Agenda Stad en Omgeving. Weet&ecicht binnenland Jiunst en Wetenschap HET VRAAGSTUK DER BAD- EN ZWEMINRICHTING. UITVOERING DE HALTER. Het 35-jarig bestaan herdacht. Een nieuwe vlag vervangt het oude vaandel. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hali 2 tot hali 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Fra Diavolo (kom.), hoofdrollen Stan Lau- rel en Oliver Hardy. Toegang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, heden- en morgen avond telkens 7.45 uur, hoofdnummer De Czarewitsch (operette). Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag matineé. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Het testament van dr. Mabuse (myste- risch), hoofdrol Gustav Diessl. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer De Spookrots (sens.), hoofdrol George O'Brien; tweede hoofdnummer Het Spion- nageschandaal (sens.), hoofdrol Warner Baxter. Toegang boven 14 jaar. Maandag 29 Januari. 8 uur, Waakt en Bidt, ds. T. Kloosterman, voor de vereen, t. bev. van chr. belangen, over De onzichtbare-zichtbare kerk. 8—2 uur, Rustende Jager te Bergen, fan- cy-fair. Dinsdag 30 Januari. 8 uur, De Unie, lezing met lichtbeelden over auto-Dieselmotoren door den heer J. de Haan, ing. Kromhoutmotorenfabriek. 8 uur, dancing Harmonie, vereen, v. vrienden Sovjet-Unie; twee sprekers. 8 uur, gebouw Molenbuurt 1, de heer B. Holtrop spreekt voor den Neutrales Be- stuurdersbond over „De beteekenis van onze vakbeweging in dezen tijd". Het N.-Holl. Dagblad" wist dezer dagen mede te deelen dat de zoogenaamde zwembadcommissie met haar taak ge reed is en dat na tallooze vergaderingen en een onderzoek te Arnhem en Zwolle het advies aan den Raad is vastgesteld, al is dit niet met algemeene stemmen gebeurd. Aanbevolen zou worden voorloopig op het terrein bij het Sportpark een open inrichting te maken waaraan bij geble ken animo binnen een of twee jaren gemakkelijk een gesloten inrichting zou kunnen gebouwd worden. Het zwembassin is geprojecteerd op 35 bij 20 M. en er komen 80 kleedkamer tjes volgens het wisselsysteem. Het water leidingwater wordt biolo gisch gereinigd. De exploitatie zou moe ten geschieden door particulieren of een stichting. Aandeelen ad 100, te betalen in maandelijksche termijnen van 1, zijn beschikbaar en het risico voor de ge meente zou niet meer dan 2500 per jaar bedragen. De prijzen per bad zijn gecalculeerd op 10 en 25 cent. Er zou iederen dag gelegenheid zijn zoowel voor afzonderlijke baden voor dames en heeren als voor een familie bad. Men hoopt, volgens genoemd blad, dat in de eerstvolgende raadsvergadering van 8 Februari deze plannen worden behandeld en goedgekeurd zoodac nog dezen zomer de inrichting in exploitatie zal kunnen komen. Natuurlijk zal men van deze mededee- lingen met eenige verwondering kennis nemen. immers, ondanks alles wat er gepas seerd is, ondanks het feit, dat een groot deel der burgerij de gesloten inrichting prefereert en bereid is daarvoor een offer te brengen, ondanks het feit, dat Ged. Staten duidelijk hebben doen uit komen, dat zij de exploitatie van een j#jpen inrichting te riskant voor de ge- Jaeente achten, komt men alsof er niets gebeurd was weer opnieuw met het plan van een open zwembad, lat, naar wij vernemen, weer door dezelfde N. V. Zwembadenbouw gebouwd zou moeten worden. Zijn wij goed ingelicht dan zou de commissie met uitzondering van den heer Bonsema de voorkeur aan een gesloten, inrichting, zoo mogelijk een sportfondsenbad hebben gegeven en was dit tevens het advies van de beide des kundigen, welke van gemeentewege aan de commissie waren toegevoegd. Men heeft het evenwel zooals ook burgemeester Wendelaar dit vroeger deed laten voorkomen of Ged. Staten zeer zeker afwijzend zouden staan tegen elk voorstel, dat de gemeente een even gioot of grooter financieel risico zou doen dragen dan dit bij het door Ged Staten verworpen plan het geval is ge weest, zonder daarbij te bedenken, dat b.v. een gesloten en daardoor het ge- heele jaar bruikbare inrichting als een sportfondsenbad dat bovendien ge steund wordt door de bijdragen der spaarders Ged. Staten de overtuiging kan geven dat het beter te exploiteeren zou zijn waardoor ook het risico dat de gemeente op zich kan nemen grooter zou kunnen worden. Zoolang niet definitief bekend is welk bedrag Ged. Staten bij een Sportfond senbad toelaatbaar achten, is het lm mers altijd mogelijk het besluit daartoe te nemen en af te wachten welke hou ding Ged. Staten daar tegenover zullen innemen. Blijkt daarna dat deze het risico van de gemeente te groot achten dan maar eerst dan is het tijdstip aangebroken om met het oog op de financiën noodgedwongen tot het stich ten van een open inrichting te besluiten Intusschen schijnen dieverse commis sieleden zoo onder den indruk van de be-dreiging met Ged. Staten te zijn ge komen, dat zij hun voorkeur op zij ge zet hebben en meegaan met het open project waarvan hierboven een en an der is medegedeeld. Naar wij vernemen zouden de leden H. Lind en Mr. Langeveld evenwel ook nu niet met dit project kunnen mede gaan en dus als minderheid der com missie een afzonderlijke nota willen in dienen. Zij zouden er daarbij o.a. op wijzen, dat men voor de voorgenomen open in richting een gunstig exploitatiebeeld zou hebben verkregen door slechts 2 's jaars voor afschrijving te bestemmen er. door er tevens op te wijzen dat een open inrichting als men thans wenscht later slechts met groote kosten tot een overdekte gemaakt zou kunnen worden en men dan nog een project zou krijgen dat in alle opzichten 70or dat van een sportfondsenbad zou moeten onderdoen. Bovendien zou er, wanneer het open zwembad niet rendabel blijkt, zeker geen kapitaal onder de burgerij gevon den worden om het te verbouwen, daar de spaarders, die zich voor een sport fondsenbad interesseeren, zich ongetwij feld van alle financieele verplichtingen terug trekken als het open project tot stand zal komen. Ten slotte mag hier dan de vraag ge ste'd worden waarom het noodig is de kwestie reeds 8 Februari in den Raad te brengen. Voor dien tijd zal er toch ongetwijfeld nog een bijlage van B. en W. moeten verschijnen en waar dit vraagstuk zoo veelomvattend is en zoozeer de belang stelling der burgerij heeft, zal zeer zeker het verwijt worden gehoord, dat het college geen gelegenheid tot bestudee ring en gedachtenwisseling heeft gege ven maar opnieuw geprobeerd heeft den Raad en Alkmaars bevolking te over troeven en voor een fait accompli te stellen. Bovendien mag men zich de vraag stellen of het goed gezien is, den nieu wen burgemeester, in de allereerste ver gadering welke hij moet leiden, voor een vraagstuk te zetten waartegenover hij uit eigen ervaring nog onbekend staat, dat een zoo groote belangstelling bij de burgerij heeft gevonden en waarover de meeningen in zoo groote mate uiteen loopen. Naar wij vernamen is het rappoit der commissie op heden nog niet ingediend. Zeer zeker zou het verstandiger zijn geen poging te doen het project-Bonsema er thans vrij onverwachts door te drij ven, maar den burgemeester te verzoe ken zich eerst eens bij Ged. Staten te vergewissen in hoeverre een sportfond senbad, of in allen gevalle een gesloten inrichting met het oog op het finan cieele succes dat daarmede elders be reikt wordt de goedkeuring voor een grootere financieele garantieverklaring zou kunnen verkrijgen. BENOEMD. Onze oud-stadgenoot, de heer J. v. d. Bor den Jr., thans leeraar a. d. Zeevaartschool te Den Helder, is benoemd tot leeraar iii de scheepswerktuigkunde aan de kweekschool voor Machinisten te Amsterdam. LANTAARNPAAL GESNEUVELD. Gisterochtend om kwart voor tien is een vrachtauto van de Deka-roomboterfabriek op den Friescheweg nabij de FriescJiebrug tegen een gaslantaarn aangereden, die afknapte en gelukkig zonder ongelukken te maken op den weg neerkwam. De auto was aan den voorkant zoodanig beschadigd, dat verder rijden onmogelijk was. JAARFEEST D. E. S. Waar de vereeniging D. E. S. Zaterdag 20 Jan. haar jaarlijkschen feestavond heeft gehouden voor leden en begunstigers van Boomkampstraat en omgeving, daar was het Zaterdag 27 Jan. de beurt aan de be woners der Landstraten. Ook dezen avond was de groote zaal van Het Gulden Vlies tot in de uiterste hoeken bezet. De voorzitter der feestcommisise opende omstreeks 8 uur en bood den jubileerenden bestuursleden, welke 10 jaar onafgebroken bestuurders zijn geweest, namens leden en begunstigers bloemen aan. De heer Loevens, als conferencier 't woord nemende bood bestuur en leden namens Loevens' tooneelgezelschap een jubileumliec aan, geschreven ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging D. E. S. welk lied, gemeenschappelijk gezongen, al spoedig de juiste stemming er in bracht bij de pl.m. 500 bezoekers. De voorzitter der vereeniging hield een korte, doch kernachtige rede, waarin hij vooral het speeltuinwerk in ieders belang stelling aanbeval als zijnde nuttige en op voedende instellingen voor onze jeugd. Spr. noemde in het kort den verrichten arbeid in de afgeloopen 10 jaar. Hij herinnerde zich nog den eersten feestavond, waar met kunst en vliegwerk plm. 150 menschen bij elkaar waren te krijgen en verheugde zich in het feit dat er nu twee zalen noodig waren om het feest et vieren en eindigde zijn gloedvol le rede met den wensch dat er spoedig 3 za len noodig zullen zijn om alle leden en be gunstigers van D. S. te kunnen bergen. Er i s feest gevierd. Wat is er onbe daarlijk gelachen om het sublieme spel van Loevens tooneelgezelschap, dat twee blij spelen opvoerde welke zeer zeker in den smaak van het publiek vielen, getuige het meer dan warm applaus dat hun ten deel viel. Ook de Alkmaarsche humorist Piet Ob dam, wist de lachspieren danig te laten wer ken met zijn twinkslagen en liedjes. De Alk maarsche goochelaar en telephaat Moretti zorgde voor de noodige afwisseling met zijn buitengewoon kunnen als goochelaar en tele phaat. Vooral zijn experiment massasug gestie slaagde buitengewoon en was een groot succes. De Victoriaband, onder eminente leiding van den heer Horst verzorgde op sublieme wijze het muzikale gedeelte. Tot 's morgens 4 uur bleef een bijzonder groote menigte genieten van een geanimeerc bal, dat onder leiding stond van den bal letmeester Jan van Dalen, die er door ver schillende attracties de vroolijke intieme sfeer er tot het einde toe in wist te houden. De vereeniging D. E. S. kan zeer zeker op een goed geslaagd feest terugzien, da' nog lang bij de vele bezoekers in herinn. in zal blijven DE AANRIJDING OP DEN OMVAL. Men verzoekt ons te melden, dat de auto, die Vrijdag op den Omval een telefoonpaal en een hek omver reed en een vrouw heelt aangereden, niet een melkauto van den heer Wagenaar was, maar een luxe auto bestuurd door den heer D. uit Stompetoren. Zaterdagavond gaf de Halter in de Harmo nie haar eerste uitvoering en het is voor de vereeniging in alle opzichten een prachtige avond geworden. Precies acht uur openden zich de gordijnen en stonden de leden opgesteld. Na den vaan- delgroet trad voorzitter Molenaar naar voren om de talrijke aanwezigen, de traditie ge- troiftv van harte welkom te heeten. In t Dij- zonder richtte hij zich tot het bestuur van den Turnkring Alkmaar en omstreken, tot de afgevaardigden van zusterverenigingen en tot' de pers. Hij zag in aller belangstelling een medeleven in het doel en streven van de Halter. De vereeniging herdacht thans haar jo- jarig bestaan. Spr. wilde geen uitgebreide Deschouwingen geven, doch mocht met genoe gen constateeren, dat de vereeniging in het afgeloopen jaar met succes de turnbelangen en de lichamelijke opvoeding had gediand en het devies van het K N.G.V. trouw was ge bleven. In een enkel opzicht werd bij deze uitvoering met de traditie gebroken. Op den eersten avond zouden all°en de dames- en heerenafdeelingen werken (met enkele jon gens en meisjes), terwijl dan de volgende keer de adspiranten speciaal aan de beurt zouden komen. Enkele nummers zouden de zen avond nog worden ingevoegd, o.a. een ballet. Hartelijk dank bracht spr. aan de do nateurs en kunstlievende leden voor hun financieelen en moreelen steun en ook aan de pers. Nauwelijks was de voorzitter uitgesproken of de heer H. London trad voor 't voetlicht, om namens de donateurs de vereeniging van harte geluk te wenschen bij haar 35-jarig ju bileum. Hij stelde de bijzondere verdiensten van het bestuur op uitgebreide wijze in het licht. Hij wist dat een der wenschen van den voorzitter was een nieuwe vlag inplaats van het oude vaandel. En dank zij de welwillende medewerking van velen was men er in ge slaagd heden dezen wensch te vervullen. On der daverend applaus bood de heer London daarna de nieuwe Haltervlag aan, gemaakt volgens het ontwerp van den heer Harder, leeraar aan de Ambachtsschool. Spr. hoopte dat de leden hun vlag trouw zouden blijven en dat zij menigmaal Vooraan de stoet nog zou mogen uitwaaien. De heer Reurslag feliciteerde daarna harte lijk namens bestuur en technische commissie van den Kring en richtte zich in 't bijzonder tot de jongeren. De nieuwe vlag gaf hem aanleiding belangrijke momenten uit den dienst van het oude vaandel (o.a. Geneve) naar voren te brengen. Hij hoopte dat de nieuwe vlag steeds het symbool van trouw aan de vereeniging zou blijven en bood de jubileerende vereeniging een bloemenmand aan. De heer Schotsman wenschte de Halter van harte geluk namens Turnlust en bood eveneens bloemen aan. Namens den Ned. Arbeiderssportbond werd de jubileerende vereeniging hartelijk toegesproken door den heer Couwenhoven. De heer Waalewijn sprak namens Kracht en Vlugheid, terwijl ook een afgevaardigde van Advendo complimenteerde. Allen roemden de vriendschapsbanden en het werken aan een gezamenlijk ideaal. De verschillende sprekers werden door den heer Molenaar met welgekozen woorden be dankt voor hun sympathiebetuigingen aan de Halter. Hiermede was het officieele gedeel te geëindigd en kon met de afwerking van het programma begonnen worden. De dames en heeren der verschillende af deelingen waren, zoóals reeds gezegd, dezen avond aan de beurt en zij hebben het bewijs geleverd, dat er bij de Halter hard en serieus gewerkt wordt, want het werk mocht gezien worden. Een negental heeren opende het program ma met een serie op muziek uitgevoerde vrije oefeningen die bewezen, dat het uithoudings vermogen groot is. Kranige staaltjes brug- werk (hooge brug) gaven de directeur en eer ste afdeel ing heeren en later ook aan het hoogrek. Maar ook de heeren van de tweede en derde afdeeling toonde, dat er onder hen tal van krachten zijn, die heel wat voor de toekomst beloven. Er werd met groote opge wektheid geturnd. Dezelfde animo was ook te merken bij de veteranen, die een flink num mer lage brug gaven. Hierbij had nog een aardige huldiging plaats. Twee der vetera. nen,n .1. de heeren Kok en Heinis, die resp, 25 en 30 jaar lid van de Halter waren, wer den door den voorzitter hartelijk geluk ge wenscht, waarbij hij den heer Kok een kope ren sigarenkist en den heer Heinis een kist si garen aanbood. Deze huldiging verwierf een luid applaus. Dat ook de dames kranig geoefend worden bij de Halter werd op overtuigende wijze be wezen. Zij werkten onvermoeid en bleken aan de diverse toestellen uitstekend thuis te zijn Het ringenzwaaien was zeer goed. Een nieuw nummer was een ballet, ontwor pen door den directeur, den heer Ran. Deze proeve zal zeker door meerdere gevolgd wor den. Het applaus bewees hoezeer deze dans fantasie werd bewonderd. Mevr. JonkerJonker gaf nog een solo. dans-nuumer, een heksendans. En opnieuw bleek welk een uitstekende kracht zij op dit gebied is. En zij doet alles met groote ernst 1 toewijding. Een aardig nummer van het programma willen wij nog noemen, n.1. de springtafel, waarbij achtereenvolgens een Kr«jP lonSe"®' meisjes dames en heeren medewerkten Moei lijke en gewaagde oefeningen werden keurig ben der meisjes huldigde na dit nimimei den directeur met bloemen. Wel verdiend, want de heer Ran heeft indeidaad zijn beste krachten voor het slagen van dezen avond gegeven. Hij is voor de Halter een uitstekende directeur. Ter afwisseling zongen mej Botterman en de heer Hutter eenige liederen en beide von den hiervoor groote waardeering en verdien den dit. Na beëindiging van het programma bleven de talrijke bezoekers nog langen tijd in de beste Halter-stemming bijeen. De band van den heer Spruit was weer bijzonder op drcet Gaarne vermelden wij nog, dat het bestuur de bloemen, die Zaterdagavond werden aan geboden, heeft geplaatst op de graven van mevr. Jonker en den heer Mensink De avond van het zevende lustrum zal bij de vereeniging De Halter zeker lang in her innering blijven. BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR LAGER NIJVERHEIDSONDERWIJS. Voor den duur van den cursus 1933/1934 moest aan de Gemeentelijke avondschool voor lager nijverheidsonderwijs o.m. een leeraar worden aangewezen voor het geven van 3 wekelijksche lessen in vakteekenen, materia len kennis en electro-techniek. Wij hebben ge meend deze lessen te kunnen opdragen aan den leeraar D. W. Abelskamp, die reeds voor vast en voor andere vakken aan de school is ver bonden. Voor den duur van den cursus cursus 1932/1933 hadden wij hem een overeen komstige opdracht verstrekt. De minister van onderwijs is thans echter van meening, dat voor het geven van meer genoemde lessen een afzonderlijke tijdelijke aanstelling noodig is. Het verleenen van zoo danige tijdelijke aanstelling behoort tot de be voegdheid van Uwe Vergadering, De Minister heeft de voordracht tot benoe ming van den heer Abelskamp goedgekeurd. Wij stellen U vóór: gedurende het tijdvak van 1 October 1933 tot en met 30 September 1934 te benoemen tot tijdelijk leeraar in vak teekenen, materialenkennis en electro-techniek aan de Gemeentelijke avondschool voor lager nijverheidsonderwijs den heer D. W. Abels kamp alhier. OFFICIEELE OPENING. Wij vernemen, dat het Zee-kleuterhuis te Petten, gebouwd voor rekening van de ver eeniging „Trein 8.28" te Amsterdam, op 10 Februaii a.s officieel zal worden geopend door den minister van sociale zaken. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen te 5.04 uur licht op. OPERETTE VEREENIGING „ALCMARIA". Voor een goed bezette zaal bracht „Alc- maria" gisteravond de oude en overbekende operette „Franchement de Marskramer" voor het voetlicht. Nemen wij de opvoering voor deze jonge vereeniging niet te critisch dan valt er veel goeds te memoreeren en blijft onze goede indruk, dien wij verleden week op deden, gehandhaafd. Ook nu viel het koor weer op door gedis pliniceerden zang. Jammer dat 't gedwongen werd, door de enge tooneelruimte, zich niet vrij te kunnen bewegen en zich angstvallig aan de ingenomen plaatsen te moeten binden, ten koste van actie en handeling. Van de hoofd personen der dames muntte bovenal uit mevr LeegwaterMeelis. Van vrouw Dupuis ga zij een gave vertolking. Haar pleegkinderen Marie en Constance (mevr. Narold—Bas en mevr. HomanBesse) waren zeer zeker vol doende. De zang en voordracht waren te loven, al hadden wij gaarne meer climax in het derde bedrijf gezien. De titelrol was in handen van den heer Fr. Verschuur, zijn zang is beter dan zijn uitbeelding, al zal hij aan moeten leeren minder opvallend de aan wijzingen van den dirigent te volgen. Antoin (de heer Hoekmeijer) was een goede verschij ning en bezat een kachtige stem, maar zijn stijvige houding zal hij moeten laten varen De heer Arzbach als Michot was aannemelijk, vatte zijn rol zeer serieus op, doch hoede zich voor te veel eentonigheid in de dialogen. Allemaal kleinigheden, die in de toekomsi door regisseur Meelis uit den weg geruime zullen worden en nu nog gaarne vergeven worden. Het orkest was buitengewoon gedispo neerd, volgde stipt dirigent Kramer's bevelen en droeg zeker veel bij dat déraillementen uit bleven. Bepaald hinderlijk was, dat de dirigent den gejieelen avond zijn verheven plaats bleef nemen. Geef mij dan een schouwburg w een ruime orkestbak, zal hij zuchtend zeggen. Zij nog vermeld dat alle bedrijven vlot wer den afgewerkt, dc pauzes niet onnoodig ge rekt werden en dirigent en regisseur na een hartelijke ovatie in de bloemen gezet werden Het debuut van Alcmaria geeft aan leiding tot levensvatbaadheid en met belang stelling zien wij dc opvoering van een tweede operette tegemoet. De indrukken van onzen muziekrecensen volgen hieronder: Bij de gisteravond gegeven tweede opvoe ring van de operétte Franchemont de marsch kramer, van Mart. Schuil, was de zaal t Gulden Vlies niet geheel vol, maar de uu- komst van het publiek mocht toch zeer iroed genoemd worden. Het eerste bedrijf (dat ik nu nog eens hoord heb) waarin den vorigen Zondag de zang der solisten nog al eens door den te sterken orkestklank te veel gedrukt werd was nu, doordat het orkest zich in de begeleiding meer ondergeschikt hield, heel wat beter Het „vak van dirigeeren is voor Kramer, den leider dezer vereeniging nog nieuw, niet temin kon men op- en vóór het toonee' op hem vertrouwen hij geeft alles duidclijk aa' en bcheerscht het ensemble. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 776,1 mM. te Laagste barometerstand 739.2 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 30 "^Meest zwakke wind uit Noordelijke rich tingen, nevelig tot half bewolkt; weinig 0f geen neerslag; lichte vorst in het Zuiden; en het Noorden en overdag lichte dooi. Weeroverzicht. Sinds Zaterdag is het hooge-druk-gebied in het Zuidoosten geheel verdwenen. De uit iet Westen opkomende hooge druk vormde een kern boven 775 mm. over de Britsche eilanden, maar trekt zich weer uit Scandina vië terug, terwijl op het vasteland de baro meter nog blijft stijgen, zoodat voorloopig geen vorst van beteekenis voor dit hooge- druk-gebied te wachten is. In Ierland, Zuid-Frankrijk, Zuid-Duitsch- land en Polen kwam lichte vorst voor, in Midden-Zweden, strenge vorst, maar in Noord-Scandinavië is de vorst weer ver dwenen en de temperatuur ver boven nor- maal. Ofschoon op IJsland de barometer weer stijgt en de temperatuur daalde, lijkt het waarschijnlijk, dat een volgende depressie uit het Westen nadert. Aan de Noorsche kust stormt het; in het Noorden uit Zuidwest op IJsland waait een sneeuwstorm en krachtige Zuidwestelijke winden waaien ten Noorden van Schotland. Op het vasteland is de lucht grootendeels betrokken, met temperaturen even boven het vriespunt. BERGER KUNSTKRING. Woensdag speelt het „Centraal Tooneel* in de Rustende Jager voor den Berger Kunst kring de comedie Petrus, waarin men buiten gewoon spel te zien krijgt van Cees Laseur en Mary Dresselhuys Wij publiceerden reeds het oordeel van De Telegraaf, De Maasbode en de Nieuwe Rot- terdamsche Courant. Ook het Handelsblad was over het spel vol lof. Het blad schreef o.m.: De vertooning van het Centraal Tooneel, door Cees Laseur voortreffelijk geregisseerd, zette ons de figuren reëeler voor oogen, maar na de in het parodistische zwaarder ingezette scène op het politiebureau is zij licht en kos telijk speelsch gehouden en van den beginne af stond Petrus in de dichterlijke sfeer, weVfce den „onnoozele" verhief tot den begenadig den levenskunstenaar. Er is hartelijk ge lachen, maar de fijne, aldoor rake dialoog ging tevens tot het hart. Hoeveel aardigs was er in het tweede be drijf, spelend in de kamer van Migo, Fran- cine en Josette! Het ontwaken der meisjes, hun „huishoudelijk" gedoe, daarna de repe titie van het nummer, geassisteerd door Ar- lette, met Corcoran (Joan Remmelts) aan de piano. Rie Gilhuys, Syb Veltman en Kate Schnitzer waren volleerde girls en hoe schalks danste de laatste haar partij! Een geestige scène speelde Syb Veltman met Mary Dresselhuys in III bij het schrijven van den verjaarsbrief, waarbij Migo in eenvoud haar hart Iaat spreken. Rie Gilhuys zagen we nog even terug als de rampzalige moorde nares. Frits van Dongen maakte als Rodri- guez volkomen aannemelijk, dat het tweede schot raak zou zijn. Oscar Tourniaire was zeer bizonder als de vreemde klant in het aardig ten tooneele gebracht atelier van den fotograaf, met de geslepen allures van den ervaren politieman. Het talrijke publiek heeft geestdriftig ge applaudisseerd. Voor Mary Dresselhuys en Cees Laseur waren er bloemen. Na afloop van de voorstelling, die met een bal wordt besloten, vertrekt een extra bus naar Alkmaar. MELKRIJDERSPAARD OP HOL, De huizen bespat. Gisteren werden vele inwoners te Akkrum uit hun slaap gewekt door een oorverdoo- vend lawaai, dat hen overhaast uit de veerefl deed springen. Een melkrijder had het ongeluk dat zijn paard op hol sloeg. Met een aantal melkbus^ sen op den wagen was het dier er vandoor gegaan en de melkbussen vlogen her en der terwijl de huizen langs den weg met de ver- sche melk werden 'besproeid. Het paard holde door tot aan de fabriek. Vermoedde men eerst, dat den melkrijder een ongeluk zou zijn overkomen, spoedig bleek, dat hij er goed \fas afgekomen en reeds een paar kilometers achter zijn paard had aangehold. Dat het dier zich eens te buiten ging Is te vergeven daar het vroeger op de renbaan menigmaal triomfen heeft gevierd. PAARD OP HOL GESLAGEN; EEN ERNSTIG GEWONDE. In de Dorpsstraat te Venray in Limburg sloeg het paard van den landbouwer H. uit Overloon, gespannen voor een tweewieligs sjees, op hol. In wilden galop snelde 't dier voort, totdat het karretje ten slotte tegen een trottoirband opbotste, waardoor een der in zittende dames uit het karretje werd geslin gerd. Zij viel met he hoofd op straat en bleef bewusteloos liggen. Voorbijgangers schoten onmiddellijk te hulp; dr. Vercouteren uit Venray verleende geneeskundige hulp. Ptr

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2