EDELWEISS ZEEPPOEDER De winter is in 't land. Noodlottige aanvaring. DE BRANDSTICHTING TE VUGHT. Het dienstmeisje de daderes. RUDT VS)LIG HYACINTHEN OP GLAZEN. 't geen w<»rd gedaan in 't belang van de kan ton-rechterlijke werkzaamheden 't Kantongerecht te Schapen werd ingesteld in 1811 en heeft alzoo 123 jaar onafgebroken bestaan. RADIATOR-IJS IS HEEL DUUR. Voorbuiten van „matglas". Tijdens de jongste vorstperiode hebt u misschien reeds gedacht dat het winter was, maar u hebt u vergist, pas vandaag begint die winter! Wij zijn ervan overtuigd, dat u niet tot heden gewacht hebt met het koopen van een kachel, een wollen shawl of een paar schaatsen, maar misschien hebt u wèl ver geten de noodige maatregelen voor uw auto te nemen. Als dat zoo is. dan komen wij nu net op den goeden tijd, aldus schrijft ons de .A.N.W.B.-Toeristenbond voor Nederland. Ofschoon allerlei noteeringen in de laatste jaren geweldig gezakt zijn, schommelt de prijs van „radiator-ijs" nog altijd tusschen de 50 en 500 gulden. Ijs heeft allerlei kwali teiten (de keuringsdienst kan erover mee praten!) het is nu ja, dat weet u allemaal wel. Ijs in een waterleiding is altijd onaan genaam en dikwijls duur maar ijs in de automobiel-waterleidingen is meestal onbe taalbaar. Onbevriesbaar koelwater. Denkt u niet, dat een radiatorhoes hoe nuttig overigens ook afdoende is. Deze kan immers alleen maar de aanwezige warmte zoo goed mogelijk vasthouden, maar eenmaal komt het oogenblik, dat de tempe ratuur onder O zakt en dan is het gedaan met ,de dunne koperen lamellen in uw radiator Dan zet de watermassa in het koelsysteem (dus ook om de kostbare cylinders) uit en zelfs de dikke gietijzeren wand is daartegen niet bestand. Daarom moet iedere automobi list, die niet over een verwarmde garage be schikt en niet telkens het water wil aftappen, een anti-vries-mengsel in zijn radiator doen. Verschillende preparaten zijn daarvoor in den handel; wie afdoend, goedkoop en een voudig zijn motor tegen vorstschade wil be schermen, kan volstaan met een hoeveelheid brandspiritus of glycerine door het water te vermengen. Glycerine heeft de onaangename eigenschap.van „door te zweeten". Op aller lei plaatsen, waar tevoren geen lekkage zicht baar was, ziet men de verdunde glycerine doorsiepelen. Kleine verborgen lekkages wor den zichtbaar (wat men al naar zijn smaak een voor- of een nadeel kan noemen). Brand spiritus mist deze eigenschap, maar ver dampt vrij snel, zoodat men de concentratie geregeld moet controleeren, wat evenwel met een handigen areometer, (die tegenwoordig niet duur meer zijn), geen moeilijk werk is Doch wélk anti-vriesmiddel men ook ge bruikt, steeds moet men er absoluut zeker van zijn, dat het zuiver en zuurvrij is. De onder staande tabel geeft aan, in welke hoeveelheid de glycerise of brandspiritus door het koel water gemengd moet worden om voldoende zekerheid te bieden. Dikke olie en leege accu's. Ziedaar nog een tweetal wintersche auto kwalen. Vele auto's moeten in den winter met een dunnere olie gesmeerd worden dan gedurende den zomer. In dit bestek kunnen wij daar niet nader oo ingaan, de A. N. W. B.-Toeristenbond voor Nederland, is gaarne bereid over al deze moeilijkheden nadere in lichtingen te verstrekken (p. a. Parkstraat 1820, Den Haag). De accumulator (bat- ferij) is het stiefkind in de auto, veelal is dit onmisbare onderdeel zoo goed opgeborgen, dat er nimmer naar omgezien wordt. Maan denlang lijdt de accu dorst of krijgt hij te weinig voedsel (lading) en wanneer deze ondervoeding en verwaarloozing tenslotte tot een vroegtijdigen ouderdom en dood voeren, krijgt de misdee'de nog allerlei verwenschin- gen te hooren. Wanneer men af en toe (bv. elke 14 dagen) eens een beetje gedistilleerd water (inmmer leidingwater!) bijvulde en den ladingstoestand liet controleeren, zou het euvel van niet starten bijna zeker voor komen kunnen worden. En tenslotte bedenke men, dat overvoeding ook voor accu's heel slecht is. Het kleine beetje moeite wordt ruimschoots beloond door een ijverigen staat van dienst; accustakingen zijn daarentegen terecht berucht: de wagen moet worden aan gesleept, soms probeert een (onhandige) rijder het eerst met den slinger, wat hem een gebroken pols kan kosten (bij het slingeren den duim steeds aan dezelfde zijde van het handvat houden als de vingers). IJzel op de voorruit gaat dikwijls samen met een gevaarlijk glad den weg. Hoe men slippen voorkomt, c q. herstelt, hebben wij onlangs beschreven; een beijzelde voorruit is tegenwoordig ook te voorkomen, men kan beginnen met de motor kap op een kier te zetten (een driedubbel ge vouwen stuk binnenband ertusschen) waar door de warme lucht langs het glas strijk?. Deze oplossing is niet afdoende, evenmin als het inwrijven van de voorruit met keukenzout of glycerine. Het beste is om een der voor- ruitverwarmers te monteeren, welke tegen woordig in prima uitvoeringen in den handel gebracht worden. Sneeuw en mist. Losse sneeuw op den weg is niet direct ge vaarlijk, wanneer men een beetje voorzichtig rijdt gebeurt er niets, in het bijzonder omdat door den prijs. r De kwaliteit blijft dezelfde, want beter kan het niet Dat goede, veilige EDELWEISS ZEEPPOEDER kost thans per groot pak in ons land geen hellingen van beteekenis voorkomen. Zoodra er heel veel sneeuw ligt, doet men goed door kettingen om de wielen te slaan. Bijzonder gevaarlijk is echter een sneeuwdek, dat eenigen tijd bij vriezend weer ligt. De sporen van vorige auto's leiden dan al heel gemakkelijk een flinke slippartij in. Overigens kan sneeuw zeer hinderlijk t in den avond; een goede mistlamp is dan een uitkomst. Tegen het euvel van mist zijn in de laatste jaren verschillende bruikbare hulp middelen aan de markt gekomen; behalve de speciale mistlantaarns werken ook gekleurde (geelachtige) gloeilampjes redelijk goed; deze worden in de normale lantaarns gezet. Van overwegend belang is het om nimmer de gewone koplampen te gebruiken: het felle licht daavan wordt door het mistgordijn teruggekaatst en maakt elk uitzicht onmoge lijk. Laat Uw motor niet bevriezen! Wanneer de auto- Dan is de motor vei radiator bevat: lig tot een vorst van Gr. Gr. Spiritus: Water: Celsius Fahrenh 1 deel 9 deelen 4H 8 2 deelen 8 deelen 9 \by, 3 deelen 7 deelen 13^ 24 4 deelen 6 deelen 18 33 de helft de helft 23 41 Wanneer de auto- Dan is de motor vei radiator bevat: lig tot een vorst van: Gr. Gr. Glycerine Water: Celsius Fahrenh 1 deel 9 deelen 2 4 2 deelen 8 deelen 5M 10 3 deelen 7 deelen 9V, 17 4 deelen 6 deelen 14 25 de helft de helft 20 36 Siiwieutaftd Op de Nieuwe Maas bij Rotter dam. Een doode. Gisteravond omstreeks twaalf uur zijn op de rivier de Maas te Rotterdam ter hoogte van de Waalhaven twee zeeschepen met el kaar in botsing gekomen. Het waren de „Dreehtdijk" van de H. A. L. en de „Delia" Verscheidene opvarenden van deze schepen werden hierbij gewond. De „Dreehtdijk" was binnenkomend en kwam door den mist in aanvaring met het aan boei 24 op stroom liggende s.s. „Delia" De beide schepen werden beschadigd. De „Dreehtdijk" is opgestoomd naar de Rijn naven. Voor zoover thans bekend is, heeft deze aanvaring aan een der opvarenden van de „Delia" het leven gekost. Omtrent h4 aantal gewonden is nog niets bekend. De havenpolitie heeft de zaak in onderzoek De kok in zijn bed verpletterd Bij de aanvaring is een persoon gedood1 n.1 de kok van de Delia, de 47-jarige R. A Scmck, afkomstig uit Hamburg. Het s.s. „Delia'van de N.V. Vogeman, te Roterdam, dat onder Panameesche vlag voer, is door de .Dreehtdijk" midscheeps aangevaren aan stuurboordzijde. Onder het sioependek bevindt zich de hut van den kok Bij de aanvaring nu drong de kop van de „Dreehtdijk diep door in deze hut, met het gevolg, dat de kok verspletterd werd. De on gelukkige was op slag dood. De door de „Delia opgeloopen schade is vrij groot, maar bevindt zich geheel boven de waterlijn, zoodat geen gevaar bestaat voor zinken. Het schip is aan boei 24 blijven liggen. De „Dreehtdijk" is licht beschadigd' aan den voorsteven. Tante„Denk Je er aan, bij den bloemist aan te gaan om mistletoe te koopen Nichtje „Zeker Tanteofschoon, we hebben het eigenlijk niet noodig." (Happy MagJ Het politie-onderzoek inzake de brand stichting in de paviljoens van de badgelegen heid „De IJzeren Man", heeft tot zeer verras sende resultaten geleid. Het zeer nauwkeuri ge onderzoek naar sporen had geen resultaat en ook een onderzoek in de omliggende bos- schen, onmiddellijk door de politie ingesteld, leverde niets op. Bij een nader onderhoud echter, dat de in specteur van de gemeentepolitie met het dienstmeisje, mej. Sater, heeft gehad, heeft na enkele uren ertoe geleid, dat ernstige verden king tegen het meisje rees. Tenslotte heeft zij volledig bekend den brand te hebben ge sticht, na de meubelen met petroleum te heb ben overgoten. Het heele verhaal, dat het meisje had op gehangen, was louter fantasie. Het meisje is in verzekerde bewaring gesteld en gister avond naar 's-Hertogenbosch overgebracht, waar zij hedenochtend voor den officier van justitie zal worden geleid. Het motief tot de daad wilde zij niet opge ven. Mevrouw Pijnenburg, de pachteres, ver moedt, dat het gebeurde moet worden toege schreven aan het feit, dat het meisje niet graag alleen thuis was, hoewel zij zich dien aangaande nooit had uitgelaten. Nader is gebleken, dat op een slaapkamer, dicht bij de brandende badkamer, een kind van elf maanden rustig lag te slapen. Het meisje heeft verzuimd dit kind te redden en heeft het pas uit het bedje gehaald, toen po litie en brandweer arriveerden. J. W. HENNY BENOEMD TOT OFFICIER ORANJE NASSAU. Op het officieele diner ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers" is den heer J. W. Henny, voorzitter der vereeniging medegedeeld, dat het de koningin behaagd heeft hem te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau. DE OVERVAL TE OVERSCHIE. Belooning voor flink gedrag. Door de directie van de N.V. Spaarbank- brief De Toekomst te 's-Gravenhage, waar voor de bij den roofoverval gewonden Le Large het agentschap waarnam, is aan den burgemeester van Overschie voor A. van den Enden, werkloos schilder te Schiedam en Willem Bliek, werkloos slager te Overschie, respectievelijk 150 en 100 ter hand ge steld, wegens hun flink gedrag, dat heeft ge leid tot de aanhouding van de verdachten van den roofoverval te Overschie op 16 De cember 1.1. Genoemde directie heeft zich verder bereid verklaard de opleiding van deze twee jonge mannen tot politiebeambte te zullen bekosti gen. jj KERStCOLLECTE „BIO-V AC ANTI EOOR D". Er is dit jaar meermalen over de Stichting Bio-Vacantieoord geschreven. Op 1 Julj 1.1. opende deze Stichting van het Nederlandschefilm- en bioscoopbedrijf onder groote belangstelling het Bio-Vacan tieoord „Russeridujm" te Bergen aan Zee. Sindsdien zijn geregeld elke maand telkens circa 100 kinderen'door de afdeelingen van het Centraal genootschap voor-kinder-her- stellings- en vacantiekolonies naar het „Russenduin" uitgezonden, waar de kleine behoeftigen een liefderijke verzorging ge noten. Als men zich een voorstelling maakt van wat de Stichting gedurende haar betrekke lijk kort bestaan (let Bio-Vacantieoord werd opgericht 21 Maart 1927) gepresteerd heeft: met de uitzending van honderden kinderen der allerbehoeftigsten uit ons land, met den aankoop van het landgoed „Het Russenduin" te Bergen aan Zee piet li Hectaren duin- grond, met de verbouwing van en de in richting tot een modern vacantieoord, dan zal het niemand verwonderen thans te ver nemen, dat de kas van de Stichting volkomen is uitgeput. Het Bio-Vacantieoord heeft veel geld noo dig om het zegenrijke werk voor de arme kinderen te kunnen voortzetten. Vele hon derden wachten om in „Russenduin" te worden opgenomen. Vandaar dat de Stich ting door middel van een treffende film in de komende Kerstweek een beroep zal doen op de bezoekers van alle Nederlandsche bioscopen, om haar aan de noodige midde len te helpen. Moge dit beroep, in het bet lang van de gezondheid van het arme NederJ landsche kind niet tevergeefs zijn. SUCCESVOLLE TOCHT VAN DE „IJSBEER". Een schip uit het ijs verlost. Gistermorgen vertrok om negen uur van steiger 2 van de De Ruyterkade te Amster- dam de „Ijsbeer", de ijsbreker van de Vereeniging voor Algemeene Scheepvaart- belangen", geassisteerd door de ijsbrekers „Havenpolitie I" en „Droogdok X". Doei van den tocht was de bevrijding van het schip „Trois Frères" dat in 't ijs enkele kilo meters buiten de Oranjesluizen in het IJsel- meer was vastgevroren. Verschillenden der aanwezigen twijfelden er aan, of het schip in staat zou zijn, het zware ijs, dat zich in het Buiten IJ heeft opgestapeld, te doorbreken Even buiten de Oranjesluizen had het eerste samentreffen met het ijs plaats. Met doffe schokken drong zich de ijsbreker, geflankeerd door de „Droogdok X" en de „Havenpolitie I" door het ijs. Onder het schip barstte met doffe knallen het ijs in stukken. Langzaam tornde de Ijsbeer zich tegen het ijs op. De nieuwsgierigen op de sluizen staarden het vaartuig na, terwijl enkelen zich met fietsen op het ijs waagden en het bijna gedurende den geheele tocht vergezelden. Om kwart voor eenen, na een moeizame worsteling kwam als een donkere vlek de „Trois Freres" in het zicht. Om kwart voor drie gelukte 't het schip te bereiken. De tocht was geslaagd, ondanks alle moei lijkheden, ondanks het zware grondijs en den lagen waterstand, waardoor het schip zich op sommige plaatsen door den modder moest wringen. Aan boord van de „Trois Frères', een scheepje van 140 ton, bevonden zich een 70-jarige vrouw, drie zoon# en de schipper. Tranen van ontroering sprongen in de oegen van de oude vrouw. De havenmeester over handigde een kerstpaket, dat samengesteld was door den heer Smits, restaurateur van het tramhuisje van cL N.H. Tram. In korten tijd was de „Trois Freres" op sleep gebracht en in betrekkelijk snel tempo werd de terug weg aanvaard. Bijna drie weken lag het schip ingevroren. Water was niet aan boord. Met gesmolten ijs werd koffie gezet. Voedsel werd van den wal gehaald. Drie weken vart koude en ontbering. Maar op het gelaat van den schipper, zijn vrouw en zoons lag een trotsche trek van onverzettelijkheid en tege lijk van dankbaarheid. t De schippersvrouw vertelt. „Wij waren op weg van Amsterdam naar Groningen. Bij Elburg beseften wij, dat we moesten omkeeren. Wij votren Marken voor bij. In den avond waren mijn man en zoons dood en dood moe. Ze konden niet meer. Toen gooiden wij het anker uit. Des nachts vroor het ijs vast en wij konden niet meer losko men". GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. In de vroege ochtenduren van gister is door den inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen in samenwerking met de politie in een woonhuis, gelegen aan den Hoogeham te Dongen (N.B.) en be woond door den heer J. Goossens, een der directeuren van de N.V. Bierbrouwerij „De Kroon" en grenzend aan genoemde, brou werij, een volledig distilleertoestel in beslag genomen. Reeds langen tijd hadden de autoriteiten het vermoeden, dat in genoemde bierbrouwerij clandestien werd gedistilleerd. Gistermiddag kreeg men zekerheid, dat nieuwe toestellen waren aangebracht. Den geheelen nacht heeft een zevental ambtenaren de bierbrou werij en het woonhuis bespied. Tegen den morgen heeft men daarop, met een schrifte lijken last tot binnentreding van den burge meester, een inval gedaan. Men vond toen de onderdeden van een volledige distilleerderij, waarvan de ketels reeds sporen van stoken vertoonden. Er werd proces-verbaal opge maakt. De directeur van de brouwerij, die in Antwerpen woonachtig was, is terstond naar Dongen gekomen en schijnt reeds een volle dige bekentenis te hebben afgelegd. Volgend jaar hebben we weer hyacinthen op glazen, nietwaar? J. F. CH. DIX. H.Homerus. Zélfs hij sliep wel eens. Maar hij reed geen auto. Achter het stuur beteekent slaap: de dood (Voor u of 'n ander). Het laatste stadium is ingegaan. Nog een korte wijle en we genieten van heerlijke voorjaarspracht! Toen we de eerste twee artikeltjes over hyacinthen op glazen schreven, bloeiden in Uw tuin deb loemen en waren boomen en struiken nog met bladeren getooid. Nu is dat anders! Waar we ons oog ook in den tuin wenden, nergens een bloem. En de groote meubelen van den tuin, de boomen en heesters, die in den zomer zoo'n mooie omlijsting van groen en bloemen vormden, staan kaal en troosteloos! De blik, welke we uit de kamer naar buiten werpen bevredigt niet! We moeten ons heil in huis zoeken en gelukkig kunnen we daar als we er in het najaar voor gezorgd hebben, de gezelligheid vinden, door onze bloemen en planten. Vooral die bloemen en planten zijn welkom, welke ons met zekerheid het beslist naderende voorjaar aankondigen, zoo als de bolgewassen, en het is geen wonder, dat velen met ongeduld wachten op ons ad vies: „de hyacinthen op glazen mogen in het licht, in de warmte." Welnu, laten we dan onze hyacinthen op glazen eens controleeren! Wanneer ma? een hyacinth op glas in het licht gesteld worden? Pas dan, als de bloemknop geheel uit den bol isO Hoe weten we dat? Door den neus voor- voorzichtig tusschen duim en vinger te be tasten. Is de bloemknop n.1. bo en den bol, dan voelt men tusschen knop en bol een kleine holte. Is de bloem in dit stadium dan mogen de glazen met bollen gerust in het licht en in de warmte! Wie zich zelf door betasten van den neus niet overtuigen kan, raden we aan, de hya cinthen toch niet in het licht of in de warmte te plaatsen als de neus niet minstens 68 c.M. lang is. In zoo'n geval lijkt het ons noodig de eerste dagen de bollen niet voor het venster, doch in meer getemperd licht te plaatsen. We herhalen echter, zet uw bollen nooit te vroeg in het volle licht, doch laat ze liever een paar dagen te lang in het donker. Bijna 90 van de mislukte hyacinthen zijn te vroeg in het licht gesteld! Volg de natuur Ook daar ontwikkelt de hyacinth in de don kere koele aarde de bloem, maar pas als de neus boven de aarde komt wijken de bladeren opzij. Welke temperatuur mager in de kamer heerschen? Dat luistert niet zoo nauw, als de hyacinthen lang genoeg in het donker ge bleven zijn. Een temperatuur van 65—70 tr. Fahr. kan zonder bezwaar gegeven wor en. Vul geregeld het water in het glas aan Nu komt de belooning voor onze oogen De neus, zoo geel als saffraan toen we het glas uit het donker haalden, wordt ziender- oogen groen, eerst zacht en teer, na drie dagen helder groen. Spoedig laten de bla deren los, wijken uit om den bloemknop door te laten! De nagels, zoo noemen we de afzonderlijke bloempjes van de hvacinth, zit ten eerst plat tegen elkaar gedrukt, doch weldra worden ze dikker, dringen elkaar op zij en de onderste nemen een horizontalen stand aan. Weldra volgen de andere en 't is een genoegen om te zien, hoe de intensiteit van de kleur toeneemt, naarmate de nagel op openspringen staat. Eindelijk is het groore gebeuren daar, de nagels zijn geopend en een heerlijke geur, een voorjaarslucht hangt in de kamer. Steeds mooier wordt de hyacinth en dagen lang achtereen wordt zii door alle huisgen ooten bewonderd! JMeezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid van dé Reu acne. De opname in de rubriek, bewt/U geenszins dut de reuache er mede insttnqtj. Geachte Redacteur, Mag ik alstublieft den heer Heringa nof éénmaal antwoorden? Wat de heer Heringa over de gemeentel*- grooting schrijft, kan een ieder bekend zijn. Het heeft op het aanplakbord in de gemeen» gestaan. Hoe zoo'n begrooting er uitziet, weet ik, het is niet mijn taak om post voor post na te pluizen. Men benoemt niet voor niets gemeenteraadsleden. Mijn opmerking gold de bezuinigingen, die volgens den rap- porteur „eigenlijk niets gaven'Het gevaar, dat in mijn ingezonden stuk schuilt, zit dan y ook niet in den angst voor tekort gedane werkloozen, doch, dat die woorden bibber- achtige rapporteurs zoodanig aangrijpen, dat zij met onbelangrijke bezuinigingen aank» men. Doch wat geeft dat nakaarten? De heer Heringa weet, dat er in vele gezinnen hier wekelijks een tekort is. Men richt toch uit weelde geen crisissteunfonds op? De woorden naar aanleiding van mijn in gezonden stukje gesproken in de gemeente raadsvergadering door den rapporteur, wa ren on-Nederlandsch. Ik zie geen gevaar in het uitspreken van hetgeen ik als waarheid voel. Ik zeg het krachtiger misschien dan de pastoor die dezer dagen den nood zijner pa rochianen openbaarde in dit blad, in wezea blijft de aanklacht dezelfde. Laten wij niet de oogen sluiten voor een wreede werkelijkheid, en in vredesnaam niet met kleine lapmiddelen, schijnbaar verbeteringen aanbrengen. Ik ken den toestand der arbeiders beter dan de heer Heringa, hoor de klachten der vrouwen die geen raad weten en die ronduit zeggen, dat het leven haar zoo niets waard is. Dat, ter wijl de aarde schatten opbrengt. Wij leven wel in een moeilijken tijd Met dank voor plaatsing, L. v. d. WAL—DE BOER, Stompetoren. (Discussie gesloten. Red. Alkm. Crt.) Mijnheer de Redacteur, Wilt u mij toestaan het onderstaande in uw blad op te nemen? Bij voorbaat mijn dank. EEN MAL GEVAL Maandagmorgen moest ik met een vrachl hout per auto bij Meubelfabriek „Eik en Lin den" aan de Lindegracht zijn. Van den kant van het Ritsevoort af was het onmogelijk de fabriek te bereiken, doordat er een boom in den weg staat, die de inrit van een breeden auto onmogelijk maakt, terwijl de rest de* daarstaande boomen geen hinder veroor zaakt, zoodat men genoodzaakt is dooi de Vrouwenstraat te rijden, met het gevolg, dat men den auto-vrachtwagen weer in dezelfde houding achteruit moet manoeuvreeren, wat steeds gevaar oplevert voor kinderen, aanrij dingen enz Maar het feit waarom ik dit schrijf is, dat ik hoorde dat ook mijn collega's last hebbea en naar ik hoorde van het personeel van de fabriek „Eik en Linden", dat de directie reed# lang aan de gemeente verzocht had dezen boom, die het vervoer belemmert weg te ne men, doch dat dit is geweigerd. Dit is toch wel een sterk staaltje van tegen werking van de industrie en zou zeker bij ons in Zaandam niet voorkomen. Trouwens in iedere andere plaats ook niet, waar men waardeering toont voor bedrijven. De gemeente Alkmaar schijnt blijkbaar meer gebaat te zijn, bij één Iepenboom daa bij den bloei van een industrie. Met dank voor de plaatsing, J. PEL Jzn., chauffeur, Zaandam. Geachte Redacteur, Hiermede verzoek ik een plaatsje in us» veel gelezen blad naar aanleiding van hel ingezonden stuk van pastoor van Meeuwen te Heiloo, omtrent de armoede die er heerscht onder zijn parochianen. Ik stem hier volko men mee in, maar kan mij niet begrijpen, dal dan de burgemeester van ons dorp durft be weren, dat hier geen crisiscomité noodig wa» omdat hier de menschen geholpen worden. Met dank voor de plaatsing verblijf ik, Hoogachtend, S. MET, Heiloo. TWEEDE VERANTWOORDING „STEUN CORN. VADER". G. F. K. te J. 2.50; J. F. T. te V. 2J50I Dr. J. M. v. D. te A. 10.-: P. L. te O, 1.— F. H. B. te H. 2.50; G. B. te N -Sch. 10.Wieringerwaard 5.—; „Ornis" te A'dam 5.Mr. C. M. J. de J. te H. 2.50; Mevr. de Wed. R. G. M. te D. 5.—: W. B. te D. 2.50; M. G M. te 's-Gr. 2.50: Mej. E. v. H. te Arnh. 5.C. W. te IX 5fl-; Ds. J. H. L. te N. 5 Mevr. L. te U. 7 2.50; J. S. M. te B. 2.50; N. N. te A. /5.-;P. R. teH. 5-; Fa. PI. te H. 25.-; G. S. te A. 10-; C. P. te W. 10.—; A. K. te St. M. B. 5.—: Wed. R, V. te O. 2.50; N. N. 3.-; N. P. D. te A, 2.-; J. B. te G. 0.50; D. G. te DL 25.— N. N. te Arnh. 5.—A B. te Z.« Sch. 2.—; L. M. te D. 5.-; Mevr. Wed, D. de W. M. te L. 5.-; D. de G. te Sch.w, 2.50; B. L. te D. 25.— O. de Vr. L. I# A'dam 10.-: Jb. G. te K. 2.-; A. K. D. 5t—'t Noorden te H. 2.50; B. L. Sch. 10.— B. en H. te D. 10.— Mevr, Wed. T. S. te A. te K. 5.-; B. H. J. Sek te A. 10.—B. L. te T. 5.-; L B te St. M. 2.50; W Z. te Z. 1.— W te A'daif 2.50; J. C. te A'dam 2.50; H. B. te Tl 5.—'; J. V. te Sch. 2.50. Het comité heeft tot en met 18 Dec. ontvan gen 450.50. Door den N.H.P. Bond is ongeveer 57® bijeengebracht, zoodat totaal is ingekomen 1020. Wij zijn dankbaar, maar nog mat tevreden, 't Wordt Kerstmis! Wie is er non offervaardig? Zendt dan een postwissel 4 postgiro 62362 „Steun Corn. Vader" aan EX GToenhart, arts te Dirkshorn. De commissie: H. Nolet, burgemeesfer._ A. Kistemaker, kassier D. Groenhart arts.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7