MOORD OP ABBOTSHALL HONSG'S OSSESTAARTSOEP 6 borden voor 20 ets. sscsgdoor -* ,raM Heuilleton ^Buitenland Bij de vestingwerken. (Wordt vervolgd.] beid om in deze moeilijke dagen mede het land te besturen, voldoening zal vinden en dat God in Zijn groote liefde hem, zijn vrouw en de zijnen nabij moge zijn in de nieuwe plaats zijner inwoning en op zijn verderen levensweg. (Applaus) De Raad gevoelt zich wel dege lijk de vertegenwoordiger van de geheele burgerij. Dat dit mogelijk is, is te danken aan de door den burgemeester getoonde neiging tot samenwerking, waar door de belangen der gemeente het best konden worden behar tigd. Die samenwerking is met de kath. ook steeds gezocht. De heer V enneker, die hierna na mens de r. k. raadsfractie het woord voerde, herinnerde aan de door den bur gemeester gesproken woorden bij zijn installatie, waarin deze er op had ge wezen, dat de raad één groot gezin vormt, wanneer het geldt, de belangen der gemeente te dienen. Spr. vond het een sympathieke geste, dat na de rede van den nestor, die op zulk een uitne mende wijze de gevoelens van den raad had vertolkt, uit elke fractie nog een apart geluid kon worden gehoord. Spr. constateerde, dat de burgemees ter steeds heeft begrepen, dat er heil ge legen is in een drang tot samenwerking, waardoor de scherpte der scheidingen wordt verzacht. U heeft dat, zoo vervolg de hij, zoo goed ingezien, wanneer een wethouder moest plaats maken voor een ander. Na een woord van dank tot den scheidende, stond u onmiddellijk gereed met een gullen gelukwensch tot den komende, omdat u wist, dat door samen werking de belangen der gemeente kon den worden behartigd. Die samenwer king heeft u ook steeds gezocht met de katholieken in dezen raad. Steeds is u ons welwillend tegemoet getreden, be grijpende en waardeerende onze begin selen, wanneer de omstandigheden het noodig maakten, ze hier te verdedigen. Steeds had u een katholiek als wethou der naast u, de laatste jaren zelfs twee, en nimmer heb ik anders dan met lof hoorert gewagen over de wijze, waarop u de gevoelens dier kath. wethouders heeft gerespecteerd. In een bizonder moeilijke situatie werd de kath. fractie gebracht, toen zij mede had te beslissen over de aanvrage tot stichting van een bizondere neutrale school. Nooit zouden wij als voorstan ders van bizonder onderwijs ons achter het college hebben geschaard en deze bizondere school hebben afgewezen, als het geen neutrale was geweest en als wij er niet diep van doordrongen waren geweest, dat het bizonder onderwijs in uwe handen volkomen veilig was, en als deze afwijzing van uw kant niet ge grond was geweest op mindei sympa thie voor het bizonder onderwijs, maar op het belang der gemeente. U het ook begrepen, dat de katholie ken, wanneer zij eigen vereenigingen oprichtten, eigen onderwijs voor hun kinderen verlangden, ook buiten het L. O., en een eigen ziekenhuis sticht ten, dit niet aeden, omdat zij zich beter achtten dan anderen, anderen onaan genaam wilden zijn, of de eenheid wilden verbrokkelen. Gij wist, dat de gemeenschap erbij kon winnen, wanneer een belangrijke groep als de katholieken, in hun eigen godsdienstige sfeer, geworteld in de tra ditie van eeuwen, konden leven. Gij wist, dat de cultuur er niets bij zou winnen, wanneer alle burgers in een 6oort eenheids-dwangbuis zouden wor den gestoken. Ofschoon het Centraal zie kenhuis uw trots was, hebt u zich daar om toch verheugd over de totstand koming van het moderne St. Elizabeth ziekenhuis. Al streed gij nog zoo voor 'het gemeentelijk gymnasium en de handelsschool, toch begroette gij daar om ook de oprichting en verheugde gij u in den bloei van het r. k. lyceum. Gij leefde met uw kath. medeburgers mee, bij de missie-tentoonstelling en bij de jubilea van de St. Vincentius Ver., van de Hanze, en van andere vereenigingen. Gij waart verheugd, toen mede op uw aandrang, de kath. over vele bezwaren heenstapten en daadwerkelijk gingen medevieren de jaarlijksche herdenking van Alkmaars Ontzet, Wij kath. zullen met bizondere interes se kennis nemen van alles, wat u in uw nieuwe ioopbaan in het belang van ko- ten Detective verbaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H A C. S 57) rlierna komt weer Elsie Syme. Nu is zij op weg naar bed. Door de gang loopend, „zag zij sir Arthur zitten bij het raam." Het ion niet later dan 11.06 geweest zijn. Tenslotte de oude Poole. Nadat hij de stu deerkamer was binnengegaan, omdat hij miss Hoode hoorde gillen, was hij naar bo ven gerend om den vriend van mr. Hoode te halen. Hij vond sir Arthur, die met een boek in den leunstoel bij het open venster zat. Daar miss Hoode de studeerkamer bin nen kwam ongeveer 11.10, was dit dus on geveer 11.13. Dit is het alibi, en het is goed te gced. Ik wist, dat hij de moordenaar was. Dus moesten enkele van die getuigen, die gezwo ren hadden, dat zij hem zagen, misleid zijn. Een voor een ondervroeg ik de drie van het personeel. Ik zei: „je zag sir Arthur zoo en zoo laat in zijn kamer op den avond van den moord, en dat hij in zijn stoel zat, bij het raam. Ben je er zeker van?" Zij zeiden: „Ja, sir" en zeiden het met nadruk. Toen speelde ik mijn troefkaart uit. Ik deed het met een zekere angst; als de ant woorden niet waren, wat ik verwachtte, ningin en volk zult verrichten. Ik weet dat de naam van God voor u geen ïjd klank is en daarom besluit ik. met toe te wenschen, dat Gods zegen u en uw gezin in uw verdere l«ve" schoots moge worden toebedeeld. (Ap plaus.) De arbeidende klasse heelt een goeden burgemeester gehad; gij waart voor hen een goede bur gervader. De heer A. Bakker voerde namens de s. d. a. p. raadsfractie als vertegen woordiger van de arbeidende klasje in de stad het woord en zeide dat deze klasse in Mr. Wendelaar een goede bur gervader gaat verliezen. Wij zijn van oordeel, zoo vervolgde spr., dat deze klasse die zich moeilijk zelf kan oprichten zeer een goeden burger vader noodig heeft. De arbeidersklasse heeft andere idealen en verwacht van de tcekomst iets anders dan het oogenb ik haar geeft. In u, mijnheer de voorzitter, heeft zij een goeden burgemeester gehad, omdat gij vanaf het oogenblik, dat gij in Alkmaar zijt gekomen hebt getracht u in te werken in hetgeen er onder de arbeidersklasse leeft. In de jaren van het elftal was uw contact met de arbei dersklasse zoek geraakt; daarna werd tuigd, dat onze groep dezen burgemees- dit contact weer goed en ik ben over- ter met leedwezen ziet vertrekken, om dat burgemeester Wendelaar waar dit mogelijk was, hen tot steun was, en men nooit vergeefs een beroep op hem heeft gedaan, In lengte van dagen zal Alkmaar u niet vergeten. Het kamerlid Wendelaar zal men hier misschien niet veel meer hooren, maar burgemeester Wendelaar wordt in Alkmaar nooit vergeten. (Ap plaus.) Uw leiding heeft onze verga deringen tot een groot genoegen gemaakt. De heer S i e t s m a, voorzitter van de v. d.-fractie, wenschte niet namens een groep, maar namen-s de geheele bevol king, die hij als raadslid meent te ver tegenwoordigen Mr. Wendelaar te dan ken voor zijn leiding in deze vergade ringen en bij feestelijke gelegenheden. Die leiding was immer prima en kon niet beter. Altijd wist u met een kwink slag of met een kalm woord de gemoede ren weer tot bedaren te brengen en het is uw leiding geweest, die de vergade ringen tot een groot genoegen hebben gemaakt. Ik hoop, dat u door uw gaven op die plaats zult komen, die u zich ik daarover op dit oogenblik niet ver Ier voor de toekomst gaarne wenscht, al wil uitweiden. (Gelach). De Voorzitter: Op de plaats, die ik in de toekomst zou wenschen, maar ik wensch nu nog niets. De heer Sietsma: ik wensch daar bij, dat het u en de uwen in uw nieuwe woonplaats steeds wel moge gaan; ik wensch u een bestendig welzijn toe. (Ap plaus). Gij hebt op loffelijke wijze Uw taak als vertegenwoordiger van het hoogste gezag vervuld. De heer H o ij t i n k achtte zich als eenig a.r.-raadslid ontslagen om na het gesprokene der anderen iets te zeggen van den voorzit ter als leider van de gemeentelijke huishou ding. Als hoofd van de politie waart gij bijna 14 jaar de drager van het hoogste gezag in deze gemeente en gij hebt op loffelijke wijze die taak vervuld. Dien tijd heeft Alkmaar's burgerij een stil en rustig leven gehad en daarvoor wensch ik U een woord van hartelij'ken dank te brengen. Scheiden heeft altijd iets weemoedigs, doch er zijn omstandigheden die het scheiden niet moeilijk maken. Uw heengaan toch beteekent niet, dat gij in de toekomst niets met Alk- maarders te maken zult hebben. Krachtens uw lidmaatschap van de Tweede Kamer zijt gij vertegenwoordiger van het volk, dus ook van Alkmaars' bevolking en is het zelfs niet uitgesloten, dat gij in eenig opzicht nog eens geroepen wordt om in de Kamer te pleiten voor speciale Alkmaarsche belangen. Gij zijt niet onder gunsige omstandigheden naar den Binnenhof gegaan, de taak, die U daar wacht is moeilijk, maar voor iemand die deze taak kent, toch mooi. Het deed ons goed kennis te nemen van uw redevoeringen als voorzitter van den Vrij heidsbond; wij hebben daaruit kunnen ver nemen, dat gij de moeilijkheden van onzen tijd ziet en dat gij ook weet, welke harae maatregelen genomen moeten worden, om die moeilijkheden zooveel mogelijk het noota te bieden. Onze wensch is, dat gij, kon het zijn met de geheele volksvertegenwoordiging gezegend door God Almachtig werkzaam zuit mogen zijn tot heil van Land en Volk. God sterke U in uw moeilijke taak en zegene u persoonlijk uw gezin en familieleden. (Ap plaus.) De beteekenis van het ambt hangt af van de persoon, die het vervult. Mr. K o e 1 m a, de gemeente-secretaris, bracht mr. Wendelaar dank voor het per soonlijk tot hem gesproken woord. Dit woord heeft hem de zekerheid gegeven, dat hij zijn ambt tot voldoening van den burgemeester heeft vervuld en hij was er in hooge mate erkentelijk voor, dat diens gevoel van tevre denheid was uitgegroeid tot een gevoel van vriendschap. Het is zooals de loco-burgemeester heelt gezégd, de beteekenis van het ambt van bur gemeester is afhankelijk van den persoon, die dit ambt draagt. Dit woord is in het alge meen waar, maar wel bijzonder voor het burgemeesterschap. Gij hebt uw ambt op karakteristieke wijze vervuld; het technische zooveel mogelijk op zijde geschoven en steeds gezocht hoe U het belang van de ge meenschap kon dienen. Spr. herinnerde aan het opschrift op den zonnewijzer op de bin nenplaats van het stadhuis en zeide verder: u hebt het op ideale wijze verstaan, om uw ambt met roeping te vervullen; met een aanhaling van Edmond de Goncourt be toogde spr. het karakteristieke van elk af scheid; bij een vertrek laat men iets van zich zelf achter op de plaatsen en bij de personen, die men verlaat. Om dit te vereeuwigen, zal Oscar Mendlik uw portret schilderen en ook daardoor blijft er iets van uw persoon in de gemeente. U hebt hier in uw ambt ge bracht stijl en sfeer en die zulen in het stad huis blijven en ik kan U namens het perso neel verzekeren, dat die stijl en sfeer ons zeer lang een kostbaar bezit zullen blijven. Ik dank U zeer voor al hetgeen U al die jaren voor het personeel is geweest. (Applaus.) Vaarwel mijn Alkmaar, ver wacht een andren Heer, De voorzitter, mr. Wendelaar, sprak hierna een algemeen woord van dank in de eerste plaats tot zijn plaatsvervanger, die na mens den geheelen raad een algemeen geluid heeft doen hooren en van wien het idee is ge weest, na hem ook de verschillende fractie voorzitters te doen spreken, waarvooT spr. hem gaarne hulde brengt, omdat dit zoo'n aardigen kant had. Elk van hen heeft er iets anders in betrok ken. Spr. was zeer erkentelijk voor de vrien delijke en waardeerende woorden en den heer Venneker voor zijn besten zegenwensch. Ook dankte hij voor het bizondere ca deau, dat men hem wil aanbieden, waar mee men hem zeer heeft vereerd. In Den Haag heeft men al eens schertsend tot hem gezegd, dat hij zijn cadeau" dat hij bij zijn jubilé ontving niet mee naar Den Haag kon nemen. Spr. ziet dit anders; hij gevoelt zich vereerd dat strijks zijn portret in deze mooie raadszaal geplaatst zal worden en waardeert het, dat men zoo'n fijnen vorm heeft we ten te vinden, om hem iets mee naar Den Haag te geven. Een ding betreurde hij dat hij hier niet de nieuwe zwemschool tot stand heeft zien komen; hij had dit zoo gaarne ge zien naar zijn oordeel was dit juist een van de dingen, waarin hij niet voldoende van hoogerhand werd gesteund en hij wenschte Alkmaar toe, dat het spoedig de nieuwe zweminrichting zal krijgen. Ook het nieuwe politiebureau heeft Alkmaar laroodnoodig. Voor hem heeft 't den bizondere kant, dat het plan niet al'een de politie zelf dient, maar bij verwezen'ijking nieuwe schoonheid voegt aan de vele schoonheden in de stad, omdat dit plan van architect Kropholler aansluit bij het fraaie bankgebouw. Thans is het oogenblik daar, waarop ik deze laaNte raadsvergadering zal sluiten; men heeft wel eens gezegd, dat raadsverga deringen hindernissen waren, die men moest nemen. Ik heb wel eens tegen een raadsverga dering opgezien, maar als J' nu een terug- b'ik werp, dan moet ik zer en, dat het ge voel van genoegen over raadsvergaderingen verreweg de overhand heeft; want het kon hier zoo oer-genoeglijk zijn. Met een kleine variatie op de Geysbregt zeg ik thans: Vaarwel mijn A 1 k m a a r verwacht een andren Heer. (Ap plaus.) Receptie. Hierna hield de burgemeester en zijn echt- genoote in de burgemeesterkamer een staande receptie, waar zeer velen verschenen, om af scheid te nemen. Velen kwamen zelfs met kleine geschenken. Namens de burgemeesters van de buitenge meenten bood Baron van Fridagh den buige- meester een schilderijtje aan van Koos Stik- voort, voorstellende het middenschip van de Groote Kerk. Van de leeraren en het curato rium van het gymnasium gewerd hem een pastelteekening van het interieur der Groote kerk. Orpheus bood bij monde van den heer Van Beek mevr. Wendelaar bloemen aan, terwijl de Alkmaarsche Courant en het Noord-Holl. Dagblad fraaie bloemstukken hadden gezon den. Men deelt ons mede, dat burgemeester Wendelaar Zaterdagmorgen om 10 uur af scheid genomen heeft van het personeel der gemeentesecretarie. Om 11 uur werd afscheid genomen van de hoofden vari takken van dienst, waarbij mr. Koelma met enkele woorden van .vaardee ring uit naam van deze hoofdambtenaren een uitgave van mr. Van der Hoeven werd aan geboden. zijnde de zoogenaamde onuitgege ven redevoeringen van Thorbecke, uit zes deelen bestaande. Nog eenfae Bijzonderheden, Waarom de opdracht om het portret van mr. Wendelaar aan een Hongaarsche zee schilder is verleend is ons niet recht duide lijk. Het is mogelijk, dat dit is geschied om dat men wil demonstreeren, dat mr. Wende laar zich thans op een bewogen levenszee heeft begeven. Het zou ons sympathieker ge weest zijn. wanneer deze opdracht aan een van onze Ho'Iandsche jongere kunstenaars verstrekt was geworden. Het voUende gedicht is door den dichter, den heer Tj. Faber (chef van de afd. financiën ter secretarie), voo-rfedraffen bii het afscheid van Burgemeester Wendelaar, Zaterdag 13 Januari j.1., voorm. 10 uur, FOR. MR. W. C. WENDELAAR. IT HEECHSTE. It heechste is net it Jild. It is to fa^k in tsjinner fen it kwea. It heechste is net it Ampt. It is to faek in baentsje om it brea, It heechste is net de Ear. Dy is to faek net mear as wiffe skyn. It heechste is net üs Ik. Det is to faek foar oarmans deugden blyn. It HEECHSTE is: GOED to wêzen, GOED to dwaen, Mei bliere laeits it GOEDE oan oaren jaen. It GOEDE is goud, det fêst fen wearde bliuwt, 't Is blommegeur, dy 't om yen hinne driuwt As mij in drager fen dy skat forlit, Den seit myn hert, det ik him net forjit! DE AGITATIE DER OOSTENRIJKSCHE NAZI'S. Graaf van Waldeck Pyrmontvan het Duitsche gezantschap in een geheime vergadering gevonden. Officieel protest der Oosten- ri'ksche re^eering. De agitatie der nationaal-socialisten in Oostenrijk duurt voort, waarbij opnieuw is gebleken, dat de Duitsche nationaal-socialis ten hun geestverwanten in Oostenrijk steunen en voorlichten. In het huis van den gearresteerden natio- naal-socialistischen leider Frauenfeld heeft de politie een geheime vergadering van nationaal- socialisten overvallen. Onder de aanwezigen bevond zich de attaché van het Duitsche ge zantschap Graaf van Waldeck Pyrmont. Om aan een arrestatie te ontkomen, beriep deze zich op zijn diplomatieke onschend baarheid. De Oostenrijksche regeering heeft daarop officieel bij den Duitschen gezant geprotes teerd tegen het optreden van Graaf van Waldeck Pyrmont. viel mijn theorie in elkaar. Ik zei: „vertel mij nu: hoeveel precies zag je van sir Arthur? Ik bedoel welke lichaams- deelen." Toen kwam, nadat ik hen op weg gehol pen had, maar met overtuiging, hun ant woord, dat al wat zij gezien hadden, was de kruin van zijn hoofd, een stuk van zijn pantalon, en de zolen van zijn schoenen. Belford, die een verstandig man is, voeg de er bij: „U begrijpt, sir, wij zijn er allen zoo gewoon aan cm sir Arthur zoo te zien zitten, en in dien steel, dat wij natuurlijk denken, dat wij hem dien avond heelemaal gezien hebben." Ik s'oeg aan 't denken. Ik ging naai Digby-Coates toe, en praatte met hem. Ik keek, nauwkeuriger dan ooit tevoren, naar zijn hoofd, en kwam tot de conclusie, dat hij kaal was, maar dat hij de meest-kunstige pruik droeg, die ik ooit gezien had. Ik hér innerde mij, dat hij mij verteld had, dat hij nooit een kamerdienaar gebruikte. Ik stelde mij hem voor hij is er 't type voor als iemand, voor wien de gedachte, dat iemand anders zou ontdekken, hoe onsmakelijk hij er uit zou zien zonder zijn haar, afschrik wekkend was Nfu begreep ik, wat hij gedaan had. Hij heeft een tweede pruik deze vult hij op met een zakdoek, en plaatst haar op een stape' boeken op de zitting van den stoel, zóó dat juist alleen het haar te zien komt boven den rug van den stoel. Een paa' broekspijpen, een beetje opgevuld en om d< voorpooten van den stoel heen, en een paar sri-^nen. vrHo°:en de s-Hiderij Wanneer eindelijk het oogenblik gekomen is, laat hij het zijden koord, vastgemaakt aan de draaibank, uit het raam naar bene den, en laat zich zakken. Een paar minuten later keert hij langs dezelfde onzekere trap terug. Ik heb weinig meer te zeggen. Nog een enkel woord. Ik begrijp, dat het onmogelijk is Digby-Coates ter dood te veroordeelen. a'leen op grond van wat ik heb uiteengezet. Ik weet, dat de laatste deelen van het rap port slechts gissingen zijn. Maar ik weet, dat, als er heden ten dage gerechtigheid in Engeland is, ik genoeg heb verteld van de ware geschiedenis van John Hoode's dood om de onmiddellijke invrijheidstelling van Archibald Dcacon gedaan te krijgen. Ik weet, dat Arthur Digby-Coates schul dig is. De eenige man:er om hem voor het gerecht te brengen, is: mijn werk den steun te geven van een bekentenis van den moor denaar zelf. Ik ben van p'an deze te ver krijgen. Ik kan niet anders gelooven dan dat, in dien ik slaag, mijn werk voltooid is, en in- stemnvnor van de meest-sceptisch menschen verzekerd is. A. R. GETHRYN. HOOFDSTUK XVII. 1. De maaltijd was dien avond voor de zus- sters een sombere bezigheid. Op den dag had Archie pijnstillend als zij is, haai soms bijna vroolijk gemaakt, maar van het oogenb''k af. dat zij de kamers van den as sistent van den grooten Marshall hadden i verlaten, was haar opgewektheid langzamer hand beginnen te zakken. Van de twee leed Lucia misschien het meest. Zij was ouder. Zij bezat niet de on ervarenheid, welke Dora in staat stelde om de geruststellende beweringen van advoca ten en dergelijke volgens hun nominale waar de te aanvaarden. En zij leed, ofschoon zij het nauwe ijks zxhzelf wou toegeven, door een complicatie van angsten. De avond werd hoe langer hoe boozer en tegelijkertijd evenzoo Lucia Lemesurier. Zij voelde iets van verachting voor zichzelf Meest een vrouw van dertig hemel, wat een leertijdniet meer gevcel hebben meer tact wanneer haar jonge zusje zoo'n' groot verdriet had. terwijl zij slechts de helft van haar ziel afstond voor het werk van troosten? Mocht zij wel - zij de vrouw die bijna een vrouw op midde'baren leeftiid was - mocht zij wei tobben op een op blik als dit, over een onbeieekenden twist met een man, dien ze nauwelijks kende' Maar maar wel, hij kon in ieder geval toch geantwoord hebben op dat briefje? als hij niet kon komen! J ais Lucia herstelde zich. Hier moo«t aan komen! Zij keek door de gezeilde ka mer tot waar Dora gekronkeld ojlen La pe lag, met een boek vóór haar gSht Lucia had verdenkingen tegen dat Zij onderzocht, en vond ze iuist 7; U het boek op zijn kop; Set geS er'aet r misschien twee - lag Dora mei Sur"'Li Het veriuidt dal Graaf van Waldeck Pyr mont ieeds het tand h<-efi verlaten In verband met dt nationaal socialistisch» agitatie hebben v/ter tal van s-ieslaties plaa's gehad, waaiondei naar verluidt van eenige vooraanstaande ar.ibtei aren van het ministerie vaa deiensie en van net ministerie van Binnen'andachc Zaken. Van dit laatste kon echter nog geen officieele bevestiging worden verkregen. WEENSCHE PERS EISCHT OPTREDEN TEOEN DE NAZI'S. De aan de regetring /erwante pers te Weenen eischt een streng optreuen tegen het nationaal-socialisme. De blaaen verlangen ook dat de autoriteiten thans een speciaal on derzoek zullen instellen tegen beoaaide per sonen uit de groote industrie, die in verband staan met Duitsch kapitaal Aangekondigd wordt, dat de volgende week iOGO Heimwehren en 400 leden van an dere organisaties zullen worden opgeroepen ter handhaving van de orde. Slechts per sonen, die als betrouwbaar bekend staan, zullen worden in dienst gesteld. Nazi's naar Italië gevlucht. Een-en-twintig nationaal-socialisten uit het arbeidskamp Steinfeld, die deel hadden genomen aan de betooging te Villach in Ka- rinthië, hebben in den afgeloopen nacht de Italiaansche grens overschreden en zich ter beschikking gesteld van de Italiaansche po litie. Zij spraken den wensch uit, naar Duitschland te worden getransporteerd. Onder verdenking van uat.-soc. actie zijn de leider van het juridische bureau van het ministerie van oorlog, Ilz, alsmede drie an dere personen in hechtenis genomen. „Heimwehren" mogen niet meef met nazi's spreken. Bondsleider Starhemberg heeft heden een bevel aan de „Heimwehren" uitgevaardigd, waarin den leden het verkeei of net spreken met nationaal-socialisten streng wordt ver boden. Overtreding van dit verbod kan met uitsluiting worden gestraft. MALVERSATIES IN FRANKRIJK? Bij de werkzaamheden aan de Franeche Oostelijke grens zouden groote onregelmatig heden zijn ontdekt. Betonmuren van geschuttorens, welke een meter dik zouden moeten zijn, zijn ir werke lijkheid slechts uitgevoerd op een dikte van slechis 60 c.M. Er zou een slecht gemengde cementmassa zijn gebruikt, zoodat reeds thans hier en daai scheuren te zien zouden zijn. 0 WERKLOOZEN BESTORMEN STADHUIS. En de burgemeester vindt alles goed. Werklooze binnenschippers van Longue Anne! bij Compiègne in Frankrijk hebben het raadhuis aldaar bezet. De burgemeester heeft geweigerd, de politie tegen de schippers ter assistentie geroepen, aangezien de werk- loozen zich rustig gedragen. Hij gaf zelt op dracht brandhout ter beschikking van te werkloozen te stellen, opdat zij de door hen in gebruik genomen kamer op het stadhuis zouden kunnen verwaï mer. De woordvoer ders van de werkloozen verklaarden, dat hij en zijn collega's het raadhuis zouden ver laten, wanneer hun eischen zouden worden ingewilligd. Longue Anneel telt slechts 2100 inwoners De inwilliging van de steuneischen der werk'oozen zouden de uitgaven van het plaatsje met 10000 frs. pier jaar doen stijgen TREINBOTSING IN FRANKRIJK- Geen achterlicht. Een der electrische treinen tusschen Parijs en St. Gtrmain in vannacht bij Becon op een stilstaanden trein geloopen, welke niet was voorzien van een rood achterlicht. Acht per sonen werden licht gewond. SCHEEPSRAMP AAN DE CHINEESCHE KUST. Honderd-twintig doodeik Naar eerst thans bekend wordt, is een Chineesch stoomschip, dat zich op weg naar Hongkong bevond en dat 10 Januari uit Sjanghai was vertrokken, ten gevolge van een ketelontpiotfing gezonken. Buiten de be manning bevonden zich 490 arbeiders op het schip. Tot dusverre worden 120 dooden gemeld. op haar zusters borst. „Voel je je beter, schat?" zei Lucia einde lijk. Dora knikte. „Ja, heusch. 't Spijt me, dat ik zoo'n kleine idioot ben. Maar 't is 't is ik kan niet laten om te denken, wonder- hjk o. wat helpt 't? Alles zal in orde ko men. 't Zal gebeuren! 't Moet!" „Natuurlijk zal 't dat." Lucia streek over het rood-gouden haar. i „^ora, za' rechtop, haar handen tegen naar gloeiende wangen. „Ik weet niet, waaf om ik mij zoo verduiveld dwaas gedraag/ i!j$ zij 'f38' "Je mo€St mij door elkaaf schudden, liefste, inplaats van zoo zacht t# zijn. Kijk eens naar Archie. Hij is een won- j Z(>u vreese'ijk vinden als hif wist. dat ik hier snotterde als een ondeu gend schoolmeisje. Hij zegt 't zal alles in orde komen! En dat zegt kolonel Gethryn ook!" Lucia ging wat achteruit; vervolgens be- rispte zij in stilte zich zelf. Waarom, waaf* om, in 's hemels naam, zou het noemen van dien naam haar ontroeren? Maar Dora ging door. Dora was geen dwaas, en Dora was geinteresseerd. Eefl goed ding voor Dora; voor een oogenblik ontlastte het van haar dien zwarten man tel van boeiende vrees. „Was je niet verbaasd, Loo, toen Ardtto ons vanmorgen vertelde van mr. GethryiU dat hij in werkelijkheid kolonel Gethryn En al die prachtige dingen, die hij in deO oorlog deed in den Geheime hoe noem je dat?"

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7