DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Kerstfeestvieringen in de Provincie. HEILOO, SCHERMERHORN. BEVERWIJK. NOORDSCHARWOUDE. HENSBROEK. - i De heer Hartman verlaat de vergadering. i De heer Hartman zag geen aanlei ding om na het gevallen besluit nog deel te nemen aan verdere besprekingen en ging heen. De voorzitter bracht hierna de ge noemde voorstellen ter tafel: verhooging hondenbelasting, vergunningsrechten, leges- gelden en schoolgelden. Zij werden alle zonder stemming goedge keurd. De voorzitter las hierna de eindcij fers der begrooting, gewone dienst 193231.68, kapitaal dienst 27842.42; staat buiten de begrooting (gelden voor werkverschaffing enz.) 91700 met een na deelig saldo van 53940; gasbedrijf ont vangsten 4 67,47, uitgaven 40408, ba tig saldo 358,56; kapitaaldienst sluitend op 9792; waterleiding gewone dienst 13272,52 in ontv., 12912 in uitg. en met een batig saldo van 360.12; kapitaal- dienst sluitend op 9730; electriciteits- bedrijf gewone dienst ontv. en uitgaven 26170,70; kapitaaldienst sluitend op 5684; burgerlijk armbestuur sluitend op 12570; gasthuisfonds sluitend op 1900. Bij de hierna volgende stemming over de gemeentebegrooting in haar geheel zei de neer Snoeks er zijn stem niet aan te kun nen geven, omdat de salarisverlaging er niet in is opgenomen. De heeren Snoeks en v. d. P o 1 stem den tegen de begrooting, zoodat die was goedgekeurd met 4 tegen 2 stemmen. (De door den heer Hartman genoemde ▼erhooging van de personeele belasting en de fondsbelasting is in de begrooting opge nomen.) Rondvraag. De heer Snoeks zou de periodieke ver- hooging voor den gem.-werkman graag spoedig zien toegekend. De voorzitter vreesde; dat zulks niet zal worden goedgekeurd. Beter is het dit uit te stellen tot we weten waar we aan toe zijn. Voorts vroeg de heer Snoeks of het niet gewenscht zou zijn in dezen tijd nachtverbin ding per telefoon te hebben. Als er nu iets ge beurt, moet men naar particulieren om te tele- foneeren en dat is niet altijd gewenscht als het politiezaken betreft. De voorzitter antwoordde, dat deze kwestie een zaak is voor het hoofd der poli tie. Hij dankte den heer Snoeks voor zijn ad vies, maar hij verklaarde dit met noodig te hebben. De heer Snoeks vroeg voorts naar de meening van den voorzitter over de bekende circulaire inzake het dragen van badpaikken anders dan bij het baden. De voorzitter antwoordde, dat er een conferentie gehouden is tusschen vertegen woordigers van badplaatsen, waarop men tot de conclusie is gekomen, dat de kwestie moei lijk is te regelen, omdat het gaat over de vraag wat wel en wat niet welvoegelijk ge noemd kan worden, iets wat uitsluitend een kwestie van gevoel is, waarover de opvat tingen zeer uiteen loopen. Eventueele voor schriften zouden in alle badplaatsen gelijk luidend moeten zijn. De heer Snoeks vond het een schandaal, zooals het soms gaat aan het strand. Wat daar op het gebied van kleeding te zien is, is ook strijdig met de bad verordening. De voorzitter was het hier niet mee eens. Hierna de vergadering sluitend, uitte spr. den wensch, dat de donkere wolken aan den gemeentelijken hemel in het nieuwe jaar zul len optrekken. Spr. wensch te den raadsleden een gelukkig 1934. BEVERWIJK. De junioren afd. vierden Maandag avond hun Kerstfeest in het Ned. herv. ver- eenigingsgebouw en Dinsdagavond werd dit gevolgd door de senioren afd. Allen leerlin gen der Zondagsschool, o.l.v. ds. Krijger die bijgestaan werd door enkele helpsters laatst genoemden vierden dit in het kerkgebouw). Dienzelfden avond herdachten te Heemskerk de leerlingen der chistel. school in het kerk gebouw dit feest. Statige en verlichtte spar ren, boeiende vertellingen, de onontbeerlijke versnaperingen en wat nog het meeste aan trok de blijde kindergezichten vooral bij het in ontvangst nemen der geschenken, zij zijn reeds zoo oud en toch behouden zij weer ieder jaar, ook voor de ouderen, hunne waarde. De kinderen der Zondagschool in Vrijz. Christel, geest vierden Zondagavond onder leiding van ds. v. Calcar hun kerstfeest. Oudergewoonte prijkte een sierlijke boom in het kerkgebouw en den traditie getrouw ver telde de predikant een boeiend kerstverhaal dat afgewisseld werd door zang. Ook de kin deren der Zondagsschool van de Ver. v. Vrijz. hielden dit feest in het vergaderlokaal aan de Parklaan. Hier was het mej. Welle die een spannend Kerstverhaal deed. Rest nog te melden dat het in beide gebouwen aan de noodige versnaperingen niet ontbroken heeft en de kinderen opgetogen met kerst geschenken huiswaarts keerden. BROEK OP LANGENDÏJK. Door de kinderen der chr. Zondagsschool werd 2e Kerstdag het Kerstfeest gehouden in de herv. kerk te Broek op Langendijk. Ds. van Baaien vertelde het Kerstverhaal uit Lukas 2, waarna tusschentijds kerstliede ren werden gezongen en versnaperingen uit gedeeld. Ten slotte werd aan ieder kind nog een cadeautje meegegeven in den vorm van een spel of boek HEILOO. Op den lsten Kerstdag, 's morgens 4 uur, werd in de r.-k. kerk door pastoor van Meeuwen een mis opgedragen waarin hij een predicatie hield. De kerk was geheel ge vuld, het aantal bezoekers (sters) was zeker een 1200. Op den lsten Kerstdag 's avonds 7 uur was er bijeenkomst in de witte Kerk, waarbij voorganger was ds. Bloemhoff. De stem mig versierde kerk met den Kerstboom in het midden had aller belangstelling. Het kerkgebouw was tjokvol, toen een 80-tal kin deren van de Zondagsschool binnentraden en hieraan werd enkel deelgenomen door die kinderen die trouw de Zondagsschool «...zoe ken. Ds. Bloemhoff, die altijd weer volle kerken trekt, trekt niet minder de kinderen. Een spreekkoor, meisjeszang en gemengde zang werden afgewisseld, behalve de tra- ditioneele kerstvertelling. Op den 2en Kerstdag 5 uur was het kerstfeest in de Ned. herv. evangelisatie ge meente aan de Kerklaan onder leiding van den heer Westrienen, alhier. Een 20-tal kin deren was bij den kerstboom, doch het be zoek was niet groot, hoogstens een 45 per sonen. Het groote bezoek van den voor- gaanden avond zal aan het geringe bezoek niet vreemd zijn geweest, doch ook de glad de wegen het zand strooien had zich be paald tot enkele wegen speelde hen par- ten. In beide kerken werd gul getracteerd en opgetogen trokken de kinaeren huiswaarts. ZUID-SCHARWOUDE. Alhier had 't Kerstfeest piaats der kinde ren van de Zondagschool der herv. gemeen te. Een groote schare belangstel enden vulde mede het ruime kerkgebouw De consulent, ds Boeke van Schoorl, leidde deze samen komst, voor welke leiding hij volgaarne zijne toestemming aan de dames der Zondagschool had gedaan. Moest deze Kerstfeestviering in de plaats van den gewonen dienst, het was den predikant een voorrecht ook op deze wijze voor de gemeente te mogen optreden. Na een hartelijk welkomstwoord werden als eerste liederen gezongen Gez. 230 1 en 6. Na het gebed behandelde de leider een brief aan Jesaja: „Het volk dat in de duisternis wandelt zal een groot licht zien" enz., en knoopte daaraan vast uit een zendbrief van Paulus aan de Galatiërs „Wanneer de vol heid des tijds gekomen is, heeft God Zijnen Zoon gezonden" enz. Mej. A. Pluister zong hierna „De Heilige Nacht", met orgelbegeleiding van mej. T. Tuin. Het Kerstverhaal dat ds Boeke nu voorlas, was getite'd„Henk met de kar'', en werd door de kinderen ook wel door de volwassenen met gespannen aandacht ge volgd. Mej. Pluister zong met dezelfde bege leiding :„Hoe schitteren de velden". Nadat de kinderen nog een paar liederen hadden gezongen en inmiddels versnaperin gen waren aangeboden, brak het door de kinderen zoo gaarne gewenschte moment aan, n.1. de uitreiking der cadeautjes. De Zondagschooldames hebben in deze rekening gehouden met de ernstige tijdsomstandighe den. Na de uitreiking betrad nogmaa's de predikant den kansel en hield nog een korte toespraak, nadat vooraf de kinderen een danklied hadden gezongen. Woorden van dank uitte hij aan de dames die reeds 9 jaren dezen opofferenden arbeid waarnemen en riep verder de medewerking in van de ouders cm die dames in dit moeite volle werk bij te staan Ten slotte bracht de redikant aan allen, medewerkers en toe- oorders, een woord van hartelijken dank. Hierna dankgebed en gemeenschappelijke zang. KOEDIJK. Dinsdagavond werd door de schoolkin deren te Koedijk een kerstfeest gevierd in het kerkgebouw onder leiding van ds. Baar, waarbij het orgelspel gegeven werd door mej. Geus uit Alkmaar. Medewerking ver leenden de dames Gr. Barsingerhorn, A. StamBos en A. Barsingerhorn. Te onge veer 6K uur schaarde de kinderen zich om den mooi versierden kerstboom en riep ds. Baar de aanwezigen het welkom toe, wijzen de op de beteekenis van het Kerstfeest De gemeente zong Gez. 229 Vers 1. Vragender wijs besprak ds. Baar de geboorte van Jezus, waarbij de kinderen antwoordden. Als Kerstvertelling werd gegeven de Ster van het Oosten, welke met aandacht gevolgd werd. Mej. Geus gaf een tweetal zangnummers ten gehoore met mej. de Wit uit Alkmaar aan het orgel, welke met volle aandacht gevolgd wer den. Ook de kinderen brachten verschillende Kerstliederen ten gehoore, die de stemming verhoogden. Bij afwisseling werden versna- perngen en geschenkjes rond gedeeld. Aan wezig waren ongeveer 120 kinderen, waarvan 52 catechisan+en. Van ds. Baar, die de bijeenkomst sloot met dank te brengen aan de milde gevers en aan de muiewerkers van dezen avond, die hem in staat gesteld hadden om dit Kerstfeest te vieren. Tot slot zong de gemeente Gez. 96, waarna nog eenige opwekkende woorden volgden, onder orgelmuziek gingen allen vol daan huiswaarts. STOMPETOREN. In het kerkgebouw der Ned. herv. ge meente van de Noord-Schermer te Stompeto- ren werd Dinsdagavond Kerstfeest gehouden voor de Zondagschoolkinderen, onder lei ding van ds J. Heep. Hierbij waren tal van ouders en andere belangstellenden tegen woordig. Een groote keurig versierde kerstboom had men naast de preekstoel opgesteld en daar naast stond een lange tafel met mooie ge schenken. Het geheel maakte een aardige in druk. Na een inleiding van ds. Heeo zongen de kinderen den Kerstcantate, die door den do mmee uitvoerig werd toegelicht. Een der dames 'as daarna een aardig Kerstverhaal, dat met groote aandacht werd aangehoord. Hierna tracteerde men de kmderen. en zij namen met stralende gezichten hun kerstge schenken in ontvangst. Ds. Heep sprak now een slotwoord. Hij bracht dank aan de dames van de Zondag school, die voor dit feest zeer veel voorberei dend werk hadden verricht en ook degene die door hunne giften, deze avond hadden moge lijk gemaakt. Met een gezang werd deze kers'v'erng be sloten. AKF°ST OOT. Het kerstfeest in de Ned. herv. kerk is onder leiding van ds. mek Thomsen met ani mo door de kleinen en de belangstelling der grooteren gevierd Zooals a'tijd een prachtig versierden en verlichten kerstboom, tractatie der kinderen en tenslotte kreeg ieder een mooi cadeau mede naar huis. Een mooie kerstvertelling door mq'. Thomsen aan de kleinen, waarnaar aandachtig werd geluis terd LIMMEN Het kerstfeest met de kinderen der Zon dagschool is op de gebruikelijke wijze ge vierd. Dinsdagavond waren jong en oud op gegaan naar het vriendelijke kerkgebouw, waarin de rijkversierde kerstboom stond, met een schat van geschenken en versnaperingen aan zijn voet. Ds. E>eetman opende het Kerst feest, waarop Gezang 229 1 door de aan wezigen gezongen werd Onder leiding van mej. J. Teunissen zongen de kinderen tal van liederen, o.a. Het Staldeurtje kraakte, Eere zij Gojf, Stille Nacht, Kerstlied, Buiten in 't veld, enz. De kinderen kenden de liede ren prompt, wél een bewijs, dat ze met veel zorg waren ingestudeerd. Mej. Teunissen zelf zong: De wereld zingt Gods lof en Daar is een twijg ontloken. Ds. Deetman de?d, na de Kerstgeschiedenis te hebben verteld, het Kerstverhaal: Het Kerstfeest van een zwer ver. De allerkleinsten zongen nog een liedje apart, zoo ook de allergrootsten. Enkele meisjes zongen ook samen. Natuurlijk wer den de zang en de verhalen afgewisseld door tractatie, en aan het eind kwamen de ge schenken! Ook Limmen lijdt onder de malai se, maar er was voor gezorgd, dat drt Kerst feest blij en opgewekt kon worden gevierd en de kinderen met volle handjes huiswaarts gingen. Een woord van dank aan allen, die ons in staat stelden, dit Kerstfeest te vieren Een woord van dank komt ook toe aan mej. Teunissen, die nu al 7 jaar de leiding van de Zondagschool heeft en die dat steeds met groote toewijding doet. WIJK AAN ZEE. Te Wijk aan Zee was de leiding van het Kerstfeest toevertrouwd aan den koster, den heer G. van Amersfoort, die ten volle hier voor berekend is. Ds. Hovy vertelde de Kerstgeschiedenis welke zoo goed als onder ademlooze stilte werd aangehoord. Ook hier is dit feest mede door de groote belangstelling van vele volwassenen die met de kinderen opkwamen goed geslaagd. Van niet minder beteekenis was deze vie ring te Velzen Noord. Deze is gehouden in he gebouw Concordia, waar o.m. een koor, besaande uit 60 Kinderen, onder leiding van den heer A. Verhoef op onberispelijke wijze een Kerstcantate uitvoerde van Catharina van Rennes. Ds. I. Th. Meijer sloot de bijeen komst. Provinciaal Tlieuivs Het was Kerstmis van het vorig jaar toen het Gesticht voor Geesteszieken „St. Wille- brordus" aller aandacht trok. „E>e tijd heelt wonden". Het is weer Kerst mis. Het verleden jaar verbrandde hoofdge bouw der paviljoens is opnieuw opgebouwd en gerestaureerd en in den loop van dit jaar kwam een nieuw paviljoen, genoemd naar de stichter Stepharvus Modestus Glorieux gereed. In dat paviljoen werd Zoptjag en de Kerstda gen een nijverheidstentoonstelling geopend, welk bestaat uit werk van de patiënten. Allereerst trekt de aandacht het borstbeeld op zuil van den stichter der orde. Het is een kunststuk, waarin het innemende gelaat van den stichter goed uitkomt. Volgens onze mee ning is het in olieverf geschilderde werk, voorstellend een kinderportret, bijzonder ge slaagd. Dat zelfde kan gezegd worden van de koningin des vredes, een glasschildering van artistieke uitvoering, mooi van lijn en uitbeelding. Eveneens is mooi de Madonna en de New-Foundlander, beiden in olieverf ge schilderd. Bijzonder zijn geslaagd de Volen dammer. de Zeeman en de Achterburgwal te Amsterdam. De pastel Vogelstudie is ook bij zonder mooi. Naast de genoemden zijn er vele schilderstukken die de aandacht verdie nen. Wat er meer te zien is? Te veel om op te noemen. Een missaal is een juweeltje van kunst. Mooie kerkgewaden trekken de aan dacht. De diverse producten van matrassen- en beddenmakerij, mattenmakerij, zaag- en snijwerk in hout en koper zijn goed uitge voerd en afgewerkt. Het artistieke werk dat hier is bijeengebracht getuigd van het kunnen der patiënten. Natuurlijk kan men niet alles laten zien wat door hen gemaakt is Wie de patiënten ziet werken aan den aanleg van vij vers en tuinen en wie voor het hoofdgebouw de aangelegde vijvers en toegangswegen ziet, alsmede het „park" voor de herten, fazanten en ganzen, staat vreemd te kijken, dat het alles onder leiding der broeders is ge maakt. De tentoonstelling was reeds de eerste dag druk bezocht. Vele werken prijkten met een kaartje „verkocht". Doch nabestellen is mo gelijk. Zonder twijfel zal deze tentoonstelling en de belangstelling voor hun werk voor de patiënten een prikkel zijn tot meerdere en nog betere prestaties. Reeds den eersten dag kon men constateeren, dat de tentoonstel.:ng geslaagd is. Op verzoek is de tentoonstelling tot Nieuwjaar te bezichtigen. Zondagavond was 't voor onze Rederij kerskamer „Amicitia" een feestavond. Deze vereeniging toch vierde haar 75-jarig lustrumfeest, een feest, dat voor een dorps- vereeniging wel waarde heeft te worden her dacht. De zaal van den heer Schreuder was dan ook fiink bezet. De voorzitter, de heer F. Moerbeek, sprak de aanwezigen toe als volgt: „Zooals u allen weet bestaat Amicitia 75 jaar, een langen tijd om in een plaatsje als Schermerhorn een vei- eeniging zoolang in stand te kunnen houden Zooiets kan alleen bereikt worden door een drachtige samenwerking; alleen dan kan met gedu'd en energie groot gemaakt worden wat eenmaal klein was. Nog twee 'eden zijn in leven, welke ongeveer 50 jaar terug mee speelden ais werkend lid, n.1. mevr. Kuilman, wonende te Alkmaar en den heer Joh. Bur ger te St. Prncras. Mede is nog in leven ons eenig eerelid, de heer A Weeshoff te Alk maar, die ook veel voor de vereen:g:ng heeft gedaan en welke wij allen hier dan ook her denken. Het aantal stukken, die door Amici tia in die jaren zijn opgeveerd zou, wanneer de boekjes waren opgestapeld, een hoogte van enkele meters bedragen. Aanvankelijk is Amicitia begonnen met reciteeren en is later overgegaan tot het opvoeren van stukken. Zoo bestaat deze vereeniging thans 75 jaar Veel is er in die jaren gebeurd, wat allemaal te veel tijd in bes'ag zou nemen om de revue te doen passeeren. Ik wensch u daarom een gezelligen avond en open de eerste uitvoering in dit seizoen. De burgemeester, de heer B. Meindersma, sprak vervolgens de jubileerende vereeniging tóe. Spr. zeide, dat alleen door eendrachtig samenwerken het mogelijk is een vereeniging zoo lang in stand te houden. Voor een be langrijk deel hebben als leiders voor de uit voeringen daartoe bijgedragen de heer en mevr. Schreuder; ook een werkzaam aandeei hebben de heeren A. en P. Kluft, die door fa milie-omstandigheden hier niet aanwezig konden zijn. Spr. hoopte dat Amicitia nog lange jaren aangename avonden kon geven en schonk de jubileerende vereeniging een fraaie mand met bloemen. Als oudste lid dankte de heer Kan de fa milie Meindersma voor de gebrachte hulde. Na het zingen van een gemeenschappelijke feestzang Werd een tooneelstuk opgevoerd, hetwe'k wel in de smaak vie' van het publiek en wat dan ook keurig werd opgevoerd. Tijdens de jongst gehouden vergade ring der Algemeene Vereeniging van Bloem bollencultuur wijdde de voorzitter, de heer E. H. Krelage o.a. woorden van dank aan het adres van wijlen den heer A. B. Daans, be drijfsleider van de firma W. J. Eldering en Zoon te Limmen, die meer dan 50 jaar in haar dienst is geweest en zich onderscheiden heeft als winner van nieuwe crocus-variteiten en als een bekwaam vakman zich. verdienste lijk heeft gemaakt ten opzichte van het bloem bol lei;vak in het algemeen. Met het aanbreken van het midwinter getij siaat de duinstreek weer ouder gewoonte in het teeken der houtveilingen. Evenals de grasveilingen zijn de verkoo- pingen van hakbrand- en rijshout van oude datum. Of het rijshout duur is? We hoorden nog een tuinder zeggen: „Des zomers ontvangen wij geen geld voor onze peulvruchten, maar toch duur hout". Uitvoering zangvereen. „Crescendo." Maandagavond, lsten Kerstdag, werd door de gem. zangvereeniging „Crescen do" onder leiding van den heer Willem Hespe een concert gegeven in „Con cordia". Begonnen werd door het vrou wenkoor met het Vijfde Scheppingslied „De Vogelen", wat heel mooi gezongen werd. De solo werd hierin zeer ver dienstelijk gezongen door mej. Tr. Mul ler, terwijl de pianobegeleiding in goe de handen was van mej. Gr. de Bakker. Het zou ons te ver voeren om ieder nummer afzonderlijk te bespreken en willen wij verder nog noemen de liede ren door het vrouwenkoor gezongen „De Zee", „Mijn land" en vooral „Dorps- kinderdans" en „Speldenwerksterslied Deze nummers boeiden ons zeer. Mevr KooyBos begeleidde deze nummers op de piano. Van het gemengde koor willen wij noemen „Dag van toorn", een heel zwaar nummer, dat bijzonder goed ge zongen werd. „Crescendo" heeft zich weer eens van haar goede kant laten zion en getoond wat zij kan presteeren Vermelden wij verder liet optreden van den humorist Albert Klein, die voor een aangename afwisseling zorgde. De verschillende voordrachten werden met gevoel voorgedragen, terwijl ook de noodige humor niet ontbrak Tammer was het, dat de heer Klein af en toe minder goed verstaanbaar was. Noemen wij verder nog het optreden van „The Blue Jacks Band", die tijdens de pauze en na af loon voor gezel Kge muziek zorede. Deze Band deed het bij zonder goed. De zaal was in kerststemming ge bracht. „Crescendo" kan op een goed geslaagd concert terug zien, heel jammer was het dat zoo weinigen waren opgekomen om deze mooie uitvoering bij te wonen De zaal was maar matig bezet. PETTEN. Wij vernamen, dat ongewenschte bezoe. kers een groote hoeveelheid waschgoed van den heer J. V. alhier hebben weggenomen. Het waschgoed hing aan een lijn in de on« middellijke nabijheid van het woonhuis va» den heer V. SCHAGER6PIJO. De laatste dagen trekken groote koppeh wilde ganzen, sommige van meer dan 100 stuks, over ons dorp, komende uit noordelij ke richting. Zijn dit voorboden van nog meer strenge vorst? Uitgaande van de afd. Zijpe en Om streken van de Holl. Mij. van Landbouw, werd in „Het Wapen vail de Zijpe" alhief een z.g. praatavond gehouden. Voor een talrijk publiek besprak ir. Lie- nesch, rijkslandbouwconsulent voor Noord- holland de tot heden verkregen resultaten van de losforzuurvelden in Zijpe, benevens het inkuilen van gras naar de Finsche me thode in vergelijking met de Hollandsche werkwijze. Mede werd door den heer Lienesch be handeld de techniek van het conserveeren van gras. Het was een interessante en leerzame avond voor de vele aanwezigen. f Onze ijsclub vergaderde 22 December 's avonds 8 uur in café Mantel. Door afwezigheid van den voorzitter opende de vice-voorzitter, de heer Mantel, de jaarvergadering. Aangaande de notulen merkte de heer K. de Boer op dat hij het niet geheel juist vond dat niet-leden der ijsclub mee mogen doen aan de wedstrijden daar ze nog vaak met de prüzen weggaan. Medegedeeld werd dat niet-leden bij een wedstrijd inleggeld moeten geven. Ingekomen stukken. Van den heer D. Wit was een schrijven ingekomen dat hij wegens drukke werk zaamheden bedankte als voorzitter der ijs club en tevens als bestuurslid. Namens het bestuur zal aan den heer Wit een dankbetuiging worden gezonden voor de vele werkzaamheden die hij als bestuurslid voor de vereeniging heeft gedaan. Ook heeft a's bestuurslid bedankt de heer D. Leegwater Wz., deze, die zelf op de ver gadering aanwezig was, eveneens een har telijk woord van dank ontving voor alles wat hij in elf jaar voor de vereeniging heeft gedaan. Ontvangsten over 1933 met contributie van 19331934 te samen 202,3214. Uit gaven tot op heden met de uitgaven van den vorigen winter te samen 156.50K, zoodat er op 't oogenblik nog 45,87 in de kas is. Als het nog een poosje winter blijft zullen we het zuinig aan moeten leggen Bestuursverkiezing. Aftreden moeten dit jaar de heeren K. Ge'der en L. Mantel. Beiden werden herko zen en namen hun benoeming weer aan. In de vacatures ontstaan door het bedan ken van de heeren D. Leegwater en D. Wit werden benoemd de heeren Jb. Bas en P. Kort. Rondvraag. De heer D. Leegwater bracht het bestuur een woord van dank voor de aangename en prettige samenwerking die hier altijd heeft geheerscht, en hoopte dat de vereeniging steeds moge groeien en bloeien. De heer Jb. Kolder vroeg hoe het stond met de verbandtrommels en de dreggen. Geantwoord werd dat een verbandtrom- mei bij den heer K. Verdwaald bij de groote brug is, en een bij den heer A. v. Leien in den molen. Eveneens zijn daar de dreggen. Tevens is een dree bij de politie. (Evers). Aan den heer Wit zal worden gevraagd of de groote sneeuwschuiver die bij hem op zolder is daar mag blijven, waarvoor in de plaats de gemeente hem zoo noodig koste loos mag gebruiken. 23. Vriend Pedro scheen dit in volle ernst op te vatten. Hij nam zijn suikerbrood af, maakte n zijn beurt ook een diepe buiging en wees met één hand naar de deur van de kooL -4. „Na u, na u", zei Piet en in stilte dacht hij: wan neer ik achter dat heerschap kom te loopen, heb ik misschien kans om te ontsnappen. Pedro echter, die behalve zeer beleefd ook heel streng was in het vol brengen van zijn opdracht, greep Pietje daarom zon der complimenten bii zijn kraag en duwde hem het gangetje in.

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 6