Agenda foedet&wtdeGS binnenland Weee&ecidït Jkouinciaai Tlieims Stad en Omqemnq. 1 MIJONGELUK OP KOKKAIDO. Vier dooden, zes vermisten. In de kolenmijn van het Mitsoei-concern «p het eiland Jesso (Kokkaido) heeft een ont ploffing plaats gehad. Vier arbeiders zijn ge dood, zes worden vermist. 'athony eden aan het woord. WEDUWE STAVISKY GEHOORD. De vrienden van haar man WEER BOMMEN IN OOSTENRIJK. Het concentratiekamp loopt vol. EEN GULHARTIG MILLIONNAIR. „Roosevelt is goed, Green is beter". De erfgenaam. poetst Uw tanden met /te Nederlandsche Tandpasta Geld moet rollen. Een menschenvriend. WINKEL. HEERHUGOWAARD. HOORN. BOVENKARSPEL. EGMOND AAN ZEE. noordscharwoude. Stedelijk Museum, ingang 'Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer „42nd Street" (revue), hoofdrollen War ner Baxter en Bebe Daniels. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. A. B. T., 7.30. uur, eerste hoofdnummer De geheimzinnige hoeve (sens.), hoofdrol George O'Brientweede hoofdrol Spaansche Passie (rom.), hoofdrol Dorothy Mackaill. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Uit het dagboek van een vrouwenarts (real hoofdrol Hertha Thiele. Toegang boven 18 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Bioscoop Harmonie, Zondag van 2 uur af doorloopende voorstelling en Maandagav 7.45 uur, hoofdnummer De ster van Valencia (rom.), hoofdrol Liane Haid. Toegang boven 18 jaar. Zaterdag 13 Januari. 7.30 uur, Gulden Vlies, Pacivolo-avond. 8 uur, Harmonie, turnuitvoering Turnlust. Zondag 14 Januari. Lokaal Renses te Stompetoren, propagan- 'da-avond Bond voor Staatspensionneering. Maandag 15 Januari. 8 uur, de Unie, Volkszangavond. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, Louis Davids en ?ijn nationaal cabaret. In een toespraak, welke hij gister avond te Warwick heeft gehouden, refe reerde Anthony Eden aan zijn benoe ming tot lord-geheimzegelbewaarder. Hij zeide dat hij blij is, dat deze benoeming iniet van invloed is op de werkzaam heden, welke hij de laatste paar jaren heeft verricht. Zijn verhouding tot het Foreign Office wordt niet gebroken en hij zal zijn werkzaamheden voortzetten onder zijn huidigen chef, Sir John Si- imon. In het kort de ontwapeningskwes- itie behandelend legde hij er den nadruk op dat door het dan toegenomen inter nationale vertrouwen een gunstige in vloed zou uitgaan van een gunstigen afloop der ontwapeningsconferentie. Een vermindering in plaats van een ver meerdering der bewapeningsuitgaven zou een teeken zijn van toenemen d en goodwill. De Ontwapeningsconferentie beteekent zoo veel meer dan haar naam aangeeft. Het is de barometer geworden van den maatstaf van goodwill, waarvan de publieke opinie de geschiktheid der naties tot overeenstemming te komen kan afmeten. De politie heeft gisteren de weduwe van ótavisky aan een verhoor onderworpen, dat vier uur duurde. De „Echo de Paris" ver klaart te hebben vernomen, dat Madame Sta- visky uitvoerige mededeelingen heeft gedaan over den kring van vrienden en bekenden van haar man. Verscheidene financiers en politici, wer namen tot nog toe niet zijn genoemd, zouden door deze verklaringen zijn belast. Officieel wordt medegedeeld, dat gisteren Wederom in verschillende plaatsen in Tirol bommen tot ontploffing zijn gebracht. De di recteur voor de veiligheid in het bondsland Tirol heeft de overbrenging van verscheidene nationaal-socialisten naar het concentratie kamp Wöllersdorf gelast. Hieronder bevin den zich vijf advocaten. Bij New Bedford, in den staat Massachu- setts leeft een millionnair, die zoo gul is, en zoo veel goed doet, dat tweeduizend inwo ners van New Bedford het Witte Huis ver zocht hebben, dezen millionnair, Green, can- didaat te stellen voör het presidentschap der Ver. Staten. Woordelijk schreven zij: „Roo sevelt is goed Green is beter!" De lieden in Hoboken schudden destijds het hoofd, wanneer zij de oude Hetty Green, die wel krom moet zijn gegroeid van het eeuwige geld schrapen, met haar boodschap- pentasch bij de groentenhandelaars op de markt zagen sjacheren. „Voor dat beetje groente? Vier en dertig cent en niets meer!" riep zij woedend, zoo dat de handelaars vaak ter wille van den lie ven vrede maar ja zeiden. „En die vrouw möet wel vijfig millioen in haar huis hebben", fluisterde zoo'n hande laar zijn volgende klant toe. „Vijftig millioen! Weineen, negentig mil lioen, minstens! Mijn zwager werkt op de bank. Die heeft het mij verteld". „Nu zij kan ze in ieder geval niet mee in het graf nemen. Hoe oud zou zij wel niet zijn? Een en tachtig jaar minstens. Eenmaal slaat ook voor haar het klokje van scheiden". „Dan komt haar zoon aan de beurt, die is net zoo, Hij loopt altijd in hetzelfde pak, rookt nooit en rijdt nooit in een auto. Hij is precies als zijn moeder Op een dag sloot Hetty Green inderdaad voorgoed de oogen, met een zucht van spijt dat zij van haar millioenen werd gescheiaen. Haar rijkdom was toen aangegroeid tot hon derd en twee millioen dollar. Het scheen alles bij het oude te blijven Kolonel E. Green, haar zoon. bleef wonen in de étagewoning in Hoboken, droeg een rouw band en was in alles de waardige zoon van zijn moeder. Zoo scheen het althans. Maar dat duurde precies 365 dagen, het rouwjaar. Toen ver anderde alles en wel radicaal. Green had het jaar gebruikt om grootsche toekomstplan nen te maken. Neen, hij was lang niet gierig. Hij was al leen jarenlang gebonden geweest. Hij was n brave zoon geweest, en schikte zich naar zijn moeder, zoolang zij leefde. Zij had immers uit de vier millioen, die zij eens had geërfd, een vermogen van honderd millioen gemaakt, dus de zoon mocht niet ondankbaar zijn. Maar nu het rouwjaar was afgeloopen, bracht hij een bezoek aan de vrouw, die hij allang lief had, en aan wie hij met zijn hon derd millioen geen slechte partij toescheen. Het kwam tot een huwelijk. Vóór de huwelijksreis begon, gaf Green een opdracht, zooals men te New Bedford nog niet had beleefd. Een huis liet hij bou wen, dat het midden hield tusschen een kasteel en een paleis, met een reusachtige in richting voor kinderzorg, bevattende groote luxieus ingerichte salons, berekend op massa- bezoek. Wilde Green een sanatorium inrichten? Neen, alleen een huis, maar een huis, waar ieder toegang had! Green heeft er genoegen in, geld uit te ge ven. Hij heeft een groot jacht laten bouwen, een kleine autobaan, en een groot laborato rium. Zonder een enkele zucht schrijft hij een chèque van eenige cijfers, wanneer de leider van het laboratorium hem duidelijk maakt, dat het vraagstuk der atoomsplitsing niet al leen interessant en belangrijk, maar ook zeer duur is. Hij heeft ook een eigen vliegveld la ten aanleggen, waar 's nachts de lichttorens branden en een eigen radiostation. Het mooie bij dit alles is echter, dat Green niets liever ziet dan menschen. Hij noodigt des Zondags half New Bedford" bij zich uit en ook de menschen uit de omstreken mogen komen. De honderden auto's, noodig om deze gasten te vervoeren, voorziet hij van benzine. En de gasten genieten in het park, aan het kunstmatige strand. Het is alles zoo mooi, zoo goedkoop. Er heerscht altijd een heerlijke opgewektheid in het paleis van den ouden Green, den zoon van Hetty Green, die zich in haar graf zou omkeeren, wanneer zij zou we- ten, hoe haar zoon met het geld omspringt. Het leven van Green kost inderdaad veel geld. Een flink aantal millioenen zijn reeds verdwenen. Maar Green heeft in ieder geval het bewustzijn, dat hij weliswaar niet de rijk ste millionnair, maar dan toch een der geluk kigste is. Hij verheugt zich, dat hij met zijn geld andere menschen vreugde kan bereiden. Daar hij geen nakomelingen achter laat, heeft hij zijn geheele vermogen vermaakt aan een inrichting voor kinderzorg. Men kan het dan ook begrijpen, dat de tweeduizend bewoners uit New Bedford van meening zijn, dat Green de beste Amerikaan- sche president zou zijn, dien men zich kan denken. Hij is vroolijk, edelmoedig, hulpvaar dig in groote en kleine aangelegenheden. Wat wil men meer? Green zal wellicht niet tot president der Ver. Staten worden verkozen, maar hij zal in ieder geval herdacht blijven als een gul en edelmoedig mensch. RECHERCHEURS-LEVENSREDDERS. Oude man uit brandend huis gehaald. De heer J. Huurman, een oude doove man, die geheel alleen woont aan den Westvarken- oordscheweg te Rotterdam—Vreewijk, heeft zijn leven te danken aaneen misdrijf. Het gebeurde Donderdagavond, dat re chercheurs van het politiebureau aan de Nas- saukade bezig waren daders en heler op te sporen van een diefstal, die dienzelfden dag op een spoorwegemplacement was gepleegd. Een agent van politie had te Vreewijk een jongeman aangehouden, die margarine had gestolen, en was op diens aanwijzingen op zoek gegaan naar medeplichtigen. Het onderzoek leidde naar den Westvar- kenoordscheweg, waar een reeks kleine bouw vallige huisjes staan, die er alle vrijwel gelijk uitzien. In één daarvan zou de gezochte heler wonen, die een naam droeg ongeveer gelijk luidend aan dien van Huurman. Per abuis nu kwamen de rechercheurs terecht aan de deur van den ouden man. Toen zij aanklopten ontdekten zij, dat uit de brievenbus rook opsteeg. Ook drong een doordringende geur door tot de politie-amb- tenaren. „Op heeterdaad betrapt", dacht één hunner, „hij is al bezig de margarine uit te braden". De bewoner van het huis reageerde niet op het kloppen. De rechercheurs maakten toen korte metten en trachtten de deur in te trap pen. Deze bezweek niet. De oude man even wel hoorde nu, dat er iemand was en kwam open doen. Het bleek, dat vlak achter de deur een vuil nisvat in brand stond. Er was gloeiende asch gegooid op brandbaar materiaal. De re chercheur gooiden het vat naar buiten; de vlammen sloegen toen reed meer dan een me ter hoog uit. Het geheele huisje hing vol rook. Het had weinig gescheeld, of de houten wand, waartegen het vat had gestaan, was gaan branden. En dan zou in een oogwenk iet huisje in vlammen zijn opgegaan. De oude man had van het geheele geval nog niets gemerkt. Daar hij alleen woonde en niet vlug meer ter been is, was de kans, dat hij zich bij brandgevaar had weten te redden, vrijwel uitgesloten. De vergissing van de pohtie-ambtenaren bleek aldra. Zij gingen heen en beten een man achter, wien zij het leven gered hadaen. De speurtocht leverde overigens behoorlijk resultaat op. Vijf jonge mannen, allen hout bewerkers en havenarbeiders, zijn gearres teerd en opgesloten. De diefstal is opgehel derd. HONDENTROUW. Een bewoner van Ouderkerk verkocht 2 maanden geleden een Hólland, chen herder aan een inwoner van Delft. Het beest werd met een auto naar zijn nieu we bestemming gebracht. Bij zijn nieu wen baas werd het dier geregeld aan de ketting gehouden. Een week geleden zag het beest kans te ontsnappen en meldde zich Donderdagmorgen bij den ouden eigenaar in uitgeputten toestand aan, een stuk ketting bevond zich nog aan. den halsband. MET DE GELDKIST OP DEN LOOP Donderdag vervoegde zich ter secreta rie van de gemeente Lochem een zekere S., een werklooze in die gemeente, met verzoek den burgemeester te mogen spreken over een verhooging van de hem toegekende uitkeering. Deze S., be kend staande als een uiterst lastig per soon, was juist de vorige week bij de gemeentelijke werkverschaffing tewerk gesteld, maar reeds den dag na de te werkstelling, kreeg hij door zijn. onbe hoorlijk optreden, ruzie met den voor werker, waardoor hij van verder werk weer werd uitgesloten. Toen hij nu van van den burgemeester vernam, dat er voorloopig geen anderen steun voor hem te verkrijgen was dan de bestaande, be gaf hij zich wederom naar de secretarie en greep, geheel onverwacht, over de balustrade heen, de geldkist van den daar zittenden ambtenaar, belast met de inning der keurloonen en vloog daar mede de straat op. De benadeelde amb tenaar met zijn collega's renden hem achterna en wisten op het plein voor het gemeentehuis S. bij den kraag te pakken en over te geven aan de juist aankomende politie, die hém in het ar restantenlokaal insloot. S. is naar Zutphen overgebracht. AANSLAG OP VELDWACHTER. Nog goed afgeloopen. Toen de veldwachter S. te Made in Noord- Brabant in gezelschap van een tweetal nacht wakers zijn ronde deed, werd in de Zand straat aldaar plotseling een revolverschot op hem gelost, dat hem in een der beenen trof. Onmiddellijk stelden de hem vergezellende wakers een onderzoek in naar de richting waarvan het schot was gekomen. Zij slaagden er echter niet in, een spoor v^n den dader te vinden. De veldwachter is, na door een arts te zijn verbonden, naar zijn huis gebracht. Zijn toestand is niet ernstig. INKRIMPING VEESTAPEL. De crisis-rundvee-centralè zal gelegenheid bjeden aan haar te leveren: 1. drachtig rundvee in alle soorten en kwa liteiten volgens de bekende voorwaarden; 2. versch afgekalfde vaarzen en Roeien; te Purmerend 30 Jan. van 8 tot 10 uur. VRAGEN VAN KAMERLEDEN. Antwoord van den heer Roestam Effendi. Op vragen van den heer Effendi: 1. Is het juist, dat in verband met de ge beurtenissen in China op het oogenblik voor de steden Futschau, Amoy, Swatow en Hong kong, marinetroepen van de Vereenigde Sta ten, Japan, Groot-Britannië, Italia e. a. mo gendheden zijn samengetrokken? 2. Is het juist, dat ook een contingent Ne- derlandsche troepen hieraan deelneemt? 3. Indien dit het geval mocht zijn, is dan de regeering, daar dit gevaar van in oorlogsver wikkelingen in de Pacific gemengd te worden medebrengt, bereid onmiddellijk de Neder- landsche troepen terug te trekken? heeft de minister van buitenlandsche zaken geantwoord: 1. Voor een beantwoording der vraag, of op dit oogenblik voor de steden, in deze vraag bedoeld, troepen van de daarin genoemde mo gendheden zijn samengetrokken, beschikt de regeering niet over gegevens. 2. Neen. 3. Vervalt, wegens het antwoord op vraag 2. MIDDENSTANDSCOMMISSIE UIT DEN VRIJHEIDSBOND. u D?„L'be^ale Staatspartij „De Vrijheids bond heeft ingesteld een middenstands- commissie om aan het hoofdbestuur te advi- seeren omtrent datgene, wat in deh midden stand leeft. Van deze commissie, welke onder voorzitterschap staat van den heer H J Poletier te Leeuwarden, lid van de Prov. Staten van Friesland, maken voorts deel uit de heeren L. de Groot, oud-wethouder der gemeente Rotterdam te Rotterdam, A. In- genool, lid van den Hoogen Raad van Ar beid te s-Gravenhage, J. J. Korff, lid van de Prov Staten van Noord-Holland te Amster- ui™' 5 J - Sehürmann, voorzitter v. d. Afd Kleinbedrijf van de Kamer van Koophand-i te Rotterdam, dr. I. H. J. Vos, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Am sterdam. De commissie kwam op 8 Januari voor het eerst in vergadering bijeen. KORTE BERICHTEN. .."7 Bij een brand in een oude brouwerij te Kerkrade zijn 20 kisten met 400 flesschen bier verloren gegaan. Te Roermond is gistermorgen de 79-jarige weduwe Reinders van de trap gevallen. Zij kwam zoo ongelukkig te recht, dat zij op slag dood was. Te Stadskanaal is in den ouderdom van 54 jaar plotseling overleden de heer P. J. Jonker, directeur van het P.T.T.- kantoor aldaar. De heer Jonker was vroeger directeur van het kantoor te Bovenkarspel, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 13 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.4 mM. te Helsingfors. Laagste barometerstand 723,8 mM. te Torshavn. Verwachting, geldig tot den avond van 14 Januari: Meest matige Zuidwestelijke of Westelij ke, later weer krachtige wind; half tot zwaar bewolkt of betrokken; weinig of geen neer slag; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht Over vrijwel het geheele gebied viel neer slag. Op de Britsche eilanden is de baro meter gestegen, doch de nadering van een nieuwe depressie op den oceaan doet ver wachten dat de ruiming van den wind en de afkoeling, welke ook in ons land met die stijging samen gingen, wel weer spoedig zullen worden aangebroken. In München was de ochtendtemperatuur 17 graden C. hooger dan gisteren en ook in Zwitserland is dooi ingetreden. In Finland werd het weer kouder, terwijl de vorst in Scandinavië van weinig beteekenis bleef. DIRECTEUR NED. R.K. MIDDEN STANDSBOND. Als opvolger van mr. J. A. M. van Hellen- berg Hubar is door het hoofdbestuur van den Néderlandschen R.K. Middenstandsbond met ingang van Maart a.s. benoemd tot direc teur van het bureau van dien bond mr. F. J. H. Bach, tot dusver directeur van het Cen traal Hanze-bureau in het bisdom Haarlem De heer R. Korver is benoemd tot be drijfsleider der Coöp. broodbakkerij en Ver- bruiksvereeniging „De Tijdgeest" alhier. Vóór deze benoeming was de heer Korver boekhouder aan deze instelling. NI F UWE NIFDORP. Mej. Jannie Wit alhier heeft met goed gevolg examen gedaan, waarmede zij het diploma van de Modevakschool te Haarlem heeft verworven. Het door notaris Hil'brand geveilde be drijfje van L. Berkhout aan den Hasselaar- weg, bestaande uit 2 perceelen, waarop een woonhuis, bracht op 3400. Rekent men, dat nog ongeveer 270 lasten te voldoen waren, dan komt men met de overschrijvingskosten tot een totaal koop som van bijna 4000. Bij den aanvang van den verkoop schatte men dat uiterlijk 2500 zou worden geboden. Eigenaar werd de heer Eeken van Ursem. De heer J. van IJzendoorn alhier slaagde voor het examen Duitsche Handelscorrespon dentie (Vereen, van Leeraren in de Handels wetenschappen). HOOGK A RqpFL. Tot poldermeester van den polder Het Grootslag is benoemd de heer C. Posch te Binnenwijzend. Alhier is op 48-jarigen leeftijd na een kortstondige ziekte overleden de heer W. A. E. Evers, stationchef tweede klasse. Onge twijfeld verliest het personeel in hem een loyalen patroon en besten vriend. WERVERSHOOF. Door een gebrek in den schoorsteen is bij den groentenhandelaar P. V. alhier brand uitgebroken. Hoewel het dak reeds vlam had gevat, wist men door kordaat op treden het vuur in den aanvang te stuiten. Zooals reeds is gemeld, is hier door de O. K. Jongelieden Vereeniging een revue op gevoerd getiteld: Dat had je nooit gedacht. De opvoering geschiedde in het O.K. Ver enigingsgebouw. Ook melden we reeds, dat de officieele avond een succes was. Maar dat het zulk succes had, dat men nog twee avon den voor een stampvolle zaal moest optreden, dat zal wel niemand gedacht hebben. Don derdag werd de laatste der 3 avonden gege ven. 6 8 Het lijkt ons daarom niet ondienstig nog iets over de revue en de opvoering ervan te vermelden. De proloog werd geopend door een dans der Vios revuegirls, die dadelijk goed in sloeg. Achtereenvolgens kwamen toen op de compere, de commère, de zanger en de zan geres. De dans, die hierna volgde en uitge voerd werd in oud Egmondsche kleedij, deed hiefH° j n3t h€t appU-U3 haast niet op- meid. Dok de humor was niet vergeten'Hier. voor zorgde Flip later bijgestaan door Amo- deus. Deze rollen werden vertolkt door de heeren Job. Groen en Cor Krab. Zonder de medewerking van dit tweetal zou de revu- zeker niet zulk een bijval hebben geoogst vooral Flip was eenig. Ook de stedenmS werd goed vetrolkt door mei Tan* van J1 Pol. Het eenactertje BijgelegcT dat ?n ^m,£driif V00rkom'' "erd h<*> "rtiï uit Van het 2de, dat tevens het laatste bedriif is, vermelden we vooral de vuurtorenïcène wasnWeainee°n kderhï"a de finale was wei een ieder het er over eens, dat Vroom, Vrij en Blij hier iets bijzonders had gegeven. Lof komt den heer Loevens ais grimeur toe, onder wiens bekwame handen de verschillende figuren goed tot hun recht kwamen. Het is ons opgevallen, dat de tijd welke onze dorpsklok aanwijst met de radio niet minder dan tien minuten verschilt. De toren van de R. K. kerk geeft vijf minuten verschil met den radiotijd. Voor verschillende inw0. ners is dit buitengewoon lastig, daar het voor gekomen is, dat enkelen te laat voor de bus waren, die niet op den plaatselijken tijd, maar op spoortijd rijdt. Dezer dagen is de officieele goedkeuring afgekomen van den bouw van een gymnastiek, lokaal. Men is bereids met de werkzaamhe. den aangevangen. Het werk was gegund aan den heer J. Henselman, aannemer, alhier. DE BURGEMEESTER NEEMT AFSCHEID VAN DE POLITIE. De burgemeester heeft gisteren per* soonlijk van de Alkmaarsche politie afscheid genomen en daarbij zijn eenige hartelijke woorden gesproken. Te 2 uur stond het volledige corps aangetreden in een der zalen vf.n het stadhuis en daar heeft de burgemeester voor het front der korpsleden dezen toegesproken. Hij herinnerde aan de bij zondere plaats, die de politie in de maatschappij inneemt en aan de zeer bijzondere verhouding waarin de burge meester tot het politiekorps staat Hij had steeds het gevoel gehad zich één te wetei. met dit korps, dat een der voor naamste peilers was, waarop het gezag van zijn ambt steunde Hij durfde gerust te verklaren, dat de Alkmaarsche politie in de afgeloopen jaren van zijn ambts vervulling over het geheel een uitmun tende plichtsbetrachting had betoond en van hoog tot laag haar arbeid verricht te op een wijze, dat hij het korps aan elke andere gemeente durfde te ver- toonen. Hij wees er echter op. dat deze uitmun tende naam van de Alkmaarsche politie voornamelijk te danken was aan de leiding van haar commissaris die gedu.ende sprekers burgemeesterschap vele misstanden heeft weten op te ruimen die de politie voorheen aankleefden, toen de commissaris hier zijn ambt aanvaardde. Hij bracht ailen hartelijk dank voor de bestaande bi.nden van ver knochtheid en betoonde toewijding en be- ticurde alleen de politie niet het nieuwe poli tiebureau te hebben kunnen bezorgen, waar aan het zoo dringend behoefte heeft. De commissaris van politie heeft daarop den burgemetster dank gezegd voor de wijze, waarop hij het korps heeft bejegend en haar belangen heeft voorgestaan. Namens het ge heele korps bood hij den burgemeester als vertolking van deze gevoelens en ter herinne ring aan den Vkmaarschen tijd een zilveren vloeidrukker met inscriptie aan waarop de burgemeester zeer bewogen nog eenige har telijke woorden sprak. r DE BURGEMEESTER NEEMT AFSCHEID VAN DE HOOFDEN DER GEM.SCHOLEN. In de trouwzaal van het Stadhuis nam burgemeester Wendelaar gjsternamiddag af scheid van de hoofden der gemeentelijke on derwijsinrichtingen, welke allen aanwezig waren. Burgemeester Wendelaar sprak de aanwe zigen toe en wees daarbij op de beteekenis van het onderwijs voor de maatschappij en voor het verdere leven. Het onderwijs had steeds zijn bijzondere voorliefde gehad en spr. dankte voor de groote plichtsbetrachting en aangename samenwerking, die hij in al deze jaren had mogen ondervinden. Het speet spr., dat door de tijdsomstandigheden de gemeente de laatste jaren gedwongen was geweest tot het afbreken van verschillende onderwijsinrichtingen, maar daarbij is steens gepoogd, zoo weinig mogelijk het leven, de kern, te raken. Spr verzekerde, in den Haag zijn best te zullen doen, om het openbaar on derwijs te beschermen en hoog te nouden. Dr. Postma, directeur der Handelsschool, bracht burgemeester Wendelaar dank voor de groote vrijheid en zelfstandigheid, die deze aan het onderwijzend personeel had ge laten en spr. vroeg om steun voor het be houd van de handelsschool in den tegen- woordigen vorm. De heer Fledderus, directeur der gemeente avondschool, dankte voor den prettigen om gang en wenschte den scheidenden burge meester het beste. De heer Hazeloop sprak namens de hoof den der O.L. scholen en herinnerde aan den ÜolY e nieuwe scholen en vier gym- nastiek.okalen en aan het humane optreden van burgemeester Wendelaar en diens groote belangstelling voor het openbaar onderwijs. 'e, ,er fe Groot, directeur der handels- ndschool, bracht den burgemeester dank aanwezigheid bij het jaarlijksche Hanü t. einddiploma's en tenslotte dankte burgemeester Wendelaar in eenige goed gekozen woorden voor de vriendelijk woorden tot hem gesproken. YeY?'2en® werden ververschingen rond- Hg bijeen0 men n°^ een'^en Hjd gezel- OOMITE DEFILE VOOR DEN BURGEMEESTER JHR. VAN KINSCHOT. In aansluiting op de vergadering van Donderdag, in zake aankomst van den nieuw- Genoemden burgemeester van Alkmaar Jhr. van kinschot deelt men ons van de zijde der sportverenigingen het volgende mede: De opstelling van den groep vindt plaats langs den Stationsweg, vanaf station rich ting Scharloo. Iedere vereeniging zorgt al daar aanwezig te zijn om uiterlijk kwart over een met vaandels, banieren en of vlaggen en met zooveel mogelijk leden. Jammer genoeg heeft men, in verband met het jaargetijde, een uniformverbod moeten

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2