o«ze Biter-üllerfaaiiie G. N. Meijroos, Jw wasctencliine defect het komt in orde! jSof' Jtedïlsza&en de brandstichtingsaffaire. het drama te weert. de toestand malversaties. leerling door onderwijzer geslagen. 'crematie prof. r- kuyper. GUNSTIOE REGELING OM ONJUISTE BELASTINGAANGIFTE TE VERBETEREN. VERKEERSONGEVALLEN FRIGIDAIRE is bijzonder LEKKER en LICHT en dus VOORDEELIG BANKETBAKKERIJ VAN SCHAGEN HOUT1IL 5 TEL 286 Geneste BüMü- en SOEPKIPPEN, EEUDVDfeLS, (Panklaar). Te lef. 539, Laat 123. Jac. Stikvoort, flehterdam 8 en 10 .(ld1 „Net juiste" ook voor U Prijzen vanoff 1.60 Herm. du Crocq. Langestraat 80. Tel. 352. •werkt wordt, wanneer de financiering zeker is. Zonder „Wegenfonds" geen goede wegen Eneen land zonder goede wegen verliest even zeker ii. den strijd om het bestaan als een land zon der sluitende begrooting! Een nieuwe arrestatie. Naar wij vernemen is de politie van het bureau Stadhouderskade te Amsterdam gis teravond overgegaan tot arrestatie van een vrouw, die ervan verdacht wordt, betrokken te bijn bij de brandstichtingsaiiaire, we.-ke ook de bureaux Warmoesstraat en Raam poort bezig houdt; vast staat, dat deze niet meer jonge vrouw gewoond heeft in het per ceel in de Noorderstraat, waarin ongeveer een jaar geleden brand heeft gewoed. Zij woonde toen op de tweede etage, ter wiil de eerste étage in gebruik genomen was door den gearresteerden verzekeringsagent De Bakker, die daar met een dochter van de aangehoudene huisde. Het onderzoek wordt met kracht voortge zet De akker, van wiens verklaringen uiter aard veel afhangt en die aan het bureau Raampoort is ingesloten, blijft hardnekkig ZWS gemeld, bevindt zich aan dit bureau ook de gearresteerde vrouw, die gewoond heeft in perceel Anjelierstraat 40, toen daar brand uitbrak. Haar vriend, een der twee personen, die te Haarlem onder verdenking van brandstichting in die gemeente in voor arrest zit, woonde toentertijd! bij haar in. De justitie is gister het onderzoek begon nen naar den moord, welke door den jeuS°'" gen Lambert Kampers op zijn oom is ge- ^Dr.^Hulst uit Leiden heeft de sectie op het lijk verricht. Gebleken is, dat het slachtoffer achter het linkeroor en in de hartstreek door het stoffel» «.mch»; van den verslagene heeft de jongen bekend niet uit zelfverdediging, maar in drift te heD- ben gehandeld. Toen zijn moeder hem van den twist met zijn oom had verteld, is de jon gen naar boven gegaan en heeft den man, die op bed lag te rusten, met twee revcivei- schoten van het leven beroofd. De moeder van den knaap is daarop naar boven gesne.d, waarop de jongen een laken over het ontziel de lichaam heeft gespreid en een mes naast het bed heeft neergelegd. De dader toont weinig berouw over het ge beurde. De volle portée van zijn daad is niit tot hem doorgedrongen. De jongen stond gunstig bekend, evenals het gezin. Nog is komen vast te staan, dat er Dins dagnacht tijdens een feestje in een cafe twist tusschen de beide broers is ontstaan. Het is toen tot een handgemeen gekomen, dat echter nog goed is afgeloopen. K. heeft toen tegen zijn broer gezegd, dat hij hem niet langer in huis wilde hebben en dat hij a.s. Zaterdag zijn huis moest verlaten. Waarschijnlijk zal de jeugdige dader ter beschikking van de regeering worden gesteld. VAN DR. F. E. POSTHUMA. Naar wij vernemen, ontwikkelde de infec- tie waaraan dr. Posthuma, president-direc teur van „Centraal Beheer» lijdende is zich zoodanig, dat de doktoren het wenschelijk hebben geacht, chirurgisch in te grijpen. Woensdag heeft een operatie plaats gevon den met gunstig gevolg. De patiënt heeft daarna een rustigen nacht gehad, de pijnen zijn afgenomen, terwijl de koorts' verminderd is. KIND TE WATER GEWAAID. De 7-iarige J. D. uit de Zaagmolenstraat te Rotterdam is gistermiddag op de Rotte- kade aldaar van den wal in het water ge waaid De typograaf Rorfing van de Goud- Sesingel is het kind geklad nagesprongen ener in geslaagd het behouden op den wal te brengen. DE VEEDIEFSTALLEN BIJ OSS. De politie te Rosmalen heeft bij een inval ten huize van den landbiuwer W. V., die als verdacht van eenige veediefstallen in het huis van bewaring te Oss is opgesloten, weer een koe in beslag genomen. Dit beest was ruim een jaar geleden ten nadeele van de veekoop lieden B. en K. te Oss uit een weide onder Rosmalen gestolen. Op vermoeden van ernstige onregelmatig heden heeft de justitie te Arnhem een uitge breid onderzoek ingesteld-in de administratie van de Boerenleenbank te Beek gem. Berg. De veraioedeli'k door den directeur gepleeg de malversaties moeten zich over een groot aantal jaren uitstrekken.. De politierechter te Assen heeftj. de v. onderwijzer aan de christelijke school te Oud Schoonebeek, die een leerling zoodanig heeft mishandeld, dat hij. bloedende striemen aan zijn fichaam had veroordeeia tot 40 boete of 1 maand hechtenis. Gistermiddag is het stoffelijk van prof. R Kuyper gecremeerd- Onder net Kcr «roote aantel «SStetaX vertegenwoordigers van het part]de S. D A. p., de fracties van de T weede en Eerste Kamer dezer partij, A'h*Lhe' uni. curatorium en de senaat der Ut irnitas" versite,t, het U. S. C„ de U. de soc.-dem. studentenclubs, afdeeling S D.A.p. en soc.-dem. vereemgm^ De stoet werd voorafgegaan door vele dr ge «/CTsa. bij a.we»ö van den heer Albarda namens het Part,l*st" uiting aan den rouw die in den Uing van de S.D.A.P. door het overlijden van K. per is gewekt, namens het Utrechtsche cura- uni- Prof. Boikestein sprak torium en den senaat der versiteit. V ervolgens voerde een leerling van den verledene, lid van den U-trechtschen kring van soc. dem. studenten, het woord, waarna fl¥err^^!rtbf?ek n*mens de V.A.R.A sprak. De heer Hogeweg, voorzitter van het bureau voor examens van het Ned. Instituut van Accountants, voerde nog het woord na mens dat instituut en namens de Ned. Or^a ü'S^AlfnJA<ï0untante- Een 20011 van den overledene dankte. I>e gegevens, welke nieuwe be lastingen, gelijk de omzetbelas ting, zullen opleveren, zullen worden dienstbaar gemaakt aan de controle van de aangiften van inkomsten- en vermogensbelas ting. Naar van bevoegde zijde gemeld wordt tu.ett de minister van financiën aan de in specteurs der belastingen medegedeeld dat alle aanschrijvingen worden ingetrokken, waarbij hun werd opgedragen een tegemoet- komende houding aan te nemen tegenover personen, die de belastingadministratie met de door hen begane ontduikingen van in komstenbelasting en van vermogensbelasting geheel uit eigen beweging in kennis stellen. Dit vindt zijn rond hierin, dat bij de uitvoe ring van de reeds tot stand gekomen of in uitzicht gestelde nieuwe belastingen (b.v. om- zetbelasting, belasting naar het vermogen van instellingen van de doode hand) gege vens ter kennis van de belasting-administra tie zullen komen, die dienstbaar zullen wor den gemaakt aan de controle van de aangif ten voor de belastingen naar het inkomen en vermogen. Deze controle kan voor hen, die in het verleden onjuiste aangiften van hun inkomen of vermogen hebben gedaan en die de tot nu toe geboden gelegenheid om hun aangiften „vrijwillig" te verbeteren, onge bruikt lieten voorbij gaan, ernstige gevolgen hebben. Niet alleen zal bij ontdekking van de fraude de te weinig geheven belasting met viervoudige verhooging worden nagevorderd, maar bovendien loopen zij de kans, dat een strafvervolging tegen hen zal worden inge steld. De minister van financiën heeft echter ge meend, nog voor éénmaal de gelegenheid te moeten geven om, onder zoo weinig mogelijk bezwarende omstandigheden, onjuiste aan giften te verbeteren. Van allen, die in het ver leden onjuiste aangiften mochten hebben ge daan en hun fout vóór 1 Maart 1934 her stellen door van de ontduiking mededeel Lng te doen aan den Inspecteur, zal niet meer worden gevorderd, dan de enkelvoudige be lasting over het belastingjaar of de belas tingjaren, waarvoor de aangifte onjuist is geweest. Daarbij zal niet verder worden teruggegaan dan tot het belastingjaar 1931 32. Heffing van verhooging blijft dus ach terwege, terwijl strafvervolging niet zal wor den ingesteld. Dit zal ook het geval zijn, in dien op het tijdstip, waarop de mededeeling van -de ontduiking wordt gedaan, de Inspec teur de onjuistheid van de aangifte reeds vermoedde of op het spoor mocht zijn geko men en den belastingplichtige tot het ver strekken van inlichtingen of tot het geven van inzage van boeken en bescheiden mocht heb ben uitgenoodigd en zelfs ook dan, indien de verbetering een aangifte van een overledene zou betreffen, en de onjuistheid uit een in te dienen successiememorie aan het licht zou komen. De aandacht wordt er nadrukkelijk op gevestigd, dat op deze gunstige regeling geen aanspraak zal kunnen maken: a. hij, tegen wien, blijkens door den inspec teur gedane schriftelijke mededeeling, een na vordering van belasting loopende is; b. hij, te wiens aanzien het openbaar mi nisterie is verwittigd, dat de aangifte opzet telijk onjuist of onvolledig is gedaan; c. hij, die zich op of na 1 Maart aanmeldt; d. hij, die zich veór dien datum heeft aan gemeld, doch zijn betrekking tot den fiscus toch nog niet geheel in het reine heeft ge bracht. Kan de belastingplichtige het bedrag van de te weinig geheven belasting bezwaarlijk dadelijk en ineens voldoen, dan kan hij in overleg treden met den ontvanger om het verschuldigde op eenigszins langen termijn aan te zuiveren. UIT DE S.D.A.P. GETREDEN. Naar wij uit goede bron vernamen, heeft de heer J. G. Jansonius, burgemeester van Leeuwarderadeel, bedankt als lid van de s.d.a.p. De heer Jansonius bekleedde in Friesland een vooraanstaande plaats in de partij. Hij had voor de s.d.a.p. ook zitting in de provin ciale staten van Friesland. Hij heeft zijn mandaat ter beschikking van de partij ge steld. De reden van zijn bedanken is gelegen in het feit, dat hij zich reeds sinds eenige maanden niet meer met de taktiek en de strijdwijze van de partij kan vereenigen. Prin cipieel blijft hij zich echter op het soc.-dem. standpunt stellen. VOORONTWERP-AUTOMATENWET. Automaten alleen aan de bui tenzijde van den winkel. Een bijvulverbod. De Tel. publiceert enkele bepalingen uit een voorontwerp van wet betreffende den ver koop door middel van automaten. Het eerste artikel van het ontwerp om schrijft wat onder het begrip „verkoopauto maat" begrepen moet worden. Daaronder verstaat de wet ieder toestel, waaruit, hetzij door inwerping van een of meer geldstukken, hetzij door betaling op andere wijze van zich daarin bevindende voorwerpen of stoffen, die voorwerpen of sloffen kunnen worden betrok ken. Met verkoopautomaten worden voor toe passing der wet gelijkgesteld toestellen, welke op verkoopautomaten gelijken en klaarblijke lijk ten doel hebben deze te vervangen. De wettelijke bepalingen zullen niet van toepas sing zijn ten aanzien van verkoopautomaten bij rijkskantoren in gebruik, noch ten aanzien Het is verboden, zoo luidt een volgend arti kel, voorwerpen of stoffen aan het publiek te verkoopen door middel van een verkoop automaat, welke niet bij een winkel behoort (onder „winkel" en „winkelhuis" verstaat deze wet datgene, wa, de Winkelsluitingswet 1930 daaronder rangschikt). Een verkoopautomaat wordt geacht bij een winkel te behooren, indien hij bij het hoofd of den bestuurder van een winkel in gebruik, en in, aan, vóór, of in de onmiddellijke nabijheid van dien winkel of het daarmede in verbin ding staande winkelhuis geplaatst is. Een verkoop-automaat, als hiervoren bedoeld, moet op zoodanige wijze geplaatst zijn, dat et publiek zich daarvan uitsluitend buiten een winkel en het winkelhuis kan bedienen Deze laatste bepaling is niet van toepassing ten aanzien van verkoopautomaten in hotels restaurants, koffiehuizen en daaibij behooren- de open ruimten. Wat de automaat mag verstrekken Van bijzonder gewicht voor den winkelstand zijn de artikelen 4 en 5 der ontworpen wette lijke bepalingen. Zij luiden: Het is verboden door middel van een ver koop-automaat andere voorwerpen of stoffen aan het publiek te verkoopen dan zoodanige als in den winkel, waarbij de automaat be hoort, aan het publiek in het klein plegen verkocht te worden. Het is verboden een verkoop-automaat bij te vullen gedurende den tijd dat de winkel waarbij hij behoort, ingevolge de bepalingen der Winkelsluitingswet of van een krachtens die wet geldende verordening voor het bliek gesloten moei zijn. Alle verkoopautomaten, met uitzondering van die geplaatst in hotels, etc. moeten zoo danig zijn geplaatst, dat de bijvulling daar van uitsluitend op var den openbaren weg af gemakkelijk zichtbare wijze kan geschieden Ook voor de automaten in hotels, restaurants koffiehuizen en daarbij behoorende open ruimten moet de bijvulling gemakkelijk te zien zijn. Bij de strafbepaling voor overtreding der wet spreekt het voorontwerp van een hech tenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste 25. Bij herhaling der over treding binnen twee jare- <-edert vroegere veroordeeling, kan hech' -n ten hoogste twaalf dagen of geldboe ten hoogste 50 worden opgelegd. De titel van de nieuwe wet zou luiden* „Verkoopautomaten-wet". TEGEN ANTIMILITARISME. Een waarschuwing tegen den N. B. A. S. Het Centraal Comité tot waarschuwing tegen Eenzijdige Ontwapening heeft aan de rectoren en directeuren van scholen van voor bereidend hooger en middelbaar onderwijs een brief gezonden, waaraan wij het volgende ontkenen. De N(ederlandsche) B(ond) (van) Absti nent) Studeerenden) voert een krachtige pro paganda op de gymnasia, lycea en hoogere burgerscholen. Er bestaat onder hen, die in dien bond de leiding hebben, een geest van opstandigheid tegen gezag, van anti-militaire gezindheid en van arrogantie. Herhaaldelijk blijkt zulks uit propaganda-geschriften en uit uitingen der leden. Zoo schreef J. Brandt Corstius mede namens den N. B. A. S. de brochure van de J(ongeren) V(redes) Fede ratie), getiteld „Wij en de Vrede" het hoofd stuk „Jeugdbeweging en Vrede". Hieruit ci- teeren wij „Wij zullen de rustelooze bestrijders van elke oorlogsvoorbereiding, van eiken oorlog moeten zijn. 'hoe klein deel daarvan ook ligt op onzen weg, in ons werk. „Het anti-milita- risme van alle dag", dat moet 't wezen. Als intellectueel, onderwijzer, leeraar, dominé, dokter, eiken dag oefenen wij geestelijken in vloed uit. Die zal een anti-militaristische moeten zijn". Dit is geen uiting van een vredelievende ge zindheid, maar van een zuiver „anti-militair"- istischen geest. Hieruit spreekt de zucht om anti te zijn, de haat tegen al, wat militair is. Let wel. het woord vrede komt dan ook niet in dit citaat voor. Zij stellen verder niet de bestrijding van den oorlog voorop, maar die van „elke oorlogsvoorbereiding". Het woord je „eiken dient hier om te laten uitkomen, dat zij ook de landsverdediging willen be strijden. De brief citeert nog een pamflet van den N. B. A. S., dat geschreven is door Sier'k Rie- mens, van welk geschrift de tegenwoordige voorzitter van het hoofdbestuur van den N. B. A. S. verklaard heeft, dat het (evenals de genoemde brochure) moet worden ver staan als uiting van in hun gemoed getroffen menschen, die zoeken naar middelen tot ver betering. De brief vervolgt: „Nu zal ieder gezond denkend mensch vragen: „Waarom maakt die zoekende, on rijpe jeugd propaganda voor haar onwetend heid en waarom dringt zij haar onrijpe denkbeelden een andere onrijpe jeugd op?" Na een verder betoog verzoekt adr. den ge adresseerden overweging om de propaganda voor den N. B. A. S. zooveel mogelijk van hun school te weren en om, waar het te pas komt den ouders het ware karakter duidelijk te maken van dezen bond en den geest, die onder zijn leden heersebt. DE WERKLOOSHEID. De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat de werkloosheid onder 598,000 leden van ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen in de week 25 t/m. 30 December "heeft bedragen 37.4 pet. De aanhoudende vorstperiode ver oorzaakte, dat de werkloosheid groot bleef en nog steeg boven het percentage van 35.2 in de week van 4 t/m. 9 December. In de overeenkomstige week van het jaar 1932 bedroeg de werkloosheid 33.5 pet. De uitkeeringen in 1933. In 1933 werd in het totaal door de werk- loozenkassen ontvangen uit bijdragen der leden f 8,320,000 (1932: 7,720,000) en aan subsidie ten laste van het rijk en de gemeen- ten 16,000,000 (1932: 17,200.000). Aan werklooze leden der kassen werd in het to taal uitgek. 26,400,000 (1932: 28,300,000). Uit de reserves der werkloozenkassen, die op het einde van 1930 f 10 800,000 bedroegen, moest in de 'aren 1931 1932 en 1933 wor 'en De werkloosheid eind 1933. Bij 1052 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 30 December in totaal 416,261 werkzoekenden ingeschreven, waar onder 401,110 mannen. In totaal waren werk loos 392,930 personen, waaronder 382,506 mannen. Op 9 December bedroeg het totaal aantal ingeschrevenen werkzoekenden bij een onge veer gelijk aantal organen der openbare ar beidsbemiddeling 396,092. Hiervan waren werkloos 371,805 personen waaronder 360,879 mannen. Het aantal ingeschreven werkzoe kenden is derhalve sedert 9 December 1933 gestegen met 20.169; hét aantal werkloozen met 21,125. De afneming van werkgelegen heid, welke uit deze cijfers blijkt, mo°t wor den toegeschreven aan de vorst. ONGEVRAAGD ONTSLAO ALS RIJKSAMBTENAAR. Wegens lidmaatschap van een verboden v^teniging. Als gevolg van de eenigen tijd geleden uit gevaardigde regeeringscirculai-re betreffende het verbod vooi rijksambtenaren om lid te zijn van met name genoemde politieke par tijen is aan den ambtenaar bij de inspectie der Rijksbelastingen C. J. H. Poppe op grond van zijn lidmaatschap van de onafhankelijke soc. partij (O. S. P.) waarvoor hij geweigerd heeft te bedanken, tegen 1 Mei ontslag uit zijn betrekking verleend. Tevens is hem van gisteren af verlof ver leend, zoodat hij niet meer in zijn werkkring terugkeert. De heer Poppe is lid van den gemeente raad. BUITENLANDSCHE WERKKRACHTEN. In verband met de beschikking van den minister van justitie, waarin o.a. bejvaald is, dat vreemde werknemers (werkneemsters) in de in die beschikking aangegeven omstandig heden voor toelating hier te lande in het be zit moeten zijn van een verklaring van den werkgever (-geefster), voorzien van een on derschrift door het betrokken hoofd van po litie ter plaatse, waaruit blijkt, dat de daar in genoemde werkgever of -geefster inder daad als zoodanig bij hem bekend is, maakt de minister van justitie thans in het Algemeen Politieblad het volgende bekend. Enkele malen is ter kennis van den minis ter gekomen, dat een hoofd van plaatselijke politei geoordeeld heeft dit onderschrift op de werkgeversverklaring te kunnen weigeren bp grond, dat in zijn gemeente een Neder- landsche arbeidskracht aanwezig was, die den arbeid evengoed zou kunnen verrichten als de vreemdeling. Uitdrukkelijk brengt de minister onder de aandacht, dat het hoofd van plaatselijke politie door dergelijke wei gering zijn bevoegdheid overschrijdt en de aanschrijving onjuist toepast. De bedoeling van het onderschrift is alleen en uitsluitend dat de politie nagaat of het werkaanbod reëa is; op gronden ontleend aan den toestand der Nederlandsche arbeidsmark mag het on derschrift niet geweigerd worden. BOTERPRIJS. Het vijfde deel van normaal. De Leeuwarder commissie-noteering voor boter is voor de volgende week vastgesteld op 47 cent per kilo, dat is het vijfde deel van den geimiddelden exportprijs in 1925. SMOKKELBENDE AANGEHOUDEN. In den nacht van Woensdag op Donder dag is door de rijksambtenaren in de omge ving van Weert een smokkelbende van 10 personen aangehouden, die per rijwiel teza men een partij van ongeveer 300 K.G. suiker en 100 K.G. margarine vanuit België frau duleus ons land wilde binnenbrengen. De smokkelwaar en de rijwielen werden in beslag genomen. UITKEERING UIT OPBRENGST GELUKTELEGRAMMEN. Niet meer in aanmerking komende vereenigingen? Inzake de opb engst van geluktelegram- men zegt minister de Wilde in de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer inzake de Postbegrooting, dat het hem gewenscht gebleken is, nog eens te doen nagaan, of er voldoende termen aan wezig zijn, om alle thans voor toekenning van een uitkeering in aanmerking komende vereenigingen ook voor het vervolg in dat voorrecht te doen deelen. Oude man overreden. Op den Velserweg te Beverwijk is de 78- jarige heer S. Duinker, inwoner van het Tehuis De Westerburcht en afkomstig uit Den Helder, aangereden door een auto. De heer D. liep zware hoofdwonden en In wendige kneuzingen op. In zorgwekkenden toestand is hij overgebracht naar het Roode Kruisziekenhuis, waar hij Donderdag is overleden. Aan de gevolgen overleden. Een 44-jarige werkster, die Vrijdagavond in de Mathenesserlaan te Rotterdam onder een motorwagen van lijn 11 was geraakt, is in het ziekenhuis aan den Coolsingel aldaar aan de gevolgen overleden. 6-- aren van die automaten in openbare middelen van j geput. Zij slonken dientengevolge tot .vervoer, 3,000,000. AANZIENLIJKE VERMINDERING VAN STRAF. Zes maanden tuchtschool gewijzigd in f 15 boete. Een jongen, indertijd door den waarne- mend-kin-derrechter te Amsterdam mr. Boon wegens eenvoudige beleediging van ambte naren in functie, tot zes maanden iucht- schoolstraf veroordeeld, is in hooger beroep gekomen bij het Amsterdamsche gerechtshoi dat deze straf thans heeft gewijzigd hi vijf tien gulden boete subs. een week tuelit- schoo's'-af De jongen had hij was toen '7 jaar oud het woord „moordenaars geroepen tot militairen, die in de omgeving van Naar den met gasmaskers oefenden Voor den kin derrechter had de jongen dir ontkend; hij' hoopte, omdat hij met een kameraad langs de militairen was gefietst, dat niet zou komen vast te staan wie van beiden het woord ge roepen had. Voor het Hof heeft de jongen evenwel bekend en daar eischte de procureur- generaal mr. Bauduin, die het geval als een jeugdige onbezonnenheid kwalificeerde, een maand tuchtschoolstraf voorwaardelijk met een jaar proeftijd. De officier van justitie mr. Overbosch heeft destijds de door den waarnemend-lcinder- rechter opgelegde straf te hoog geacht en appèl aangeteekend met het voor den jongen thans zoo gunstige resultaat. BELEEDIGING IN VERELN1GING. Veertien dagen geleden stonden voor de Haarlemsche rechtbank terecht een smid en zijn oom te Wormerveer wegens beleediging m vereeniging. Als gevolg van de bekende brandstichtingszaak te Wormerveer hadden zij beleedigende pamfletten gepubliceerd-, waarop de loco-burgemeester van Wormer veer, de heer Klinkenberg, een klacht in diende. De officier van j-ustitic eischte tegen d-en smid een geldboete van f 100 of twintig dagen hechtenis, tegen den oom een gevan genisstraf van twee maanden. De rechtbank gistermorgen uitspraak doende, veroordeelde den smid tot 50 boete of dertig dagen hechtenis, den oom tot 75 boete of 45 dagen hechtenis. Daarnaast ieder tot voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en het betalen van schadevergoed-ng aan den eischer tot ëen bedrag van f 10. Verder besloot de rechtbank dat het vonnis openbaar zal worden aangeplakt, waardoor de beleedigde gerehabilP erd zal worden. ZEDENMISDRIJF. Voor de arrondissementsrechtbank te Zwolle heeft terecht gestaan J. W. T., onder wijzer te Putten, tegen wien wegens ontucht met minderjarigen, 3 jaar gevangenisstraf is geëischt. EEN INBREKER De slagersknecht maakte een praatje en nam den huissleutel mee. De 19-jarige D. J., slagersknecht te Zwolle, maakte bij afleveren van zijn boodschappen een praatje en wist dan hier en daar den huissleutel te pakken te krijgen In de buurt schap Ittersum bij van Ittersuni, mistte men 6 October den sleutel, in den nacht van 7 op 8 October verdwenen een beursje, een porte- monnaie en een spaarfKxtje, alle drie met geld. Op 17 October was bij Rensink te Itter sum de sleutel zoek, in den nacht van 18 op 19 October verdwenen een regenmantel, een electrische lantaarn en een lamp-standaard. Op 24 October verdween de sleutel bij Half- werk te Zwolle en op 25 October was een regenjas zoek. Wegens diefstal met braak is tegen S. een jaar gevangenisstraf geëischt. Op 3 October h'ad Bij een Sets Veggenomen te Hattem. Van andere inbraken wordt hij bovendien nog verdacht .maar alleen deze waren hem ten laste gelegd. Geleverd aan Palviljoen KINHEIM nieuwste type Koelkast. Gaat naar „de kuiperij met den blauwen Lichtbak" en Prima Waschmachincs voor hand en drijfkracht.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7