dlkmaarsche Courant. EEN KEIZERLIJK KERSTFEEST 1Buitenland Voor de Huisvrouw. naar Franpois Coppée door H. J. DE RONDE—HOHN. d duffy op vrije voeten gesteld, MOEZELSCHIP LEK GESTOOTEN. DE PARIJSCHE SPIONNAGE- AFFAIRE. Te vroeg gepubliceerd? Nadere bijzonderheden. nieuwe ontdekking. liefdestragedie. bolivia en het anti- oorlogspact. ZWEEDSCH STOOMSCHIP OP DE NOORDZEE GEZONKEN. Zeven leden der bemanning verdronken. PROTEST TEGEN HET RIJKSDAGBRANDPROCES. MIST OP DE NOORDZEE. Groote scheepvaart-stagnatie. AFTREDEN VAN GENERAAL WEYGAND? voor of tijdens den wapenstilstand? DE BEVRIJDE GEVANGENEN. „Geen tweederangs schepsels4* „Waarom ls de loodgieter weer terug gegtfafl EfS8 No 302 1933 Sonflerö tifi en derfigsft Jaargang. VRIJDAG 22 DECEMBER 't Is aan den vooravond van Kerstmis ln het jaar 1811. Sinds tien uur zit Napoleon alleen te werken in zijn kabi net van het paleis der Tuilerieën. De groote ruimte is in schemering gehu'd; hier en daar schitteren vaag eenige ver gulde voorwerpen, de lijst van een schilderij waarvan de voorstelling on zichtbaar blijft; twee leeuwenkoppen die de armen van den leunstoel sieren en de zware eikelvormige gordijnknoppen. De waskaarsen van tw e kandelaars inet metalen kappen, verlichten slechts de groote tafel die bedekt is met atlas sen en dikke registers in groen marokijn gebonden en voorzien van de „N" en de keizerlijke kroon. Repds bijna twee uren arbeidt de groote meester en buigt hij over de landkaarten en de berichten om trent den toestand van zijn legers zijn machtig voorhoofd, waarop eer. zwarte haarlok neerhangt; dit voorhoofd is zwaar van gedachten, zwaar als de wereld welker verovering hij bepeinst. De geopeftde atlas toont een kaart van 'Azië en de hand des keizers, vrouwelijk zacht en fraai, zoekt met den wijsvinger langzaam, lager steeds lager, 'midden door Perzië een weg naar Hindoestan „Ja, Indië! Langs een weg over land? Waarom niet!" Sedert zijn vloot over- wonnen en vernield is, kan de verover aar nog slechts dezen weg nemen, on der de ruischende palmen der geheim zinnige bosschen, gevolgd door de wap perende vaandels, waarop de gouden adelaar tusschen de bajonetten schit tert, om Engeland in het har. zelt aan te tasten, dwz in zijn overzeesche be zittingen, zijn grootsten schat. Hij, Npaoleon, heeft reeds den roem eens Césars en van een Karei den Groo te hij wil nog dien van een Alexan- der hebben. Hij droomt van deze heer lijkheid zonder er zich ook maar een oogenblik over te verwonderen Hij kende het Oosten reeds, heeft er ze.fs de onvergetelijke legende achter gelaten van een mageren generaal met lange lokken, rijdend op een kameel! Voor den zwaren Keizer in grijze over jas zou, aan den oever van de Ganges, de olifant van Prins Boru» noodig zijn. Hij, NaP°leon' zal daarginds de sol daten met gebronsd gelaat en wit mous selinen tulband, bevelen; hij zal, om ringd door zijn staf, de Mauaradjahs zien, rood schitterend van edelgesteen ten; hij zal de monsterachtige afgods beelden, die hun tien armen heffen bo ven den mijter van diamanten, over zijn toekomst raadplegen! Kort geleden heeft in Egypte de Sphinx van gran met den af chuvve- lijken platten neus hem diep teleurge steld Terwijl hij peinzend voor haar stond, beide handen geleund op zijn degen, bleef zij koel en zwijgen 1 en geen enkel harer geheimen heeft zij hem ont huld. Keizer van Europa! Sultan van Azië! Slechts dit zullen de titels zijn die n.en op zijn grafzuil mag beitelen Een hinderpaal rijst voor zijn oog: 't onmetelijke Rusland! Hoewel hij ge tracht heeft de weifelende vriendschap van Alexamder te behouden, is hem dit niet gelukt Nu zal hij zich echter niet ontzien om hem te bestrijden en.te overwinnen. De kleine hand des keizers doorbla dert, gretig zoekend, de groote boekdee- len, de lijsten, die hem tot op len laat- sten man ie sterkte melden van het kolossale leger, dat reeds .n gesloten ge lederen optrekt naar Niëmen. Ongetwijfeld zal hij den alleenheer- scher van het Noorden verslaan; hij zal hem als ondergeschikt vazal, gevolgd door zijn horden wilde ruiters, meevoe ren naar de overwinning van het Oosten Keizer van Europa! Sultan van Azië! Het werk is niet te veel en niet te zwaar voor zijn wenschen en zijn wils kracht. En als hij het ontzaglijk keizer rijk gegrondvest zal hebben, dan zal dit nu geen gevaar loopen om tusschen zijn luitenants te worden verdeeld, zooals eertijds Macedonië, want..sedert den 20sten Maart heeft Napoleon een zoon, de erfgenaam van zijn roem en zijn macht! De mond des Keizers plooit zich tot een vriendelijken glimlach bij de gedachte aan het kind, dat in het stille paleis, zoo dicht bij hem, sluimert. Plotseling richt hij verwonderd het hoofd op. In het zorgvuldig gesloten ver trek waar de dikke gordijnen voor de vensters zijn neergelaten, dringen vreemde, diepe geluiden; het is alsof de groote bijen die in goud op het behang geborduurd zijn, alle beginnen te gonzen De keizer luistert oplettend en in dit vreemd geroes en gezoem herkent hij nu duidelijk de trillingen van kerkklokken. „0 ja, het is Kerstmis, de mis van mid dernacht!" Het zijn de klokken van alle kerken in Parijs, die door hun plechtig gelui de geboorte van Jezus herdenken. Nog kort geleden heeft Bonaparte deze klokken in orde laten maken, op dat ze zich te zijner eere in beweging zouden zetten voor het heerlijk Te Deum, hulde aan den vrede-stichtenden consul. En nauwelijks eenige maanden ge'e- den werden ze met volle kracht en juichend geluid op den geboortedag van den Koning van Rome. Gedenkwaardige datum, toen de hemel aan den held een zoon en erfgenaam 8 'honk en hiermede de wettigheid van zijn werk scheen te erkennen en de duurzaamheid ervan verzekerde Dezen avond evenwel luiden de klok ken in den kouden, helderen nacht voor het nederige kind, voor den zoon van den timmerman, geboren op het stroo van een stal, lang, lang geleden; terwijl geheimzinnige stemmen in de ruimte van het met sterren bezaaide uitspansel, blijde verkonden: Eere zij God en Vrede op aarde! De keizer luistert naar de Kerstklok ken. Hij denkt aan zijn droeve en ver waarloosde jeugd, de middernachtsmis in de kerk te Ajaccio, gelezen door zijn oom, den aartsdiaken. Hij herinnert zich de terugkomst der talrijke familie in het oude huis, stomme getuigen van veel ar moede, stil en fier geleden. Hij ziet zijn moeder, een schoone en waardige vrouw, aan het hoofd der tafel gezeten bij het nuttigen van 't sober maal van kastanjes. Zijn zoon echter, zijn eigen kind, de zoon van den machtigen keizer en de aartshertogin van Oostenrijk, zal geen ellende kennen, hij zal over al de schat ten van deze wereld kunnen beschikken Daar buiten in den ijskoud en nacht luiden nog steeds de Kerstklokken. De oude snorrebaard met de ruige be renmuts op, die met groote, driftige passen voor zijn wachthuisje aan de poort der Tuilerieën heen en weer loopt, denkt in dit oogenblik misschien aan een gebed of een lofzang, dien hij vroeger ge leerd heeft, geleund aanden schoot zijner moeder. Hij glimlacht teeder onder zijn borste- ligen knevel bij de gedachte aan 't kin dek e Jezus in zijn wiegje. Den keizer zelf ontgaat het heilig roepen der klokken; hij denkt slechts aan zijn eigen kind Plotseling wordt hij aangegrepen door een onweerstaan baar verlangen om hem te zien. Hij staat op, klapt in de handen en dadelijk wordt een geheime deur in het behang geopend en Roustan komt binnen. Op een teeken van zijn meester neemt hij een der kandelaars en, voorgelicht door den trouwen Mameluk, begeeft de keizer zich door de verlaten gangen recht streeks naar het verblijf van den kleinen koning. Hij treedt binnen, geeft met een handbeweging aan de min en de ka mervrouwen bevel zich te verwijderen en blijft peinzend staan voor de wieg van den jonggeborene. De koning van Rome ligt in diepe rust 't Lieve gezichtje met de gesloten oogen, hal! weggedoken in het kussen en een van zijn kleine, poezele handjes, dat op de dekens ligt, vormen twee plekjes tee der roze kindervleesch te midden van het witte linnen en de kanten. En over deze reine, blanke wade, over deze kuische onschuld, nergens zoo zui ver en klaar als bij een sluimerend kind schijnt het scharlakenroode lint van het Legioen van Eer als een breede bloedgolf uit te vloeien, 't Sprekend sym bool van den stroom van bloed, die zal worden vergoten in de hoop, dat dit kleine hoofd, nu nog zoo zwak en teer, een» de zwaarste kroon zal dragen en dat die kleine hand, nu fijn en blank als een bloem, later een heelen bundel scepters zal omvatten. Napoleon be schouwt zijn zoon aandachtig en zelden hebben menschelijke ijdelheid en vader lijke trots een hart met grooter weelde vervuld dan in deze oogenblikken het gemoed van den machtigen keizer door trilt. Hij droomt, dat de grootwaardig- heidsbekleeders van zijn hof, zijn gene raals, beroemder dan de helden van Homerus, zijn ministers en zijn met goud getooide raadsheeren in eerbiedig ontzag voor deze wieg buigen en dat zelfs de afvallige Jacobijnen, die oude koningsmoordenaars, die nu de keizer lijke livrei dragen, ternauwernood zul len durven dingen naar de gunst om deze kleine kinderhand te mogen kus sen. De keizer droomt en in het verwarde geluid van de klokken, die den Kerst nacht herdenken, meent hij den gelijk- matigen pas der troepen en het rollen der kanonnen te hooren, daarginds op de bevroren wegen van Duitschland en ijver, denkt hij meer dan anders aan Polen. Half bedwelmd door vaderlijken het groote leger en aan de verovering van Rusland en Indië en bij ziel zelf zweert hij, dat hij aan zijn erfgenaam al de tronen van de oude wereld zal na laten. Hij heeft hem als eerste geschenk reeds de stad St. Pierre gegeven, maar de kleine zal weldra onder zijn speel goed andere heilige steden hebben. Emir van Mekka! Ra'djah van Benares! Slechts deze titels zijn waardig om door een koning van Rome gedragen te worden. O, waarom zijn de vrouwen van Frankrijk niet vruchtbaarder? Waarom kan hij, de onoverwinnelijke veldheer, niet over een millioen, ja, twee millioen soldaten beschikken? Dan zou hij den geheelen aardbol het heelal in deze kleine hand leggen. De keizer droomt, doof voor de stem der heilige klokken, zonder één enkele gedachte aan Hem, die in de hemelen regeert en met evenveel welgevallen neerziet op een mierenhoop als op de grootste keizerrijken. Hij droomt, maar voor zijn droo menden geest blijft de ware toekomst verborgen. Hij ziet niet, hoe zijn on metelijk leger begraven wordt onder de sneeuw van de Bérésina; hij ziet niet, dat het laatste zegeteeken van zijn ade laars wordt weggemaaid door de En- gelshe kartetsen in den slag bij Water- loo; hij bespeurt niet de mots midden in den oceaan waar hem de kwellingen van een Prometheus wachten, maar bo venal bl-ft hem de aanblik bespaard hoe in 't park te Schönbrunn een bleeke en treurig uitziende jongeling wandelt, wiens witte uniform een Oostenrijksche orde siert en die schor en pijnlijk hoest, terwijl hij langzaam en moede over de dorre bladeren treedt. En terwijl de keizer zijn afschuwelijke hersenschim vervolgt, zich voorstelt, dat zijn zoon en diens opvolgers over d> geheele wereld regeeren en zich ver beeldt dat hij zelf. Napoleon, na verloop van tijd een legende, een fabelachtig verdichtsel, een nieuwe Mars geworden is, of een zonnegod, pralend in het Zo diak te midden van zijn twaalf maar schalkenluiden de klokken drin gend, juichend en zegevierend ter eere van het arme kleine kind, geboren te Bethlehem, dat vele eeuwen geleden i n waarheid de wereld veroverd heeft, echter niet met ruwen strijd en bloed, doch met het onvergankelijk woord van Liefde en Vrede dat van eeuw tot eeuw over de menschheid regeeren zal. Het Iesche Opperste gerechtshof heeft gisteren de directe in vrijheidstelling van den gearresteerden generaal 0'Duf- fy en van diens adjudant Sallivan bevo len. Het bevel tot op vrije voeten stelling is uitgevaardigd naar aanleiding van de door de Vereenigde Ierland Partij in gediende aanklacht wegens onwettige vrijheidsberooving. Zal 0'Duffy opnieuw gear resteerd worden? Bij zijn invrijheidsstelling werd gene raal 0'Duffy toegejuichlt door geest driftige menschenmenigten, die hem op de schouders naar zijn hotel droegen. Het uitvoerende comité van de Ver eenigde Ierlandpartij hield daarna een vergadering ter bespreking van de si tuatie. Men acht het waarschijnlijk, dat 0'Duffy opnieuw zal worden gearres teerd en voor het militaire gerechtshof zal worden gebracht op grond van het lid zijn van een verboden organisatie. De behandeling van de zaak legen den Blauwhemdencommandant Gonin is op nieuw verdaagd. Een der beide ijsbrekers, de bij de Loreley aan het werk zijn, is vastgeloo- pen. Het Moezelschip „Prinz Heinrich", dat bij het invallen van de vorst onder weg was van de Boven-Moezel naar oC- blenz, heeft beschutting gezocht in de nabijheid van Metternich, daar de haven van Coblenz niet meer kon worden be reikt. Door den sterken druk van het ijs is het schip thans onder water lek geworden. De brandweer is den geheelen dag bezig geweest met het pompen van het water uit het zinkende schip. Men hoopt het schip te kunnen bergen. Het werk der „Sureté Generale" is be moeilijkt door het feit, dat de berichten over de spionrageaffaire te vroeg zijn gepubliceerd. De spionnenorganisatie blijkt wijder vertakt te zijn dan men oorspronkelijk dacht. Hoewel thans vele onder verden king staande personen uit het land zijn gevlucht, wordt verzekerd, dat de orga nisatie in Europa veertig agentschappen had, terwijl er redenen zijn om aan te nemen, dat de vertakkingen over de geheele wereld liepen. De in beslag ge nomen documenten hebben vooral be trekking op de ministeries van oorlog en marine. Het onderzoek naar de groote spion- nage-affaire heeft uitgewezen dat de gearresteerde spionnen in de eerste plaats voor de Sovjet-Unie werken en in nauwe relatie staan met de onlangs in Finland ontdekte organisatie. Een der gearresteerden, Lydia Stahl, maak te herhaaldelijk reizen in Finland. De te Parijs gearresteerde professor, bij wien veel materiaal over de Fransche marine werd gevonden, stond geheel onder den invloed van Lydia Stahl, die met den Amerikaan Robert Gordon Switz de leiding der organisatie in han den had gekregen, nadat de hoofdlei ders, twee Russen, Frankrijk hadden moeten verlaten. Het onderzoek heeft verder geleid tot de ontdekking van een kamer in een der buitenwijken, waar een in de affaire be trokken vrouw verblijf hield De politie heeft nieuwe documenten in beslag ge nomen, die speciaal betrekking hebben op de Finsche affaire. De politie deelt mede, dat gisteravond in den Hofgarten te Düsseldorf een 46- jarige gehuwde vrouw door een 58-jari- gen man is doodgestoken. De dader is gearresteerd. Hij had een liaison met de vrouw, die tijdelijk van haar man ge scheiden leefde Toen zij weer met haar echtgenoot ging samenwonen, kwam het tot twisten. De Argentijnsche legatie te La Paz heeft bericht gezonden aan het departe ment van buitenlandsche zaken, dat Bolivia besloten heeft zich zonder reser ves aan te sluiten bij het anti-oorlogs pact, gelijk dit door dr. Saavedra Lamas is ontworpen. IZWIT 5ER5CHE IBAL5EM Volgens te Montevideo ontvangen te legrammen van Paraguaysche autori teiten verklaren deze echter, dat de wa penstilstand nog niet was ingegaan, toen de forten Sorpresa, Munoz, Chanar en Corrales genomen werden, zoodat hier geen sprake kan zijn van schending van den wapenstilstand. In den nacht op Donderdag zijn op de Noordzee het Zweedsche stoomschp Castor (uit Soelvesborg) en het Engel- sche stoomschip Curd met elkander in aanvaring geweest. Het Zweedsche schip zonk bijna onmiddellijk, waarbij zeven leden der bemannine', die zich in de ruimen bevonden, zijn verdronken. De overige zes leden der equipage, werden door het Engelsche schip gered De kapi tein van de Curd heeft radio-grafisch medegedeeld, dat hij de dichtstbijzijnde haven zal binnen loopen. Belgische kamerleden, zoowel leden der meerderheidspartijen als socialisten hebben een document onderteekend, waarin protest wordt aangeteekend te gen de wijze waarop het proces van den Rijksdagbrand wordt behandeld. De „Majestic, die gisteren naar Amerika behoorde te vertrekken, is te Southampton blijven liggen. Vele vrachtschepen liggen hulpeloos in het Kanaal en ter hoogte van Dungeness ligt een heele rij van schepen, die door den mist niet verder durven varen. Een der Kanaal-booten had 7 uur noodig om den ingang van de haven van Bologne te vinden, aangezien de mist-sirenes op de haverhoof- don niet bereiken en landden ten slotte op het vliegtuigen van de Deutsche Lufthansa als het vliegtuig van den Nederlandschen lucht- dienst op Londen der K-L.M. konden Croy- don siet bereiken en landden ten slotte op het vliegveld Gravesend aan den Thamesmond. Ook het spoorwegverkeer en het straatver keer in de steden van Zuid-Engeland was uren lang onderbroken. Te Yorkshire konden de kolentreinen niet rijden, zoodat met twee duizend man uit verschillende kolenmijnen naar huis moest sturen. Evening Standard meldt, dat de chef van den Franschen generalen staf, gene raal Weygand bij het Fransche kabinet zijn ontslagaanvrage heeft ingediend. Generaal Weygand zou volgens het blad aftreden, wanneer Daladiers voorstellen aangaande den leeftijd van recruten zou den worden in practijk gebracht. ONRUST TE HAVANA. Hevige schietpartijen. Drie treinen met personen, die deelnemen zouden aan een demonstratie voor de Cu- baansche regeering en tegen het amendement Platt, zijn tot ontsporing gebracht toen zij het station van Havana binnenstoomden. Er zijn op zijn minst twee dooden en verschei dene gewonden. De daders van den aanslag zijn onbekend gebleven, maar het zijn naar alle waarschijnlijkheid politieke tegenstan ders van den tegenwoordigen president pro fessor Grau San Martin en diens rechterhand ex-sergeant Batista. Zooals bekend geeft het amendement-Platt de Ver. Staten het recht om te intervenieeren in de aangelegenheden op Cuba, wanneer zulks noodig geacht wordt. Gedurende den geheelen nacht hadden he vige schietpartijen plaats in verschillende deelen van de stad tusschen soldaten en ver dekt opgestelde schutters. Men vreest dat nieuwe troebelen in aantocht zijn. Een onverwachte situatie is ter Pan- Amerikaansche conferentie ontstaan door de inneming van een viertal forten in den Chaco door troepen van Para guay In verband met dit feit is de zit ting der conferentie verdaagd, GEVAARLIJKE IJSDAM BIJ DE LORELEI. Het water 6 M gestegen. Het opgestuwde ijs bij de Lorelei blijft een ernstig gevaar yoor de steden langs de Rijn tusschen St. Georg en Rorch. Vanmiddag zijn de ijsmassa's weer aan het kruien geraakt en drijven langzaam in de richting van het dal. Later kwamen de ijs bergen even voorbij Oberwesel weer tot rust en veroorzaakten een angstwekkende stijging van het water. Binnen twee uur was de vloed zes meter gestegen en de ontzaglijke hoeveel heden water spoelden over de dijken en zet ten hier den oever blank. De burgemeesters der steden, die in gevaar verkeeren, hebben order gegeven alle hulpmiddelen gereed te houden. Uit alle plaatsen werden de werkloozen en de arbeiders uit de werkkampen bijeen geroe- Een, om bij de meest bedreigde punten te unnen ingrijpen. Vele bewoners der huizen aan de rivier hebben reeds de meubels uit hun beneden verdiepingen in veiligheid gebracht. De ijs- brekers die hedenochten aan het werk waren gezet zijn na korten tijd in het ijs blijven vastzitten. Het ijsdek boven de Lorelei be draagt vier tot vijf meter. Op het oogenblik poogt een zware sleepboot te ijsbrekers te be vrijden. Vanmiddag heeft het stijgen van het water bij Oberwesel een rustpunt bereikt. Het gevaar voor de stad is echter nog nief geweken. De Berlijnsche correspondent van de „Ti mes" meldt, dat na de bevrijding van een aantal geïnterneerden uit de concentratie kampen, Oranienburg en Brandenburg giste ren ook uit Sonnenburg een aantal gevange nen ontslagen is. Twee Kerstboomen met brandende kaarsen stonden bij den uitgang en men zag velen met hartelijken handdruk afscheid nemen van hun bewakers, voordat zij zingend naar het station marcheerden. Bij hun vertrek zei de inspecteur der geheime politie Diehls tot de gevangenen, dat hun vrijlating een bewijs is van de kracht van den nationaal-socialistischen staat, die zich thans een milder beoordeeling van vroegere misstappen kon veroorloven. Soortgelijke toe spraken, op een vaderlijken maar strengen toon waren ook tot de mannen uit Oranien burg en Brandenburg gericht. In het geheel zullen er zooals reeas is aangekondigd on geveer 5000 gevangenen worden bevrijd. In verband met deze amnestie is door den „Landrat" van Werder, bij Berlijn een pro clamatie uitgevaardigd waarin bij de bevol king erop wordt aangedrongen hen die tót concentratiekampen terugkeeren niet te be schouwen als „tweede rangs schepsels" en hun den terugkeer in de maatschappij zoo gemakkelijk mogelijk te maken. „Thans zullen wij er in slagen'', zoo ver* volgt hij, „ook hen te overtuigen, die tot voor kort ons standpunt hebben beschouwd met haat en verblinding, welke gebaseerd waren op allerhand vooroordeelen". Men vraagt mij om een eenvoudige jonge meisjesjumper. Ik vond er juist dezer dagen een van alleraardigst model en toch zoo hy per eenvoudig, dat iedereen hem maken kan- Het model meet 46 c.M. van den schouder tot den onderkant en de wijdte is 56 c.M. (zonder uitrekken). De lengte van de mouwen be draagt 58V2 c.M. van bovenkant tot op de hand en de wijdte over de buste is, onder de armen door gemeten, 89 c.M. in het rond. U moet den jumper met 4 draadsch wol werken en met 2 paar breinaalden no. 4 en 3. Begin te werken met naalden no 3; zet 110 steken op en brei den eersten toer in den ach terkant der steken; dat geeft een steviger rand. Brei dan over een lengte van 7y2 c.M. het ribbetje: 1 recht, 1 averecht; neem dan de naalden no. 4 en brei recht heen en ave recht terug tot hét werk 3154 c.M. lang is van de eerste naald af. Voor het armsgat (dit is de rugzijde) moet u aan het begin der vol gende 6 toeren 2 steken afkanten en dan aan het begin en het eind van de volgende 4 toe ren 2 steken samen breien. Dan heeft u ge- noeg geminderd voor het armsgat en gaat u weer door steeds recht heen en averecht terug breiend tot het armsgat 15 c.M. lang is. Neem nu den rechten kant van het werk naar u toe en brei 1 toer recht tot op 10 steken na; dan omkeeren; volgende toer: 1ste steek af halen, averecht tot op 10 st. na, omkeeren; volgende toer 1ste st. afhalen, recht tot op 20 st. na, omkeeren ;volg. t. 1ste st. afhalen; recht tot op 30 st. na.omkeerenvolg. toer averecht. Dan losjes afkanten. De rug is ge reed. Het voorpand wordt net zoo als de rug ge breid; alleen moet u hier de halsopening in werken; daarvoor wordt het werk, als het 30 hfj zijn gereedschappen yargotea «Nee. m'a mistletoe." - (Happy MaaJ,

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 9