Agenda De ontvangst van Burgemeester Van Kinschot. aEjaK-mii dit K'ÏÏSe'n '°S,° in Ss,?r' Weec&edcht STAD EN OMGEVING. Alkmaar heeft hedenmiddag op feestelijke wijze zijn nieuwen burgemeester, jhr, mr. F. H. van Kinschot, ingehaald. DE ONTVANGST DOOR DE BURGERIJ. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend: Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer „42nd Street" (revue), hoofdrollen War ner Baxter en Bebe Daniels. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer De geheimzinnige hoeve (sens.), hoofdrol George O'Brientweede hoofdrol Spaansche Passie (rom.), hoofdrol Dorothy Mackaill. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Uit het dagboek van een vrouwenarts (real.), hoofdrol Hertha Thielc. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, hedenavond 7.45 uur, hoofdnummer De ster van Valencia (rom.), hoofdrol Liane Haid. Toegang boven 18 jaar. Maandag 15 Januari. 8 uur, de Unie, Volkszangavond. 8.15 uur, t Gulden Vlies, Louis Davids en zijn nationaal cabaret. Dinsdag 16 Januari. 8 uur, Waakt en Bidt, Woord- en Beeld avond N. C. R. V. 8.15 uur, Harmonie, Uitvoering Alk- maar's Symphonie Otkest. 8 uur, vrijm.loge aan de Nieuwesloot, rede mr. dr. Albers, onderwerp: Theosofisch licht op het maatschappelijk vraagstuk. Woensdag 17 Januari. Uitvoering Jonker's koorklassen. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing met licht beelden door prof. Steger over de Abdij van Egmond. 8 uur, logegebouw aan de Nieuwesloot, psychometrische avond mevr. Akkeringa. 1 Maandagmiddag. Vandaag gaat Alkmaar zijn nieuwen eersten burger, jhr. mr. F. H. van Kinschot, verwelkomen, nadat het Zaterdag afscheid heeft genomen van den vorigen, mr. W. c. Wendelaar. De tijd van voorbereiding, om „de inkomst tot een blijde te maken, is slechts kort ge weest, omdat de benoeming van onzen nieuwen burgemeester eerst kort geleden afkwam. Bo vendien, de tijd van het jaar brengt niet mede, om een echte feeststemming te verwekken en een prachtige bloemenweelde aan te brengen op verschillende plaatsen der stad. Maar ondanks alles, heeft Alkmaar niet stil gezeten. Onze stedelijke autoriteiten hebben plannen gemaakt, onze burgerij heeft het hare er toe bijgedragen, om aan die plannen een vasteren en zeker een grootscheren vorm te geven en zoo is het gelukt, om een programma samen te stellen, een nieuwen burgemeester waardig. De stad moet met vlaggen versierd zijn! Velen hebben aan dezen wensch van het ge meentebestuur gehoor gegeven, al heeft de krachtige stormwind van gisteren en vandaag wellicht vele particuliere plannetjes verhin derd. De stad moet met vlaggen versierd zijn! Ons gemeentebestuur heeft het voorbeeld gegeven en heeft van alle openbare gebouwen de natio nale driekleur en de stedelijke vlag laten uit hangen. En de burgerij heeft dat voorbeeld gevolgd. 't Leek er vanmorgen nog niet veel op, maar ziet, zoo tegen elven veranderde het aspect van de binnenstad. De Langestraatbewoners zagen de vlaggen van het stadhuis wapperen, en zij haalden het dundoek te voorschijn. Wel dra was onze eerste winkelstraat prettjg ver sierd met de heldere kleuren, het oranje, rood- wit-blauw. En wat de Langestraatbewoners deden, dat deden die van de Laat, van het Ritsevoort, van de Koorstraat, van de klei nere zijstraten. Dat deden ook de bewoners van het Scharloo en den Stationsweg. De vlaggen uit! luidde het devies. Welnu, de vlaggen zijn uitgestoken, De Alkmaarsche be volking zal haar nieuwen burgemeester verwel komen, eerlijk, oprecht en spontaan. Bij het station is men den geheelen morgen druk aan het werk geweest, om daar alles voor de ontvangst in orde te maken. Bij den uitgang is een groot doek gespannen met het woord „Welkom" er op, rijkelijk met groen en oranje versierd. Hier zal jhr, mr. van Kinschot straks vanmiddag voor het eerst als Alkmaar's eerste burger, voet zetten op Alk- maarschen grond. Hier zal straks zijn ambts periode beginnen, wel niet officieel nog, maar wel innerlijk! De ontvangst bij het station. Reeds ver voor eenen begon de drukte al bij het station, doch terzelfder tijd veranderde ook het aspect in de stad. Bij de Steenenbrug toch kwamen de verschillende muziekkorpsen samen, om straks in opmarsch naar het station te gaan. En deze muzikanten-optocht trok natuurlijk de belangstelling van zeer velen. Alkmaar was ontwaakt. Alkmaar was plotseling in de goede stem ming gebracht! Bij het station is het intusschen «en drukte van belang geworden. De politie is met veel personeel aanwezig, om alles in goede banen te leiden en te houden en dat lukt wonderwel. Om half twee zijn de verschillende vereeni- gingen met haar vaandels en vlaggen in op tocht gearriveerd en links en rechts op den Stationsweg in rijen geplaatst. Het zijn er maar eventjes 28, als wij ons niet verteld heb ben, en van allerlei aard en richting. Daar- tusschen staan de muziekvereenigingen ge reed, om op het eerste sein de muzikale stem ming er in te brengen. Plotseling komt de brandweer aangesneld. Met al het automateriaal en met het voltallige personeel kan commandant Ringers zijn brandweer straks presenteeren, Die eerste in druk moet wel goed zijn! Terwijl deze brandweer links voor den hc.ofduitgang is opgesteld, worden rechts de ruiters en amazonen in slagorde geplaatst. Zij zullen straks den nieuwen burgemeester bege leiden op zijn eersten tocht naar het stadhuis, En da! alles vormt met elkaar één groote eerewacht, een uitgestrekte menigte met vlag gen en vaandels, een rij, die zich uitstrekt tot voorbij den hoek StationswegScharloo* Daarnaast zijn er andere gekomen, de gewo ne menschen, die zoo gauw mogelijk den nieu wen burger willen zien. Zij hebben een plaatsje gevonden op straat, op balcons, zelfs op de daken der huizen! „Leve Alkmaar!" Op het perron is de gemeente-secretaris, mr. Koelma, met de voorzitters der raadsfracties aanwezig, om burgemeester van Kinschot te verwelkomen. Verder is hier een eerewacht van N. J. V.-leden opgesteld. Precies op tijd komt de trein van Amsterdam binnenrollen en terwijl de burgemeester van Kinschot allereerst begroet wordt door eenige familieleden, komt direct daarop mr. Koelma hem begroeten. En deze begeleidt hem naar dj trap, waar de N. J. V.-ers met hun vlaggen staan. Zij zetten het Wilhelmus in, dat allen aanhooren en laten dit volgen door een „Leve de burgemeeste'r". Deze dankt voor deze aar- digj attentie en dan gaat het kleine gezelschap verder om buiten, op echt Alkmaarschen grond, de groote menigte te zien. De muziek zet het Victorielied in, allen zingen mee en de nieuwe eerste burger luistert. En als dan de muziek zwijgt en de brand weer den vaandelgroet heeft gebracht, roept de burgemeester krachtig uit: „Leve Alkmaar!" En de menigte brengt hem spontaan een ovatie. Direct daarna begroet commandant Ringers den nieuwen oppercommandant, die daarna de manschappen en het materiaal inspecteert, alles onder voortdurende aanvallen van foto grafen en filmoperateurs. En dan wordt de stoet gevormd, de tocht naar het stadhuis begint! Allereerst worden de familieleden van den burgemeester in eenige auto's geplaatst en dan komt de vierspan van gebroeders Hoed. Hierin neemt de burgemeester plaats met mr. Koelma en de heeren Govers en van Slinger land. In een tweede rijtuig nemen de overige fractievoorzitters plaats, een achttal ruiters opent den stoet, vlak achter de rijtuigen komen weer acht ruiters en dan zet alles zich in be weging. Het is een fier en machtig gezicht, dat nog voortdurend grootscher wordt. Im mers, de talrijke vereenigingen sluiten achter den stoet aan en ook de menigte, die eerst den optocht onder luid hoera-geroep aanschouwd heeft, volgt. Overal staan de menschen vele rijen dik, vanaf het station tot ver voorbij het stadhuis. Natuurlijk, daar, bij de Groote kerk en in de Langestraat, heeft de drukte wel haar hoogte punt bereikt. De aubade vóór het stadhuis, Achter de vensterruiten wachten tientallen kijklustigen de komst van den nieuwen bur- ervader af. De 750 kinderen, die straks dert burgemeester een aubade zullen brengen, trappelen van ongeduld, benieuwd hun nieuw stadshoofd te zien. Ondertusschen komen talrijke autoriteiten het stadhuis binnen; onder hen bevinden zich vele raadsleden en burgemeesters van de dor pen uit de omgeving. Telkens weer rijden particuliere auto's en taxi's voor. Zoo zien we ook den gemeentesecretaris met twee wet houders van Zuidlaren arriveeren. Ongeveer tien minuten over twee komen de familieleden en vrienden van Jhr. Mr. van Kinschot. De vele persfotografen en de geluidsfilm van Polygoon maken alles in gereedheid. Dan verschijnt daar om den hoek de motor politie, waarachter een tweetal politie-agenten te paard. De bode van het stadhuis volgt daarna met de vlag van Alkmaar en reeds zwaaien de honderden kinderen met hun vlaggen. wanneer dan de burgemeester als eerste uit het rijtuig stapt, weerklinkt een hartelijke welkomstgroet. Nadat Jhr. Mr. van Kinschot op de stad- huistrap met familie en vrienden had plaats genomen, speelde het muziekcorps „Alcmaria Victrix",_ onder leiding van den heer Jansen een speciaal daarvoor gecomponeerden feest- marsch, in elkaar gezet door den dirigent. Hierna zongen de honderden kinderen met heldere stemmen, gedirigeerd door den heer Corn. Jonker, het welkomstlied van den heer H'zichtbaar verheugd hoorde de burge meester deze zangaubade aan. lot sioi zongen de kinderen nog een danslie je. waarna een driewerf hoera voor den burgemeester deze hulde besloot. Ontroerd door deze eenvoudige, uocn juist daardoor zoo treffende kinderhui- de sprak de burgemeester als volgt: Jongens en meisjes: Ik dank jullie zeer Voor deze nuiae, die voor mij als iets onvergetelijks zal Hierna tilde de burgemeester zijn zoontje op en riep: Ik toon jullie hier mijn zoon, die voortaan een deel van de Alkmaarsche jeugd zal uitmaken. Met een hartelijk gejuich maakte het zoontje aldus kennis met zijn toekom stige vriendjes In vlot tempo vond daarna het deiue van de vele vereenigingen plaats, daar na brachten de vereenigingen den vaan delgroet, waarna de officiëele installatie de raadszaal. DE INSTALLATIE. Tezamen met den gemeentesecretaris, mr Koelma, ging burgemeester van Kinschot daarna de raadszaal binnen, waar hij met een handgeklap door de zeer talrijke aanwe zigen werd verwelkomd. Na.' de loco-burgemeester, wethouder J Westerhof, den nieuwbenoemaen met een handdruk had begroet, werd de heer van Kinschot naar zijn zetel geleid en daarna sprak de heer Westerhof de volgende rede uit: Installatierede wethouder Westerhof. Dames en heeren, Ik open deze bijzondere historische raadszitting, waarin wij een nieuwen burgemeester ontvangen. Zeer in het bizonder heet ik u welkom, mijnheer de burgemeester, die hier voor het eerst in ons midden is en straks het zoo belang rijke ambt van burgemeester var. Alk maar zult moeten uitoefenen. Mede '.eet ik welkom uwe wederzijdsche ouders, voor wie het zeker een vreugde zal zijn, dat gij op zoo jeugdigen leeftijd burge meester van een zoo belangrijke stad zijt geworden; belangrijk in velerlei op zicht; het oude hooghoudende, ib schoonheid van lijnen uitbeeldende heeft zij zich aan den nieuwen tijd geheel aangenast. Alkmaar is een stad van industrie en handel; een stad die door haar centrale ligging van meer belang is, dan haar zielental uitbeeldt. Maar voor ik hier over iets meer zeggen zal, mijnheer de burgemeester, wil ik ook haar, die door bizondere omstandigheden hier niet kan zijn, geluk wenschen met de zoo belang rijke benoeming door de Kroon, die U ten deel is gevallen. Uit uw vorige ge meente hebben wij zoowel van u, als van haar de meest-verheugende berich ten ontvangen. Zij was u een steun bij al uw werk. Zij nam deel aan het ver- eenigingsleven, maar bovenal heeft zij de armen in hun nooddruft niet verge ten, het was mij een vreugde dit te lezen. En ik heet haar daarom mede welkom straks in deze stad. Wat uzelf betreft, mijnheer de burge meester, als ik slechts voor een deel in mijn gedachten heb vastgelegd, wat men van u bij uw afscheid heeft gezegd, zoo wel de wethouders als de voorzitters der fracties, die allen in hun taal en op hun v/ijze u hebben geprezen als een goed burgemeester, dan stel ik vast, dat zij uw werkkracht naar voren hebben gebracht en den nadruk hebben gelegd op uw vriendelijke persoonlijkheid, uw wel willendheid. Zij hebben u geschetst als den eersten burger van Zuidlaren; het ambt van burgemeester, zoo zeide ik nog maar voor twee dagen terug tegen onzen scheidenden burgemeester Mr. W. C. Wendelaar, staat of valt met den per soon, die het ambt draagt. Een goed burgemeester is heengegaan; gij hebt da) zeker reeds vernomen en het zal voor u wel moeilijk zijn, om hem te vervangen. Maar als ik dan weer terug denk aan wat ik van u heb vernomen uit de bladen en langs andere wegen, dan spreek ik zeker namens den raad, als ik zeg, dat ik op grond daarvan van u de goede verwachting heb, dat gij ernstig zult pogen een waardige plaats vervanger te zijn, van hem die heen ging, omdat andere plichten hem n gxr zijn meening riepen. Wij hebben gehoord, dat gij wars zijt van elke dictatoriale neiging en wij heb ben ons daarin verheugd; want wij hier in dezen raad en het overgroote deel in, deze gemeente beschouwt de democratie als een kleinood van onschatbare waarde. Gij zult dus begrijpen, dat wij deze zoo straks door mij genoemde eigenschappen in U hoogelijk waardee- ren. Wij wonen in een gemeente, in de historie bekend door haar strijd voor vrijheid; en al moge het zijn, dat wij zooals wij hier bijeen zijn, dezen vrij- heidstrijd elk voor ons anders zien, het begrip vrijheid heeft voor ons toch groote bekoring en hooge waarde en vrijheid zonder democratie is ondenk baar. Het waren twee brieven, die aanlei ding waren tot de door mij uitgeschre ven vergadering. De eerste brief deelde ons mede, dat H. M. de Koningin Jhr. F. H. van Kinschot met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Zuidlaren u heeft benoemd tot burgemeester dezer stad. De tweede brief deelt ons mede, dat gij in handen van den Commissaris der Konigin de vereischte eeden hebt af gelegd. Daardoor zijt gij burgemeester van deze stad en daarom ben ik begonnen u te. begroeten a's Burgemeester, want dat zijt gij reeds. Voorzoover het zou kunnen zijn, dat uw jeugdige leeftijd het moei lijk zou maken uw veelomvattend ambt te vervullen, dan meen ik daarover te moeten opmerken, dat deze moeilijkheid eiken dag geringer wordt. Bovendien is jeugd ook uitbeelding van kracht. Ik heb gehoord, dat gij in Zuidlaren op krachtige wijze, maar omlijst door welwillendheid uw gemeente hebt be stuurd. Ook al zouden ons geen berich ten hebben bereikt, dan zouden wij toch reeds, alleen uit het feit, dat u na uw eerste burgermeestersbenoeming te Zuidlaren tot burgemeester in Alkmaar werd benoemd, daaruit hebben afge leid, dat gij meer dan gewone bekwaam- Iieïd bezit. Wij hebben onzen vorigen burgemees ter dank gebracht voor het vele, het in derdaad vele, dat onder zijn leiding is tot stand gekomen. Maar toch blijft er nog veel in deze gemeente te doen. Gil hebt in uw vorige gemeente voortdurend gezocht naar nieuwe werkobjccten en daardoor veel kunnen doen, om de werk loosheid in uw gemeente te bestrijden. Maatschapjjelijk Hulpbetoon hebt gij naarstig ter hand genomen. Op dit ter rein valt in Alkmaar nog veel te doen. En de arbeiders dezer stad en allen, die in nood zijn, zien vol verwachting uit naar wat de nieuwe burgemeester zal doen. Ook het onderwijs had uwe liefde En in een tijd, waarin het onderwijs het zoo moeilijk heet, zal meer dan gewone toe wijding aan dit belangrijke werk noo- dig zijn. Gij komt uit eeu gemeente, waar de financieele toestand nog goed is. En gij zijt nu gekomen in een gemeente, waar dit evenzeer nog het geval is. Ik hoop op uw steun en uw medewerking, om dit zoo te doen blijven. Is het trouwens op zich zelf niet een verheugend feit, dat hier veel te doen is? Geeft dat niet meer dan iets anders een taak, die uw leven kan vullen? Deze stad, die mede door de toeneming van de bevolking in haar achterland (de inpoldering van de Zui- derzeegronden, de nieuwe afsluitdijk, de verbindingsweg met het Noorden), een goede en groote toekomst tegemoet kan gaan, vraagt ook in den persoon van haar burgemeester kracht, toewijding en ernstig willen, om de kansen die ge boden worden, volledig te benutten. Wij leven in vriendschap met de ons omringende gemeenten en gij ziet dit het best uitgebeeld hierdoor, dat zoowel Zaterdag als nu de burgemeesters dier gemeenten hier zijn, om u te begroeten en straks alvast kennis met u te maken. Wij hebben het hier altijd zoo gevoeld, dat Alkmaar op zijn omgeving is aangewezen en de omgeving op Alkmaar, hetgeen slechts beide ten goede kan komen. Zijt gij ook de vertegenwoordiger der re geering, en was het de koningin die u be noemde, toch wenscht de Raad, die zooals de Grondwet het in art. 143 zegt aan het hoofd der gemeente staat, u allereerst als eerste burger van deze gemeente, als burgemeester te ontvangen. Ook als hoofd van den Raad en van het college van B. en W., zooals art. 67 van de gemeentewet het zegt. Als de verpersoonlijking van het bestuur dezer gemeente, zoo Zien wij tf het eerst en •het liefst. Zoo hebben wij onzen vorigen burgemeester geëerd en geacht en zoo hopen en vertrouwen wij het u te kunnen doen. De Raad en de wethouders zullen con amore u steunen bij uw werk; gij zijt hier nog een vreemde; wij zullen probeeren, dat gij u hier spoedig thuis zult gevoelen, thuis in het col lege van B. en W.; thuis in den Raad, thuis in de gemeente, zoodat gij hier uw home zult vinden. Ik heb met deze weinige woorden u be groet namens den Raad en ongetwijfeld na mens de geheele bevolking. Wij hebben u ontvangen, zooals wij een burgemeester meenen moeten te ontvangen. De jeugd, die de toekomst in handen heeft, heeft u toegezongen. De arbeiders hebben met hun muziekvereenigingen voor u ge speeld; talrijke vereenigingen, die de gemeen te vertegenwoordigen, hebben voor u gedéfi leerd. Daarom kan ik zeggen, wees welkom vreemdeling, die straks onze eerste inwoner zal zijn. Wees welkom burgemeester in deze stad, die u vriendelijk ontvangt Dat deze dag voor u een mooie dag mag zijn. waarin maar een ding te wenschen overblijft, voor ons al thans. en dat is, dat wij mevrouw, uwe echt- genoote hier vandaag moeten missen Dit bluft dus uitgeste'd tot een anderen dag. Thans blijft mij nog alleen ov°r de ambts keten, symbool van uwe waardigheid, die gij nooit, naar wij hopen, als een keten zult voe len in den gewonen zin van het woord, maar altijd als een keten, die u binden zal aan Alk maar. Binden, met banden van vriendschap en genegenheid. Burgemeester, ik omhang u thans met uw ambtsketenwees een goed burgemeester van Alkmaar. (Applaus.) Rede burgemeester van Kinschot, Vervolgens nam burgemeester jhr. mr. F. rl. van Kinschot het woord en zeide Mejuffrouw Carels, Mijne Heeren, He is voor mij een gewichtig oogenblik in air °am na het omhanKen van den ambtsketen de eerste maal het woord tot U te mogen richten, en dit te meer, nu ik nog geheel onder den indruk ben van de groot mL £n^ang e m'i als n'euwe burge- meester dezer gemeente is te beurt gevallen meerdenng hier niet aanwezig kanïiin maar daartegenover verblijdt mij de tegen' woordigheid van vele familieleden en vrieï-' den, speciaal de wethouders en de secreE der gemeente Zuidlaren, voor wie de ver afstand geen beletsel bleek te zijn en wier medeleven bij de installatie van hun bu™7 eer- In de eerste plaats wil jk mijn meest biedigen dank betuigen aan Hare Majesteit de Koningin voor mijne benoemino k tfemeester der ffemcentp Aiirnn bur- Zijne Exauinj Muiter landsche Zaken en den SL* Binnen- Koningin in dit gewest voor h, der dracht? welke tot de«b2SSmS,niLe fyoor" kld- Dit eroote bewij» van v<rtroUw5 Van naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.6 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 732,8 mM, Verwachting, geldig tot den avond van lo Januari: Meest matige Westelijke tot Zuid-westelij- ke wind; half tot zwaar bewolkt; regenbui tjes met hagel of natte sneeuw; tijdelijk op klarend; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Zaterdagmiddag begon de barometer in Ierland weer te dalen, welke daling des avonds zeer krachtig voortging en leidde tot de vorming van een diep minimum, dat gis- termorgen over Scandinavië lag en over het geheele westen storm gaf, terwijl het zich langzaam naar de Noordzee verplaatste. De hoofdkern der depressie blijkt nog steeds in het hooge noorden aanwezig, terwijl er te. vens een depressie-centrum zich ten westen van IJsland bevindt. In het zuidwesten en ver in het noordoosten blijft de druk hoog. De krachtige winden rondom het depressie- minimum brachten de warem luchtmassa's van den oceaan tot diep in het binnenland over Europa en brachten dooi in Zuid- Duitschland en Zwitserland. In de Alpen bleef het koud (Shnfi —9 gr. Jungfrau. joch —15 gr. C.) In Zwitserland en even zoo in de Duitsche middelgebergten vielen groote hoeveelheden sneeuw. De luchtdruk veranderingen wijzen nog niet op verande ring van het heerschende weertype. de regeering zal mij zeker sterken bij d« richtige vervulling van mijn verantwoorde lijk ambt. In de tweede plaats past mij een woord van hartelijken dank aan den oudsten wet houder dezer gemeente, die mij met zoovele vriendelijke woorden heeft geïnstalleerd. Ik ontveins mij niet, dat het voor mij moei lijk zal zijn, om iemand als mijn voorganger Mr. W. C Wendelaar op te volgen, die een lange reeks van jaren Uwe gemeente heeft bestuurd en met zijn groote gaven en be kwaamheden in zijn ambtsperiode zooveel in deze plaats heeft kunnen bereiken. Ook is de overgang voor mij groot, om to mende uit een betrekkelijk kleine gemeen'* aan het hoofd te worden gesteld van een zoo belangrijk centrum als Alkmaar met een be volking van ruim 29000 zielen. Maar aan den anderen kant heeft het be stuur van een stad zooveel aantrekkelijks en bekoorlijks voor een jong burgemeester met ernstige wilskracht, staan er zoovele wegen open om zijn krachten en energie tot welzijn van een groote gemeente aan te wenden, dat deze nieuwe stap ook op mijn ambtelijke loopbaan niet anders dan een belangrijke vooruitgang in mijn leven kan beteekenen Ten volle ben ik mij ervan bewust, dat op mijn schouders een zware en in dezen tijd ook zoo verantwoordelijke taak is gelegd, welke ik slechts naar behooren zal kunnen vervul len, indien ik overtuigd ben van alle mede werking in mijn nieuwe gemeente. Daarbij denk ik in de eerste plaats aan den gemeen tesecretaris, die mij bij de eerste kennis making onmiddellijk op zoo welwillende wijze is tegemoet gekomen en wiens hulp en voorlichting, vooral in de komende maanden, voor mij van zoo buitengewoon belang kun nen zijn; vervolgens aan de wethouders, dij met mij het datfelijksch bestuur der gemeente uitoefenen en met wie ik een aangename samenwerking en goede verstandhouding hoop te verkrijgen. Met eerbiediging van ieders zienswijze en inzichten zal ik trachten door eerlijke persoonlijke overtuiging veel in dat college te bereiken. Daarnaast het groo'e corps gemeenteambtenaren en werklieden, waarvan ik speciaal de hoofdambtenaren zou uien noemen, die mij bij 4e uitvoering van ^llr al" zo?vf,cl ®teun kunnen geven en mij ,de verschillende takken van dienst de noodige inlichtingen zullen kunnen verstrek- Afzonderlijk zou ik ook willen vermelden daf hier ter P^atse zoo'n npren Jiaam hoofden en onderwijzend E rJ,nnchlin2tn van onderwijs, S Wangen speciaal aan mij ter de Vri £uig ZIJ2 toevertrouwd, terwijl ik ook hllM«? Brandweer, bekend om haar Fn u'fdrukkelijk wil noemen wTVk SJ doe ik een beroep op Uw Col- ri£ J den gemeenteraad. Dat mijn ambts- rerJraroP reec|s wees, heeft mij zeer getrof fen ^aroP recds weer, heeft mi] zeer getrof- hiii'fpr^ voorzitter zal ik mij geheel stellen hoEa part,ien; niet Kebonden aan een 3aldapr,Tam' kan ik m'j Keheel en onbe vooroordeeld aan mijn taak geven. Het zal "lijn ernstig streven zijn de verschillende stroomingen en opvattingen in Uw midden te eiden naar een vast punt: het gemeentebe lang van Alkmaar. Moeilijke en drukke jaren, vooral in den aanvang, liggen ongetwijfeld voor mij, maar ik sta juist in de volle kracht van mijn leven en kan mij dus zonder ecnig voorbe houd wijden aan de belangrijke taak, die mij hier wacht. Vele nieuwe vraagstukken zullen zich voor doen en een ruim arbeidsveld ligt voor m| °ï*n- Gelukkig kan ik terugzien, naast mijn rechtsstudie, op een veelzijdige ervaring en ontwikkeling op gemeenteterrein, zoowel op de Provinciale Griffie van Zeeland, als te Zuidlaren, zoodat ik daaruit het vast ver trouwen kan putten mij dit nieuwe burge meestersambt waardig te maken.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3