ALKMAARSCHE COURANT SPORT EN WEDSTRIJDEN. Wij voetballen weer MOORD OP ABBOISHALL $£ui£teton No. 5 ZATERDAG 6 JANUARI 1934 Belangrijke wedstrijden in alle afdeelingen. Ajax naar Feijenoord; Stormvogels naar K.F.C.P.E.C. naar Go Ahead Zuidelijke derbies. D.W.S.-Alcmaria. Alkmaarsche vierdeklassers spelen thuis. DE DERDE KLASSE A. DE VIERDE KLASSERS. HET PROGRAMMA. Een belangwekkend programma. K. F. C.Stormvogels Go aheadP. E. C. twee «1 dcrbics" Be Quick aan den kop ONZE TWEEDE KLASSERS. En tenslotte zal Zeeburg-ia een goede kans krijgen, om eindelijk ook eens weer te win nen. De Whites ontvangen W.F.C., dat toch niet zoo sterk is, dat een Zeeburgia-zege bij voorbaat uitgesloten is. o In de B-afdeeling gaat Blauw-Wit in het Stadion Hercules bekampen en de Amster dammers zijn verplicht om te winnen. Anders zou de eerste plaats ingenomen worden door Velox, dat thuis tegen D.O.S. speelt. Intus- schen is dat een plaatselijke wedstrijd, zoo- g heel i E.D.O.Bloemendaal heeft ook al het ka- dat Velox nog heel erg moet oppassen. rakter van een „derby", maar de thuisclub is wel zoo sterk, dat ze de derde plaats zal blij ven innemen zonder meer verliespunten. V.V.A. zal probeeren, om thuis van B.F.C. te winnen en al is de kans klein, ze is er en de Amsterdammers moeten van de gelegen heid profiteeren! In de derde klasse A ontvangt Hollandia D.W.V. Wellicht, dat de Hoornsche club zich in deze rustperiode versterkt heeft en dus een kleine zege op D.W.V. kan1 behalen, maar voorloopig zullen wij maar rekenen op een D.W.V.-overwinning. De Kennemers gaan bij O.S.V. op bezoek. Ook al een zware wedstrijd voor beide par tijen en belangrijk ook. Een puntenverdeeling zou wel eens het resultaat kunnen zijn van dezen wedstrijd. De Meervogels krijgen een kansje, om thuis van de Meteoor te winnen en Assendelft zou in eigen home best eens kunnen winnen van het niet al te sterke K.V.V. Maar dan zou Helder verstandig doen, om thuis van Pur- mersteijn te winnen, wat ook niet onmoge lijk is! Onze Alkmaarsche vierde-klassers spelen beiden thuis. Alkmaar ontvangt Schagen dat van ongeveer gelijke kracht is. Een punten verdeeling zou dus niet onwaarschijnlijk zijn, al meenen wij, dat de Alkmaarders een kansje hebben op beide puntjes. De Boys krijgen bezoek van D.T.S. en hier durven wij wel een vrij zekere thuis-overwin- ning voorspellen. Tenminste, als de verdedi ging van de Boys weer op kracht is gekomen. Want daar zaten een vorige keer nog al eens lekken is. UitgeestSucces is een strijd om de tweede plaats. Beide clubs zijn van gelijke kracht, zoodat een puntenverdeeling niet onwaar schijnlijk is. Vrone krijgt Texel op bezoek. Ook al een strijd tusschen vrijwel gelijke krachten en dus ook al een mogelijkheid op een gelijk spel. D.W.S.—Alcmaria (de Lang) 4e klasse A: AlkmaarSchagen (Assink) Alkm. BoysD.T.S. (Dorjée) Reserve 2e klasse A: Alcmaria II—K.F.C. II (Koorstra) Reserve 3e klasse A: Alcm. IIIHollandia III (v. d. Hoven) Junioren: HollandiaAlcmaria (Kühne) WAARAAN K.F.C. HAAR SUCCES TE DANKEN HEEFT. Nu men het allerwege over verbetering van het spelpeil heeft en over de verschillende systemen en tactiek van het Hollandsche spel, leek het ons, aldus de Sportkroniek, wei interessant om eens na te gaan, hoe de Koogsche le klasser K.F.C. er in geslaagd is, om het met haar bescheiden kwantiteit spelers tot die hoogte te brengen, waarop zij thans staat en door 6 achtereenvolgende overwinningen zoo de aandacht op zich heeft weten te vestigen. Wij hadden daartoe een onderhoud met een der vooraanstaande be stuursleden en op onze vraag hoe het kwam, dat zijn club sedert haar intrede in de le klas zulke vorderingen had gemaakt, antwoordde hij: Dit is in de eerste plaats te danken aan het feit, dat wij gedurende ons eerste-klasse- schap vrijwel steeds met hetzelfde elftal kon den uitkomen. Verder komt daarbij, dat, toen wij naar de le klasse promoveerden, wij da delijk een trainer in onzen dienst genomen hebben (een Engelschman), onder wiens lei ding onze jongens nu reeds vier jaar onaf gebroken trainen. Dan hadden wij het voor recht om een kern in ons elftal te hebben, die voldoende aanleg had om zich onder deze leiding technisch en tactisch zoodanig te ontwikkelen, dat een vergelijking met de meeste le klassers niet in ons nadeel uitviel, Voorts hebben vijf van onze spe'prs geruim en tijd onder training gestaan van Glenden- ning, wat ook niet wei nip beeft bij gedragen om de techiek van onze spelers te verbeteren. Vooral Knuiver, Bley en Jb. Mol hebben 'n dien tijd intensief getraind en hun spel werd zienderoogen beter. U schrijft dus het succes van uw club hoofdzakelijk toe aan het oefenen? Inderdaad, wij waren van meening dat er, bij intensieve training, met onze ploeg wel wat te bereike was. Wij hebben onze jongens daarop bij herhaling gewezen en in dit op zicht hebben wij geen klagen. Onze spelers komen vrij geregeld winter en zomer door ter training, 't Winters 's avonds hebben we ons terrein daarvoor speciaal verlicht. En een verheugend verschijnsel is het voorts, dat juist die spelers, die de training het meest noodig hebben, geregeld komen trainen. Dit is m i. een van de oorzaken, dat onze ploeg thans zoo'n goed geheel vormt. Afgezien van het belang van de training, acht ik het voorts een voorname factor, dat onze spelers veel contact met elkaar hebben en de trainer vele malen in de gelegenheid is theoretische aanwijzigingen te geven ov^r een eventueel te volgen tactiek van een enkelen speler, een bepaalde groep, of van het geheele elftal. Dit geschiedt trouwens pas de laatste twee sei zoenen, want daarvoor was de trainer er slechts op beducht de techniek te verbeteren, want een bepaalde tactiek kan men spelers niet opdringen, wanneer zij niet over een be hoorlijke techniek beschikken. Een voetballer is in dit opzicht het best te vergelijken met een muzikant, die slechts dan aandacht aan zijn voordracht kan wijden, indien hij een stuk technisch meester is. Hoe verklaart u, dat K.F.C. in de eerste wedstrijden zoo weinig succes had? Dit kwam, omdat er naast de reeds ge noemde factoren, die bij voetballen een rol spelen, het geluk een niet onbelangrijke plaats inneemt en dezen factor hadden wij in die wedstrijden niet op onze hand. Uit deze wedstrijden hebben wij voorts geleerd, dat men niet eerder een bepaalde tactiek tegen een tegenstander kan toepassen, alvorens men met diens speelwijze eenigszins op de hoogte is. In den eersten wedstrijd b.v. tegen V.U.C. lieten wij ons volkomen verrassen. De Hagenaars maakten toen vijf doelpunten. Het spreekt vanzelf, dat een herhaling hier van moest worden voorkomen en bij den returnwedstrijd in Den Haag werd het juiste tegenspel gegeven met het gevol, dat V.U.C. geen enkel doelpunt wist te maken. De veronderstelling van v. E. in zijn wedstrijdverslag, dat deze tactiek wellicht onbewust werd toegepast, was dus niet jusst. Ja zeker, onze trainer had wel degelijk met onze spelers de te volgen tactiek bespro ken; zij werd inderdaad door ons elftal toe gepast. En nu wij toch spreken over de huidige competitie konden wij onze lust niet bedwin gen om eens te informeeren naar de alge- meene opinie in de K.F.C.-kringen omtrent de kans van K.F.C. Persoonlijk ben ik nogal optimistisch gestemd. Ik heb alle wedstrijden van K.F.C. gezien en dus ook al onze tegenstanders; ik ben van meening, dat geen enkele tegenstan der bepaald sterker is dan ons elftal. Wel lijkt ons programma zwaarder dan dat onzer concurrenten, o.a. uit nog tegen H.B.S., D. H.C. en D.F.C., doch tot nu toe hebben wij' in uitwedstrijden maar 2 punten verspeeld, zoodat wij ook ten opzichte hiervan niet al te pessimistisch behoeven te zijn. Wanneer wij Wij beginnen een nieuw jaar, ook in ons voetbalwereldje. 1933 heeft afge daan, 1934 is begonnen. En evenals overal, heeft men ook in de voetbal wereld elkaar het beste beloofd; men heeft, plannen gemaakt voor een nieuw jaar, dat natuurlijk minstens even goed, vaak echter beter moet worden dan het afgéloopen jaar. Dat laatste maakt het voor eer. over zichtschrijver tamelijk lastig. Want wat zullen de clubs, die eenige maanden achtereen teleurgesteld hebben, nu doen. Ze willen hoogerop, willen winnen Maar zullen ze nu plotseling uit een ■ander vaatje tappen, zullen ze plotseling voor, tal van verrassingen zorgen Bovendien, de ijsperiode en de feest dagen in December hebben er voor ge zorgd, dat de voetbal een tijdje opgebor gen werd. Er is dus een korte vacantie geweest. Welnu, wat is er in die vacantie gebeurd. Natuurlijk is er getraind, en even natuurlijk is er gesproken over de situaties, in de competities ontstaan Si tuaties, die gehandhaafd moeten blij ven, ofdie veranderd moeten wor den; Men ziet, het is voor een voor-be schouwing nu niet precies het juiste moment, 't Is net, of wij weer staan aan het begin van de competitie. Intusschen, het nieuwe jaar zet in met een prachtig programma, dat voor zeer vele clubs van groot belang kan zijn. Om met afdeeling I maar weer te be ginnen, daar komen de vier leiders twee aan twee tegen elkaar in t veld: Ajax tégen Feijenoord en Sparta tegen V S V Ajax is in zooverre veilig, dat het best eens kan verliezen, zonder dat de eerste plaats gevaar loopt. De Amsterdammers gaan naar Feijenoord, dat in den eersten wedstrijd met 7—1 verpletterd werd. Feijenoord wil dus revanche hebben, maar of het lukken zal, is een ande re vraag. De voorhoede der Rotterdam mers lijkt ons niet krachtig genoeg, ter wijl de backs zeker niet sterker zijn dan de Amsterdamsehe achterspelers O.i. zal de strijd gaan tusschen een Ajax- voorhoede en een Feijenoord-midden- linie en onder deze omstandigheden kunnen wij nog niet aan een Rotter- damsche zege gelooven. Sparta trekt naar V. S. V. Voor ons staat Sparta nog altijd 'en beetje te hoog op de ranglijst en vooral nu er uit ge speeld wordt, kunnen wij de Rotter dammers weinig hoop geven. De drie overige wedstrijden kunnen van belang zijn voor de bezetting der onderste plaats. Wel is de strijd H F C. Z F C. daar nog niet onmiddellijk bij betrokken, maar men kan niet weten. H. F C. zou dus verstandig doen, om maar te winnen, doch wij gelcoven, lat de Zaansche ploeg te sterk is voor de club van v. d. Meulen, die nelaas niet meer onder de lat zal staan. A. D. O. ontvangt het zich eenigszins herstellende 't Gooi en heeft dus een zware dobber Mocht de Haagsche ploeg, gesteund door de eigen omgeving win nen, dan ziet het er voor 't Gooi heel leelijk uit. O.i. kan A. D O. een kleine zege behalen. Rest nog H. D. V. S.Haarlem, waar van vooral Haarlem de puntjes erg noo dig heeft. Maar nu reeds op eigen veld van de Schiedammers werd verloren, gelooven wij niet, dat Haarlem een suc ces zal boeken. ten Detective verhaal door PHIIIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H A C S 51) Hij deed de deur op slot, rustig, zooals het gevecht ook rustig geweest was. 't Ware beter voor hem geweest als het gevecht lawaai had gemaakt. Hij kleedde zich uit tot hij naakt was. Toen, naakt zooals hij geboren was, ontkleedde hij dat ding, dat daar uitge strekt lag, dat zijn broer geweest was. Hij trok zelf het vuile linnengoed en de muffe kleeren aan, de afgedragen schoenen. Nog akeliger, hij kleedde het lijk in zijn goede kleeren. Zorgvuldig deed hij het, tot zelfs het fcnoöpen van het zwarte strikje. En den ge- heejen tijd was daar, terwijl hij dien af schuw had, verwondering over de verbazing wekkende gelijkenis van het gezicht en lichaam van dat ding en hemzelf. Want half broeder John was niet een van die, welke het stempel van hun uitspattingen dragen. Daarna haastte John uw John zich w'eg. Door dat raam ging hij. Toen hij daar buiten kroop, hoorde hij de deur van de ka mer, die hij ontsloten had, opengaan. Hij loerde en zag zijn zuster. Hij zag haar, toen zij, haar hand naar haar borst bracht. Hij zag haar naar het ding bij den ^aard snel- In afdeeling II is H. B. S. vrij en kan afwachten, hoe de belangrijke wedstrijd verloopt. Veel krachtsverschil zal er wel niet zijn in beide ploegen, maar wat wel be langrijk is dit: de verliezer is practisch uitgeschakeld voor de eerste plaats. Het wordt dus een strijd, die beheerscht wordt door de zenuwen en dus is elke uitslag mogelijk. In Delft komen D. H. C. en D. F. C. tegen elkaar uit. De Dordtsche ploeg is er niet sterker op geworden, heeft zelfs in deze competitie ernstig teleurgesteld. Wij mogen dus een zege van Delft ver wachten, dat dan meteen met H. B. S. gelijk zou komen. In Rotterdam wordt een belangrijke wedstrijd gespeeld voor de bezetting der onderste plaats. Xerxes krijgt n.1. be zoek van Excelsior. Deze laatste club staat ook nog wel riet heelemaal veilig, doch Xerxes zou bij verliezen wel heel erg achterop raken. Ons dunkt, dat Lagendaal c.s. een kansje op IL. beide puntjes hebben. Rest nog HilversumR. C. H. De Haarlemmers hebben zich eenigszins hersteld, maar of hun kracht zoc groot i,-, dat ze Hilversum thuis kunnen kloppen, gelooven wij niet. Zoodat R. C. H. met V. U. C. nog steeds in onmi Idel- lijk degradatiegevaar zullen blijven. Het Oosten zal morgen ook een groo- ten strijd beleven, n.1. P. E. C. heet theoretisch altijd nog een klein kansje; maar Go ahead liecft een veel betere kans op den titel, als Hera- cles tenminste Eigen veld en het bewustzijn van sterker zijn zou o. i. de schaal ten gun ste- van Go ahead moeten doen over slaan. Enschede moet thuis van het toch zwakke Hengelo winnen, wil de Sport club haar kans behouden is er geen enkele reden, om aan te nemen, dat Enschedé zich zal laten verrassen. En evenmin gelooven wij, dat Tuban- tia er in zal slagen, om Heracles, om Heracles met een nederlaag naar Alme lo te zenden. De Almeloërs zullen wel met den vollen buit huiswaarts keeren! A. G V. V., dat in de gevaarlijke zóne zit, ontvangt Vitesse, dat den laat- sten tijd lang niet zoo sterk meer speelt dan in den aanvang der competitie. Wanneer A. G. O. V. V. de tanden eens op elkaar zet, zou ze best eens kunnen winnen en een eindje verder uit de be nauwde zóne geraken. Rest dai. nog WageningenEnsch. Boys .Wij hebben al meerdere ma'en gesproken over den Wageningschen berg en dus moeten de Boys hier ver liezen! j len. En hij wist, dat zijn zuster dat Ding j aanzag voor haar broeder, die zij had ge- I kend en lief gehad en gekoesterd heel haar leven. Hij hoorde haar schreeuwen. Hij zag haar wankelen en vallen. Voor een oogenblik keer de zijn gezond verstand terug, en hij dacht er over om terug te gaan en haar te helpen. Maar dan greep de vrees hem weer bij de keel; vrees voor arrestatie; vrees voor publi citeit; vrees voor den beul. Hij zag het alles En hij werd voorlgedreven, zwijgend, door de duisternis. En den volgenden morgen, toen de wereld van zijn dood las, lag John Hoode in een slaapstee in Whitechapel Later vond een officieel politieman een hout- vijl van een timmerman en daarop wat bloed en enkele vingerafdrukken. Zoo werd Deacon gearresteerd voor den moord op een man, die nog in leven was. Het bloed op dien houtvijl was niet van den dooden man, en de vinger afdrukken waren niet van Deacon. De uitleg ging is lang, maar ik wil haar u geven, als u lust hebt." Anthony sloot zijn oogen hall en lag achterover in zijn stoel. Het werd stil in de kamer. Sir Arthur verbrak de stilte. Hij ging over eind staan, zijn mannelijkheid keerde terug, hevig, duizendvoudig. De lichtblauwe oogen hadden vuur van binnen. ,,'t Is een leugen!" brulde hij. ,,'t Is een leugen!" Hij sloeg met zijn vuist op de tafel. „Een leugen, dat zeg ik je! Wat is dat?" Hij draaide zich haastig om en keek naar het einde der kamer. Whitechapel armenwijk in Londen. In het Zuiden komen op het programma voor, n.1. Willem II Noad en P. S. V.Eindhoven. Willem II staat boven aan, Noad on deraan, maar da- wil nog lang niet zeg gen, dat Willem II wint. Natuurlijk is ze favoriet, maar een gelijk spel zou ons werkelijk niet verwonderen. Intusschen heeft P. S. V. kans, om re vanche te nemen op den eertijds geleden nederlaag, maar ook hier ligt de moei lijkheid in het karakter in een plaatse lijke ontmoeting. Toch gelooven wij, dat P. S. V. wint en dan haar kansje behoudt, of zelfs beter maakt! Benieuwd zijn wij naar den uitslag MiddelburgB. V. V. De Middelburgers hebben het jaar besloten met twee goe de wedstrijden en zijn nu verplicht, om ook van B. V. V. te winnen. Daardoor zou de Bossche club weer in het gevaar komen. En dan zal de zege heel moeilijk te behalen zijn. N. A. C. ontvangt M. V. V. en moet nu toch weer eens winnen, 't Kan en het moet! In het Noorden is er kans, dat komt. Immers, Velocitas is vrij en de withemden ontvangen het niet al te sterke Friesland, waarin ze moeten win nen. Waarvan ze moeten winnen. Verder wordt in Groningen de wedstrijd G.V.A.V.Sneek gespeeld en ook hier ver wachten wij een Groningsche zege, al zal Sneek zich hardnekkig verdedigen. Frisia en Alcides strijden om de laatste plaats te ontgaan. Eigen terrein en een iets beter samenspel zullen Frisia in staat stel len, om een kleine, doch kostbare zege te be halen op de Meppelers. Tenslotte wint Veendam thuis van Achil- les, dat ook al tot de zwakkere clubs be hoort. In onze tweede klasse van afdeeling I ko men alle clubs ook in het veld, als er ten minste geen terreinen afgekeurd worden. En natuurlijk zijn wij allereerst nieuwsgierig naar de verrichtingen van Alcmaria. De withemden trekken naar Amsterdam, om het zeer sterke D.W.S. te bekampen. Het vorige jaar heeft eigenlijk voor Alcmaria niets anders dan teleurstellingen gebracht en zoo langzamerhand is de club gezakt tot een zeer gevaarlijke plaats, die echter zoo spoe dig mogelijk verlaten moet worden. Wij zijn er van overtuigd, dat iedere speler in het Alcmaria-kamp weet, waar het thans om gaat en evenzeer zijn wij er van over tuigd, dat het geheele elftal het nieuwe jaar met frisschen moed zal willen beginnen en zal vechten, 90 minuten lang, om den grooten aanhang een prettige verrassing te bezorgen. Natuurlijk is D.W.S. favoriet. Dat is nu eenmaal niet te ontkennen. Doch is dat nu werkelijk een reden, om dan ook te verliezen? Komaan withemden, toont nu eens den ge- heelen wedstrijd een vechtlust, gaat nu allen eens in het veld met de hartgrondige gedach ten en de ijzeren wil, van te willen winnen. Juist als die wil heel erg groot en onverbid delijk is, kan een succes bereikt worden. Geen enkele speler moet lauw zijn, maar ieder moet met groote en overzettelijke geestdrift spelen voor wat hij waard is. Zet er een duivelsch tempo in, gooit den boel open, schept kansen en benut ze. En danDan zal geheel Alk maar uiterst best tevreden zijn. Kinheim ontvangt H.R.C. en zal, dunkt ons, wel in staat zijn, om de Heldersche ploeg met een nederlaag huiswaarts te zen den. Hetzelfde gelooven wij van Z.V.V., dat thuis tegen A.F.C. speel en er wel voor zal zorgen, dat Lungen c.s. met leege handen in Amsterdam zullen terugkeeren. O.V.V.O. ontvangt West-Frisia en hier verwachten wij een provinciale zege. De Enk- huizers hebben nog altijd een kansje en zul len dit weten te behouden. „Wat?" Anthony kwam overeind. „Niets, niets." Hij kwam vlak bij Anthony. „Wat je mij vertelt zijn leugens! Allemaal leugens! Leugens, en nog meer leugens, jij Zijn Stem werd bij ieder woord luider Plotseling, 't was wonderlijk, schreeuwde Anthony ook. ,,'t Is waar, en u moet het ge looven! Uw hulp is noodig." Hij kwam met zijn mager, donker gezicht vlak bij dat van den ancier. ,,'t Is de waarheid! Waarheid! Begrijpt U? Ik weet het. Ik weet het, omdat omdat Hoode het mijzelf vertelde van daag! Hij komt hier vanavond! Nu!" Sir Arthur zwaaide met zijn armen boven zijn hoofd. „Leugens, leugens, leugens!" Zijn stem werd een scherpe, onnatuurlijke gil. „Allemaal leugens! Hij is dood! Hij is dood! Jouw gek. Ik weet, ik, ik! Jij weet niets!" Zijn handen schenen hooger te reiken zij grepen, alsof ze gaten in den hemel wil den maken. „Jij gek!" gilde hij weer. „Hij is dood. Ik weet het. Ik doodde h e m! Ik klom naar beneden en doodde hem Anthony ging op den rand der tafel zit ten. „Nu is het uit, denk ik," zei hij. De gordijnen voor de alkoof aan het eind van de kamer gingen van elkaar. Daarach ter vandaan kwamen drie mannen: de eerste groot, van middelbaren leeftijd, en onberis pelijk, de tweede blijkbaar een detective-in specteur, de derde zonder beteekenis, behal ve door het potlood en notitieboek, dat hij bij zich had. Sir Arthur draait zich om, met een bewe ging als van een dier, om te zien wie daar binnen drong. >o een ooewenk sprong hij Anthony naar de keel, zijn armen uitgestrekt, met kromme vingers. Anthony, die nog zat, had weinig tijd om den aanval te ontwijken. Hij bracht zijn knie omhoog. Sir Arthur viel op den grond, waar hij een tijdlang over den grond rolde in doods angst. De man, die er uitzag als detective-inspec teur boog zich over hem. Er was een geluid van handboeien. De onberispelijke man ging naar de tafel toe. „Uitstekend, werkelijk, Gethryn," zeide hij. „Dank je," zei Anthony. „Ik vermoed, dat je nu voldaan bent, Lucas?" „In hooge mate, Gethryn, in hooge mate!" zei mr. Lucas, stralend. „Dan is het alles in orde." Anthony's toon was gedrukt. „En wat nu met den jongen Deacon? Kan je de bureaucratie vlug uit elkaar krijgen?" Mr. Lucas leunde voorover. „Als je 't graag wilt," fluisterde hij, „kan ik gedaan krijgen dat hij vanavond vrij komt. 't Is al leen erg verkeerd en onofficieel, maar ik kan het klaar spelen. Dan spreek ik met den chef per telefoon, of iets dergelijks, weet je." Anthony's gelaat ontspande zich tot een glimlach. „Goed van je. Je kunt aan Deacon laten mededeelen, dat, als hij wilt, ik in „de Beer en de Sleutel" kan zorgen, dat hij daar vannacht onderdak vindt." „Ik zal 't hem zelf vertellen," zei de ander „Je bent heusch zooiets als een wonder, Gethryn! We moesten jou hebben als een soort van opper-hoofdinspecteur. Of je zoudt 't ook goed doen op het tooneel. Een oogenblik zooeven hadt je mij bijna beetge nomen met dat griezelige verhaal, zooals jij het vertelde. En wat een verhaal was het! Voldoende om te maken, dat die half-krank- zinnige duivel moest denken dat hij den ver keerden man gedood had Voldoende, meen ik, om hem verwonderd zichzelf af te vragen of jij 't verhaal half juist vertelde en alleen het had over den werkelijken dader." Lu cas grinnikte, terwijl hij zich alles herinner de. „Ik zei," voegde hij er bij, „dat het een goed ding was, dat niemand ons hier door het raam hoorde binnen komen, 't Zou de heele zaak bedorven hebben. Het storm-effect werkte mooi in alles mee, vond je niet?" „Dat is zeker," zei Anthony. „Maar je be grijpt dat ik dat niet op die manier in orde maakte." Mr. Lucas giimlache. „Neen, ik vermoed van niet, ofschoon ik op het oogenblik zóó vol verbazing over en bewondering voor den grooten kolonel Gethryn ben, dat, als iemand mij vertelde, dat hij dat ook deed, ik niet weet, of ik het niet zou geloofd hi'>- ben." Hij draaide zich om om naar den ge vangene te kijken. „God!" riep hij uit, „kijk eens Want sir Arthur zat rustig aan de voe ten van den eenvoudig gekleeden man. En hij speelde een spelletje met zijn geboeide handen, terwijl hij met zijn wijsvingers het ingewikkelde patroon van het karpet volg de. Telkens keek hij naar zijn bewaker en lachte dan. Het was geen aangenaam ge luid, 't was kinderlijk en eenigszins boos aardig. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5