F COMMANDANT EIKENBOOM VOOR HET HOOG-MILITAIR GERECHTHOF. Wat hem ten laste wordt gelegd. amsterdamsche aardappel prijzen. amsterdamsche veemarkt. dragend onderwijs. Vele medeburgers in de stad zullen ons nog wel willen helpen, als zij weten, dat ons belangrijk maatschappelijk werk gevaar loopt. Bij de behandeling van de begrooting werden door enkele leden plannen tot kasversterking aan de hand gedaan. Het bestuur zal door nog meerdere in spanning trachten alsnog gelden bijeen te krijgen voor de verpleging van vier patientjes. Verschillende leden zegden hun volle medewerking toe. Nadat bij de rondvraag nog eenige punten betreffen de de dagschool, de avondschool en de nazorg-arbeidsinrichting ter sprake waren gebracht, sloot de voorzitter deze mooie vergadering, die bijna geheel ge wijd was aan het lichamelijk en geeste lijk welzijn van hen, die daaraan het meeste behoefte hebben. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.16 licht op! S&inuettiand NOODLOTTIG ARBEIDSONGEVAL Een landbouwer door een boom ge troffen en gedood. Dinsdagmiddag was de landbouwer H. Hendrik op het Schild te Rumpen (L.) met een zijner dochters bezig met het doorzagen van een boom. De boom lag in schuinen stand op het midden van een circa 8 tot 9 M. hooge helling naast den weg. H. bevond zich onderaan de berm. Toen de boom was doorgezaagd, ging een gedeelte aan het rollen. H. kon niet bijtijds terzijde springen. De boom trof hem in den nek. De ongelukkige was op slag dood. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. FELLE BRAND TE GEMERT. Gisteravond omstreeks half negen ontstond een felle brand in het winkelhuis van den heer A. Maas te Gemert. In een half uur tijds was het geheele pand uitgebrand. Ook een daar aangebouwd complex van twee arbei derswoningen vatte vlam. Een der woningen brandde geheel uit, terwijl de andere woning groote waterschade opliep. De oorzaak is on bekend; verzekering dekt de schade. TWEE SCHEPEN VAST IN HET ZUIDERZEE-IJS. Vannacht om drie uur zijn op 1000 meter N.N.-O. van de Noordpunt van Schokland twee stoomschepen in het ijsveld vastge raakt. Het zijn ae „Meppel II" van de stoom- dienst Rietfeld te Amsterdam, welke met stuk goed op weg was naar de hoofdstad, en een schip van de N.V. gebr. van der Boons' stoomreederij te Rotterdam op weg van Rot terdam naar Meppel. Het ijs is niet buiten gewoon zwaar, zoodat er geen gevaar be staat. Een later bericht meldt, dat beide booten de reis vervolgd hebben. DE WERKVERSCHAFFING TE EMMEN. Communist stelt vragen. Het Tweede Kamerlid C. J. Schalker heeft aan den voorzitter der Kamer ver zocht de volgende schriftelijke vragen tc mogen richten tot den minister van sociale zaken. 1. Is het den minister bekend, dat in de gemeente Emmen alle ongeorgani- s ierde arbeiders bij de rijkswerkver schaffing zijn uitgesloten en naar de rijkssteunregeling zijn ondergebracht? 2. Kan de minister meedeelen, welke overweging tot dezen maatregel aan leiding heeft gegeven? 3. Is de minister bereid, dezen maat regel, die de betrokken arbeiders geheel afhankelijk maakt van de buitengewoon lage steunuitkeeringen, die in deze streek betaald worden en door hen als een onrecht wordt gevoeld, weer on middellijk te doen intrekken? HET ONTPLOFTE SCHIP. Wrakstukken gevonden Omtrent de scheepsontploffing bij Nor- derney wordt nader gemeld, dat het schip aan boord, waarvan het ongeluk plaats vonc., het Duitsche tankmotorschip „Sturmvogel" was op weg van Amsterdam naar Stettin. De ter assistentie op de plaats van het ongeluk gearriveerde Hollandsche treiler vond slechts eenige wrakstukken. De schipper en de vier overige opvarenden moeten als ver loren worden beschouwd. CRISIS-ZUIVEL-CENTRALE. Do Crisis-Zuivel-Centrale maakt be kend, dat voor de periode van 11 tot en met 17 Februari 1934, de prijs voor het taxe-gedeelte van consumptiemelk, ge kocht op regeeringscontract, voor de ver schillende soorten melk, is vastgesteld op 67«, 6K en 67» cent per Liter en dat het bedrag der afdracht op andere in consumptie gebrachte melk is vastge steld op 2 cent per Liter. De vastgestelde prüs geldt „af boer derij". 'fxoouicicial 'ïïieuws HEILOO. De V. V. V. gaf Maandagavond haar tweeden filmavond in café Admiraal. Door ongesteldheid van den heer C. ten Bruggen- cate werd de film vertoond door den heer Blokker te Alkmaar. Na een openingswoord door den voor zitter, de heer J. Th. van Diepen, werd het mooie program vertoond. Een reis door de Alpen, de uitbarsting der Krakatau en meer interessante gezichten in binnen- en buiten land en uit Insulinde. Het was een goed ge slaagde avond, hoewel het bezoek minder root was dan in het café van den heer van emeren. In de bestuursvergadering van het ^Badhuis Witte Kruis" is besloten een aan- Vlug geholpen is DUBBEL geholpen Help U zelf vlug! Als U zich niet heelemaal goed, wat onbehaaglijk voelt, neem dan met een wat Aspirinl Zorg, dat U de echte Aspirin krijgt met Bayer-kruis en met den oranje-band om de verpak king I O.IS. „i 4 .gOóJKjrv P anjebano 20 tabl .70 «ts, eo' on>W«ïJk «s '/;«r, 2 C Lu tal kostelooze baden beschikbaar te stellen voor on- of minvermogenden. Zij, die hier van gebruik willen maken, kunnen zich op geven bij het bestuur. TEXEL. De architect L Igesz te de Koog heeft Dinsdag voor rekening van den heer H. Wuis aanbesteed het bouwen van een pension aan den minister Ruijsweg bij de Koog. Laagste inschrijvers waren: Voor timmerwerk: W. Bruin, de Waal 3215; metselwerk Th. Witte, Waal 4066; schilderwerk Vonk en Boon 491; lood"ie- terswerk P. Oele f 1080; electra P. Daalder 33, totaal voor f 8951. De raming was 9235. De gunning is nog aangehouden. SINT PANCRAS. De vereeniging „Ziekenhuisverpleging" hield haar jaarvergadering op Maandag 5 Bebruari bij den heer Bouwstra, onder lei ding van den heer Schuur. In zijn openingsrede zeide voorzitter dat 1933 het duurste jaar is geweest wat de vereeniging tot heden heeft mogen boeken. Veel is van de leden gevergd, doordat zoovele malen gebruik moest worden ge maakt van het ziekenhuis. Steeds is de omslag geheven, doch als b.v. een contributieregeling was ingevoerd dan zou de vereeniging dit jaar niet toe kun nen. Trots de vele omslagen kan toch de plaatselijke vereeniging concurreeren met andere maatschappijen op ziekenhuisgebied, de contributie is ondanks het dure jaar nog steeds niet op het peil van welke maatschap pij ook. Door de vergadering is besloten om toe te treden tot den Provincialen Bond en ver volgens tot de Landelijke, waartoe het be stuur is overgegaan. Uit het jaarverslag van den secretaris- penningmeester vermeldden wij, dat aan de gemeente Sint Pancras, Koedijk en Oudorp tot waarin de vereeniging haar leden telt om subsidie is verzocht. Door Koedijk is 50 gulden toegestaan. Oudrop en Sint Pancras zou een overeenkomst mee worden getrof fen. De ontvangsten bedroegen 2695 26. De uitgaven 2615.10, saldo 80.16 Het le dental bedraagt 702 uit 219 gezinnen, in 1932 bedroeg dit 752 uit 233 gezinnen. 34 leden zijn voor rekening der vereeniging ver pleegd over 628 ligdagen. De omslag bedroeg 4.18 voor vrije le den en 3.30 voor leden van het dokters fonds. Nog nimmer heeft de rekening zoo hoog geweest. Er werd één algemeene vergadering ge houden. De heer J. v. d. Woude adviseerde tot goedkeuring der rekening. Tot rekening naziener over 1934 worden verkozen C. Ivangh en J. Bijpost. De heer C. Tromp was van meening dat het tractement van secretaris-penningmees ter te hoog is. 150 is zooeven genoemd, b.v. Oudkarspel betaald thans 50 met 1183 leden. Door verschillende sprekers werd hierover gedebatteerd, doch algemeen is men van oordeel dat de omslag veel werk geeft. Op Oudkarspel is contributiestelsel, zoodat het salaris zoo blijft als het is. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende heer A. Schuur werd herko zen. In de vacature-J. Spaans werd gekozen de heer F. de Goede. Vor de Provinciale Federatievergadering werden gekozen de heeren Schuur en Booij (bestuur) evenzoo voor de landelijke verga dering. De heer A. Stammes stelde voor om als punt op de Provinciale en Landsvergade ring te plaatsen, het aanvragen om vermin dering van ligkosten b.v. van 3 op 2.50 te brengen. Na nog eenige huishoudelijke besprekin gen sloot de voorzitter de vergadering. OTERLEEK. 'Maandagavond werden in café van Ham lichtbeelden vertoond, waarvoor, blijkens het talrijke bezoek, veel animo bestond. Het was een leuke avond. EGMONDBINNEN. Bond van Veehouders. Maandagavond werd in café van der Molen te Rinnegom een vergadering gehou den van melkveehouders, hiertoe uitgenoo- digd door de pastoors van Rinnegom en den Hoef. Doel van deze vergadering was een afdeeling voor de Melkveehouders van den L.T.B. op te richten. De heer Sjerps zette, als spreker op dezen avond, het doel der vereeniging uiteen. Katholiek georganiseerd zijn, was noodig ui deze woelige tijden. Aan het eind van spreker's betoog werd gelegenheid gegeven om vragen te steller, waarvan een zeer matig gebruik werd ge maakt. Dan werd tot stemming overgegaan. 34 van de 36 aanwezigen verklaarden zich voor de oprichting, zoodat pastoor Looyaard de afdeeling voor opgericht verklaarde en voor stelde het bestuur te kiezen. De heer S. N. Zuurbier werd dan met al gemeene stemmen tot voorzitter benoemd. Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren J. Pepping en L van Dam voor Egmono aan den Hoef en Wimmenum, voor Rinnne gom de heer Th. W. Straathof en voor Eg- mond-Binnen de heer P. J. Bommer. De nieuw gekozen voorzitter dankte voor de benoeming en riep de medewerking van de leden in. Het bestuur benoemde nog tot penning meester den heer L. van Dam. De functie van secretaris bleef nog onvervuld. OUDKARSPEL. "Bij do gister gehouden stemming voor een lid van bestuur van den polder Derg en Kerkmeer, periodiek aftredend den heer C. Borst, is deze weder her kozen, WIERINGERWAARD. 'De athletiekcommissie van den K N. V B. heeft het verzoek van Olympia om alhier op 1 Juli a.s. een nationale atle tiekwedstrijd te houden goedgekeurd. Maandagavond hield de heer J. L. H. Loef van Amsterdam voor de afd. Wièringer- waard van de Holl. Mij. van Landbouw een lezing over: „Verbetering aan den zelfbin- der". Vooraf heette de heer Daan Kaan als voorzitter in 't bijzonder den heer Loef wel kom en zeide, dat, gezien de flinke opkomst, het van 't bestuur goed gezien is om den heer Loef uit te noodigen. Deze begon met te zeggen dat het een on uitgesproken wensch is dat meerdere voor lichting kan leiden tot beider voordeel, nl. van den gebruiker van den zelfbonder en den fabrikant. Bij het gebruik heeft men groote contasten. Sommigen voelen voor de machine anderen hebben er minder plezier in. De ma chine heeft evengoed onderhoud noodig als het vee op de stal. Besproken werd in 't bijzonder de door firma Bekkering in den handel gebrachte zelf binder met de daarin aangebrachte verbete ringen, den haifverdeeler, den halfheffer en schoovenafscheider. Als indirecte voordeelen van het gebruik met den zelfbinder met de verbeteringen noemde spreker: lo. Besparing op korrel en kwaliteit, vooral bij snel rijpen van het koren. Wat an ders door 8 of 9 man moet gedaan worden, kan met den zelfbinder met één man en een jongen gedaan worden. 2o. Het naharken van achtergebleven hal men is niet noodig. 3o. Machinaal gebonden schooven zijn gelijkmatiger en daardoor handelbaarder. Om over de directe- nl. de geldelijke voor deelen te kunnen oordeeten, werd aan ieder een een gedrukt formulier uitgereikt, waarop een rentabiliteitsberekening van een zelf binder op een kleibedrijf graan gelegerd en graan zwaar gelegerd. Daaruit bleek dat zelfs op een klein be drijf het maaien met een zelfbinder reeds voordeeliger was dan met de hand. Boven dien zouden zij, die een klein bedrijf hebben, gezamenlijk een zelfbinder kunnen exploitee- ren. Ter illustratie werd een film vertoond van den zelfbinder met alle aangebrachte verbe teringen. Door verschillende leden werden vragen gesteld, inlichtingen'gevraagd en ook was men het in enkele gevallen niet met spreker eens. Als toegift werd nog een bemesting en een groeifilm vertoond, wat een uitste kende propaganda was voor kalksalpeter. De voorzitter dankte den heer Loef voor zijn interessante lezing en de aanwezigen voor hun opkomst. Ten slotte ried de voorzitter iedereen ten sterkste aan om Vrijdagavond de radio op de V. P. R. O. af te stemmen. De heer Louwes zal alsdan spreken over De Boeren in onze volksgemeenschap. ytheepstiiditujen STOOMVAARTLIJNEN. Stoomv. Mij. Nederland. Christiaan Huygens, thuisreis, 6 Febr. te Genua. Saleier, 6 Febr. v. A'dam n. Hamburg. Tanimbar, uitreis, 5 Febr. v. Bombay (Verb.) Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ajax, 5 Febr. v. Rostock n. A'dam. Calypso, 5 Febr. v. Livorno n. Napels. Crynssen, 5 Febr. v. Plymouth n. Havre (thuisreis). Juno, 5 Febr. v. Genua n. Palermo. Merope, 4 Febr. v. Kopenhagen te Gdynia. Orpheus, 5 Febr. v. A'dam te Kopenhagen. Rhea, 5 Febr. v. Melilla n. Carthagena. Vesta, 5 Febr. v. Cadiz n. Ceuta. Kon. Holl. Lloyd. Waterland, thuisreis, 5 Febr. v. Bahia. Zeelandia, uitreis, 5 Febr. 's nachts 12 uur v. Oporto. HollandAmerika-Lijn. Bilderdijk, 5 Febr. v. Baltimore te Rott. Delftdijk, Vanc. n. Londen-Rott., 5 Febr. v. Southampton. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver, 4 Febr. te Los Angeles. Lochgoil, 2 Febr. v. Rotterdam te Seattle. Narenta, Pacifickust n. Rott., 1 Febr. v. San Francisco. Silvcr-Java Pacific Lijn. Mrnoeran 5 Febr. v. Calcutta te Los Angeles. Java—New York-Lijn. Tapanoeli, Java n. New York, 5 Febr. v. Marseille Rotterdamsche Lloyd. Garoet (thuisr.) 6 Febr. te Liverpool. Kota Agoeng (thuisr.) 6 Febr. v. P Said Soekaboemi (thuisr.) 6 Febr. v P Said. RotterdamZuid- Amerika-Lijn. Aleyone (thuisr.) 5 Febr. v Babia. Alwaki (uitr.) 5 Febr. te Montevideo. Stoomvaart Mij. Oceaan. Eurymedon, Java/Amst-, 5 Febr. v. Port Said. Melampus 4 Febr v. Cuxhaven n Bremen (ptdi wttyH weldaad Menesthues, Yokohama n. Rotterdam; 7 Febr. te Londen verwacht. Emzetco Lijn. Jonge Johanna 4 Febr. v. Castellon te te Hamburg. HollandAfrika-Lijn. Heemskerk (uitr.) 5 Febr. te Kaapstad. Randfontein (uitr.) 8 Febr. te Durban verwacht. HollandBr.-Indië Lijn. Hoogkerk (thuisr.) pass. 5 Febr. Gibralt. faatste Aecichtat (Ongecorrigeerd.) STEUNTREKKEND RAADSLID. Beroep ongegrond verklaard. De heer W. H. D., lid van den raad der gemeente Didam, was bij besluit van dien raad geschorst in zijn functie uit hoofde van het feit, dat hij steun genoot uit de gemeente kas, hetgeen de raad op grond van artikel 26 der gemeentewet niet vereenigbaar achtte met ae uitoefening van de functie van raads lid. Gedeputeerde Staten van Gelderland heb ben dit raadsbesluit opgeheven uit overwe ging, dat hier geen sprake is van het „deel nemen aan pacht van gemeentegoederen of inkomsten'', waarvan art. 26 spreekt. Bij K.B. is thans het door den raad van Didam tegen voormeld besluit van Ged. Sta ten ingesteld beroep ongegrond verklaard. EERSTE KAMER. Burgerlijke concentratie. De heer Mendels noemt deze regeering er een van de burgerlijke concentratie. In het algemeen bevindt spr.'s fractie zich tegen over dit kabinet in een strijdpositie Een boer kan desnoods zijn steun per auto komen ha ten. Van Jan Boezeroen wordt het uiterste gevergd. Jt&cht&ïaken VERDACHTE STAAT TERECHT OP DEN BEGRAFENISDAG VAN ZIJN VROUW De zitting daarom geschorst. In de nacht van 28 op 29 November jl. is ingebroken in een juwelrerswinkel aan de Weteringschans te Amsterdam. Een flinke voorraad sieraden werd buitgemaakt ter waarde van ongeveer 3000. Twee mannen werden in verband hiermede gearresteerd, een 33-jarige chauffeur en een 30-jarige monteur. De officier van justitie eischte tegen den chauffeur een gevangenisstraf van 3 jaar en tegen den monteur 1 jaar en vier maanden. Tragisch geval. De verdediger mr. Eskens, optredende voor den chauffeur drong, evenals den verdediger van den monteur, op vrijspraak aan. De om standigheden, waaronder de chauffeur terecht staat, aldus pleiter, zijn bijzonder tragisch. Verdachtes vrouw is drie dagen geleden over leden en wordt vandaag begraven. Het O-M. heeft hem echter geen verlof gegeven daarbij aanwezig te zijn. Op verzoek van mr. Eskens besloot de rechtbank na raadkamer de voorloopige hechtenis van den chauffeur te schorsen tot na de begrafenis van diens vrouw. Vonins 21 Februari. DIENSTWEIGERING. 10 nutanden gevangenisstraf. De krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft gisteren J. B. uit Weststellingwerf, soldaat bij het 6e reg. art. te Leiden, wegens dienst weigering veroordeeld tot 10 maanden ge vangenisstraf met ontslag uit den dienst. HET STRAPERLO-PROCES. Zware boete vat 2000. De subst.-officier van justitie mr. Blok heeft voor de Haagsche rechtbank tegen ieder der verdachten, Jules Perel en Richard Strauss, exploitanten der „Straperlo", we gens het in 't publiek gelegenheid geven tot hazardspel en het daaruit voordeel trekken, geëischt een boete van 2000 subs. honderd dagen hechtenis met bevel tot verbeurdver klaring en onbruikbaar maken der stukken van overtuiging. STUDENTEN TE UTRECHT VRIJGESPROKEN. Schudden aan de ladder niet bewezen. De rechtbank te Utrecht heeft gistermor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen drie studenten, die in den groentijd onvoorzichtig met een ladder zouden hebben gemanipuleerd, ten gevolge waarvan een student en een groen, die zich op deze ladder bevonden, met ernstige wonden moesten worden opgenomen. De rechtbank heeft alle verdachten vrijge sproken, daar niet is bewezen hetgeen aan verdachten ten laste was gelegd. De rechtbank overwoog o.m., dat schudden en stooten aan de ladder niet is gebleken, ter wijl zij evenmin als een strafbaar feit wilde aangemerkt zien, dat de voet zich op 3 meter afstand van het bewuste huis bevond. DE ZAAK-ONNES. B. en M. G. gedagvaard. Thans zijn ook B. en M. G., in verband met de zaak-Onnes, gedagvaard en wel tegen 20 dezer. B. is 44 jaar oud en rijwielhandelaar van beroep. Hij wordt verdedigd door mr. F. A. Kokosky. M. G. is koopman, 42 jaar oud en zal verdedigd worden door mr. Th. Eskens Beide verdachten zijn reeds veroordeeld voor andere feiten en verblijven in het Huis van Bewaring en in de strafgevangenis. Aan hen is ten laste gelegd, dat zij teza men en in vereeniging medeplichtig zijn ge weest aan oplichting. De dagvaarding komt in zooverre overeen met de andere dagvaar dingen, dat ook hier alle gebeurtenissen, die zich op en om kasteel Nijenrode hebben afge speeld en die ten slotte leidden tot de uitbeta ling van de verzekeringspremies, worden ge steld. Doch aan M. G. is bovendien ten laste ge legd, dat hij in het tijdvak van omstreeks April 1932 tot omstreeks het begin v&n Dec. 1932, te Amsterdam, opzettelijk ongeveer veertig kostbare miniaturen, welke aan Onnes van Neijenrode, althans aan een ander dan aan verdachte toebehoorden en welke minia turen hij in of omstreeks April 1932 van M. en G., althans van een van hen had ontvan gen, onder gehoudenheid om deze af te dra gen of te doen dragen aan de verzekering maatschappij, althans aan den door die maatschappij tot opsporing dier goederen aangewezen expert L. v. D. en welke miniatu ren hij, verdachte, alzoo uit dien hoofde en in elk geval of anders dan door diefstal onder zich had, wederrechtelijk zich had toege ëigend. Ook M. G. is dus bovendien verduis tering ten laste gelegd. Waarschijnlijk zal in Maart de zaak tegen den „detective" J. worden behandeld, zoodat de afwikkeling van deze omvangrijke zaak ten minste een maand zal duren. Onze JColotiiën Naar wij vernemen, zal de kapitein ter zee P- E-, commandant van de „Zeven Provin ciën", wiens zaak op Donderdag 22 Fe bruari voor het hoog-militair gerechtshof zal dienen, terecht staan ter zake, dat hij als be velvoerend militair immers als commandant van H. M. pantserschip de „Zeven Provin ciën" en als zoodanig verantwoordelijk voor de veiligheid van dat schip, in het tijdvak van 2 Januari 193 3tot 5 Februari 1933 varende van Soerabaja naar Oleh-leh verzuimd heeft doeltreffende maatregelen te nemen ter /oor- koming van eenigen overval van het schip door opstandelingen tengevolge van welke grove nalatigheid, roekeloosheid en grove onnadenkendheid het schip in den avond van vier Februari 1933 ten reede van Oleh-leh op Sumatra door opstandelingen, alzoo door den vijand is overvallen en vermeesterd. De zit ting zal aanvangen des morgens te 10 uur. fuMicaties DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van J. SCHER- MERHORN, alhier, om een verlof B, verlof voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruix ter plaatse van verkoop in het perceel VOORMEER 23. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verteenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 7 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester R. VEENDORP, lo.-secretaris. JSucqexüjke. Stand GETROUWD: Henderikus Willem Koopmeiners en Fran- cina Cornelia Maria Sul. Klaas Bindin- ga en Johanna Schut. GEBOREN: Maria Elisabeth d. v. Engel Bijpost en Agatha Korver. Wilhelmina Agnes d. v. Cornelis van 't Hof en Franziska Burges. Petrus Johannes z. v. Arnoldus van der Velden en Anna de Bree. OVERLEDEN: Jan Paauwels 65 jaar. Gerardus Mat- theus Bierman 54 jaar. Geertje Kooij- man wed. Jan Zwakman 51 jaar. Maria Ruijter gehuwd met Nicolaas de Wit 45 jaar. Willem Jacobus Diderich Maas 65 jaar. Jlackt&ecLchten AMSTERDAM, 7 Febr. 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. AMSTERDAM, 7 Febr. 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 252 Vette kalveren, le kw. 66—70 cent, 2e s. 5464 ct., 3e kw. 4652 cent per K-G. levend gewicht; 31 Nuchtere kalveren 6—11432 Varkens, vleeschvar- kens 90110 K.G. 4344 cent, zware var kens 4243 cent, vette 4243 cent per K G. slachtgewicht. Er waren 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. Overzicht: Vette kalveren matige aanvoer, handel vlug en hooge prijzen. De Crisisrund- veecentrale nam ook kalveren uit de Markt. Varkens kleine aanvoer, kalme handel, aan vankelijk prijshoudend en afloop iets lager. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Febr. '34 84000 K.G. Roode kool 1-/4.50; 105000 K.G. Gele kool 1 2.90; 33000 K.G. Deensche witte kool 1.10—4; 22000 K G uien: gele uien 1.20—1.80, gele drielin gen 1 1.30, gele nep 1.40—1.60; 23000 K.G. Peen 2.90—3.10, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 6 Febr. 1934. 15000 K.G. uien: uien 1.60—1.80, drie lingen 0.901.20, grove 1.80—1.90, gele nep 2.40; 182000 K.G. Roode kool 1.20—4.30, doorschot 1.20—3.70; 95600 K.G. Gele kool 1.40—2.80, door schot 1.30—2.30; 111000 K.G. Deensche witte kool 3.204.10, doorschot 2.80 3.60, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 6 Febr. 1934 Roode kool le s. Ï.IO--/ 4, 2e s. 1.10—3.20; Gele kool les1.70--/ 2.70, 2e s. 1.60— 2; Deensche witte l.ool le s. 3.20—3.90, 2e s. 2.403.30; Drielingen 0.80— 1.20, uien 1.50—2, grove uien 1.70— 2. Aanvoer: 57200 K.G. Roode kool; 18600 K G. Gele kool; 13200 K.G. Deensche witte kool; 9650 K.G. Uien.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5