Agenda JECOVITOL DE SNELLE VLUCHT VAN DE PELIKAAN. fuchtvaact Ome Jioloniën JMmnieuws Siad en Omgeving. Weec&ecicht JEUGDBIOSCOOP VAN DE VOLSUNIVERSirSIl. i ]RUW YHIIIS Tot en met 26 Dec., 1—5 uur en op Zon- en feestdagen 10—12 en 25 uur, ten toonstelling schilderijen, Emmastraat 41. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Za terdag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, des avonds 7.45 uur, hoofdnummer Droom van geluk (avonturen), hoofdrol Brigitte 'Helm. Toegang boven 18 jaar. Zondag en de beide Kerstdagen des mid. dags 2 uur, hootdrol Een blonde droom (amus hoofdrollen Lilian Harvey, Willy Fritsch en Willy Forst. Toegang alle leeftij den. Cinema Americain, 7 30 uur, hoofdnum mer Cavalcade (hist. rom.), hoofdrollen Clive Brook en Diana Wvnyard. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag en beide Kerstdagen van 2 tiur af doorloopende voorstellingen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Kruit damp en paardenhoeven (sens.), hoofdrol Oeorge O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag en beide Kerstdagen van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer The way to love (rom.), hoofdrollen Maurice Chevalier en Ann Dvorak. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag en beide Kerstdagen van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Vrijdag 22 December. 8 uur, remonstr. kerk, weldadigheidscon cert. Zondag 24 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoering revue Cocktail. 7.30 uur, zaal van Truijen te Grootscher mer, uitvoering tooneelvereemging Thalia. Maandag 25 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering Weih- nachtsoratorium door chr. zangvereen. Asaf. Dinsdag 96 December. 1.30 uur, café Renses te Stompetoren, ver- gadering van gras- en wegenpachters in de Schermer. Woensdag 27 December. 2 30 uur. Bioscoop-theater Harmonie, voor Volksuniversiteit, hoofdnummer Peter Pan (kinderfilm). Toegang alle leeftijden. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering Kin deren van ons vo'k, door het Nieuw Schouw Zaterdag 30 December. 8 uur. Harmonie, opvoering door TOP van Een ridder kwam voorbij, tooneel. Volgens bij de K. L. M ontvangen tele grammen is de Pelikaan gistermiddag om 13.30 A. T. in Bangkok aangekomen. Om 17.50 A. T. vertrok de Pelikaan naar Alor- star, waar het toestel om kwart over elf A. T. arriveerde. Vijf minuten na midder nacht A. T. startte de Pelikaan en arriveer de om ruim half zes hedenmorgen te Singa pore. Twintig minuten later vertrok het toe stel weer voor de laatste etappe naar Ne- derlandsch Indië. Om kwart over zes heden morgen zetten Smirnoff en Soer op he' vliegveld in Palembang neer en reeds om 6.38 uur stegen zij op voor de vlucht naar Batavia, waarmee de Kerstvlucht zal zijn volbracht. Aankomst te Batavia; een groot- sche ontvangst voorbereid. Allerwege worden voorbereidingen getrof fen voor een grootsche ontvangst van de be manning van de Pelikaan, welke na een zeer korte tusschenlanding te Palembang om 16.30 Javasche tijd op het vliegveld Tjilili- tan te Batavia werd verwacht. Het vlieg tuig arriveerde daar hedenmorgen om 9.32 Amsterdamsche tijd. De totale vlucht is derhalve gemaakt in 101 uur en 2 minuten. Deze tocht dwingt temeer eerbied af, daar de vlucht geschiedde met een gewoon verkeersvliegtuig van de K. L. M., zoodat de vlugge overtocht in de eer- ste plaats is te danken aan de wilskracht en het doorzettingsvermogen van de beman- ring, die op zoo schitterende wijze de op dracht, welke zij van de directie van de K. L. M. heeft ontvangen, heeft uitgevoerd. Dit blijkt ook uit de vlieguren, welke gemaakt zijn. Door onduidelijkheid wat de tijdaangif- te betreft in eenige telegrammen en het ont breken van het juiste tijdstip van vertrek uit Calcutta kan nog niet nauwkeurig worden nagegaan hoeveel vlieguren gemaakt zijn. Volgens een globale berekening echter wijkt dit aantal niet af van het normale aantal, dat op de luchtlijn naar Nederlandsch Indië wordt gevlogen af. Het aantal vlieguren zal zeer waarschijnlijk ruim 74 hebben bedragen bij een gemiddelde van 75 vlieguren per vlucht. Het blijkt dus dat de bemanning sinds het vertrek uit Amsterdam van de ruim 100 uren ongeveer 75 in de lucht is ge weest. Tot dusver werd een postvlucht naar Nederlandsch-Indië nog niet in zoo korten tijd volbracht. Het record was tot dusverre 7 dagen. 74 uur en 42 minuten gevlogen. Van de directie der K. L. M. vernamen wij dat terwijl de rvis werd volbracht in 4 et malen vier uren en 40 minuten (dit is 100 uren en 40 minuten) de eigenlijke vliegdienst heeft bedragen 74 uur en 42 minuten. De aan komst te Batavia geschiedde 55 minuten eerder dan was voorzien in het reisschema van de Zilvermeeuw, terwijl bovendien de „Pelikaan" 1 tri uur later van Schiphol was vertrokken. De K L. M.-directie in Den Haag heeft hedenochtend getelefoneerd met de Beman ning van de Pelikaan, die haar mededeelde, dat zij zich wel ^voelde alleen had men be- hoefte om wat te slapen. Nog deelde de di rectie mede, dat de ontvangst van de „1 eli- kaan" te Batavia buitengewoon enthousiast f is geweest. De aankomst in Batavia. Een groote aandacht voor de aankomst van een HollandIndië-vliegtuig. zooals hedenmorgen aan den dag werd gelegd, werd zelden geëvenaard. Batavia maakte zieh op voor een grootsche huldiging. Van alle rijden uit de burgerij bleek belangste.- ling, die aantoont hoe het streven om de mail nog vóór de Kerstdagen in Indië te brengen, wordt gewaardeerd. Speciale maatregelen werden getroffen voor de regeling der pu blieke belangstelling bij het op 10 K M. van Batavia gelegen vliegterrein. Om 16.15 u. Javaansche tijd vloog de Pelikaan over het Aneta-gebouw en landde om 16.23 u. op het vliegveld Tjilitan; de be langstelling was reusachtig. O.m. waren aanwezig ae leden van de regeering en de gouverneur van West-Java. Onder groot enthousiasme cirkelde het vliegtuig tweemaal boven het stationsgebouw. De menigte wuif de en riep „Hoera". Bij de landing van de PH-A1P was het enthousiasme zoodanig, dat de officieele ontvangst in het water viel. Het toestel, dat geheel bemodderd was en zichtbare sporen droeg van de snelheid waar mede de enorme vlucht is verricht, bracht 450 K G. post aan. Onmiddellijk na de lan ding werd de bemanning op de schouders ge tild en naar de hangar gedragen, waar de heer Soer een korte radiotoespraak hield. Hij verklaarde: Wij zijn reuzeblij, dat 't einddoel zoo vlug bereikt is, wij hebben weinig gesla pen, maar wij zijn er". Hierna stak Soer een sigaret op en gaf het woord aan Smirnoff, en deze zei lachend: „Wij zijn een beetje moe, maar wij zijn er vlug, den volgendén keer hopen wij het nog een beetje vlugger te doen." Het eerste telegram, dat aan de be stuurder werd ter hand gesteld, was een tele- giam met de hartelijke gelukwenschen van den gouverneur-generaal. Het blad De Locomotief zette uiteen, dat de „Pelikaan" alle bestaande records op het traject Amsterdam—Batavia sloeg. Woord van hulde van minister de Wilde. In verband met de aankomst van de Pelikaan te Batavia na een zoo schitte rende vlucht hebben wij het oordeel gevraagd van den minister van binnen- landsche zaken, mr. J. A. de Wilde, die ons het volgende ter publicatie gaf: „Te midden van veel zorgen, die neerdruk ken, is de prestatie van de Pelikaan en haar dappere bemanning als een heer lijke lichtstraal. Zij vervult ons met trots en met dank. Scheen eerst door een motordefect van de Zilvermeeuw er reden voor teleurstelling, nu de lange tocht met de Kerslpost in zoo ongeloofe- lijk korten tijd is volbracht, is de K. L. M. nog des te meer in ^taat geweest haar hooge standing op luchtvaartge bied te bewijzen. Aan directie en be manning onze warme hulde!" Telegram van de regeering. Dadelijk na de ontvangst van het bericht van de gelukkige aankomst van de Pelikaan heeft minister Colijn aan de bemanning te Bandoeng namens het kabinet een telegram verzonden, waarin uitdrukking wordt gege ven aan de bewondering voor de zeer bijzon dere prestatie en dank gebracht wordt voor ae volharding en toewijding aan den dag gelegd. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Leeuwrik (uitreis) is gister te Marseil- le aangekomen; de Havik (toeristenreis) is te Calcutta geland; de Rijstvogel (thuis reis) arriveerde gister te Bangkok ONWAARDIGE RADJA AFGEZET. De Timoreesche Radja, die reeds ge schorst en veroordeeld was wegens het levend begraven en roosteren van onderhoorigen, is thans blijkens een Aneta-telegram aan het Hbl ontheven van zijn waardigheid van be stuurder. EEN AARDVERSCHUIVING. Drie dooden, zes gewonden. Het hoofd van de P. T. T. ontving een telegram uit Pangkalpinang, waaruit blijkt, dat in mijn no. 11 van de Banka- tin-winning drie werklieden door een aardverschuiving zijn gedood en 6 licht gewond werden. Peter Pan. Het bestuur van de Volksuniversiteit heeft het plan opgevat a.s. Woensdag middag een kindervoorstelling te orga- niseeren in de Harmonie en heeft daar voor beslag weten te leggen op de kin derfilm Peter Pan, een film vervaar digd door Paramount naar het meester werk van Sir James Barrie. In Engeland is de geschiedenis van Peter Pan bij de geheele jeugd bekend en geliefd en vanzelfsprekend is ook de aan de hand van het boek vervaardigde film met groot enthousiasme ontvangen. Wij laten hieronder een kort overzicht van Peter Pan volgen en voldoen nog gaarne aan het verzoek van he bestuur de ouders te adviseeren de onderstaan de uiteenzetting aan hun kind *re*> "oor te lezen, omdat het daardoor voor de zijn idealenI Velen rekenen daartoe „veilig verkeer". Het ligt toch zeker niet aan U, wanneer dat een ideaal blijft? jongeren gemakkelijker zal zijn de film te volgen en ook zij van deze echte kin derfilm zullen genieten. Wie is Peter Pan? Peter Pan is een geheimzinnig jongetje, aanvoerder van een troep verdwaalde kinderen die on der Zijn regeering het sprookjesland j bewonen, waar bevriende Indianen hen beveiligen tegen de aanvallen der booze zeeroovers, die onder bevel van Kapitein Haak, niets liever zouden wiHen dan de geheele kinderkolonie uitroeren. Peter Pan komt op een van zijn nach telijke zwerftochten door de groote stad het openstaande slaapkamerraam van de kinderen van meneer en mevrouw Engelkind binnen vliegen. Bij een vorig bezoek en overhaaste vlucht is hem door het dichtslaande raam zijn scha duw afgekneld en deZe komt hij stil letjes halen. Maar de kindertjes Engelkind worden wakker en hij sluit vriendschap met ze, leert ze vliegen en neemt ze mee naar Sprookjesland. Daar leven de kinderen heel gelukkig, tot den dag dat de zee roovers in een verradelijke overval de Indianen verslaan en de kinderen ge vankelijk meevoeren naar hun roof schip. Met behulp van de koningin der zee meerminnen en haar lieftallige onder danen, slaagt Peter Pan er echter in aan boord van een schip te komen. Hij wa pent de kinderen en zij verslaan in een formeelen veldslag de booze zeeroovers. De kindertjes Engelkind nemen de heele kolonie mee naar huis waar ze allen als eigen kinderen van meneer en mevrouw opgevoed zullen worden. Alleen Peter Pan niet. Hij is de eeuwi ge blijde jeugd. Hij wil niet naar school en dan naar een kantoor. Hij is het zon nige vrije leven en niets vermag hem in de sleur van het eentonig menschenbe- staan te binden. DE DREIGENDE OPHEFFING VAN DE HANDELSSCHOOL. In verband met de dreigende opheffing van de hoogere handelsschool alhier hebben B. en W. een uitvoerig gemotiveerd adres ge richt aan den minister van O., K. en W., waarin zij uiteenzetten, dat deze school een streekbelang is en dat zij aan haar doel niet meer zou beantwoorden wanneer zij tenge volge het voornemen van den minister een 4-jarige school zou moeten worden. De H.B.S.-A. kan de taak, die de Handelsschool nu al zooveel jaren verricht, niet overnemen, omdat haar eigenlijke bestemming elders ligt Het adres betoogt voorts, dat opheffing van de A-afdeeling voor het rijk een grootere be sparing zou leveren dan opheffing van de vijfde klasse der Handelslschool. Aan het slot van het adres verzoeken B. en W. dan met aandrang om aan een meer rationeele organisatie van het economisch georiënteerde middelbaar onderwijs, waar mede zij gaarne instemming betuigen, niet op te offeren de belangen van een sthool welke blijkens jarenlange ervaring voldoet aan de behoeften van de handels- en industrieele kringen in deze, gemeente en in vele omlig-, gende gemeenten. (In ons nummer van morgen zullen wij het geheele adres, dat wij pas hedennamiddag ontvingen, opnemen). KLEIN BRANDJE. Hedennacht te omstreeks 4 uur kreeg de politie telefonisch kennis van een brandje, dat in een schuurtje, staande op de achter plaats van het perceel, bewoond door de wed. de J. aan den Mient, was uitgebroken. De brand was vermoedelijk veroorzaakt door dat de dienstbode de gloeiende kolen uit een kachel, die door haar was uitgehaald, in het schuurtje had gedeponeerd. De politie heeft de brand met een brandbluschapparaat, als mede met behulp van een slang op de water leiding, gebluscht. j LEELIJKE VAL. Gistermorgen wilde een bewoonster van een perceel in de Korte St. Jacobstraat haar woning verlaten en kwam daarbij over een partij ijzer te vallen, met het gevolg dat zij een verwonding aan haar rechterbeen opliep De partij ijzer was aldaar op last van een aannemer gedeponeerd. Door de politie wordt hiernaar een onderzoek ingesteld. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN FABRIEKSARBEIDERS. Kunstavond in ,,'t Gulden Vlies". De reeds met veel spanning tegemoet ge ziene kunstavond, belegd door de afd. Alk maar van de Nederl. Ver. van Fabrieksarbei ders, is gisteravon een groot succes gewor den. Voordat we echter overgaan tot een be spreking van het zeer gevarieerde en uitge breide programma, brengen we in de eerste plaats onze hulde aan het wakkere troepje, dat op zoo voortreffelijke Wijze, zoowel op muzikaal gebied, als op het gebied van de tocneelkunst, den talrijken aanwezigen een avond van beschaafde kunst heeft gebracht. Nadat de heer V e r h e y den avond met een kort woord had geopend, werd in vlot tempo met het programma een aanvang ge maakt. Het zou ons bier echter te ver voeren, om op elk van de 14 nummers breedvoerig in te gaan. In mej. Truce Jupijn bewonderden we niet alleen een zuiver-klinkende sopraan, maar tevens een zeer verdienstelijke tooneelspeel- ster. Vooral de zangnummers „An der Scho nen Blauen Donau" en „Pompadour-Scène" oogstten een groot succes. De leider van dit zoo veelzijdig onderlegd viertal liet zich als declamator verschillende malen hooren en getuige het krachtig applaus, mocht ook hij zich in de algemeene sympathie verheugen. Daarnaast noemen we in één adem de hee- ren Eddy Elzas en Johan Blazar, die respt als violist en cellist het andere tweetal waar dig bijstonden. Een kluchtige vertooning was inderdaad de één-acter „Eer gat een Kemel", door Ot- to Zeegers. Deze 4 menschen zijn geheel op Groot te worden en sterk! Te kunnen wer- ken als Vaderl Moeder, helpt hem voor uit! 2 X daags JECOVITOL, geijkt op ge halte aan Vitaminen AenD door een Neder landsch Professor. JECOVITOL vermin dert het rhachitis-gevaar (Engelsche siekte) en geeft meer weerstand tegen griep en andere infectieziekten. JECOVITOL is kracht voor Uw kind! GEIJKTE LEVERTRAAN Bij Apotheken en Drogisten a f - 75 p Fl. BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA elkaar ingespeeld en in „De straatzangers van Montmartre" weten ze het muzikale ge deelte met de voordrachtkunst prachtig te combineeren. Nog voor de pauze hield de bondssecreta- ris, de heer A. r. M u 1 1 e r, een korte toe spraak. Omdat we altijd het nuttige met het aan gename willen vereenigen, sta ik thans voor u, aldus spr., om in dezen benarden tijd een ernstig woord tot u te spreken. Er is, zoo vervolgde de heer Muller, bezwaarlijk een anderen tijd aan te wijzen, waarin de geva ren voor de arbeiders zoo talrijk zijn als thans. Ten eerste is daar de crisis, die met ongekende hevigheid nu reeds 4 jaar duurt en 't ziet er voorloopig niet naar uit, dat de toe stand zal veranderen. Evenals in alle ande re deelen van de bevolking, is er stagnatie in het bedrijfsleven te bespeuren Toch is er in deze crisis-jaren met de 744 gezamenlijke ondernemingen hier te lande nog een winst van 7 millioen gemaakt. Dit is niet veel, vergeleken bij de goede jaren, waarin ruim 500 millioen gulden winst werd ge maakt, maar wanneer toen dat geld in de gemeenschapskas was gevloeid, dan behoef den we nu niet zoo ellendig te leven. Ware toen het planmatige productieplan ingevoerd, dan zou er geen crisis gekomen zijn. Dan zouden er nu niet 300.000 werk- loozen in ons landje zijn. Door loonsverla gingen heeft men getracht en tracht men nóg verbetering in het bedrijfsleven te brengen. De opbouwende arbeid van N. V. V. en S. D. A. P. wordt nu weer verstoord, aan den eenen kant door het communisme, aan de andere zijde door het fascisme. Bij deze sombere vooi uitzichten blijft het echter niet. Heeft niet de regeering dit jaar de franje van den werkloozensteun afgeknipt? De minister heeft de werkoozer.subsidie voor 1934 op maximum 60 pet gesteld, ter wijl h etminimum in 1933 nog 200 pet. was. We moeten dus alles op haren en snaren zet ten, om verdere afbraak tegen te gaan. Onze regeering houdt zich krampachtig vast aan de goudbasis. Deed ze dat niet, dan zouden althans de arbeiders er op vooruit gaan. Om zich persoonlijk te overtuigen, hoe de toestanden voor den arbeider zijn onder'com- munistisch regime, was spr. naar de Sovjet- Unie geweest en had daar alles goed opge nomen. Spr. was tot de conclusie gekomen, dat alles, wat daar eenigszins vrijheid heet. door de communistische dictatuur in boeien wordt gelegd. Wat heeft men verder met 11 jaar fascisme in Italië bereikt? Zorg voor de werkloozen bestaat daar niet. Hoe de toe standen in Duitschland zijn, behoef ik hier niet te vertellen. Daarom, vrienden, moeten we steeds de 8oe.-democratische gedachte hoog houden, omdat alleen dan verbetering van het levens peil der arbeiders zal komen. (Applaus). Hierna werd het programma afgewerkt en het was reeds heel laat, toen de voorzitter met een enkel woord dezen zoozeer geslaag den kunstavond sloot. KANTONRECHTER BENOEMD. Benoemd tot kantonrechter te Alkmaar mr. F. G. G. Boerrigter, thans kantonrechter te Emmen. NU DE DOOI IS INGETREDEN. Dat het ijs in deze dagen totaal onbe trouwbaar is, is hedenmorgen duidelijk ge bleken. Op de Zaadmarkt wilde een 12-jarige jongen de sterkte van het ijs nog probeeren, met het gevolg, dat hij door het ijs zakte en er gelukkig alleen met een nat pak afkwam. NIEUW CAFE AAN DEN BERGERWEG. De heer W. Kos zal morgenmiddag om 2 uur aan den Bergerweg 10 een geheel gemo derniseerde en naar de eischen des tijds in gerichte lunchroom, tevens café-billard, ope nen. Het plafond en de wandbetimmeringen zijn uitgevoerd door den heer F. J. Zand- voort, terwijl de heer v. d. Plank het schil derwerk uitvoerde. Verder geven de nieuwe stoelen en het ge restaureerde billard aan dit nieuwe café een aardig cachet en we hopen dan ook, dat de heer Kos met zijn zaak succes zal hebben. RECTIFICATIE. Het verslag over de kunstavond, in de courant van Donderdag, moet zijn: Als declamatrice trad op mej. Maartje Bierman met „de Blinde", gevolgd door „de Apen", en als West-Friesche boerin in 'n voordracht uitgesproken in West-Friesch dialect. Zij vertelt daarin van hetgeen zij ondervonden heeft en zegt haar meening over verschillende dingen. Die laatste voor dracht sloeg geweldig in, en dat is ook wel het genre waarin zü zich het best thuis ge voelt naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met, Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 780,6 mM. te Parijs. Laagste barometerstand 734,9 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 23 December: In het Noorden: Zwakke tot matige Wes telijke tot Zuidelijke wind, betrokken tot zwaar of half bewolkt; weinig of geen neer slag, lichte dooi tot temperatuur om het vriespunt. In het Zuiden: Zwakke wind uit Zuidelij. ke richtingen nevelig tot zwaar bewolkt; la ter wellicht opklarend; waarschijnlijk droog weer; temperatuur om het vriespunt tot lich te vorst. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk bleef over Frankrijk onveranderd, het breidt zich echter naar het Oosten uit en begint zich aan te sluiten aan een tweede zeer koud luchtdruk-maximum over IJsland. Langs den west- en noordrand trekken actieve de pressies, die den barometer afwisselend snel doen dalen en weer even snel doen stijgen, doch in het geheele noord-westen tempera turen brengt van 6 tot 10 graden Celcius boven normaal, wat aanleiding geeft tot zwaren neerslag. (Jan Mayen meldt 20 m.M.) In het geheele oosten is het zeer koud geworden. Daarentegen hebben de westelijke winden de vorst uit het noorden van Scandinavië uit weer verdreven. In Frankrijk ligt nog een gebied van abnor male koude. Bij de Pyreneeën en de Riviera is de temperatuur tot 10 graden beneden, op IJsland tot 10 graden en in Lapland tot 12 graden boven normaal waarden. Uit cen- traal-Europa wordt zwaren sneeuwval ge meld (10 m.M. in Weenen, 7 in München). In de Alpen is het zeer koud. De mogelijk heid bestaat, dat het gebied van koude in net zuiden en oosten zieh weer naar het noorden zal gaan uitbreiden en met continentate win den de vorst weer zal doen terugkeeren. VEREENIGING OPGERICHT. In een gisteravond in de dancing der Har monie gehouden vergadering is besloten tot oprichting van een bridge-club. Staande de vergadering traden ongeveer 30 personen als lid toe. In de volgende bijeenkomst zal het be stuur worden gekozen en zal de vaste speel- gelegenheid voor één avond per week worder gekozen. TOONEELVEREENIGING TO P. Deze bekende vereeniging zal op 30 Dec. wederom één van hare bekende tooneelavon- den geven, avonden, die zich steeds in groo- ter belangstelling mogen verheugen, wat ze ker pleit voor de kwaliteit der opvoeringen. Thans is de keus gevallen op een der nieuw ste stukken van Fabricius, n.1. Er kwam een ridder voorbij. Onder leiding van den heer Eli Prins is er aan de voorbereiding groote zorg besteed, zoodat zeker weer iets goeds verwacht mag worden. De T.O.P.-vrienden zullen een genot- vollen avond meemaken. KERSTBOOM OP HET PERRON. Zooals bekend, hebben de spoorwegauto» riteiten den laatsten tijd romantische neigin gen gekregen. Zij hebben althans om de rei zigers in de ware kerststemming te brengen te Utrecht op het tweede perron een reusach- tigen kerstboom geplaatst. Dat aardige voorbeeld schijnt in andere plaatsen te worden nagevolgd. Wij ontvingen althans hedenmorgen bericht, dat ook op het tweede perron te Alkmaar een Kerstboom is verrezen. KNAPENKOOR. In de Kapelkerk zal Zondag a.s. een extra repetitie worden gehouden van het Vrijz. herv. zangkoor. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Alkmaar maakt bekend, dat op den 1 en Kerstdag het kantoor is geopend als op Zondag, ook wat het afhalen van corres pondentie betreft. Op den 2en Kerstdag is het kantoor ge opend als op Zondagen en zal in de morgen ure neen briefpost- en een pakketpostbestel ling plaats hebben. Op 30 December is de zegelverkoop ge opend tot 10 30. Op 1 Januari 1934 is tijdens de openstel ling van 8.30—9.30 gelegenheid postwissel- en Spaarbankzaken te behandelen. GESLAAGD. Bij de op 20 dezer te Amsterdam gehouden examens vanwege de Federatie voor Steno grafie „Groote" slaagde voor bet examen kantoorstenograaf Nederlandsch (130 letter grepen per minuut) de beer D- Daalder, ai- nier. Onze oud-stadgenoot de heer P. Smi» slaagde dezer dagen te 's Gravenhage voor bet examen Staatsinrichting M O.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 2