koudebEE Agenda llkecBecicfit Stad m Omgeving. SBucgzciijke Stand 1'Binnenland Strijd zoolang er nog mannen zijn GEEN POLITIEK IN DE KERK. In het Hitier-rijk. DE MIJNRAMP IN BOHEMEN. t Bedrijfs-ingenieur gearresteerd. Dc gearresteerde een onaan genaam mensch. Mülioenenschade. DE HERSTELBEWEGING IN AMERIKA. JAPAN KOMT OPZETTEN. Ajin reeds bezet. GEEN VERLENGING VAN DEN WAPENSTILSTAND. Revolutie in Bolivia. HET BANKSCHANDAAL VAN BAYONNE, Op het spoor van Stavisky? Lijst van honderdtachtig gecom- promiteerde personen? Herriot aanstaand minister van buitenlandsche zaken? OPZIENBARENDE ARRESTATIES. —«rtnHMX/>KJ-.a Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Het drama der wolkenkrabbers (sens.) Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Nachtclub-madonna (rom.), hoofdrollen Claudette Colbert, Ricardo Cortez en Baby Leroy. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, Maandag en Dins dag telkens half 8, hoofdnummer Ont wakende Jeugd (rom.-dram.), hoofdrol Hertha Thiele. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag half 3 matinée. Cinema Americain, 7.30 uur, eerste hoofd nummer Kinderleed (dram.), hoofdrol Jackie Cooper; tweede hoofdnummer De hooge C en Een hooge zee (hum.), hoofdrol Charlle Chase. Toegang alle leeftijden. Maandag 8 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, filmvoorstelling Nederlandsch Fabrikaat. Dinsdag 9 Januari. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, uitvoe ring Men heeft verder te Asuncion een procla matie van Salamanca aan het Boliviaansche leger ontvangen, waarin verklaard wordt, dat Bolivia zal strijden zoolang het nog mannen heeft, liever dan een onrechtvaardige vrede te aanvaarden. B. Daar in den nacht van 11 op 12 Novem ber j.1. in deze gemeente ook een inbraak was geschied bi] den bakker H. Gerrits, rees net vermoeden bij de politie, dat v. d. B. ook daaraan deelachtig kon zijn. Na een scherp verhoor heeft verdachte bekend beide inbraken te hebben gepleegd. Rijksbisschop Müller hoeft een veror dening uitgevaardigd, waarbij den gees telijken het behandelen van kerkelijk politieke vraagstukken op den kansel alsmede in het publiek in manifesten of in circulaires geuite critiek op de ker kelijke overheid wordt verboden. Gees- telijken, die zich hieraan niet zouden kunnen houden worden uit hun ambt ontzet of op hun salaris gekort. Verder spreekt het preambule der verordening van: De noodzakelijkheid der verbon denheid der evangelische kerk met den nationaal-socialistischen staat. 't Ontluikende Roosje. De directie van de Nelson-mijn te Osseg deelt mede, dat bij de mijnramp 142 perso nen om het leven zijn gekomen. De verantwoordelijke bedrijfs-ingenieur van de Nelson-mijn, dr. Beisser, is heden gearresteerd. Volgens de persberichten wordt dr. Beisser ervan beschuldigd, te radi cale bezuinigingsmaatregelen in het bedrijf te hebben toegepast. De commissie van onderzoek, die de oor- Zaak van de ramp in de „Nelson mijn III" tracht op te sporen heeft Zondag een groot aantal mijnwerkers, bedrijfsleiders en andere beambten aan verhooren onderworpen De gisteravond gearresteerde bedrijfsinge- nieur Beysser werd in de gevangenis ingeslo ten. Tegen Beysser zijn uit de kringen der arbeiders ernstige beschuldigingen geuit Hij zou niet alleen een onaangenaam chef zijn geweest, doch bovendien zou hij verant woordelijk zijn voor tal van bezuinigings maatregelen, waardoor het bedrijf in gevaar werd gebracht. De directeur-generaal Locker verklaarde tegenover persvertegenwoordigers, dat Beys ser vele jaren lang tot zijn volle tevredenheid in de technische leiding van het bedrijf had gewerkt. Van buitengewone rationaliseerings maatregelen in den mijn was hem niets be kend. De in het mijnbedrijf te Brüx aangerichte schade loopt in de millioenen en kan nog met bij benadering worden geschat. Bij het onge luk is ook het springstofdepot geëxplodeerd. Ten tijde van de ramp bevonden zien in de schacht ongeveer 1400 dynamiet-patronen Vooral van communistische zijde voert men een heftige agitatie tegen de rationalisatie methoden, welke in het bedrijf zijn toegepast. Gisteren hadden de communisten te Brüx een districtsvergadering georganiseerd, doch de gendarmerie had alle toegangswegen tot het dorp bezet. Niettemin zagen de communisten kans te vergaderen, waarop de vergadering werd ontbonden. Korten tijd later werd een tweede vergadering, die den autoriteiten niet bekend was gehouden in het nabijgelegen dorp Merrlich. Aanwezig waren ongeveer 300 gedelegeerden van 35 verschillende mij nen. In een resolutie werd de arrestatie en strenge bestraffing geëischt van alle voor het ongeluk verantwoordelijke personen, alsmede het terugroepen der militaire troepen en gen darmerie uit het mijndistrict. Een oproep werd gedaan om heden in ver band met de begrafenis der geborgen slacht offers te demonstreeren. De in het mijndistrict gesigneerde gendarmerie is met 150 man ver sterkt. Sedert den aanvang van Roosevelt's we- deropbouwveldtocht hebben volgens een rapport van de Amerikaansche vakvereeni- gingen 1.800.000 werkloozen weer werk ge vonden. 4.600.000 worden voorloopig met openbare werken en in de bosschen te werk gesteld. De werkweek is gemiddeld met 4 y, uur verminderd. De loonen zijn met 5 lA pet. gestegen. Dit vakvereenigingsrapport be oordeelt de zakelijke perspectieven gunstiger dan het vorig jaar. Het rapport wijst er echter op, dat de tot dusverre behaalde vooruitgang door een inflatie weer te niet zou worden gedaan. Half officieel wordt medegedeeld, dat van Japansche troepen ter sterkte van 509 man de ten Zuiden van Peking gelegen stad Ajin hebben bezet. De bezetting geschiedde op bevel van het Japansche hoofdkwartier, om dat van Ajin gevaar zou dreigen door mui tende Chineesche troepen te worden geplun derd. Naar uit Asuncion gemeld wordt, heeft Uruguay de verlenging van den wapenstil stand met Bolivia geweigerd. Het verluidt, dat de regeering der Ver. Staten tevergeefs getracht heeft een verlen ging van den wapenstilstand tot stand te brengen. Uit New-York wordt gemeld, dat volgens uit het Peruaansche grensdistrict Puno ont vangen berichten in het Boliviaansche grens gebied La Paz een revolutie is uitgebroken. De opstandelingen zouden zich in hoofdzaak bevinden in de plaatsen Achaccache, Huachi en Tiahuanaco, welke aan de Titicaca zijn gelegen. De „Matin" weet mede te deelen, dat de bedrieger Stavisky, die de geestelijke leider is van het bankschandaal te Bayonne, op 1 en 2 Januari in zijn villa in het diep ingesneden dorp Servoz in Savoye zou hebben vertoefd en dat hij op 3 Januari zou zijn verder ge reisd. Men gelooft thans een spoor van hem te hebben gevonden, dat gevolgd kan wor den. De royalistische „action franpaise" maakt melding van een gerucht, dat minister-presi dent Chautemps Zaterdag bezoek zou hebben ontvangen van een verbindingsman van Sta visky, een bekend advocaat en politicus, die nauw bevriend zou zijn met den directeur van de „Volonté", Dubarry. Deze bemidde laar zou namens Stavisky den minister-pre sident hebben medegedeeld, dat Stavisky te gen bepaalde waarborgen bereid zou zijn zich ter beschikking van de justitie te stellen. Tegelijkertijd heeft hij echter laten doorsche meren, dat hij in het bezit was van een lijst van gecompromitteerde personen, die niet minder dan 180 namen bevatte. Een groot gedeelte van de pers verwacht met stelligheid, dat bij wijze van politieke op lossing van het schandaal van Bayonne of de affaire Stavisky de minister van koloniën Da- limier hedenmiddag na de zitting van den minister van koloniën Dalimier hedenmiddag na de zitting van den ministerraad officieel zal aftreden. De „Echo de Paris" verwacht, dat Chau temps als opvolger van Dalimier weer een radicaal kamerlid zal benoemen, doch ook de mogelijkheid dat het geheele kabinet aftreedt acht men niet uitgesloten, en wordt door de „Petit Parisien" zelfs zeer waarschijnlijk ge acht. Zoowel de „Petit Parisien" als de „Excel sior" schrijven, dat in dit geval Chautemps vanavond nog een nieuw kabinet zal vormen, dat hij morgen aan het parlement zal voor stellen Men weet mede te deelen, dat wanneer Herriot bereid zou zijn tot de nieuwe regee ring toe te treden Boncour hem onder bepaal de omstandigheden de portefeuille van bui tenlandsche zaken zou overdragen en zelf minister van justitie zou worden, terwijl de tegenwoordige minister van justitie Raynaldy minister van sociale zaken zou worden. De geheele pers wekf Chautemps op om met strengheid tegen de schuldigen op te tre den. De radicale „République" eischt de spoe dige aanneming van een wet tot bescherming der kleine spaarders. ok de „Ere Nouvelle", die zich op het standpunt van erriot stelt, da he justitioneele onderzoek streng juridisch moet worden uit gevoerd en niet op politiek gebied mag wor den gebracht, schrijft„Er bestaat een crisis, die veel ernstiger is dan alle anderen, de cri sis der moraal. Genoeg schandalen!" Enkele rechtsche bladen blijven critisch. De „Echo de Paris" schrijft o.a., dat de re geering met de arrestatie van het radica'e ka merlid en burgemeester van Bayonne Garat slechts met het oog op de aanstaande parle mentaire behandeling reclame voor haar on partijdigheid heeft willen maken OVÊRLEDEN: Kriena Magdalena Scheffener wed. Jo- hannes Petrus Rijss 89 jaar. Anna Bar- ten 45 jaar. Sijtje Winder wed. Johannes Reuzenaar 70 jaar. Sijmon Hooijboer 73 jaar. - Cornelis Roodzant 64 jaar. Neeltje Beekhof wed. Jan Dekker 84 jaar .Ida Catharina Vermeer 68 jaar. Ge- rardus Veen 48 jaar. GEBOREN: Roelof Jan z. v. Roelof Jan Schole en Geertje Boerman. Jan z. v. Klaas Wille- kers en Bartha van Aarst. Petrus Anto- nius z. v. Petrus Jacobus van den Bosch en Maartje Baltus. Divera Francisca d. v. Marinus Bieman en Dieuwertje Dekker. Gearresteerd zijn C. R., eerste wet houder en plaatsvervangend burge meester van Hoogkarspel en A. B., ge meente-ontvanger in YVervershoof. Zij zijn respectievelijk voorzitter en betaalmeester der tuinbouwveiling. Er moet fraude zijn gepleegd met de vergoeding welke van rijkswege voor de aardappelen wordt verstrekt. Beide per sonen zijn overgebracht naar het huis van bewaring te Alkmaar. In de aardappelen-campagne van Juli- Augustus 1933 kocht de regeering de aardappelen op de veilingen tegen een vastgestelden minimumprijs. R. en B waren met de regeling voor hun streek belast en de rijkscontróledienst rappor teerde, dat door hen, volgens de boeken een zeker percentage niet was uitbe taald. Dit heeft tengevolge gehad dat de officier van justitie hen Donderdag in voorloopige hechtenis deed insluiten. Heden werd het voorarrest van R. door de rechtbank met 6 dagen verlengd, ter wijl B. uit de voorloopige rechtenis werd ontslagen. Inzake de arrestatie van den wethou der van Hoogkarspel en den gemeente ontvanger van Wervershoof, in verband met gepleegde fraude, vernemen wij na der, dat aan den heei C. R. machtiging was verleend, de aardappelen welke op de veiling te Hoogkarspel den mini mumprijs niet konden opbrengen voor veevoeder te verkoopen, waarna de heer A. B. te Werverhoof, die betaalmeester van de veiling te Hoogkarspel is, de desbetreffende staten invulde en de gelden opzond naar het rijks in- en ver koopbureau te den Haag. Het blijkt, nu dat door C. R. voor een hooger bedrag aan aardappelen is verkocht dan het be drag hetwelk naar den Haag is verzon den. In Wervershoof waar wij te bevoeg- der plaatse om inlichtingen vroegen vindt men het onbegrijpelijk, hoe de justitie op grond van overdreven ge ruchten tot in hechtenis van A. B. overgegaan. Men acht B. volkomen on schuldig indien hier werkelijk van frau de sprake mocht zijn. B. is gemeente-ontvanger te Wervers hoof doch als zoodanig rust op hem geen enkele verdenking. Wat de schuld van C. R. betreft, hier omtrent konden wij in Hoogkarspel geen inlichtingen bekomen. ONTVANGST VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. Naar wij vernemen is voor de intrede op 15 Januari a.s. van den Burgemeester Van Kinschot o.a. een nieuw feestlied gemaakt, hetwelk door ruim 700 schoolkinderen on der leiding van den heer Corn. Jonker zal worden uitgevoerd en begeleid door p voormalig Stedelijk Orkest. Met alle macht wordt er gewerkt om in de zeer korte tijd van voorbereiding het geheel zoo goed mogelijk te doen slagen. De organisatorische leiding van deze kin- derzanghulde is in handen van den heer M. J. Lutterot, hoofdonderwijzer, alhier. C. ROODZANT. t Zaterdagmiddag overleed plotseling tij dens een bezoek ten huize van een zijner vrienden, de heer C. Roodzant, rustend vee arts en waarnemend directeur van het abat toir alhier. De heer Roodzant is hier vele jaren als veearts werkzaam geweest, was een uitne mend dierenkenner en heeft jarenlang zit ting gehad in keuringscommissies op land bouwtentoonstellingen en was vele malen jurylid in tal van concours-hippique in Alk maar en omgeving. G. VEEN f Hedennacht overleed in het Centraal Zie kenhuis alhier de heer G. Veen, oud-raadslid dezer gemeente, in den ouderdom van 48 jaar. De heer Veen was Alkmaarder van ge boorte en behoorde tot de oudste leden van de afd. Alkmaar der, Soc. Dem. Arbeiders partij. Vele jaren was hij agent-correspondent van het dagblad „Het Volk" en vanaf de oprich ting van Rochdale was hij de eerste drie jaren penningmeester van deze bouwvereeni- ging en daarna tot op heden administrateur. Ook was hij administratief werkzaam op het bureau van den rijkstuinbouwconsulent. Voorts was de heer Veen bestuurslid van den Arbeiderssportbond en van de afdeeling Alkmaar van den Modernen Bond van Han dels- en Kantoorbedienden. Als raadslid heeft de heer Veen zich doen kennen als een rustige, kalme persoonlijk heid. Nimmer prikkelde hij door felle inter rupties of redevoeringen zijn politieke tegen standers, al week hij geen duimbreedte af van de door zijn partij voorgestane principes. Steeds stond hij op de bres om daar, waar dit mogelijk was. de positie van de arbeiders klasse te versterken en het leven van de zwakkeren te vermooien. Ook voor de Geheelonthouding heeft hij veel belangrijk organisatorisch werk in deze stad verricht. In Sept. 1919 nam de heer Veen voor het eerst als Soc. Dem. raadslid zitting. Tot 1929 maakte hij deel uit van den raad. Met de heeren Schats en Dekker bedankte hij met den heer Westerhof na het bekende conflict in eigen fractie. EEN ZWAAR VARKEN. Door den veehouder J. de Wit te Uitgeest werd dezer dagen ee,. varken afgeleverd die het respectabele gewicht had van 632 pond. GEMEENTERAAD VAN ALKMAAR. De lo.-burgemeester, wethouder Wester- werd onze gemeente opgeschrikt door het hof, heeft aan de raadsleden het volgende schrijven gezonden: Aangezien Burgemeester en Wethouders er prijs op stellen, dat in verband met het afscheid van Mr. W. C. Wendelaar een buitengewone Raadsvergadering wordt be legd, uitsluitend bijeengeroepen om Mr. W. C. Wendelaar en den Raad tot dat afscheid gelegenheid te geven, roep ik U op tot bij woning van een vergadering op Zaterdag 13 Januari a.s., des namiddags te half drie. DE BENOEMING VAN BURGEMEESTER VAN KINSCHOT. De Zuidlaarder Courant, die éénmaal per week verschijnt, heeft in haar Zaterdagnum mer natuurlijk een beschouwing aan het ver trek van burgemeester van Kinschot gewijd In de enkele jaren zegt het blad dat hij hier aan het hoofd van de gemeente stond, hebben velen hem leeren kennen en waardee ren als een ijverig en doortastend persoon, die steeds het belang zijner gemeente voor oogen hield. Ook op het gebied van het ver- eenigingsleven hield hij zich niet achteraf. Velen zullen dan ook met leedwezen kennis nemen van zijn a.s vertrek. In de a.s. Vrijdag te houden raadsvergade ring zal o.a. het afscheid plaats hebben. In verband met het vertrek van burgemees ter van Kinschot heeft zich te Zuidlaren een voorloopig comité gevormd, dat een oproep doet aan allen die hiertoe behoefte gevoelen om den scheidenden burgervader te huldigen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.1 mM. München. Laagste barometerstand 726.5 mM. tg Verwachting, geldig tot den avond van 9 Januari: Meest matige Zuidwestelijke tot Westelij. ke wind; zwaar bewolkt of betrokken; moge. lijk enkele regen- of hagelbuien; iets kouder des nachts. Weeroverzicht. In het hooge noorden van het vorstgebied zijn in de temperatuurverdeeling sinds Za* terdag aanzienlijke veranderingen ingetre den. Op IJsland, waar een diepe depressie onder nooge temperaturen overtrok, is weer vorst van beteekenis teruggekeerd, terwijl in Scandinavië het station waar de vorst Za terdag het strengst was (het station Sarna) met —20 gr. de temperatuur nu 2 graden C. boven nul is. Ook op de Britsche eilanden daalde de temperatuur, terwijl het vorstge bied in het oosten en het zuidoosten van Oost-Frankrijk over Zwitserland en Zuid. oost-Duitschland weer in beteekenis toenam. De oceaan-berichten geven op de vraag' of de in het noorden overgetrokken depressies door een nieuwe wordt gevolgd, nog geen duidelijk antwoord, doch waarschijnlijk waarborgt de kleinere kern, welke gisteren op de diepere is gevolgd, waarvan nog een v-vormige uitlooper tusschen IJsland en Schotland ligt, dat ook wanneer niet dade lijk een nieuwe volgt, een ruimen van den wind en een toevoer van koudere lucht uit het Poolgebied voor het komend etmaal zal uitblijven. AUTO-BOTSING. Vrijdagavond ongeveer 5 uur had te Schagerbrug een botsing tusschen twee auto's plaats. In de dubbele buurt, ter hoogte van café- Modder, stond geheel rechts, doch onverlicht, langs den weg een luxe-auto van den heer v. D. uit Schagen. Deze wagen werd niet tijdig opgemerkt door den heer E. B. uit Schagen, die met zijn auto uit de richting Callantsoog kwam aanrijden. Doordat de heer B. geheel rechts van den weg reed en hij de stilstaande wagen te laat zag, was een botsing niet te voorkomen De slag was hevig. Wonder bdven Wonder kwam de heer B. er vrijwel ongedeerd af. De beide wagens, voornamelijk die van den heer B., werden echter ernstig beschadigd. IJSWANDELAAR IN SPIERINGWAK GERAAKT. Tijdens een wandeling over het ijs geraak te C. Kramer, van Urk, plotseling in een spieringwak. P. van Slooten, die zich op eenigen afstand bevond, heeft echter met inspanning van alle krachten en met gevaar voor eigen leven den drenkeling op het ijs gehaald, zegt De Crt. Na ongeveer een kwartier keerde het bewustzijn bij het slachtoffer weer terug. ARRESTATIE TE VRIEZENVEEN. De politie te Vriezenveen heeft als ver dacht van inbraak en verduistering aldaar verzekerde bewaring gesteld zekeren v. d. GEEN UITKEERING! Gedeponeerd zijn de eenige uitdeelingslijs- ten in de faillissementen van J. J. L. Marjot Jr., koopman en winkelier te Alkmaar en van D. A. Lavell, loodgieter te Den Helder, beide met geen pitkeering aan concurrente schuldeischers. IJSBREKEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, die reeds subsidie verleende voor het openhouden van den vaarweg tusschen Den Helder en Am sterdam, verleende thans eveneens financi- eelen steun voor het maken van een vaar- gul in het kanaal tusschen Kolhorn en de tuigen uit hun isolement werden verlost en de scheepvaart ter plaatse weder kan worden uitgeoefend. BRUGWACHTER BENOEMD. De heer B Hoppe te S+ Maartensvlofbrug is benoemd tot brugwachter aan de Friesche- brug alhier. DE VERLOTING vOOR DE VACANTIE-KOLONIES. Bij den heer Frankenberg staan nog heel wat onafgehaalde prijzen van de verloting voor de kindervacantiekolonies. Men kijke zijn loten dus nog eens goed na. OMZETBELASTING. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, maakt be langhebbenden erop opmerkzaam, dat alle af leveringen van goederen door handelaren en winkeliers, die op eenigerlei wijze fabrikant wmém zin van de Om zet bel as t i ng wei aan de heffing van de omzetbelasting zijn onder, worpen, indien deze goederen deel uitmaak- envao hun handelsvoorraad op 1 Januari iy^. Art. 18 eerste lid ten 2e, is op deze goede ren niet van toepassing. Met het vaststellen der verkoopprijzen dient hiermede derhalve rekening te worden gehouden. Een winkelier in damesconfectie b.v. die tevens een atelier heeft, moet voor zijn geheele voorraad op 1 Januari j.1. na aflevering nog omzetbelasting voldoen. Deze handelsvoorraden zijn echter niet be last indien de fabrikant overeenkomstig art 4 vergunning heeft tot scheiding van zijn bedrijf in een fabriek- en handc'safdeeling Inlichtingen worden verstrekt ten kantore der Kamer voornoemd. NIEUWE FRUITZAAK. De Langestraat zal vanaf heder ver rijkt zijn met een nieuwe fruitzaak, wel ke de heer J. H. de Jong op no. 12 ge opend heeft. Zooals begrijpelijk is de zaak rijk voorzien van alle mogelijke soorten fruit, zoowel binnenlandsch als buitenlandsch. Bovendien is in deze zaak opgenomen een goed gesorteerde chocolaterie, als mede de verkoop van cider. De conser- venafdeeling mag er eveneens zijn t De verlichte toonbank en eenige bloemstukken gaven aan den nieuwen winkel een frisschen aanblik. Moge de heer de Jong succes hebben in ziin nieuwe zaak. J GESLAAGD. 19 en 20 December j.1. boekhouden, gehouden practijk-examen in Hn ad? Vreen,'£ing van Lcciaren in de Handelswetenschappen te Amsterdam slaag de de heer M. Wasremaker. alhier VERGADERING VAN DE KATH. DEM. PARTIJ. Men wijst ons er op, dat in het verslagje van deze vergadering bij de discussies is opgenomen, dat de propagandisten dier partij het S. D. partijorgaan lezen. Dit i9 onjuist en had moeten zijn, dat deze lectuur alleen door den penningmeester der propa- gandaclub en den voorzitter der afdeeling als studiemateriaal wordt gelezen. BRAND TE SINT-PANCRAS. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd St.-Pancras opgeschrikt door hef geroep van brand. In het achterste gedeelte van het huis van den heer M. Deutekom was brand uitgebro ken. Dit gedeelte van het huis, dat gebruikt wordt voor allerlei doeleinden, was des avonds gebruikt door de familie om muziek lessen in te studeeren. Hiervoor werd een kachel gestookt, waardoor de brand ver moedelijk is ontstaan Drie rijwielen, eenige muziekinstrumen ten, pootaardappelen, bloembollen enz. wer den een prooi der vlammen. Met twee slangen op de waterleiding werd het vuur bestreden, zoodat alleen het ach terste gedeelte van het huis uitbrandde. De leiding der brandweer liet nog al wat te wenschen over, geen bekkenslag, geen klokgelui, geen brandhaken, geen brand meesters. Kan bij dergelijke gevallen hier niet meer werk van worden gemaakt? Wij zouden het toejuichen als St.-Pancras een goed georganiseerde brandweer bezat. Verzekering dekt de schade. VEREENIGING DE NEDERLANDSCHE PADVINDERS AFDEELING ALKMAAR Het voornemen bestaat aan Welpen-leiders en -leidsters, aan hen die roeping voelen dat te worden en aan zuiver belangstellenden een cursus te geven door den groepleider van de Alkmaarsche groep in de theorie en prak tijk van de training die de jongste leden van de Padvindersorganisatie krijgen. Dit zal op vier achtereenvolgende avonden in het troephuis in den Hout geschieden. Waar een eerste vereischte voor een goed geleide beweging wel is een corps van on derlegde leiders en een juist begrip van het spel bij de ouders niet anders dan belangstel ling kan wekken, hoopt de vereeniging dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken. De heer mr. D. Bosscher, Metiusgracht 5, alhier, verstrekt gaarne nadere inlichtingen AAN ONZE ALKMAARSCHE SPORTVEREENIGINGEN! Het bestuur der gymnastiekvereniging Turnlust alhier roept vertegenwoordigers van alle Alkmaarsche sportvereenigingen op, om op Donderdag 11 Januari des avonds 8 uur samen te komen bij N. Kerssens, Nieu- wesloot, teneinde aldaar besprekingen te voeren over een eventueel défilé en opmarsch te houden bij de aankomst van onzen nieu wen burgemeester. Het idee van Turnlust is zeer sympathiek en wij hopen, dat al onze sportvereenigingen dus niet alleen de turnvereenigingen, maar ook de voetbalclubs, de hockey ers, de tenissers, de kegelaars, de korfballers, onze ruiters wellicht, en vele andere vereenigingen aan dezen oproep gehoor zullen geven. Dan kan er bij het station een aardige eerewacht geformeerd worden, terwijl een optocht met al de vaandels en vlaggen zeer zeker grootschen indruk zal maken f

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2