GROOTE PRIJSVERLAGING het tweede waschbeertje. PIETER MIENIS DANKBETUIGING. Dankbetuiging. ZOEKT BETREKKING - successen in de Monte Carlo Rallye. Groote vraag naar 8-cylinder Fords. Opvoering der productie, verlaagde kost prijs, waarvan zooals altijd bij Ford, het publiek profiteert Ford V-8, de sterkste, betrouwbaarste, voor- deeligste, fraaiste en meest comfortabele acht cylinder. De krachtige motor, de sterke overbrenging en het Ford veersysteem voldoen proefonder vindelijk aan de hoogste eischen. De beruchte Balkan-wegen gaven hiervan in de jongste Monte Carlo Rallye het duide lijkste bewijs. Van heden af gelden de nevenstaande, zeer belangrijk verlaagde prijzen. Verlagingen van 275 tot 600 Gulden. N.V. NÈDFkL AND.SCHF fOBÜ AU ÜMOBIkL rABRIfcK - AMSIERDAM Official Ford Dealer Garage W. SCHMIDT, Heiligland 24-28, Alkmaar. T.O.P.'S BAL-MASQUE. FEESTAVOND VER. „STILLE STRAND". Ket HMarii bestaan op waar dige wijze gevierd. Hierna werd uit volle borst het S.S.-lied DE WELPEN BIJ DE BRANDWEER. Zaterdagmiddag werd door de jongste padvinders van de „Kinheimers", „Ka- ninefaten" en St. Dominicusgroep een bezoek gebracht aan de brandweer kazerne. In drie etappes werd door den brand meester J. H. W. Lütjeharms, uitleg ge geven van hetgeen aanwezig is in de kazerne, over de radio-alarmeering en over hetgeen gedaan moet worden in geval van brand. Met groote belangstelling werd een en ander gevolgd, waarbij in het bizon der het rookmasker en natuurlijk de sirene de aandacht hadden. Een bizondere attractie was voor elk der 3 groepen welpen dat het door den commandant, den heer F. H. Ringers, was toegestaan, een kort ritje met de brandweerauto te maken. Toen de brand meester dan ook aan het einde van de eerste excursie tot de jongens zei: „En willen we nu eens doen, of alles echt is en jullie brandweermannen zijn", en hij bevel gaf „op den wagen" ging er een luid hoera op en werden de welpen door den chauffeur J. Th. v. d. Idsert, die zich belangloos beschikbaar had ge steld naar het clubhuis „Kaninefatum" gebracht en vandaar de Ze en 3e groep gehaald en gebracht. De welpen hebben een leerzamen en prettiger, middag gehad. Met spanning en wellicht eenige on rust hebben de Alkmaarders uitgezien naar bericht omtrent het lot van het tweede wasbeertje, dat, zooals men zich herinneren zal, in gezelschap van zijn collega, 10 dagen geleden heeft weten te ontsnappen uit het berenhok in den Alk maarder Hout. Gistermiddag echter werd Beverwijk uit de rustige Zondagsrust opgeschrikt door een vreeselijk kabaal, veroorzaakt door eenige jongens, die het bewuste beertje in een boom in den tuin van den heer Alders aan den Westerhoutweg aldaar gesignaleerd hadden. Het beestje had dus het lange traject door bosschen en duinen van Alkmaar naar Beverwijk met goed succes vol bracht en meende een veilige rustplaats gevonden te hebben in bedoelden boom Het is echter de Beverwijker-bevol- king niet mogen gelukken, het dappere be.rtje levend te vangen en zij heeft niet beter weten te doen dan met wreede re volverschoten een einde aan dit dieren leven te maken. Ons beertje had zeker beter lot ver diend. RECEPTIE DEN HEER PELS. Zelden za} er in Alkmaar voor een receptie zulk een belangstelling bestaan hebben als gistermiddag het geval was voor de receptie van den heer en mevr. Pels in de dancing van de Harmonie ter gelegenheid van hun 50-jari- ge echtvereeniging, terwijl het tevens 50 jaar geleden was, dat de heer Pels zijn slagerij op de Voormeer opende. Toen de Heer en mevr. Pels, begeleid door hun dochter, om precies 2 uur onder het spe len van „Lohengrin", de dancing betraden, wachtte hen een schat van bloemstukken en een geestdriftige schare familieleden, vrien- demen kennissen het bruidspaar op. De aan wezigen zongen het zichtbaar ontroerde echt paar een welkomstlied toe. Nadat het geluk kige echtpaar was gezeten, nam de heer H. Koorn als eerste spreker van een lange rij sprekers het woord in zijn functie van vice- voorzitter der Burger IJsc'ub. Na in het kort nog de verdiensten van den jubilaris ge schetst te hebben, bood spr. het echtpaar een bloemstuk aan, voorstellende een schaats, vervaardigd door den heer Brouwer, een waar pronkstuk. De heer E. Hamburger richtte als jongste bestuurslid der B. IJ. C. het woord tot den jubilaris, terwijl na hem de heer J. Jonker (secretaris) eveneens namens de Burger IJs club een speech op rijm voordroeg. Namens den Ned. Bond van Paardensla gers huldigde de voorz. van dezen bond, de heer H. J. C, G. Gertsma, den jubilaris als een der stichters van den bond. De heer C. de Lange bood als vriend de heer en mevr. Pels een souvenir aan. De directeur van het abattoir te Alkmaar, de heer Voorthuizen, dankte den jubilaris y°°J de aangename medewerking, welke hij d ,,n l°°P der J'aren steeds van den heer m m°gen ondervinden. Namens de Rotterdamsche- en Alkmaar- sche paardenslagers spraken resp. de heeren 1. V Dijk en G. de Wit, terwijl de heer H. London, uit naam van de vele vrienden der Burger IJsclub het echtpaar o.m. een eetser vies en een paar mooie fauteui's aanbood. wrV m°nde van mevr. de Lange—TigUr Wybrandy bracht de doopsgezinde vereeni- ging „Hans de Ries" het echtpaar haar ge- iukwcnschen over. De heer S. Kramer voerde het woord na mens de afd. Alkmaar van den bond van Ne- derlandsehe veehandelaren en de heer Pels namens de paardenslagers in het algemeen. Als tolk van het jubileerende echtpaar be dankte de heer E. Hamburger de vele aan wezigen voor hun belangstelling en de spre kers voor hun hartelijke woorden. Hiermede wa9 het officieele gedeelte afgeloopen en ter wijl verschillende ververschingen werden aangeboden bracht men nog eenigen tijd ge zellig door. De receptie werd opgeluisterd door een strijkje onder leiding van Melchert Schuur man. Een bijzondere vermelding verdient de ver siering van de zaal, keurig verzorgd door den heer H. Brouwer Gz. Onder de tiental len schriftelijke gelukwenschen en telegram men bevond zich ook een telegram van mr. W. C. Wendelaar, oud-burgemeester van Alk maar, een attentie, die door den heer Pel6 op hoogen prijs gesteld werd. De afgeloopen dagen zullen voor goed in de dankbare herinnering blijven van het echt paar Pels, dat er van verzekerd kan zijn, dat niet velen de eer te beurt zal vallen, een der gelijk dubbel jubileum onder zulke buitenge wone gelukkige omstandigheden te kunnen vieren. Een prettige oude dag zij het krasse Heden overleed plotseling onze geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer in den ouderdom van bijna 61 jaar. Zijn diepbedroefde Echt- genoote en Zoon, Wed. J. MIENIS— BIERSTEKER. C. MIENIS. Heiloo, 9 Februari 1934. Heden overleed, na een kort stondige ongesteldheid, nog onverwacht, onze geliefde, zorgzame Vrouw, Zuster, Be huwdzuster en Tante, ANTJE DE BEURS, geb. SWAGER, in den ouderdom van ruim 60 jaar. Uit aller naam J. DE BEURS. Alkmaar, 11 Februari 1934. Kennemerstraatweg 48. Geen bezoek. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donderdag te Noord-Scharwoude, nam. drie uur. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. half twee. Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling bij ons Zilveren Huwelijksfeest ondervonden, betui gen wij langs dezen weg onzen welgemeenden dank. G. DIRKMAAT. M. DIRKMAAT—KOK. D. P. DIRKMAAT. Heer Hugowaard, Februari 1934. Aan N.V. Verzekering Mij. „NOORD HOLLAND" betuig ik mijn oprechten dank voor de coulante uitkeering van 8 weken ziekenhuisverploging, on danks mijn korte verzekeringstijd. R. HELDERMAN. P. C. Hooftstraat 37. De Curator brengt ter kennis, dat in het faillissement van II. W TUTENBERG, timmerman te Amsterdam, heden de eenige uitdeelingslijst is gede poneerd ter Griffie der Arr.'Recht- bank te Amsterdam en aldaar ge durende 10 dagen kosteloos ter inzage der crediteuren ligt. Mr. J. ENGELSMAN, Beethovenstraat 103, Amsterdam. NET MEISJE voor dag en nacht. Br. letter S 36 bureau van dit blad. FORD VERLAAGDE PRIJZEN FORD V-8 Phaeton de grand luxe j f 1700— Roadster de grand laxe i 1625— Coupé de grand luxe f 1750—' (4 ruiten) 1 1650— Coupé de luxe (6 ruiten) Coupé de grand luxe f 1750—' '6 ruiten) Victoria de grand luie - t 1790— TUDOR SEDAN DE LUXE. 1650.- Tudor Sedan de grand luxe i 1750— FORDOR SEDAN DE LUXE 1775.- Fordor Sedan de grand luxe f 1875— Cabriolet de grand luxe. i 1900 "met Dicky Seat) Chassis de grand luxe i 1250— Luxe bestelwagen I 1850— Met Dicky Seat 1 50.— extra BEZOEKT OP DE R. A. I. DE BEIDE FORD STANDS 1 |o« *:v-■t'-K. i \Mï: echtpaar vanaf deze plaats oprecht toege- wenscht. Een bal-masqué kan prettig zijn, kan ver rassend zijn, kan zelfs zoo zijn, dat er da genlang over nagepraat wordt. Maar dan moet zoo'n bal-masqué in alle opzichten sla gen; dan moeten er schitterende costumes zijn, dan moet er een jolige boel heerschen, dan moet de champagne schuimen, dan moet T.O.P., dat al zoo dikwijls een bal-masque georganiseerd heeft, dat al zoo vaak een gloeiend feest op touw zetie, een feest, waar over drie kwart Alkmaar nog eenige weken lang napraatte, T.O.P. wilde ook deze keer een bal-masqué organiseren. Het bestuur begreep natuurlijk, dat de slechte tijdsom- standigheden niet bevordelijk waren voor een uiterst gezellig feest met vele honderden menschen, maar het deed, wat het jnoesl doen: het toonde durf ook in deze slechte tijden: Het bal-masqué ging dus door, maar er waren helaas te weinig gecostumeerden, om er een „gloeiend feest'T van te maken. Wel was er een groot aantal bezoekers gemas kerd, maar op een dergelijk bal moeten ac costumes domineeren. Wat er dan alzoo was? Och, wij zagen pierettes, wij zagen een Spaansche, er was een Friesche boer, er waren bloemenmeisjes, er YV3S Kijk,'daar was een prachtig muzikanten familie, dat den gCheelen avond in haar roi bleef. De baby in de ouderwetsche kinder wagen huilde of speelde met de pop, mama zorgde voor het kind, papa speelde op harmonica. De costumes en de grimeerin0 was hier zeer geslaagd. Dan waren er belastingmenschen. Dat wil zeggen: een groepje jongelui was op een voudige wijze verkleed. Het stelletje had lange wijde witte hemden aangetrokken en daarop kon men lezen, voor welke artike eti belasting wordt en welke artikelen daai straks nog bij komen. Onder deze waren schoonmoeders, kippengaas, zangzaad, treur wilgen, enz. enz.! Dan was er een lappenkoning. Deze meneer had een pak aan, keurig gemaakt, doch samengesteld uit diverse stoffen. Het merkwaardige was, dat dit pak zoowaar nog verre van leelijk was! Verder zagen wij een echte Sinterklaas mei zijn zwarten knecht, wij maakten kennis met een Russisdi paar, wij ontdekten twee e9P?. ranto-sterren. Deze sterren kwamen werkelijk uitstekend voor den dag en waren in alle op zichten tot in de puntjes verzorgd. En wat te zeggen van het groepje jonge dames, dat het bed ontvlucht was? 't Groepje zong, dat het de lucht van 't bal- masqué gekregen had en toen gauw uit bed was gestapt. Tijd, om zich te kleeden, was er net en nu verscheen men in pyama. Een num mertje eenvoudig, maar uitstekend ge slaagd) En verder waren er serpentines, waarmee gegooid werd, er was Siem Spruyt, die met zijn wakkere schare voor uitstekende dans muziek zorgde en steeds maar weer de dan sers naar de dansvloer riep. En er was nog veel meer. Wantal was het aantal gecostumeerden niet al te groot, de stemming was goed en bleef goed. Er werd gefeest tot laat in den nacht. En dus deed het T. O. P.-bestuur uit stekend werk door dit feest te organiseeren. De prijsuitreiking. Om precies 12 uur gingen de lichten uit, twaalf gongslagen klonken en toen volgde het démasqué. Onze collega Klomp, voor zitter van de jury, plaatste zich voor de mi crofoon, welwillend afgestaan door den ope rateur van de Harmonie, den heer B. de Graaf en hield een hartelijk speechje, waarin hij hulde bracht aan 1O. P. En daarna reikte hij de prijzen uit, steeds met een apart woordje tot de gelukkigen. De uitslag was: Dames-enkelingen: 1. Picadore, mej. J. Grol; 2. Revuegirl, mej. A Ruiter; 3. Ama zone, mevr. Jansen—Kok, Bergen; 4. Mar griet, mej. L. Koger. Heeren-enkelingen: 1. Lappenkoning, Th. G. Kreijermaat; 2. Friesche boer, C. Helder, Paren: 1. Esperaniosterren, dames A. Leurer en G. Smit; 2. Bloemenmeisjes, dames Rieu; 3. Pierettes, mej. Nel Doets en mej. G. SWparen (origineele): 1. Harmonicaspelers, mej C. Briefjes en de heer Bosman. Bergen; 2. Sneeuwbal- en pop, dames de Groot, Groepen- 1. Bed ontvlucht, dames T. Butter c.s., Bergen; 2. Drie picolo's, dames W. Blaauwboer c.s-, Schagen. Groepen (origineel): 1. Straatmuzikanten, mej. Slot c.s.; 2. Belastingen, heeren Elte, °NaS'de'prijsuitreiking sprak de heer Sijper- da voorzitter van T. O. R. eenige hartelijke woorden tot de jury en bood aan het dames lid. mevr. G. Cloeck, een bouquet bloemen aan. Toen°begón het feest voor allemaal, voor iedereen in de zaal. T Q p _impressjes. Ik zit rustig in dat fijne champagne-bartje. Het is er koel en donker. De statig-lage stoel tjes staan in een sluier van schemenng, die alle kleuren opslorpt. Het is als een camera obscura, die door een vierkante lens van licht mij de Harmonie danszaal vertoont. Een bonte mengeling van kleuren golft voorbij. Verborgen achter mijn masker voel ik me veilig en ik durf de vrouwelijke schoonheden wat dieper in de oogen te kijken. Welk een waas van geheimzinnigheid en ondoorgron delijke mysterie omvat toch zoo'n masker En meteen ontdek ik, dat dat misschien het altijd weer aantrekkelijke is van een bai- masjué. Je hoeft dan immers niet „gewoon" te zijn, want op een bal-masqué is nu een maal een tikje abnormaliteit wel gewen'scht. Zwierende branie-ventjes schieten in 'n ten tje voorbij, e'.kaar najagend in stellig onge weten waaghalzigheid tusschen een groepje, voorstellende de straat-armoê. Maar een ieder vergeeft 't hen: ze stelen „de belas ting" voor; mogen dus onberekenbaar geacht worden. Het doet me goed wanneer ik dan den Frieschen beer zie aankomen, de degelijkheid zelve, in diep-politiek gesprek met een vrou welijke collega uit de Russische vlakte. En zoo draait de film verder, een kleurige reeks van lijnen en tinten. Ieder feestgenoot is zijn eigen jury, becritiseert den ander. Plotseling voel ik me gedrongen, ja, dat is heel moeilijk nader te omschrijven, om te gaan dansen met een Spaansche schoone. En terwijl de wit-glimmende smoking-jasjes een vurige rumba spelen, blik ik van onder mijn veiligheidskap in haar donkere oogen. Ik pij nig m'n hersens om geestig te zijn. U komt uit Spanje, is 't niet? Dan kent u natuurlijk St. Nicoiaas (die juist passeer de) wel goed? Neen. zegt ze, maar ik heb net wel ruzie gehad met zwarte Piet en daarom blijf ik nü bij jou! Top, zeg ik. Op den 6en Febr. van het jaar 1924 is de thans in alle kringen van Alkmaar bekende vereeniging „Stille Strand" tot stand geko men en Zaterdag j.l. is in het Gulden Vlies bet 10-jarig bestaan op waardige wijze ge vierd. Het feestcomité had met zorg een feest programma in elkaar gezet, waarvan een stampvolle zaal met enthousiaste „Stille Stranders" oprecht van genoten heeft. In zijn openingswoord heette de voorzitter van de feestcommissie, de heer v. d. Bogaerd, de talrijke aanwezigen allereerst van harte welkom en gaf vervolgens op de hem eigen geestige wijze een kort overzicht van het ver eenigings'even in de afgeloopen tien jaren. gezongen, waarna als eerste nummer mej. J. Leegwater op voortreffelijke wijze eenige mooie liederen ten gehoore bracht. Mej. Leeg water beschikt over een zuivere stem en haar zang getuigde van een ernstige studie. De heer A. Kooger deelde als bescheiden piano begeleider in de terecht verdiende hulde. Uit het uitgebreide programma noemen we, behalve de geestige tooneelstukje3 door de tooneelvereeniging „Ulvadero", de komi sche Westfriesche voordrachten van de gebr. Kroon. Nog vóór de pauze werd door het feestco mité uit de leden het kranige bestuur gehul digd. Gedeeltelijk had deze huldiging op rijm plaats. Namens de dames werd aan het bestuur een clubvlag aangeboden, die op plechtige wijze aan de zich voor het tooneel bevinden de mast werd geheschen. Door de leden werd een prachtige electri- sche klok als blijk van waardeering aangebo den. De beschermheer en eere-voorzitter van „S.S.", de heer Voüte uit Bergen, bood aan 't bestuur een fraaie voorzittershamer aan met eenige toepasse'ijke woorden. Door het dubbe'mannenkwartet „Zang en Vriendschap" werd een bloemenmand aange boden. Tot slot besloot een geanimeerd bal tot diep in den nacht dezen alleszins geslaag den feestavond. Jlucgeclijke Stand. ~GEBOREN Adriaan, z. van Jan Dekker en Arendje Broek. Arie, z. van Hendrik Rens en Aal tje Heinis. Jan, z. van Johannes Kalksma en Helena Plas. Leven'oos aangegeven kind van Cornelis Scholten en Maria Mole naar, Cornelis, z van Jan van Staten en Susflnna Blauw. OVERLEDEN: Jan Veen 80 aar. Lourens Vel 46 jaar. Antje Swager, gehuwd met Jan de Beurs 66 jaar. Jiimst en IDtUttsdiap DE MATTHAEUS-PASSION. Onder leiding van Abendroth. Nu het vaststaat dat dr. Willem Mengel berg niet vóór Mei a.s naar ons land terug zal keeren. heeft het Amsterdamscht Toon kunstkoor naar de Tel meent te weten, prof Hermann Abendroih aangezocht de uitvoe ring van Bach's Matthfius-Passion te leiden. E>e dirigent zou deze uitnoodiging hebben aanvaard.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3