20 o korting PALTHE. Agenda tBiimenland £aatste AeeicfUeti Jijdschciften £anden Jainhauw Stad en Omgeving Provinciaal Tlieuws 3(etk Sxhool Jiunst m Wetenschap Vfeec&edcht nog tot 24 Februari. LANGENDIJK. DE BRUGGEN OVER DE SCHUTSLUIZEN TE PURMEREND. EGMOND AAN DEN HOEF. SCHAGERBRUG. EGMOND AAN DEN HOEF. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. OUDORP. BERGEN. WIERINGERWAARD. HEEMSKERK. Weeroverzichf. Stedelijk Museum, ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tol 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, Gevaren der lucht (sens.), hoofdrol James Murray. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Verboden Huwelijk (dram.), hoofdrollen John Barrymore en Katharine Hepburn Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De man met de wassen beelden (emo tie). Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, alleen morgen en Maandag 7.30 uur, Leise flehen meipe Lie- der (rom.) Hoofdrol Martha Eggers. Toe gang alle leeftijden. Zaterdag 10 Februari. Harmonie, Carnaval-viering door T.O.P. Gulden Vlies, 8 uur, Feestavond Ver. „Stille Strand". GROOT CONFLICT IN KLEEDING- BEDRIJF. Heden afkondiging Ernstige moeilijkheden zijn tusschen de werknemers- en werkgeversorgani saties in het kleedingbedrijf gerezen. Zij zijn tot dusver niet tot een oplos sing gekomen. Het geschil heeft thans een zoodani- gen vorm aangenomen, dat de werkge vers nog heden tot uitsluiting zullen overgaan. Bij de uitbetaling van de loonen zal den arbeiders worden mede gedeeld, dat zij niet weer terug behoe ven te komen. Het conflict vloeit voort, zoo herinne ren wij, uit het afloopen van het collec tief contract op 15 Februari a.s. Dit contract was aangegaan tusschen den Bond van Kleedermakerspatroons in Nederland en de Vereeniging van Werkgevers in het Heerenkleedingbe- dr .f (maatconfectie-zaken) eenerzijds en den Ned. Bond van Arbeiders(sters) in de Kleedingindustrie en de R.K. en Chr. Werknemersbonden anderzijds. Van werkgeverszijde werd voor een eventueel nieuw contract een loonsver laging voorgesteld van pl.m. 12K pet. De besturen der arbeidersorganisaties ver zetten zich tegen een verlaging, ten minste tegen een zoodanige wijziging, dat de uurloonen op een veel lager peil zouden komen dan die van de andere vakarbeiders. Bij herhaalde onderhandelingen is men niet tot overeenstemming gekomen. Behalve de loonsverlaging wilde de Vereeniging van Werkgevers in het maatconfectiebedrijf nog een speciaal stukloon invoeren (voor een goedkoop, zgn. crisis-costuum). Dit stukloon zou lager moeten zijn dan het geldende en dan onder den naam van „Crisismaak loon" ingevoerd worden. De bonden stonden ook in het alge meen tegenover dit voorstel afwijzend. Donderdag heeft de rijksbemiddelaar, prof. mr. Aalberse, met de partijen confereerd. Men is evenwel niet tot een overeenstemming gekomen. Heden zal de uitsluiting een feit wor den, aldus deelde de secretaris van den Bond van Kleedermakerspatroons Nederland ons mede. De uitsluiting betreft verschillende maatkleedingzaken in het geheele land, d. w. z. de zaken, welke lid der Bond van Kleedermakerspatroons in Neder land zijn en dus niet de confectiemaat zaken, welke nog met de werknemers bonden in onderhandeling zijn. de man met zijn handkar die goederen halen en brengen. We wenschten het gouden bruidspaar een prettigen feestdag. Men deelt óns mee, dat gemeenten, ker kelijke instellingen en stichtingen nog e aanmerkelijk bedrag aan landhuur hebben vorderen, doch dat'over 't algemeen de Boe renleenbanken maar weinig rente zijn te goed gebleven, ja, dat bij sommige zelfs alle rente is betaald. De achterstallige huur is mede een reden, dat de pachten zoo laag zijn, om dat de concurrentie, die nu al bijzonder ge ring is tengevolge van de slechte uitkomsten in het tuinbouwbedrijf, daardoor nog gerin- ger wordt. Er zijn particulieren, die hun land in gebruik hebben gegeven voor niets. Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B. en de K.N-A.C. aan den betrok ken Arrondissementsingenieur van den Rijks- w- terstaat om te bevorderen, dat bij de brug gen over de Schutsluizen te Purmerend een verkeersregeling zal worden ingevoerd, waarbij wordt aangegeven welk verkeer voor rang heeft, ontvingen die vereeniging thans bericht, dat het verkeer bij deze bruggen zoo danig zal worden geregeld, dat (behalve des Dinsdags), aan het uit de stad komende ver keer voorrang zal worden verleend. *De fanfare „Eensgezindheid" besloot deel te nemen aan het in Juni te Sant poort te houden nationaal-concours. 'Burgemeester en wethouders hebben aan het bestuur van de plaatselijke ver eeniging tot behartiging van de alge- meene belangen in Zijpe toestemming verleend tot het houden van een ver loting. 'Donderdagavond gaf de tooneeTver- eeniging „St. Adelbertus" in café „de Drie Egmonden" voor een volle zaal haar tweede winteruitvoering. Twee stukken werden opgevoerd, het eerste een tooneelspel in 4 bedrijven: „Zijn Trots", welk stuk zeer verdienste lijk werd gespeeld, zeer goed waren de koopman Bazring en zijn zoon Karei, de student. Daarna gaven zij een kluchtspel in één bedrijf: „Die lieve rijke Rosa", welk stuk zeer goed vertolkt werd en ver mocht de lachlust op te wekken. Pastoor van der Burg dankte tot slot alle spelers, die zonder onderscheid, hun taak ernstig opnamen. Een extra woord van lof kwam den heer C. Valkering toe, die deze jonge vereeniging zoo flink onder zijn leiding had. Eenerzijds staat dit in verband met het jarig bestaan der afdeeling en anderzijds met de huldiging van den secretaris, die al dien tijd het afd. secretariaat heeftvervuW. (Ongecorrigeerd.) Hedenmorgen te 11.32 uur is de RUit vogel op Schiphol geland. Wij ontvingen een exemplaar van liet eerste nummer van het nieuwe bij ons uitgekomen tijdschrift „Maatschappelijk Hulpbetoon", officieel orgaan van de dezer dagen opgerichte vereeniging van directeuren van maatschappelijk hulp betoon, uitgegeven door de Erven J. J- Tijl te Zwolle. De gemeentelijke diensten van maat schappelijk hulpbetoon (burgerlijke armbesturen e. d.) hebben zich den laat- sten tijd wel heel sterk ontwikkeld. Het nieuwe orgaan wil de leiders van voor lichting dienen en medewerken aan een steeds betere functionneering van die diensten. finale gaf men met soms geweldige uitbar stingen. Hun pizzicati en Ravel maakt er een veelvuldig gebruik van zijn onovertref baar, en zoo staat ook met elk ander onder deel van hun technisch kunnen, maar boven aan staat toch de klank Enthousiast heeft men de kunstenaars na elk nummer hulde gebracht. Helaas waren er veel te weinig bezoekers die dit deden. Het schijnt niet meer mogelijk te zijn verschil lende oorzaken zullen daar wel toe bij dragen dat men voor zulk een avond al was het kwartet hier dan niet bekend er was toch genoeg publiciteit aan gegeven, hoe of men in verschillende landen over het spel dezer kunstenaar schreef, in Alkmaar een volle zaal krijgt. Bemoedigend voor het zeer actieve bestuur der kamermuziekvereeni- ging is dit zeker niet. Jammer, zeer jammer. A. K. „VAKLIEDEN" GEARRESTEERD. Naar wij vernemen heeft de politie een 35-jarige berucht inbreker gearres teerd, die gesnapt werd, toen hij met een van zijn helpers in de Paternostersteeg te Amsterdam uit een perceel te voor schijn kwam. Het is de politie bekend, dat hij steeds met een bepaald eveneens geroutineerde „vaklieden" werkt. Geza- melijk hebben zij in den laatsten tijd verschillende inbraken in genoemde sectie op hun geweten. HET STANDBEELD VOOR HERMAN HEIJERMANS. Krijgt een andere plaats, waar het misschien veiliger staat. In verband met de beschadigingen, in nachtelijke uren toegebracht aan het voor Herman Heijermans in het Vondelpark te Amsterdam opgerichte gedenkteeken, zijn B. en W. van de hoofdstad van oordeel, dat het monument naar een geschiktere plaats moet worden overgebracht. Zij meenen die gevon den te hebben in het Leidscheboschje. Intusschen is de kop van het gedenkteeken korteling opnieuw besmeurd. In afwachting van de door den raad te nemen beslissing hebben B. en W. het borstbeeld tijdelijk laten opbergen. De staat, waarin het verkeert, is van dien aard, dat een geheel nieuwe kop zal moeten worden gemaakt. De daaraan verbonden kosten, alsmede die van het verplaatsen van het gedenkteeken, worden te zamen geraamd op 1000. B. en W. stellen den raad voor tot de ver plaatsing over te gaan. Den 16en Febr. hoopt het echtpaar M. van Esseveld en M. van EsseveldSchaap zijn 50-jarig huwelijksfeest te vieren. De oude luidjes zijn beide nog kras en kunnen nog zelf in hun onderhoud voorzien. Van Es seveld is 77 jaar en zijn vrouw 74, een heele prestatie. De vrouw wascht voor verschillen de Alkmaarsche burgers en iedere week gaat Ter voorziening in de vacature vdn voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur, orit- staan wegens overlijden van den heer P. Bakker Czn. dragen B. en W. den raad ter benoeming voor: 1. J. Stroomer, Dorpsstraat en 2. S. Bakker Pzn., Voert. Voorts wegens periodieke aftreding van den heer C. Zwakman Dzn. als secretaris- pennigmeester van dit bestuur: 1. C. Zwak man Dzn.; 2. P. Blokker, Ruïnelaan. Ter benoeming van twee leden der com missie tot wering van schoolverzuim bevelen B. en W. den gemeenteraad ter benoeming aan: 1. R. Wiarda (aftr.), 2. J. Tuinman; i. J. A. Haakman (aftr.), 2. N. J. Punt. Wederom gaat een van het personeel van de Coöp. Zuivelfabriek „de Volharding" G.A. onze gemeente verlaten. De heer W. Bron is benoemd als contro leur van de varkenscentrale voor het dis trict Drechterland. Hij gaat zich vestigen te Hoogkarspel, alwaar door hem het bekende hotel-restaurant Het Medemblikker Tolhuis is gekocht. Naar we vernemen heeft zich alhier een damescomité gevormd, dat zich wil belasten met inzameling van kleeren en andere ge bruiksartikelen en verstrekking daarvan aan daarvoor in aanmerking komende door de crisis getroffenen. Een opwekking tot steun van dit zoo nuttige werk zal binnenkort aan de ingezetenen worden toegezonden. Vrijdagavond vergaderde de Begrafenis vereeniging onder leiding van den heer C. Haringhuizen. De heer Speets bracht verslag uit over de diverse gebeurtenissen in 1933. De vereeni ging telt 394 leden uit 151 gezinnen. Er werden uitgevoerd 11 begrafenissen waarvan 6 niet-leden en 5 van leden. Er zijn 11 leden vertrokken, terwijl 26 nieuwe leden werden bijgeschreven. Verder werd gewezen dat de begafenissen door het personeel steeds uitstekend werden uitgevoerd, waarvoor een woord van hulde op zijn plaats is. De ontvangsten waren met inbegrip van het saldo vorig jaar 2561.2014, uitgaven 953.93. batig saldo f 1607 2714, waarvan 1500.16 is geplaatst op de Boerenleenbank. Op voorstel van de commissie werd de reke ning vastgesteld onder dank aan den pen ningmeester voor zijn richtig beheer. De heer Jb. Kaan Kz. werd met algemeene stemmen herkozen als bestuurslid. DROOGONTSMETTING De Plantenziektenkundige dienst te Wage- ningen schrijft ons: De droogontsmetting moet geschieden in een hiervoor goed ingericht apparaat. Hoe wel de nieuwere middelen niet sterk stuiven, moeten toch steeds de noodige voorzorgs maatregelen genomen worden. Inademen van de ontsmettingsstof moet voorkomen wor den. Indien hiervoor gezorgd wordt, b v. door het gebruik maken van een masker of door een doek voor neus en mond te binden, levert het ontsmetten met droogontsmettingsmidde- len geen gevaar op. Haver kan ontsmet worden met Ceresan of Tutan, 4 gram per K.G., zaad. Voor zwakke partijen neme men 3 gram per K G. Abavit B. kan, naar een hoeveelheid van 5 gr. per H.L. voorloopig nog slechts proefsgewi/s worden aanbevolen. Tarwe kan ontsmet worden met Ceresan of Tutan 2 gr. per K.G. zaad. Abavit B. heeft bij de proefneming ter bestrijding van steen- brand zoodanige resultaten opgeleverd, dat dit middel voor proefnemingen op ruime schaal in aanmerking komt. Men gebruike dan 2 tot 3 gram per K.G. zaad. Tarwe die ter keuring wordt aangegeven behandele men zekerheidshalve met 3 gram per K.G. Ceresan of Tutan. Gerst behandele men met Ceresan, 3 gram per K.G. zaad. Nadere inlichtingen worden verschaft door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wage- ningen, de bij dien Dienst werkzame ambte naren, alsmede door de rijkslandbouwconsu- lenten. PREDIKBEURTEN. Zondag 10 Februari. ALKMAAR, Vrije Evang. gem., Linden- laan 117, vm. 10.15 en 6.30 uur, ds. Ruijs. 2 uur Zondagsschool. VEREENIGING VAN GESUBSIDIEERDE BIJZONDERE MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOLEN IN NEDERLAND. Wij ontvingen een prospectus waaruit blijkt, dat door de Vereeniging van Gesubsi dieerde Bijzondere Middelbare Technische Scholen in Nederland, in samenwerking met de 2 gemeente-scholen te 's-Hertogenbosch en Groningen, dus omvattende alle M.T.- scholen in Nederland, besloten is tot invoe ring van een uniform en gelijktijdig toela tingsexamen, voor alle M.T.-schoIen. Voor de eerste maal zal dit examen reeds dit jaar gehouden worden en wel op 17 Juli a.s. en volgende dagen. Aanmeldingen tot toelating moeten vóór den len Juli geschieden bij den directeur van de M.T.S., waarvoor men wenscht ingeschre ven te worden. Gladiolen. De handel in gladiolen-plantgoed is dit voorjaar zoo willig als in geen jaren het geval is geweest. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in de saneering, waardooi er veel minder tulpen zijn opgeplant als vorige jaren en er dientengevolge ook veel meer open land kwam te leggen. t Bloembollencultuur. Onze afdeeling komt 27 dezer in een fees telijke stemming ter jaarvergadering in 't café „Flora". KAMERMUZIEK. Calvetkwartcl, Dit kwartet werd in 1922 opgericht door Joseph Calvet, die in dit ensemble de eerste violist is en zich de medewerking verzekerde van Daniël Guilevitch (2e violist), Leon Pascal (altist) Paul Mas (cellist). Het kwartet was voor Alkmaar iets nieuws, en ook iets nieuws was de uitvoering der geko zen stukken bestaande uit kwartetten van Vincent d'Indy, van Roussel, en van Mau- rice Ravel, omdat men hier weinig Fran- sche striikkwartetmuziek hoort. Een bizonde- re avond, die in dit concertseizoen wel door geen andere, benaderd zal worden. d' Indy, stichter en vele jaren leider der „Schola Cantorum" te Parijs, droeg aan Calvet en de zijnen zijn compositie op, en al bij de eerste maten hoorde men reeds dat men iets zeldzaams te hooren zou krijgen, niet slechts wat de composities betrof maar ook in hooge mate de vertolking ervan. Men hoorde een viertal kunstenaars die volkomen in elkander opgaan; de homogeni teit is ten top gevoerd, en in den klank van elk instrument afzonderlijk ligt een charme die zelfs in het sterkste forte niet inboet. Dit werd in toepassing gebracht in d' Indry's opus, en breidde zich uit in de werken van Roussel en van Ravel. 't Eerste deel van R's op. 45, het Allegro, speelde men vurig, met felle accenten; het Adagio rijk aan voor dracht; het Allegro Vivo, zeer licht, en In de finale hoorde men bizondere klankeffec ten. Ravel's kwartet was een wonder van uit voering, (het „trés Len-t" blonk uit), de korte DE ONDERGELOOPEN POLDER OP TEXEL. Over het onderloopen van den Eierland- schen Huispolder vernemen we nog, dat deze polder, die in totaal een oppervlakte heeft van pl.m. 60 H.A., slechts voor een vierde ge deelte uit landerijen bestaat, die in cultuur zijn gebracht. De rest van den polder is duingrond. In den polder bevindt zich slechts één boerderij, het Eijerlandsche huis ge- heeten. Dit huis is in de plaats gekomen van een eenige jaren geleden afgebrand pand, dat veel grooter oppervlakte besloeg, en een historisch gebouw was. In dit huis woonde de z g. waard, die tevens opzichter was van- den toen nog niet ingedijkten polder Eijer- land. Hij had het recht daarvan de eieren te rapen, en dit was een privilege van beteeke- nis, daar de bewoners van het Eierlandsche huis gefortuneerde lieden waren. Hiervan ge tuigen nog verschillende groote fraaie graf- steenen in de Ned. herv. kerk te Den Burg, waarop vermeld staat dat daar bewoners van 't Eijerlandsche Huis begraven zijn. I>e boerderij, die thans in dezen polder staat is slechts van veel geringer afmeting. De ge heel e polder is eigendom van den heer Jochums, die niet op Texel woonachtig is. Huurder is de heer Quartel, die de plaats niet zelf bewoond, doch er een knecht op laat wonen. Door den heer Jochums is eenige jaren geleden rondom de boerderij en den vruchtbaren grond een dijkje gelegd. Deze dijk, die volgens deskundigen wel een paar jaar kan dienst doen, beschermt de bewoners tegen het water, dat door het doorbreken van den polderdijk naar binnen is gekomen. In den laatste is een gat gslagen van ongevee: 15 Meter lengte. Aan den Eierlandschen Huispolder grenst de polder Eijerland, die een oppervlakte be slaat van ruim 8000 H.A., meest vruchtbaar land. Ter bescherming van dezen polder is eenige jaren geleden een zware dijk gelegd, die dezen polder thans beschermt. Of bij voortdurend binnenstroomen van zeewater deze dijk op den duur zal stand houden, is nog niet na te gaan. Indien 't blijkt, dat de dijk te veel te verduren zal hebben, zullen wel andere maatregelen genomen dienen te worden. CONCERT LUBBEL MANNENKWARTET „APOLLO". Woensdag 14 Februari a.s. 's avonds 8 uur geeft het Dubbel Mannenkwartet „Apollo" onder leiding van den dirigent Jac. Jansen een concert in het gebouw De Unie. Dit kwartet verleende met stijgend succes hare medewerking op diverse avonden en als zoodanig mag de feestavond van de N. R. V., afdeeling Alkmaar, in het bijzonder worden genoemd. Ook voor de radio trad het kwartet reeds tweemaal op. Voor het concert is een speciaal programma samengesteld, met uitzondering van één werkje, worden de liederen voor het eerst te Alkmaar uitgevoerd. Tenslotte wijzen wij nog op de welwillende medewerking van de bekende sopraan-zange res mevr. X. Eriks Buijs, die na een lang buitenlandsch verblijf, wederom als soliste optreedt. Voorwaar den bezoekers wacht een avond van bijzonder kunstgenot. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. l' Hoogste barometerstand 774.6 mM. (e Lyon en Nancy. Laagste barometerstand 725.8 mM. te Nordöyan. Verwachting, geldig tot den avond van 11 Februari: Meest matige tijdelijk wellicht nog toene mende wind uit Westelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt of betrokken; weinig of geen neerslag; iets kouder. Het gebied van hoogen druk trok naar het Zuidoosten en ligt thans over de Alpen en de Noordelijke Balkanlanden. De depressie bewoog zich eveneens Oostwaarts en ligt voor de Noorsche kust met een uitlooper in het Oostelijk Oostzeegebied. In de randsta ten van Noord-Scandinavië en Finland is de barometer nog dalende. Op IJsland is hij langzaam stijgende. De hooge temperaturen welke gisteren in Schotland voorkwamen worden thans in hel Oostelijke Oostzeegebied gevonden. In het Noordwesten werd het kouder, in Engeland verdween het vorstgebied, in Frankrijk werd het van meer beteekenis, bij allerwege wind stilte en mist. In Zuid-Frankrijk komen tem peraturen voor van 7 tot 10 graden C. on der normaal, in Zweden van 8 graden C. bo ven normaal. In Noord Zweden en Finland werd de vorst minder streng en is de laagste tempe ratuur 25 gr. C. Over de Poolzee trekt langs de Oostkust van Groenland een krachtige wind met zeer lage temperaturen. Van IJsland tot over de Oostzee heerecht een krachtige westenwind. In de Alpen is de temperatuur boven 2500 M. hoogte bij onbewoklt weer. Santi 2 gr. C., Jungfrau joch 7 gr. In de middelge bergten vriest het nog enkele graden. Voor loopig is weinig verandering in den toe stand te verwachten, behoudens koudere nachten en later kans op enkele vlokjes sneeuw of natte sneeuw. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen andere voertuigen te 5.18 uur licht op. en 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. De heer en mevrouw Jb. Pels, Koning straat, alhier, herdenken heden den dag waarop zij voor 50 jaar in den echt werden verbonden. Tevens is het de dag waarop de heer Pels zich voor 50 jaar aan de Voormeer als paardenslager vestigde. Wie weet welke vooraanstaande plaats de heer Pels zich in het land onder zijn vakgenooten heeft ver overd en kennis heeft genomen van het waar- deerend artikel, dat de Vee- en Vleeschhandel aan dit dubbele jubileum wijdde, begrijpt dat velen zich hebben opgemaakt om van hun waardeering tegenover het werkzame echt paar blijk te geven. Daartoe bestaat des te meer reden, omdat de heer Pels ook nagenoeg een halve eeuw een werkzaam aandeel heeft gehad in het werk van de Burger Ilscluh waarvan hij vele jaren voorzitter is, w lke' ijsclub zooa,s men weet jaarlijks de minvcT mogenden in onze stad met goede naven S" ,Y!»r(<lit »«.k gewerd hem aren bij het 40-jarig jubileum van de Burge? IJsclub, bij monde van burgemeester Wende laar, de stadsmedaille met insrrinfio derscheiding die aan weWgTwe^'veXS' en waarmede de heer Pel« Tiet, verieena. steeds zeer vereerd gevoelt h terecht n0* Vereer end voor hem was ook de mededee ling in de Vee- en Vleeschhandel, dat de beste vakgenooten in het land hun opleiding aan den heer Pels te danken hebben. Met belang stelling lazen wij ook in het aangehaalde ar tikel, hoe de heer Pels een reeks van jaren op de Rotterdamsche markt een geziené per soonlijkheid was, die als man van de daad steeds zijn collega's tot goede daden wist te inspireeren. Treffend in dit Verband was zijn initiatief voor een te houden collecte op de markt voor een veehandelaar die zijn porte feuille was kwijt geraakt, waarin zijn han delskapitaaltje en die daardoor van zijn be staansmiddel beroofd werd. Het gelukte den heer Pels onmiddellijk voor den man 1000 bijeen te brengen, en hem daardoor weer fn gelegenheid te stellen zijn brood te verdienen. Eerbied past voor den noesten arbeid door den heer en mevr. Pels verricht, als men leest, dat zij in 1884 zich aan de Voormeer vestig den, bij bekkenslag lieten bekend maken, dat in de zaak paardenvleesch verkocht zou wor den en 's avonds de voldoening smaakten den geheel en voorraad, bestaande uit 'n halve hit, voor 9 te hebben verkocht. Moeilijk zijn de beginjaren voor dit menschenpaar geweest, doch door hard werken (de vrouw vroeg en bezorgde de klanten) slaagden zij er in hun bedrijf dusdanig op te werken, dat zij zich een tiental jaren later in de tegenwoordige zaak aan de Koningsstraat konden vestigen, destijds stellig de beste slagerij in de stad, waar in den loop der jaren duizenden paarden voor de consumptie zijn verwerkt. Het :s de trots en de glorie van den heer reis, dat hij uitsluitend paardenslager is gebleven en als zoodanig onder zijn vakgenooten als de bekwaamste wordt erkend. Dat menschen uit het slagersbedrijf een ge voelig hart kunnen hebben voor hun mede- menschen, daarvan is het leven van dit echtpaar, dat menige arme drommel tot zegen is geweest, een bewijs. r S0kc?0r di!eren heeft de heer Pels groote lietde. Steeds is hij voorstander geweest om nun terdoodbrenging in het abattoir zoo snel mogelijk te doen geschieden en als lid van dierenbescherming was hij steeds tegen elke dierenmishandeling gekant. Voor zijn personeel was hij steeds in den waren zins des woords een patroon Ook als er gewerkt moest worden was hij voor hen het lichtende voorbeeld. De Burger IJsclub is hem in den loop der jaren lief geworden en zoowel zijn mede-be stuursleden als de leden, kunnen zich de Burger IJsclub niet zonder den heer Pels denken. Hoewel thans tengevolge van het ver strekken van rundvleesch in blik, de paardenslagerijen niet zoo florisant zijn (voor deskundigen is paardenvleesch een krachtiger volksvoedsel) blijft de heer Pels, die niet stil kan zitten, het vak uitoefenen. De slagerij is heden met groen en bloemen versierd en groot was het aantal bloemstuk ken, cadeaux en gelukwenschen, dat van alle kanten was ingekomen. De heer Pels, als steeds in zijn witte sla- gersjas, was er met zijn echtgenoote, die als 70 jarige nog steeds in de zaak medehelpt, over-gelukkig mede. Veertien jaren heeft de heer Pels zijn be drijf aan de Voormeer uitgeoefend en 36 onafgebroken jaren doet hij dit reeds in de Koningsstraat. De krasse 72-jarige zal het ongetwijfeld in liefde voor zijn vak nog vele jaren blij ven doen. Heden was het druk in de zaak met cliënten en oud-cliënten, die het echtpaar kwamen ge-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2