werk De brand aan boord van de „Indrapoera". Zijn buurman vermoord. Een oude veete de oorzaak? n NIET OFFICIEEL. New-Yotk Londen Brussel iBelga) Bazel Italië de ook in het Hollandsch vertaalde boeken Het Heelal, De Sterren in haar Loop, e.a. het ergens uitdrukt: Venus is een lamp, die alleen overdag en in de schemering brandt, Mars en Jupiter zijn kaarsen in donkeren nacht. In verschillende opzichten zijn Venus en de aarde aan elkaar verwant. Beide zijn zij planeten, zooals we zagen. Beide zijn ze waarschijnlijk ontstaan millioenen en milli- oenen jaren geleden als kinderen van de zon, deelen eerst van de zonnematerie, die later tot een zelfstandig bestaan gekomen zijn. Ze zijn ook ongeveer gelijk van grootte. Ze bezitten beide een atmosfeer in tegenstel ling met de maan en met de planeet Mercu- rius, die beide veel kleiner dan de aarde zijn en die hun atmosfeer verloren hebben omdat hun zwaartekracht te gering is om deze vast te houden. Maar er zijn tusschen Venus en de aarde ook groote verschillen. Dit eene alvast, dat de zuurstof, die zulk een belangrijk en voor ons leven onmisbaar deel uitmaakt van de atmosfeer, op Venus zeer zeldzaam is of misschien zelfs fceelemaal niet voorkomt. En dit gebrek aan zuurstof brengt een ander be langrijk verschilpunt mee. Op onze aarde houdt de plantengroei de zuurstof op peil. Het feit dat er geen merkbare zuurstofvoor- raad op Venus aanwezig is, moet leiden tot de veronderstelling dat er ook geen planten groei en waarschijnlijk dan ook geen leven, zooals wij het kennen, op Venus voorkomt. De kortere afstand tusschen Venus en de zon moet ok een grootere warmte dan die van de aarde veroorzaken. Wie Venus in dezen tijd nog zien wil als Hesperus, de avondster, zooals de ouden hem noemden, hel oplichtend boven de kim me, moet er vlug bij zijn. Tegen het einde van deze maand zal dit prachtige hemel lichaam weer in de avondschemering ver dwijnen. Maar te zijner tijd zal deze dwaal ster weer nu eens als Phosphorus of Lucifer, de ster van den morgen met den klassieken naam, dan weer als avondster te zien zijn, een van de wonderen van den hemel, een lichtend felle roos, naar Van de Woesteijne's woord in het donkere hemelland van de Stilte. A. L. B. Provinciaal tlieuivs HEILOO. In verband met de klacht over de open stelling van het postkantoor, vernemen wij, dat dit niet alleen van 2 tot 3 en van 6 tot half 8 is geopend, maar ook van 9 tot half één. Dat het kantoor, ondanks den snellen aan was der bevolking, niet meer uren van open stelling dan vroeger heeft, zal zeker in de algemeene bezuinigingsmaatregelen der Posterij gezocht moeten worden. EGMQND AAN ZEE Jaarvergadering van Het Witte Kruis. De vereeniging Het Witte Kruis hield haar jaarlijksche vergadering in de zaal van den heer Clausing. De voorzitter, de heer B. A. van Kleef, opende deze vergadering en heette allen hartelijk welkom. Hierna werden de volgende jaarverslagen uitgebracht. Jaarverslag „Het Witte Kruis". Het aantal leden der afdeeling daalde van 413 tot 371. Een achteruitgang dus van 42. wat ontstaan is, ondanks liet toetreden van 11 nieuwe leden, door het bedanken van 48 lede, het overlijden van 3, en het vertrekken uit de gemeente van 2 leden. Aan contributie werd ontvangen 400.65. Het saldo, verleden jaar op 1 Januari 1933 427.63 is gedaald tot 317.58 op 1 Januari 1934. Het materiaal, waarvan 130 stuks in bruikleen werden gegeven, ver keert in goeden staat; waarnoodig werd oud door nieuw vervangen. In den loop van 1933 werd 1338 keer hulp verleend aan zieken, voor zuigelingen-bescherming werden 193 bezoeken afgelegd. Voor t.b.c-bestrijding werden 242 gezinnen bezocht en vonden 317 huisbezoeken in die gezinnen plaats, terwijl 17 maatschappelijke bezoeken werden afge legd. Jaarverslag van de wijkverpleging. In 1933 overleed het bestuurslid de heer G. Ruigewaard, wiens medeleven met onze vereeniging wij dankbaar gedenken. De financieele toestand onderging weinig verandering. De subsidies en de contributie bleven vrijwel constant. Het nadeelig saldo is gedekt door een bijdrage van het Witte Kruis. Zulks werd voorgeschreven door de Commissie voor Wijkverpleging te Haarlem Deze commissie ziet zich namelijk genood zaakt het subsidie te verlagen. In verband daarmede geeft zij in overweging het salaris der wijkverpleegster met minstens 7 te verminderen. Jaarverslag der t.b.c.-bestrijding. In 1933 behoefde slechts 1 patiënt te wor den uitgezonden. Hiervoor werd 643 ge meentesubsidie ontvangen. Het huisbezoek omvatte op 1 Januari 1934 20 gezinnen met 22 patiënten, alzoo 7 patiën ten minder dan vorig jaar. Het rijkssubsidie bedroeg 378 voor huisbezoek, 27 voor prophyla>e, totaal 63 minder dan vorig jaar. Voorloopig is '10 op het subsidie gekort. In 1934 "zal deze korting alsnog worden uitbetaald. De Prov. Noordh. Ver. subsidieerde met 40 in plaats van 55. De Emmabloemcol- lecte bracht 74,55 op tegen 89.02 in 1932. Door al deze verminderingen vermeer derde het nadeelig saldo van 503.02 tot 718,35. De uiterste zuinigheid is dus ge boden. Tenslotte wordt vermeld, dat de film „Ach ter Wolken schijnt de Zon" vertoond werd. Deze propagandafilm mocht zich in groote belangstelling verheugen. Er waren onge veer 200 bezoekers. De kosten werden zoo doende grootendeels gedekt, hoewel slechts 10 cent entree werd geheven. Deze jaarverslagen werden onder dank zegging goedgekeurd. Hierna gaf ds. Nobel een geestig verslag van de algemeene vergadering. Vervolgens deelde de voorziter mede, dat de Statuten verouderd zijn en stelde voor de statuten te wijzigen volgens een reeds goed gekeurd grondformulier. Na mededeeling van eenige punten werd het bestuur gemach tigd de statuten in dien zin te wijzigen. Gisteravond zoo laat, zoo gezellig, zooveel gerookt, zooveelmaar vanmorgen zoo "melig" zoo Neem dan dadelijk een "AKKERTJE" Binnen 'n kwartier: wèg Uw hooid« pijn, frisch, helder en vol energie kunt Ge toch Uw dagtaak beginnen. Heb dus steeds "AKKERTJES bij U. Ntdtrlandtch Ongeëvenaard tegen Hoofd- Product pijn. Kiespijn, Rheumatiiche pijnen, Zenuwpijn, Vrouwen- pijnen. Per 12 st. slechts 50 et AKKER.CACHEI5 Volgent recept van ApotlteAee^Dornonf^ In de bestuursvacatures werden gekozen verklaard de heeren Pluimgraaff en Ruiger- waard. Na een lange discussie stelde de voorzitter voor: door den nood gedwongen en per soonlijk met grooten tegenzin het salaris van de wijkverpleegster met ongeveer 7 te ver lagen. Daar er geen anderen uitweg wa3, werd dit met algemeene stemmen aangeno men. Om het overige tekort te dekken, werd be sloten aan de leden een circulaire te zenden Na rondvraag volgde sluiting. Qemeeetieaidm HEERHUGOWAARD. Donderdagmiddag kwam de raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester van Slooten. De voorzitter sprak den wer.sch uit, dat d>t jaar zoowel voor de ingezetenen als voor de gemeente beter zal worden dan het vorige is geweest. Ingekomen stukken. Een verzoek van den heer J. Peereboom, om zijn perceel aan den Basserweg toch nog als noodslachtplaats te mogen gebruiken, daar hij anders niet in staat is in de behoef ten van zijn gezin te voorzien. De voorzitter meende, dat de raad niets anders kan doen, dan dit verzoek afwijzen De heer Peereboom heeft pas kort geleden een dergelijk verzoek gedaan, dat niet is in gewilligd. Aldus besloten. Een verzoek van het B. A. tot verhooging van de subsidie over 1933. De voorzitter zeide, dat nu 1934 zijn in trede heeft gedaan, het burgerlijk armbe stuur weer subsidie heeft ontvangen. Hij was van meening, dat het beter is het voor loopig aan te zien, en als het noodig mocht blijken in 1934 een verhoogde subsidie te geven. Dan moet het B. A. zijn rekening van 1933 maar met een tekort laten sluiten. Aldus besloten. Een schrijven van de muziekvereeniging „H.U.G.O.", dat het garantiefonds 342,93 heeft opgebracht. Het tekort van het concours vermeerderd met de inacassakosten bedroeg 405, zoodat nog tekort is een bedrag van 62.07. Verzocht werd dit tekort bij te pas sen. De heer Kostelijk vroeg of het heele be drag, dat op het garantiefonds stond, was binnengekomen. De voorzitter zei, dat door „H. U. G. O." aan de betrokkenen 35 van het bedrag waarvoor ze ingeteekend hadden, was ge vraagd. Als allen hieraan hadden voldaan was het tekort gedekt geweest. De heer Kostelijk zeide, dat iemand, die voor een bepaald bedrag inteekent, zich vooruit moet vergewissen of hij dit bedrag kan betalen. Het is wel gemakkelijk het maar op de gemeente af te schuiven. Toch zal spr. stemmen voor bijpassen van het te kort. De heer Krom beweerde, dat de gemeente van iedere onderneming van vermakelijkhe den belasting ontvangt. Maar dan heeft de gemeente nog niet den plicht bij te passen als er te kort is. Spr. wees er op, dat er van de inteekenaars slechts 35 gevraagd is en meende, dat het een klein kunstje zal zijn om ook de laatste 60 te ontvangen. Spr. zou tegen het verzoek stemmen. De heer Wagenaar was het met den heer Krom eens. Wethouder Tromp vond het ook verkeerd, dat de inteekenaars niet aan hun verplich tingen voldaan hebben. Maar men mag niet zooals de heer Krom wil, de anderen meer laten betalen, omdat eenigen hun plicht niet doen. Verder wees spr. er op, dat eertijds is gevraagd of het concours niet kon plaats vinden zonder vermakelijkheidsbelasting. Hier zijn we toen niet op ingegaan, maar we hebben wel de toezegging gedaan, dat mocht er een tekort zijn, de gemeente wel wat zou willen bijpassen. Wethouder Wijnker was het met den heer Tromp eens. Hierna werd tot stemming overgegaan en werd het verzoek van „H. U. G. O." aange nomen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Krom en Wage naar. Een schrijven van den heer C. Vader, waarin deze verzoekt met de gemeente Oudorp een regeling te treffen, zoodat zijn kinderen weer de openbare school in die ge meente kunnen bezoeken De heer Vader herinnerde er in zijn schrij ven aan, dat zijn kinderen in deze gemeente naar school zijn gegaan om school I als tweemansschool in stand te houden, mits de gemeente de buskosten zou betalen. Nu is school I opgeheven en mogen er door de ge meente geen buskosten meer worden vergoed. De weg naar school II is echter tweemaal zoo lang als de weg naar de school te Oudorp. De voorzitter zeide, dat de weg lang niet tweemaal zoo lang is en ried aan het verzoek af te wijzen, mede omdat we op het oogenblik de gemeentelijke financiën beter kunnen be steden. Het verzoek werd afgewezen. Vervolgens was aan de orde het voorstel van B. en W. om aan mej. Teerink, onder wijzeres aan de openbare lagere school no. 3, op haar verzoek met ingang van 1 Febr. 1934 eervol ontslag te verleenen met het oog op haar voorgenomen huwelijk. Aldus beslo ten. Als armvoogd in het Burgerlijk Armbe stuur werd met algemeene stemmen herkozen de heer C. van Langen. In de jaarlijks te benoemen commissie van bijstand voor het G.E.B. werden herkozen de heeren Quant, Kooy en Krom. Inzake de kwestie over de opheffing van de openbare lagere school no. 4 deelde de voor zitter mede, dat het beroep van eenige inwo ners van Veenhuizen tegen deze opheffing op 7 Februari door de raad van state zal wor den behandeld. Het zal dus wel eind Febr. worden eer definitief vast staat of school 4 opgeheven zal worden ja of neen. Er werd besloten een afgevaardigde te zenden om de zaak van den kant van den gemeenteraad uit te leggen. In de aan Ged. Staten ter goedkeuring ge zonden bouwverordening werden op den wensch van Ged. Staten eenige veranderin gen aangebracht. Vervolgens zal de verorde ning weer aan Ged. Staten ter goedkeuring worden gezonden. Daar de geldmiddelen van de gemeentekas opraken, werd besloten bij de bank van Ne- derlandsche gemeenten een leening te sluiten. De heer Krom diende een voorstel in, de vermakelijkheidsbelasting met 5 pet. te ver- hoogen. De heer Groenland bestreed dit voorstel. Besloten werd, deze zaak eerst nog eens door B. en W. te laten overdenken. De heer Kooij vroeg of het waar was, dat door den noodslager Appel vleesch was ver kocht, dat in Broek op Langendijk in beslag genomen was. De heer Krom antwoordde, dat dit inder daad gebeurd is. Door den heer Appel js vleesch verkocht naar Broek op Langendijk, dat niet buiten de gemeente vervoerd mocht worden. Deze zaak is voor den heer Appel afgedaan, doordat hij f 24 boete betaald heeft. De heer Kooij wees er nog op, dat er in onze gemeente genoeg menschen zijn, die voor dit goedkoope vleesch in aanmerking wenschen te komen. Hierna sluiting. £aatste éedcfitm (Ongecorrigeerd.) GERECHTSHOF TE LEEUWARDEN. Voor den Hoogen raad is heden be- ëedigd als raadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden mr. O. J. Cluysenaar, voorheen president van de thans opge geven rechtbank te Winschoten. Onderzoek voor den raad van scheepvaart. De raad voor de scheepvaart heeft hedenmorgen een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den brand, welke op 29 November 1.1. te Rotterdam heeft gewoed aan boord van het motorschip Indrapoera van den Rotterdamsche Lloyd. De eerste getuige was de gezagvoer der van de Indrapoera, de heer J. Lap. Hij deelde mede op 27 November met de Indrapoera te zijn binnen gekomen, het schip kreeg ligplaats aan de Luytkade met de bakboordzijde aan de wal Het was geladen met stukgoederen, de los sing daarvan zou eenige dagen in be slag nemen. Op 28 November heeft ge tuige het schip verlaten. Hij hoorde van den brand, toen hij zich in zijn woning te Wassenaar bevond. De brand was toen reeds gebluscht, zoodat get. over de toedracht niets kon meedeelen. Ir. E. J. van Thiel, hoofdingnieur van de brandweer te Amsterdam, werd vervolgens gehoord als deskundige. Hij heeft gezien, dat de brand hoofdzakelijk gewoed heeft in de social hall en in de rooksalon eerste klasse. Ook sloependek en promenadedek zijn totaal uitgebrand; verder heeft desk. waargenomen, dat ook op enkele andere plaatsen brand is ontstaanz. i. waren deze brandhaarden ech ter de telefoonkamer en de donkere kamer secundair. Op de trappen heeft desk. ook brandbaar materiaal waargenomen. De volgende getuige was de wachtsman Arie van Reen. Hij had tot taak uitsluitend op en door het schip te patrouilleeren. De laatste ronde had hij juist vijf uur 's mid dags gemaakt. Toen get. licht zag branden in de eetzaal eerste klasse, is hij daar gaan kijken en heeft den schakelaar uitgedraaid. Net was get. weer bij de valreep gekomen, ter hoogte van de plank naar den wal, of hij hoorde van den wal af het alarmeerende ge roep: „brand!" Er was dadelijk hulp van den wal; op het schip zelf was één porno ter be schikking, terwijl ook spoedig het materiaal der brandweer ter plaatse was. Binnen an derhalf uur was de brand gebluscht. Het alarm kwam te ongeveer zeven over vijf. De heer J. L. Kimmelaar, derde stuurman van de „Indrapoera", was tegen vier uur aan boord gekomen voor het overnemen van de wacht van den tweeden stuurman. Deze ge tuige is de eerste geweest, die den brand ge zien heeft. Get. was bezig met pakken in zijn hut, toen hij een brandlucht en geknetter van vlammen waarnam. Naar buiten komende zag hij een gloed in de rookkamer. Er lag daar opgesta peld beddegoed. In de social hall was alles nog donker. De heer L. A. J. van Heek, walhofmees- ter, was aan boord gekomen voor het op nemen en afdragen van den inventaris. Ook getuige had tot taak, scherp toe te zien, dat er door het personeel Javanen en eenige assistenten van getuige niet wordt gerookt. Na afloop van een tooneeluitvoering is te Hommerts in den afgeloapen nacht door een zekeren J. V., ou l 31 jaar, de 26-jarige Jochem Stegenga vermoord. J V. heeft Stegenga met een mes den halsslagader doorgesneden. Het slacht offer stond niet gunstig bekend. Hij had nog pas wegens mishandeling twee maanden gevangenisstraf ondergaan. In verband met den moord vernemen wij nog het volgende: De families V. en Stegenga woonden vlak bij elkaar. Tusschen hen bestond een veete. Zoowel Stegenga als V. had den de uitvoering bezocht en nogal veel bier gedronken. Na afloop begaf men zich gezamenlijk naar huis. Er was wel eenig meeningsverschil tusschen de be trokkenen, doch zij gingen rustig naar hun woning. Even nadat beiden waren thuis gekomen, verliet Stegenga zijn huis weer. Hij ging ruzie maken voor de deur van de familie Visser, lichtte deze uit de hengsels, waarop de vader van J. V. zich naar buiten begaf. Hij werd daar, evenals de moeder van J. Visser, die even later ook buiten kwam, door Stegenga mishandeld. De vrouw raakte hierbij bewusteloos. Hierop kwam ook de zoon J. Visser, die zich reeds ter ruste had begeven, naar buiten. Wat zich daarop heeft af gespeeld, weet men niet precies. Gezegd wordt, dat ook Stegenga een scherp voor werp in de hand had en daarmee Visser bedreigde. Vast staat evenwel, dat Vis ser den ander vlak vóór diens woning met een gewoon zakmes een steek in den hals heeft gegeven, zoodat Stegenga nog slechts de woning kon binnen st: ompa len, waar hij op zijn bed ineen zeeg. Na korten tijd is hij overleden. De politie waarschuwde den burge meester van de gemeente Wijmbritsera- deel. De dader werd van zijn bed belicht en naar het gemeentehuis van Wijmbrit- seradeel, dat in Sneek staat, overge bracht. Een eerste verhoor is hem reeds afgenomen. Het parket uit Leeuwarden wordt ver wacht voor het instellen van een onder zoek ter plaatse. Het lijk is in de verzegelde woning achtergebleven. De dader, die niet ongunstig bekend staat, is ongehuwd. De verslagene, die gehuwd was, u«f een vrouw en een kind achter. JiacktBecichten~~ DE GRAANPRIJZEN. ALKMAAR, 19 Jan. 1934. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 5$» H.L.'s aangevoerd, als: 56 H.L. voertarw* 4—5; 173 H.L. gerst 4—5; 165 H.L haver 6.50f 7.25: 26 H.L. boonen, wo j bruine boonen 9—10, citroen R), dui ven 9—f 9.25 en witte boonen 14—/ ja, 3 H.L. geel mosterdzaad 1129 H.L* karwijzaad 2829; 1 H.L. blauwmaan' zaad 18.60; Tuinboonen 8; IR) H.L erwten: kleine groente 8.25—9, groot® 16—19. grauwe 10—f 33 en vale erw- ten 10-/ 29. Alles per 100 K G. Handel goed. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 19 Jan. 1934. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 45 stapels, -we- gende 51000 K.G. kaas aangevoerd, waar- van de prijzen als volgt: Fabrieksbaas 36 stapels Kleine 22, 2 stapels Commissie 20. Boerenkaas- 3 stapels Kleine 21; 4 stapels Commissie 25. Alles met rijksmerk, Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL. PRIJZEN. AMSTERDAM, 19 Jan. 1934. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Jan. *34. 16000 K.G. Roode kool 1.50—/ 4.10* 45000 K.G. Gele kool 1 30-/ 2.50; 9000 K.G. Deensche witte kool 2.203.80; 13000 K.G. Uien 2.40-/ 2.80: Gele drie lingen 1—/ 1.30; 2200 K G. Bieten 1 R) 2.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 18 Jan. '34. Roode kool les1.50-/ 3.30,2e s. 1 2.40; Gele kool le s. 2—2.40, 2e s. 1.50; D, witte kool les./ 2.803.20; Uien 2.40, grove uien 2.40. Aanvoer: 27000 K.G. Roode kool; 3700 K.G. Gele kool; 6150 K G. Deensche witte kool; 800 K-G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 18 Jan. 1934, 8000 K.G. Uien: tüen 2.40—2.70, drie- lingen 1.20—1.30, grove 2.80—3.30; 60600 K.O. Roode kool 1.30-/ 4, door- schot 1.30-/ 2.90; 35300 K.O. Gele kool 1.80—2.50; doorschot 1.40—2.10; 33100 K.G. Deensche witte kool 3.40—4, doorschot 2.90.80, alles per 100 K.G. V Amstetdamscfie van Vrijdag 19 Januari 1934 1 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. w /rw„ oncr-nn ryriro n ri I aata (Ontvangen per draadlooze telefoon). ,,r Koers van heden te: 1 koers 1000 n «af Bezit STAATSLEENINGEN. 5 NederL 1932 4 y, 1917 4 n 1931 B ANK-IN STELLIN GEN. Handel Mpij. Cert. v, Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm Acc. Nederl. Ford AfgesL Pbilips Gloeil. Gem Unilever INDUSTRi. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas 81 Electr. Bethleb. Steel Cities Service General Aviation Steel Studebaker U. S. Leather Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd Suiker Unie Vorstenlanden Dito actious MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. üordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaau Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka -. Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash §Noteering per 50, 'Exdividend. PROLONGATIE Vorige koer. 101% lOD/s lOOi/i, 47 44'/2 48/, 1137/g 31% 20 587, 1 1683/! 2447, 843/g 27'% 9% ih, 3% 33% 4 67, 247, 1717/g 96 687, 20»/. 12.00 129 6% 121 152V, 1773/g 1028/. V' 3 2) U/s 9 8i/4 447, 1 0 19% 110% 131 41% pl.m. 1.30 47 8 31 168 241 2 85-1/4 28 97% 261-7% 2 34 175 128 6 121 172% 3 102 11 5% 'li 3/1 44 30 2» pl.m. 1.45 101% 10 100% 242% 267% &7s 175 1/4 118 20 110% 133% 75% 5% 103i/4 pl.m. 2.00 198% 243 84% 9%-10] 268/8-» 103% 2H% pl.m. 2.15 168% 243 84»-% 267%-1 6Vs 175% 5% 103% tExclaim. 1 pCt. Heden 1 pel. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Berlijn Parijs Weeoen p Sch K ipenhafien Stockholm Oslo 100 Vorige koers 1-55% 7.74 58.97 9 76i/i 34.64 48 05 13.07 Koers op heden 2 uur 1.54% 7.79 58.97 9 16 34.65 48.12 00 00 00.C0 00 00 1307

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10