J Jlcouinciaai 'flieuws Jiunst en Wetenschap VERBOND NATIONAAL HERSTEL V rgentie-program Het Hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel heeft het volgende urgen tie-program opgesteld: 1. Verbod van de communistische partij Holland. 2. Verwijdering van alle revolutionnaire e'ementen uit het ambtenaren- en onderwij zerscorps. 3. Het weren van vrijgestelden uit alle ver tegenwoordigende lichamen. 4. Een nationale Radio-Omroep. 5. Het stopzetten van den afbraak onzer weermacht. 6. Een krachtige handelspolitiek op de uit sluitende basis van wederkeerigheid. 7. De versterking van het centrale regee- ringsgezag met verscherpte controle op de lagere publiekrechte'ijke organen 8. De bestrijding van de roode terreur door een verbod van openbare demonstraties en door een beperking van het ongebreidelde recht van drukpers en van vereeniging en vergadering. 9. Een zelfbewuste buitenlandsche politiek, waarbij in de eerste plaats met het Neder landsche belang rekening wordt gehouden. 10. Een koloniale politiek, gebaseerd op de Rijkseenheidsgedachte en zich 9cherp tegen e'k streven om den band tusschen de deelen van het Rijk te verzwakken 11 Bezuiniging, volgens een breed opgezet plan, die een einde maakt aan den te weelde- rigen uitgroei van het overheids-apparaat. 12. Verwerping van den klassestrijd, aan vaarding van de sociale gemeenschape-ge- dachte. Krachtige bevordering van het corpo •atieve element in onze staats-inrichting. KIPPEN- EN EENDENHOUDERIJ. Namens den minister van economische za ken maakt de regeerings-commissaris voor de uitvoering van de garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen- en eendenhouderij be kend, dat de uitkeering volgens de garantie regeling voor de week van 25 tot en met 30 December 1933 is vastgesteld op 10 cents per 100 stujcs uit te voeren versche eendeneieren Voor kippeneieren zal geen uitkeering plaats vinden. INBRAAK. Er is ingebroken in de timmerfabriek „De Rietvink" te Eindhoven. Uit een op het kan toor staande brandkast is het slot geboord en daaruit is een bedrag van ongeveer 1800 gulden ontvreemd. De recherche stelt een uit gebreid onderzoek in. MAN STERVENDE GEVONDEN. Een ongeval, waarvan niet met zekerheid vaststaat, dat dit te wijten is geweest aan de gladheid van den weg, is in den vroegen morgen van den Tweeden Kerstdag geschied in de Vrolikstraat te Amsterdam. Voorbijgan gers vonden in deze straat te ongeveer half zeven een man in stervenden toestand liggen Toen de Geneeskundigen Dienst met een am bulance-auto arriveerde, was de man, die 60 1'aar oud is, reeds overleden. Mogelijk is, dat iet slachtoffer door een hartverlamming is getroffen. JJan Jansen, (f) Hij stak ztjn rechterarm uit en fietste toen een linkerzijweg in. (Den chauffeur trof waar- schijnlijk geen schu'd). VRAGEN OVER JOSEPHINE BAKER. Door haarlemsch raadslid. Josephine Baker zal ondanks haar vlucht naar Boedapest toclv nog eenige stof doen op waaien in de raadszaal te Haarlem. Althans de Tel. weet te berichten, dat het c.h. raadslid J. Visser de volgende vragen zal doen aan het college van B. en W. van deze stad, welke de revuester een avond als gast in haar midden mocht ontvangen: Is het aan B. en W. bekend, dat op Vrijdag 15 dezer een voorstelling is gegeven door een nagenoeg geheel ontkleede danseres, vraagt de heer Visser. Zijn B en W. van meening, dat dergelijke voorstellingen moeten worden toegestaan; indien niet willen B. en W. dan den beheerder van het gemeentelijk concertge bouw opdracht geven om dergelijke voorstel lingen niet meer toe te laten? CONGRES O. S. P. De O.S.P. heeft Zaterdagnamiddag in Ly- beth te Rotterdam haar partij-congres ge opend. De voorzitter de heer Frank v. d. Goes, die de openingsrede uitsprak en daarin den bin- nenlandschen en buitenlandschen politieken toestand behandelde, las een brief voor van den voorzitter, den heer P. J. Schmidt, die thans wegens opruiing gevangenisstraf on dergaat. Het congres besloot tot verzending van een telegram aan den heer Schmidt en eenige an dere partijgenooten die in de gevangenis zit ten. In de middag- en avondvergadering wer den het beleid van het partijbestuur en van de redactie van de Fakkel besproken. STEMMEN BIJ OPDRACHT. Meer stemmen dan raadsleden. De Amersfoortsche gemeenteraad heeft Vrijdagavond tot lid van het curatorium va.i het gymnasium benoemd dr. M. v. d. Hoeve en tot leden van de commissie van toezicht op het M.O. de heeren C. J. F. Prins en dr. Joh. H. Scheurer. Bij deze stemmingen wer den door den voorzitter telkens 0 of 21 stem men geteld, terwijl slechts 16 of 17 leden in de raadszaal aanwezig waren. Er is dus bij opdracht gestemd, hetgeen volgens de ge meentewet verboden is. INBRAAK TE AMERSFOORT. Door verbreking hebben ongewenschte 'bezoekers zich gisteravond toeaang we ten te verschaffen tot de bakkerij van den heer van Beek aan den Woestijger weg te Amersfoort Behalve een geldkist je inhoudende 150 worden nog ver mist eenige koopcontracten er. andere waardepapieren. De politie stelt een on derzoek in, BRAND. Voor duizenden guldens aan kam peertenten verloren. Maandagavond om acht uur ontstond door onbekende oorzaak brand in een houten toko, staande op het gemeentelijke kampeerterrein bij het strand te IJmuiden en toebehoorende aan den exploitant Jochems. Spoedig sloegen de vlammen over naar een tweetal andere houten gebouwen, in één waarvan meer dan honderd houten kampeerhuisjes met inven- I taris, voornamelijk toebehoorende aan Am-1 sterdamsche ingezetenen, waren opgeslagen. Doordat de brandweer wegens het ontbreken van bluschwater in de nabijheid machteloos stond, is het geheele complex binnen ander half uur in vlammen opgegaan. De schade is zeer aanzienlijk. Alleen de kampeerhuisjes vertegenwoordigden een waarde van onge veer 25.000. Deze zijn verzekerd.>venals de eigendommen van den heer Jochems. KORTE BERICHTEN. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van den raad van Oostzaan is besloten een kalkverbod op te nemen in de algemeene politie-verordening Bij verk'ezingen zul'en van gemeentewege aanplakborden worden geplaatst. CASTRICUM. De door het crisiscomité gehouden extra collecte lieeft ruim 530 opgebracht benevens goederen in natura tot een bedrag van min stens 100. Voorwaar geen klein bedrag nu velen in de gemeente niet in staat zijn wat bij te dragen. Reeds thans is naast tuinder hulp ook door dit comité begonnen voor h"t Kerstfeest hulp in vele gezinnen te brengen door het verstrekken van een extra kerstgave. Het crisiscomité is zeer dankbaar voor de zoo op loyaal wijze geboden hulp van de in gezetenen die daartoe in staat zijn.. NIFUWE NIFDORP. Zondagavond gaf het fanfarecorps Ex- ce'sior onder den bekwamen dirigent den heer B. Koolhaas van Twisk een uitvoering in de zaal van den heer Kossen, met medewerking van Emil Moretti. Het is begrijpelijk, dat het ons te ver voeri elk nummer op zich zelf te beoordeelen, maar het met zorg gekozen afwisselend program ma van een tiental nummers werd zeer ver dienstelijk uitgevoerd. Het optreden van Jong Excelsior, bestaan de uit een tiental jonge leerlingen werkte mede tot het succes van den avond. Een viertal nummertjes werden op een wijze uitgevoerd, waarvoor een woord van lof op zijn plaats is en niet het minst aan den directeur. Rest ons nog te vermelden, dat het optre den van Emil Moretti succesvol kan worden genoemd. EEN VIJFTIG ÏARIG JUBILEUM VAN DEN HEER JB. VAN REENEN. Voor den heer Jb. van Reenen, oud-bur gemeester van Bergen is het 4 Januari a.s. een bijzondere dag. Dien dag toch zal het 50 jaar geleden zijn, waarop hij tot voorzit ter van de vereeniging van polders en onin- gepolderde landen onder Bergen werd be noemd. Krachtens de nieuwe waterschaps wet kan hij, wegens het bereiken van den 70 jarigen leeftijd die functie niet langer meer waarnemen en treedt hij als zoodanig af. In Bergen maakt men zich daarom op, om dit bijzonder 50-jarig jubileum feestelijk te vieren en den dag voor den scheidenden voorzitter tot een onvergetelijke te maken. Het komt ons gewenscht voor, om een en ander uit de notulen te putten, om te belich ten, hetgeen er door de vereeniging van pol ders* en oningepolderde landen tijdens* het bestuur van den heer Jb. van Reenen tot stand kwam. Op zijn voorstel werd 10 Juli '98 beslo ten om in combinatie met de gemeente de Bergervaart uit te diepen. Het is ons be kend, dat dit mooie vaarwater steeds zijn be langstelling had. De laatste jaren wordt het echter schromelijk verwaarloosd en kost het zelfs toeristen met wherrys de grootste moei te, om door het kroos en de waterplanten de ondiepe gedeelten in deze vaart te pas- seeren. Het watertourisme zou in hooge mate ge baat zijn, wanneer wat meer de hand aan dit eeuwenoude vaarwater werd gehouden. 1 Februari '93 werd eveneens op voorstel van Jb. van Reenen besloten de Baakmeer- dijk over een lengte van 500 M te behar den, terwijl 1 Maart '99 aan de stoomtram maatschappij Alkmaar—Bergen vergun ning werd verleend tot het uitvoeren van de benoodigde werken op poldergronden ten behoeve van de tram. 26 Maart 1900 werd besloten een voetbrug over de Ringvaart van den Bergenneer in den Philisteinschen pol der te maken. In 1901 viel het besluit, om een gedeelte van den weg vanaf Zanegeest tot het einde van de Kapellaan te beharden, terwijl in 1904 tot beharding van de Mosselenbuurt werd besloten. In 1908 besloot men tot beharding van den weg vanaf het huis van den heer J Ka- ger tot aan de Schapenlaan over een leegte van 1745 M., terwijl in 1912 't voorste' van den voorzitter, om de Schermersloot tot vaarwater te maken, werd aangenomen In 1914 viel het besluit de Zuidlaan in den Oudburgerpolder in onderhoud voor reke ning van het wate^chap over te nemen. In 1916 kwam men met de vereeniging van waterschappen onder Schoorl en Egmond alsmede met het bestuur van den Berger- voor gezamenlijke rekening dicht te laten maken, zulks in verband met de doorbraak van den Anna Paulownapolder. In 1918 werd overgegaan tot de beharding van den Oosterdijk. In dat jaar leverde de voorzitter voorts een pleidooi voor het formeeren van het bestuur over de Berger- en Hoevervaar- ten met de bedoeling deze vaarten zoo uit te diepen dat men daarin flink kon varen. Veel werk heeft de heer van Reenen voor dit denkbeeld verricht, doch het gewenschte doel werd niet bereikt. In 1919 werd het onder houd van de Eeuwige Laan, de Kruisweg, de Loudelsweg en de Russenweg aan de Ge meente overgedragen en tot verbetering van den Westerweg besloten. In 1920 besloot men tot bestrating van den O os ter weg en een gedeelte van den Kogendijk, terwijl in 1922 een voorstel werd aangenomen, om het gedeelte Voert vanaf de Sluis tot aan den Voerterdam te beharden. Voor Bergen zou het wel wenschelijk zijn, dat ook het ontbrekende deel behard werd, aangezien daardoor het toerisme aldaar stellig werd bevorderd. Tot beharding van de Voertlaan in den Oudburgerpolder en van het Kooswegje op Zanegeest werd in '23 besloten, terwijl in 1928 het besluit genomen werd om den Klaasen- en Everaijk te beharden, en het be sluit genomen werd, om den Oosterweg en den Kogendijk alsmede den Heerenweg aan de gemeente over te dragen en daarvoor aan de gemeente jaarlijks 1000 te beta len. Het besluit om het Hekslaantje te be harden werd in 1930 genomen, terwijl '32 tot beharding van het gedeelte van den weg naar Zanegeest ten Zuiden van de tramlijn tot aan den Oosterweg werd overgegaan en het besluit genomen werd, om een betonnen waterkeering ten Noorden van den Nesdijk te maken. In de vergadering van Mei '33 viel het besluit om het gedeelte van den weg naar Zanegeest ten Noorden van de tram lijn tot aan den Natteweg, alsmede een ge deelte van den Voert, vanaf den straatweg tot aan de boerderij van de wed. Apeldoorn te beharden, waardoor de volkomen behar ding van de Voert nagenoeg bereikt werd. De heer Van Reenen herdenkt 4 Januari tevens den dag, waarop hij tot voorzitter van den Damlanderpolder werd gekozen. Hoewel ook in dezen polder de noodzake lijkheid gevoeld werd om de waterbemaling meer in de hand te krijgen dan met een mo len mogelijk is, wist de heer Van Reenen toch te bereiken, dat de Damlander molen door daarin een electrische hulpaandrijver volgens het systeem Erikson te plaatsen, waardoor de waterbemaling, wanneer er geen wind is, door electrische kracht kan geschieden. Voorts is de heer Van Reenen 4 Januari tevens 50 jaar voorzitter van den Oudbur gerpolder, alsmede van den Philisteinschen polder, van den Noorderreker- dn Mangel- polder en van de vier gecombineerde polders te Bergen, bestaande uit de Oudburgerpol der, de Noorderreker- en Mangelpolder, de Zuider- en Middenrekerpolder en de Zuur- venspolder. Wij gelooven, wanneer men de opsomming van al deze polders onder Bergen leest, dat met alle eerbied voor het historisch gewor- dene de door Ged. Staten gewilde concen tratie van waterschappen nog zoo kwaad niet is. Wij maken ons zelfs sterk, dat de meeste Bergenaren zelfs niet bekend zijn met het bestaan van deze polders. Dit neemt niet weg, dat de heer van Reenen, als voorzitter van deze polders te Bergen zijn groote verdiensten heeft gehad. Op water bouwkundig gebied is hij ongetwijfeld iemand van beteekenis en hieraan is het te danken, dat nimmer in deze polders verbe teringen werden ingevoerd zonder grondige studie van wat wenschelijk was. In de vergadering van de vier gecombi neerde polders te Bergen op 20 December '27 bracht de heer Van Reenen een gedegen rapport uit, waarin geadviseerd werd over te gaan tot het stichten van een centraal ge maal en hij smaakte de voldoening, om met algemeene stemmen de machtiging te krij gen om voor rekening van de vier polders daarvoor nadere onderzoekingen, opmetin gen en berekeningen te doen. In Mei 1928 overlegde hij de kostenberekening in een ver gadering van stemgerechtigde Ingelanden van de gecombineerde polders in Juni 1928 rapporteerde hij over de ingekomen offerten met als gevolg, dat 10 Sept. 1928 met alge meene stemmen werd besloten de noodige opdrachten te verleenen voor het stichten van dat centraal gemaal, waarvoor in Dec. 1928 een geldleening werd aangegaan van 44000 die in 22 jaar moet zijn afgelost. De aanbesteding van het benoodigde grondwerk had 30 Januari 1930 plaats voor een bedrag van 7075, terwijl het beton werk wera opgedragen aan den heer P. den Das te Schoorl voor 975. Het Landbouw- huis te Sneek kreeg de opdracht voor het maken van het gemaal met 2 vijzels en 2 motoren en in Juni 1930 werd dit gemaal feestelijk geopend. Dit gemaal heeft volko men aan de verwachtingen beantwoord. In de genoemde polders heeft men den waterstand thans volkomen in de hand en de groote waarde daarvan wordt door een ieder erkend, die eenig begrip heeft van de nieuwere inzichten, die «thans voor de bo demcultuur gelden. De huldiging van den heer Van Reenen en het afscheid van hem als voorzitter zal 4 Januari plaats hebben in de voorzaal van De Rustende Jager. OPENING NIEUWE JEUGDHERBERG „DE ZEVENSPRONG" TE PETTEN. In een landelijk dorpshuisje te Petten, geiegen in een woeste natuuromgeving. vlak bij zee, werd in Sept. 1928 de eerste Nederlandsche Jeugdherberg geopend. Honderden jonge Nederlandsche Trek kers hebben daar in dit oud vaderland- sche zeedorpje prettige vacantiedagen doorgebracht en al spoedig deed de be hoefte zich aan een grootere en beter geoutileerde gelegenheid gevoelen Dank zij het onvermoeide werken van den initiatiefnemer Wim Wiese geluk te het, een stichting tot stand te brengen waarvoor het benoodigde kapitaal een 14000 grootendeels renteloos bijeen werd gebracht en men slaagde er in om aan den Spreeuwen dijk een nieuwe Jeugdherberg „De Zevensprong" te stichten, die plaats biedt voor 104 trek kers, jongens en meisjes, die in aparte zalen daar nachtverblijf kunnen vinden en in een zeer vriendelijke gemeen schapszaal hun maaltijden kunnen ge bruiken. Deze jeugdherberg, waarvan de eerste steen 1 Sept. werd gelegd, beschikt over een aparte woning voor de herberg- ouders en hieraan grenst een klein zie kenzaaltje, waar eventueel zieken trek kers van de directe hulp van de her bergvader en moeder kunnen profitee- ren. Rechts van de ruime hall bevindt zich een aanmeldkantoortje en de slaap zalen voorzien van balkons, zien op zee uit. Bovendien zijn afzonderlijke wasch- gelegenheden voor de jongens en meis jes aangeracbht; het sanitair voldoet aan behoorlijke eischen en de keuken is goed geoutilleerd. De architect Zuurbier uit Schoorl is er in geslaagd om hier voor weinig geld iets goeds tot stand te brengen. Het ge bouw heeft een donker trasraam, is ver der van gele Friesche steen opgetrok ken, voorzien van in ijzer gevatte ramen, die nauw sluiten en met roode pannen gedekt, zoodat het geheel een vriende lijke indruk maakt. De openingsplechtigheid geschiedde in tegenwoordigheid van deputaties van verschillende jeugdherbergen, waaron der uit Eindhoven en Maastricht, door dr. C. P. Gunning, voorzitter van de Ned. Jeugd Herberg Centrale. Vooraf sprak de voorzitter van de Jeugd Her berg Stichting „De Zevensprong", de heer A. S. Eriks, de oud-burgemeester van Petten, dat na eeuwen zelfstan lig- heid, voor enkele jaren bij de gemeente Zijjoe is gevoegd, een kort woord, waarin hij hulde bracht aan de fam. Wiese, die er in slaagde de stichting tot stand te brengen en hij bracht dank aan dr. Gun ning voor zijn bereidwilligheid om deze jeugdherberg te openen. Dr. Gunning herinnerde er aan dat in 1933 heel wat jeugdherbergen zijn ge opend. Ondanks het trieste weer noem de hij den dag van heden een stralende dag, waarin men zich warmt aan de bezielende gevoelens die naar voren komen bij dit behaalde ucces. Met wee moed dacht hij aan het oude huisje en in gloedvolle woorden bracht hij dank en uitte hij waardeering aan de fam. Wiee voor het bereikte resultaat. Aan het net van jeugdherer0en is thans een prachti ge jeugdherberg toegevoegd tot heil van de Ned. jeugd. De Ned. Jeugd Centrale, zoo zeide spr., is een mooi stuk Hollandsch werk In hoogtijdagen beluisteren wij het lied van vertrouwen, liefde, hoop en geloof en ook aan den avond van het Kerst feest, dat ieder iets verschillends heeft te zeggen gevoelen wij dat lied op den achtergxond. Het is het lied, dat zegt, dat iedere nieuwe dag, welke moeilijk heden er ook overwonnen moeten wor den, zijn gouden verwachting heeft. Spr weet, dat dit lied hier zal klinken, omdat vader en moeder Wiese dit steed weer zullen aanheffen. Als bijzonder geschenk bood hij na mens de Jeugd Herberg Centrale een oude scheepsklok aan, die het oude lied van Hollands durf over zeeën heeft laten klinken en nu zijn laatste rustplaats in Petten vindt. Spr. opende deze nieuwe jeugdherberg met den wensch, dat de verwachtingen daarvan in vervulling zullen gaan. WEIHNACHTSORATORIUM. Chr. Zang vereen. Asaf. Na opening met gebed, en toelichting van den Duitschen tekst, door den eere-voorzitter ds. C. von Meijenfeldt begon de Christelij ke zangvereeniging op gereformeerden grondslag „Asaf", onder leiding van den dirigent C. Dorland voor een volle Gulden Vlies zaal, op den eersten Kerstavond de uitvoerinf van het Weihnachtsoratorium van Heinrich Barth. Dit oratorium van beperkten omvang althans in dezen vorm is ge componeerd voor koor-, sopraan-, alt-, tenor en bassolo, en orkestbegeleiding. Het stuk bevat welluidende d> tziek, voor een ieder verstaanbaar, omdat zij eenvoudig is, soms zelfs den „volkstoon" benaderd Het lijkt me zeer geschikt voor koren die van de bekende groote oratoriums moeten afblijven, omdat die hun krachten verre te boven gaan, en toch wel eens graag zoo iets in studie willen nemen. De taak van het koor in dit werk is nog al uitgebreid en zeer afwisselend; men zingt met begeleiding, men zingt a cappeha; men zingt koraalmelo dieën, en Asaf kweet zich knap van dien taak, al was wat meer nuanceering in haar voordeel geweest. (Zeer goed het begin door het dameskoor van „Gott, unser Hirt".) En kele stukken waren bijgevoegd, voor koor o.a. het „Stille Nacht" dat den gewenschten indruk maakte, na het eveneens ingeschoven lied „Die Hirten", van Cornelius, door den bassolist voorgedragen. Die bassolist heeft na het koor, ae belangrijkste partij die hier opgedragen was van Joh. Lammen uit Am sterdam. De zanger in 't bezit van eer mooi orgaan was uitstekend in die partij en zijn zang maakte nu veel meer indruk, dan j.1. zomer bij het Orpheusconcert in de Groote Kerk. De dames Siezen, en Visser Langeveld, beide stadgenooten, vertolkten zeer verdienstelijke de sopraan- en altpartij, evenals het ongenoemde koorlid die voor de tenorpartij was aangewezen. Niet alleen hun solowerk, ook hun samenzang, het kwartet „Herr gedenke", was goed. Behalve het koor en de bassolist zong ook mevr. Vis ser, twee niet tot het werk behoorende liede ren (één ervan was niet in het tekstboek op genomen), tenminste het lied „Liebster lm manuel", had geen volgnummer. Het strijk orkest Trinitas begeleidde; met voldoening mag men dat constateeren. Die begeleiding werd aangevuld met het pianospel van van Engelen, die zijn taak voorzichtig opvatte, en bij de basrecitatieven o.a. wel eens wat te bescheiden was. Zonder pauze werd het werk uitgevoerd en op verzoek werd er niet geapplaudisseerd. Het slot van het concert was het door alle aanwezigen aangeheven vers 11 van Psalm 72, daarna eindigde ds. von Meijenfeldt met dankzegging. Asaf heeft een goeden avond gehad. A K. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De burgemeester van Alkmaar roept de leden van den gemeenteraad op ter bijwoning eener vergadering op Donderdag 29 Decem ber a.s.. nam. één uur, ten einde te beraad slagen en te besluiten omtrent de hieronder vermelde punten. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming en aanvulling van com- missiën en besturen; verdeeling van den raad in afdeelingen (bijlage nr. 157). 3. Benoeming van een onderwijzer aan de u. 1. schooi (bijlage nr. 176). 4. Voorstel tot goedkeuring, respectieve lijk vaststelling van suppletoire begrootingen, af- en overschrijvingen en rekeningen over 1932 van bedrijven, vereenigingen en instel lingen (bijlage nr. 169). 5. Idem tot voorloopige vaststelling der gemeente-rekening en van de rekeningen der bedrijven over 1932. met rapport der raads commissie van onderzoek (bijlagen nrs. 112 en 173). 6. Idem tot het beschikbaar stellen van een crediet voor extra hulp aan werkloozen in 1934 (bijlage nr. 168). 7. Idem tot afwijzing van de adressen in zake vermindering van personeele belasting voor café-restaurants enz. en om de door de raadsleden Geels c.s. ter zake voorgestelde motie niet aan te nemen (bijlage nr. 171). 8. Idem betreffende het adres van het Plaatselijk Arbeids-Secretariaat inzake het doen van voorloopige uitk eringen enz. (bij lage nr 172) 9. Idem om de tijdelijke verlaging der wik- en weegloonen voor kaas gedurende het jaar 1934 te laten voortduren (bijlage nr. 167). 10. Idem tot verhuur van onderscheidene perceel en grond (bijlage nr. 174). 11. Idem tot het verleenen van een sub sidie aan de Alkinaarsche IJsclub (bijlage nr. 143). 12. Idem tot het aangaan van een gej meenschappelijke regeling met de gemeente Oude-Niedorp omtrent de toelating van leerlingen uit die gemeente tot de openbare lagere scholen te Aikmaai (bijlage nr. 144). 13. Idem tot verbouwing van de school voor buitengewoon laget onderwijs en het maken van een nieuwe overdekte speelplaats bij die school (bijlage nr. 145). 14. Idem tot uitkeering der jaarwedde voor een boventaiiige onderwijzeres aan de St. Josephschool (g.l.o.) aan het bestuur der R.K. Meisjesscholen (bijlage nr. 146). 15. Idem tot het verleenen van de mede werking det gemeente voor het aanschaffen van schoolboeken ten behoeve van de Juliana- school (u.l.o.) en voor het aanschaffen van schoolmeubelen, schoolboeken, leer- en hulp middelen ten behoeve van de St. Josephschool (u.l.o.) (bijlagen nrs. 147 en 166). 16. Idem tot intrekking van het raadsbe sluit van 22 October 1931 voor zoover be treft de aanwijzing van den Keuringsdienst voor waren als tak van dienst waarop art. 252 der Gemeentewet van toepassing is te achten (bijlage nr. 148). 17. Idem tot het verleenen van eervol ont slag aan den neer W. Voorthuysen als tijdelijk veearts bij den Keuringsdienst voor Waren, wegens reorganisatie van dien diensi (bijlage nr. 149). 18. Idem tot verkoop van aan den Ber- gerweg, hoek Nicolaas Beetskade, gelegen grond (bijlage Nr. 150). 19. kLm tot verKoop van aan de Lyceum straat gelegen grond (bijlage nr. 151). 20. Idem tdt vaststelling eener nieuwe verordening, regelende de voorwaarden, waarop aan bijzondere scholen voor voor bereidend lager onderwijs subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend (bijlage nr. 152). 21. Idem tot vaststelling eener nieuwe verordening, bevattende het tarief voor de le vering van electrischen stroom dooi het Gemeentelijk electriciteitsbedrijf (bijlage nr. 153). 22. Idem tot wijziging en aanvulling der verordeningen, regelende de bezoldiging van ambtenaren en werklieden der gemeente (bijlage nr. 154). 23. Idem tot aanschaffing van een 10-tal wagens ten behoeve van de kaasmarkt (bijt- lage nr. 155). 24. Idem betreffende kostelooze verstrek king van boeken en leermiddelen aan leerlin gen van het Gymnasium, de Handelsschool en de Handelsavondschool (bijlage Nr 156). 25. Idem inzake verhuring van aan den Helderscheweg gelegen tuingrond (bijlage Nr. 158). 26. Idem tot goedkeuring van de begroo tingen voor 1934 van de Vereenigingen voor Kinderkkeding en van de Commissie tot huisverzorging, met toekenning van een subsidie uit de gemeentekas (bijlage Nr 159). 27. Idem tot intrekking van het Raads besluit van 8 Juni 1933 en tot het garan- deeren der rente en aflossing van een door Regenten van het Centraal Ziekenhuis aan te gane geldleening ten behoeve van den bouw van een nieuw zenuwpaviljoen en van den verbouw van de bestaande zenuwafdeeling tot zusterhuis (bijlage Nr 160). 28. Idem tot opheffing der betrekking van en het verleenen van eervol ontslag aan een onderwijzeres aan de Nicolaas Beets- school (bijlage Nr 161). 29. Idem tot het verleenen van de mede werking der gemeente voor het aanschaffen van schoolmeubelen en van leer- en hulp middelen ten behoeve van de Julianaschool (u.l.o.) (bijlage nr. 162). 30. Idem tot intrekking van het raadsbe sluit van 18 Februari 1932, nr. 20 en om te bepalen dat een herziening van het uitbrei ding-plan Alkmaarder Hout c.a. wordt voor bereid (bijlage nr. 163). 31. leem betreffende ^uitvoering der Vleesehkeuringswet (bijlage nr. 164). 32. Idem betreffende uitvoering der Ziek tewet (bijlage nr. 165). 33. Idem tot verkoop van grond aan de Bisschop Bottemannestraat (bijlage ar. 175).

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 7