Alkmaarsche Courant Zr-h°°>< zt:?rUin C OiadioHieum& VEILIGE HAVENS Gemeenteraden In dat ir KareI siqaar J 6m een No. 16 1934 tontonl Z« m Derftwte tont*. VRIJDAG 19 JAHÜAW. Zaterdag 20 Janurai. Hilversum, 1875 M. (VARA-uitzending). 8— Gramofoonplaten. 10.VPRO-morgen- wiiding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr. VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot en gra mofoonplaten. 12.De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en gramofoonplaten. 2.Gramo foonplaten. 2.45 Voor de kinderen. 3.15 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst. 3.45 Zen- derwiss. 4.De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst. 4.30 Muzikale causerie P. Tiggers en gramofoonplaten. 5.15 W. H. Vliegen: Het urgentie-program van S.D.A.P. en N.V.V. 5.30 Orgelspel Cor Steyn. 6.Literaire cau serie A. M. de Jong. 6.20 Zang door „De Wielewaal" o.l.v. P. Tiggers. 7.Gramo foonplaten. 7.30 Vervolg orkestconcert. 8. Herh. SOS-berichten. 8.05 Causerie K. de Jonge. 8.15 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 8.45 Vaz Dias en VARA-Varia. 9.Ver volg orkestconcert. 9.30 Zang door Henr. Davids. 9.45 Vervolg orkestconcert. 10.15 Vervolg zang. 10.30 „Buren", spel van Heyermansvan Duin. 11.3012.Gra mofoonplaten. Huizen, 301 M. (KRO-uitzending). 8.— 9.15 en 10.Gramofoonpl. 11.30 Intern. Bidweek. 12.151.45 Sextetconcert en gra mofoonplaten. 2.Voor de jeugd. 2.30 Kin deruur. 4.Reportage. 4.20 Gramofoonpl. 4.30 Cursus. 5.— Vervolg reportage. 5.20 Orgelconcert. 6.20 Causerie. 6.45 Gramo foonplaten. 7.15 Lezing. 7.35 Gramofoonpl. 7.45 Causerie. 8.— Sohlagermuziek. 8.30 Vaz Dias. 8.50 Vervolg concert. 9.15 Voor dracht. 9.30 Gramofoonplaten. 9.45 Orkest concert. 10.30 Vaz Dias. 10.3512.Or kestconcert. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Le zing. 12.20 Western Studio Orkest ol..v. F. Thomas. 1.05 Dansmuziek (gramofoonpl). 1.35 Commodore Grand-Orkest o.l.v. Muscant. 2.35 Gramofoonplaten. 2.55 Ver slag rugby-match „WalesEngland", door Capt. Wakelam. 4.35 „Songs from the shows", revue-programma m. m. v. solisten, koor en orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6.50 Causerie. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 Voordracht. 7.50 Reportage. 8.20 Variété programma. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Chopin-recital door Elsa Karen, piano. 10.30 3de en 4de acte van „Faust", van Gounod o:l.v. W Braithwaite. 11.2012.20 Ambrose en zijn Embassy Club Orkest. Parijs „Radio-Paris", 1796 M. 8.05 Gra mofoonplaten. 9-50 Orkestconcert o.l.v. Gau- ibert. 12.20 en 7.Gramofoonplaten. 8.20 „L'amour masqué", operette van Messager, Oi. m. v. orkest o.l.v. Labis. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Con cert uit rest. „Wivex". 2.20-4.20 C. Ry- dahl's orkest. 4.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Sonatenconcert, viool en piano. 8.2011,20 Dansmuziek v. d. oude generatie door het Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl m. m. v. solisten. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.35 en 10.50 Gramofoonplaten. 11.20 Süragorkest o.l.v. Seyfert. 12.55 Gramofoonpl. 3.20 Mancfo- lineconcert. 4.35 Dansmuziek. 6.20 Omroep orkest en -koor o.l.v. Matzke. 7.30 Gevar. programma. 10.05 Dito. 10.20 Omroep orkest, -koor en solisten o.l.v. Merten. 11.20 —1.20 Concert. Rome, 420 M. 8.20 Opera-uitzending. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Omrcepkieinorkest o.l.v. Leemans. 1.30— 2 20 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6 50 Sonatenconcert, piano en alt. 7.35 Gra mofoonplaten. 8.20 „Madame Butterfly", opera van Puccini. 11.10—12.20 Max Alexys en zijn orkest. 484 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1 30_2.20 Gramofoonplaten. 5.20 Svmpho- nieconcert o.l.v. Meulemans. 6.35 Gramo foonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. A. Meulemans. 9.20 Radio-toöneel. 9.50 Ver volg concert. 10.30—12.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 „Leuch- tender Schnee", gevar. programma o.l.v. H. Ddcner 9.20 Berichten. 9.50 Causerie. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Concert o.l.v. Kloss. GEMEENTF.LÏTKE RADIO- DISTRIBUTIE. Zaterdag 20 Janurai. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. fyeuiiletou i) door BASIL KING. (Uit het Engelsch). Er moeten vele groene eilanden zijn In de diepe, wijde zee van ellende; Anders zou de moede, afgetobde zeeman Niet steeds kunnen blijven doorreizen, Dag en nacht, en nacht en dag naar Shelley. HOOFDSTUK I. Toen hij acht maanden oud was, bestond zijn ervaring van het leven louter uit een ge voel van behaaglijkheid. Had hij honger, dan werd hij gevoed; had hij sl^aP> a" sliep hij. Wanneer hij zich verveelde of het land had, of niet in zijn hum was, dan kon hij huilen, en wanneer ht] dan zi n zin kreeg des te beter. Hielp zijn gehuil niet, dan had niemand er last van, en in e reval bracht het wat afwisseling in zijn g - kraai, het eenige wat hij kon doen, als nij aan zijn lot werd overgelaten. Zijn hersentjes waren altijd druk pezig, zij het dan ook dat zijn geest zich "ieer, me het onbewuste dan met het bewuste bezig hield. Als hij niet sliep, had 'hij een heeten boel op te merken en in zijn geheugen vast te leggen. Lijn 3: Daventry 10.3524.—. 10'35~19'20' Athlone D* V. A. R. A. M.AG 27 JANUARI NHET UITZENDEN. Strafmaatregel wegens het pau seeren na de terechlsttlling van Van der Lubbe, De voorzitter van de VARA, de heer A. de heeft ^s^ravon^ blijkens een bericht 10 5een toespraak bij een opvoering van het VARA-tooneel te Gouda medege deeld, dat aan de VARA op Zaterdag 27 Januari den geheel en dag de zendtijd is ont nomen. ^'r'€S> sprak nog maar enkele oogenbhxken, toen hij moest onderbreken voor een telefoongesprek met Hilversum, langs welken weg hem het bericht bereikte Na zijn terugkeer in de zaal deelde hij den aanwezigen mede, dat de VARA op den dag, waarop Marinus vand er Lubbe werd ont hoofd, na omroeping van het bericht der te rechtstelling, vijf minuten heeft gejrauseerd. Dat was inderdaad een afwijking van het programma, waarover het voorgeschreven overleg niet was gepleegd. Op grond daarvan mag de VARA op genoemden Zaterdag voor straf niet uitzenden. Haar is voor den geheelen dag de zendtijd ontnomen. De heer de Vries noemde dit den scherpsten aanval, ooit op de VARA en op de arbeidersklasse ondernomen. Hij uitte daartegen een scherp protest en deelde mede, dat na den bewusten uitzenddag door de adiocontrolecommissie is gevraagd waarom e uitzending werd onderbroken. In ant woord daarop is medegedeeld, dat vijf minu ten stilte is gehouden uit eerbied voor den 'oode, daar de VARA na zulk een bericht niet met uitzenden kon doorgaan van een programma, dat uit amusementsmuziek be stond. Aan deze mededeeling heb ik opzette lijk toegevoegd, aldus de heer De Vries, dat wij met deze pauze niet hebben willen uit spreken een protest tegen het Duitsche régi me, maar ziuver en alken eerbied voor den doode hebben willen toonen. Vrijdag zal men te Hilversum deze aange legenheid nader bespreken. HEILOO. De gistermiddag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente werd door alle leden bijgewoond. Nieuwjaarspeech van den burge meester. Devoorzitter opende met een geluk- wensch aan de raadsleden en hun gezinnen voor het jaar 1934, daarbij de hoop uitspre kend op voorspoed voor de gemeente Heiloo Spr. constateerde, dat 1933 ook voor Heiloo verre van rooskleurig was. De tuinbouw was heelemaal niet loonend, zoodat de tuinbou wers moesten worden gesteund om voor on dergang te worden behoed. Ook landbouw en veeteelt hadden bedroevende resultaten. Verleden jaar heeft de gemeente veel moeten doen om den nood onder de arbeiders te be strijden en ook in 1934 zal dit zeker moeten gebeuren. Tegenover deze pessimistische klanken liet spr. ook eenig optimistisch geluid hoo- ren. De bevolking steeg met 436 personen tof 6081, wat wel wijst op grooten bloei, vooral als men dien vergelijkt met gemeenten in de omgeving. Er werden 124 nieuwe huizen ge bouwd. Van de belangrijke werken, waar voor de gemeente gelden voteerde, noemde spr. den weg naar Egmond, die in de toe komst voor Heiloo van groot belang zal zijn 'De weg naar het kanaal kwam zoo goed als geheeT gereed. In het gemeentebosch is een muziekpark tot stand gekomen, zeker in het belang van het muziekleven in de gemeente Sprl had alle hoop, dat in 1934 de crisis haar grootste scherpte zal verliezen en dat allen zullen willen samenwerken om de crisis het hoofd te bieden ter bevordering van den bloei der gemeente. Dank bracht spr. aan de werkloozen- en crisiscommissie uit de gemeente, hopend dat haar werk steeds minder in omvang zal wor den. (Applaus.) Ingekomen was de goedkeuring op de geld- leening van 60.000, waarvoor de voor waarden door den raad waren gewijzigd. Voor kennisgeving aangenomen. Benoeming lid burgerlijk arm bestuur. Ter voorziening in de vacature in het bur gerlijk armbestuur, ontstaan door het over lijden van den heer Jb. Sengers, boden B. en W. de volgende aanbeveling aan: 1. C. Fran ken, 2. P. Kuiper. Benoemd werd de eerst genoemde metMvenstemmen(deheerJO^ Licht en duisternis waren twee heel be langrijke verschijnselen voor hem. Niet al leen dat hij het verschil tusschen beide kende, maar in algemeenen zin wist hij ook wan neer hij het eene, en wanneer hij het andere kon verwachten. Hij wist, dat als het licht was, er zekere formaliteiten moesten plaats hebben, die hoofdzakelijk hem zelf betroffen, en dat de duisternis weer andere bracht. De redenen snapte hij niet, maar de afwisseling was prettig. Dan was er de kamer, of liever de gran- diose omgeving, die voor hem het heelal was De kinderkamer was zijn aarde met de haar omgevende atmosfeer, zijn firmanent, de aether waarin zijn hemellichamen zich steeds in 't oneindige bleven voortbewegen. En even als de groote menschen de afstanden, waar op Mars of Sirius of Betelgeuse van hen verwijderd waren, eerst door allerlei proef ondervindelijke gissingen, en later door be rekeningen waren te weten gekomen, zoo was voor hem de juiste plaats van de kast, waarin zijn kleetrjes lagen, de tafel, de schoorsteen, iets, dat steeds zijn verbazing wekte. Soms leken zij hem zoo vlak bij, dat hij zij uit zijn bedje met zijn hand kon aan raken, maar plotseling wéken zij terug en stonden dan pal tegen de lichtblauwe wan den, waarop een heele menagerie van vogels en andere dieren afgebeeld was, waarvan hij gescheiden was door iets, dat hij leerde be grijpen dat ruimte was. En dan was er ook beweging.-Sommige Wwf fpFi 9 m M. V» "b&ÏPm ir ""'■Oprezen 7""""" O hem Dat iedere i °nv°]p er/ wanneer hem deeri» een Karei I" prese"*eeri. °eeri«S oPgesI 1 1 hgi al de Waar "gewone mi e n' !tel^die KaTe, rSe 4erLr* -oor één STANDAARDKWALITEIT VOOR NEDERLAND v. Ott iïSS "A $*5# -.r e' a* k" <t-VrEte per kreeg twee, terwijl voorts nog twee stem men waren uitgebracht op den heer P. Kraakman). Bouwrekening gasvoorziening. B. en W. haden geenerlei opmerking over de van de gemeente Alkmaar ontvangen bouwrekening der werken voor de gasvoor ziening over 1932 en adviseerden tot goed keuring. Alzoo werd besloten. Verbetering Westerweg. Van den heer C. J. Bijl e.a. was een ver zoek ingekomen om verbetering van den Westerweg door een gesloten wegdek aan te brengen. B. en W. adviseerden op deze zaak niet vooruit te loopen. Zij waren het met de wegencommissie eens, dat slechts tot ver betering van wegen kan worden overgegaan, als belanghebbenden meewerken door het af staan van grond om mogelijk te maken, dat de weg kan worden aangelegd op een breed te van minstens 5 meter. B. en W. steldert voor adressanten in dezen geest te berichten. Alzoo werd besloten. Hondenbelasting. B. en W. stelden voor. afwijzend te beschik ken op verzoeken van de heeren S. Modder, P. Frans, T. Kostelijk en D. Visser tot ge- heele of gedeeltelijke ontheffing van honden belasting. De twee eerstgenoemde vroegen vermindering, omdat zij hun hond niet het geheele jaar hadden gehouden, de twee an deren hadden den hond als losloopend aan gegeven, maar later het dier vastgelegd. De heer K o s t e 1 ij k zei, dat zijn schrij ven niet was gericht aan den raad, maar aan B. en W. en dat hij had gevraagd of afschrij- dingen bleven op hun plaats, andere konden zich bewegen. Hij zelf kon zich bewegen, maar dat vond hij zoo iets gewoons, dat hij er nauwelijks notitie van nam. En toch deed hij ook op dat gebied ontdekkingen. De dag, waarop zijn beenen vrij waren en hij er mee kon schopj>en, was een dag van vrijwording en toen hij zijn voet kon te pakken krijgen en dien in zijn mond steppen, was dit zijn eerste behendigheidsproef. Maar er bestond ook beweging van hoogere orde: er waren wezens, die door de kamer liepen, die bin nen kwamen en er uit gingen. Alleen maar het kijken naar hun komen en gaan, deed hem met zijn knevel of zijn naar voren staan- samentrekken. Allengs was hij tot de ontdekking geko men, dat er bij die wezens verschil bestond in functie en persoonlijkheid. Ontzaglijk van afmeting, onweerstaanbaar door hun kracht waren zij toch zijn trawanten. Eén hunner voorzag in zijn behoeften, een tweede aan bad hem, en een derde tilde hem op, droeg hem op zijn armen de kamer rond, kietelde hem met zijn knevel of zijn naar voren staan de borstelige wenkbrauwen, en hield hem op andere wijzen bezig. Voor de eerde deed zijn tong moeite om de lettergrepen. Na-Na te zeggen, voor de tweede openden en sloten zijn Tipjes zich met een knallend Ma-Ma, en voor nummer drie gooide hij zijn tong naar zijn verhemelte, zoodat hij de klank Da-Da produceerde. Toch was het succes, dat hij bereikte, nog lang niet geëvenredigd aan zijn pogingen om die lettergrepen uit te ving mogelijk was, nu hij zijn hond reeds had vastgelegd toen de veldwachter voor de controle kwam. Het dier zal slechts een klein deel van het jaar losloopen. De voorzitter voerde hiertegen aan, dat de raad toch eventueel moet beslissen over al of niet verlaging van den aanslag. Het voorstel van B. en W. werd hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Suppletoir kohier. Vastgesteld werd een suppletoir kohier van hondenbelasting tot een bedrag van 140 De weg naar Egmond. De voorzitter stelde aan de orde het punt, waarvoor eigenlijk de heele vergadering was uitgeschreven, n.1. de gunning van het ma ken van de aardebaan met kunstwerken voor den weg naar de Egmonden. Dit punt was zeker niet erg goed voorbe reid, althans er bleek een besloten zitting noodig, en deze duurde niet minder dan een uur. Na heroj>ening dfcr openbare vergade ring deelde de voorzitter mede, dat j.1. Zaterdag de aanbesteding heeft plaats ge had en dat het laagst werd ingeschreven door B. Bruil Jr. te Doetinchem voor 35500 bij betaling van een uurloon van 0.45 en voor 34000' bij betaling van een uurloon van f 0.35. Nu dit verschil slechts 1500 bedraagt, kwam het B. en W. voor, dat een uurloon van f 0.45 meer ligt in de lijn van het doel van het werk en van de on langs vastgestelde regeling voor tewerkstel ling van werkloozen, dan uitbetaling van een lager uurloon. Zij stelden daarom voor te be sluiten het werk te gunnen aan B. Bruil Jr., voornoemd, en te bepalen dat een uurloon spreken. Wat hem echter het meest onbegrijpelijke toescheen, was het spreken der menschen Bij zijn levensanalyse begreep hij spoedig dat dit hoesten en blaffen en grommen de bedoeling hadden gedachten uit te drukken. Zelf had hij ook gedachten, maar wat hem ontbrak was het leggen van verband tus schen de klanken en die gedachten; dat wist hij wel. Men dacht dat hij een klein diertje was, dat alleen maar kon eten en slapen. Maar zij hadden het mis, want voortdurend luisterde, onthield, onderscheidde en deti neerde hij, terwijl hij steeds probeerde de lettergreep in overeenstemming te brengen met het ding, dat blijkbaar werd bedoeld, zoodat hij later zijn omgeving zou ■erbazen door een woord te uiten. Het was een op wekkend spelletjes, waarin zijn dagdijksche vorderingen bijna buitengewoon waren. Als de kinderkamer zijn heeal was, dan was zijn bedje zijn privaat domein, zacht en van kussens voorzien. Het was heerlijk om er in wakker te worden, heerlijk om erin in slaap te vallen. Blijheid, teederheid en be haaglijkheid waren de eenige elementen in het leven, dat hij kende. Onder den invloed, zoowel hiervan als van zijn met zorg toebe reide maaltijden, groeide hij voorspoedig; zijn geestelijke groei had met geen moeilijk heden te kampten en zijn lichaam groeide in het zonlicht en de lucht. Tegen den tijd dat de Mei-morgen aan brak, waarop deze geschiedenis begint, had hij blijheid, teederheid en behaaglijkheid als van 0.45 zal worden uitbetaald. Zonder verdere bespreking werd dit voor stel goedgekeurd. Aankoop van grond voor den weg naar de Egmonden. Behalve enkele kleinere verschillen m de grootte van aangekochte gedeelten grond voor den weg naar de Egmonden, welke ver schillen het gevolg zijn van een geringe ver schuiving in het tracé van den weg, is de weneehelijkheid gebleken om nog een paar perceelsgedeelten onder Egmond-Binnen en Heiloo aan te koopen. B. en W. deden hiertoe een voorstel, het welk zonder besfvreking werd aangenomen. Verkoop bouwterrein. Door den heer K. de Bakker, aannemer te Heiloo, is verzocht te mogen koopen voor 3.75 per vierk. Meter een gedeelte bouwter rein, gelegen ten oosten van den westelijken zijweg, ten zuiden van het perceel verkocht aan den heer G. W. Melchers en wel vanaf dat perceel tot de straat langs het bosch, den geheelen hoek dus. Gegadigde neemt de verplichting op zich om behalve twee eengezinswoningen op het perceel te bouwen als hoekperceel een dubbel woonhuis, zooals er door hem nog twee op het terrein gebouwd zijn. Het was de bedoeling om het onderhavige terrein te verkoopen gedeeltelijk voor 3.50 en gedeeltelijk voor 4.50 per M2., zoodat de geboden prijs lager is, dan die welke in de exploitatierekening was opgenomen, maar omdat het naar de meening van B. en W. aanbeveling verdient, dat er een mooi dubbel pand ter plaatse verrijst, stelden zij voor het verzoek in te willigen. Alzoo werd zonder hoofdelijke stemming besloten. (Wij verbazen er ons over, dat de straten op het thans vrijwel geheel bebouwde terrein nog steeds geen namen hebben, zoodat men tot omslachtige aanduidingen als bovenge noemd zijn toevlucht moet zoeken. Verslag gever). De omzetbelasting voor electri- schen stroom. Voor den stroom, welke door het G.E.B. na 1 Januari 1934 wordt afgeleverd zal al thans voor het overgroote deel omzetbe lasting moeten worden betaald, te regelen naar den inkoopsprijs. Volgens raming zal het bedrag der belasting per jaar ongeveer 800 bedragen. Wanneer die op de afnemers verhaald zou moeten worden aldus B. en W. in hun mededeeling aan den raad zou daarmede onmiddellijk rekening moeten worden gehou den, zoodat het noodig is om zij het dan wellicht voorloopig de gedragslijn te be palen. Hoewel de gemeente-financiën in het alge meen niet gedoogen, dat inkomsten worden prijs gegeven, zouden wij er in dit geval geen bezwaar tegen hebben om thans te bepalen, dat de belasting voor rekening van het be drijf wordt genomen. Mocht later blijken, dat het beter is om tot verhaal op de afnemers over te gaan, dan zullen wij daaromtrent na dere voorstellen aan u doen toekomen. B. en W. stelden voor om de omzetbelas ting voor rekening van het G.E.B. te doen komen. De heer Maas Geesteranus, voor zitter van het G.E.B., lichtte dit voorstel na der toe en wees erop, dat het een tegemoetko ming is aan den in den laatsten tijd nogal eens gehoorden wensch tot verlaging der ta rieven. Het voorstel werd z.h.st. goedgekeurd. Jaarwedden burgemeester, secre taris en ontvanger. B. en W. deden mededeeling van het voor nemen van Ged. Staten om op de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ontvan gers de door de wet toegelaten korting toe te passen en de thans tijdelijk opgelegde kor ting van 434 pCt. te handhaven, zcodat in totaal 13 pCt. zou worden gekort. Bovendien aldus B. en W. is rekening te houden met het voornemen der regeering om de te verhalen j>ens;oenbijdragen te verhoogen tot in totaal 10 pCt.zoodra die bepaling is in gevoerd, zou de totale korting 1434 pCt. wor den. Wij achten die voor deze gemeente te hoog en ongemotiveerd. De tijdsomstandig heden hebben nog geen aanleiding gegeven om op de jaarwedden van de ambtenaren de zer gemeente een korting toe te passen en al leen tengevolge van de uniforme provinciale regelingen ondergingen de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger reeds een niet onbelangrijke korting. Het gevolg van de thans voorgestelde re geling zal zijn, dat de drie genoemde func- tionnarissen bovendien de volle pensioenbij dragen zullen hebben te betalen, hoewel op geen der ambtenaren in deze gemeente het verhaal wordt toegepast en de financieele omstandigheden der gemeente zulk een ver haal ook nog niet eischen. de drie essentieele dingenvan het leven lee- ren aanvaarden. Daar hij nooit iets anders had gekend, kwam het niet bij hem op, dat het wel eens mogelijk zou zijn, dat iets heel anders op de loer kon liggen. Het ritueel, dat verbonden was aan zijn uitgaan, vond hij iets even natuurlijks als een zacht vloer kleed, voor een koningin. Hij nam als vast staand aan, wanneer 'hij door flesch en bad verfrischt was, dat zij, tegen wie hij Na-Na probeerde te zeggen, geagiteerd de noodige voorbereidingen trof, terwijl zij, wier lieve glimlach hem de klank Ma-Ma naar de lip jes bracht, hem een jasje aandeed, een muts opzette, wantjes aan zijn handen deed en hem, terwijl zij daarmee bezig was, met een gevoel van aanbidding voortdurend knuffel de. Op dien dag dan, hadden bovengenoemde verrichtingen allemaal plaats gehad. Heer lijk liggend in zijn kinderwagen, stelde hij zich ter beschikking van de beide reusachti ge dienaren, die hij nog niet had leeren on derkennen als de eerste en de tweede huis knecht. Deze kolossen droegen het wagentje de stoep af en plaatsten het op het plavei sel van de Vijfde Avenue, waar voor het man netje het belangwekkende van de wereld een eind nam. De stad interesseerde hem niet Bovendien was hij van die wereld eenigs- zins afgesloten door een ragfijn gordijntje, om hem tegen vliegen en te veel zon te be schutten, en dus ging hij maar zijn gewone dutje doen. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5