•%J|e^Pfstt DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. ^Buitenland £and' euJMitt&QWV fBitutenCattd NIEUWE NIEDORP. OOK NICE WORDT RUMOERIO. In verband met Stavisky-schandaal. SOCIALISTISCHE BESLUITEN. In Oostenrijk. OMDAT WE HITLER HEBBEN Hebben we geen keizer noodig. BETOOGING DER WIT RUSSEN. IN SPANJE GEEN VERKIEZINGEN. TERREURDADEN IN BARCELONA. GROOTE RAMP IN CHINA. Tienduizend dooden? EEN GELE JEANNE D'ARC. De „Jonkvrouw van Sjanghai''. JAPANSCHE SCHEEPVAARTORDER NAAR ENGELAND? ERNSTIG ONGELUK IN JAPAN. Veerboot omgeslagen. BRAND IN EEN MANDSJOERIJSCH ZIEKENHUIS. Vijftien dooden. BRAND IN EEN DOOFSTOMMEN- INSTITUUT. 41 MENSCHEN DOODGEVROREN. Door hevige sneeuwstormen. EXPEDITIE VAN BYRD IN GEVAAR. DE ELECTRISCHE STOEL. Campagne voor afschaffing. ERNSTIGE AARDBEVING IN MEXICO. Gevolg van een meteoorsteen? 5 MILLIOEN JONGE BIGGEN AFGEMAAKT. Vergeten noodlijdende werk- loozen. ""moeilijkheden beverwijksche veilingen. De correspondent van het Bbld. te Haar- SCHORSING VAN DEN GEMEENTE ARCHITECT TE HUIZEN. Woensdagavond hield het fanfarecorps Excelsior haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Kossen. Na opening door den voorzitter, den heer Groot, werd het jaarverslag goedgekeurd. De rekening werd vastgesteld als volgt: ontvangsten 534.52M>, uitgaven 557 97, nadeelig saldo f 23.44^. Voor het volgend jaar voor het nazien der rekening werden aangewezen de heer P. Strijder en C. Koorn. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. Groot Jz., W. C. v. Rossum en C Koorn, welke allen hunne benoeming aanne men. Besloten werd dit jaar wederom deel te nemen aan het concours van den Westfrie- schen Bond, terwijl men ook zal deelnemen aan het nationaal concours te IJmuiden. Tot afgevaardigde naar de bondsvergade ring werd benoemd de heer R. Kindermans, terwijl er tevens een lid van het bestuur mee gaat. De afgevaardigde krijgen vrij mandaat. De heer W. de Heer vroeg of geen contri butieverlaging kan plaats hebben. Het blijkt uit de rekening, dat zulks met het oog op de financiën onmogelijk is. Ook kwam nog in bespreking een contract het auteursbureau Buma, aangezien hel bureau Sacen is opgeheven. Men vreesde, dat een contract met dit bureau meerdere kosten met zich zal brengen. Men heeft tot heden geen aangename ervaringen met dit bureau opgedaan. Het bestuur zal een en ander regelen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met de beste wenschen voor Excelsior. Te Nice organiseerde de organisatie van belastingbetalers gisteren een demonstratie tegen de bij het Stavisky-schandaal betrok ken personen. De betoogers zagen kans door het aanvankelijk zwakke politie-cordon heen te breken en konden pas, nadat versterking was aangerukt, uit elkaar worden gedreven, waarbij druk van de gummiknuppel gebruik moest worden gemaakt. Ook te Rouen werden gisteren betoogingen gehouden tegen „de vrienden van Stavisky" voornamelijk door de leden der verschillende ambtenaren-organisaties. Te Nantes kwam het tot botsingen tus- schen jong-patriotten en politieke tegenstan ders, waarbij de politie moest ingrijpen. De socialistische partijraad heeft in zijn zit ting van gisteren in verband met den oproep van Dollfuss tot medewerking aan den nieuwen opbouw van den staat vastgesteld, dat de soci aal-democratische partij reeds in vroegere be raadslagingen hare bereidwilligheid tot uiting heeft gebracht mede te werken aan een vreed zame en grondwettige ontwarring van de poli tieke crisis. De partijraad verklaarde, dat de soc.-dem. arbeiders ook thans te allen tijde bereid zijn tot deze samenwerking, maar .dat de afbraak van de vrijheidsrechten des volks en der sociale rechten der arbeiders die innerlijke bereidwilligheid der arbeiders tot de medewer king, die de bondskanselier vraagt, niet tot ontwikkeling deed komen. De sociaal-demo cratische arbeiders en bedienden zijn vóór de onafhankelijkheid van Oostenrijk en zijn be reid deze met alle middelen te verdedigen. De partijraad heeft ten slotte besloten tot uit vaardiging van instructies betreffende de voort zetting van den afweerstrijd tegen alle fascis tische streven. De instructies zijn aan de orga nisaties toegezonden. I n een bijeenkomst van arbeiders, employés en directeuren der Deutsche Industriewerkte te Spandau gehouden, verklaarde de spre ker Zilkens: „Wij hebben geen keizer noo dig, daar wij Adolf Hitier hebben". De autoriteiten van Mandsjoekwo en de stedelijke autoriteiten van Charbin hebben geweigerd de vergunning in te trekken voor de betooging, welke op touw was gezet door 70000 Wit-Russen, die aldaar wonen, als protest tegen de hooge vrachttarieven op den Zuid Mandsjoerijschen spoorweg. Slavoetski, de Sovjet Russische consul, heeft een nota gericht tot de autoriteiten, waarin de klaarblijkelijke officieele verge lijking der demonstratie wordt betreurd en er op wordt gewezen, dat de autoriteiten van Mandsjoekwo verantwoordelijk zijn voor eventueele onaangename gebeurtenissen. Uit Madrid wordt gemeld, dat de Spaan- sche minister president heeft verklaard, dat voorloopig noch gemeente- noch parlements verkiezingen zullen plaats vinden. Vier pistoleros hebben een overval gepleegd op een comestibles-winkel te Barcelona, ande ren deden een overval op een woonhuis; twee bommen zijn ontploft nabij een bioscoop en een derde bom is gevonden in een park. Ver der is door drie pistoleros een overval ge pleegd op een vetfabriek, terwijl de politie een geheime vergadering van revolutionnairen heeft ontdekt, waar 43 pistoleros werden ge arresteerd. Ook op een café in de straat Siguenza is door drie pistoleros een overval gepleegd. Naar uit Sjanghai wordt gemeld, is de groote rivier Hoang-Ho buiten haar oevers getreden, waardoor uitgestrekte gebieden, vooral in de provincie Honan, zijn over stroomd. Voorzoover valt op te maken uit de te Sjanghai ontvangen berichten, is hier sprake van een catastrophe van grooten om vang. Ogeveer 10.000 menschen zouden in het water zijn omgekomen of zijn doodge vroren. Duizenden zwerven dakloos in het geteisterde gebied rond. De reddingspogin gen worden bemoeilijkt door den ijsgang- Verscheidene booten, die met levensmiddelen, kleeren en geneesmiddelen onderweg waren, zijn tegen de ijsschotsen stukgeslagen. Daar bij zijn drie redders om het leven gekomen. Ook China heeft, aldus de United Press, zijn Jeanne d'Arc, het strijdbare meisje dat de mannen meesleurt in een onvermoeibaren strijd voor het bedreig de vaderland. Deze „Jonkvrouw van Sjanghai", die uit een goede familie stamt, heet Yao Jai-Fan, en in plaats van het aangename leven van een meis je in een groote stad te leiden, vecht zij ergens in Noord-Mantsjocrije als aan voerster van een verloren troepje Chi- neesche vrijbuiters tegen troepen van Japan en Mantspoerije, die juist den vrede in het land hebben hersteld. Kort nadat de vijandelijkheden vorig jaar opnieuw waren uitgebroken, kwjm Yao als vrijwilligster bij een studenten corps, dat onder het commando van ge neraal Oang Tsjao-Huan streed; zij hield zich goed tot aan het sluiten van den vrede Met aanbevelingsbrieven van len generaal Tsjai Ting-Kai, den comman dant van het beroemde. 19de leger, reis de zij naar het Noorden om haar dien sten in Mantsjoerije aan generaal Mah Tsjau-Schau aan te bieden. Deze weigerde echter haar aan te nemen. Maar Yao liet zich niet ontmoe digen, en vond een onderdak b'j een vrijwilligerstroep onder 'generaal King Tsji-Tsjan. Met hem streed zij in den slag om Liao-Oing en behaalde veel roem; naar men zegt schoot zij in een gevecht vijf Japansche infanteristen neer, die haar met de bajonet aanvielen. Zij werd voor haar moed beloond met een aanstelling tot officier. Als spionne verzamelde zij binnen de vijandelijke linie belangrijke mededee- lingen, tot zij tenslotte in Sheniang, waar zij een opstand moest ensceneeren, g( vangen genomen werd. Langen tijd was zij de gevangene van het Japansche hoofdkwartier, doch het gelukte haar eindelijk zich van de handboeien te bevrijden, opende haar celdeur, stak de schildwachts met hun eigen bajonet dood en vluchtte naar Peking. Toen de Japanners in Jehol kwamen, haastte zij zich naar Tsjahar en streed onder gene raal Taing Tsje-Yuan aan de grens /an Jehol. Daarna ging zij naar Mantsjoerije en thans houdt zij daar de Chineesche vlag hoog. Mocht het haar gelukken naar China terug te keeren, dan zal de Chineesche regeering haar zeker tot ge neraal benoemen. Kokoesai Kisen Kaisja, de grootste Japan sche vrachtvaartonderneming heeft in Enge land prijsopgave gevraagd voor den bouw van een vrachtboot van 9000 ton, ten gevol ge van de plotselinge stijging der bouwkos ten voor schepen in Japan. De oorzaak hier voor is de stijging der staalprijzen, doch ook de hoogere kosten van het materiaal en de hoogere loonen. Terwijl vroeger vrachtboo ten van ongeveer 9000 ton gebouwd konden worden ad 180 a 190 yen per ton, bedragen de kosten thans ten minste 250 yen. De Britsche prijzen bedragen ongeveer 200 yen per ton, hetgeen den bouw in Groot- Britannië voordeelig doet zijn, zelfs wanneer invoerrechten moeten worden betaald en er kosten voor de verzekering bijkomen. Uit Nagasaki wordt gemeld, dat aldaar een geheel bezette veerboot is omgeslagen. Men vreest dat 200 tot 3Ö0 personen ver dronken zijn, doch bizonderheden ontbre ken. Te Sjanpin in Mantsjoerije is tengevolge van het ontploffen van een benzinereservoir in het ziekenhuis brand uitgebroken. Het houten gebouw is geheel in de asch gelegd. Tot dusverre zijn 15 dooden geborgen. Gisteravond heeft een brand gewoed in het doofstommeninstituut Clausenburg, welke brand was uitgebroken in het grootste ge bouw. Er maakte zich een paniek meester van de doofstommen. Zij weigerden het branden de gebouw te verlaten en gendarmerie moest worden gerequireerd, die er ten slotte in slaagde de patiënten uit het brandende ge bouw te verwijderen. Nauwelijks was de laatste zieke naar bui ten gebracht of het dak stortte met donde rend geraas in. Als door een wonder zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Op het eiland Dagelet, aan de Oostkust van Korea, heeft men 41 doodgevroren bewoners gevonden. Het eiland was door een hevigen sneeuwstorm van de buitenwereld geïsoleerd en pas gisteravond slaagde men erin met een hulpbrigade het eiland te bereiken. Men vreest, dat op het eiland nog veel meer men schen om het leven zijn gekomen. Uit de Walvisch-Baai is te New-York een radiobericht van admiraal Byrd binnengeko men, volgens hetwelk 45 leden van de Zuid- pool-expeditie zich in gevaar bevinden. Het kamp. waarin zij zich bevinden, wordt bedreigd door het losraken van de de bocht bedkkende ijstongen, doordat de temperatuur slechts even boven het vriespunt ligt. Vier andere leden van de expeditie worden in Klein-Amerika, de hoofdbasis van de expeditie, vastgehouden en zijn zonder eenig contact met hun kameraden. Intusschen drijft het vlaggeschip van admiraal Byrd, „Jakob Ruppert", te midden van ijs- schotsen en is niet in staat voor anker te gaan. Het is al lang geen geheim meer, dat de electrische stoel, de nieuwste methode op het gebied der terechtstelling in de Vereenigde Staten, op scherpen tegen stand stuit. Deze beweging neemt in den laatsten tijd vooral toe, omdat het aan tal gevallen, waarin de electrische stoel op het oogenblik, dat hij gebruikt moet worden, niet functionneert, ontstellend groot is. Uit den staat Washington en uit Ncrth Dakota wordt gemeld, dat men er in de laatste week tot tweemaal toe binnen een half uur niet in slaagde een delinquent door middel van een electn- schen stoel te dooden. In verschillende parlementen wordt er reeds op aangedrongen, eindelijk een einde te maken aan deze wreede me thode in de terechtstelling en beproef der middelen aan te wenden. De New-Yorksche bladen eischen, dat president Roosevelt in dit geval gebruik maakt van de buitengewone volmachten hem door het congres geschonken om de afschaffing van den electrischen stoel voor alle 48 Bondsstaten dictato- risch te bevelen, omdat het handhaven van deze manier van terechtstelling langzamerhand de orde en rust in gevaar brengt, want de verontwaardiging van het publiek is buitengewoon groot, wan neer bekend wordt, dat er weer eens een ter dood veroordeelde letterlijk dood ge braden is. Nu is de vraag, welke terechtstellings methode in de plaats van de tegenwoor dige gesteld kan worden. Hierbij begint het gifgas meer en meer op den voorgrond te treden. Men vestigt er de aandacht op, dat reeds la*ng b.v. honden op totaal pijnlooze ïanier binnen korten tijd met gas gedood wor den. Hetzelfde moet ook bij menschen mogelijk zijn, schrijft men. Vervolgens wordt er op gewezen, dat in enkele Bondsstaten de terechtstelling met gas reeds met .succes" toegepast is. Men beweert, dat ook de directeur van de Sing-Sing gevangenis voor de invoe ring der terechtstelling door middel van gas is. Daar deze „terechtstellingsspe cialist" een groote bekendheid geniet, mag verondersteld worden, dat het voor stel tenminste ernstig overwogen wordt. Geheel Zuid- en Midden Mexico is gister avond in beroering gebracht door een hevige aardbeving, waardoor vooral de staat Guer- rero en de aan den stillen oceaan gelegen havenstad Acapulco zijn getroffen. Vele hui zen stortten in of liepen groote scheuren op De bewoners vluchtten in paniek de straat op en in het gedrang werden velen gewond. Om trent materieele schade in de hoofdstad zijn nog weinig bijzonderheden bekend doch te Acapulco bleef bijna geen huis onbeschadigd. De bevolking bracht den nacht onder den blooten hemel door. Te Amecameca, dat ten Noorden van den vulkaan Popocatepetl ligt zou men 's avonds aan den hemel 'n grooten vuurbal, misschien een meteoor, hebben gezien. Omtrent het aan tal dooden en gewonden is nog niets bekend Teneinde de prijzen tegen verdere daling te beschermen, moesten in den laatsten tijd in de Ver. Staten vijf millioen jonge biggen worden afgemaakt. Ondanks de geheel gemechaniseerde in stallaties der groote slachthuizen te Chicago waren deze bedrijven niet op dergelijke aan- len te verwerken biggen berekend, zoodat duizenden biggen door electrocutie zijn ge dood. Een moeilijik probleem was de vraag, wat men met de afgemaakte biggen kon doen. Nadat het vet aan zeepfabrieken was ver kocht, hoopte men de rest tot kunstmest te kunnen verwerken, maar de prijzen van kunstmest zijn zóó sterk gedaald, dat deze verwerking nauwelijks loonend is. In sommige kringen bestaat groote ont stemming over het feit, dat op geen enkele wijze getracht is ook maar een gedeelte van het vleesch der afgemaakte biggen ten goede te doen komen aan de mitlioenèn noodlijden de werkloozen. ST) .polh.k.» .1 drofli*» v*'»—»'""" 16 De" medcdeeling dat de r.k. «joperahevv tuindersvereeniging „Kennemerland en coöperatieve veil ingvcreemging „Vrije groen en- en fruitveiling" te Beverwijkin moe i j lieden zouden verkeeren, heeft daar en in ae omgeving ontsteltenis gewekt. Bij nadere informatie is ons echter 0ebl ken, dat het zeer waarschijnlijk tot eeni faii lissement of liquidatie met beh^ttekmnen, omdat het in het belang van beide pai tijen wel tot schikking zal komen. H Inderdaad heeft de Spaarnebank te Haar- lm onlangs bij.de Haarlemen «chltok faillissementsaanvraag var. peratieve veilingen ingediend en wei op een peraneve veilingen ,- grond hiervan, dat voor een s^hu^.vJ:"t oude bloembollenveiling de beide coöperaties door de Spaarnebank verantwoordelijk wor den gesteld. De bloembollenveiling werd destijds door de coöperaties gezamenlijk geëxploiteerd. De voorzitters van de beide coöperatieve veilin gen verklaren nu, dat inderdaad de Spaarne bank sinds geruimen tijd erop heeft aange drongen, dat de schulden der oude Bloem bol lenvei li ng, die gemeenschappelijk geex- ploiteerd werd, op de balanzen der coöpera ties zouden worden gebracht. De besturen hebben zich op juridisch ad vies daartegen steeds verzet, omdat noch de acte van oprichting, noch de credietovereen- komst, noch de balanzen der bloembollenvei- ling aan de leden der veilingsvereenigtng zijn voorgelegd of door haar zijn goedge keurd; terwijl de leden der coöperaties zich zouden hebben verzet tegen elke aansprake lijkheid. Ook de besturen achtten de leden dus niet aansprakelijk en waren voornemens daarover een proces te voeren. Dezer dagen is echter vrij plotseling een faillissementsaanvraag ingediend, waarbij de aansprakelijkheid der beide coöperaties werd geëischt, zonder daar over te procedeeren. De uitspraak in deze zaak is intusschen uitgesteld, om beiden partijen gelegenheid te geven met elkaar een regeling te treffen. Er zal ernstig worden gestreefd naar een regeling, die voor beide partijen aanvaard^ baar is. Spoedig zal een vergadering worden gehouden, om hierover te beraadslagen. Een faillissement of liquidatie behoeft hieruit niet voort te vloeien, aangezien gebleken is, dat ook de betreffende bankinstelling tot een re geling bereid is. In elk geval bestaat de ge- heele post uit bevroren debiteuren, gevolg van vorstschade en waardedaling van de bloem bollen. Deze debiteuren zullen allereerst moeten worden aangesproken, alvorens men van de leden der coöperaties iets zou kun nen vorderen. Een uitstel van vier weken. De bovengenoemde correspondent schrijft nog: Wij hebben nog eens een onderhoud ge had met den voorzitter van het bestuur der veiling „Kennemerland". In 1925, zei hij, hebben de coöp. veiling „Kennemerland" en de „Vrije veiling" een overeenkomst aangegaan, waarbij werd op gericht een bollenveiling. Daar is natuurlijk een notarieele akte van opgemaakt. In 1929 is bij notarieele akte bepaald, dat de veiling buiten werking zou worden gesteld. „Kennemerland" en de „Vrije veiling" heb ben, vertrouwende op die akte, hun bedrijf voortgezet. Maar toen eenigen tijd geleden de Spaarnebank te Haarlem deze beide veilin gen aanspraak voor de schulden van de bol lenveiling is de zaak nog eens onderzocht en toen bleek? dat de akte niet geldig' was. De veilingbesturen hadden nu door een proefproces willen doen uitmaken wie aan sprakelijk kan worden gesteld voor de schul den van de bollenveiling. Aanvankelijk ging de Spaarnebank daarmee accoord, maar on langs heeft zij toch een aanvraag tot failliet verklaring van beide veilingvereenigingen bij de Haarlemsche rechtbank ingediend. De vordering van de Spaarnebank wordt erkend, maar men had gaarne een uitspraak over de aansprakelijkheid afgewacht. Nu zijn de veilingsbesturen daaromtrent nog in onzekerheid. E>e president van de rechtbank heeft de zaak vier weken uitgesteld; in dien tijd heb ben partijen gelegenheid tot elkaar te komen. Het is zoo goed als zeker, dat een schikking getroffen zal worden, omdat beide partijen el kanders goeden wil erkennen en omdat fail lissement of liquidatie meer nadeel dan voor deel zou brengen. Op 5 Januari van hot vorige jaar be. sloot de gemeenteraad van Huizen (N. H.) den gemeente-architect in zijn functie te schorsen, hangende hot door de^en zelf aanhangig gemaakte justi- tieele onderzoek naar beweerde onregeb matigheden. De burgemeester heeft "dit besluit destijds niet uitgevoerd en het ter vernietiging bij de Kroon voorgedra gen als in strijd mot algemeen belang Bij K. B. is daarna de uitvoering van het raadsbesluit voor een half jaar ge- schoist, welke termijn sedert verlengd is geworden tot '25 Januari j.1. Waar schijnlijk in verband met het feit, iat het onderzoek der justitie nog steeds niet tot een einde is gebracht en do wet telijke schorsingstermijn van het raads- berluit verstreken is zonder dat in dit stadium tot vernietiging kan worden besloten, is thans de schorsing van den gemeente-architect ingegaan. Deze hoeft thans uit Den Haag bericht ontvangen, dat voor vernietiging van het raadsbe sluit geen termen aanwezig zijn. De zeer onaangename situatie waarin de gemeentehuishouding is komen te verkeeren (o.m. kan niet de laatste hand worden gelegd aan het uitbreidingsplan, wc.arop dringend wordt gewacht) zm spoedig voorziening behoeven aangezien het gerechtelijk onderzoek slechts lang zaam voortgang maakt. De betrokken ambtenaar gaat volgens ingewijde des kundigen vrijuit RIJKSMIDDELEN IN 1933. De opbrengst van de opcenten op do zegelrechten van buitenlandsche ef fee- te.. heeft volgens het Hbl. in 1933 bedra gen 796.477, beursbelasting 3.323 635, div. en tantiemebelasting 10.264923, vermogensbelasting 10.833.913, inkom stenbelasting 59.748.102, totale op- 392.040.784. INBREKERS AAN HET WERK. Vrijdagavond na elf uur is ingebroken in het kantoor van de firma Smits en Reynders aan het Zuiderbuitenspaarne 96 'te Haarlem. In het kantoor i« de brandkast opengescheurd; er werden echter alleen boeken gevonden. Uit een lessenaar is de sleutel van de kluis ge haald en daaruit is 3000 restolen. Van de daders nog geen spoor. STEUN AAN GEWASSEN. Gevraagd op het bekend maken der regeling. Het Tweede-Kamerlid, de heer Lovink, heeft aan den minister van economische zaken de volgende vragen gesteld; Is het den minister bekend, dat bij de land bouwers, in verband met het opmaken van het zaaiplan, groote behoefte bestaat, de regelin gen te kennen ten aanzien van den steun *an de gewassen en de voorwaarden waaronder d» steun zal worden verleend? Is de minister bereid die plannen met den meesten spoed bekend te maken? HANDEL IN TRAANGASPISTOLEN? Uit Duitschland gesmokkeld door nat. soc.? Het Tweede-Kamerlid, de heer 'Van der Heide, heeft aan den minister van justitie de volgende vraag gesteld; Wil de minister doen onderzoeken of fn En schedé handel gedreven wordt in traangas- pistolen, die door handlangsters van een lid der nat. soc. beweging aldaar uit Duitschland zouden worden binnengesmokkeld, en of in het kringhuis van die beweging aldaar revolvers en buksen verkocht worden of in den laatsten tijd verkocht zijn? Verdachten aangehouden. In de dezer dagen gehouden vergadering van den gemeenteraad van Enschedé zijn ook al vragen gesteld van eenzelfde strekking. Thans zijn daar eenige personen aangehou den, die worden verdacht van verboden invoer van wapens, z.g. Lithopistolen in den vorm van vulpotlooden, waarmee losse patronen en gas patronen kunnen worden afgevuurd. De hoofd dader is een persoon, die tot vóór korten tijd lid was van de N.S.B. Onder de andere perso nen bevinden zich eenige N.S.B.-leden. PRINS HENDRIK TE BUDAPEST. Prins Hendrik is Zaterdagavond uit St. Moritz te Budapest aangekomen en heeft zijn intrek genomen in hotel Donau-Palast Aarts hertog Joseph heeft den prins in het hotel een bezoek gebracht. Prins Hendrik zal eenige dagen te Budapest blijven. 75. Voor hij er echter op bedacht was lag hij al over boord. Hij greep de zakken, die meegegleden waren, maar die zonken steeds dieper weg, naarmate hij die als red dingsboei trachtte te gebruiken. Met veel moeite wist de man die roeide, hem beet te pakken en naast de boot te houden. Biet greep den rand, trok zich op en gleed tenslotte ais een glibberige visch languit op den bodem. Dat is me wat moois, bedacht Piet, nu heb ik al drie zakken wijn ver- en. £aan> oe'> ^aar za' wa* v00r me opzitten. Hij hield zich' nu maar verder stevig aan de beenen van den ïoeier vart Als ze dan weer zoo n schuiver namen, had hij tenminste een steunpilaar.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6