J>xovUiciaal 7lieuws Jiimst en Wetenschap Spoct Staatslatecif v\Wat U niet wilt, dat U igeschiedt, doe dat óok een ander niet. Biedt U een pijpje tabak aan, dan en FRIESCHE HEERENBAA110.13 en 15 ct. HEILOO. ZUIDSCHARWOUDE, LUTJEBROEK. HOORN. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. In het Westen ,L Het Noorden 2 47—16 C. S. V. I 12 Alkm. Boys II 10 Alkmaar II 9 Alkm. Boys III 10 Uitgeest II 9 Atcmaria IV 10 In de derde klasse B In de vierde klasse E POLITIEV OETB AL. Alkmaarden Haag 3 6. HET SLOT VAN HET KEGELCONC URS. DE R.A.I. VAN 9—18 FEBRUARI. De goedkoope wagen, auto der toekomst! treinen evenzoo. Deze dienstregeling zal in elk geval worden uitgevoerd, ook als niet al het Diesel-electrisch materieel op tijd gereed mocht zijn. De dienstregeling zal dan op de wijze als boven bedoeld ten deele worden uit gevoerd met gewoon materieel (stoomtrei nen). In elk geval zal dus ingaande 15 Mei a.s op de lijnen AmsterdamUtrechtAmhem Den Haag, Rotterdam, Gouda Utrecht, Eind hoven de uurdienst worden ingevoerd, het geen, ook al is het materieel voor alle treinen niet klaar, reeds een groote verbetering is De dienstregeling is voorloopig zóó ruim ge legd, dat deze ook kan worden uitgevoerd door stoomtreinen, hetgeen in den aanvang vermoedelijk op de lijnen RotterdamDen HaagUtrechtEindhoven noodig zal zijn Natuurlijk blijven de D-treinen van en naar het buitenland en de treinen naar en van Groningen, Maastricht, Vlissingen, Hengelo enz. tusschen de Diesel-electrische treinen door loopen, als gewoonlijk. WIJZIGING PENSIOENWET. Verhaal voor eigen en voor gezinspensioen imperatief. Ingediend is een wetsontwerp, waarin wordt voorgesteld met ingang van 1 Juli 1934 het verhaal voor bijdragen voor eigen pensioen te verhoogen van 3 pCt. op pCt. Deze ver ruiming van het verhaal zal niet worden toe gepast over het verschil van den pensioen grondslag ex art. 150 en dien ex art. 33 der Pensioenwet. Voorts wordt voorgesteld het verhaal voor eigen en voor gezinspensioen imperatief te stellen. Bovendien is bepaald, dat voor een amb tenaar, in dienst op 31 December 1933, die op dezen datum den 58-jarigen leeftijd heeft bereikt, het hem als oud ambtenaar toekomen de totaal-pensioen, voor zooveel het recht daarop is verkregen na 1 Januari 1934, niet minder bedraagt dan het uitgestelde pensioen zou bedragen indien hij uit alle op 31 Dec. 1933 bekleede betrekkingen met ingang van 1 Januari 1934 eervol, niet op eigen verzoek, ware ontslagen en geen herplaatsing ware gevolgd. Een der artikelen bepaalt, dat het wedu wen-pensioen niet wordt uitbetaald over den tijd, gedurende welken een weduwe in concu binaat leeft. Als datum van inwerkingtreding dezer wet wordt voorgesteld 1 Juli 1934, teneinde de verschillende organen in de gelegenheid te stellen hun salarisregelingen aan het impera tieve verhaal te doen aanpassen. SALARISVERLAGING VOOR DEN BURGEMEESTER VAN ZAANDAM. In gevolgd den eisch van Ged. Staten van Noordholland zullen de salarissen van den burgemeeste den gemeentesecretaris en den gemeente-ontvanger te Zaandam een belang rijke verlaging ondergaan. Het college van B. en W. heeft reeds een zoodanig voorstel ontworpen. ZITTING EERSTE KAMER. Tevredenheid over het kabinet. Aan de orde zijn thans de algemeene be schouwingen over de rijksbegrooting 1934. De voorzitter verzoekt den leden herha lingen in algemeene beschouwingen bij de hoofdstukken te voorkomen. De aan de fracties toegekende spreektijd is te beschou wen als een maximum. De heer van Lanschot wijst op het nut van overleg van dit kabinet van sterke figuren met het parlement. Teneinde aan extremisti sche stroomingen den wind uit de zeilen te nemen. Terecht heeft de minister-president deflatie van ons ruilmiddel afgewezen. De regeering wake ervoor, onze belangen ook in het buitenland zooveel mogelijk tot hun recht te doen komen. De heer de Savornin Lohman zegt, dat zijn fractie van erkentelijkheid is vervuld, voorwat dit kabinet in 9 maanden heeft bereikt. De budgetaire en financieele positie is zeer moeilijk, temeer, daar we prac- tisch garant zijn voor de belangen van Indië. N.S.B. en S.D.A.P. over één kam. Nergens is meer bezuinigd dan op Defen sie. In deze gevaarlijke tijden mag daar niet meer van worden afgenomen. Spreker wenscht een krachtige onderhandelingspoli- tiek. Spr. is verheugd over de krachtige hou ding der regeering voor handhaving van het gezag. Tegen de gemeenten wordt gelijkelijk opgetreden. Of het machtige Amsterdam of wel het machtelooze Beerta betreft. Spr. betoogt, dat de regeering geen verschil in be handeling maakt, en mag maken tusschen S.D.A.P. en N.S.B. WILLY SLUYTER ONDER SCHEIDEN. H. M. de koningin beeft de zilveren eere-medaille voor kunst en wetenschap van de huisorde van oranje toegekend aan den kunstschilder Willy Sluyter, voorzitter van Pulchri's studio ter gele genheid van de viering van zijn 60-sten verjaardag. JAQUES DE BOER. f Op vijf-en-tachtigjarigen leeftijd i® Jaques de Boer, een der voormalige sterren van de Nederlandsche tooneeiwereld te Amsterdam overleden. Met hem ging een kunstenaar 'heen, die als bijna geen ander zijn tijdge- nooten heeft vermaakt door zijn uitnemende typeeringen, de kracht van zijn technisch voortreffelijk spel en de aangeboren gemak kelijkheid waarmede hij zijn aan humor zoo rijke creaties gaf. Maandagavond werd in de tooneelzaal van de Rustende Jager een vergader!';; ge houden van de Anti-Oorlogs-Liga. De vi edes gedachte moet wel meer en meer veld winnen in Heiloo, want een goed bezette zaal met vrouwen en mannen uit alle rangen en stan den was aanwezig om den spreker te hooren Sinds de oprichting van de Liga we be doelen ter plaatse is het ledental vlug toegenomen en het was dan ook voor voorzitter, den heer P. Greeuw, een genoegen om de vele aanwezigen het welkom toe te roe- ^Teleurstellend was, dat het hoofdbestuurs lid Romijn uit Amsterdam plotseling door ziekte verhinderd was. Doch de heer Bulens, lid van den raad te Alkmaar, was onmiddel lijk bereid om hem te vervangen. Hiervoor bracht spr. dank. (Applaus.) Het onderwerp Tegen oorlog en fascis me dat de spr. zou behandelen zou de heer Bulens overnemen. Hoewel geheel on voorbereid hoopte spr., dat het zou gelukken om den afschuw voor den oorlog in te pren ten en de vredesgedachte meer en meer naar voren te brengen. Onze strijd, aldus spr., gaat allereerst tegen den oorlog, doch daar naast tegen het fascisme, omdat dit de kiem voor een nieuwen oorlog draagt. In breede trekken behandelde de spr. den oorlog van 19141918. De gruwelen van den oorlog werden aangestipt en spr. stelde de vraag: kunnen de landen oorlog maken zonder de arbeiders Spr. beantwoordde die vraag ontkennend. Massale staking en een krachtig verzet vooral voor de vrouwen is een taak wegge legd maken den oorlog onmogelijk. Maar dan dienen we georganiseerd te zijn, zoo mo gelijk internationaal. Spr. toonde met voor beelden aan hoe de actie werkt en veld wint. In breede trekken zette hij uiteen, dat de oor logen een uitwas zijn van de kapitalisten, die nergens oog voor hebben dan geld verdienen. Spr. toonde dat aan. De nieuwe oorlog zal nog vreeselijker zijn dan al zijn voorgangers, een oorlog uit de lucht met al zijn gevolgen. Kunnen wij ons daartegen te weer stellen? Zeker, wij hebben hetzelfde wapen en een massale internatio nale samenwerking maakt oorlogen onmoge lijk. Daarom als een man (vrouw) achter de Liga. Na de pauze behandelde de spreker de be strijding van het fascisme en waarom? Allereerst gaat onze strijd tegen hen om dat ze de vrijheid uitsluiten, doch anderzijds omdat zij de dragers zijn van een nieuwen bodem voor oorlog. Zij zijn de werktuigen van het kapitalisme, dat zich stuiptrekkend aan hen, als aan een stroohalm vastklemt. Het fascisme wil geen parlement. Dat is wel gebleken als Mussolini, Hitier en Mussert hun zin kregen. Dictorale macht en alleen- heerscher, ziedaar de droom van Mussert, die een getrouwe copy van zijn chef is Breedvoerig ging spr. na de ontwikkeling van het nat.-socialisme in Italië en Duitsrh- land en schetste de terreur die daar opgeldt doet. De concentratiekampen zijn er een voor beeld van Bij ons kan die beweging veld win nen als de omstandigheden voor hen gunstig zijn. Spr. schetste de onverantwoordelijkheid waarmede de „leider" Mussert „zijn" jonge ren opvoedt. Het is weinig minder dan het prediken van opstand en het weigeren van gehoorzaamheid aan het gezag. Dan hebben wij en spreker toonde dat aan meer na tionaal gevoel. Mocht Mussert'aanhang krij gen dan moet hij een gesloten colonne van Liga-mannen en vrouwen tegen zich vinden. Door hen die geen verantwoordelijkheid' dragen laten wij ons niet afslachten. Spr. eindigde met een propagandistisch woord voor versterking der Liga. Er werd niet ge debatteerd. De begaafde spreker had een aan dachtig gehoor. Met een dankwoord volgde sluiting. Vanwege het plaatselijk Crisis-Comité alhier, had gisteravond een tooneeluitvoe- ring plaats, in de kolfbaan van den heer P. Kramer. Ten bate van de kas van voornoemd co mité was deze uitvoering geheel belangeloos door de tooneelvereeniging „O. K. K." al hier aangeboden en staat onder regie van den heer H. Beeldman, alhier. De zaal was tjokvol, cn dst wss zoowel voor het comité als voor „O. K. K." een moedvol begin Daarentegen was er ook crisis in het crisis comité zelve, althans wat de niet-aanwezig- heid van enkele leden, door ziekte en ande re ernstige familie-omstandigheden deze af wezigheid noodzakelijk maakten. Moest men noode den voorzitter, de heer S. de Boer Kz reeds op de vergaderingen van het comité wegens een hem overkomend ongeval mis sen, ook voor dezen avond was het zeer jam mer, zoowel voor den heer de Boer als voor het comité en wij houden ons hiervan over tuigd ook voor de bezoekers, dat men het thans zonder deze bekwame leiding moest doen. De daarvoor aangewezen waarnemen de voorzitter was door familie-omstandighe- den°ok verhinderd. Gelukkig gaf de heer J. lh. Kunnen zich nu gaarne als leider van den avond en hij bewees een waardin plaatsvervanger te zijn. In zijn welkomst woord ontvouwde hij natuurlijk de reden waarom hij in plaats van den voorzitter zou trachten deze samenkomst te leiden. Spr. dankte allen die aan de voorbereidende werkzaamheden hadden deelgenomen en aan den heer P. Kramer die welwillend de zaal voor deze gelegenheid afstond. Met groote erkentelijkheid gewaagde de heer Cunnen even het mooie aanbod van de too neelvereeniging „Oefening kweekt Kunst", die daarbij tevens bewees begrepen te heb >en, dat haar optreden geschiedt in het be- ang van hen, die de bijstand van het comité comen inroepen. Ik zal niet opsommen, wat iet comité alzoo heeft gedaan, wel moet ik zeggen, dat het niets kan doen indien de geldmiddelen niet toereikend zijn. En dat doet leed, en het doet goed aan als een aan bod van „O. K. K." ons bereikt, die ter stij ving van de kas voor ons hedenavond wil optreden. Dat deze welwillendheid door de aanwezigen geapprecieerd werd, getuige het applaus dat op deze woorden des voorzitters volgde. En... nu kreeg „O. K. K." gelegen heid haar kunnen te presenteeren. Opge voerd werd „Een spaaak in 't wiel", m drie bedrijven, van Jo van Ammers Küller. wij zullen niet beschouwend releveeren, maar onze conclusie in een resumé samenvatten, en dan is onze conclusie ten gunste van „O. K. K.", want men heeft inderdaad o.i. een goede vertolking gegeven. Men heeft naast „willen" ook blijk gegeven van „kunnen". Het was voor deze nog jeugdige vereeni- ging een zeer goede avond, verrijkt met de wetenschap dat haar optreden mede een uiting was van het „mooie", om werkzaam te mo>en zijn in het belang van zoo velen, die in dezen tijd zoo zwaar worden be proefd Het comité is natuurlijk ten hoogste voldaan, omdat het nu met de grootste vrij moedigheid de tweede uitvoering op a.s. Donderdag kan aanbevelen. Toen de heer Kunnen den regisseur ten zeerste bedankte uit naam van allen voor alles, kwam het publiek los en had de ver- eeniging een ovatie in ontvangst te nemen. Ten slotte vermelden wij dat een gezellig bal den avond besloot en dat tijdens een pauze een verloting plaats had, waarvan pl.m. een 800 loten waren verkocht. In plaats van dr. Scheeren, die zich el ders heeft gevestigd, zal de praktijk worden overgenomen door dr. H. Bosch te Amster dam. De heer J. Spruit, seinhuiswachter te Hoorn heeft den dienst met pensioen verla ten. Door den stationschef werd hij namens het personeel hartelijk toegesproken, waarbij hem een blijvend aandenken werd overhan digd. Voetbal. De vorst van de vorige week, gevolgd door het vieze regentje van j.1. Zaterdag, waren oorzaak dat nog vele terreinen werden afge keurd en alleen het Noorden en de diverse „zand-veldjes" hadden de depressie weten te doorstaan. Zeer jammer kon in het nabije Oosten de belangrijke ontmoeting Nieuwe Niedorp I M.F.C. I geen doorgang vinden, zoodat hier de beslissing nog weer even is uitgesteld. Toch trad er nog een kampioen op den voorgrond en wel het Castricumsche C.S.V., dat j.1. Zondag het kampioenschap van de tweede klasse D wist te behalen en het vol gende seizoen eens zal probeeren, hoe zij het er in de hoogste afdeeling van den N.H.V.B. zal kunnen afbrengen. De weg naar het eerste klasserschap is in middels voor de Castricummers een ware lij densweg geweest. Reeds voor een tweetal ja ren was C.S.V. sterk favoriet, doch het opko mende Alkmaarsche Boys I bleek haar te machtig en bijna in de allerlaatste competi tieperiode was het lot van C.S.V. bezegeld en promoveerde de Boys. Het vorige seizoen bracht eenzelfde resultaat, echter met dit ver schil, dat toen Schoorl I aan de beurt was. En thans, door een magere 1O-zege op het bezoekende Alkmaarsche Boys III, kwam de reeds lang begeerde zege. We willen C.S. V., dat over volharding en wilskracht be schikt, onze felicitatie niet onthouden. Opdat het haar in de hoogste afdeeling goed moge gaan! stelde Bergen I weer teleur en liet zich in eigen huis door het bezoekende Z.V.V. III maar liefst met 26 slaan. Komaan Berge- naren, wanneer noteeren we weer eens een zege Deze uitslag bracht zeer weinig veran dering in de ranglijst. bracht zoowaar een volledig programma. De kampioenen hadden bezoek van Wieringer- waard I en lieten zich zoowaar met 13 slaan. Bij de Wieringerwaarders die zich er op beroepen kunnen B. K. C. de eerste ne derlaag te hebben toegebracht speelde K. Schenk een eminente backpartij en vormde een ondoordringbare muur. Wieringerwaard heeft thans stevig de tweede plaats te pak ken. Petten I wist met het bezoekende H.R.C. III wel raad en klopte de Racers met 6—2, ter wijl J.V.C. I van de onderste plaats vrij bleef Hrwvt* Wol Hz-,»- TTT 1 J door Helder III in eigen huis slaan. De stand is thans: B. K. C. I 13 W. Waard I 12 Petten I 12 Succes II 12 M.L.D. I 10 H.R.C. III 12 J.V.C. I 13 Helder III 12 met 2—5 te 10 7 6 6 5 4 2 1 2 1 42—15 22 2 3 31—24 16 3 3 46-32 15 1 5 36—23 13 2 3 31—20 12 1 7 23—31 9 2 9 1950 6 1 10 26—59 3 2 1 2 1 2 0 O 1 3 5 4 7 8 44—26 25—26 54—27 23—30 28—40 460 t. J. iweeae Klasse L) bracht het reeds eerder gememoreerde kam pioenschap van C. S. C. I, dat de Castricum- 5infcSd1^8' op De stand is thans: D. T. S. g zorgde Egmondsche Boys I thans niet voor v!LnilUWe ve^rassinS- en 'klopte het bezoe kende Bergen II op afdoende wijze met 70. sant P Va" deZC rangliist word't hier interes- Koedijk I 14 11 2 1 56-16 24 Egm. Boys I 13 11 1 l 78-19 23 noteeren we nog de 41-overwinning van Egmondsche Boys II op het bezoekende Koe dijk III, zoodat deze Egmonders stevig den zien nemen' ZOOals onderstaande stand laat Egm. Boys II 9 Alkmaar IV 10 Alkm. Boys IV 10 Koedijk III C. S. V III A. S. V. II Akersloot II A. S. V. III Bergen III 12 8 10 10 1 2 8 6 6 5 2 3 1 1 0 0 1 1 1 3 1 1 C 0 1 3 3 6 3 6 8 0 2 43—12 45—27 35-32 40—40 23-35 27—24 17—47 3— 0 1—16 De Alkmaarsche politie had gisteren bezoek van haar collega's uit den Haag, die in de huidige competitie enkele groo te overwinningen hadden behaald. Ook Alkmaar ondervond de kracht van de Hagenaars, die inderdaad een goed elf tal in het veld brachten, dat er een volg baar systeem op na hield en dat een zeer verdiende 6—3 overwinning behaalde. Zooals zoo dikwijls gebeurt, begon de zwakkere goed. Met veel enthousiasme werd de Alkmaarsche aanval ingezet en zoo kon het gebeuren, dat Alkmaar tot twee keer de leiding nam, doch deze ook twee keer moest afstaan, zoodat de rust met 2—2 kwam. Nadien bleek duidelijk, da*. Alkmaar te veel van haar krachten gevergd had, zoodat de Hagenaars niet al te veel moeite hadden, om te winnen. Alkmaar speelde in een nieuwe opstel ling en deze voldeed werkelijk niet slecht. Ook het spel zelf is er sinds eeni- ge weken op vooruit gegaan; dat bleek gedurende de eerste helft. Wanneer er nu nog wat intensiever getraind wordt en vooral het uithoudingsvermogen grooter wordt, zullen successen zeker niet uitblijven. Kegelen. Op buitengewoon gezellige wijze is gisteren in de Harmonie de feestelijke prijsuitreiking van 't Nationaal con cours gevierd. 't Was bijna half tien toen de heer Joh. Diepen, voorzitter van den Alkm. Kegelbond, de talrijke aanwezigen, w.o. vele dames en heeren uit Amsterdam, Haarlem, den Helder en Schagen, een woord van welkom toeriep, speciaal len heer Gorter, voorzitter v. d. Bandoeng- schen kegelbond. Dank bracht spr. aan allen die prijzen hadden aangeboden, memoreerde nog eens de geschonken medaille door het koninklijk huis bij welke mededeeling allen spontaan 't Wilhelmus aanhieven. Den bondssecretaris, den heer G. Oos- tinga, werd een zilveren sigarettenkoker met inscriptie aangeboden, terwijl mevr. Oostinga een bloemenmand in ontvangst h d te nemen. Inderdaad 't dagelijksch bestuur en speciaal de secretaris hebben in die 12 dagen bergen werk verzet. Ook de technische commissie, zoome de de pers, werden niet vergeten. Last not least werd de jubileerende vereeni- ging een oorkonde aangeboden waarop nagenoeg afgevaardigden van alle clubs hunne handteekeningen hadden ge plaatst. Na de prijsuitreiking bleef men nog gezellige uren bijeen. Automobilisme. De ontwikkelingsgang van den auto mobiel wijst in een zeer bepaalde rich ting. Wij kunnen groote, zware automo bielen, waarvan het grootste gedeelte der onderdeelen nog uit de hand be werkt is, nog zoo mooi vinnen: hun prijs is ten slotte zóó hoog, dat men hoe lan ger hoe minder menschen vindt, die zich de weelde van een dergelijk rijtuig kunnen en willen veroorloven. Het is tevens van zelf sprekend, dat bij de toenemende populariseering van den automobiel er steeds gezocht is en noj altijd gezocht wordt naar een zoo groot mogelijk kwantum gemak voor de passagiers, bij een zoo zuinig mogelijk gebruik op den weg en vanzelf naar een zoo laag mogelijk gehouden aanschaffingskosten. Alle omstandigheden hebben den automobiel dien kant uitgedrongen. Niet het minst de wensch van ieder een, om ook zelf een dergelijk gemak kei ijk gerij te bezitten, waarmede in zoo korten tijd zooveel kan worden afge daan. Het is niet tegen te spreken, dat een der groote baanbrekers in dezen Henry Ford is geweest, die door zijn systeem van werken in staat was een betrekkelijk kleinen wagen tegen zulk een lagen prijs te leveren, dat met één slag eigenlijk den auto is gekomen bin nen het bereik van een veel grootere categorie personen dan tot op dat mo ment het geval was. Thans is deze baanbreker als zooda nig alweer vergeten, omdat er eigenlijk op het moment geen fabrieken haast meer zijn, die niet desnoods naast grootere en duurdere types een klei nen, althans goedkoopen wagen aan de markt brengen. Goedkoop. En toch goed. Men ziet het aan de Amerikaansche merken. Vraag naar prijzen en men staat verstomd. Maar men ziet het even eens aan de Europeanen, die zich met zeer veel elasticiteit aan de nieuwe iS. zenpohtiek hebben aangepast en hun producten zoo laag hebben geprijsd dat het haast onmogelijk lijkt. De steeds verder doorgevoerde ant^- matiseering van het bedrijf maakt jjeds fabri«kr„ „fe hun k^»klh«s bijna geheel uit één stnv k autogeen laschwerk e d - TT' dn°r heeft het mogelijk gemaakT 1 aU?'S het oogenblik staat 'e op H« IT%n?ans' m«en< men. vertier gaan Wanfdft6611 al"'®" heeft nu eenmaaf df ♦g^dk°°I>e auto tuurl ijk zal ielw deut(>ekomst. En na- 6 3 naai middelen zoeken om zijn product telkens nog weer eeq tonele fractie goedkooper te maken, zijn debiet uit te breiden. Dat is onafwijsbaar: dat gaat ni<* met sprongen, maar langzaam pejJ? matig verder. De groote moeilijkheid daarbij is natuurlijk om den verwenden mensch voor zijn mindere moneten minstens hetzelfde aan lijn en comfort tt bieden. Een bezwaar schijnt dat even wel niet te zijn. De goedkoope wagen: de auto van de toekomst. Het is niet moeilijk om daaraan te gelooven ,voor wie een bezoek brengt .,n de tentoonstelling van 9—18 Febr in het R. A. I. gebouw aan de Fer 'iannd Bolstraat. Want daar staan die goed koope wagens in derge ijke hoeveel heden en van zoo veel soort, dat het zelfs moeilijk zal zijn om zijn zinnen op een of ander speciaal merk te zetten (Niet officieel) 5de klasse, 15de HJst Trekking van Woensdag 7 Februari 1934 Hooge Prijzen f 5000.— 16023 f 1500.— 20821 f 1000.— 6885 13753 f 400.— 6728 11904 11938 13366 16248 f 200.— 7519 8104 9286 11419 16766 18684 20040 10481 f 100.— 422 6584 9513 18810 18881 19125 20712 Prijzen van 70. 30 50 214 252 288 357 m 910 962 1004 1053 1065 1102 1191 1196 1284 19»J 3BH 1273 1307 1311 1316 1673 1771 1969 2044 2087 2456 2578 2680 2715 2908 3051 3174 3203 3390 3406 3535 3591 260t 3610 3733 3775 3901 3995 4200 4234 4258 4354 4410 4431 4447 4533 4544 4546 Vrij 4772 4866 4869 5041 5068 5102 5147 5471 5485 5548 5600 5639 5758 5765 5816 5887 5939 5980 6107 6144 6158 6244 6626 669» 6741 6773 6778 6788 6847 6930 6948 7158 7421 7577 7592 7605 7888 7999 8002 8040 8107 8121 8297 8387 8490 8580 8613 8681 8751 8896 9001 9004 9074 9151 9248 9441 9584 9910 9998 10063 10067 10075 10137 10294 10300 10314 10386 10494 10508 10623 10674 10920 10928 10929 11050 11128 11140 11151 11169 11205 11253 11365 11383 11410 11531 11587 11709 11791 11821 11922 12405 12613 12716 12745 12943 13485 13492 13507 13535 13550 13562 13694 13733 13750 13815 13871 13888 14139 14345 14401 14425 14528 14622 14704 14735 14995 15057 15086 15158 15299 15450 15459 15541 15730 15828 15917 16018 16041 16105 16156 16351 16394 16575 16583 16642 16652 16801 16840 17014 17061 17135 17152 17196 17296 17393 17428 17475 17573 17766 17783 17812 17849 17850 17882 17993 18011 18024 18042 18077 18154 18188 18243 18254 18385 18438 18458 18646 18784 18798 18828 18870 .8880 18968 19028 19276 19336 19396 19430 19603 19682 19741 19775 19904 19988 20038 20108 20241 20275 20593 20691 20813 20820 20886 20988 Nieten 58 95 103 145 188 205 281 391 332 339 368 415 481 539 555 558 583 604 818 845 874 883 897 928 950 975 979 1014 1016 1034 1055 1061 1089 1187 1225 1240 1246 1247 1294 1308 1309 1381 1414 1417 1458 1479 1497 1501 1515 1531 1534 1545 1549 1569 1577 1600 1632 1634 1644 1762 1768 1840 1858 1858 1893 1895 1965 1975 1990 2061 2086 2089 2091 2106 2116 2149 2171 2216 2224 2234 2371 2379 2389 2392 2404 2438 2450 2462 2493 2520 2561 2631 2640 2665 2684 2693 2714 2716 2719 2722 2744 2793 2810 2838 2872 2941 2964 3022 3046 3072 3109 3118 3167 3185 3212 3269 3296 3300 3304 3309 3365 3417 3435 3453 3459 3467 3538 3648 3668 3679 3783 3793 3810 3841 3864 3868 3911 3956 3968 4089 4100 4124 4130 4180 4231 4241 4328 4420 4432 4457 4472 4491 4624 4626 4680 4689 4710 4732 4748 4778 4856 4911 4932 4985 5042 5092 5138 5157 5189 5198 5296 5312 5321 5439 5460 5491 5501 5503 5589 5645 5660 5695 5697 5711 5717 5763 5768 5820 5823 5854 5913 5957 5958 6005 6061 6100 6124 6135 6174 6181 6218 6225 6239 6293 6357 6390 6423 6442 6454 6473 6526 6578 6589 6603 6683 6688 6721 6729 6789 6798 6825 6840 6849 6880 6909 6931 6941 6966 6991 6994 7049 7063 7064 7106 7116 7130 7132 7200 7216 7241 7263 7293 7295 7380 7433 7460 7486 7554 7589 7601 7631 7660 7699 7710 7801 7813 7872 7887 7949 8022 8080 8123 8174 8183 8186 8224 8274 8283 8288 8291 8296 8310 8350 8445 8446 8461 8497 8528 8546 8570 8637 8677 8773 8834 8844 8865 8867 8931 8949 8982 9059 9068 9116 9126 9232 9289 9333 9393 9474 9495 9505 9527 9535 9538 9577 9583 9597 9607 9679 9716 9733 9744 9752 9773 9811 9837 9861 9884 9924 9934 9955 9986 10016 10069 10117 10129 10170 1017» 10194 10227 10251 10252 10264 10351 10355 10367 10358 10367 10474 10513 10521 10557 10575 10596 10617 10683 10707 10708 10724 10734 10784 1078» 10806 10808 10889 10936 10978 11000 11001 11008 11027 11040 11059 11065 11098 11121 11157 11164 11168 11179 IR®0 11185 11188 11227 11243 11270 11303 11305 U348 11370 11378 11423 11436 11457 11459 11533 11534 11553 11576 11632 11641 11651 11658 11676 11685 11690 11703 11762 11766 11795 11808 11810 11816 11834 11864 11912 11979 11983 12032 12060 12065 12077 12188 12190 12246 12254 12288 12306 12334 12451 12465 12476 12491 12501 12542 12558 12591 12618 12623 12636 12841 12654 12717 12767 12780 12790 12799 12892 12922 12924 12942 12953 12975 13040 13063 13128 13149 13176 13197 13212 18213 13224 13227 13244 13246 13266 13274 13276 13301 13318 13331 13348 13353 13427 13431 13442 13445 13466 13470 13503 13511 13517 13621 13633 13634 13649 13656 13676 13719 13761 13762 13854 1387» 13885 13895 13920 14024 14031 14055 14185 14193 14197 14200 14234 14271 14275 14277 14301 14353 14379 14426 14457 14461 14481 14490 14510 1453» 14566 14576 14585 14623 14670 14683 14706 14789 14844 14851 14876 14890 14893 14903 14908 15027 15039 15069 15092 15150 15180 15191 15218 15255 15268 15274 15335 15542 15571 15580 15594 15642 15647 15682 15707 15710 15743 15780 15781 15845 15850 15857 15863 15897 15930 15990 16044 16048 16066 16083 16127 16128 16140 16191 16205 16213 16215 16216 J6236 16254 16255 16261 16285 16318 16354 16366 16400 1646- 16490 16491 16503 16522 16529 16538 16545 16593 16681 18707 16734 16743 16787 16808 1680J 16825 16835 16869 16889 16917 16919 16977 17003 17018 17074 17181 17193 17259 17307 17311 17331 17415 17435 17448 17493 17533 17550 17570 17578 17633 17644 17645 17659 17659 17673 17698 17710 J7725 17741 17774 17822 17869 17871 17892 17909 17916 17921 18009 18189 18212 18242 18304 18336 18348 18367 18369 18383 18410 18416 18447 18513 18546 18598 18601 18613 18700 18763 18765 18773 18788 18809 18847 18889 18988 19078 19088 19119 19133 19137 19153 19156 19180 19161 19184 19210 19224 19259 19269 19272 19303 19427 19465 19476 19543 19576 19585 19694 19703 19725 19729 19819 .9933 .,9958 19993 20070 20074 20083 20172 20175 20212 20218 20224 20253 20264 20276 20279 20318 20376 20385 20401 20429 20432 20482 20530 20588 20598 20610 20629 20650 20657 20667 20719 20738 20745 20757 20911 20980 20982 20997 Verbeteringen 5e kl. 14e lijst: 1131 m. z. 1132; 3210 m. z. 3213; 7. 7352 2403 f70 ont breekt.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10