Amstztdmischz Jlecfitsiake.il £aatste betichten ^Bucgccljhe Stand brancard werd zij naar het ziekenhuis over gebracht. Ten gevolge van den harden val heeft zij een schedelfractuur en een hersen schudding bekomen. Haar toestand is ernstig. Het voorthollende dier kon later tot staan worden gebracht. WILDE JACHT OP FIETSENDIEF. De gemeentepolitie te Venlo werd gister middag een Duitscher aangehouden, terwijl hij een splinternieuw heerenrijwiel trachtte te verkoopen. Een politieman verzocht hem mee naar het bureau ,te gaan, waaraan de Duit- schen gewillig voldeed. Nabij den ingang var. het bureau gekomen sprong hij plotseling op het rijwiel en ging aan den haal. De bege leidende agent die eveneens pér rijwiel was, zette onmiddellijk een achtervolging in, zoodat een wilde jacht door de stad ontstond. Reeds had de politieman den Duitscher uit het oog verloren, toen hij hem eensklaps zon der fiets uit een zijstraat zag komen. De agent greep den Duitscher onmiddellijk in den kraag, waarna het rijwiel, hetwelk hij in middels reeds verstopt bleek te hebben, werd opgespoord. Tijdens zijn ontspanningspoging had de rijwieldief verschillende verwondingen aan een prikkeldraadversperring gekregen. Bij onderzoek op het politiebureau bleek de Duit scher te zijn de 23-jarige draaier W. W. uit Krefeld. Hij bekende dienzelfden morgen in den Tiergarten te Krefeld het rijwiel te heb ben ontvreemd en naar Venlo te zijn gefietst om de velocipède daar te gelde te maken. Hij werd in verzekerde bewaring gesteld. TRAGISCH ONGEVAL. Arbeider bedolven onder maïs. Toen hedenmorgen een tweetal arbeiders op de derde verdieping van het graanpakhuis van de firma weduwe F. v. d. Bergh te Veghel (N.Br.) werkzaamheden verrichtte, bezweek plotseling een der muren met het gevolg, dat het bovenste gedeelte van den muur benevens een groote partij maïs, welke daartegen lag opgeslagen, naar beneden stortte. De 23-jarige van der Tillaart werd hierbij meegesleurd, De andere arbeider wist zich nog tijdig in veilig heid te stellen. Direct werd getracht de on gelukkige te bevrijden. Na ongeveer 15 mi nuten slaagde men erin het slachtoffer van onder de steenen en het maïs te voorschijn te brengen. Een dokter kon echter slechts den dood constateeren. Het slachtoffer was on gehuwd. nair karakter van de N.S.B. Maar als er geen andere argumenten zouden zijn voor het ver bod van het lidmaatschap van de burgerwacht en B. V. L. voor leden van de N.S.B. dan de door minister Colijn genoemde, dan lijkt de maatregel toch veel op willekeur, die voor een liberaal moeilijk te aanvaarden is. De vergadering werd ook nog bijgewoond door prof. dr. B. D. Eerdmans, mr. M. H. de Boer, wethouder van Utrecht en mr. M. J. Rut- gers, secretaris van de Liberale Staatspartij. EENIGE CONTINGENTEERINGEN. O.a. glas en manufacturen. De staatscourant van heden zal bevatten -en K. B., waarbij de invoer van verpakkingsglas, roet uitzondering van bemand glaswerk, wordt gecontingenteerd. Deze contingenteering geldt vanaf 1 Januari j.1. en blijft van kracht tot 1 Januari 1935, Het contingent is bepaald op 40 pet. van de hoeveelheid van den gemiddel den invoer in 12 maanden in de jaren 1931 en 1932. Voorts zal de staatscourant een K. B. bevatten waarbij de invoer van manufacturen stoffen en weefsels van vlas, hennep en half linnen wordt gecontingenteerd. Het toegestane quotum is bepaald op 50 pet, van de waarde van den gemiddelden invoer in 12 maanden in de jaren 1930, 31 en '32, met dien verstande dat de invoer ten hoogste zal bedragen 65 pet. van de in genoemde jaren ingevoerde hoeveel heid. Ook deze contingenteering is van kracht van 1 Januari 1934 tot 1 Januari 1935. FELLE BRAND TE HAARLEM, Das Lied ist aas Hedenmorgen heeft te Haarlem een felle uit slaande brand gewoed in de gramofoonhandel van den heer J. Ruyssenaar, Een petroleum kacheltje, dat in de nabijheid van de gasmeter onder de toonbank stond, schijnt de oorzaak te zijn geweest. Het vuur vond gretig voedsel in de voorraad gramofoonplaten. Na een uur wist de brandweer het vuur te bedwingen. De winkel met inventaris brandde geheel uit. De schade, welke vrij groot is, wordt door verze kering gedekt. CONGRES JONGE LIBERALEN. Een motie tegen de particuliere wapenindustrie, In de huishoudelijke vergadering van den Bond van Jonge Liberalen te Leiden is het be leid van het hoofdbestuur en den redacteur met algemeene stemmen goedgekeurd. In Je plaats van den aftredenden voorzitter mr. dr. F. Hollander, werd tot voorzitter gekozen mr. H. L. van Zanten uit Rotterdam. De aftredende hoofdbestuursleden, mevr. Jeanne Fortanier de Wit en ds. J. Luchies stelden zich niet her kiesbaar. De aftredende hoofdbestuursleden mr. A. B. Adrian te Utrecht en J. D. Huibers te Nijmegen werden herkozen. Als nieuwe hoofdbestuursleden treden op: de heeren J. L. Verhagen te Rijswijk en B. W. Haveman te Delft. De aftredende redacteur, de heer A. J. Tom te Arnhem, stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd ds. J. Luchies te Valther- mond tot redacteur gekozen. Dr. F, Hollander en de heer A. J. Tom werden tot eere-lid be noemd. Op den feestavond heeft behalve prof, dr. N. J. Polak en de heer J. D. Huibers prof. mr. C. W. de Vries zijn critiek op het hoofdbestuur in het openbaar geuit, toen dit het lidmaat schap van de Nationale Unie onvereenigbaar verklaarde met dat van den Bond van Jonge Liberalen, ook in het openbaar ingetrokken. Prof, de Vries sprak daarbij als zijn meening uit, dat de Nationale Unie door de nationale gedachte te verkwanselen aan het fascisme, de doodsklok over de nationale gedachte heeft ge luid. Onder groot applaus bood prof. De Vries daarna den voorzitter een bestuurslint aan in de nationale kleuren. In de Zondagochtend-zitting werd met alge meene stemmen een motie van het hoofdbe stuur aangenomen, luidende als volgt: De Bond van Jonge Liberalen enz,, overwe gende, dat het bestaan van een particuliere wapenindustrie medebrengt, dat een categorie van veelal invloedrijke personen rechtstreeks belang heeft bij een gespannen internationalen toestand, hetgeen blijkens de ervaring tot ergerlijke misstanden leidt; dat dit euvel niet kan worden weggenomen door een controle van overheidswege, die im mers het particulier belang bij het opvoeren van de bewapening onaangetast laat; spreekt als zijne overtuiging uit, dat het be lang van den vrede en van de goede zeden een internationaal en nationaal verbod van alle wapenfabricage, ondanks de daaraan verbon den bezwaren, dringend noodzakelijk maakt. Rede Mr. Wendelaar. Voorts verdient nog vermelding, dat de heer mr. W. C. Wendelaar, voorzitter van de Libe rale Staatspartij „De Vrijheidsbond in zijn be groetingsrede op de vergadering van Zondag, morgen op den voorgrond stelde, dat twee din. gen in de naaste toekomst op den voorgrond zullen staan: 1ste: De nationale gedachte, zoo als die op het oogenblik vertegenwoordigd wordt door onze regeering. De heer Wende laar maakte hierbij de opmerking, dat wij deze regeering zooveel als eenigszins mogelijk is moeten steunen. Dat wil natuurlijk niet zeg gen, dat wij het in alle bijzonderheden met de regeering eens moeten zijn. Speciaal op dit oogenblik kon hij niet nalaten te verklaren, dat hij teleurgesteld was door het antwoord van minister Colijn op de vraag van den heer Duys. Hij had gehoopt, dat uit dit antwoord duidelijk zou blijken het revolution- 17-JARIG MEISJE DOODGEREDEN. Weifelen bij 't oversteken. Zaterdagnacht omstreeks 1 uur heeft op het J. D, Meyerplein te Amsterdam een droevig ongeval plaats gevonden. Een 17-jarig meisje keerde van een familiebezoek naar huis terug. Op het J. D. Meyerplein wilde zij den rijweg oversteken, toen ze plotseling voor een luxen auto moest uitwijken. Het meisje weifelde en dit werd haar noodlottig. De chauffeur kon een aanrijding niet meer voorkomen en zij ge raakte onder den wagen. Ernstig gewond haalde men haar onder den auto uit, en voor dat de ambulance-auto ter plaatse was gekomen, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Volgens eenige personen treft den chauffeur geen schuld. Het lijk werd naar het Binnen gasthuis vervoerd. HET SCHIP MET TYPHUS- PATIENTEN. Een vreeselijke reis. Het stoomschip „Willemsplein" van de stoomvaartmaatschappij „Mullingen" te Rotterdam heeft, zooals bekend is, op reis van Zuid-Amerika naar Amsterdam een aantal typhus-gevallen aan boord gehad. Toen het schip opstoomde van IJmuiden naar AmsVerdarh is een ambu lance-boot van den gem. gen. dienst met den directeur dr. L. Heyermans en dr. Peters het schip tegemoet gevaren On geveer bij de Hembrug zijn de beide ge- neesheeren aan boord gegaan. Met dr. Heyermans hadden wij later een onder houd. Hij deelde ons mede, dat het voor de bemanning een vreeselijke reis moet zijn geweest, die zij zeker nooit zullen vergeten. Het schip, dat bemand was met 32 koppen heeft 10 dagen in Rosario (Zuid-Amerika) gelegen. Vermoedelijk heeft een deel der bemanning daar rauwe melk gedronken, die door leur ders aan boord wordt gebracht. De reis werd daarna voortgezet naar Buenos- Aires. Nauwelijks had de tVillemoplein de haven verlaten, of de gezagvoerder, de heer D. Schaap, werd ziek en weldra kwamen meer zieken. De tijd van het uitbreken van de ziekte komt overeen met dien van typhus die uitbreekt als gevolg van besmette melk. Onderweg heeft de stuurman, die het bevel over het schip had overgenomen, radio-tele grafisch om raad gevraagd. Verschillen de raadgevingen werden gegeven, maar de beste was: Loop de haven van Dakor (Afrika) binnen. Deze raad is opgevolgd. De toestand was langzamerhand on houdbaar geworden, want een drietal patiënten had ijlende koorts. Zelfs een van deze patiënten heeft zich in zijn ijlende koorts met een mes verwond. Te Dakar zijn de tien patiënten in een ziekenhuis opgenomen. De keteljongen De Haan is daar bezweken. Vervolgens werden twee matrozen aangenomen en kwam een stuurman over van een ander schip van dezelfde maatschappij, die het bevel overnam. Met de raad: drink geen water, werd de reis vervolgd. Te Amsterdam aangekomen bleek dat een der leden der bemanning ziek was geworden en ook buiktyphus had Hij is per ambulanceboot overgebracht naar het Wilhelmina-gasthuis. De derde stuurman, die verhooging van tempera tuur had, is ter observatie opgenomen 't Schip is daarop vrij gegeven en een deel van de bemanning is naar Rotter dam vertrokken. De geneeskundige dienst is daar gewaarschuwd, omdat deze zeelieden voorloopig onder contro le moeten blijven, daar zij wellicht ba ci'lendragers zijn. Zoover bekend is, gaat het met de patiënten, die in Dakar achtergebleven zijn, goed. G. ONBEWAAKTE OVERWEG. Auto verpletterd Op den onbewaakten overweg te Ruigeweide op de spoorlijn LeidenUtrecht is Zaterdag een melkauto geladen met melkbussen, botsing gekomen met den trein, die om 11 uur uit Bodegraven vertrekt. De auto werd een twintigtal meters meege sleurd, waarna de trein stopte. De auto totaal vernield. De eenige inzittende, J. de uit IJsselstein, werd zwaar gewond. Zijn toe stand is zorgwekkend, Eischl een doode Op den onbewaakten overweg ie Ruige weide op de spoorlijn Leiden—Utrecht ïf een melkauto geladen met melkbussen, ir botsing gekomen met den trein, die om 11.5( uit Bodegraven vertrekt. De auto werd een twintigtal meters meege sleurd, waarna de trein onmiddelijk stopte De auto is geheel vernield. De eenige inzit tende J de G uit IJsselstein, werd ernstig ge wond door het treinpersoneel opgenomen. Men vreest voor zijn leven. Het slachtoffer is overgebracht naar het Algemeen Ziekenhuis te Woerden. Politie en dokter waren spoedig fêr plaatse. Aan de gevolgen van verwondingen overleden. Nader meldt men ons, dat J. de G., chauf feur uit IJsselstein, die gisteren op den onbe waakten overweg te Ruigeweide, op de spoor lijn LeidenUtrecht, met zijn auto In bot sing is gekomen mét een trein, is in het Al gemeen Ziekenhuis te Woerden, aan de ge volgen van zijn verwondingen overleden. INBRAAK IN KERK. Verdachte gearresteerd. Dezer dagen is ingebroken in de Geref. Kerk te Ter Aar, waarbij o.m. getracht is de irandkast te forceeren. Reeds thans is het de politie gelukt, den dader, een zekere van E., wonende te Alphen a. d. Rijn. te arresteeren. Bij het ingestelde onderzoek bleek n.1., dat men getracht had, de brandkast te openen met een boor. Deze boor was echter afgebro ken, zoodat een gedeelte in de kast was blij ven zitten. De politie verwijderde dit gedeelte, waarop de naam van een ijzerhandel te Alphen voor kwam. De boor bleek daar pas den dag voor de in braak te zijn gekocht door van E., die werd aangehouden en naar het Huis van Bewa ring te 's-Gravenhage werd overgebracht. INKRIMPING VEESTAPEL. De crisis-rundveecentrale zal gelegenheid bieden aan haar te leveren; le. drachtig rundvee in alle soorten en kwa liteiten (uitgezonderd zullen worden dieren, van welke moet worden aangenomen, dat zij langer dan zeven maanden of korter dan vier maanden drachtig zijn): 2e. versch afgekalfde vaarzen en koeien; te: Purmerend, Dinsdag 13 Febr, 1934, 810 v.m. veemarkt. Schagen, Donderdag 15 Febr. 1934, 810 v.m. veemarkt. De kaarten voor aangifte tot levering moeten uiterlijk Maandagmiddag, 5 Februari 1934 ten kantore van de Crisis-Rundveecentrale te 's-Gravenhage zijn ontvangen. Prijzen en voorwaarden als de voorafgaande week. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON. Vereeniging van directeuren opge richt. Op initiatief van de heeren De Haas van Dorsser, Van Doorn en Wisman, directeuren van Maatschappelijk Hulpbetoon, resp. te Haarlem, Dordrecht en Utrecht, is dezer dagen te Amsterdam een vergadering gehouden met het doel, te komen tot oprichting van een ver eeniging van leiders van openbare diensten en instellingen van maatschappelijk hulpbetoon (armenzorg). Tot voorzitter werd gekozen de heer S. C. de Haas van Dorsser, directeur van Maatschap, pelijk Hulpbetoon te Haarlem. Tot verdere be stuursleden werden gekozen de heeren Van Doorn (Dordrecht) eir Wisman (Utrecht). In de overige vacatures ift het bestuur zal in de eerstvolgende ledenvergadering worden voor zien, ■E/uAL:"" VI DE MAZELEN-EBIDEMIE TE ALEM. De azelen-epidemie te Alem heeft op nieuw twee slachtoffertjes geëischt. In het gi oote ziekengasthuis te 's-Hertogen bosch is het twee-jarig zoontje van de familie Bogers aan de ziekte bezweken Eenige uren later is een 3-jarig zusje even-eens overleden. Ook van een derde kind uit dit gezin is de toestand zeer ernstig. In het dorp begint de epidemie af te nemen. Op medisch advies zal de open bare lagere school op 1 Februari worden heropend. HOE ZIT HET MET DEN LANDBOUWSTEUN? De minister ondervraagd. Door den voorzitter der Tweede Kamer zijn heden aan de regeering medegedeelc de volgende ingevolge art. 11-2 van het re glement van orde ingediende vragen: van den heer Lovink aan den minister van economische zaken: 1. Is het den minister bekend, dat bij de landbouwers, in verband met het opmaken van het zaaip'an, groote behoefte bestaat, de regelingen te kennen ten aanzien van den steun aan de gewassen en de voorwaarden, waaronder die steun zal worden verleend? 2. Is de minister bereid die plannen met den meesten spoed bekend te maken? DE TELEFOONSTORINGEN TE AMSTERDAM. Boven het IJ alles in orde. De Directeur van de Gemeentetelefoon deelt ons mede, dat de aansluitingen ten noorden van het IJ alle weer in orde zijn en dat, wat de abonné's, aangesloten op de Noordcentrale, be treft, de werkzaamheden vlotter verloopen dan verwacht mocht worden. Dientengevolge kun nen, behalve de nummers, welke met „3" of met „6" beginnen, ook die, beginnende met ,,49' weer telefoneeren. DE VERJAARDAG VAN DEN EX-KEIZER Omtrent de viering van den verjaardag van den ex-keizer vernemen wij nog, dat generaal Mackenzen Zaterdag op huize Doorn is aange komen om de gelukwenschen van het oud- leger aan den keizer over te brengen. Ook rijkspresident von Hindenburg had gelukwen schen gezonden; de koningin-moeder zond bloemen. In de toespraak, die Pastor Snellen Zater dagochtend bij de godsdienstoefening heeft ge houden, heeft hij er op gewezen, dat de keizer na zijn vroegeren luister steeds vol vertrouwen is gebleven op den Heiland, het Vaderland en zijn Volk. Dit vertrouwen is thans in zooverre gerechtvaardigd gebleken, dat Duitschland sedert een jaar 'weer nationaal geregeerd wordt. Voor zoover bekend beeft Pastor Snellen niet gesproken over de mogelijkheid van een terugkeer van den keizer naar Duitschland. Aan den lunch heeft alleen markgraaf Von Meiszen het woord gevoerd. VERKEERSONGEVALLEN Onbevoegde wil een eindje rijden; een doode het gevolg. In de Bilderdijkstraat bij de Van Lennep- straat te Amsterdam zijn Zaterdagmiddag een bestelauto en een motorrijder in botsiilg geko men. De motorrijder is aan de gevolgen van dat ongeluk binnen enkele oogenblikken over leden. De chauffeur van den auto had even den wa gen verlaten Qm een boodschap af te geven. In dien tusschentijd wilde iemand, die daartoe niet bevoegd en niet in staat was, probeeren met het voertuig een eindje te rijden. Dit was de oorzaak van het ongeluk. De politie heeft tegen den rijder proces-verbaal opgemaakt. KORTE BERICHTEN. Uit het jaarverslag van de meelfabrie ken der Nederlandsche bakkerij over 1933 blijkt, dat er een netto-winst werd behaald van 614.347 (v. j. 451.458) waaruit een dividend wordt uitgekeerd van 6 pCt. (v. j. 5 pCt.). HIJ HAD EEN KUIL GEGRAVEN. In een andermans tuin. De Hooge Raad wees heden arrest in de zaak van D. L. te Huizen, die zich voor den kantonrechter te Hilversum te verantwoor den heeft gehad wegens overtreding van de Gooische zandverordening, opgesteld door de Gooische belangen-commisste en opgeno men in de verordeningen van onderscheide nen gemeenten. Verdachte had nl. op zijn terrein aan den Driftweg te Naarden in zijn grond gegraven om aan zand te komen. De kantonrechter te Hilversum heeft deze veror dening niet verbindend geacht als te vér gaande in de aantasting van het eigendoms recht. In hooger beroep heeft de rechtbank te Amsterdam dit vonnis vernietigd en een veroordeeling uitgesproken. De Hooge raad heeft overeenkomstig de conclusie van den advocaat-generaal mr. Wijnveldt het" cassa tieberoep verworpen. DIRECTEUR VOOR DEN HOOGEN RAAD. Cassatieberoep verworpen. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van I. L. gewezen direc teur van de N.V. Trustkantoor voor beleg- ;ing en administratie te Den Haag, die in ..ooger beroep door het Haagsche gerechts hof is veroordeeld tot l1/, jaar gevangenis straf met aftrek van 6 maanden voorloopige hechtenis wegens verduistering in verband met kerkelijke leeningen. (Ongecorrigeerd.) ZWEEF VLIEGONGEVAL. Jongeman breekt beide beenen. Bij een zweefoefening op het vlieg veld te Eindhoven is de 18-jarige P. Raymakers, lid der Eindhovensche Zweefclub, met het zweefvliegtuig „Sprinkhaan" door het steil in de lucht stil staan van het vliegtuig naar hene den komen vallen. Bij het neerkomen heeft Raymakers heide beenen gebroken. De jongeman is in het St. Jozefzieken huis te Eindhoven ter verpleging opge nomen. De „Sprinkhaan" is ernstig be schadigd en zal niet meer gebruikt kun nen worden. Het toestel zal door een an der zweefvliegtuig worden vervangen. DE FRANSCHE REGEERINGSCRISIS. Daladier krijgt de opdracht. Hedenmorgen om 10 uur arriveerde Daladier op het Elysee. Algemeen verwachtte men, dat Lebrun hem de vorming van een nieuw kabinet zou opdragen. Veertig minuten later verliet Daladier het Elysee. Hij verklaarde tegenover de wachtende jour nalisten, dat de president hem de vorming van een nieuw kabinet had opgedragen, doch dat hij vanavond een nieuw bezoek bij Lebrun zou afleggen en hem na gelegenheid te hebben ge had overleg te plegen met zijn politieke vrien den, zijn definitief antwoord op de vraag zal geven. Hij verklaarde verder, dat het zijn be doeling was een regeering te benoemen van energieke achtenswaardige mannen, die vastbe sloten zijn het gezag van den staat en het ver* trouwen in de republiek te herstellen, GEBOREN: Johanna Petronella Helena d. v. Cornelis van der Togt en Elisabeth Luijten. Wil- helmina Catharina d. v. Theodorus Wiering en Catharina Jansen. Herman Heinrich z. v. Herman Spilker en Marie Nieuwland. Francina Barbara d. v. Lambertus Kou- wenberg en Geertruida Kalkhoven. OVERLEDEN: Cornelis de Geus 78 jaar. Loulina de Jongh gehuwd met Jan Breebaard 57 jaar, Abraham van Hee 76 jaar. Pietje Gie- les wed. Anthonius Narold 76 jaar. Mar- garetha Geertruida Vermeer wed. Petrus Bernardus Weehuizen 87 jaar. Trijntje de Geus gehuwd met Jan van der Busse 50 jaar. Willem Aalbersberg 80 jaar. van Maandag 29 Januari 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 5 Neder 1. 1932 4H 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Afgesl. Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTRL OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr, Bethleh Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S Leather a Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions a MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. iaat Boeton a a a Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. t Kon. Petr. Perlak Continental Oil a a a Shell Union a t a a RUBBERS. Amsterd Rubber a a a Deli Bat Rubber a a Hessa Rubber Serbadjadi a Interc Rubber a a a a SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn a Gem Eig. Kon Ned Stoomboot Niev Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia a Oostkust a a a a t Oude Deli Senembah \V.ER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Raitw Cert. Union Pacific a a a Wabash a ijNoteering pet 50, 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 O O O s 1017/g 1007I6 47% 47 51 107 48 51 31% 21'/, 58>/, 1%« 167i/i 258% 82% 31% 168'/, 260 59i 80£-79( 250 79-808/4 1%6 255% 79J-80j 260i-% 801/4-1 OQ §io%6 Wis 27 WIJ 2% 4% 3518/is 4% 7 247/8 278/4 lOVxs lOVxs-l 108/8 28i-8/i6 2% 58/4 35f-,8/is 7% 288/46 i 7-8/16 28% 288/46-i 183% 104 82% 24 15.10 184'/, 1833/4 183'/, 4 183S/4 79'/, 791/2 129% 5V» 124 130 57, 124 157 179% 103'/, 12 7%s 178-V, 1031/i 121/s 78/is-i 177% 7%-%s 177% 71-%s 103%-f 7l-%6 1057/3 46% 35'/, 33'/, 27/l6 105' iA 46 27x6 105-% 105-1/4 2% 451/4 321/4 2'/a 8% 974 46'/, 9 47 46% 129 24 121% 1443/4 1291 30 24% 124'/, 5 148 24 123 146 123 129% 143 438/a 20'/, 778/s 218/lS 77 PROI ONGATIE Vorige koers 1 pCt Heden 1 pet. WISSF-l KOt-.RSF.N AMS I EKDAM. Nlfc.1 01'EIGEEL. New Yor» a a a a a Londen a a a a a a a Berlijn Parijs a t a a Brussel (Belga) a a a a a Bazel Wee nen p Sch 100 Kopenhagen a a Storkholm .«aar* Oslo Italië a Vorige koers L577a 7.82 59.02'/, 9 78 34.69 48 23 00.00 34 69 40 35 39 30 13.05 Koers op heden 2 uu: 1.561/, 7.803/. 58.98 9 77% 34,66 48.21 00 00 00 00 40.20 39,10 13,07

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3