.58UutenCand 2MttwktMs JUMicaties Jildscficiftea Wekelijksch Overzicht 5 De ploeg Mutsaerts, DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN KADER 45 1. Sweering verliest twee partijen. SPORT IN BEELD. FRA DIAVOLO. Victoria Théater. DE CZAREWITSCH. Een bijzonder geslaagde operettefilm. Bioscoop-Theater Harmonie. HET TESTAMENT VAN Dr. MABUSE. Een sterke en sensationeele film. Cinema Americain. HET SPIONNAGE-SCHANDAAL. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt be kend, dat voor de week 29 JANUARI —3 FEBRUARI 1934 UITSLUITEND RUNDVLEESCH IN BLIK wordt afge geven op GRTT7E BONNEN vanaf no. 2000 en ON\ JMENGDE MARGA RINE op LICKxROODE BONNEN van af no. 1. bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doo> 45 ct. Bij Uw drogist van fep Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. gekomen, die zelf met een andere maatschap pij eene overeenkomst had gesloten en nu de deelnemers liet weten, dat ook de door haar ingerichte dienst voortreffelijk werkte en bo vendien veel goedkooper was. Dit laatste was waar, het verschil bedroeg niet minder dan 1300 dinaren, ongeveer 40 gulden. De meeste deelnemers stelden vertrouwen in de Automobielclub en kwam bedrogen uit De geheele overzetdienst was een complete chaos en duurde niet minder dan 1 uur en 20 mi nuten. In plaats van iedere deelnemer om de minuut te doen starten, waardoor het eerste nummer om kwart voor negen vertrokken zou zijn, werd de geheele bende tegelijk losgela ten waarna zich ieder repte om naar de haven te komen en zich met zijn wagen in te sche pen. De deelnemers, die niet van de diensten van de Automobielclub gebruik maakten, wa ren goed af. Niet alleen vertrokken zij, indien zij een hoog Xrtnummer hadden, veie minu ten, in enkele gevallen zelfs 20 minuten voor hun tijd, maar bovendien waren zij binnen het halfuur aan den cverkfnt, terwijl de door de club verzorgden zooals gezegd, 1 uur en 20 minuten reikhalzend naar den anderen over bleven uitzien. Het eerste gedeelte van de nacht tot aan de Hongaarsehe grens was een modderballet, waarbij de spatten zoo dik opsprongen, dat ieder oogenblik halt gehouden moest worden om de lantaarnglazen schoon te maken. De Portugeezen hadden natuurlijk weer pech en raakten midden in de nacht van den weg af en vielen met hun wagen 2 meter naar bene den. En toch waren deze moedige kerels den volgenden morgen wederom aan de controle te Budapest. Het Hollandsche Studebaker team vertrok voornamelijk door de pontmi- sere heel laat uit Belgrado, terwijl het Ford team Sprenger van Eyk—WielemanLam- berts Hurrelbrinck gedurende de nacht in de bergen aan het dwalen geweest is. Toch kwa men deze beide Hollandsche teams ruim vóór hun tijd aan de controle te Budapest aan, waar het Fordteam van der Meulen—Menso —Wild, dat tuil .speed de gansche nacht zon der ophouden doorgereden had reeds lang op hen stond te wachten. De ontvangst in het clubgebouw der Hongaarsehe Automobiel club was allerhartelijkst. Men had gezorgd voor barbiers om ue aangezichten der rijders, die nu al in geen 48 uur"een scheermes ge zien hadden weer t onbaar te maken, er stond een uitgebreid ontbijt /oor ieder gereed, kort om het korte verblijf aan de controle te Buda pest scheen allen werkelijk bijzonder kort. V De etappe Budapest Weenen is maar 258 K M. de route is een prachtige asphaltweg, haast een autostrada, het was prachtig weer, de zon scheen helder en warm uit een blau wen hemel wat valt er van zulk een etappe te vertellen. Men begrijpt het reeds van verre. De rijders dol verheugd dat zij nu eindelijk uit den Balkan gebreken waren en de mooie wegen van Centraal-Europa in het uitzicht hadden, spoedden zich stuk voor stuk zoo snel als zij konden naar Weenen toe, waai de meesten drie uur een meer voor hun tijd aan de controle arriveerden, gelegen heid genoeg dus om een bad te nemen en eens rustig in een restaurant te eten, voordat zij den nacht naar München in zouden gaan. Alleen de Tsjecho-Slowakische équipe op Praga was niet zoo vlug. Weet U wat een Praga is? Een heel klein, licht twee-persoons wagentje met 2 cylindermotor. dat uit Jen aard der zaak maar een beperkte snelheid heeft. Daarboven leek het karre'je waarmede de twee Tsjechen uit Athene startten, reeds meerdere jaren van zijn geboorte af te staan. En met dit kleine maar vinnige vehikel had het moedige tweetal het aangedurfd Athene als startplaats te kiezen. Ze hadden 'gehobbeld over de Grieksche en Bulgaarsehe wegen, zij hadden gegleden door de boter- gladden modder van de Joe-S!avische berg paden en overal kwamen zij op tijd. Nu ein delijk nadat de Balkan was overwonnen voelden zij zich rustig en met matigen vaart in vergelijking met de groote broeders, maar zoo vlug als de kleine Praga maar loopen wilde, snelden zij op Weene:. toe. De drie Hollandsche équipes, het Stude baker zoowel als beide Fordteams waren natuurlijk alle lang voor hun tijd te Weenen De ploeg Mutsaerts, welke gestart was uit Bukarest en op het eerste gedeelte van dit traject met zware sneeuwval heeft te kampen gehad, is thans hier te lande teruggekeerd. Dc reden van het opgeven van de tocht na Praag is thans b 'kend geworden. Nabij Praag is de wagen,namelijk ten gevolge van buitengewone gladheid van den weg afgegleden en na een boom te hebben geraakt in een kuil terecht ge komen, waardoor hij met een smak om sloeg Aanvankelijk meende men dat de opgeloopen schade niet verder ging dan eenige deuken en is men, nadat de wa gen weder overeind gezet was, doorge reden. Korten tijd later bleek echter, dat het gevaar zou opleveren om met de groote snelheden, welke de sterrit naar Monte Carlo om het geeischte gemid delde te maken noodig maakt, door te zetten. Men besloot daarom met een wat langzamer tempo naar huis te rijden Het is wel buitengewoon jammer, dat deze ploeg, die overigens door eenige malen verloren tijd op kranige wijze door goed rijden weder in te halen, be wezen heeft tot een flinke prestatie in staat te zijn, zoodanige pech heeft ge had. NEDERLANDSCHE SUCCESSEN IN MONTE CARLO. De N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek meldt het volgende: Heden is te Monte Carlo de wedstrijd om de Coupe de Monte Carlo gehouden. Deze wedstrijd wordt genoemd in het offi cieele programma „Het criterium van de kwaliteiten van een automobiel voor toe risme". Het is geen Gymknana maar heeft ten doel om goed de kwaliteiten van motorrijtuigen „de grande classe" te doen naar voren tre den. Zoo spelen gemakkelijk starten, vlug reageeren op de handelingen van den be stuurder, krachtige acceleratie, soepelheid, gemakkelijk sturen, effectiviteit van de rem men, maoeuvreerbaarheid, etc. een groote rol in dezen wedstrijd. Aan dezen wedstrijd, gehouden ter gelegen heid van en na afloop van de Monte t arlo Rallye doen vanzelfsprekend de a. geko men Rallye deelnemers mede en de wagens moeten ook volledig uitgerust zijn, zooals in de Rallye. Na van een afstand van 5 meter zijn wa gen te hebben bereikt, moet de bestuurder den motor aanslaan, daarna direct een acht- figuur rijden binnen een rechthoek van 38 X 17 Meter, dan 250 meter rechtuit rijden, omdraaien tusschen twee op een afstand van 10 meter geplaatste strepen, vervolgens weer 400 meter rechtuit rijden en na den eind streep van deze 400 meter zoo snel mogelijk stoppen en weer achteruit terugrijden over de streep. De Coupe de Monte Carlo is ^w°n"e[} door den Roemeen: A. Berlescu op Ford V-8 de 2de prijs werd gewonnen door onzen landgenoot: Jacques van der Meulen even eens op Ford V-8 derde was de Nederlan der J. A. van Beeck Calkoen ook op Ford V-8 vierde was de Engelschman J. whalley ook met Ford V 8. Deze resultaten werden bereikt m de klasse der wagens het tusschen 3000 en 5000 cM3. cylinder-inhoud, waartoe de Ford acht cylin- der met zijn 3622 cM3. cylinderinhoud be hoort. In dezelfde klasse vielen diverse deel nemende wagens met cylinderinhouden van tusschen 4000 en 5000 cM3. b i 1 j* a r t e n. Sweering heeft gisteren zijn beide partijen verloren, n.1. tegen Lutgehetmann en tegen Joachim. Dommering won van Cöte, doch Dommering Cöte Roth Gabriels Lutgehetman Sweering Joachim Cöte Gabriels Dommering Albert Roth Joachim Sweering Joachim Albert Gabriels Sweering Dommering Lutgehetm. Cöte Roth Zaman van gisteren zijn: 12- 300 25 52 190 25 58 7.60 300 30 49 10.— 195 30 34 6.50 300 43 41 7 263 43 31 6.20 300 30 37 10.— 278 30 52 9.02 300 37 41 8.10 232 37 50 6.27 300 39 28 7.69 155 39 20 3.97 300 31 37 9.57 202 37 40 5.45 5 0 10 1500 164 84 9.14 4 0 8 1200 111 97 10.81 4 1 8 1395 190 119 7.34 3 2 6 1369 175 76 7.82 2 3 4 1392 192 52 7.14 2 4 4 1575 236 53 6.67 1 5 2 1391 170 61 8.18 1 3 2 850 146 49 5.82 0 4 0 569 120 36 4.74 Sport in Beeld geeft deze week een zeer groot aantal voetbalkiekjes uit vrijwel alle deelen van ons land. Daarnaast zijn er foto's op korfbal- en hockeygebied, op turngebied, enz. enz. Hoven schrijft een artikel over spelver- ruwing bij voetbal, Weber over het scherm- jaar 1933; verder het dagboek van een leek, het sportpraatje en het vierde vervolg van Automobilisme en Tourisme. Iets nieuws zijn de redactioneele opmerkin gen, waarin de redactie voortaan zelf min of meer belangrijke vraagstukken behandeld. Een rubriek, die zeer belangrijk kan worden! Auber, die omstreeks 1830 naam maakte met zijn opera's, waarvan La Muette de Por- tici wel een der bekendste is geworden, zal niet vermoed hebben, dat in 1934 een zaal vol menschen tranen zou lachen om de zeer moderne opvoering van zijn opera comique Diavolo. De geluidsfilm heeft er zich van meeste: gemaakt en op het witte doek kan men na tuurlijk veel meer te genieten geven dan met betrekkelijk eenvoudige décors op een altijd beperkt tooneel. Natuurlijk heeft deze opera een romantisch gegeven. Zij werd gemaakt in den tijd toen de buitenwegen nog onveilig waren door struikroovers, die de reizigers uit de post koetsen overvielen en hun geld afnamen. In dien tijd zijn de romantische roovers uitge vonden, jonge, knappe mannen, die niet al leen het geld van de reizigers stalen, maar tevens het hart van de hen vergezellende vrouwen. Dennis King is in deze film de charmante roover, die als edelman vermond, in postkoetsen reist en juweelen en geld op 't spoor komt, die hij dan later door zijn ruwe bende laat stellen. Wij zien den romanti- schen Diavola, wiens naam slechts genoemd behoeft te worden om iedereen op de vlucht te jagen, als markies vermond in een post koets zitten en de liefde winnen van een charmant markiesje, die met een sukkel van een edelman getrouwd is. Manlief slaapt en vrouwlief verraadt den beminnelijken markies precies waar zij haar juweelen verborgen heeft, zoodat het een klein kunstje voor de bende is, die later te bemachtigen. Evenwel blijkt het geld van den edelman niet gevon den te zijn en Diavolo neemt op zich als markies zijn intrek te nemen in de herberg waar de reizigers logeeren en opnieuw op zoo'n goeden voet met het bekoorlijke vrouw- 3ie te komen, dat zij hem verraden zal waar e 50.000 francs verborgen zijn, die zij als reisgeld heeft meegenomen. Dat alles is heel eenvoudig en heel roman tisch, maar het wordt eerst grappig als Stan Laurel en Oliver Hardy op het tooneel ver schijnen. Zij hebben jarenlang hard gewerkt en wat geld overgehouden. Als Don Quichot en Sancho rijden zij te paard en op een muil ezel door het bosch, waar zij van hun geld beroofd worden. Zij besluiten dan zelf striuk- roovers te worden, maar als zij een armen houthakker de keus tusschen zijn geld of zijn leven laten, doet deze een zoo roerend ver haal van zijn armoede, dat zij tot tranen toe bewogen zijn en hem hun laatsten stuiver geven. Dan overvallen zij Diavolo, maar zijn natuurlijk aan een heel verkeerd adres gekomen. Hij neemt ze eenvoudig met zijn bende gevangen en beveelt den mageren Stan, dat hij zijn dikken kameraad moet ophangen. Het mislukt telkens weer, maar tegelijkertijd komt het plan naar voren, dat Diavolo zijn intrek in de herberg zal nemen en omdat nie mand de beide mannen kent, neemt hij ze in dienst als kamerdienaars. Zij moeten hem helpen zijn diefachtige plannen uit te voeren en dit edele tweetal doet dat op een wijze, die telkens alle plannen finaal in duigen doet vallen. Allerzotst is het spel van deze beide grappenmakers, die de zaal tranen doen lachen. Zij beleven de dolste avonturen en voornamelijk de scène in den wijnkelder, als zij zich dronken drinken en in hun prachtige dronkenschap alles verraden, is eenig. Alle pogingen van de stoutmoedigen Diavolo mislukken en op het oogenblik, dat hij zijn gevaarlijksten tegenstander aan zijn degen zal rijgen, komt Start met een cognacvaatje tusschen de beide duelleerden in vallen en brengt daardoor het gevecht tot een ontijdig einde. Diavolo en zijn bedienden zullen ge fusilleerd worden, maar op het laatste oogen blik vraagt Stan als gunst nog eenmaal zijn neus te mogen snuiten .Het wordt hem toege staan, maar dit oponthoud redt allen het leven, want een stier breekt los bij hetzien van den rooden zakdoek en jaagt het geheele executiebataljon op de vlucht. Diavolo red: zich op een paard en Stan en Laurel komen van een dak juist op den woedenden stier vallen en rijden zoo een duistere toekomst te gemoet. Het is niet mogelijk alle dwaasheden te tellen, die deze film tot een lachsucces ge maakt hebben. Men mroi ze gaan zien om er in alle opzichten van 'runnen genieten. Stan Laurel en Olive -y, verplaatst in het begin der negentk eeuw met vuur steen-pistolen en hoedjes met veeren, het is alles zoo komisch, dat de zaal in een voort durende lachbui is. Deze kostelijke film zal ongetwijfeld ook in Alkmaar avond aan avond volle zalen trekken. Vooraf gaan een aardige screensong, een kijkje in Trinidad, veel binnen- en buiten- landsch nieuws in beweegbaar geïllustreer- den vorm en o.a. een zeer duidelijke Poly goonfilm van den intocht van burgemees ter Van Kinschot, waarbij opnamen zijn ge nomen van de ontvangst bij het station en de hulde voor het Stadhuis. De directie van de Harmonie brengt morgen de eerste voorstellingen van de Czarewitsch, een film vervaardigd naar de operette Frans Lehar, De handeling en het verloop zijn vlot en levendig en geheel in overeenstemming met de groote mogelijkheden van de film. De Czarewitsch is de zoon van den Czaar of Grootvorst, die uitgehuwelijkt moet worden. De hooge regeering heeft besloten, dat hij naar de Rivièra zal gaan om de vlootmanoeuvres bij te wonen. Hij zal daar geheel „toevallig" de prinses ontmoeten, die men voor hem bestemd heeft. Doch op zijn reis maakt de prins kennis met een kleine journaliste, die hem niet her kent. Natuurlijk blijft het niet bij een eenvou dige kennismaking. Hij belooft haar zelfs er voor te zullen zorgen, dat, zij den Czarewitsch kan interviewen. Doch .^oor al het geflirt vergeet de prins zijn prijises. En dat vindt deze laatste wel best, want zij heeft veel meer op met een ander. Met den prins en de jour naliste loopt het niet zoo gelukkig af, doch dat moet u zelf maar eens in de charmante film gaan zien, een film, die uitmunt door muziek, opname en spel. Martha Eggerth is weer zeer aantrekkelijk als de journaliste. En haar zang voldoet zeer. Hans Söhnker is de prins en hij is één der ver rassingen van het seizoen, ook door stem. Zijn samenspel met Martha Eggerth is uitstekend. Ery Bos is een zeer bekoorlijke prinses. Ver der treden met succes op Otto Walburg en Ida Wüst benevens Paul Ótto en Max Gülstorff. Een film waar men zich uitstekend bij zal amuseeren. Een interessant voorprogramma gaat ook dit maal weer aan het hoofdnummer vooraf. Een film van Frits Lang, de bekende regis seur, is toch altijd iets bijzonders. Het Testa ment van dr. Mabuse, dat deze week in de Cinema Americain de aandacht vraagt, is een zoo sterke en sensationeele film, als men slechts zelden ziet. De film is groot, maar men zit in spanning van de eerste tot de laatste scène. Men moet in deze geweldige film vooral aandacht schenken aan het spel, dat van alle medewerkenden werkelijk buitengewoon is. Dr. Mabuse is na zijn geweldige experimen ten in een vroegere film getoond, krankzinnig geworden en opgesloten in het sanatorium van dr. Baum. Toch lijkt het meermalen of dt geest van dr. Mabuse nog over zijn handlan gers heerscht, want steeds weer vragen bijzon dere zaken de aandacht van commissaris Lohman. Een ontslagen politiebeambte, die zich wil rehabiliteeren, Hofmeester genaamd, tracht de geheimen van het zonderlinge huis, de chemi schc fabriek, te ontsluieren. Doch hij komt ei niet best af. Tom Kent, één der leden van Ma buse s bende, onttrekt zich onder invloed van Lilly aan het gezag, wat hem in het grootste gevaar brengt. Maar hij weet alle gevaren kranig het hoofd te bieden en ten slotte den man te ontmaskeren die onder invloed van nagelaten beschrijvingen van dr. Mabuse, gehypnotiseerd de bende tot slechte daden aanzette. Hoe deze leider gevat wordt, laat de film u na tal van opwindende tafreelen zien. Een zucht van verlichting gaat ten slotte onder de toeschouwers op. De spanning is gebroken. Het schitterende regisseurswerk van Frits Lang zal zeker imponeeren. Het spel is zeer sterk. Alle rollen worden op bijzondere wijze getypeerd en geen filmliefhebber mag verzui men „Het testament van dr. Mabuse" te gaan zien. Het voorprogramma brengt een bijzonder Hollandsch Nieuws, omdat de geheele feeste lijke aankomst van de Pelikaan door Polygo op de film is vastgelegd. Verder is er nog een aardige teekenfilm een Fox Nieuws. Maar het Mabuse Testament zal zeker verdiende belangstelling vinden on Alkmaarsch Bioscoop-Theater. Het A. B, T. verrast deze week zijn bezoe kers op een uitgebreid programma, bestaande uit twee hoofdfilms, die onderling in kwaliteit voor elkaar niet behoeven onder te doen. Voordat de eerste hoofdlim „Het Spionnage- schandaal" (in de hoofdrol de bekende film acteur Warner Baxter) vertoond zal worden, aanschouwen we als voorprogramma nog een cultureele rolprent, voorstellende het leven der gevangenen in verschillende groote gevan genissen. In het „Spionnage-schandaal" zien we dan Warner Baxter als de exploitant van een speelhuis. Zeer obscuur en luguber. Wanneer een oude vriend eens op een keer bij hem op bezoek komt en hem meeneemt naar een feestje, ontmoet Warner daar een lief meisje, dat zijn vroegere verloofde blijkt geweest te zijn. Het is echter reeds langen tijd geleden en het bedoelde meisje heeft zich intusschen met een ander verloofd. Een conflict is dan natuurlijk onvermijdelijk en om weer meer geld te verdienen, wordt Warner spion en na ver- loop van tijd komt hij voor een ernstig geval te staan. Het meisje, dat haar verloving ter wille van hem verbroken heeft, pleegt een moord en deze eenigszins mysterieuze zaak moet Warner oplossen. Hoe hij dat doet en hoe eveneens het geheele drama zich nog op een gelukkig eind mag verheugen, verklappen we niet, om de zoozeer gewenschte spanning niet geheel en al te ontnemen. Na de pauze draait een spannende wild-west- film van het goede genre, genaamd „De spookrots". Zooals we reeds in de aanvang zeiden, behoeft deze film niet onder te doen voor de andere hoofdfilm. Een speciale vermelding verdient het einde van deze film, dat inderdaad op zeer gelukkige wijze is gevonden. Al met al een programma, het A. B, T. waardig. De Directeur voornoemd, Ed. v. d HEUVEL. Dr. I. H. 1. Vos is optimistisch in De Kroniek. „Gaan we een opleving tegemoet?'' is de aanhef van het hoofdartikel, dat dr. I. H. J. Vos in de Januari-aflevering van „De Kro niek" levert. De schrijver meent, dat er reden is voor optimisme. Belangwekkend is de be schouwing over de Hollandsche lederin dustrie, haar ontstaan en ontwikkeling, ter wijl voorts het nieuwe levensmiddelenpaleis, da in Amsterdam-West zal worden gebouwd, onder de loupe wordt genomen. De boeiende tekst van de rede, door dr. I. H. J. Vos over Nederland en Frankrijk gehouden voor de Skall-club te Parijs, is mede in dit keurig ver zorgde nummer gepubliceerd. CASTRICUM. Geboren: Hendrika Geertruida d. van H. M. Poel en H. Beentjes. Margaretha Antonia d. van G. Groentjes en E. Korsman Pancratius Jacobus z. van W. Beentjes en C. M. Stam. Ondertrouwd: Andreus Groot en Margaretha Catharina Leek te Heiloo. Ja cob Verhulst en Willempje Verweij te Noord en Zuidschermer. Overleden: Pietertje Stap, 68 i., won. te Amsterdam. DE MOEILIJKHEDEN TE ZANDVOORT. WCCI 111 fcuvv-v W|< vernemen, dat door de commissie, bestaande ui de raadsleden Padt, Van der Moolen en Druyff een verzoek aan den burgemeester ge richt is om een spoedeischende vergadering bijeen te roepen ter bespreking van het in trekken der rijkssubsidie voor den werkloo- zensteun over het tijdvak 28 November 1932 —16 September 1933. Voorts vernamen wij nog, dat er geen sprake van is, dat de com. missie een klacht over den wethouder bij de regeering had ingediend. DOOR EEN VLIEGWIEL GEGREPEN Gistermiddag werd bij de N.V. Moutf* briek te Gennep de arbeider H. Wouters door een vliegwiel gegrepen en eenige malen rond gesleurd. Een andere arbeider, die het ongj, val zag gebeuren, had de tegenwoordigheid van geest de machine stop te zetten, waar door het slachtoffer uit zijn benarde positfc verlost kon worden. Het slachtoffer bleek zoodanige verwondingen bekomen te hebben- dat onmiddellijke overbrenging naar hef kenhuis noodzakelijk was. Het bleek dat de man ri bben-, been- en enkel fracturen beko, men had en ernstige hoofd- en borstlap kwetsuren had opgeloopen. Zijn toestand a zorgwekkend. VERDACHTE ITALIAAN AANGEHOUDEN. E>e politie te Venio is er in geslaagd des 38-jarigen Italiaan, L. Bolloro, wiens opspo ring door den commissaris van politie te Bus- sum verzocht was, in verband met een al daar gepleegden kerkdiefstal, te arresteeren. Daar hij ervan verdacht wordt, in verband met zijn vrij goed gelijkend signalement van een man die in September in de omgeving van Venlo gezien was, debet te zijn aan in Venlo en Belfeld gepleegde kerkdiefstallen, wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld! Zoodra dit zal zijn afgeloopen, wordt tóf overgebracht naar Bussum. MISLUKTE ROOFOVERVAL Te Baarlo (L.) drong tijdens afwezigheid van den heer des huizes een gemaskerd per soon de woning binnen van den melkboer W. Kolberts. De indringer greep de vrouw bif de keel teneinde haar zoodoende te dwingen he mhet aanwezige geld ter hand te stellen. De vrouw wist zich echter los te rukken en buren te waarschuwen en assistentie te ha len. Toen de vrouw met hulp weer terug kwam, bleek dat de indringer op de vlnat was gegaan. Hij had in dien tusschen tijd wlle kasten en Iaden opengehaald, doch niets kun nen vinden. Er wordt een uitgebreid onder zoek ingesteld. Men heeft echter tot nog toe geen spoor van den indringer kunnen be merken. KORTE BERTCHTEN. Bij K.B. is bepaald, dat de wet tot hef fing van een couponbelasting met ingang van 25 Febr. a.s. in werking treedt. Woensdag is op de Oostelijke Handels kade te Amsterdam een 53-jarige havenarbei der, die een handkar duwde, onder een auto geraakt. Hij is bewusteloos naar een der gasthuizen vervoerd en daar gister zonder bij kennis te zijn gekomen, overleden. Te Bussum is op eigen aangifte een controleur eener grossiersvereeniging gear resteerd wegens verduistering van ten minste 1500. FONDSEN. .0 Jan. 22 Jan. 23 Jan. 24 Jan. 25 Jan. 26 Jan. 5 N W S. 1000 1932II 454 obl. Nederl 1000 17 4 idem 1000 31 6 O -Ind 1000 '22 A 514 idem 1000 21 D 5 idem 1000 17 4J4 idem 1000 30 II Koloniale Bank Ned. Ind. Hand Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. 1000 Alg Kunstzijde Unie v. Berkel's Palent Calvé Delft Cert Küchenm. Acc Nederl. Ford Ned Kabelfabr. Philips Gem Bezit Unilever Anaconda Betb Steel Cities Service Studebaker U S Steel U. S Leather Cult. Mij Vorstenl, Handelsver A'dam Javasche Cult. Algem Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr gew. Koninklijke 1000 onell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holt. Am lijn Java China Jap Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Balavia Tab Deh Maatij. Oostkust Senembah South Pacific Union Pacilic Prolongatie 'Ex-dividend 102 101% 100 98 98 98% 96 j 45 J 47} 47* 30* 20 58J Via 168 292* 243} 84* 10% 27% 4> 35% 6"/ia 23 175 98 129 123 153} 174} 51 102* 29 j 24 454 46» 121* 112; 21J 135' 171 76; 1 101% 101,ft/i6 100 98% 981/I6 99* 96"/i6 46j 49 «7* 30; 20; 58 1% 169 292 247 85* 10% 27% 2%. 35 J 6* 23* 177* 129* 125 152* 175* 5% 103% 30* 24 45* 45 121 113* 22 136 17*/ r, 76 1 101* 102 ICO 97% 97% 99* 96* 45} 48} 47* 31* 20* 58 1% 169} 292 250* *4* 10% 26% 2% 4% 35; 6% 22* 178 98* 129) 125} 153* 176* 6% 102 30* 45 45} 133* 114* 22 138 167 6 76 1 102 102 100 97} 97VI6 99} 96* 45* 48 47* 32} 21* 1% 168; 293 251* 83* 10} 281% 2% 4* 36% 23* 179 100 129} 5* 127} 154 177* 6% 10. 30} 23 45* 46 129* 118 22 141} 17 77} 1 102 101% 100 9?% 97* 99 50 47} 32 21* 58 1% 167 291 253 83* 10 28% 2J 4* 361/ie 7* 23 178* 103 129} 124* 17} 1791, 6% 103; 31* 45 47 130} 119 23* 142 17! 77* 1 102 101* 100% 97* 97* 98% 96 45} 50 47* 31} 21* 58* 168* 286 254} 82* 10% 28% 2* 35* 7% 24 180 104 129 124 156* 179* 7% 105% 32} 45* 48 129 119* 23* 140} 17% 77* 1

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6