ERT |jnr 50 35 20 Stavisky's collega's vertellen. DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Qememlecadm Zij kunnen het weten NU goedkooper! v. T., M. S. G T., C. M., J. B, allen te Uit geest ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. Buitenland Origineele interviews. Rochette. Oustric. Mevrouw Hanau. UIT HET DERDE RIJK. Het niet-Joodsche hoofdstuk. HET LOT VAN DIMITROF C.S. Nog steeds gevangen! OPLEIDING TOT LEIDER. Nationaal-socialistische jongens school. ALS DE WIJN IS IN DEN MAN Rang voor zijn dierbare weder helft. MOTORSCHIP IN DE LUCHT GEVLOGEN. Equipage van vier man omge komen. WAAR NOG GOUDEN DOLLARS IN CIRCULATIE ZIJN. Ga naar Monte Carlo. DE TREINEN IN ITALIË. Electrisch verwarmde rails. PAUS PIUS XI. 12 jaren Paus. DE SNEEUWRAMP IN BOVEN ITALIË. HONGARIJE ERKENT SOVJET RUSLAND. CONFLICT MET KRANTEN- VERKOOPERS. AARDVERSCHUIVING. Op de Akropolis. MUITENDE TROEPEN. Moordpartij op groote schaal STUDENTENBETOOOINO OP CUBA. Tegen afschaffing doodstraf. NOORDSCHARWOUDE. val bekend was. Ook werd nog gehoord ze kere heer Geldermans als getuige a décharge. De officier ontzenuwde de aesculpeerende opgaven van dén verdachte die hij aanvecht baar achtte, doch de moeilijkheid ontstond in de omstandigheid, dat dr. Cohen had ver klaard over iets zachts ter plaatse te zijn heengereden en daardoor de mogelijkheid was geschapen, dat dr. Cohen was gereden over het lichaam yan den overredene, waar door niet meer was te bewijzen de schuld van den verdachte aan den dood van v. Kes- sel en de officier dus verplicht was, vrij spraak te requireeren. Mr. van Gelder had nu bij deze berg, die slechts een muis baarde, met zijn verdedi ging een lichte taak en zich slechts aan te sluiten bij het requisitoir van den officier. Sluiting der behandeling. Uitspraak in alle zaken a.s. week. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 2 Febr. 1934. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de motor- en rijwielwet: C. S. te Heemskerk, G. K. te Castricum, G. P. te Sybekarspel, G. v. d. B. te Bakkum, W. v. d. V. te Zijpe, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. P. S. te Oudkarspel, M. R. te Zijpe, D. O. te Alkmaar, J. D. te Beemster, A. Z. te Heerhugowaard, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. S. te Wieringerwaard, W. H. te Oudorp, G. S. te Alkmaar, E. J. te Oudorp, C. Z. te Heiloo J. B. te Alkmaar, P. K. te Heerhugowaard, J. C. D. te Alkmaar, J. Z. te Nieuwe Niedorp, S. K. te Heerhugowaard, S. P. te Oudkarspel, M. de B. te Oudkarspel, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. C. v. d. O. te Nieuwe Niedorp, M. v. d. N. te Broek op Langendijk, J. B. te Heerhugowaard, J. B. te Purmerend, E. p. O. te Castricum, J. B. te Broek op Langendijk, A. D. te Broek op Langendijk, M. E. v. d. D. te Akersloot, J. K. te Oude Niedorp, M. T. te Schoorl, J. W. v. H. te Alkmaar, M. v. E. te Heemskerk, D. M. te Alkmaar, F. M. te Harenkarspel, F. F. P. te Groot-Schermer, C B. te Nieuwe Niedorp, J. B. te Amsterdam, H. K. te Amsterdam, N. A. K. te Heerhugowaard, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis. W. C. v. d. B. te Alkmaar, K. D. te St. Maarten, G. D. H. te Bussum, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. B. te Purmerend, H. S. te Alkmaar, M. L. te Rijns burg, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. C. C. te Oudkarspel, 2 boete of 1 week tuchtschool, A. B. te Hensbroek, 8 en 10 boete of 8 en 10 dagen hechtenis. A. L. te Aartswoud, J. L. te Egmond-Binnen, J. M. te Bergen, ieder teruggave aan de ouders zon der toepassing van straf. F. G. te Amsterdam, 10 boete of 10 dagen hechtenis. H. A. V. te Zijpe, 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverordeningen: C. v. d. L. te Groningen, D. H. te Amster dam, J. de W. te Amsterdam, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. B. te Alkmaar, A. D. te Alkmaar, W. B. te Akersloot, D. H. te Am sterdam, B. W. te Alkmaar, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. H. G. C. te Alkmaar, 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. H. B. te Heiloo 3 boete of 3 dagen hechtenis. L. T. Overtreding van art. 427 van het Wetboek van strafrecht: A. B. te de Rijp teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf. Overtredingen van art. 424 van het Wet boek van Strafrecht (baldadigheid) A. V. te Broek op Langendijk, W. D. te Broek op Langendijk, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. J. S. en L. P., beiden wonen de te Alkmaar, sub 1 2 boete of 2 weken tuchtschool, sub 2/10 boete of 2 weken tuchtschool. Overtredingen van de wet op de openbare vervoermiddelen: N. R. te Heiloo 2 boete of 2 dagen hech tenis. Overtredingen van art. 453 van het wet boek van strafrecht (dronkenschap): W. v. E. te Amsterdam, N. B. te Uitgeest, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtredingen van de jachtwet L. B. Lzn. en E. S. Azn. te Egmond aan Zee, sub 1 10 boete of 10 dagen hechtenis, sub 2/15 boete of 15 dagen hechtenis D. D. te Egmond aan Zee 10 boete of 10 dagen hechtenis. K. Z. Jzn. te Egmond aan Zee j 8 boete of 8 dagen hechtenis. M. Z. Ezn. te Eg mond aan Zee 12 boete of 12 dagen hechte nis. JEUGDIGE INBREKER VOOR DE RECHTBANK. ,Jiij moest toch ook leven?'. Voor de rechtbank is behandeld de zaak tegen den 21-jarigen L. F. B., die terecht stond wegens een serie diefstallen. Verdachte, die als loopjongen in dienst was in een wasscherij, had bemerkt dat hij bij afwezig heid van de bewoners gemakkelijk in een huis van Van I. aan den Lage Kanaaldijk kon komen, door een ruitje in de straatdeur te openen, waarna hij gemakkelijk bij het slot aan den binnenkant kon komen. Zoo was hij in het laatste half jaar meermalen op die manier in de woning gekomen en had telkens eenig geld weggenomen. In totaal waren op deze manier ontvreemd ruim f 500 en een gouden dameshorloge, dat hij voor 2 aan een opkooper had verkocht. Verdachte, door den president op het ver keerde van zijn handelingen gewezen, gaf ten antwoord dat hij toch ook moest leven en gebruik had gemaakt van de geboden ge legenheid. De officier van Justitie, mr. Fabius, eischte tegen verdachte een gevangenisstraf van zes maanden. Het bekende Fransche blad „Candide" heeft, ongetwijfeld om de herinnering der be volking op te frisschen, een zijner redacteu ren naar lieden gestuur, die in vroegere schandalen de hand hadden, en thans weer rustig opereeren Deze menschen hebben, deskundig als zij zijn, Stavisky om zijn on handigheid veroordeeld. Een redactrice van het blad, Odette Pannetier, vertelt, dat de hoofdredacteur nu eens iets heel bijzonders over Stavisky wilde publiceeren. Men was al in het bezit van diens foto als tienjarig knaapje, kende zijn vrouw, zijn vriendinnen, de vrouw van zijn conciërge en zelfs lieden, die gezworen hadden hèm niet te kennen, hoewel ze twee maal per week met hem ont beten. Enfin, Odette heeft een geestigen inval en besluit drie bekende collega's van Stavisky, die allen reeds wegens oplichting veroordeeld werden, n.1. Rochette, Oustric en mevrouw Hanau, aan te klampen. En dan volgt een tot in de détails realistisch aandoend over zicht van haar bevindingen. Treffend blijkt, hoe de manipulators elkaar steken onder wa ter geven, en hoe ze en bloc Stavisky aanval len. Odette begeeft zich eerst naar Auteuil, waar Rochette woont, temidden van meubels en snuisterijen. Uit zijn inlichtingen halen we het volgende aan: „Het geval-Stavisky verschilt weinig van dat met twintig andere bankiers, die failliet zijn gegaan. Allen hebben hetzelfde kenmerk: het zijn spelers. Terwijl de waarachtige ban kier een bescheiden man is, die geen andere vreugden kent dan zijn huis en zijn werk, vindt men de valsche bankiers overal, waar de wereld zich vermaakt. Hun groote affaires gaan noodzakelijk mis, omdat slechts ernstig werk de basis van succes kan zijn". „Hoe komen toch" vraagt Odette tactvol, „Stavisky en de anderen aan hun politieke vrienden Rochette legt haar uit, dat die zich óf door geld, óf door vrouwen laten veroveren. En hij schildert haar tevens het voorval met zijn vriend Paul Dupont, dat in 1924 plaats had, en waarbij Stavisky wegens op lichting gearresteerd werd. In minder dan geen tijd was Stavisky weer vrij, en men dwong Dupont zijn klacht in te trekken Het viel de redactrice niet gemakkelijk tot Oustric door te dringen. Maar ze wist den conciërge zoo ver te krijgen, dat hij ging kijken of „Monsieur Albert" aanwezig was." Monsieur Albert blijkt zich alleen in zijn bureau te bevinden. „Als ze mij niet getorpedeerd hadden, was er niets gebeurd", zegt hij. „Mijn zaken wa ren goed. Ze waren schitterend. De „Snia Viscosa" wordt een van de grootste affaires, ooit gedaan. Stavisky is een oplichter. Zijn zaken zijn gebaseerd op niets, terwijl de mijneHij is een gek. Hoe Stavisky aan zijn politici is gekomen? zooals men er altijd aan komt. Onder het diner, op vergaderingen enz. Ze zijn trouwens minder schuldig dan waarvoor men ze houdt. Ik heb ze zoo veel mogelijk vrij gepleit, maar hun naivieteit gaat alle perken te buiten De bekende mevrouw woont in Boulogne. Zij heeft een huis met telefoons in alle hoe ken. Uiterlijk is zij een brave burgeres. Maar zij heeft een fluweelen glimlach en, momen teel, een gebroken been, het resultaat van een auto-ongeluk. „Wat ik van Stavisky denk? Wat hij doet, hebben duizenden gedaan, en zullen duizen den doen Of het nu credietinstellingen, inter nationale banken of de staten zelf zijn, die groote oplichterijen plegen, het procédé is hetzelfde. Alleen is de wet vaak op hun hand, en bij Stavisky is dat nu niet zoo. Het is niet gemakkelijk een bedrieger te zijn. Stavisky was een speler. Hij heeft eens 10 millioen francs gewonnen, terwijl tegelijkertijd mevr. Falk, Baron Empain en de fabrikant Baron 4, 3Y-t en 2% millioen verlorenBij een andere gelegenheid kreeg Stavisky ruzie met Zographos aangaande verlies en winst bij het spel. Enfin, den eersten keer, dat Stavisky weer in de speelzaal kwam, wilde men zijn papieren zien. Hij liet ze zienmet het gevolg, dat men voor hem boog als een knip mes. Wat mij in de Bayonne-zaak plezier doet", besluit Madame Hanau, „is dat de levensver zekeringmaatschappijen nu eens de dupe zijn geworden. Zij zijn zóó onbetrouwbaar, zóó weinig genegen om te betalen en zóó eeuwig aan het chicaneeren, dat het niet kwaad is ze eindelijk, en voor den eersten keer eens, de rol van slachtoffer te zien spelen". De schrijfster heeft het drietal geïnterview den ook vragen gesteld omtrent Stavisky's zelfmoord. Rochette zei: „Ik vind, dat er een zekere moed toe behoort, de hevigste van alle tuch tigingen op zichzelf toe te passen. Heeft hij wel gedaan In ieder geval is zijn dood voor velen een bevrijding Oustric merkte op: „Ik geloof, dat hij wel gedaan heeft. Maar aan den anderen kant: door dien zelfmoord komt men nooit alles te weten. En de beurs is ook weer zoo slecht keS w^'n'£ controle op twijfelachtige Mme Hanau barstte in lachen uit en riep: „Ik geloof, dat ze hem geholpen hebben. Dui zend tegen één. Die hem goed gekend hebben hebben mij verteld, dat hij niet een man !tek' dapper genoeg, om zoo iets te doen" Overigens laten wij deze int voor rekening van „Candide". De rijksminister van binnen landsche zaken, Dr. Frick, heeft tot de hoogste rijks- autoriteiten, de rijksstadhouders en de lands- regeeringen een schrijven gezonden, waarin hij constateert, dat de Duitsche Krier-wet- geving uit volks- en staatkundige overwegin gen noodzakelijk is. Aan de andere zijde heeft de rijksregeering zich zelf zekere grenzen ge steld. De Duitsche Arier-wetgeving zou in binnen- en buitenland juister worden beoor deeld, wanneer deze grenzen overal in acht zouden worden genomen. In het bizonder is het ongewenscht, ja zelfs bedenkelijk, wan neer de principes der z.g. Arier-paragraphen in de rijkswet tot herstel van het Beroeps ambtenarencorps, dat veelal als voorbeeld werd gesteld, zouden worden uitgebreid tot gebieden, waarvoor zij geenszins zijn be stemd. Dit geldt in het bizonder voor, zooals de nationaal socialistische regeering steeds weer heeft verklaard, voor het vrije bedrijf. Minister Frick verzoekt overtredingen op dit gebied met alle beslistheid tegemoet te treden en de autoriteiten er op te wijzen, dat zij hun maatregelen en beslissingen slechts mogen baseeren op de geldende wetten. De Pruisische minister van binnenland- sche zaken heeft de aan hem ondergeschikte autoriteiten aangeraden dit standpunt van den rijksminister nauwkeurig na te leven. Er zijn nog slechts Duitschers. Officieel wordt medegedeeld, dat dr. Frick op grond van art. V van de Wet op de recon structie van het Rijk een verordening heeft uitgevaardigd, waarin wordt bepaald, dat de onderdaanschap van Duitsche landen ver valt. Van nu af aan bestaat nog slechts Duitsche staatsburgerschap (Rijksonderdaan). De re geeringen der landen treffen iedere beslissing op dit gebied van nu af aan namens en in op dracht van het Rijk, waarbij evenwel het Duitsche staatsburgerschap slechts mag worden verleend met toestemming van den Rijksminister van Binnenlandsche Zaken. Morgen wordt de verordening van kracht. Gisteren hebben Dimitroffs moeder en zuster, en de verloofde van Taneff een onder houd gehad met een hoofdambtenaar der ge heime politie, die verklaarde dat de drie vrij- ge proken Bulgaren, nu zij uit Leipzig naar Berlijn waren overgebracht, daar in hechte nis werden gehouden, wat naar hij vermoedde nog wel „eenige tijd" zou duren. De verwanten der Bulgaarsche gevange nen mogen hen voortaan tweemaal per week op Dinsdag en Vrijdag, bezoeken. Omtrent hun vrijlating kon niets worden medege deeld. De drie Bulgaren zitten in de hoofdge vangenis van Berlijn gevangen; Torgler in de gevangenis van Plötzensee, in het N.W. van Berlijn. Per 1 April a.s. zal volgens een mededee- ling van den chef van den staf der S. A. te Feldafing bij het Starnberg-meer de eersre nationaal-socialistische jongensschool wor den geopend. Deze „National-Sozialistische Deutsche Oberschule Starnbergersee" zal beginnen met zes klassen voor jongens van 10 tot 16 jaar en elk jaar tot 1937 met een klas worden uitgebreid, zoodat de school opleidt tot het toelatingsexamenx voor de Universiteit. Er zijn nog geen nadere bijzonderheden meegedeeld, in hoeverre het leerplan van de ze school zal afwijken, van dat der gewone Duitsche middelbare scholen; men heeft slechts verklaard dat het de bedoeling is de leerlingen een speciale opleiding te geven om hen op te kweeken tot een nieuwe generatie van leiders. Dezer dagen verscheen bij de politie te Frankfort a. d. Main een beschonken man, die vertelde, dat hij een kennis in den Main had gestooten. Natuurlijk werd hij gearresteerd en stelde men een on derzoek in. Er werd gedregd op de aan gegeven plaats, maar niets gevonden. Na enkele dagen vond men echter het slachtoffer, springlevend. Het heele ver haal was niet waar en de man, die zich zelf had beschuldigd, werd eens streng onderhanden genomen. En nu bleek at hij uit angst voor zijn dierbare weder helft op het politiebureau was gekomen Hij verzon liever het verhaal van een ruzie en een man in den Main, dan dron ken onder de oogen van zijn b'^aar niet erg gemakkelijke vrouw te komen. Of hij nu erg vriendelijk zal worden ontvangen? Het Duitsche tankmotorschip „Sturm- vogel" (de vroegere „Marga"), dat zich op reis van Amsterdam naar Stettin oo- vond, en benzine aan boord had, ie gis tere nop zeven a acht mijl ten Westen van Norderney in de lucht gevlogen. Do bemanning is om het leven gekomen. De Nederlandsche zeilschepen „Gratia en „Luxor"', die zich in de nabijheid bevon den, voeren onmiddellijk naar d - plaats des onheils. Zij konden echter noch van he schip noch van de bemanning iets vaststellen. De „Sturmvogel" is op 2 Februari J.I. van Amsterdam vertrokken naar Ber lijn en meet ongeveer tweehonderd ton. De bemanning bestond vermoedelijk uit vier personen, n.1. kapitein, stuurman, matroos en motordrijver. Het eenige land, waar nog gouden munt vrij circuleert, isMonaco. Het casino te Monte Carlo, dat bij de Bank van Frankrijk e'en groot aantal gouden munten met de beeltenis van Prins Louis II heeft besteld, maar nog niet heeft ontvangen, is, naar wij in de „Times" lezen Zondag overgegaan tot uitbetaling in gouden dollars Daar de speelbank verlegen zat om gouden munt heeft zij alle gouden dol lars, welke zij in Frankrijk en Engeland kon krijgen, opgekocht. Zaterdag is per vliegtuig een groot bedrag uit Engeland aangevoerd, zoodat de bank thans over een „goudreserve" van fr. 10 millioen in gouden 20, 10 en 5 dollarstukken be schikt tot uitbetaling der winsten aan de speeltafel. Het goud is als ruilmiddel da: toch wel erg in verval, als het alleen nog maar door een speelbank voor uitbeta ling wordt gebruikt. Ten einde spoorwegongelukken te voor komen, welke dikwijls het gevolg zijn van het niet functionneeren van de wissels door sneeuw of ijs, hebben de Italiaansche staats spoorwegen een geniaal verwarmings systeem goedgekeurd, waarvan de proeven een zeer bevredigend resultaat hebben ge leverd. De uitvinding, van een Italiaansch ingenieur, bestaat in electrische verwarming van de wissels, waardoor sneeuw en ijs smelten en de rails op goede wijze blijft func tionneeren. Gisteren is herdacht, dat Paus Pius XI 12 jaren geleden als zoodanig werd gekozen. Den Paus hebben gisteren tal van geluks telegrammen bereikt. De plechtige herden king van de kroning zal op 12 Februari plaats vinden. Twee reddingscolonnes uit Camerino zijn te Bolognola aangekomen. De reddingsman schappen hebben zich dagenlang moeten heenworstelen door 3 M. sneeuw. Zij werden veelal door lawines bedreigd, waarvan een de electrische leiding welke de mannen juist waren gepasseerd over een lengte van 3 K.M. vernielde. Bevestigd wordt dat 19 personen, vrouwen en kinderen, om het leven zijn ge komen. Hun lijken zijn geborgen. Voorts heeft men vier gewonden in veiligheid kunnen stel len. De bewoners van het plaatsje Bolognola zijn uit vrees voor nieuwe iawines naar Fiastra gevlucht. De sneeuwval houdt aan. Ook in andere deelen van de Apenijnen ligt de sneeuw buitengewoon hoog. In Umbrie zijn de telefoonlijnen vernield. Aan de Oost kust heeft een groote lawine de spoorlijn naar Campo d!i Iove bedolven. Gemeld wordt dat ten Oosten van Florence de sneeuw 3 M en meer hoog ligt. Verder :n het Zuiden stormt het en regent het voortdurend. In de buurt van Potenza zijn 2 huizen ingestort. Twee personen werden gewond. De uitwisseling van de erkenningsdocn- n,enten tusschen Hongarije en Rusland heeft lieden plaats gehad in de Russische amba». sade, waar Rusland vertegenwoordigd werd door den Russischen ambassadeur te Rome, Fotemkin en Hongarije door Jungert Hongaarsch ambassadeur te Ankara, die' speciaal voor deze aangelegenheid naar Rome was gekomen. Tot aan de definitieve regeling van de diplomatieke vertegenwoor diging der beide landen zal Hongarije verie- genwWigd worden door Jungert. Te Sevüla in Spanje is een conflict ont staan door de uitvaardiging van een verbod aan krantenverkoopers om op straat te schreeuwen. Gil Robles heeft een redevoering voor de verontwaardigde krantenverkoopers gehoudenwaarop zij een groot aantal exem- plaren in brand staken. Het conflict is over geslagen op Madrid. In de buurt van Erechtheion is een stuk rotssteen, dat ongeveer 15 ton weegt, van den Akropolis geschoven. Aangezien men ver wacht dat nog meer rotsstukken zullen k». laten, zijn bizondere voorzorgsmaatregelen getroffen- Als oorzaak neemt men aan, dat het ge. steente door de aanhoudende regens der laatste dagen is losgeraakt. Volgens berichten uit Chineesche bron zijn 4000 soldaten(?) vermoord door do muitende troepen van generaal Soen Tien Jing, die nu de stad Pinglo, in het gebied van Ning-hsia hebben bezet. Ook wordt medegedeeld, dat door een ontploffing in een steenkoolmijn te Pinglo 700 mijnwerkers zijn gedood. Nader wordt geme'd, dat Soen Trin Jing onlangs vijandelijkheden opende tegen het gebied van Ninghsia, dat door tocht weigerde voor zijn troepen om naar de provincie Chinghai te gaan, waar Soen den post van commissaris voor de grondbelastingen moest bezet ten, welke post thans is opgeheven. Politie en militairen op Cuba hebben van de vuurwapenen gebruik gemaakt ter vereprei- ding van eenige honderden studenten die bij het presidentieele paleis betoogden tegen de clausule in de nieuwe constitutie, waardoor de doodstraf wordt afgeschaft. De studenten beantwoordden het vuur. Acht betoogere werden gewond. De raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond ten raadhuize. Ingekomen stukken. Het besluit tot het aangaan van kasgeld- leeningen werd goedgekeurd. Het gymnastieklokaal. Van den minister van onderwijs was goed keuring ingekomen op het raadsbesluit tot het bouwen van een gymnastieklokaal voor het onderwijs in lichamelijke oefening. In verband met dit schrijven deelde de voorzitter mede, dat de bouw inmiddels is ge gund aan den heer J. Henselmans alhier voor 9876. De begrooting was 10.500 De kosten van verlichting en verwarming groot 900 komen hier nog bij. De heer Kwadijk merkte op, dat men eerst een besluit had genomen, wat door den mi nister is afgewezen en daarna weer een an der besluit is aanvaard, in de hoop, dat dit niet zou worden goedgekeurd. Spr. weet wel, dat de gunning nu aan B. en w. was. maar zou toch wel graag hebben gehad, oat de raad er in gekend was. Spr. wilde eenige op merkingen maken aangaande het te werk stellen van arbeiders uit de gemeente. D® zoons van den aannemer, die anders niet in het bouwbedrijf zijn, werken hieraan mee. Daardoor zijn er andere bouwvakarbeiders, die aan den kant staan. De voorzitter merkte op, dat men werklie den uit de gemeente moest nemen; andere bepalingen had men niet kunnen maken. De werkgevers kan toch slecht zijn eigen perso neel ontslaan om werkloozen In dienst te nemen. 91- „Zorg in de eerste plaats voor behoorlijke bewakinv van10» toestel, waarde fieer!" „Laat dat maar aln mS over. Hier he, psst, Kakipoero en iiiFr vniaHor, heeleboel bevelen in de landstaal. „Ziezoo ca jullie nu maar mee kom toch mee! Wat zullen wé ften e drin ken? Ze kwamen bij een van de witte gebouwen en stecen ae trappen van de galerij op. stegen 92. Het eerste wat Piet daar zag was een geweldig groote aap, die al zijn tanden liet zien. „Koest Jocko, ga in je stoel zitten". De aap ging gehoorzaam als een mensch in een grooten leunstoel zitten! „Bij gebrek aan beter, moet ik wel een aap als huisgenoot hebben", zei de planter, maar locko tot loslaten te dwingen. „Jij niet zulke apekuren hè' echter toch nog aardiger te vinden en kwam van zijn stoel af, recht op Piet aan. Die vloog de kamer achter de galerij in. De aap hem na!

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8