Stad m Omgum# 'Rechtsiake.n fzomaciaai Tlieutas SBuiteniaad i"Binnenland JjnjezMtdeu Stukken Jijdsdiciften MxufU&ecichtcn f Men schrijft ons: HEILO0. SINT PANCRAS. AKERSLOOT. EGMONDBINNEN. OTERLÉEK. ZIJPE. BERGEN, BIJZETTING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN MARINUS VAN DER LUBBE. OPSTAND IN GEVANGENIS. In Bulgarije. LOONSVERLAGING IN ZWITSERLAND. In het belang van den uitvoer. L D.E.S. JUBILEERT. 20 en 27 Jan. a.s. viert de vereeniging DES., gevormd uit de bewoners van Volks huisvesting en omgeving, haar 10-jarig be- Btaan in de schouwburg 't Gulden vlies. Op 20 Jan. 's middags half drie is het feest voor de kinderen, waar ze met spel door het tooneelgezelschap van den heer B. Loe- vens en den goochelaar Moretti, bezig ge houden worden en natuurlijk een versnape ring ontvangen. Feestcommissies, bestuur en tuincommissie hebben al het mogelijke gedaan om grooten en kleinen een genoeglijke bijeenkomst te be zorgen. Het is zeker goed gezien om in dezen Bomberen tijd het optimisme te behouden en wat gedaan is in de afgeloopen tien jaar te gedenken om daar weer nieuwe kracht uit ie putten en in de komende jaren nog meer energie aan den dag te leggen. D.E.S. is tot stand gekomen om de belan gen der bewoners van Volkshuisvesting te behartigen. Veel is in die 10 j A en bereikt, vele grieven der bewoners zijn in overleg met het bestuur van Volkshuisvesting opgelost. Steeds was het 't streven der vereeniging het woningvraagstuk te verbeteren en de huurprijzen redelijk te regelen. Ook het speel tuinwerk verwierf spoedig de belangstelling en toen in de 2e Landdwarsstraat een terrein van de gemeente braak lag, was het bestuur er spoedig bij om het aan te vragen voor Speeltuin. Met eigen krachten werden terrein en speelwerktuigen in vrije avonduren in orde gemaakt. Zoo kon op 3 Juli 1926 door burgemeester Wendelaar de eerste speeltuin worden geopend. Twee jaar later, op 12 Mei 1928, werd de 2e tuin geopend door den heer De Lange, voorzitter van de vereeniging van Volkshuisvesting. Door het adresseeren aan het gemeentebe stuur om meer speeltuinen en terreinen kwa men ook het speelterrein op „Rochdale" en de speeltuin T.Ó.G. tot stand. Door de vele kinderfeesten naar Egmond aan Zee en in de tuinen verwierf D.E.S. ieders waardeering en steun. Ook de tentoonstellingen der gemaakte huisvlijtvoorwerpen op de wintercursussen der kinderen hadden veel belangstelling. Het bestuur en de tuincommissie hopen op de medewerking der leden en begunstigers te mogen rekenen, om met nog meer kracht te werken voor de vereeniging en dus ook voor de gemeenschap. Drie bestuursleden mogen ook wel even genoemd worden, n.1. de voor zitter, de heer Th. Schouten en de heeren O. S. v. d. Wal en M. A. Brant, die 10 jaar als bestuurders de vereeniging met hun beste krachten hebben gediend. Ook den heer B Hoek, directeur van Plant soenen, die steeds klaar stond het bestuur met zijn advies te helpen, komt een bijzonder woord van hulde toe. Leden en begunstigers van D.E.S. staat een mooie feestavond te wachten. RAPPORT VAN DEN INSPECTEUR VAN DE AFD. ALKMAAR EN OMSTREKEN VAN DE NED. VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN OVER HET VIERDE KWARTAAL 1933. Op geregelde tijden werden door mij de tnarkten bezocht en waar noodig werd rege land opgetreden. De kippen- en konijnenmarkt gaven geen bijzondere redenen meer tot klachten, hoewel ook hier nog de aandacht op gevestigd moet blijven. Bijzondere aandacht heb ik besteed aan het vervoer van regeeringskoeien. Na besprekin gen met den commissaris van politie en met de expediteurs werden de noodige maatrege len in het belang dezer dieren getroffen en de verzending vanuit Alkmaar laat niets te wenschen over. Ook de aankomst van de koeien te Alk maar heeft mijn aandacht en verschillende klachten daaromtrent, o.a. één over het ver voer van vee uit Tiel naar Alkmaar, werden nauwkeurig onderzocht. Vele gevallen werden onderzocht en waar noodig werden veranderingen aangebracht. Een geval, waarbij iemand met een buks op vogels schoot, werd toen geen waarschu wing hielp, in handen van de politie gege ven. Een klacht uit Stompetoren over het mis handelen van een hond, dien men met een ijzerdraad een voorwerp aan zijn staart be vestigd had en den weg had opgejaagd, bleek reeds bij mijn onderzoek in handen van de Rijkspolitie aldaar. Bij een tengevolge van het ontbreken van een hoefijzer kreupel loopend paard werd na mijn aanmerking direct een ijzer aange bracht. Een hondenhok en een geitenhok liet ik verbeteren. Mijn hulp verleende ik bij den verkoop van kippen en konijnen van eigenaars, die in het huis van bewaring waren opgesloten. De paardenstal voldoet uitstekend. 20 katten en 6 honden werden door mij geplaatst. Twee dieren moesten gedood wor den. Frans I is niet naar Italië gegaan, omdat zijn voorgangers er ook geweest waren, maar omdat hij zich rekenschap gaf van het gevaar, dat zijn koninkrijk voortdurend be dreigde, nl. het Oostenrijksche Huis, waar van de machtsfeer Frankrijk als een ring omsloot. Die ring moest verbroken worden en de zwakste plek was Italië. De Fransche nu- derschap bleef meester van het slagveld van Marignan. In Italië, dat de wieg is van de Renaissan ce, heeft hij gezien. Karei VIII, die nog in de Middeleeuwen vastzat, had wel veel voorwer pen uit Italië meegebracht, maar als curiosi teit, zonder critischen zin. Frans I begrijpt wat een groot kunstenaar is en weet de grootsten onder hen te onderscheiden, zooals Leonardo da Vinei en Andrea del Sarte. Waar in het Noorden de artist meestal als een handwerksman beschouwd wordt, wiens werk zelfs geen handteekening draagt, is de kunstenaar in Italië een persoonlijkheid, die individueel werk levert. Daarom laat koning Frans I Italiaansche decorateurs naar Frankrijk komen, niet omdat hij de Fransche artisten niet waardeerde. De Fransche koningen lieten hun groote bouwwerken aanleggen, voornamelijk om hur prestige naar buiten te versterken. Zij deden het als het land een tijdperk van rust doormaakte. Frans I doet het onmiddellijk na zijn gevangenschap te Madrid om te toonen dat hij sterker is dan ooit. Hij bouwt dan het Chateau de Madrid bij Parijs en daarna het groote werk van zijn leven, Fontainebleau. Hiertoe laat hij Andrea del Sarte uit Italië komen; deze wil echter niet blijven en wordt vervangen door Rosso, leerling en bewonde raar van Michel Angelo. Rosso ontvangt den titel van maitre d'oeuvre. In 1542 sterft hij en wordt opgevolgd door Prematisse, die voor de realistische kunst naar de Nederlan den wordt gezonden. Onder de Franschen zijn het vooral Jean en Francois Cloué, ge niale portretschilders, die door den koning worden otidersch 'den. Zoowel de Italiaan sche als de Noordelijke kunst hebben dus medegewerkt om van Fontainebleau het schoone geheel te maken, dat wij nu nog be wonderen. Aan het eind liet spr. eenige afbeeldingen van decoratiewerk en portretten zien, w.o. van koning Frans, en besloot hiermede zijn interessante voordracht. Adr. H. B. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. De kapitein-luitenant P. E. op 22 Febr. voor het Hoog Militair Ge rechtshof. Naar wij vernemen, zal de behandeling van de zaak tegen den kapitein-luitenant ter zee P. E., gewezen commandant van de Zeven Pro vinciën, voor het Hoog Militair Gerechtshof plaats vinden op Donderdag 22 Februari a.s. Als raadsman zal voor den beklaagde optre den mr. J. H. Rólands Hagedoorn. WINKELSLUITING. De Hooge Raad heeft heden arrest gewezen in de zaak van A. M. L. te Zwijndrecht, die door de rechtbank te Dordrecht is veroordeeld wegens overtreding van de Zondagssluitings- bepalingen in de verordening der gemeente Zwijndrecht betreffende herbergen, tapperijen en dergelijke inrichtingen. In verband met artikel 13 der winkelsluitingswet en het zich begeven van den laagsten wetgever op het terrein der rijkswetgeving, had de advocaat- generaal mr. Bezier geconcludeerd tot vernie tiging van het vonnis. De Hooge Raad heeft de vraag of deze verordening in strijd is met de winkelsluitingswet ontkennend beantwoord en overwogen, dat deze wet geen onaantast baar recht geeft omtrent het open hebben van winkels. Daarbij merkt de Hooge Raad op, dat de betreffende verordening met de winkelsluiting geen verband houdt, maar steunt op artikel 168 der gemeentewet (open bare orde). Het beroep op dezen grond is verworpen. OVERTREDING VAN HET UNIFORMVERBOD. Op Zondagmorgen 26 November heeft mr. Reyenga, inspecteur van politie, dienst doende aan het hoofdbureau te Amsterdam, proces-verbaal tegen den heer E. J. J. Pouw, vice-voorzitter van de Alg. R K. Pro- pagandaclub, omdat deze dien morgen een der vele kleurige vlaggen had gedragen, in verband met een optocht welke bovenge noemde club had gehouden ter gelegenheid van het 30-iarig bestaan van de organisatie. Ffet O. M. was van oordeel, dat hier spra ke is van overtreding van het uniformver bod en eischte een minimum geldboete van 3 of wej 1 dag hechtenis. Vonnis conform dezen eisch. NEDERLAND—FRANKRIJK. Vrijdag hield de heer M. Robert Rey, con- servateur du Musée national de Fontaine bleau, voor de afd. Alkmaar van het Genoot schap NederlandFrankrijk een voordracht met lichtbeelden over het onderwerp: L'in- fluence du roi Francois I sur les artistes itaiiens et francais a son service. Frans I, die door de Romantische school op zoo belachelijk onjuiste wijze is voorge steld, als zou het hof maken aan mooie vrou wen zijn voornaamste bezigheid zijn geweest, heeft de schoonheidszin van de Renaissance uit Italië naar Frankrijk overgebracht. De regeeringsperiode van Frans I is zeer moeilijk en zwaar van verantwoordelijkheid geweest Lodewijk XII had den troonopvol ger, Francois d'Angoulème, een verre bloed verwant, die aan het hof van Gascogne werd opgevoed, reeds vroegtijdig tot het koning schap doen vormen, zoodat deze op 20-jari- gen leeftijd volkomen berekend was voor de taak, de ond^rhandehngen met den Pai's na den slag bii Marignan tot een goed einde te brengen. De gemeentelijke'werkverschaffing. Zooals we reeds meldden, waren de vorige week een 100-tal werkloozen aan het werk gezet en voor ruim 90 pet. aan het spit ten langs den geprojecteerden Zeeweg (de weg van Heiloo naar Egmond aan den Hoef) en enkele bij de provinciale werkverschaffing te Bakkum. Zooals we meldden, wilde men eerst staken omdat niemand wist wat men verdiende. Doch een bezadigd woord van den vrijgestelde Dekker wist te bereiken, dat de r.k. werkloozen het werk zouden her vatten. Ook ons raadslid Kostelijk had daar toe geadviseerd. De voormannen der georga niseerde werkloozen hadden een onderhond met B. en W. aangevraagd en hoewel de resultaten ons niet volledig bekend zijn m?e- nen we dat er wel iets is bereikt. Zaterdag morgen heeft de heer Kostelijk het verrichte werk opgemeten en tevens werd bekend ge maakt dat er naast de 10 (die anders als steun werd uitgekeerd) een toeslag zou worden uitbetaald van 1 cent per vierkanten meter Door deze regeling, hoe goed ook bedoeld, kregen de beste werklieden (en dat zijn uit den aard van hun beroen de tuinders) voorsoronir. Men was voor een gedeelte tevreden en men vond het loon te laag Er werden Zaterdag loonen uitgekeerd van f u tot 14 per week. Minder tevreden was men over de uitkeering in Bakkum. ^aar1^\c f 12.60 uitgekeerd en dat is niet veel. De men schen gaan 's morgens ongeveer half reven weg en komen ongeveer half zes terug ui dat is een tamelijk lange dag voor een laag loon. Er zijn weer plannen om te staicen. c- i het zal doorgaan weten we niet. Naar men ons verzekerde, zullen de r.Jk. werkloozen er niet aan mee doen. Het zal wel moeilijk zijn voor de commissie om ieder tevreden te stellen. 'Vrijdag hield de afd. St. Pancras van de A.N.G.O.B. een propagan la- feestavond in het lokaal van den heer Bouwstra. De voorzitter, de heer C. de Jong Sr., herinnerde in zijn openingsrede er aan, dat de thans bestaande afdeeling een voorganger heeft gehad, welke is te niet gegaan, de resultaten echter zijn over gebleven en thans verweert de afdeeling in een bloeiende nwelstand. Door den heer A. Martinus werd een serie lantaarnplaten vertoont. Vooral kwam hierin naar voren het veel omvattende werk dat door de A.N.G.O.B. in Nederland wordt verricht. De heer J. Norden gaf ter afwisseling eenige declamaties ten beste, terwijl de gezusters Engel de aanwezigen vergast te op eenige zangnummers, wat zeer op prijs werd gesteld. De bijeenkomst werd gesloten doorzie voorzitter met een opwekking tot de leden om door te gaan en aan de niet- leden om zich aan te sluiten. *De storm heeft heel wat schade aan de gebouwen toegebracht, vooral de dak pannen moesten het van verscheidene huizen ontgelden. 'Door den hevigen storm van Zater dagnacht is een motorschuit van schip per van der Meer, die gemeerd lag in het Alkmaardermeer aan de opslagplaats van de firma Ruigewaard, van de touwen losgeslagen en terecht gekomen >p de Uiterdijk van Dekker, alwaar zij 4 meter van den kant zit. Inwendig is er veel vernield. Het motorschip van de firma Ruige waard geraakte eveneens los maar kwam op een zandplaat terecht en is weer vlot gekomen. 'De werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling staan oo het oogenblik 106 werkzoekenden ingeschre ven. Hiervan werden 18 tewerkgesteld bij het Staatsboschbeheer te Schoorl en 8 op het Provinciaal landgoed te Bak kum, 6 vallen er in steunregeling, de overigen trekken voor het meerendeel uit de bonden. OPLEIDING TOT ADJUDANT. Door den minister van defensie is be paald, dat, aanvangende 12 Maart a.s., te Amersfoort een vier-maandsche oplei ding zal worden gehouden voor den rang van adjudant-onderofficier der militaire administratie .Aan deze opleiding kan worden deelgenomen door adjudanten en sergeanten-majoor van alle wapens, geboren nè, 31 December 1888. DE NIEUWE (LAGERE) TRAKTEMENTEN BIJ DE LANDMACHT. Voor het personeel der koninklijke landmacht zijn thans de nav. bezoldi gingen vastgesteld: sergeant 900 1980; sergeant met voldoende voor sergeant-majoor 990—2160; sergeant majoor 1170ƒ2385; adjudant-onder officier 12602655; tweedeluitenant 18002070; eerste-luitenant 1980— 3960; kapitein 31504680; majoor 3780—5310; luitenant-kolonel 4320 tot 5760; kolonel 5400— 6480; gene- raal-majoor 7650; luitenant-generaal 8640. Van deze salarissen wordt in totaal 10 ingehouden voor pensioenen. De afd. Oterleek van den bond van ar beiders in het landbouw-, tuinbouw- en zui velbedrijf hield in café van Ham haar jaar vergadering, welke uitstekend bezocht was. Uit het jaarverslag van den secretaris sprak een opgewekt organisatieleven. De afd. breidt zich nog steeds uit. De rekening van den penningmeester werd accoord bevonden. Onder instemming der vergadering werd bei de functionnarissen een woord van dank ge bracht. De aftredende bestuursleden B. Colijn en G. van Klompenburg waren niet herkiesbaar. In deze vacatures werd voorzien door de be noeming van de heeren Jac. Kolk en D. J. Kolk, terwijl de heer C. Krom werd herko zen. De bestuursfuncties werden als volgt ver deeld: Jac. Kolk, voorzitter; T. Mey, secreta ris; D. Lensink, penningmeester; C. Krom, vice-voorzitter en D. J. Kolk, vice-secretaris. Loop der bevolking. In het jaar 1933 werden in deze ge meente geboren 55 m. en 45 vr., totaal 100. Er vestigden zich van elders 161 m. en 144 Xr-> *°Jaal 305. Totale vermeerdering alzoo 405 (216 m. en 189 vr.) Het aantal overledenen in 1933 bedroeg 28 m. en 18 vr., totaal 46, terwijl naar el ders vertrokken 191 m. en 198 vr., totaal 389. Totale vermindering alzoo 435 (291 m. en 216 vr.) De bevolking verminderde dus in 1933 met 30 personen, namelijk 3 m en 27 vr. Het inwoneraantal bedroeg op 31 Dec 1932: 5448 (2836 m. en 2612 vr.) Oo 31 Dec 1933 bestond de bevolking van Zijpe dus uit 2833 m. en 2585 vr., in totaal 5418 personen. Er werden 40 huwelijken voltrokken Kindserkenningen hadden niet plaats. Blijkens het verslag der Senjeentelij'ke wijkverpleging werden door de Wijkzuster in 1933 in 76 verschillende gezinnen 2406 be zoeken gebracht. Voorts werden door de Wijkzuster gebracht als enquetrice in 21 ge zinnen 455 bezoeken, terwijl het aantal maat schappelijke bezoeken 14 heeft bedragen. Het schijnt dat honden weder beginnen jacht te maken op schapen. Althans van den veehouder Gootjes aan de Voert werd een schaap zoodanig door een hond toegetakeld, dat het arme dier moest worden afgemaakt Hedenmorgen te 10 uur is op het Zuider erkhof te Leipzig het stoffelijk overschot van den Woensdag j.1. te- rech.gestelden Marinus van der Lubbe bijgezet. De begrafenis geschiedde in alle stilte en geheel onopvallend. Aan wezig waren slechts een halfbroer van den terechtgestelde, zijn zwager Peute, een vertegenwoordiger van het Neder- landsche consulaat te Leipzig en eenige vertegenwoordigers der Duitsche auto riteiten. Er waren geen journalisten bij oo teraardebestelling toegelaten. In de gevangenis in de oude Bulgaarsche hoofdstad Tirnowo, waarin 300 gestraften zijn ondergebracht, brak gisteren een ernstige opstand uit, welke onder leiding stond van de in de gevangenis opgesloten politieke gevan genen. Op een afgesproken teeken ontstond plotseling in de geheele gevangenis een helsch lawaai. De gevangenen sloegen de vensters in en de deuren van hun cel, drongen de gangen binnen, vielen de bewakers aan. Er ontstond een verbitterd handgemeen, dat slecht voor het bewakingspersoneel zou zijn afgeloopen, indien niet tijdig politie en militairen aanwe zig waren geweest, die met de bajonet op het geweer de gevangenen in hun cellen terug dre ven. Aan beide zijden waren vele licht- en zwaar gewonden. Gemeld wordt, dat de drie groote machine fabrieken te Winterthur in Zwitserland het centrum van de Zwitsersche machine-industrie hebben besloten een nieuwe loonsverlaging toe te passen. De verlaging, welke begin Fe bruari zal ingaan en 6 tot 8 pet. zal bedragen, heeft ten doel in het belang van den uitvoer de productie-kosten te verlagen. JONGEN OVERREDEN. Zaterdagmiddag had op de Olmenlaan te Eindhoven een tragisch ongeluk plaats, waarbij een 11-jarige jongen zwaar werd ge wond. De jongen, G. Lemmens, had naast den voerman op een zwaar beladen kolenwagen plaats genomen. Bij het aanzetten struikelde het paard en door den schok viel de jongen van den wagen. Hij kreeg het linkervoorwiel over de borst. Levensgevaarlijk gewond werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis ver voerd. POLITIEK GEHARREWAR IN DE HOOFDSTAD. Door de politie beslecht Gisteravond omstreeks half elf hebben op de Ceintuurbaan en in de Noorder Amstei- laan de leden van de N.S.B. gecolporteerd zeer tot misnoegen van een aantal communis ten en O.S.P.'ers, die de colporteurs volgden teen deze hun caféo p de hoek van Schelde- straat en Noorder-Amstellaan binnen gin gen. Al spoedig kwam het in het café tot een hevige vechtpartij, met het gevolg dat de eigenaar de hulp van de politie inriep en een overvalauto aanrukte, waarna de vechtenden door de agenten met straffe hand van elkan der werden gescheiden. De vechtpartij werd echter op straat voort gezet en hierbij sprak de politie een woordje mee, door er met den gummistok op in te ran selen. Het duurde nog geruimen tijd, eer de rust in deze anders zoo rustige buurt was terug gekeerd. VERDRIJVING VAN MIST. Proefnemingen van den heer Veraart. Wij vernemen, dat de heer A. Veraart de zen winter verschillende proefnemingen zal houden voor het verdrijven van mist. Met medewerking van de brandweer zal in verschillenden gemeenten getracht worden de laag boven de aarde hangende wolken door krachtige waterstralen in neerslag te doen overgaan. Geschiedt zulks op den dag dan zal het mogelijk zijn dat de zonnestralen zoo dra deze op een bepaalde plaats onder het wolkendek kunnen doordringen in vele ge vallen is de dikte van den mistlaag niet meer dan 50 a 100 M. door verwarming van den bodem en van de onderste luchtlagen ook den mist in de omgeving verdrijven Daar naast verwacht de heer Veraart dat de lucht beweging, welke ontstaat doordat de met groote waterdruppels gevulde lucht zwaar- der wordt dan de omgevende lucht, in belang dfmist Ml bijdragen tot °P'ossing van CENTRAAL BEHEER. -, 25-jarig bestaan. InS£?afmiAlda? ïerd in het Koloniaal instituut te Amsterdam een vergadering van Centraal Beheer gehouden, gewijd aan de herdenking van het feit dat 25 jaar ge. leden deze vereeniging, welke zulk een be- langrijke plaats in het sociaal en economisch leven van ons land inneemt, werd opge. rcht De vergadering, geleid door dr. ir. c F Stork als voorzitter van den Raad van Toezicht der vereeniging, werd bijgewoond door den ministers van sociale zaken en van waterstaat, met welke departementen de ver. eeniging vaak in aanraking komt door de uitvoering van sociale verzekerinswetten, als- mede door den burgemeester van Amster. dam. Ttal van bestuursleden van aange- sloten organisaties en vele genoodigden en bealngstellenden woonden mede de vergade- r'n$amens den heer dr. F. E. Posthuma, president-directeur van „Centraal Beheer", die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, sprak de heer Van Meerwijk hierop de her- denkingsrede uit. (Builen verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dal de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekenden zouden gaarne verne- men, wanneer de arbeid aan de gemeentelijke werkverschaffing weer voortgang kan heb- ben. In de vorst- en sneeuwperiode is ons be. loofd, dat wij, zoodra deze geëindigd zo« zijn, weer aan het werk konden gaan. Sneeuw en ijs zijn al 14 dagen verdwenen en nog hooren wij niets. Wij verlangen naar werk en zouden spoedig mogelijk weer aan den slag willCT gaan. J. BRAAKSMA. W J. DE JONG. N. I. DE HAAN. L. KARSSEN. Panorama geeft weer een aantal kieken uit de oude doos en laat zien hoe schepen gemodelleerd en beproefd worden voor ze gebouwd en te water worden gelaten. De vrouwelijke medewerker geeft een indruk van bruidstoiletten. Interessant zijn de kie ken van de gevechten van slang en mungo Naast vele fraaie natuuropnamen en inte ressante rubrieken sport, binnen- en buiten- lad alles in illustratievorm geeft het nummer van deze week verhalen en novellen van Berta Ruck, van A. van Gulik en van Murray Martin. 'ange- waren 4 wagons geslacht runderen a; voerd. Overzicht: Runderen ongeveer *e voer als vorige week, handel sU 0 o-i onveranderd; vette kalveren weinig f, weinig beste kalveren, handel z^ei cn zakkende prijzen; nuchtere kalveren gering* aanvoer, prijzen onveranderd; varkens tame lijke aanvoer, stille handel met iets zakkende prijzen; schapen weinig aanvoer, stille han del met iets hoogere prijzen; paarden weinig aanvoer, tamelijke vraag en oploopende pnj* zen. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Jan. '34- 44000 K.G Roode kool 1.60—4.50; 36000 K.G. Gele kool 1.20-/ 2 60; 25000 K.G. Deensche witte kool 3.20—380; 19000 K.G. Uien: uien 2.503, ge'e drielingen f 1.10-ƒ 1 40; 700 K.G. Bieten 2.3 0,alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 13 Jan. 1934. 17900 K.G Uien: 2.903 20, drielingen 1.10—1.40, grove 2.70-ƒ 3; 93000 K.G. Roode kool 1.704.50, doorschot 1.50-/ 3.60; 57400 K.G. Gle kool f 1-40 2.80, doorschot 1.40—2.40; 52500 K.G. Deensche witte kool 2.60—f 3.90, doorschot 2—3.60, alles pr 100 K G. WARMENHUIZEN, 13 Jan '34. Roode kool 1 s. 1.90—4, 2e s. 1.60-/ 3.50; Gele kool les. 1.60—2.50, 2e s. f 1 60— 1.90; Deensche witte kool le s. 3.40— 4.20, 2e s 3.50; Drielingen (uien) 1-40 uien 2 90, grove uien 2.90. Aanvoer: 104200 K.G. Roode kool; 16300 K.G. Gele kool34600 K.G. Deensche wiK* kool 2725 K.G. Uien, DE VEEMARKT. ALKMAAR, 15 Jan. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 62 Vette koeien 120—235, handel redelijk; 10 Graskalveren 27— 46; 6 Vette kalveren 37—65, Vette kal veren per K.G. 70— 90 cent; 27 Nuchtere kalveren 6—18; 315 Vette varkens per K G. 35—38 cent, handel goed. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 13 Januari 1934. Op de heden gehouden eierveüing waren aanvoer en prijzen als volgt: 14000 stuks 56/58 3.60— f 4; 58/60 f 3 80— f 4.20; 60/62 f 4—4.40; 62/64 4.30—4.50; Klein 51/55 3.30- 3.60; 6000 stuks eendeitren 3.60— f 3.70. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 15 Jan. 1934. Op de he den gehouden aardappelmarkt werd betaalc voor: Zeeuwsche: bonten 3.70—4 10, blauwen 3.704.10; Eigenheimers 2 803.10; Bevelanders 2.80310, Dr. eigenheimers 3.50—3.85; Industrie 2.752.90. Aanvoer 1835 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 15 Jan. 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 507 vette koeien, Ie kw s" 60 cent, 2e kw 48—55 cent, 3e kw 45 cent per K.G., slachtgewicht; 74 '"O kalfkoeien 160-/ 200; 127 vette k&1 Ie kw. 44—50 cent, 2e kw. 32—42 rW K G., levend gewicht; 45 Nuchtere 6—10; 65 Schapen 13—20? Varkens, vleeschvarkens 90—110 KT 44 cent, zware varkens 42—43 een' varkens 42—43 cent per K G. slacht! 32 Paarden 80—120 Uit Denerw.,. WflTPn 4 WP'ffOflC ffpclarll.' rnnrlorAri rs

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9