LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. JUooUiciaat 7lieums £and: en JiecMsioken EGMONDBINNEN. HEILOO. BEVERWIJK. SINT PANCRAS. WARMENHUIZrN. BROEK OP LANGENDIJK. OTERLEF.K. TEXEL. LANGENDIJK. BOTERCONTROLEST ATION „NOORD-HOLLAND". KA ASCONTROLEST ATION „NOORD-HOLLAND". DE LAATSTE ZITTING VAN HET KANTONGERECHT SCHAGEN. ten daarmede genoegen nemen. Bij B. en W. is er geen bezwaar, dat kinderen uit Hoog- Jvoud de school in de kom bezoeken. Met ingang van 1 Jan. krijgen we aan deze school een vierde leerkracht. In overleg met den Inspecteur is met dien datum als tijdelijk hoofd benoemd de heer B. Verhoeven het hoofd van de opgeheven school. De heer Sten- neberg, die drie maanden het hoofdschap heeft waargenomen werd dank gebracht voor de correcte wijze waarop hij zijn plichten als zoodanig heeft vervuld. Hierna sluiting. Deasdedil. Maandagavond hield de afd. Land- en Tuinbouwarbeiders haar 4de jaarvergade ring. De opkomst was zeer talrijk, waarover de voorzitter m zijn openingswoord zijn vreugde uitte. Aan de orde kwam daarna de tewerkstel ling te Schoorl. Volgens een circulaire van den minister werd bij een afstand beneden 10 K M. geen vergoeding gegeven, bij 10 tot 15 K.M. 75 cent per week en zoo de afstand grooter was, moest de gemeente voor reisgelegenheid zor- en. Nu was door het bestuur opgemeten, dat de afstand van Egmondbinnen naar Schoorl IQ.5 K.M. was, en van den Hoef af 16.1 K M. Volgens meting door den burgemeester was deze afstand ongeveer 13 K.M. De tewerkgestelden uit Egmondbinnen gaan nu niet meer. Voor die van Egmond aan den Hoef zal de afdeeling daar.ter plaatse wel in de bres springen. Hierna werden aan de leden eenige siga ren of een paar pakjes piraten uitgereikt. De voorzitter drong er op aan, dat de leden op den bepaalden tijd 9 uur tot half 10 komen stempelen. Hij deed vervolgens mededeeling voor een plan om steun gedeeltelijk in bonnen, die bij de plaatselijke winkeliers inwisselbaar zijn, te verleenen. Hij toonde zich daartegen zeer gekant, waarvoor hij opnieuw de motieven uiteenzette, die hij ook reeds in de laatste raadsvergadering had ontwikkeld, en hoopte, dat het stelsel hier niet zal ingevoerd wor den. Vervolgens deelde hij mede, dat het patronaat a s. Vrijdag en Zaterdag niet voor gezellige bijeenkomst beschikbaar is, omdar de voetbalvereeniging er dan gebruik van moet maken. De secretaris bracht een keurig jaarver slag uit, waaruit bleek, dat de toestand in de afdeeling vrijwel stationnair was. De penningmeester las zijn uitvoerig financieel verslag. Ontvangen was 1850.60; uitgegeven 1696.87; saldo 153.78 Voor de plaatselijke kas was uitgegeven 99 56 en het saldo van verleden jaar bedroeg 116.18zoodat nu in kas was f 170.40 K Door de afdeeling was aan steun uitge keerd f 3538.10. De controlecommissie had alles in orde bevonden. De 3 aftredende bestuursleden, de heeren P. Schilder, C. de Boer en J. Sentveld, wer den bij acclamatie herkozen. Tot ,lid van de controlecommissie werden aangewezen de heeren J. Sentveld, W. Ad miraal en W. Twisk. Bij inschrijving werd het ophalen der con tributie vöor 1934 aanbesteed. Er kwamen 14 briefjes in: laagste 24.99; hoogste 52. Het werk werd opgedragen aan den laagste, den heer L. Duinmeijer. Aan den penningmeester werd voor zijn vele werk weder een gratificatie van 20 toegekend, terwijl op voorstel van een der leden de secretaris een kistje sigaren zal krijgen. Eenzelfde geschenk werd toege dacht aan den agent der arbeidsbemiddeling. Bij de rondvraag vroeg een der leden, waarom er nog geen kindertoeslag door dt gemeente was verleend, waarop geantwoord werd, dat dit eerst door den minister moest worden goedgekeurd. Een ander vroeg of hij in aanmerking kon komen voor stempelen, als hij drie dagen per week vent. Als dit tegen vast loon geschiedt, bestaat deze mogelijkheid. Hierna sprak de geestelijk adviseur nog een woordje, waarna de vergadering werd gesloten. Woensdagmorgen werden door de ge meente publiek verzocht 5 aan iepziekte lij dende boomen. De opbrengst was 4.50. De V.V.V. hield Dinsdagavond leden vergadering in „De Rustende Jager". De voorzitter, de heer A. Roest, bracht in herin nering de zoo goed geslaagde filmavond. Dank aan den heer ten Bruggecate, die be langloos dien avond aan onze leden en ook burgers, aanbood. Bestuursverkiezing door bedanken van de voorzitter. De voorzitter had zakelijke overweging. Hij kan zich niet geven zooals men van een voorzitter ver wachten mag. Bij de tweede stemming (toen het bestuur verklaarde dat men geen candi- daten uit het bestuur had en evenmin een voordracht) werd gekozen de heer J. Th. van Diepen, die het baantje voor een jaar aan nam. De aftredende bestuursleden, de heeren A. P. Dijksen en P. A. Holtes, werden her kozen. Aangeboden werd de begrooting der V.V.V. in ontvangsten en' uitgaven op 700. De penningmeester zeide dat hij zich niet kon vereenigen met de wijze van het uitgeven der Gids voor Heiloo. Spr. zou dat op een andere leest willen schoeien. Dit voorstel werd ter uitvoering opgedragen aan het be- sti ur. De begrooting van het gebouw voor Sport en Kunst werd aangeboden in ontvangsten en uitgaven op 519. De administrateur zeide dat de nieuwe commissie een andere werkwijze voorstelt Er is begroot voor het eerst een post onderhoud gebouw a 75. De vereenigir.gen die er gebruik van maken zullen het gebouw schoonhouden, waarmede men minstens 100 bespaart. Dit werd goedgekeurd. Den penningmeester werd de charge verleend. Bij de rondvraag bracht de heer Brand dank voor de vlugge wi;ze waarop de brie venbus is verplaatst op Kapel. De heer Zwaag (bestuur) zou graag een herhaling van den filmavond hebben en wel in het zuidelijk deel der gemeente. Dit werd goedgekeurd. De heer Visser vroeg medewerking cm een publieke telefooncel geplaatst te krijgen. Dit voorstel had aller instemming. De heer van Gemeren vroeg, nu er m Januari een nieuw adresboek uitkomt, dat uit gaat van de Middenstandsbonden, hiermede te combineeren de uitgave van een wandel- kaart als bijvoegsel. Dit werd in handen van het bestuur gesteld. De heer Smits (bestuur) bracht den schei denden voorzitter dark. (Applaus). De nieu we voorzitter bracht dank voor het in hem gestelde vertrouwen, waarna sluiting volgde Afloop veiling onroerende goederen. Door notaris de Lange te Alkmaar werd Woensdag verkooping gehouden van een woonhuis met schuur, tuingrond, weiland en diverse perceelen bouwterrein aan den Rijks straatweg, Zijweg en Oosterzijweg, behoo- rende tot den heer Th. Leek. Koopers: Woonhuis, bouwterreinen (be halve die aan den rijksweg) weiland en tuin grond, groot 2.7722 hectaren, Allert 99, te Haarlem van f 12780. Bouwterreinen aan den Rijksstraatweg: Perceelen groot pl.m. 4.07 Aren en pl.m. 4.17 Aren, IJ. K. M. Kops te Heiloo voor f 1110, perceelen groot pl.m. 8 70 Aren C. J. Opdam te Haarlem voor f 1195, perceel groot plm. 4.53 Aren, P Dam te Limmen voor 660 en perceel groot pl.m. 4.65 Aren. FJ Meyer te Limmen voor 770. De totale opbrengst was dus 16515. De omzetten aan de vier hier gevestigde markten bedroeg dit jaar in ronde cijfers 368.000 tegen 435.000 vorig jaar. Door de gecombineerde besturen van de vereenigingen „Staatspensioen'„Zanglust", „Vrone" en „Kunst naar Kracht" werd een vergadering gehouden in het café van den heer Bouwstra. Deze vergadering was bij elkaar geroepen door „Staatspensioen"; het doel was om ge zamenlijk een bazai te houden tot stijving der kassen. In principe werd besloten door alle be sturen om hun medewerking te verleenen door samenwerking van Staatspensioen en Zanglust is het mogelijk om het 25-jarig lustrum wat 4 Maart zal plaats vinden, om een operette op te voeren. De besturen zullen verder de zaak uitwer ken en aan de leden mededeelen. De bazar zou dan in den loop van het vol gende jaar plaats moeten hebben. De zalen van den heer Bouwstra zullen worden gevraagd. Dinsdagmiddag werd in café Wester ter verkoop aangeboden, woonhuis met kool berging, erf en bouwland, toebehoorende aan Jb. Molenaar Pz., Oudewal, alhier. Deze verkoop had plaats, omdat het Hoog heemraadschap genoemde Molenaar had aan gepakt. Voor de verkoop werden namens het Boeren Comité biljetten verspreid, waarin verzocht werd aan de bezoekers niet op de perceelen te bieden. De heer Borst bracht dit in de verkoop zaal de aanwezigen nog -ens onder het oog. Vervolgens lichtte de voorzitter van den Neutralen Bond.te Warmenhuizen de zaak toe en merkte op dat een verkooping als deze, een zaak is die ons allen aangaat. Tijdens deze bespreking kwam een telegram binnen van het hoofdbestuur van den Neu tralen Bond van den volgenden inhoud: „De N. B. bijeen in een groote protestvergadering te Alkmaar betuigt bij deze haar sympathie met den strijd in het verhinderen van verkoo- pingen". Niemand heeft een bod gedaan en de hypotheekhouders bleven met het zaakje zit ten. Onze plaatsgenoot, de heer W. Kool, is na gehouden examen geslaagd voor mili taire politie met als standplaats Alnsterdam. Dinsdagavond gaf de tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" een uitvoering in de zaal van den heer O. de Vries. In tegenstel ling met andere jaren werd thans één avond gespeeld. De vereeniging had het aange durfd een zwaar stuk voor het voetlicht te brengen, en is boven verwachting geslaagd. Vooral de beide vrouwelijke hoofdrollen stellen hooge eischen aan de vertolksters, doch de dames gaven een sublieme uitbeel ding. De andere rollen werden eveneens ge speeld, zooals we dat gewend zijn: goed. Een flink publiek was aanwezig en allen hebben ten zeerste genoten. Ter versterking van de kasmiddelen werd een verloting gehouden. In een hartelijk speech je dankte de. heer J. de Wit allen voor de sympathie en mede werking, waarna een gezellig bal de aanwe zigen nog een tijdlang tezamen deed blijven. Kunst naar Kracht kan op een zeer ge slaagde uitvoering terug zien. Bij-gelegenheid van het zilveren jubi leum van den heer J. Visser als voorzitter van het Alg. Armbestuur te Texel is deze in zijn woning te Den Burg hulde gebracht. Slechts een aantal intieme vrienden, bene vens het dagel. bestuur van deze gemeente en 't volledig armbestuur waren bij deze hulde aanwezig. Namens het gemeentebestuur bood de bur gemeester een fraaien stoel aan, terwijl hul de gebracht werd voor 't vele door den heer Visser voor het armbestuur gedaan. Ook de heer Stoepker was op dien dag 25 jaren lid van het armbestuur en werd als zoodanig eveneens gehuldigd. Het nieuwe handelsverdrag met Duitsch- land afgesloten, heeft in tuinders- en han delskringen, nu wat meer omtrent den in houd bekend is, geen slechten indruk ge maakt. Wat per slot van rekening de resul taten zullen zijn, is natuurlijk niet te zeg gen. Doch de aanmerkelijke verlaging der invoerrechten vergroot de mogelijkheid van meer uitvoer naar Duitschland. De ervaring heeft geleerd, dat, als dit land niet aan de markt komt, de grove tuinbouwproducten, ln het bijzonder de stapelproducten, zeer wei nig opbrengen. Het invoerrecht voor witte kool is nu verlaagd van 400 op 200 Mark per spoorwagen, aat voor gePe en roode kool van 600 op 200 Mark. Door de strenge vorst is ook in Duitschland veel groente ver nietigd, wat ook weer een factor kan zijn voor meer vraag. Er waren volgens de laat ste inventarisatie ongeveer 7300 spoorwa gens stapelproducten. Men verwacht nu dat tusschen 1 Januari en 31 Mei aanmerkelijk meer vraag naar deze groenten zal komen dan verleden jaar, waardoor allicht betere prijzen worden gemaakt. VAN ONZE NOORDHOLLANDSCHE PROEFVELDEN. De heer S. Vlaar, controleur der proefvel den te Hensbroek, schrijft ons: Dit jaar werden wederom eenige proeven voortgezet om na te gaan, hoe groot de ver schillen worden als men met opzet een mest stof aan zijn gewas onthoudt, d. w z. dus onoordeelkundig gaat bemesten. Veel wordt er op de bemesting reeds be zuinigd, nood gedwongen, maar ook wordt nog geld besteed, dat niet tenvolle rendabel kan zijn. Om van de bemesting steeds de volle 100 tot recht te doen komen is on mogelijk, maar in dezen tijd, nu men eiken gulden voor bemesting wel tweemaal moet omkeeren, is onoordeelkundige bemesting absoluut verkeerd. Ik acht niet mesten nog beter verantwoord dan onoordeelkundig, ge zien de resultaten van onze proeven, die ook dit jaar onder mijn leiding stonden. Een paar velden zullen wij eens nagaan. In Ursem werd 3 jaar geleden een proef veld aangelegd met 6 perceelen. Steeds ont vingen deze alle voldoende stikstof en kali, terwijl de perc. 1 en 4 bovendien per H.A. steeds 600 Kg. Thomasmeel ontvingen, de perc. 3 en 6 steeds 1000 K.G en de perc. 2 en 5 g;een Thomasmeel. Deze laatste zijn dus 3 j. niet volledig bemest. Dat dit op het ge was zijn invloed doet gelden zal een ieder, die eenigszins met de bemestingsleer op de hoogte is dadelijk begrijpen. Wij laten nu de gemiddelde opbrengst per H. A. aan Schot- sche Muizen volgen. Perc. 2 en 5 zonder Thomasmeel 21.750 K.G.; perc. 1 en 4 met 600 K.G. Thomas meel 27.483 K.G.; perc. 3 en 6 met 1000 K G. Thomasmeel 28.750 K.G. Door 600 K.G. Thomasmeel werd een meer-opbrengst verkregen van 5733 K.G aardappelen en door 1000 K.G. 7000 K.G. Dit zijn toch wel sprekende cijfers. Nu is de prijs der aardappelen dit jaar zeer laag geweest, want met inbegrip van den steun ingevolge de tüjnbouwsteunwet ls die thans ongeveer 2 per 100 K.G, war absoluut nog te laag is* Men ziet echter, dat hef toch zeer nadee- dig is mecdere jaren één-meststof, in dit geval slakkenmeel, aan h|f land te onthou den. Een ander veld bij D. Vlaar te Noordijk was aangelegd met de bedoeling om na te gaan, wat de beste tij3 was om slakkenmeel te strooien. Deze kwestie is wel van belang, omdat het velen door finantieele oorzaken jammer genoeg niet mogelijk is, reeds in den herfst meststoffen aan te koopen. Ook dit veld bestond uit 6 perceelen, waarvan, evenals op het vorige 2 geen slak ontvingen en de andere wel. Deze 4 andere kregen echter alle gelijke hoeveelheden n.t. 800 K.G. per H.A- Dit werd in tweeën ge strooid, 2 perceelen in December en 2 in Maart. De gemiddelde opbrengsten waren: Schotsche Muis: perc. 2 en 5 geen Tho masmeel per H.A. 23850 K.G.; perceel 1 en 3 800 K.G. Thommusmeel in. Dec. 26853 K.G.; perc. 4 en 6 800 K.G. Thomasmeel in Maart 28050 K.G. Uit deze cijfers blijkt, dat ook hier het slakkenmeel uitstekend heeft gewerkt en nog wel het best de in het voorjaar aangewende 800 K.G. Het in Dec. aangewende gaf een meeropbrengst van 3003 K.G., terwijl Maart 4200 K G. gaf. Op grond van deze en vorige proeven geven wij aan uitstrooien over de ploegvoor en daarna ineggen de voorkeur. Wordt de grond gespit, dan kan men het slakkenmeel ook nog wel eerder uitstrooien, omdat het door het spitten beter door de bouwvoor wordt verdeeld dan door ploegen. Hoofd zaak is echter, dat hier wederom is gebleken, dat de oude meening, dat als slakkenmeel in den herfst niet is gestrooid, het dan te laat zou zijn, volkomen onhoudbaar is, zoodat niemand in het a.s. voorjaar de slakkenmeel- HAGISCHE KRACHTEN werken in 1. 2. 3. Gij zet de wasch 's avcn 's in de week cnder toevoeging van 1- 2. 3. cn kookt 's morgens langzaam op- Anders met 1. 2. 3- werkt magische krachten (frijnen het vuh aan, weeken het los. doen het verdwijnen. Het waschgoed zelve blijft onaangetast; rein en s'erk komt elk weefsel uit het bad van 1. 2. 3. Hollandsche Arbeiders maakten 1. 2. 3. Zij slaagden erin het U te brengen voor 17 M cent per groot pak. Hollandsche Vrouwen kóópt 1. 2. 3. bemesting behoeft na te laten op grond van de meening, dat het niet meer zou werken. Natuurlijk is het onjuist uit te stellen (en wel met het oog op de kans op droogte) tot laat in het voorjaar want ook deze meststof heeft water noodig om te kunnen werken. ULTRA SUPER. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Een artikel dat thans de aandacht ver dient, draagt den naam van Ultra Super Het is een product van de bekende Nederland- sche superfosfaatfabrieken, eigendom van het Nederlandsche concern: N.V. Amster damsche Superfosfaatfabriek N.V Ver- eenigde Chemische Fabrieken, gevestigd te Utrecht. De fabrikanten, de A. S. F.V. C F ga randeeren een vocht-gehalte van minder dan 4 Ultra Super laat zich volmaakt goed met de machine uitstrooien. Doordat 't water-gehalte met ca. 2/3 ver minderd wordt, is het gehalte aan fosfor- zuur natuurlijk gestegen. In gewoon super fosfaat trof men dan ook maximaal 18 fosforzuur aan, „Ultra-Super" echter kan ge'everd worden met een maximum fan 20 fosforzuur. Dit is een enorme besparing op kosten van verpakking, transport en uit zaaien Als men tenslotte nog weet, dat Ultra Su per per eenheid forforzuur volstrekt niet duurder in prijs is dan „gewoon" superfos faat, en dat de omzet van de nieuwe mest stof dagelijks stijgt, dan gelooven we het Ultra Super met groote zekerheid een schit terende toekomst te kunnen voorspellen. Te Hoorn vergaderde gister het Boter- controlestation N.-Holl. onder voorzitter schap van den heer A. Commandeur te Span broek. Deze wees in zijn openingswoord op den nog immer slechten toestand in de be drijven, waardoor pachters en verpachters beide in dezelfde moeilijkheden verkeeren. De reserves zijn opgeteerd en er wordt geen geld meer verdiend. Medegedeeld werd, dat aangesloten zijn 54 zuivelfabrieken, 9 melkinrichtingen, 10 handelaren en 1 zeifkarnende boer, totaal 74 leden (v.j. 73). In '33 werden tot dusverre 64 boetes opgelegd. oj5 1 na alle wegens te hoog vochtgehalte; 1 boete n.1 wegens afle veren van boter zonder rijksmerk. In de financieele commissie werden be noemd de Coöp Melkinrichting „Zaanstreek" Wormerveer, de Coöp. Zuivelfabr. „Aurora" te Opmeer en de N.V. Holl. Zuivelindustrie „Crema" te Haringhuizen. Op een vraag uit de vergadering, of het Botercontrolestation nog wel reden van be staan had, wees de voorzitter op het hooge aantal boetes, dat het beste bewijs is, dat het controlestation er zijn moet Ir. de Waal lichtte dit nader toe en onderstreepK het be toog van den voorzitter. Nadat uit de verga dering gewezen was op het geringe verschil tusschen het rijksmerk en het crisisbotermerk, welk bezwaar algemeen gevoeld werd, be sloot de vergadering zich in een adres tot de regeering te wenden, teneinde in deze een oplossing te verzoeken, b.v. door het heffen van een accijns. Het ledental van het Kaascontroiestation is blijkens de mededeelingen in de gister te Hoorn gehouden vergadering 496; aange sloten zijn n.1. 72 kaas- en boterfabrieken. 19 kaasfabrieken en 405 zelfkazende boeren; het ledental steeg mei 9. De salarisregeling bleef voor '34 ongewij zigd. In de finantieele commissie werden be noemd de Coöp. Zuivelfabriek „De Dage raad" te Buigerbrug. die te Purmer, „De Verwachting" en de heer S. Kalverboer te Schermeer. Hef entreegeld voor nDuwe 'ed^n over *34 werd wederom oepaa d op t 1 pei koe of per 300 K.G in hef atge ooper iaar bereide kaas. indien nei aantal koeien geen juise maatstaf vcor te kaasproductie vormt Gevraagd weid wanrver d< uitvoering uit het z g Fraus.'he Potie van een milli« cn tege moet kan worden uez en waarop ii de W*al mededeelde dal dit ongeveei Februari '34 za! worden. 43e voorzitter wees er op dat door de te hooge heffing nde-fijd voo; de kaas naar Frankriik dat 'and van onze °xport eenigszins is verv.epmd waarvan z'xh thans de gevolgen doen gevoelen. STRAATROOF. De 61-jarige wed. W.—v. d. V., pédicure te Den Haag, heeft reeds 8 vonnissen ondergaan, voor het meerendeel wegens straatroof. Op 1 Augustus j.1. nam zij wederom uit een hand- taschje van een dame in de Vlamingstraat een portemonnaie weg, doch zij werd hierbij op heeterdaad betrapt en gaf de portemonnaie terug. De bestolene volgde haar evenwel en gaf haar aan de politie over. Het O. M. eischte ditmaal 1K iaar gevange nisstraf. Uitspraak 28 December a.s. NAMAKEN VAN KWARTJES. De Utrechtsche rechtbank heeft den 22-jari- gen metaalbewerker J. T. v. d. L. te Utrecht wegens namaken van kwartjes en diefstal ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, waar- va.i 4 maanden voorwaardeliik en onder toezichtstelling gedurende drie jaren. De eisch was 6 maanden gevangenisstraf. BEDREIGING? De rechtbank te Arnhem heeft gisteren uit spraak gedaan in de zaak tegen J. B., oud 46 jaar, chauffeur, wonende te Wageningen, die terecht heeft gestaan ter zake dat hij in den nacht van 11 op 12 October een poging heeft gedaan een rijksveldwachter van het leven te berooven althans zwaar lichamelijk letsel toe te brengen; subsidiair was hem bedreiging ten laste gelegd, 's Nachts omstreeks vier uur had verdachte, die per auto aardappelen vervoerde zonder vervoerbewijs, den veldwachter aan de linkerzijde van den weg zien staan met een lantaarn, doch hij was doorgereden, in plaata van te stoppen, zooals de veldwachter vroeg. De veldwachter had slechts door op het laatst* oogenblik op zij te springen zich voor aanrij ding kunnen behoeden De rechtbank, gisteren uitspraak doend*, achtte het den verdachte ten laste gelegde niet bewezen en sprak hem vrij. De officier van justitie had twee jaar gevan genisstraf geëischt. DRONKEN ACHTER HET STUUR. De Utrechtsche rechtbank heeft den 38- jarigen J. J. in 't hout te Soest wegens over» treding van de motor- en rijwielwet ia Soesterberg had hij, terwijl hij onder den in vloed van sterken drank verkeerde, een mo torrijtuig bestuurd veroordeeld tot 14 dagca hechtenis met één jaar ontzegging van het rij bewijs. De officier van justitie had één maand hech tenis geëischt. Giskren werd te Schagen de laatste zit ting gehouden van het kantongereccht aldaar. Voor de openbare zitting wijdde de waai^ nemend kantonrechter mr. Buiskool aan dit feit eenige woorden. Mr. Buiskoo' wees er op. dat na 1 Yt eeuw 't kantongerecht .moet verdwijnen als gevolg van een maatregel tot bezuiniging door de regeering genomen. Spr. was van meening, dat dit besluit zijn nadeel zou doen gevoelen voor Schagen en omgeving. Mr Buiskool bracht dank aan allen, die langen n ot korteren tijd hadden gewerkt aan het kantongerecht te Schagen Ook mr. de Bruyns Tack spiak in dien geest eenige woorden er op wijzend dat het hem met pastte als ambtenaar :n dienst van de overheid dit besluit te becritiseeren. Dat 't besluit tot opheffing is genomen, is zeer te betreuren. En zich tot mr. Buiskool persoonlijk wen dend dankte hij voor de vriendschap, steeds ondervonden. We hebben II mr. Buiskool, leerer kennen als een strikt eerlijk advocaat, die de hem toevertrouwde taak steeds zeer concentieus heeft uitgevoerd. U toonde U een rechter met groote capaciteiten en met U te mogen sa menwerken was een groot genoegen. Ook deze spreker dankte allen voorts vooc en 1?. Hij duikelde als een plank over de reeling werd door vier, vijf handen gegrepen. Hij zag nog dat men het touw weer naar omlaag wierp, waarlangs het mannetje in de boot zich als een aap naar boven werkte, en daarop werd hij verder op het dek geduwd. Dit werd onzen held toch al te kras. Hij trachtte zich los te wringen, maar zonder resultaat. Daarop begon hij te gillen en te schreeuwen en ten slotte barstte hij in tranen uit. 18. Maar er was al genoeg zout water rondom, zoo dat zijn tranen niet den minsten indruk maakten. Men pakte Piet bij handen en voeten en droeg hem een, twee, drie langs een smal gangetje een hut bin nen. Pang, de deur vloog in het slot en Piet zat in het donker.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6