Alkmaarsche Courant Veilige havens JULIENNESOEP 6 borden voor 20 ets. Radionieuws Seuilieiw Rechtszaken Honderd Zes en Dertigste laargang. HAANDAG 12 FEBRUARI. 21) geen personenvervoer op een vrachtauto meer. No. 36 1934 Dinsdag 13 Februari. Hilversum, 1875 M. (AVRO-uitzending). 8.Gramofoonpl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Ensemble Otto Hendriks. 11.RVU, mej. J. Boer: Kinder verzorging en opvoeding ten plattenlande. 11.30 Ensemble Otto Hendriks. 1.Om roeporkest olv. N. Treep en gramofoonplaten. 3.Knipcursus. 4.Pauze. 4.15 Gramo foonplaten. 4.30 Radio-kinderkoorzang olv. J. Hamel. 5.Verhalen voor kleinere kinde ren. 5.30 Jeugdhalfuur voor de VPRO olv. ds. B. J. Aris. 6.Uit „The House of Lords", den Haag: Ensemble olv. H. Len- nartz. 6.30 RVU. Dr. H. Wolf: Moderne Duitsche letterkunde. (I). 7.Gramofoonpl. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest olv. N. Treep, mmv. Boris Lensky, viool. 9.Fransche cnansons (gr. pl.). 9.40 Uit „Central", den Haag: Rosé Petösy en zijn orkest. 10.15 5de bedrijf van „De jacht naar het goud van Kapitein Kid", van R. Schneider—Schelde. Regie: K. Kleyn. 11 Vaz Dias. 11.1012.Gramofoonpl. Huizen, 301 M. (KRO-uitzending). 8. 9.15 en 10.— Gramofoonplaten. 11.30— 12.— Godsd. halfuur. 12.151.45 Sextetcon cert en gramofoonplaten. 2.— Vrouwenuur. 3.— Modecursus. 4.— Gramofoonpl. 4.30 Orkestconcert mmv. sopraan. 5.15 Gramo foonplaten. 5.30 Vervolg concert. 6.05 Gra mofoonplaten. 6.15 Zangvoordracht. 6.25 Vervolg concert. 6.40 Esperanto. 7.15 Le zing. 7.35 Gramofoonplaten. 8.12. Bonte Avond. Om 8.30 en 10.30 Vaz Dias. Daveniry, 1500 Al. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.20^- 11.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel R.New. 12.50 Commodore Grand Orkest olv. Mus- cant. 1.50 Midi. Studio Orkest olv. F. Can- tell. 2.25 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Causerie. 4.50 Concert door het Owen-strijkkwartet mmv. J. Skinner, sopraan. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Chopin-recital door S. Askenase, piano. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Radio Militair Orkst oelv. B. W. O'Donnell mmv, F- Kelsey, bas. 8.50 Lezing. 9.20 Ber 9.40 „The Farmer's wife", comedie van Eden Philpotts. 11.10 Voordracht. 11.1512.20 Lew Stone en zijn band. Parijs „Radio-Paris"1796 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.20 Concert door het Pascal-orkest. 8.20 Zang olv. V. Vallier. Kalundborg, 1261 Al. 11.201.20 Concert uit het Bellevue-Strandhotel. 2.20—4.20 L. Preil's orkest. 7.20 Strauss-concert olv. F. Mahler. 8.35 Hongaarsch-Tsjechische mu ziek olv. Mahler. 9.35 Gramofoonpl. 9.50 Kwartetconcert, fluit, hobo, viool en cello. 10.2011.50 Dansmuziek uit rest. „Lod- berg" olv. R. Johansen. Langenberg, 456 Al. 5.25 en 6.30 Gramo foonpl. 9.30 Kinderkoor olv. Hüsch. 10.35 Gramofoonpl. 11.20 Gramofoonplaten. 12.20 Weragkamerorkest olv. Keiper. 3.20 Omroep- dnsorkest olv. Aulich. 4.35 Gramofoonpl. 4.50 Tooneel met muziek. 6.20 Camavals- Ïrogramma mmv. orkest, koren en solisten eiding: Bumgarten. 7.30 Dansmuziek olv. Kneip. 11.20—11.50 Dansmuziek. Rome, 421 Af. 9.05 Concert mmv. orkest en zangsolisten. Hierna tot 11.20 Dansmu ziek. Brussel, 322 en 484 Al. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest olv. Leemans. 5.20 Omroeporkest olv. Wal pot. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Gevar. pro- grmma. 10.30 Grmofoonpl. 11.20 Concert uit Antwerpen. 12.20—12.35 Reportage v. d. Zesdaagsche te Antwerpen. 484 M.: 12.20 Omroepkleinorkest olv. Leemans. 1.30 Gra mofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert olv. Kumps. 8.20 Omroeporkest olv. Walpot 10.30—11.20 Dansmuziek uit St. Sauveur te Brussel. Deutschlandsender, 1571 Al. 7.30 „Roter Domino gesucht" carnavalsprogramm. 9.20 en 10.05 Brichten 10.20—11.20 Crnavals- progrmma uit Mürchen. GEMEENTEIIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Dinsdag 13 Februari. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Daventry 10.35—12.20, Lond Reg. 12.20—16.50, Daventry 16.50—24. Lijn 4: Langenberg 10 35—16.40, Weenen lC.4024.—. door BASIL KING. (Uit het Engelsch). Hij was weer een klein jongejte geworden In de half donkere gang van het Tehuis in Swindon Street luisterde hij naar den vrien delijken politieagent, die met juffrouw Ho- niton sprak. Hij herinnerde zich zijn aandoe ning, de stomme smart van een kind, dat in de duisternis den weg bijster was, en dat niets anders wist dan dat het volkomen hul peloos was. Zijn moeder had iets ingenomen of had dat niet gedaan het rechte wist hij niet. Het mooie, jonge meisje overhandig de hem een cadeautje van den Kerstboom, en vertelde hem dat cyaankali het woord stond onuitwisbaar in zijn geheugen ge grift een doodelijk vergif was. Toen be vond hij zich weer, zooals in gedachte al zoo dikwijls het geval was geweest, in de half donker gemaakte kamer, waar woorden werden gepreveld boven de lange, zwarte kist, die, zooals men het noemde, „het stoffe lijk overschot" bevatte. Nu dit alles zoo ver achter hem lag, be greep hij wat dit allemaal had beduid. Dat wil zeggen: hij begreep wat voor type van vrouw zijn moeder was geweest, hij begreep aan welk een onteerend millieu hij was ont snapt. De gebeurtenissen van vijf jaren ge- FILMGROOTHEDEN BIJ GOEBBELS. Na de voordracht van den Duitschen mi nister voor de propaganda Goebbels over de filmindustrie heeft in het rijksministerie van volksvoorlichting en propaganda een ont vangst plaats gehad. Dr. Goebbels begroette wmv p3:, Werner Krauss, Emil Jannings, Willi Fritsch, Furtwaengler en Klitzsch. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 9 Februari. Het nog steeds niet uitgeroerde euvel, het vervoer van personen op motorrij tuigen, die daarvoor niet zijn goedge- ^rd, zal ook ^ns met meer scherpte onder de oogen worden gezien, zooals thans ook ter kennisse werd gebracht van den expediteur j. A. B. te Amster dam! op wiens, althans door hem uitge zonden vrachtauto het historische getal van 11 personen was geconstateerd en voor welk feit hij als verantwoordelijk werkgever bij verstek was veroordeeld tot 8 boete of 8 dagen hechtenis. Veroordeelde kwam tegen dit vonnis in verzet en verweerde dat hij den chauf feur niet had gemachtigd 'n dergelijk re giment verstekelingen aan boord te ne men, doch dit verweer had alléén ten gevolge een verzachting van de opge legde straf, die thans werd verminderd tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. Hij WAS NIET DOOR GELOOPEN. De kellner F. B. had niet voldaan aan de vordering om door te loop en van den agent Krol, die hem vooraf met eenige even vroolijke vrienden uit een portiek in de Langestraat had verdreven. Naar aanleiding van 's heeren Krol's verdere bemoeiingen in verband met art. 195 'er algem. politieverordening, maakte de heer B. thans kennis met onzen nieuwen Kantonrechter. De door den ambtenaar gegeven gebruiksaanwijzing was nu ech ter niet bepaald bemoedigend te noemen en had zeer zeker wel eenigen invloed op do appreciatie van den Kantonrecn- ter, die geen animo betoonde kennis te nemen van een schriftelijke „oratio pro Domo" van den comparant, maai hem met een waarschuwend vermaan ver oordeelde tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. FRAUDULEUS SLACHTEN. TE LIMMEN. De Alkmaarsche slager W. H., die te Lirnmen 'n „varkensbroeierij" heeft, achtte het 'n eeuwigen tijd geleden noo- dig om een „toetje" van 60 kilo, dat zijn sympathie had verloren van het levens licht te berooven. Hij gaf nu zijn beulsknecht Martinus de opdracht deze executie door middel van hamer en mes ten uitvoer te leggen. Maar dergelijke terechtstellingen mogen alléén plaats hebben in het abattoir, na gedane keu ring en voldoening van slachtgelden, crisisbijslag en wat nog méér gevorderd wordt. De slager, die al deze formalitei ten schromelijk had verzuimd, liep na ontdekking leelijk tegen de lamp en stond nu te dier zake terecht. Aangezien echter de justitieele heeren hem voor „vol' 'aanzien had hij zich vooraf geprepareerd door het engagee- ren van een vakkundigen verdediger in den welbekenden jurist, rnr. Prins. Nu bleek het ook wel noodig dat er 'n hartig woorde gepraat werd, want de ambtenaar had er weer „zin" in en hield 'n requisitoir, dat iedere vegetariër ii. verrukking zou hebben gebracht en bovendien weer 'n aardig duitje kon bij dragen tot versterking der eeuwig en altijd berooide schatkist door de vorde ring tot betaling van maar 209 of 100 dagen hechtenis. Het moet geen ver wondering wekken dat met dezen stand van de partij mr. Prins zich niet onbe tuigd liet en deed uitkomen, dat zijn cliënt toch niet geheel en al beschouwd moest worden als een melkkoetje Ver schillende feiten door den ambtenaar uitgespeeld in het nadeel van den ver dachte hadden niets met deze zaak te maken en het was nog nimmer gebleken, dat de handelingen van den slager eenig nadeel voor zijn afnemers ten ge ve'ge hadden. Ten slotte gaf mr. Prins nog namens zijn cliënt te kennen, lat deze, zijn voordeel zou doen met le les sen der geschiedenis en er zich met zorg voor zou wachten de weinig voordeelige connecties met de justitie te hernieuwen. De Kantonrechter, blijkbaar niet on welwillend gestemd, wenschte niet di- recht uitspraak te doen, doch zal as. Vrijdag schriftelijk vonnis wijzen. WLLEM HAD HET WEER HEVIG TE KWAAD. Onze geachte stadgenoot Willem K. zal wel nimmer om zijn misdade naar den electrischen stoel worden verwezen maar zijn grootste fout is zijn liefde voor het glaasje, 'n affectie die hem im mer parten speelt en oorzaak is dat hij nu 6 weken de geheelonthouding beoefent in de strafgevangenis te Haarlem. Die alco holische versteving was echter nog niet genoegWillem maakte nu ook nog weer 'n uitstapje naar Aikmaar om te recht te staan voor een andere sterken drankfout .waardoor hij op 29 Dec. been tje over had gespeeld en de aandacht getrokken van een met straatdienst be lasten politieagent. Heden liet Willem zijn woorden weer lustig „haasje over" springen en verwekte door zn wanhopig gestotter zooveel medelijden bij den Kantonrechter, die vermoedelijk in Em- men nog nimmer zoo' r hakkelaar voor zijn rechterstoel had gezien, dat hij het niet over zijn hart kon verkrijgen, dezen recidivist met méér dan 8 boete of 8 dagen hechtenis te straffen. ZIJN REMMETJES WAREN TIP-TOP De koopman Willem B., het aspect ge vende van een verdwaalde Noordpool- reiziger, had met een vrachtauto gere den met grooter asbelasting dan 1200 kilo en 'n doodzwakke rem. Volgens zijn opgewonden beschrijving waren de rem men tip-top in orde. Maar de Kanton rechter had houvast aan de rijksmotor- politie die een geduchte reputatie geniet en legde hem op in totaal 9 boete of 9 dagen hechtenis. EEN AANRIJDING. Een motorboot-impressario, de heer C v. Sch. uit Broek op Langendijk, had voor de variatie ook eens gebruik ge maakt van een auto en hobbelde op 29 December genoegelijk op den St. Maar- tensweg, maar nam een der vele bochten van dit niet al te ruime verkeersweg- getje niet al te correct, zoodat zijn vehi kel in minder zachte aanraking kwam met een vierbeenig motorrijtuig, be stuurd door zekere heer Nottelman uit Petten. De lezing van den motorboot- ondernemer klopte heden niet precies niet die van den heer Nottelman, doch de Kantonrechter bleek te zijn gepor teerd voor Petten en legde den heer C. V. S. 'n geldboete op, waarmede hij kenne lijk geen genoegen nam, althans hij dreigde met hooger beroep. TE HARD GEREDEN. Een handelsreiziger uit Amsterdam, de heer II. de G., reisde langs den dorpsweg te Warmenhuizen met een vaartje van 60 K.Mhetwelk de rijks veldwachter in een bebouwde kom toch zeker wat hard noemde. Hij maakte dus orocesverbaal op en mijnheer werd heden veroordeeld tot 6 gulden boete of 6 dagen hechtenis wat hij als Amsierdammer 'n reuzekoopje vond. ALCOHOL EN BENZINE VORMEN EEN GEVAARLIJKE COMBINATIE. In den avond van 5 Jan. bezocht de heer P. v. D„ grossier te Schagen, te Sehagerbrug een klant en parkeerde zijn auto aan den kant van den weg welk wijs beleid echter niet belette, dat zijn wagen hardhandig werd aangereden door een automobilist, voorgesteld door den persoon van den heer Cornelis Br., zeilmaker te Schagen. Er werd een scha de aangericht van 8.20 en de heer Br. m lakte heden als zondaar tegen art. 22 m /tor- en rijwielwet zijn entree bij den Kantonrechter. Dit was echter niet het ergste maar de aanrijding was voorna melijk te danken aan de rijcapriolen van den heer B., die als vurig minnaar van een stevig glaasje zijn roer niet recht had kunnen houden en volgens waarne ming van den melkboer Veenstra had gereden niet overeenkomstig de leer: dat da afstand tusschen 2 punten de kortste lijn is. Hoewel de heer B. heden zijn al- coho'ische zwakheden ontkende, was er te veel aanwijzing om daaraan geloof te hechten. De ambtenaar had althans al een zeer naargeestig deuntje op zijn mondorgel gezet en requireerde 40 boete of 40 dagen hechtenis en 3 maan den ontzegging rijbevoegdheid. De Kan tonrechter mil-.er gestemd en vertrou wende op de belofte van beterschap van den heer B„ benevens diens bereidvaar digheid om de schade te voldoen, redu ceerde den eisch tot 25 boete of 25 da gen hechtenis en legde geen ontzegging op. ZJN RIJBEWIJS WAS ZOEK. De chauffeur Nic. K. reed in zijn wa gen onbekommerd op den Boven weg te St. Pancras en zong blij van hart: O, wat is dat leven schoon, natuurlijk niet wetende, dat hij zijn rijbewijs vergeten had. Rijksveldwachter de Boks van Broek kwam echter al heel gauw zijn jubelstemming wreed verstoren, doch gelet op de gunstige omstandigheden liep dit verzuim heden met een sisser af, boete of 3 dagen hechtenis. VELE AKELIGHEDEN IN EEN KLEIN BESTEK. De landbouwersknecht Simon de W. uit Koedijk, gem. St. Pancras, fungeerde in den vroegen morgen van 19 December als bestuurder van een aangespannen voertuig, waaraan een reflector ontbrak welk gemis minder aangename gevol gen na zich sleepte door het feit, dat door de gladheid van den weg een fiet ser vlak voor de equipage van Simon kwam te vallen. Hij was natuurlijk ver plicht direct te stoppen, doch zijn kar kreeg nu n' duw van den achteroprijden den brandstofauto van den heer Borst uit Ursem, welke bestuurder door het reflectorgebrek het vehikel niet tijdig in de gaten had gekregen. De auto kreeg door die carambole nog 11 schade, ter wijl Simon heden door dei Kanton rechter werd geeischt 5 boete of 5 da gen hechtenis. DE VOLGEPROPTE CABINE. De heer Corm B„ expediteur te Schoorl, schijnt de cabine van zijn vrachtauto als 'n soort haringvat te beschouwen, althans werd op 21 December geconsta teerd dat met zijn eigen dierbare per soon nog 3 andere liefhebbers van gra tis vervoer in het benauwde hokje had den plaats genomen. Hem werd de be lofte afgeperst om dit roekeloos gedoe na te laten en met 2 boete of 2 dagen zijn congé gegeven. ARIE HEEFT DE MOUWEN OPGESTROOPT. Onze trouwe vriend Arie H. K., kellner met groot verlof is te werk gesteld bij de Heide Maatsch. te Schoorl en zag nu graag de klantjes die hij nog heeft op te knappen zoo coulant mogelijk behandeld Hij vroeg veel, want men heeft en niet heelemaal zonder reden, d pik op dezen vlotten jongeling. Niettemin gelukte het hem heden de ambtenaar zoover te brengen dat deze niet meer dan 7 dagen principaal vorderde wegens stroopen in jonkheer Six' duinen, terwijl de Kanton rechter zich liet verlokken het vonnis 8 dagen te overwegen. ALKMAAR MAAKT RECLAME. De keurige afdoening van zaken door het Alkmaarsche Kantongerecht schijnt ook de justitiabelen uit het kanton Haar lem aan te trekken althans hadden we heden twee donateurs uit IJmuiden Primo de steuntrekker Jetse v. d M. die op 1 Januari door de gladheid het rijwielpad verlaten had en op den rijweg was gaan fietsen. Deze mopperige heer, scheen den burgemeester van Limmen verantwoordelijk te willen stellen voor de gladheid van dit rijwielpad en uitte eenige dikdoende woorden van critiek aan diens adres; 1 boete of 1 dag hecht. Secundo was het een IJmuider met even drukke besognes, met name J. W., welke heer met wildstrikken aange spoelde steenkolen in de Castricummer duinen had willen vangen, welk wonder de Kantonrechter honoreerde met 3 boete of 3 dagen hechtenis. RIJDEN ZONDER LICHT. De heer H K. uit Koedijk had op zijn avondfietstochtje naar Alkmaar geen leden liggen voor een jongen van twaalf jaar heel, heel ver weg. Dit was ook het ge val met het beeld van zijn eerste „moeder met het gesluip door winkels, met het einde- looze vluchten van de eene woning naar de andere, met dien vreeselijken avond voor Kerstmis, toen hij zijn moeder had verloren. Hij kon nu lief en zacht over haar denken, omdat hij had leeren begrijpen, dat zij niet heelemaal bij haar zinnen was geweest. Maar wat hem altijd pijnlijk bleef, was, dat als hij zich op zijn jongensmanier zelfs maar een flauwe herinnering aan achting voor zich zelf trachtte te scheppen, hij toch altiju weer terecht kwam in dat milieu van schande Zoolang als hij niet het verband zag tus schen die in een ver verleden liggende feiten en de taak, die zijn vader hem had opgedra~ gen, kwamen die in zijn geest voortdurend met elkaar inbotsing. In welke richting nij ook begreep altijd was het mis. Verder kon hij het in zijn geest niet brengen Toen kwam het oogenblik, waarop hij niet onge hoorzaam durfde zijn, omdat zijn eerbied voor gezag groot was. Het eenige, dat hij kon doen, was talmen. Een uitstel van vijf minuten waren even zoo veel minuten gewonnen. Bovendien gaf zoo n beetje getreuzel op een warmen middag, dat er geen windje woei, een middag waarop vlinders, bijen en kolibries de eenige niet- menschelijke wezens waren, die geen dutje deden, ontspanning aan de door langdurige kruipen in de wortelen-bedden stijf gewor den spieren. Er waren twee wegen, die naai huis leidden hij nam den langsten. De weg voerde om den eendenvijver heen, waar de°hitte alle eenden en ganzen naai den oever had gedreven, met uitzondering van één mannetjesgans. die zonder een bij zondere reden Ernst heette. Tusschen Ernst en Gimlets, den heel jongen, ruigharigen ter riër, werd weer een van die woedende ge vechten geleverd, die men zich zou kunnen voorstellen als een oorlog tusschen Bolivie en Zwitserland. Gimlets streed aan den vas ten wal, Ernst van uit den vijver. Wanneer Ernst, blazend en met gestrekten hals voor waarts roeide, trok Gimlets zich op een hol letje terug naar het hoogste gedeelte van den schuin oploopende oever, waar hij uittartend ging blaffen. Wanneer Ernst omkeerde en weer het ruime sop koos, rende Gimlets dap per naar den uitersten rand van het water, om daar uitdagend te keffen. Dit bloedige gevecht verschafte den jongen een nieuw* aanleiding om te talmen. Drie- en viermaal was Ernst, geprikkeld door den hoon. waar voor hij getracht onverschillig te blijven, om gekeerd om op zijn vijand los te stormen, en evenveel malen was Gimlets gevlucht en weer teruggekeerd Maar ook hij wist wat geza<* was. want toen hij een lang gerekt fluiten hoorde, was de strijd voorbij. Gun Iets verdween op een drafje. Het fluiten was gekomen uit het pijnboo- menboschje, dat op den steilen oever van den eendenvijver lag, verder af liggend van het huis. De jongen vond het vreemd dat zijn vader daar zou zijn, op een uur dat hij ver ondersteld werd spinazie te snijden voor den v 'gden dag Om te voorkomen, dat men zou merken, dat hij, Tom, aan 't luieren was, sloop hij den oever af, om ongemerkt den steilen kant met het pijnboomenboschje te be reiken. Hoewel hij niets zag en zelf ook nir.t gezien werd hoorde hij stemmen, en ving maar één woord op. Dat woord was „Bertha" en het was uitgesoroken door zijn vader. De eenige Bertha uit de buurt was een mooie, jonge weduwe, die in Bere woonde. Dat zijn vader in het boschie met haar zcu praten, was weer een van die dingen, die hij moeilijk kon verklaren. Nog moeilijker vond hij de verklaring van hetgeen hij zag, toen hij een roosje later om keek. Hij trad toen voorbij den steiler oever, en stond op het punt den hoek van den vijver om te slaan, waar het pad leidde door een aanplant van donkere sparreboomen, die het huis aan het gezicht onttrok. Zijn omkijken was heel toevallig, maar het maakte hem tot ooggehrge van een tafereel, dat door zijn be koorlijkheid iets herderlijks kreeg. De jongen zag dat Bertha inderdaad de mooie, jonge weduwe was, en was hoogst verbaasd toen hij zag dat zijn vader haat onverwachts een zoen ontstal. Bertha beant woordde dit met zoo'n klap, als uymphen plegen te geven aan schaapherders, en zette het toen speelsch op een holletje. Zijn vader ging haar toen met zijn schuifelenden gang achterna, en sloot haar in zijn armen. Tom verstopte zich in het sparrenboschje, zoodat men hem niet kon zien. Warm als hij al was, kreeg hij 't nog warmer. Wat hij had gezien, vond hij erg kinderachtig, dom en niet in overeenstemming met 's mans waardigheid. Hii wou dat hij 't niet had gezien, maar nu hij er toch ooggetuige van was geweest, zou licht op en kreeg alzoo 3 guldon boete of 3 dagen hechtenis. VRACHTAUTO VASTGEHOUDEN. De jeugdige F. H. te Alkmaar hield zich op den Achterweg al fietsend vast aan een vrachtauto. Hij zal 2 jaar lang 2 dubbeltjes zakgeld moeten missen om het gemaakte lek in zijn huishoudelijk budget te stoppen. Mondelinge uitspraken. Overtredingen van de Motor- en Rij wielwet: W. V. te Broek op Langenuijk 2 boete of 1 week tuchtschool; G. C. S. te Koedijk 5 boete of 1 week tucht school W. B. te Bergen 4 en 5 boete of 4 en 5 dagen hechtenis; Tj. v. d. M. te IJmuiden 1 boete of 1 dag hechtenis; C. B te Bergen, R. A R. te Haarlem, S. W. v. d. B. te Obdam, E. B. te St. Pancras, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, N. K te Heerhugowaard, h. K. te Alkmaar, F. F. W. te Santpoort, F. C. S. D. te Amsterdam, H. J. M te Amsterdam, N. R. te Wieringerwaard, VV. v. S. te Huizen, J. S. te Hoogwoud, YV. D. te Oudorp, P. W. te Heerhugo waard, W. YV. v. L. S. te Bergen, G h. te Kolhorn, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, K. B. te Broek op Langendijk, P. S. te Broek op Langendijk, YV. H. te YY'armenhuizen, J. O. te Oudkarspel. C. M. te Egmondbinnen, J. N. te Alkmaar, C. YV. H. te Bergen, E. S. te Beemster, P. B. te Akersloot, J. V. te 's Gravenzan- de, E. B. te Heiloo, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, S. W. te Koedijk. Th. v. D. te Castricum, J. M. te Heiloo, ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, A. W. B. te Hensbroek, H. T. te Alkmaar, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis, C. v S. te Broek op Langendijk, J. K. te Nieu—e Niedorp, J. B. te Petten, H. P. te Alk maar, J A. J. YV. te Hoorn, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, C. B. te Scha gen, 30 boete of 15 dagen hechtenis. Overtredingen van de politieverorde ningen: C. H. te Alkmaar, G. L. te Bar- singerhorn, H. J. J. D. te Luik, A. A P. te Haarlem, YV L. C. F. te Arnhem, B S. te Alkmaar, P. J B. te Alkmaar, E C E. te Amsterdam, W. S. te Alkmaar, A YV. H. G te Amsterdam, D. H. te Amster dam, A. F F T te Amsterdam, YV. S. te Alkmaar. YV. v. E. te Amsterdam, W. J. D te Gorkum, C H. te Amsterdam, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, N S. te Alkmaar, YV. H. te Alkmaar, A. S. te Harenkarspel. H. B. te Haarlem, ieder 3 boete, of 3 dagen hechtenis. G H te Oudkarspel 4 boete of 4 dagen hech tenis, P. M B. YV. te Alkmaar 5 boete of 5 dagen hechtenis, H. de G te Am sterdam, J. YV. te Leeuwarden 6 boete of 6 dagen hechtenis, F. B. te Alkmaar 1€ boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van de visscherijwet: J. B P te Amsterdam 3 boete of 3 da gen hechtenis. Overtreding van de winkelsluitings wet: E. O. te Alkmaar 3 boete of 3 da gen hechtenis. Overtreding van het broodbesluit: G. S. te Zijpe 12 boete of 12 dagen hechtenis. Overtreding van art. 435 van het wet boek van strafrecht (opgeven van val- schen naam): P. B. YV. G. te Haarlem 2 en 10 boete of 2 en 10 dagen hechtenis, J. de M. te Drachten 15 boete of 15 da gen hechtenis, P B. YV. G. te Haarlem 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van art. 426 van het wetboek van strafrecht (in staat van dronkenschap de orde verstoren): C. R. te Hoorn 12 boete of 12 dagen hecht. Overtreding van art. 424 van het wet boek van strafrecht (baldadigheid): N. H. te Bergen, J H„ H. H., C. K. T. V., H. G. M. Z allen te Castricum, ieder te ruggave aan de ouders zonder toepas sing van straf. Overtredingen van art. 453 van het wetboek van strafrecht (dronkenschap) S. A. te Hoorn, M K. te Broek op Lan gendijk, ieder 6 boete of 3 dagen hech tenis, W. v. E te Amsterdam, W K te Alkmaar, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. Overtreding van art. 461 van het wet boek van strafrecht: N. H W te IJmui den 3 boete of 3 dagen hechtenis. hij het 't liefst weer vergeten. Maar dat kon hij niet, want, al vond hij de zaak nog zoo onbehaaglijk, hij voelde, dat er ook kanten aan waren, die boven het begrip onbehaag lijk stonden. Hoe hun onderlinge verhouding was, begreep hij echter niet. Het eenige dat hij kon doen, was gauw door het boschje te lcopen, als om de zaak zou spoedig mogelijk van zich af te zetten en plotseling stond hij voor het huis. Toen herinnerde hij zich wat hij daar eigenlijk moest doen. Hij ging langzamer loopen en voelde of de poeder, die zijn moe der goed zou doen, nog in zijn vestzak zat. Stil en alsof het sliep, lag het huis in de blakerende zon. Hij sloop naar de achter deur. En daar stond bij het geopende raam zijn moeder deeg te rollen op een tafel. Zij deed het op een loome manier, zooals zij alles even loom deed. Zij hield het hoofd kwijnend een beetje op zij en haar gelaatstrekken verraad den dat eigenaardige, trillende protest tegen het leven, "dat-door een enkel woord zich in een vloed van tranen zou kunnen uiten. Hij was dolblij toen hij haar zag en zijn zenuwen ontspanden zich. Om het huis heen sluipend, ging hij naar de voordeur, om die binnen te gaan. Zij lichtte juist een deksei van het fornuis, zoodat ze hem niet hoorde naderen, en voordat zij het wist, had hij zijn arm om haar heen geslagen en gaf haar een stevigen zoen, die klonk als een klok. Zij draaide zich langzaam om, met het deksel iu haar hand. Het was, alsof een nieuwe leven haar doortrilde, waardoor zij opgewekter keek en de bleeke kleur uit haar gezicht ver dween. „Ondeugende jongen, die je bent! Wat kom je hier doen?" (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5