaansche kust bereikt. Orbetello is bekend geworden om het watervliegtuigkamp van Maarschalk Balbo. Enkele vliegtuigen lagen aan den wal, andere vlogen boven de zee. Er moest laag langs de kust worden gevlogen, omdat het weer zeer slecht werd: rukwinken, regen vlagen en lage bewolking. Het Littorio vlieg veld gaf op onze vraag ten antwoord; „On mogelijk te landen, doordrenkt van den regen, landen in Cento Celle". Rome kwam in zicht, doch verdween achter een directen muur van regen en wolken. Wij cirkelden zuidoostelijk van Rome en zochten. Wel was echter op die plaats een vliegveld te zien met aanduiding KOMA. Na verloop van enkele minuten vliegen landden wij op dit veld Roma in een stevige regenbui. Het veld was de rweekt, zoodat fonteinen water opspoten Gc xied werd tot voor de hangar, waar een wagen van de Shell ons reeds wachtte; vóór de landing hadden wij getelegrafeerd om de benzine daar te laten brengen en direct werd met het vullen begonnen. De olievoorraad werd nagemeten en bleek voldoende te zijn. Om 11.55 uur v.m. werd weer vertrokken voor Athene. Slecht weer overal! Na het vertrek bleek ons spoedig, dat de bergen boven Midden-ltalië op de directe koerslijn naar Athene geheel in de wolken waren gehuld. Wij vlogen eerst langs de kust, met de bedoeling via Calabrië naar Athene over te steken. Ter hoogte van Na pels gekomen, oordeelden wij het beter te klimmen en boven de wolken uit te stijgen, ont dan rechtstreeks naar Athene te vliegen. Het wolkendek was egaal gesloten en oriën tatie was dus onmogelijk. De heftige remous maakten het vliegen on aangenaam. Alles werkte echter voortreffelijk. Toen het Othoni eiland in zicht was, was het nood weer geworden. Wij hadden zwaren storm tegen met regenvlagen en sterke remous. Er was een zeer lage bewolking boven de zee Plotseling zagen wij den olieduk van den rechter motor tot nul terugslaan. Was .de meter stuk of had de motor geen olie? De motorpanne. Er was noemenswaard geen olie op den vleugel te zien. Het doorgaan met 2 motoren tegen den storm in, was onmogelijk en zou niet ver antwoord geweest zijn. Het contact van den motor werd afgezet en de benzinekraan ge- mot°r toerde echter nog mei 1(XX) toeren in de minuut door, daar wij door de snelheid hem niet konden stoppen. Later bleek, dat de motor daardoor geheel droog is geloopen en zelfs rood gloeiend is geworden. De „Postjager" keerde terug, om ui Brindisi te kunnen landen, dit veld was on bruikbaar. Het weer was meer dan slecht geworden Toen werd langs de spoorlijn naar het vliegveld Grottaglie gevolgen en daar werd op een vrij goed en droog vliegveld geland. Op de kaart was het vliegveld fout afgetee- kend, zoodat wij even moesten cirkelen alvo rens te landen. De motor onbruikbaar. Met behulp van militaire mecaniciens, die zeer hulpvaardig waren, inspecteerden wij vluchtig den motor, die reeds bleek vast te zitten. Achter de bekapping werd een losse moer- plug gevonden van koper. Bij nader onder zoek bleek, dat bij den starter een opening was waar deze moer in paste. De olie circu leerde ook hierlangs, zoodat alle olie was weggeloopen door dit gat en in de achterste beplating was gedropen, om dan via den motorgondel naar beneden weg te lekken Toen alle olie weg was, is de druk omlaag gevallen. Niet bekend met hetgeen er zou gaan ge beuren, werd direct aan den Shell vertegen woordiger te Brindisi olie besteld, wat wel niet de speciale Shell olie was, maar dan toch olie van voldoende kwaliteit als noodhulp, om nog Athene te bereiken. Den volgenden dag werd direct met het demonsteeren van den motor begonnen. De bovenste 3 cylinders werden er af genomen, wat met eenige moeite gepaard ging, omdat de motor geheel nieuw was. Wij apprecieer den het zeer, dat de chef-mecanicien en 3 helpers ons niettegenstaande het Zondag en een feestdag was, konden bijstaan. De cylin ders en zuigers waren wel droog, maar nog niet ingevreten. Een kijk in de machine was zeer lastig, daar de motor geheel vast zat en de zuigers toevallig ongunstig zaten. Spoedig bleek ons, dat de moederdrijf stang en hulpdrijfstangen rood gloeiend ge weest waren. De bouten waren afgesmolten en handen vol gruis konden uit de machine worden gehaald. Olie was in het geheel niet meer aanwezig. Deze motor is niet meer te gebruiken. Revisie in een dergelijk geval zou te lang duren en bovendien te onnauwkeurig zijn. Dit risico kan niet genomen worden. De commandant van het vliegveld, Kolo nel Bernardi, was zeer voorkomend en zegde ons bedaking toe, een aparte plaats voor het vliegtuig in de hangar, de beschikking over mecaniciens en over een autobus om het half uur n"d°n af te leggen van Grottaglie naar Taranto. Het vliegtuig werd goed bewaakt de post was geheel veilig. Wij besteden onze dagen om den «ttnrr- boordmotor uit te bouwen en alles klaar te maken voor den nieuwen. Indien de motor den 22en te Napels aan komt, moeten wij echter niet te optimistisch zijn met het rekenen van den tijd. Weliswaar staande goede mecaniciens ter beschikking, maar het inbouwen van een nieuwe motor vergt altijd eenigen tijd. Wij zullen alle* klaar maken om zoo snel mogelijk te begin- nen als de motor komt. Het slechte weer in dit deel van Italië is oorzaak, dat de geheele bemanning verkou» den is, zoodat de gedwongen rust goed ui», komt. Het spijt ons allen ten zeerste, dat de tocht zoo moest worden afgebroken, maar wij zul- len trachten te doen wat in onze macht ligt om de vlucht zoo snel mogelijk te vervolgen! DE MAARSCHALKSTAF VOOR BALBO. Gisteren aangeboden Zooals reeds kort gemeld, is gisteren t« Ferrara naar aan leiduig van de herdenking van den moord op verscheidene fascisten in Castel d'Este op 20 Dec. 1920 de door de stad gestichte maarschalksstaf aan luchtmaar- schalk Balbo overhandigd. Te 10 uur werd in den Dom een mis gece lebreerd. Door trompetgeschal aangekondigd betrad Balbo den Dom in gezelschap y«a staatssecretaris Rossoni, van de drie staats secretarissen van het ministerie van oorlog en van den vice-secretaris der fascistische partij. Ook leden van den generalen staf wa ren aanwezig. Te 11 uur volgde in het stadstheater overhandiging van den staf, die bestaat uft 2 in platina en goud bewerkte en met elkaar verbonden propellers en gekroond is met etn zilveren adelaar. Balbo ontving den staf uit de handen van de moeder van een der in 1920 gevallen fascisten: Hij omarmde dt vrouw en sprak eenige bewogen woorden. OPENING INTERNATIONAAL LUCHTVAARTCONGRES. Koning Foead van Egypte heeft gister^ ochtend in de Koninklijke Opera te Cairo het Internationaal Luchtvaartcon gres geopend, hetwelk in verband met het internationale vliegconcours is ge organiseerd. De op gister vastgestelde wedstrijd rond den Egyptischen woestijn moest wegens het ongunstige weer wor den uitgesteld. van Donderdag 21 December 1933 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 Nederl. 1932 1917 4 1931 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D Reichsbank Alg. Kunstzijde Unie v Betkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm Acc. Nederl. Ford Atgesl. Philips Gloeit. Gem Bezit Unilever INDUSTR1. OND. BU1TENL Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Bethleb. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boe tont Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoo mboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash §Noteering per 50, 'Exdividend. fExclaim. PROLONGATIE Vor Vorige koers 101% 101% 100% 47 43% 47% 31% 20% 58% 164 250% 92 263/4 3 9%, 16 22%6 1% 3% 30%; d% 5 18% 167 94 64% 2U/4 16.00 1233/j TVs 113 1493/4 1751/s 101% 101% 4% 94'% 38 29% 28 luAs Wis IVie 11% W/s 453/4 1091/4 18% U6 126 New-York Londen Ber lijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch Kopenhagen Stockholm Oslo Italië NIET OFFICIEEL 100 348/4 153/4 708/4 2 pl.m. 1.30 pl.m. 145 pl.m. 2.00 pl.m. 2 16 101 1018/4 100 47% 311/4 - 31% 164'/, 249 92j »fi 250'/,-1 421/4-} 2511-3/4 92%-4 251%-f 921/4 I3/4 8Ï% 81 'Vis 8%s 21'% 1% 3'/, 30 21 22f-'% 3% 2UVf 167% 94 64'/, 22 1673/4-8 167'/,-8 123 112 175% 102 10% 4'% 01% 4i% 175% 101% 953/4 38 96 37% 1% l%s 28»/« 45 110% - 1071/4 1278/4 1 1 1 1 - e koers 1 pCt. Heden 1 pet. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Vorige koers 1.59 8.14 59.40 9 76 34.61 48.14 36 30 43.00 40 90 13.07% Koers op beden 2 uur 1.60 8.15% 59.37'/$ 9 75 34.59 48.14 36 35 43.- 40.90 13.07%

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8