^Buitenland Jietk éi School Onze Jiol Spoct VEILIG HANDEN. Twee menschen verdronken. HEVIGE STRIJD BIJ FOETSJAU. Maatregelen der mogendheden? HET NIEUWE JAPANSCHE VLOOTBOUWPROGRAM. JAPAN TART CHINA WEER. OPSTAND IN GEVANGENIS. HEVIGE KOUDE IN DE VEREENIGDE STATEN. E. A. C.—ALKM. BOYS 3—3. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 31 DECEMBER. Afdeelin* I. Aideeling HL le klasse. Tubantia—Heracles A G.O.V.V.Vitesse Wageningen—Ensched. Boys Enschedé -Hengelo Go Ahead—P E C. Afdeeling IV. Afdeeling V. NED. BIOSCOOPBOND EN HET B. U. M. A. N.B.B. heeft voorschrift vastgesteld. Naar aanleiding van de moeilijkheden, die ontstaan zijn tusschen den Nederlandschen Bioscoopbond en het Bureau voor Muziek- auteursrechten (Buma). als gevolg van de door den Bioscoopbond te hoog geachte ta rieven, welke het Buma voor het uitvoeren van muziek in de bioscopen in ons land heeft vastgesteld, is gistermiddag in de Industriee- le Club een drukbezochte ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoopbond ge houden. Naar wij vernemen is in deze vergadering besloten, het navolgend voorschrift vast te stellen: Van een nader door het hoofdbestuur van den N.B.B. vast te stellen tijdstip af zal in de bioscooptheaters in ons land geen muziek door één of meer musici uitgevoerd mogen worden en zullen er geen artisten mogen op treden. De bioscoopprogramma's zullen van dit tijdstip af uitsluitend mogen bestaan uit filmvertooningen, desgewenscht aangevuld met auteursrechtvrije gramofoonmuziek. Aanvankelijk luidde het voorstel, dit voor schrift te doen ingaan op 1 Januari 1934, doch in verband met de door het Buma te genover den Nederlandschen Toonkunste- raarsbond aangegane verbintenis, dat de bioscopen, die hun musici en artisten hand haven, niet vervolgd zullen worden, is het tijdstip, waarop gemeld voorschrift in wer king zal treden, aan de beslissing van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond overgelaten. DIERENMISHANDELING. Twee huzaren slaan een paard opzettelijk aan één oog blind. In de Alexanderkazerne te den Haag heeft zich een ergerlijk geval van dierenmishande ling voorgedaan. Een tweetal huzaren was er op uit, om eenige paarden de oogen uit te slaan. Volgens een ooggetuige moet de daad zijn gepleegd met het achtereinde van een sabei. Eén paard is aan een der oogen blind geslagen, terwijl een ander paard zoodanig werd geraakt, dat het in den ziekenstal moest •worden opgenomen. Op aanwijzing van den stal wacht zijn de beide huzaren gearresteerd en opgesloten in afwachting van het nader onderzoek Er bestond voor het ruwe optre den van de huzaren geen enkele reden Beide gearresteerden behoorden tot de lichting, welke Zaterdag a.s. met groot verlof zal gaan. DOODELIJK ONGEVAL OP HET IJS. Dinsdag is de ll-'arige Br. te Rijen zoo danig op het ijs gevallen, dat hij een zeer ernstige hersenschudding heeft bekomen en daaraan is overleden. YTCE-ADMIRAAL VAN HECKING COLENBRANDER f Den tweeden Kerstdag is te Wassenaar in den ouderdom van 73 jaar overleden de ge- pensionneerde vice-admiraal G. P. van Hecking Colenbrander. De thans ontslapen vlagofficier heeft ge durende bijna 4^ iaren deel uitgemaakt van het korps zee-officieren Den eersten Septem ber 1878 werd hij benoemd tot adelborst der le klasse en 2 jaren later bereikte hij den rang van luitenant-ter-zee 2e klasse. Na alle randen te hebben doorloopen, werd hii den len November benoemd tot vice-admiraal, in welken rang hii in Augustus 1916 den zee dienst met pensioen verliet. UITVOERBEPALINGEN. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat me ingang van 1 Januari 1934 een regeling getrof er. zal worden voor den uitvoer van: zinkwit, lithopoon en voorwer pen van aardewerk, fijn aardewerk, éénkleu- rig, ingericht om te v orden ingebouwd en te worden aangesloten aan een water- of af voerleiding en bestemd voor hygiënische doel- eirden (badkuipen, waschtafels e.d Voor den uitvoer naar Duitschland van deze artikelen zullen certificaten worden af gegeven Met de uitgifte van deze certificaten is belast de leiding van het Crisis In- en Uitvoerbureau. Voorts is bepaald, dat met ingang van 1 Januari 1934 certificaten zullen worden uit gegeven voor den uitvoer naar Duitschland van versche, niet bevroren zeeviseh. met uit zondering van haring. Deze certificaten zul len slechts worden afgegeven voor den uit voer van visch. aangevoerd in een Neder- landsche haven d->or Nederlandsche vis- schersvaartuigen. Met de afgifte dier certifi caten is belast de heer W. J. J. Janssens, in specteur der Visscherüen, hoofd in het le dis trict te 's-Gravenhage. EEN 50-JARIGE FABRIEK. Mr. dr. Louis Regout, directeur der porse lein- en muurtegelfabriek Mosa te Maas tricht ontving bij gelegenheid van het 50- jarig bestaan dier fabriek van den paus de orde van St. Gregorius \an de leden van het personeel keerde de d; jctie als feestgeschenk een bedrag van J 10.000 uit. In de ziekenkas werd eveneens if 10.000 gestort, terwijl voorts besloten werd een onderling pensioenfonds op te richten. EMIGRATIE VAN TUINDERS NAAR CANADA. De Stichting Landverhuizing Nederland deelt het volgende mede: In aansluiting aan reeds vroeger hierover geplaatste berichten wordt hierbij medege deeld, dat in het a.s. voorjaar de gelegenheid bestaat tot plaatsing van een I9-tal tuinders gezinnen in een veenpolder, in een vrij dicht bevolkte streek, op circa 60 K.M. ten Noor den van Toronto, Ontario. De Stichting Landverhuizing Nederland heeft een optie verkregen voor de plaatsing van een 150-tal gezinnen, waarvoor in 1934 negentien bedrijven ter groote van circa 4 H.A. gereed Worden gemaakt. Deze polder leent zich in het bijzonder voor volle grond groentencultuur. Deze bedrijven worden opgeleverd ge ploegd en geëgd, met een driekamershuis er op gebouwd. De ligging is gunstig ten opzichte van den afzet, terwijl goede verkeerswegen den pol der met het afzetgebied verbinden. Een 14- tal Nederlanders heeft zich daar reeds geves tigd. die goede resultaten hebben behaald. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de stichting Landverhuizing Ne derland, Bezuidenhoutscheweg 97 te 's-GTa- venhage. VIER INBRAKEN TE OSS. De misdadige elementen te Osse heb ben de reeks misdrijven gedurende de Kerstdagen in den nacht van Dinsdag op Woensdag aangevuld met vier inbra ken. Zij zijn op bijzonder drieste wijze te werk gegaan, doch zij waren niet for tuinlijk, daar de buit zeer gering was. De bevolking van Oss, bevreesd voor diefstal, deponeert haar geldswaarden op veiliger plaatsen. De eerste inbraak vond plaats Dins dagavond 10 uur bij den landbouwer van Ballegoi in de Ganzensteeg. De man ontdekte bij zijn thuiskomst, dat hem een veertig kippen waren ontstolen. Hij deed onmiddellijk aangifte bij de ge meentepolitie. Het ingestelde onderzoek bleef echter zonder resultaat. Eenige uren later werd de politie op nieuw gewaarschuwd, dat een inbraak was gepleegd ten huize van den café houder De Groot aan den Lithschenweg. Daar hebben de indringers niet de noo- dige voorzichtigheid betracht en teveel gerucht gemaakt. De bewoner ontwaakte en ging kijken wat er aan de hand was. Bij zijn nadering kozen de onbekenden het hazenpad. De inbreker vluchtte door een opgeschoven raam aan de ach terzijde van het huis en wist te ontko men. In de woning wordt niets vermist. Voorts is in denzelfden nacht onge veer 2 uur een soortgelijke poging tot diefstal geschied ten huize van den landbouwer Nederkorn aan de Middel- donkschestraat. De vrouw des huizes werd door gestommel in het woonver trek gewekt en dacht onmiddellijk aan inbrekers, waarop zij zich onversaagd naar de huiskamer begaf. Bij haar komst vluchtte een man door het open staande raam naar buiten. Dc kordate vrouw snelde den vluchteling na en slaagde erin hem bij den arm te grijpen. De indringer wist zich echter los te ruk ken en te ontkomen. Hij had nog geen gelegenheid gehad iets te stelen. Opnieuw is verder getracht een slag te slaan in het winkelpand van den manufacturier J. van Grunsven in de Verlengde Torenstraat. Door openschui ving van een raam aan de achterzijde verschafte men zich toegang tot de wo- ning. Het geheele huis werd overhoop gehaald. Alle kasten en laden werden doorzocht en den inhoud over den vloer versnreid. Het kasregister in den winkel werd opengebroken. Daarin was echter geen geld. De spaarpotten van de kin deren zijn gestolen. Verder was in het perceel geen geld aanwezig. De inbre kers hebben zich te goed gedaan aan een respectabele hoeveelheid lekkernijen uit keuken en kelder. De heer van G. ont dekte de inbraak nog denzelfden nacht en deed onmiddellijk aangifte bij de po litie. Deze stelde een uitgebreid onder zoek in. Tot nu toe bleven de nasporin gen vruchteloos. DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. De bespreking van de directie der Ne derlandsche Spoorwegen met den perso- neelraad, welke heden Donderdag zou worden gehouden, is uitgesteld tot 2 Januari. HET HAKENKRUIS. In den nacht van Dinsdag op Woens dag hebben onbekend gebleven personen aan de achterzijde van het Koninklijke Paleis te Amsterdam eenige hakenkrui zen geschilderd Woensdagochtend zijn de.teekens door de manschappen van de militaire politie en door de stadsreini ging verwijderd. BRANDSTICHTING IN DE TELEFOONCENTRALE? De monteur vrijgelaten. In verband met het gebrek aan vol doende bewijzen voor de schuld van den monteur, is deze gistermiddag om drie uur in vrijheid gesteld. Het politie-onderzoek in deze zaak wordt evenwel onverzwakt voortgezet. Café-bakkerij uitgebrand. Gistermiddag te omstreeks vier uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in het café, annex bakkerij van den heer A. Beekman te Hoenderloo, gemeente Apel doorn. De Apeldoornsche brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon door gebrek aan water niets uitrichten. Door de gunstige windrichting kon de bakkerij behouden blij ven. Overigens brandde het geheele pand uit. VERKE£RSQNGEVAIL*N De uit de richting van S uiskil komende auto van den opzichter bij den rijkswater staat, den heer J. de Jonge te Terneuzen, waarin mede gezeten waren diens vrouw en de 25-jarige mej Leunis, eveneens uit Ter- neuzen, is gisternacht in het kanaal gereden tengevolge van het gladde wegdek. Door het inslaan van een ruit kon de heer De Jonge, die zelf chauffeurde. den auto verlaten Zijn echtgenoote en mej. Leunis, die achterin ge zeten waren, zijn verdronken. Mevrouw de Jonge was 40 jaar oud: het echtpaar had geen kinderen. Aanrijding met óoodelijken afloop. Gisteravond vond te Stadskanaal (Gron.j een ernstige aanrijding plaats, waarbij een slachtoffer te betreuren viel. De bejaarde landbouwer A Brouwer wilde bij het hoofd station den weg oversteken, doch bemerkte blijkbaar niet, dat een auto in snelle vaart naderde. De bestuurder zag het gevaar en remde uit alle macht, doch kon niet verhin deren, dat B. gegrepen werd en tegen den grond gesmakt werd. Ernstig verwond werd het slachtoffer opgenomen en naar zijn wo ning vervoerd. Daar is B. zonder tot bewust zijn te komen aan de gevolgen van de beko men verwondingen overleden. VERLENGING VAN DEN WAPENSTILSTAND AANVAARD. De Volkenbond heeft telegrafisch bericht ontvangen van de Chaco-commissie, dat zoo wel Paraguay als Bilivia hebben toegestemd in verlenging van den wapenstilstand tot 14 KORTE BERICHTEN. Tijdens een vechtpartij, welke hij gisteren met een tweetal onbekende personen op de Hoefkade, te 's-Gravenhage had, is aan een bewoner van de Jacob Marisstraat aldaar een portefeuille, inhoudende een bedrag van 300 ontstolen. Te Vlissingen heeft de politie een 18-jarigen jongen uit Rotterdam aangehou den, die diefstal gepleegd zou hebben ten nadeele van zijn moeder. Te Middelburg en Vlissingen maakte hij goeden sier. Bij zijn aanhouding had hij nog 300 verstopt in zijn sokken. Een 61-jarige bootsman, die misstapte, toen hij in het IJ van het ss. Drechtstroom wilde gaan, is verdronken. Gisteren is in den ouderdom van 51 jaar te Loenen aan de Vecht over leden de heer R. A. H. A. van de Velde, burgemeester dier gemeente. Gedurende de Kerstdagen heeft de Nederlandsche Zionistenbond zijn 34e algemeene vergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer F. Bern- stein. 30 NST rijden kan bij uitzon dering geen kwaad rijden rs eekrter aftijd goed en dus beier In den loop van gisteren hebben bij Foetsjau heftige gevechten plaats gehad tus schen de Chineesche regeeringstroepen en de Foekientroepen. Drie militaire stoomschepen der Foekientroepen zijn vernietigd. De Chineesche militaire autorteiten deelen mede, dat de regeeringstroepen eenige forten bij Taisjoenmin in bezit hebben genomen. De verliezen aan beide zijden zouden zeer groot zijn. In verband met den luchtaanval op Foetsiou hebben de Japansche autoriteiten daar haar concul-generaal om beschermings maatregelen verzocht. De Japansche consul- generaal heeft zich op aanwijzing van zijn regeering onmiddellijk in verbinding gesteld met den Amerikaanschen consul-generaal en andere buitenlandsche luchtvaart-autoritei ten. Het nieuwe Japansche vlootbouwprogram voorziet in den bouw van twee kruisers, twee vliegkampschepen, 14 torpedoboot jagers en vier duikbooten. Deze schepen zullen in de jaren 1937/1938 gereed zijn. Bovendien zai nog een aantal hulpschepen worden op sta pel gezet, o.m. drie olietankschepen, een schip voor herstellingen, vier duikbootjagers, 1 mijnlegger en 16 kleine torpedobooten, waar voor bij het Londensche vlootverdrag geen bizondere beperkingen worden gemaakt. Ten slotte zullen eenige oudere eenheden worden verbouwd. De marinebegrooting voor 1934/35 is vastgesteld op 347 millioen Yen voor de loopende uitgaven en op 431 millioen Yen voor het vernieuwingsprogram voor de jaren 1934/38. De Japansche admiraliteit had in oorsprong 680 millioen gevraagd voor 1934/35 en 670 millioen voor het vernieu wingsprogram. Van Chineesche zijde wordt verklaard, dat de leiding der Japansche strijdkrachten, die momenteel opereeren in Noord-China, zich zou hebben uitgesproken voor de bezet ting door Japan van alle Chineesche gebie den buiten den Grooten Muur, Mongolië in begrepen. Hoewel dit nog niet is bevestigd, wordt van andere zijde gemeld, dat de Ja panners een proclamatie hebben uitgevaar digd, waarin zij Mongolië opeischen. De proclamaties zouden als plakkaten zijn aangeslagen in Chineesche steden ten Noorden van den Grooten Muur door de Japansche troepen, die het Oostelijk ge deelte van de provincie Tsjahar hebben be zet. Uit Tegucigalpa in Honduras in Midden Amerika wordt gemeld dat de gevangenen in de Santa Rosa-gevangenis aldaar gisteren in opstand zijn gekomen en een poging de den om uit te breken. Zij bestormden een arsenaal, maakten zich meester van wapens en vielen de bewakingstroepen aan, waarbij tijdens het hevige gevecht aan beide zijden personen gedood en gewond werden. Ten slotte konden de gevangenen ontwapend worden en werd de rust hersteld. In ht Noordelijke deel der Vereenigde Sta ten heerscht een hevige koude. Er is op tal van plaatsen de laagste temperatuur sedert 50 jaren geregistreerd. In Illinois Iowa, Noord- en Zuid Dakota, Michigan, Wiscon- sin werden temperaturen gemeten van 26 tot 35 graden Celsius beneden het vriespunt. Uit Minnesota wordt gemeld, dat het daar zelfs 44 graden heeft gevroren. Te Chicago is de temperatuur 23 graden beneden het vriespunt. 12 personen zijn doodgevroren. De vereeniging voor r. k. meer uitgebreid lager onderwijs heeft gisteren te Utrecht haar twintigste algemeene vergadering ge houden. BENOEMD. Tot onderwijzeres aan de chr. school te Wijk aan Duin, hoofd de heer Runia, is be noemd mej E. K. Ligtenberg, werkzaam aan een gelijke onderwijs-inrichting te Heems kerk. AFSCHEID MEJ. VAN OOIJEN TE KOEDIJK. Zaterdag was het een zeer belangrijke dag in onze openbare school. Mej. van Ooijen verrichtte deze dag haar laatste werk aan onze school, een zeer gewaardeerde leer kracht ging er heen. Alle kinderen en het volledig personeel kwam in een lokaal bijeen, en het hoofd der school, de heer Stuffers, gaf een overzicht van het werk van mej. Van Ooijen, waarvoor zij alle lof ontving. Hierna werd zij door de kinderen met een toepasselijk lied toege zongen. Nu werden als aandenken mooie geschenken aangedragen, bestaande uit een salontafel, een presenteerblad, een bloeiende cyclame met sierpot. Nadat de heer Stuffers nog eenige waardee- rende woorden en de beste wenschen voor de toekomst gesproken had, dankte mej. Van Ooijen zeer onder den indruk voor de ge schenken en de huldiging. Men eindigde met een „lang za; zij leven". Mej. Van Ooijen onthaalde de kinderen. Koedijk verliest een beste leerkracht, en vraagt: Zal er een ander komen? DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Hcoger beroep. Het Hoog Militair Gerechtshof te Batavia heeft de behandeling voortgezet in hooger be roep van de zaak van de eerste muitersgroep van de „De Zeven Provinciën" (Kawilarang C.S.). Bij het hooren der getuigen is, naar Aneta aan het Hbld. meldt, op verzoek van den ver dediger der gedagvaarden aan den luitenant ter zee Van Hemert de vraag gesteld of des tijds te Oleh Leh voldoende hulp in de buurt aanwezig geacht kon worden. Requisitoir volgt op 29 dezer. MASSA-WAANZIN. Excessen in Riouw. De regeering te Buitenzorg ontving een telegram van den resident van Riouw, geda teerd 25 Dec., waaruit blijkt, dat te Parit Djawa tien mannen en een vrouw gearres teerd moesten worden, aangezien zij collectief in een toestand van verstandsverbijstering verkeerden. De door 1 en gepleegde excessen hadden tot droevig resultaat, dat drie man nen mishandeld waren en de bewoners van Parit Djawa gevlucht waren. De resident seinde, dat hij naar de plaats van het gebeurde vertrok teneinde een onder zoek naar het gebeurde in te stellen. De ver klaringen, die in deze zaak tot dusverre waren afgelegd, zijn voorloopig te verward aldus een Aneta-bericht aan het Hbl. om een inzicht in den vang van zaken te ver krijgen. Verwacht wordt intusschen. dat de orde en de rust spoedig zullen wederkeeren. Voetbal. Het is de Alkmaarsche Boys op eigen ter rein, voor den K N.V.B.-beker, niet mogen gelukken van het Utrechtsche E.A.C. eveneens een vierde klasser met goede positie op den ranglijst te winnen. En toch plaatsten de Boys zich ondanks het behaalde gelijke spel in de volgende ron de. Zooals voldoende bekend zal zijn, lootte ook deze Alkmaarsche vereeniging eveneens een uitwedstrijd, doch de betrokken Utrecht sche vereeniging gaf de voorkeur aan een omzetting, waarbij zij tevens het nadeel naast het gelijke spel ook nog van een vreemde omgeving had. Het strekt de Utrech tenaren dan ook ongetwijfeld tot een eer, dat zij het nog tot een puntenverdeeling hebben weten te brengen, wat niet alleen een aardi ge, doch tevens een verdiende prestatie is. Het samenspel der gasten was stellig niet van een minder goed gehalte en hun goede epen aanvallen vooral op links waren door hun snel karakter vaak uiterst gevaar lijk en vooral de linksbuiten viel sterk op. Merkwaardig toch. Bracht het aanvals- werk van dezen laatstgenoemden speler veel gevaar, die van zijn Alkmaarsche collega, waren voor het grootste gedeelte gevaarloos. Weliswaar waren de doorbraken goed, doch op het juiste moment, waarbij een voorzet voor het Utrechtsche doel veel verwarring gesticht zou hebben, bleef door te veel, soms veel te veel individueel spel, gevaar en daar bij een gewenscht doelpunt uit. Vaak wist de kleine en ongetwijfeld handige linksbuiten als triumphator uit den strijd te voorschijn te komen, doch dan vonden zijn voorzetten steeds een volledig en goed opgestelde E.A.C defensie, die dan alle gevaar wist te bezwe ren. Het onproductieve werk van deze wing was dan ook ongetwijfeld mede oorzaak, dat meerdere doelpunten uitbleven. Wat erger washet individualisme sloeg zelfs over op enkele overige teamgenooten en zelfs d<- linksback die over het geheel genomen goed werk deed zondigde hieraan enkele malen. Vooral dit laatste was dan een ge vaarlijke onderneming, temeer, daar de inval ler-rechtsback die ook thans Houtkooper verving nog geen eerste elftal Ier blijkt te zijn. Zijn ingrijpen en wegwerken is nog niet altijd even zuiver. Ook het doel was door een reservist bezet, die, en vooral na de rust ver dienstelijk en betrouwbaar werk liet zien. Evenals bij de eerste beker-ontmoeting toen men ook in de verdediging het invallers systeem moest toepassen, maakte de anders zoo hechte Alkmaarsche defensie, ook nu eeg niet altijd even betrouwbaren indruk en wij achten een andere proefneming indien Houtkooper niet van den partij zou kunnen zijn zeer raadzaam Echter ook in deze ontmoeting hebben de Boys blijk gegeven over een goede balbehan. deling te kunnen beschikken, gevaarlijke aan. vallen op te zetten, doelpunten te maken es te voorkomen en juist daarom kan men de nog komende competitiewedstrijden met ver trouwen tegemoet zien. Over den wedstrijd, kunnen we betrekkelijk kort zijn. Reeds na drie minuten hebben de bezoekers al succes, als hun snelle linksbuiten den Alkmaarschen rechtsback te vlug af is en scherp en hoog kan voorzetten. Keesen kan niet bij het leder en de toeloopende rechtsbinnen scoort het eerste doelpunt, 01. De Boys laten zich geenszins ontmoedigen en vallen geducht aan en het is Brouwer, die uit een scrimmagf den stand gelijk maakt. Nogmaals kopt Boots goed in, doch de doelwachter staat op de goede plaats om erger te voorkomen. Nadat het doel der gastheeren nogmaals een fe. nauwd oogenblikje doorleefde, volgen enkele* corners op het Utrechtsche doel, waaruit de gastheeren tenslotte de leiding nemen. Een goed genomen corner van Indri, wordt we derom tot corner verwerkt. Nu mag de Grand het eens probeeren, die eveneens goed voor- zet. Een kort heen en weer getrap, dan een handig pasje van Kwadijk en Indri brengt den stand op 21. Van der Hilst laat weer een van zijn door braken zien, doch zijn schot gaat tegen den lat en kan worden weggewerkt. Enkele goe de wederzijdsche aanvallen leveren niets op Nadat Kwadijk juist in de keeper's handen schiet, krijgt Indri opnieuw een corner te ver werker, die door Boots rakelings wordt naastgekopt. Een goede doorbraak besluit Indri met een schot juist in het zijnet. De aanvallen op het Boys-doel leveren niets op. Aan den anderen kant gaat 't beter. Indri zet vlug voor, de vrijstaande Boots stopt en schiet in, 3—1 Even later is het rusten. Na de rust tappen de gasten, mede door het iets lauwere spel der Boys, uit een ander vaatje Succes blijft echter voorloopig nog uit. ok aan Alkmaarsche zijde wil het niet lukken. Een corner van de Grand wordt door Kwadijk over gekopt en een handig schepbal- letje van Indri gaat juist naast. De Utrechte- naren zitten ook niet stil en zoo zien we doel man Keesen enkele goede en harde schoten verwerken. Een goede Boys-aanval met keu rig combinatiewerk van Indri en Kwadijk stelt Boots in de gelegenheid te doelpunten! Het doelpunt wordt echter wegens buiten spel geannuleerd. Een even goede aanval wordt besloten met een schot van Kwadijk dat juist naast ging. Het is dezelfde speler, die uit een voorzet van Indri rakelings naast kopt en 'n harde schuiver tot corner ziet wer- w, ?e.n anderen kant gaat 't gemakke- lijker. Vel kan Keesen enkele raaien goed redden, doch kan 'n 32-stand niet voorko men. Nog vijf minuten zijn te spelen als fc.A.C. gelijk maakt (33) en zonder veran- dering komt het einde nog onverwachts met een puntenverdeeling BEEN GEBROKEN. Ma ndagmiddag brak de kieper van R E V., de R.K. voetbalclub te De Rijp, zijn beeti tijdens het spelen. Medische hulp werd terstond verleend. Ze klasse A KinheimZeeburgia 2e klasse B E.D.O.—B.FC. 3e klasse A K V VAssendelft O.S.Vj)€ Meteoor Reserve 2e klasse A R.C.R. 2—V.S.V. 2 Afdeeling 11. le klasse Excelsior—K F.C. Eerste klasse. LONGA—N.AC. BleijerheideNOAD. EindhovenMiddelburg M V.V—P S.V. B.V.V.Willem II. G.V.A.V.Velocitas. Friesland—Frisia uitgesteld. AchillesLeeuwarden. AlcidesBe Quick. Friesland—Sneek. BEKERWEDSTRIJDEN. O D E A F C., terrein A.F.C. D.J.K.—Succes. (Sportkroniek). Kolven. WEDSTRIJDEN TE LANOENDIJK- Bij de te Bioek op Langendijk gehouden driedaagsche kolfwedstrijden, waarvoor groote belangstelling was, was de uitslag de volgende: le klasse: 1- J. Goet te Alkmaar 261 p- 2. PMolenaar te Zuidscharwoude 257 p. 3. T Ru.leboom te Noordscharwoude 256 p. Serieprijs P. Gelder te Oudkarspel 56 p. 2e klasse 1. L. Stokman te Oudkarspel 239 p. 2. C. de Vries te Alkmaar "^l*' 3. J. Zijp ie Zuidscharwoude T» Serieprijs T Kostelijk te N.-Scharwoude 57 p. 3e klasse 1- J- du Burck te Zuidscharwoude 207 p. 2- J. Leeuwerik te Zuidscharwoude 198 p. 3. J Hink te Oudkarspel 7?'*' Serieprijs H. Kuiper te N.-Scharwoude 49 p-

Alkmaarsche Courant | 1933 | | pagina 8