Kroone en van mevr. A. J. Kaarsema kervan der Vegie Aanbevelingen: a. Vacature J. N. Kroone: J. N. Kroone en W. Strubbe. Benoemd de heer N. Kroone. b. Vacature mevr. A. J Kaarsemaker .-Van der Vegte: Mevr. A. J. Kaarsemakervan der Vegte en mevr. P Bulthuis—Singwitz. Benoemd mevr. A. J. Kaarsemaker— V. d. Vegte. 80. één lid der commissie van toe- richt op het lager onderwijs, tot uit* December 1936, ter vervanging van den heer Dr. J. Degenaar, die ingevolge art 3 der bovenaangehaalde verordening van rechtswege het lidmaatschap der commissie heeft verloren, omdat hij niet meer de hoedanigheid oerit waarin hij als zoodanig benoemd werd. Aanbeveling: C. M. Hoogenboom en H. A. Meijer. Benoemd de heer C. M. Hoogenboom. 9o. drie leden van het bestuur der ge meentelijke instelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, tot uit*. December 1937, wegens periodieke aftreding als zoodanig van de heeren G H. Hoijtink, J. \mn Gorcum en P. Termaat. a één lid uit den raad aan te w ijzen (vacature G H. Hoijtink). b. één lid (vacature J. van Gorcum) waarvoor wij, in overeenstemming met de aanbeveling ontvangen van den Christelijken Besturenbond d d. 22 No vember j.I., de volgende voordracht heb ben opgemaakt: J- van Gorcum en E. Smit. c. één lid (vacature P. Termaat), waarvoor wij, in overeenstemming met de aanbeveling ontvangen van de Alk- maarsche Vereeniging voor den Handel- drijvenden en Industriëelen Midden stand d.d. 6 November j.1., de volgende voordracht hebben opgemaakt: P. Termaat en D. Houwing. De aftredenden werden herbenoemd. Weth. v. Slingerland deed het voorstel voor 140 een deel van de Ber- gerringsloot aan te koopen voor het maken van een behoorlijken toegang De heer Govers: het is open water en dus is het noodig overleg te plegen met het bestuur van de Uitwaterende Sluizen. De heer v. Slingerland zeide, dat het verzoek was ingewilligd. Benoeming van een onderwijzer aan de Ulo-school. Aangezien het aantal leerlingen der Ulo-school met ingang van 1 Jan. stij gende is, zal met dien datum het ver plicht aantal leerkrachten der school van 8 op 10 kunnen worden gebracht. Omdat van een benoeming van wacht gelders de voorkeur moet worden gege ven en zich een sollicitant, den heer L. M. v. d. Bijl, te Noordscharwoude, heeft aangemeld, stellen B. en W. voor, dezen te benoemen als leerkracht. Benoemd de heer v. d. Bijl. Voorstel tot goedkeuring van ».jsp. vaststelling van suppl. begrooting, al- en overschrijving en rekening I over 1932 van bedrijven, ver- eenigingen en instellingen. In bijlage 169 stellen B en VV. voor verschillende af- er, overschrijvingen op posten der begrooting voor 1932 van ver schillende gemeente-bedrijven en op diverse rekeningen over 1932 goed te keuren. De heer Kees om oordeelde, dat weder om de abnormale hcoge verp'.eegkosten zijn gebleken, de rekening wijst een bedrag aan van 17000 buiten rente en aflossing van het gebouw zoodat het 20000 wordt voor verpleging van 22 kinderen. De neer B u 1 e n s kwam ter vergadering De heer K e e s 0 m merkte nog op dat één der verpleegden in een sanatorium is verpleegd wat 750 kostte. Dus is het goed- kooper om ze in een sanatorium te verple gen. Spr. vroeg of hier geen reorganisatie gewenscht is. Ook over de rekening van het Centraal Ziekenhuis heeft spr. bemerkingen. Hij ziet naast de rekening gaarne een exploitatie rekening en wees er op, dat er voor ver schillende objecten een afschrijving in 70 jaar onjuist is. De annuïteit bedraagt 28COO gulden. Waar is de rente, vroeg spr. Aflos sing, zeide men hem, is gelijk aan afschrij ving, doch dit is niet juist. Uitvoerig besprak spr. aan de hand van de zienswijze van den heer Leemberg, dat beide afzonderlijk gehouden moeten worden, los van elkander. De rekening, waar spr. zich niet mee kan vereenigen, zeide hem niets, voor wat de resultaten betreft. In de berekening moet een afschrijving worden op- fenomen. Het Centraal Ziekenhuis is een edrijf en vordert een exploitatierekening. Van groot belang is, dat wij de juiste cijfers weten om te kunnen berekenen den kostprijs van de verpleging van een patiënt. Spr. hoopte, dat in de richting van een bedrijfs- rekening gewerkt zal worden. De heer Ringers besprak ook verschil lende rekeningen. Hij mist een lijn ten aan zien van terugstortingen en wil aan vereeni- gingen de beschikking laten, voor wat zij een vorig jaar hebben over gehouden. Weth. Westerhof gaf toe, dat de cij fers van het weeshuis hoog zijn, doch dit is het geval bij alle kleine weeshuizen. Verla ging is niet mogelijk. Als er 50 kinderen waren daalden de koeten per-kind noodwen dig.-/ 6743,10 bedraagt de subsidie van de gemeente. Het overige wordt uit eigen bezit van het weeshuis zelf verkregen. 11 jaar be droeg het getal kmderen 34. Het ziekenhuis kon de burgemeester beter beantwoorden De heer Ringers had met ziin bemerking gelijk. Er zijn maar weinige vereenigingen die nog niet gevraagd hebben, wat over gehouden mag worden voor een volgenden d:cnst. Wordt het gevraagd dan wordt het ook haar toegestaan. De voorzitter oordeelde de bemer kingen van den heer Keesom belangrijk, doch niet aan de orde, omdat de rekeningen aan voorschriften zijn gebonden. Regenten deden reeds moeite om tot de berekening van den juisten kostprijs te komen In vele oozichten was spr. het met den heer Keesom eens Een leening van 70 jaar voor aflossing is lang, doch ae raad besioot er toe en Oed. Staten hebben het goedgekeurd, of nemen zij daar mede in de toekomst geen genoegen mede. Het meubilair en sanitair enz. wordt in 15 of 20Jaar afgelost. De heer Keesom verzocht het college een onderzoek in te stellen naar gezinsverple ging voor de weezen. Ten aanzien van het ziekenhuis heeft hij willen betogen, dat de raad met deze reke ning geen inzicht heeft in de exploitatie. Op der. duur zal men door onvoldoende afschrij ving in financieele moeilijkheden komen. Spr. wilde naast deze rekening een be drijf srekening. Spr. hoopte die in de toekomst te krijgen. De voorzitter gaf toe, dat een boek houdkundige rekening er anders uit ziet, doch formeel is het ziekenhuis geen bedrijf. Daar voor zou een besluit van den raad noodig zijn. Spr. oordeelde een bedrijfsrekening ook wel van belang en hij wilde dit in het college bespreken. Wethouder We ster hof gaf den raad nog in overweging om de continuïteit in de gemeente te handhaven. De raad besloot na uitvoerige besprekingen, dat er een weev huis zou blijven. Spr. verzocht den heer Keesom de instelling mede in stand te houden. De rekeningen en begrootingen werden hierop vastgesteld. Namens de commissie betoogde de heer Vogelaar dat het jaarverslag wel wat te luxueus wordt uitgevoerd. De commissie had bezwaar tegen wat aan het verslag is toegevoegd en de kosten van het drukwerk hoog maken. Vooral de statistische gegevens. Laat men die op de bedrijven aanhouden. Spr. ver zocht B. en W. eens de uitvoering van de jaarverslagen in gelijke gemeenten na te gaan. Voorts vond de commissie het ver keerd, dat de begrooting van de ver bouwing van het bureau voor sociale zaken geraamd op 1200 met 50 was overschreden, doordat buiten den direc teur van P. W. ook die van het M. H. orders had gegeven. Dat zonder dat de raad er in was gekend een 5de mu ziekcorps subsidie was verleend, oor deelde de commissie, die ook de noodige soberheid bij volksfeesten bepleitte, niet juist. Mej. Care Is besprak ook de kosten van drukwerk, die zij in het M. H ook heel hoog oordeelde. Versobering van het gemeenteverslag zal ook medebren gen versobering van dergelijke versla gen. Weth. Westerhof hechtte er altijd aan, dat het uiterlijk verzorgd wordt. De gemeente moet dat niet verwaarloo- zen. De kosten zijn niet zoo hoog. De laatste honderd exemplaren kosten slechts de papier- en drukkosten. Men kan toch alles niet cyclostileeren. De heer Vogelaar: Neen. Weth. Westerhof: Dat pleit voor uw schoonheid. Wij leven in een tijd dat de uiterste openbaarheid wenschelijk is. Voor 5 per jaar kan men alle verslagen krijgen. Het is ongebreidelde fantasie te be weren, dat men van de diensten niets weet Door tabelarische overzichten ziet men wat er gebeurt. Het college oordeelde, dat het vers ag ongewijzigd moet blijven. Het geteekende omslag kost weinig. Ook de heer Vogelaar vond die mooi. De foto's zijn nog maar sinds kort opgenomen. Wat het gebouw van M.H. betreft, het veranderen van een oud gebouw valt altijd tegen. De di recteur van Maatschappelijk Hulpbetoon heeft geen opdrachten gegeven, doch slechts vragen gesteld, die door aen wethouder zijn ingewilligd. Ten aanzien van het muziek corps moest spr. den heer Vogelaar in het gelijk stel en. Ten aanzien van de Volksfees ten verzekerde spr. na de gegeven wenk zui nig te zullen zijn. Conform het voorstel werd hierop be sloten. Vaststelling van een beschikbaarstelling van een crediet voor extra-hulp aan werkloozen voor 1934. In bijlage 168 wordt voorgesteld voor 1934 ten behoeve van de verleening van extra hulp aan werkloozen te Alkmaar voor kleeding, schoeisel, bedJegoed, enz. overeenkomstig de voorschriften van het nationaal crisiscomité een bedrag van 2.186.10 ter beschikking te stellen van het plaatselijk comité voor de verlee ning van extra hulp aan werkloozen, wanneer hef nationaal crisiscomité het zelfde bedrag v.oor dat doel beschikbaar stelt. Z.h st. aangenomen. Voorstel era de tijdelijke verlaging der wik- en weegloonen voor kaas ge durende 1934 te laten voortduren. In bijlage 177 wijzen B en W er op, dat de tijdelijke verlaging voor het recht voor het wegen van kaas in de st, dswaag ook voor 1933 is bestendigd De commissie voor het marktwezen ad viseert het verlaagde tarief in verband met de ongunstige tijdsomstandigheden ook voo 1934 te laten gelden hetgeen een offer vraagt van 6000 B en W. stellen den raad voor daar toe te willen hesluiten. Conform besloten. Voorstel tot verhuur van onder scheidene oerceelen grond. In bijlage 174 merken B. en W op, dat met Kerstmis de huur afliep van verschillende landelijke eigendommen der gémeente. Zij stellen voor verschil lende perceelen tegen ongeveer de thans geldende huurprijzen voor den duur vart een jaar te verhuren en tav. de lande rijen. waarvoor nog geen behoorlijke huur kon worden bedongen, nadere voorstellen van het college af te wach ten. Als voren. Voorstel tot het aangaan van een gemeen- srhappeliike regeling met de gemeente Orde Niedorp omtrert de toelating van leerlingen uit die gemeente tot de openbare lagere scholen te Alkmaar. Voorgesteld wordt ten regeling aan te gaan zooals reeds eerder met andere gemeen- ten werd afgesloten. Als voren. Voorstel tot uitkeering der jaarwedde voor een boventallige onderwijzeres aan de St. Josephschool (U. L. O.) aan het bestuur der R. K- Meisjes scholen. Voorgesteld wordt aan bovengenoemde school voor een boventallige leerkracht mej. J. J. Feyen voor het tijdvak 1932 1243,02 uit te keeren. Als voren. Voorstel tot het verleenen van de mede werking der gemeente voor het aan schaffen van schoolboeken ten be hoeve van de Julianaschool (Ulo) en voor het aanschaffen van schoolmeubelen, -boeken, leer- en hulpmiddelen ten be hoeve der St. Joseph school (U.L.O.) In de bijlagen 146 en 147 werden door de St. Jcseph- en de Juiianaschool, voor de in het hoofd van dk voorstel genoemde doel einden gelden aangevraagd. B. en W. stellen voor. de verzoeken in te willigen, en de uitgaven te regelen bij suppl begrooting. Als voren. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 22 October 1931 vcorzoover betreft de aanwijzing van den keuringsdienst van waren als tak van dienst, waarop artikel 252 der gemeentewet van toe passing is te achten. Voorgesteld wordt te besluiten de keu ringsdienst voor waren niet als tak \an dienst waarop art. 252 der gemeentewet van toepassing is te beschouwen. Als voren. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan den heer W. Voorthnysen als tijdelijk veearts bij den keurings dienst voor waren wegens reor ganisatie van dien dienst. Voorgesteld wordt te besluiten wegens reorganisatie van den keuringsdienst voor waren alhier met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslag te verleenen aan den heer W. Voorthuijsen, als tij delijk veearts bij den keuringsdienst voor waren in het gebied Alkmaar. Als voren. Voorstel tot verkoop van aan den Bergerweghoek Nicolaas Beets kade gelegen grond. Voorgesteld wordt aan den heer L. Schagen 285 M'. grond 12 per M2., gelegen aan den Bergerweg hoek Nico laas Beetskade, te verkoopen. Alsvoren. Voorstel tot verkoop van aan de Lyceumstraat gelegen gronden. Voorgesteld wordt aan de heeren C. van Etten en D. W. van Eelten een aan de Oostzijde van de Lyceumstraat gele gen bouwterrein, groot 330 M2., te ver koopen voor 10 per M2. Alsvoren. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe verordening bevattende het tarief voor de levering van electrischen stroom door het gemeentelijk electriciteitsbedrijf. In de begrooting van het gemeentelijk elec triciteitsbedrijf voor 1934 is de stroomprijs voor het electriciteitsgebruik verminderd en wel voor huishoudelijk gebruik van 22 tot 21 cent per K W.U. en bij toepassing van het vastrechttarief van 6 tot 5 cent per K.W.U,, terwijl daarnaast een tarief zal worden inge voerd voor levering van nachtstroom tegen 2Ü cent per K.W.U. In verband daarmede stellen B. en W. voor de betreffende verordening te wijzigen. Conform besloten. Voorstel tot aanschaffing van een 10-tal wagens ten behoeve van de kaasmarkt. In bijlage 155 wordt voorgesteld: a. ter vervanging van een aantal bakken ten behieve van ae kaasmarkt aan te schaf fen 10 wagens; b. ons College hiervoor een crediet te verlee nen van 1000, nader te regelen bij sup pletoire begrooting. Als voren. Voorstel betreffende kostelooze ver strekking van boeken en leermiddelen van het gymnasium, de Handels school en de Handelsavondschool. In bijlage 156 zeggen B. en Wdat zij in verband met de vaststelling door den minister van onderwijs van nieuwe rapport cijfers welke leerlingen van de Handels school voortaan moeten behalen om koste loos boeken en leermiddelen te kunnen krij gen ook die regeling aan de Handelsavod- school en het Gymnasium willen toepassen. Daarom zij den raad voorstellen een nieuwe verordening vast te stellen. Als voren. Voorstel inzake huring van aan den Helderschen weg gelagen tuingrond. In bijlage 158 stellen B en W. voor in tc willigen het verzoek van de vereeniging Proef- en Schooltuin „Kennemerland" om de met de gemeente overeengekomen huur en verhuur inzake een aan den Heldersche weg gelegen perceel tuingrond met ingang van 1 Maart 1934 te ontbinden. B. en W. stellen voor hen te machtigen met ingang van 1 Maart a.s een of meer perceelen te verhuren voor hoogstens vijf jaar aan door hen aan te wijzen huurders voor een totaal bedrag van minstens 286 per jaar. Als voren. Voorstel tot goeu&euiïdg van de begroo ting voor 1934 van de vereenigingen voor kinderkleeding en van de commissie tot huisverzorging me; toekenning van een subsidie uit de gemeentekas. In bijlage 159 wordt voorgesteld goed te keuren de begrootingen voor 1934 van de vereeniging voor kinderkleeding, groot 1555.10 en van de commissie voor huisver zorging, groot 5059.43 en aan deze instel lingen een subsidie (behoudens een mogelijke vermindering) van resp ten hoogste 1250 en 1600 toe te kennen. Als voren. Voorstel tot opheffing der betrekking van en het verleenen van eervol ontslag aan een onderwijzeres aan de Nicolaas Beetsschool. In bijlage 161 zeggen B. W. dat met ingang van 1 Januari de Ie en de IIe klasse van de Nicolaas Beetsschool onder leiding van 1 leerkracht worden geplaatst. In ver band daarmede stellen zij voor te besluiten met ingang van dien datum op te heffen een betrekking van onderwijzeres aan de N. Beetsschool en in verbdhd daarmede aan mej. T. Bakker onder dankbetuiging eervol ont slag te verleenen. Conform besloten. Voorstel tot hef verleenen van de mede werking van de gemeente voor het aanschaffen van schoolmeubelen en van leer en hulpmiddelen ten behoeve van de Juliana school (U- L- Voorgesteld wordt de door het school bestuur voor het bovenstaande gevraagde medewerking te verleenen. De aanschaffing is noodig in verband met het toenemend aan tal leerlingeu, dat thans 95 bedraagt. Als ;oren. Voorstel betreffende nitkeering der Vleeschkenringswet. In bijlage 164 wordt voorgesteld, de bepa ling, dat de eigenaars in Egmond-Binnen, Limmen en Ursem van in die gemeenten ge slachte of in nood gedoode dieren, waarvan het vleesch ter keuring ondeugdelijk werd bevonden, over 1932 en 1933 van de beta ling van het keurloon zijn vrijgesteld, ook voor de jarer. 1934 en 1935 te handhaven. Z. h. s. aldus besloten. Voorstel betreffende uitvoering der Ziektewet. In bijlage 165 stellen B. en W. voor te be palen dat de gemeente zich op voorschrift van den minister van sociale zaken voor de uitvoering der ziektewet met betrekking tot de bij wijze van werkverschaffing te werk f estelde personen met ingang van 1 Januari 934 doen inschrijven bij de centrale zieken kas van den raad van arbeid te den Haag. Als voren. Voorstel tot afwijzing van de adressen inzake vermindering van de per- soneele belasting voor calé's, restaurants, enz. en om de door de raadsleden Geels c.s. ter zake voorgestelde motie niet aan te nemen. In bijlage 171 zeggen B. en W. dat de gelijkstelling van café's enz. met win kels voor de personeele belasting een mindere opbrengst van 14000 zal geven, terwijl de gelijkstelling van die café's met gemeubileerd verhuurde kamers een mindere opbrengst geeft van 7000. In deze voor de gemeente zoo benarde tijdsomstandigheden kunnen B. en W., gezien ook de houding van andere ge meenten, geen reden tot inwilliging van de verzoeken vinnen, om tot verminde ring van den aanslag voor café's over te gaan, mede om het scheppen van een precedent te voorkomen. Zij stellen dan ook voor, om hoewel de wet thans aan de gemeenten de be voegdheid geeft om de café's voor een derde te belasten, het verzoek van de caféhouders af te wijzen en stellen even eens voor, de motie-Geels c.s., beoogende de huurwaarde van de café's voor twee derde aan te slaan, eveneens af te wijzen. De heer Geels uitte de wensch, dat de raad een toegankelijker oor zal leenen aan het verzoek door het college. De tribune was voor een groot deel met caféhouders bezet. De heer Geels betoogde, dat het college zich wel wat gemakkelijk van het billijke ver zoek af maakte. Het is hier een kwestie van rechtvaardigheid. Het onrecht deze menschen aangedaan wordt ook door anderen gevoeld. Spr. wees op de adressen van de Midden- standsvereenigingen en dat van de K. v. K. Ook ze;de spr., dat de behandeling van de adressen voor de biljartbelasting, hun heeft geleerd, dat men bij een wethouder met billij ke verzoeken niets bereikt Het standpunt van den wethouder onderwierp hij aan critiek. Het gaat niet op te beweren, dat men iets onbillijks meer moet handhaven omdat andere geen ontheffing verleenen. Er zijn er trouwens 46 die hef wel deden. Welk bezwaar is er cm straks, als het stuk speelt, waarvan de proloog is behandeld, om ook met deze verminderde inkomsten reke ning te houden. Het geldt hier een schuwend ongerecht Ook de pers erkent dit en in de middensiands- vereenigingen werd het met kracht uitge sproken, Spi. oordee. e het betoo: van den wethouder een betoog in de nihrde. Men kan een billijk verzoek, af te wijzen met het qrgument, dat er nog andere onbillijkheden zijn. Spr. oordeelae, dat de kwestie een princl piee.e is. Het betreft bier burgers van Alk maar wier gelegenheden In het stadsbe'ang niet gemist kunnen werden. De gemeente geniet van hen reeds 2500Ö gu'den boven de norma'e be'astingen. Spr. noodigde den raad uit mede te wer ken. de onbi'li'ke a"hfercte'ling op te heffen. De heer S t 0 u tj e s d ij k betoogde, dat ook deze menrchen voor een stuk brood tch-. ten evenals de arbeiders. Hii s'cot zich aan bii het betoog van den heer Gce's en zal te gen stemmen. Mej. C a r e 1 s was er vcor de ge'egen heid aan te gri'pen 0:1 aan onbillijkheden een einde te maken. De middenstanders hebben het r^e 's zwaar te verantwoorden Ook zr sloot zich aan bij hef betoog van den heer G-"els. De heer K e ij s p e r had a's onderteeke naar van de motie van de hiilage een teleur stellende indruk regen Aan de billijkheid woidt tekort gedaan. (De vergadering duurt voort (Ongecorrigeerd) GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. (Kort verslag.) Hedenmiddag te 1 uur vergaderde de raad onder vóorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heeren Sietsma, Bülens (dié iets later zou komen). Na vaststelling van de notulen der vorige vergadering werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Bij de ontslagaanvrage van den heer Zwarteveen bracht de voorzitter dezen dank voor het vele goede, dat hij in zijn 35-jarige loopbaan te Alkmaar voor het onderwijs ge- daan heeft. Spr. wenschte hem spoedig her- stel toe. (Applaus.) Door den heer Venneker werden eenige op merkingen over het adres van „Nooit Ge dacht" gemaakt, welk door wethouder Klaver werden beantwoord De heer Govers stelde voor het adres van de taxi-chauffeurs voor kennisgeving aan te nemen. Mej. Carels bepleitte gunstige ar beidsvoorwaarden. De heer Keijsper vro»g hoever deze zaak gevorderd was. De voorzitter deelde mede, dat de bus dienst een verbetering ondergaat. Het sta- tionneeren van taxi's anders dan bij het sta tion is verboden. Met de dienstregeling der chauffeurs heeft men dus niets te maken. De heer Keijsper achtte de oplossing een ongelukkige. De taxi's hebben de toekomst en een noodlijdend busdienst moet men niet kunstmatig in het leven houden. Vaste stand plaatsen zijn gewenscht. De voorzitter bestreed dit met het oog op de betrekkelijk kleine afstanden. Men moet het de bussen niet noodeloos moeilijk maken. Benoemd en aangevuld werden de com- missiën van bijstand e.a. en besturen der diverse instellingen, waarover de gemeente moet beslissen. Tevens werd de raad in afdeelingen ver deeld. Tot onderwijzer aan de U. L. school werd de heer L. M. van der Bijl uit Zuid-Schar- woude benoemd. Ten bate van het villapark aan den Ber gerweg werd een deel van de Bergerring- sloot, groot 700 M2., voor f 140 aange kocht. Verschillende af- en overschrijvingen wer den gedaan van en op posten der begrootin gen voor 1932 van diverse gemeentebedrij ven, en diverse rekeningen over 1932 werden op voorstel van B. en W. goedgkeurd. De heer Keesom maakte enkele opmerkin- g enover de z. i. te hooge verpleegkosten der kinderen uit het Burgerweeshuis en wenschte een overzicht van de exploitatie van het Centraal Ziekenhuis. Weth. Westerhof wees er op, dat kleine weeshuizen altijd duurder zijn. De loonen zijn niet te hoog. Op een vraag van den heer Ringers deelde de spr. mede, dal alle organi saties, die dit aanvragen een klein voordeelig saldo mogen houden. De voorzitter lichtte de ingekomen be scheiden van het ziekenhuis toe. Exploitatie- cijfers kunnen afzonderlijk verstrekt worden. De aflossingstermijnen zijn thans korter dan vroeger mogelijk was. De heer Keesom drong op gezinsverple ging aan en wenschte van het ziekenhuis een bedrijfsrekening. Een commissie heeft de gemeenterekening dienst 1932 nagekeken en over het algemeen geen aanleiding gevonden tot het maken van bijzondere bemerkingen. De volgnumemrs zijn nader ter sprake gebracht en aan B. en B. zijn op enkele punten eenige toelichtingen gevraagd, welke door het college zijn gege ven. Rapport werd uitgebracht over de ge meenterekening dienst 1932, die goedgekeurd werd. De heer Vogelaar drong op versobering van het jaarverslag der gemeente aan en maakte enkele kleinere opmerkingen daarbij. De heer Westerhof achtte mooi drukwerk een belang voor de gemeente. Overzichtsta- ten zijn wenschelijk voor de openbaarheid. Het oude gebouw voor M. Hulpbetoon ver anderen kostte meer dan voorzien kon wor- den. Dat volksfeesten de laatste jaren meer kosten dan verwacht werden, was niet te voorzien. De vo'gende hamerstukken werden eerst afgehandeld: Voor exira hulp aan werkloozen werd 21 £6.10 aan het plaatselijk crisiscomi.é vers'rekt, wanneer het Nat. crisiscomité het- zelic'ebedrag voor dit doel beschikbaar stelt. Bes'cten werd de tijdelijke verlaging van bet recht voor het weren van kaas in de Stadswaag cck vcor 1934 te laten gelden. Het vrao-ri een offer van 6000. e" W. werden gemachtigd verschillende eigendommen der gemeente, waar- 'i reet Kerstmis de huur afloopt, opnieuw te v huren. 't de gemeente Oude Niedorp werd een r' "sebangelijke regeling aangegaan om trent de toe'ating uit die gemeente tot de A1 "n?ar""he openbare scholen. Aan het bestuur der R K. Meisjesscholen te Ikmaar werd ten behoeve der St. Joseph school over 1932 een vergoeding uit de ge niet riekas toegekend. 'oor de St. Josephschool werden gelden aangey aagd voor het aanschaffen van suioolboeken, leer- en hulpmiddelen. Dc raad besloot op voorstel van B. en W. ae gevraagde medewerking te verleenen. bigt'.rokken werd het raadsbesluit van 22 October 1931 voor zoover betreft de aan- wijziging van den Keuringsdienst voor Wa ren als tak van dienst, waarop art. 252 der Gom -wet van toepassing is te achten. Wegens reorganisat'e van den Keurings dienst voor Waren werd met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslag verleend aan tien her W. Voorthuijsen als tijdelijk veearts bii dien dienst. Oon den heer L. Schagen werd 285 M2. grond verkocht voor 12 per M2. gelegen aan den Bergerweg hoek Nic. Beetskade. Aan de heeren C. van Etten en D. W. van en a'h er wer deen perceel bouwterrein van 330 M2 verkocht voor 10 per M2., g e^en aan de O.-zijde van de Lyceum- straat. Vastgesteld werd een nieuwe verordening hevat'erde het tarief voor de levering van e ectriscben stroom door het gem. electnci- trifsbedrijf. Besloten werd to vervanging van een aan- 'al bakken ten behoeve van de kaasmarkt tot b?t van 10 wagens, waarvoor B. en W. een crediet van 1000 verleend jK«id-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 10