Alkmaarsclte Courant MOORD Or ABBOTSHALL Jiadiomeuws ^zuUielon Buitenland Stad en Omgeving. Honderd Zes en Dertigste Jaargang. HAANDAG 8 JANUARI. SIMON NA ZIJN TERUGKEER. EEN ECONOMISCH VIJFJAREN PLAN. In Turkije. GENERAAL O'DUFFY UIT ZICH. Over achteruitgang handel IerlandEngeland. HET AMERIKAANSCHE CONGRES. Steun aan Roosevelt toegezegd. DE TOESTAND VAN MINISTER ARAKI. Binnenkort hersteld? No. 6 1934 Dinsdag 9 Januari. Hilversum, 1875 M. (AVRO-uitzending). Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Orgelconcert «Feike Asma m. m. v. C. van Hoogenhuyze, sopraan. 11.Kook- en bakpraatje door mevr. R. Lotgering—Hilletrand. 11.30 Ver- wolg concert. 12.Omroeporkest o.l.v. N. Treep en gramofoonpl. 2.Omroeporkest c.l.v. N. Treep m. m. v. M. Meder, cello. 3. Knipcursus. 4.— Zenderwisseling, hierna pianorecital door I. Rosenheimer. 4.30 iKadio-kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel. 5. Verhalen voor kleine kinderen. 5.30 Jeugd- halfuur voor de VPRO o.l.v. ds. B. J. Aris. t— Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 6.30 RVU. W. Landré: Moderne Fransche mu ziek (met gramofoonplaten). 7.— Causerie door de heer Fortanier. 7.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Engelsche les F red Fry. 6 Vaz Dias! 8.05 Kovacs Lajos en zijn ©rkest m. m. v. Maria Roland, jodelliedjes) en haar instrumentaal kwartet en het Neger- Duo Marino en Norriss. 9.30 „De jacht naar ïiet goud van kapitein Kid", spel van R. Schneider—Schelde. 10.15 Kamermuziek door het Trio Italiano. 11.Vaz Dias. 11.10—12.Gramofoonplaten. Huizen, 296 M. (KRO-uitzending). 8.— 015 en 10— Gramofoonpl. 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12.15—1.45 Sextetconcert en gramofoonplaten. 2.Vrouwenuur. 3. Cursus. 4.Zangrecital en gramofoonpl. 5 Lezing. 5.30 Schlagermuziek en gramo- ifoonplaten. 6.40 Lezingen en gramofoonpl^ 8.Orkestconcert m m. v. zangsolist. 8.25 Gramofoonplaten. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Ver volg concert. 9.20 Causerie. 9.35 Zang en piano. 9.50 Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias Gramofoonpl. 10.45 Schlagermuziek. 11.30 —12.Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.20— 11.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel R New. 12.50 Commodore Grand Orkest o.l.v. J. 'Muscant. 1.50 Gramofoonmuziek. 2 20 Midi Studio Orkest o.l.v. F. Canteil. 3.20 Sted. Orkest van Torquay o.l.v. E. Goss, m. m. v. Cj. Mayhew, bariton. 4.50 Het Portland Strijkkwartet m. m. v. J. Newton, alt. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's pianomuziek door F. Merrick. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 F. Harley's Novelty Kwintet. 8 20 Radiokoor o.l.v. L. Woodgate. 8.50 H. G Wells: Whither Britair.? 9.20 Tijdsein, berichten. 940 Mende'ssohn-programma door het BBC-ork-st o.l.v. J. Lewis, m. m. v. Stiles— Allen, sopraan. 10.50 Lezing. 10.5o —12.20 Lew Stone en ziin Band. Parijs „Radic-Paris", 1724 M. 8.05 en 12 20 Gramofoonpl 8.20 „Les Hannetons", spel van Brieux. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Con cert uit rest. „Ritz". 2.— Pianorecital. 2.20 -4.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.20 Om roeporkest o.l.v. Gröndahl. 8.10 Radiotoo- 'neel. 8.50 Gramofoonplaten. 9.40—10.20 Russische opera-en balletmuziek o.l.v. Grön dahl. 10.20—11.50 Dansmuziek uit „Natio- nal-Scala". Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35 en 11. Gramofoonpl. 11.20 Kwintetconcret. 12.55 Gramofoonpl. 2 20 Pianoduetten. 3.20 Om roeporkest o.l.v. Kloss. 6.20 Zang en piano. 7 30 Gevar. programma. 8.30 Süragorkest l.v. Drost. 10.20 Süragorkest o.l.v, Seyfert. 11.20—12.20 Concert. Rome, 441 M. 8.— Concert. 8.30 Radio- tooneel. Na afloop: dansmuziek. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Omroep- eymphonie-orkest o.l.v Meulemans. 10.30 Gramofoonplaten. 508 M.: 12.20 Gramo foonplaten. 12.40 Zang. 12.55 Gramofoonpl 1.30 Pianoduetten en gramofoonpl. 520 Cmroepsymphonieorkest o.l.v. Meulemans. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepklein- orkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 10 30 Gramofoonplaten. Deutschlandsender. 1635 M. 7.30 „Orato rium Christus", van Draesrke. m. m. v. koor en orkest o.l.v. Prof. Brono Kittel. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20—11.20 Concert uit LeinziV o.l.v. H. Weher. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Dinsdag 9 Januari. Lijn 1: Hilversum. Liin 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.35—10.50, Daven try 10.50—11.40, Lond. Reg. 12a.20—15.20, Daventry 15.20—24.— Lijn 4: Langenberg 10.35—16.20, Boeda pest 16.20—24.—. ten Detective verhaal door PHILIP MAC DONAI.D Geautoriseerde vertaling door H A C S «2) Anthony keek, wendde zich dan met een huivering af. Lucas legde zijn hand op zijn schouder. „Trek 't je niet aan, Gethryn," zei hij, na een oogenblik, „je kunt er niets aan doen". Anthony schudde de hand van z;ch af. .Verduiveld, dat weet ik! Maar de heele ge schiedenis is zoo gemeen. Men zou kunnen zeggen, dat ik hem gek maakte. Maar t zou niet waar zijn. Hij deed het zelf. Haat, toe nemende haat tegen een beter mensch: dat is de oorzaak." lx Lucas dacht na. „Het maakte de dingen ingewikkelder, die krankzinigheid „Dat doet ze. Wat zal gebeuren „Zooals gewoonlijk, veronderstel ik. Het geval zal onderzocht worden. Hij zaï ver oordeeld worden en naar Broadmon gestuurd worden,, waar hij sterven zal of in een jaar beter worden en vrij gemten worden om iemand anders te dooden Wij zijn,zoo humaan, wiet ie!" Lucas was bit ter. „In ieder gqyal. jij zult niet meer ge plaagd worden, alleen met het verhoor, maar daar zal ie een schitterenden indruk DE 1875 M-GOLF. Ook na 15 dezer via Kootwijk. De omroepuitzendinger op de 1875 m-golf zu'len ook na 15 Januari a.s. via Kootwijk geschieden, zoodat de toestand van de laatste maanden wordt bestendigd. Voorts is in over weging de uitzendingen overdag (dus vóór 4 uur n.m.) eveneens ever Koot vijk te doen ge schieden, de noodige technische voorbereidin gen worden daartoe getroffen De dienst Jer P. T. T. rekent erop, dat na 15 Januari de beruchte storende Rus uit den aether verdwenen zal zijn,. Nader al dan de kwestie met Roemenië onder de oogen worden gezien, maar op een bevredigende regeling schijnt ten deze niet veel kans te bestaan. Na zijn terugkeer heeft de minister van buitenlandsche zaken, Simon, een interview toegestaan aan persvertegenwoordigers. Hij verklaarde, dat hij een zeer aangename reis had gehad. Over zijn besprekingen zeide hij, dat zijn bezoek aan Rome en Parijs naar zijn mee ning en vertrouwen zeer veel zou kunnen bij dragen aan het tot stand komen van een ac- coord tusschen de Europeesche mogendhe den, welk accoord hij beschouwt als de voor waarde voor vrede en veiligheid Volgens welingelichte kringen in Turkije heeft de ministerraad de laatste hand gelegd aan de uitwerking van een economisch vijfja renplan. De sociale gevolgen van dit plan voor het land worden verschillend beoor deeld, en hebben reeds aanleiding gegeven tot scherpe polemieken tusschen de twee Turksche persorganen. De groote lijnen van het plan zullen mor gen worden gepubliceerd. De vastlegging van het financieele gedeel te van het plan is uitgesteld tot Februari. Het zal tegelijk met de begrooting van 1934 wor den bestudeerd. Het plan voorziet in den bouw van een aantal fabrieken, die gedeelte lijk door banken, gedeeltelijk door den staat zullen worden beheerd, zoodat hiermede een begin zou worden gemaakt met socialisee ring van de voornaamste Turksche indu strieën. Voor de uitwerking van het plan zullen 42 millioen Turksche ponden en 10 millioen dollar benoodigd zijn. Generaal O'Duffy heeft in een voor een vergadering van de Vereenigde Ierland-Partij uitgesproken rede eenige cijfers genoemd in zake de achteruitgang van den handel tus schen Ierland en Engeland tengevolge van den economischen oorlog. De handel daalde met 16 millioen pond in de afgeloopen 12 maanden en bedraagt nog slechts 55 millioen pond verge'eken met 103 millioen pond in 1930, terwijl de inkoopen van Ierland in Tsjecho-Slowakije 431.611 pond hadden be dragen had dit land slechts 195 pond gekocht en Sovjet-Rusland had niets ingekocht tegen een invoer van 233.344 pond. De eerste week van de zitting van het Con gres is zeer geruststellend voor president Roosevelt verloopen. Beide Fluizen toonen den ernstigen wil tot positieve medewerking; zij zijn blijkbaar bereid, den president ook verder een onbeperkte volmacht toe te staan en hem de middelen voor de uitvoering van zijn groot programma te verleenen. Gelijkertijd verluidt, dat de directie der Federal Reserve Banken bereid zijn, Roosc- velts program te steunen en hem al het in de banken berustende goud af te leveren, opdat bij een eventuee!e devaluatie van den dollar Broadmon krankzinnigengesticht. de winst ten goede komt van de schatkist en niet van de banken. Op het gebied der buitenlandsche politiek wordt, naar gemeld, slechts gestreefd naar overeenstemming in economische vragen. Overigens verkeert het plan tot regeling van den buitenlandschen handel nog in het sta dium van overweging. De principieele ge dachten zijn daarbij de bescherming der in dustrieën, die de bescherming inderdaad waard zijn en het streven, te komen tot pre- ferentieele tarieven en invoercontingenten, om de landbouw-overproductie van de Ver. Staten weg te werken. Inzake de ontwapening is men hier gereser veerd. en is geneigd, Simon en Mussolini de voorbesprekingen verder te laten voeren, zonder aan te dringen op een spoedige vast stelling van den datum voor een algemeene conferentie, te meer, waar de laatste berich ten uit Rome optimistisch klinken en men we der hoop heeft op overeenstemming tusschen Frankrijk en Duitschland. Een door het ministerie van Oorlog in Tokio uitgegeven communiqué houdt in, dat de minister van Oorlog, Araki, die een kal- men nacht heeft doorgebracht, gisterochtend teekenen vertoonde van een lichte verbete ring in zijn toestand. Om 9 uur had hij 38,6 gr. koorts, tegenover gisteravond 39,8. De consulteerende geneesheeren wachten de ontwikkeling van het ziekteproces af, doch er is geen reden tot ongerustheid. Luitenant-generaal Hei Soeke Yanagawa, de onder-minister van oorlog, heeft ver klaard, dat de regeering gedurende de ziek te en het herstel van Araki niet de benoe ming overweegt van een minister van Oorlog. Deze benoeming is niet noodig, aangezien de premier de vragen kan beantwoorden, welke in de a.s. zitting van den Landdag zullen worden gesteld in plaats van Araki zelf, terwijl de andere werkzaamheden tijde lijk konden worden toevertrouwd aan Araki's medewerkers. Yanagawa vertrouwt, dat Araki op zijn laatst over veertien dagen zal zijn hersteld. JAPANSCHE HANDELSVERDRAGEN MET ANDERE LANDEN. Het ruilhandelsysteem zal wor den toegepast. De Japansche minister van handel, baron Nakajima, heeft aangekondigd, dat bij het treffen van handelsregelingen met Groot- Brittannië, Amerika, Nederland en an dere landen het ruilhandelsysteem zal wor den toegepast, dat ook het leidende principe is van de handelsconventie met Britsch- Indië. DE INTERNATIONALE EXPEDITIE VOOR DE ZONDSVERDUISTERING. Het ministerie van marine publiceert het reisprogramma van de internationale weten schappelijke expeditie, die in den Stillen Oceaan waarnemingen zal doen ter gelegen heid van de totale zonsverduistering op 14 Februari. De expeditie, waaraan wordt deel genomen door gelëerden uit Amerika, Rus land, Japan en andere landen, zal per oor logsschip „Kasoega" 15 Januari van Yoko- hama vertrekken en 23 Januari aankomen op Losop, een der Carolinen, waar de noodige waarnemingen zullen worden verricht. Óp 21 Februari zal vertrokken worden naar het eiland Trak vanwaar de terugreis twee da gen later zal worden voortgezet. De expeditie wordt 3 Maart te Yokohama terug ver wacht. HET MONSTER VAN LOCH NESS. Bevorderd tot filmacteur, Naar de „Times" meldt, meenen verschil lende met name genoemde personen het mon ster van Lochness in den laatsten tijd gezien te hebben. Deze beweringen worden thans gestaafd door een filmopname, welke de „Scottish Films Production" met drie came ra's heeft weten te maken. De film is te Lon den vertoond. Men kan het gedrocht voorbij zien zwemmen op een afstand van een kleine honderd meter; de beweging van staart of vinnen is duidelijk te onderkennen. Volgens de mededeelingen der operateurs vertoonde het dier een kleinen kip en een aantal bulten op den rug. Eenige van dez ebulten waren eveneens op de film te zien. De opmerking wordt gemaakt dat het niet verantwoord lijkt, de hardnekkig aanhou dende berichten omtrent het „Monster" voor goed als humbug af te wijzen. maken. O ja! Een groote roem zal je krijgen Gethryn. Denk eens aan, wat voor een pers jij zult hebben!" Lucas ging door. „Goede hemel! Wat een beroering zal dit maken! Millionair, lid van het Parlement, gearresteerd wegens moord op den minister! 't Zal echter niet mooi zijn voor ons aan de Yard! Heelemaal niet mooi Een onschuldig man gepakt, en dergelijke dingen! De politie op weg geholpen door een amateur!" Hij bromde. ,.'t Doet er niet toe, „De Uil" zal de eerste zijn, die iets pu bliceert. Ik maakte dat in orde voor ik hier naar toe kwam. En dan zullen ze dat rap port van jou hebben om uit te geven. Wat za! er een jaloerschheid in Fleet Street zijn. Natuurlijk kan dat rapport nog niet gepu bliceerd werden, dat begrijp je. Tenminste, ik denk van niet; niet voor het gerecntelijk verhoor Anthony sprong op. „Lucas,' zei hij, „er is iets, dat wij vergeten hebben." Hij bracht een van zijn handen naar zijn haar. „God! Hebben we? Laat eens z:en. Beiden bogen zij over den gevangene. Hij keek naar hen op en giechelde. „Gemcene boef!" bromde Anthony. t Lijkt bijna onbetamelijk, wanneer de man zoo is." Ilii legde zijn hand op het hoofd van sir Arthur. Zijn vingers grepen een oogenblik; trokken den terug. Mee kwam daf onberispelijk hoofd van grijzend ''"ar. „Wondermooie pruik!" Lucas stak zijn hand er naar uit. „Ik had dat nooit g<'niei En ik dacht, dat 't altijd te zien was Maar, dat is d" '-afste bevestiging van je theorie Gethryn." Hij keek naar Anthony. „Hemel Je ziet er uitgeput uit, man!" Anthony zei somber: „Dat ben ik. Ik ge loof, dat ik naar bed zal gaan in mijn ho tel." Anthony toonde door een gebrom zijn ai Lucas keek op zijn horolge. „Ja, doe dat. Ga nu: 't is al tien over elven. Zal „Hoe laat-zei je dat 't was?" „11.10." „Goede hemel! Ik dacht, dat ik hier min stens vijf uren geweest was. Pas 11.10! En ik zit hier!" Anthony ging naar de deur. Lucas greep hem bij zijn arm. „Hier, wat is er?" „Moet gaan en een bezoek brengen." An thony maakte zich vrij en ging naar de deur, stond even stil, terwijl hij, over zijn schou der heen, zei: „Vertel Deacon niet om naar mijn hotel te kernen Laat hem alleen maar gaan. Hij zal wel komen, waar ik hem noo dig heb," en was weg. Lucas staarde hem na. „De dwaas moest in bed liggen," mompelde hij. „Een knappe duivel, dat nu noodig was. Sir Arthur zat nog op den grond, zijn spelletje te spelen. Zijn vingers schoven voortdurend over het karpet. Zijn hoofd, kaal op een zand-kleurige tonsuur na, was tusschen zijn vierkante schouders gezakt. Telkens lachte hij met dien hoogen lach. HOOFDSTUK XVII. Door den gevolmachtigde van „De Uil". I. De brief, die Anthony geschreven had in de vroege uren van dien morgen en later be zorgen door den bode van het Bureau de BIE DE MOLLEBOONEN OP NEI-JOARSVEZIEDE. Men schrijft ons: „Wie nuigen joe," ston op kenvekoat- sie veur de vergoaderen van de Grön- neger verainen De Molleboonen van eergusteroavend in 't Gulden Vlies, en wio binn' blied dat we d'r hèngoan binn', want 't is 'n slim gezellege vezie- d© worden. Joa, dat was 't: 'n nei-joars- veziede mit 'n klaine tweihonderd gas ten. En net as op elke nei-joarsveziede van goie Grönnegers wuir begonnen mit lcofvie mit kouk en oliewieven de eterij wuir aanboden deur 't bestuur en ze wonnen 'nkander 't nei-joar of en dou nam de veurzitter, meneer Bark man, as gastheer 't woord. Hai het weer nuver zien gasten in 'n echte feeststem- men brocht en dou het hai verteld wat er doan worden zol om de luu gezelleg bio 'nkander te hollen, want uaf ston nait op 't programma. Moar hai har nóg 'n verrassen veur de luu: onthullen van de Martinitoren. Dizze toren 'n jevvailtje van schil derkunst, aanboden deur 't bestuurslid meneer Bebingh is vair meter hoog en kon niks meer as net op 't tooneel stoan. Vanzuls dat de veurzitter dit kedoo daankboar veur de verainen aan nam en d'r hail wat haartelke woorden veur har, en gain wonder ook. want mit de groode vlag en de mooie woapens dei de verainen al het is dizze toren 'n prach- teg bezit veur heur. Nait aUain 'n woord van daank har de veurzitter d'r veur. hai har d'r alderdeegs 'n vers op móakt, woar de daankboarhaid van de verainen uut blieken kon, en dat vers zong hai meneer Rebingh tou. En ain van de leden, meneer R. J. Schole, zong 't bie elke goie Grönneger bekende laid van „dei olie grieze toren", 't Was 'n ap plaus, man, dat heuren en zain joe ver gong. En wat was d'r dou verder te doun? Niks meer of minder as optreden van 'n cabaret de veurzitter nuimde 't ,,'n perbaiern van 't geven van 'n soort cabaret," moar de luu uut de zoal waz- zen 't 'r aalmoal wel over ains, lat dit gain perbaiern meer was: 't was n eer- lieks programmoa, woar je overaal mit veur 'n dag komen kinnen. 't Was zang en dans en soamensproak van verschillende doames en heeren in 'nkander zet deur 't lid meneer Werkman en aalles mit 'n proatje aan 'nkander bonden deur de veurzitter. Werkman as dichter en schriever en de veurzitter as „conferencier" dat betai- kent vast succes, wat 't ook worden is, gain klain beetje. Vort al in 't begun, dou meneer Werkman in dichtvorm 'n inlaiden gaf, begon 't succes al, en 't gong geregeld „crescendo." 't Gait vanzuls nait aan om aalles te nuimen wat er geven wuir ('t duurde tot goud 12 uur), moar wie maggen toch wel zeggen, dat 't laidje „Vrouger" woar de musicus Melchert Schuurman 'n wieze op moakt har, slim insluig en din ook nait te vergeten dei scene van de schutters! Wat kroanege kerels waz- zen dat! Mit verdedegers as dei luu, onder zoo'n commandant, binn' we uut de brand en aaltied wel vaileg! 't Slöt was 'n oljoarsmiemeren op riem (mit herinneren wat in de Grön neger bewegen en in de verainen De Molleboonen in 1933 gebeurd is) mit 'n nei-joarswensch tot besluut. Jong, wat was dat ook 'n mooi nummer! Onder gezelleg daansen (laider Mel chert Schuurman) bleven de luu nog tot twei uur bie 'nkander. Molleboonen, wie filestairen joe mit dizze eerste proef mit zoo'n program moa! 't Ston op hoog pail, zooas wie dat van joe wénd binn' en 't het net zoo goud as 'n tooneeloavend weei mit- waarkt aan 't doul van joen verainen: bevorderen van de Grönneger toal en aalles wat doarmit in verband stait. 't Woord van daank, dat meneer Be bingh zee tot speulers en speulsters, was eerlieks verdaind en aalle luu in de zoal binn' 't vast ains mit de wènsch dat Werkman as 'n echte kraandeman onder dit programmoa zetten zei: Wordt ver volgd. brief, die een belangrijk persoon als mr Egbert Lucas naar Abbotshall gebracht had, had als volgt geluid: „Mijn beste Lucas." „Zocals je weet speel ik dectective daar in Marling. Ik ben klaar met zijn spel; de rest komt voor jou rekening. Wat ik gevonden heb, hoe ik 't gevonden heb, en mijn opinie over de beteekenis van wat ik gevonden heb, zal je uiteengezet vin den in het gesloten document, getypt met mijn eigen vingers. Je moogt een mensch kan nooit weten mijn conclusies onjuist vinden en zeggen, dat in 't werkelijke leven, evenals in sprookjes, een reeks omstandig heden, een verzameling van draden, even goed naar den inschuldige als naar den schul dige kunnen leiden. Wat mijzelf betreft, ben ik echter overtuigd. Om het op mijn beschei den manier te zeggen: ik weet, dat ik gelijk heb! Lees dus s.v.p. het ingeslotene. Als je het met me eens bent, zooals je het, geloof ik, zijn zult, zal je toch vinden, dat het bewijs onvoldoende is. en- je zult gelijk hebben. Ik wil daarom trachten te verkrijgen een beken tenis van den schuldige, te doen in de (niet vermoede) tegenwoordigheid van beambten van jou bevoegd departement. Wil jij, opdat dit zal kunnen gebeuren, orders geven aan enkele van jouw menschen waarbij een stenograaf moet zijn om mij te ont moeten op het kruispunt bij Marling, aan den kant van Londen, om ongeveer negen uur vanavond? Dan zal ik hen heime lijk op Abbotshall binnenbrengen, en ze op stellen op een gunstige, maar geheime plaats Dit mag, ik weet het. tegen de regels zijn maar je kunt er op rekenen, dat ik de dingen kan schikken zonder dat iemand in het huis OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK TE ALKMAAR. Uitleening uitsluitend aan leden, mini mum contributie 2 per jaar. Nieuwe aanwinsten. Sociale wetenschappen. 331 R 64 Roland Holst—van der Schalk, Henriëtte. Kapitaal en arbeid in' Nederland; 4e dr. 1932. 335.1 B 78 (broch.) Bouman, P. J. Het so cialisme aan den tweesprong. 335.1 M 20s Man, Hendrik de. De s» cialistische idee. 1933. 380 R 34 (broch.) Reitsma, S. A. De ver keerschaos in Nederland 1932 (ff-) 380 R 34o (broch.) Reitsma, S. A. Open brief aan de leden der Tweede (Kamer van de Staten-Generaal naar aanl. van den Ned. ver keerschaos. (g.) 380 R 34c (broch.) Reitsma, S. A. De crisis in het Ned. verkeerswezen (g.) 336 K 17 (broch.) Kan Nederland een om zetbelasting verdragen? 1933. (ff-) 338 E 19 Ehrenburg, 1. Ons dagelijkscb brood. 355 E 29w (broch.) Embden, D. van. Waar om nationale ontwapening gebo den is. (g.) 390 S 49 Schrijnen, Jos. Nederlandsche volkskunde. 1933. Dl. 2. Stenografie. 653 M 89 Muller, E. B., en A. van Gn deren. Steno leerboek; ter beoefe ning van de stenografie „Groo- .te" (g.) 653 M 89j Muller, E. B. „Een lastig juf fertje" e.a artikelen enz in ver korte stenografie „Groote" over gebracht. (g.) Over verschillende onderwerpen. 130 B 57t Bierens de Haan D. Het tra gische; schuld, noodlot en bevrij ding. 176 R 53 Ritter Jr., P. H. De drang der zinnen in onzen tijd. 615 P 90 Prooijen, A. M. Schetsen uit de geschiedenis der drogerijen. 1933 (ff-) 618 E 31 Engelhard, L. B. Raadgevin gen voor de aanslaande moeder. 630 V 50v Verslag der staatscommissie tot het onderzoeken van de vraag of en zoo ja, in hoeverre en dooi welke oorzaken in den land- en tuinbouw een wanverhouding be staat tusschen de bodemprijzen en productiekosten eenerzijds en de opbrengst der producten an derzijds. 1933. (g.) 901 S 84 Steinhausen, G. Geschichte der edutschen Kultur. 1933. Naslagbibliotheek. Stz. Beresteyn, E. A. van. Repertorium van gedrukte genealogieën en gene alogische fragmenten. Stz. 920 Woordenboek, Nieuw Ned biogra fisch. Dl. 9. (g.) Stz. Matthias, Th. Das neue deutsche Wör- terbuch. Stz. Ronkel, Ph. S. van. Maleisch woor denboek. (g.) geschenk. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Geopend voor werkgevers van 9—12 ei van 25 uur. Voor werknemers uitslui tend van 912 uur. Op Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Bemid deling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 25 uur. (Untgezonderd op Zaterdag). De directeur van bovengenoemd bu reau deelt mede, dat heden staan inge schreven: Groep bouwvakken: 121 grondwerkers, 91 timmerlieden, 41 metselaars, 31 op perlieden, 60 schilders, 18 stucadoors, 14 voegers, 8 betonwerkers, 2 steenhou wers, 2 tegelzetters, 2 steenbikkeis, 1 glazenwasscher, 1 bouwkundige, 1 bouwk. teekenaas, 1 waterb. opzichter, 3 opz. teekenaars, 1 stuc. opperman, 4 straatmakers, 1 glas in loodzetter. Groep Metaalindustrie: 1 autog. las- scher, 17 bankwerkers, 1 blikbewerker, 1 blikslager, 6 carrosseriebouwers, 1 constructiewerkers, 6 electriciens, 1 fit ter ,1 fraiser, 1 instrumentmaker, 2 kernmakers, 4 ketelmakers, 6 klinkers, 1 koperslager, 11 loodgieters, 2 lijnwer- kers, 6 machinisten, 2 mach. teekenaars, lorgelmaker, 3 plaatwerkers, 1 rijwiel hersteller, 3 scheepsbouwers, 8 metaal draaiers, 1 metaalschaver, 1 metaalvij- er van weet voor de zaak klaar is. Wanneer jouw mannen eenmaal in het huis zijn, daar waar ik ze zal neerzetten, zal ik het huis op een meer normale wijze binnengaan. De rest loopt vanzelf. Dit vraagt veel van je, maar, bij slot van rekening, ken je mij goed genoeg om redelijk zeker te zijn dat ik minder dan velen een dwaas ben. Dus, indien je instemt met mijn conclusies, zooals uiteengezet zijn in het rap port, maak dit dan s.v.p. in orde. Of je het er mee eens bent of niet, bel mij op, voor 7 uur vanavond, in mijn hotel in Marling (Greyne 29). Als ik daar niet ben, laat dan een bood schap achter: „In orde" of „Doe niets", al naar het geval is. Wat ook je antwoord is, ik zal je opbellen, wanneer ik het ontvangen heb. Mijn voornaamste reden of een van mijn voornaamste redenen om al dit werk te doen was om het blad van Hastings „De Uil" een goeden dienst te bewijzen. Het rap port is werkelijk voor hem, ofschoon ik niet weet, wanneer en in hoever jij zult toestaau het te publiceeren. Maar ik reken op jou om-te zorgen, dat „De Uil" zooveel van de beste journalistieke room krijgt als zij kan verdragen. Geen an der blad moet maar iets hooren voor jij' Hastings hebt toegestaan een buitenkansje te krijgen door de „Dramatische, Nieuwe Ont hullingen." Je A. R. Gethryn." P.S. Vergeet niet, dat, als je goedkeurt om mij te laten probeeren die bekentenis te ver krijgen, ik kan falen. Ik denk van niet, maar 't kan. Ik zal voor een groot deel steunen op het feit, dat ik zooiets als een tooneelspeler ben.'' (Wordt vervolgd.).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5