Aqwda JeuiCletan VEILIGE HAVENS Jlu&iicaües HBinaeidand De telefoonbrand te Amsterdam. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt be kend dat voor de week van 1924 FEBRUARI 1934 UITSLUITEND RUNDVLEESCH IN BLIK wordt alge- geven op GROENE BONNEN boven no. 4000 en ONVERMENGDE MAR GARINE op BRUINE BONNEN vanaf no. 962. Toch brandstichting? Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag, om 7.30 uur, hoofdnummer Leven begint (dram.), hoofdrollen Lorette Young, Eric Linden en Glenda Farrell. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer De duistere misdaad (detectiveverhaal), hoofdrollen Warner Oland, Marian Nixon; tweede hoofdnummer De sage van den roo- den vos (sens.), hoofdrol Ken Maynard Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater. 7.30 uur, hoofdnummer Meisjes die spoorloos verdwijnen (real.) Toe gang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De koning der Zigeuners (amus.), hoofd rol Don José Mojica. Toegang elke leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloo pende voorstelling. Zaterdag 17 Februari. 8 uur, Harmonie, concert De Stem des Volks. 8 uur, zaal van Gijzen, Breedstraat, ste- denwedstrijd A. K. V. S.S.S.Achilles Wor- merveer. Zondag 18 Februari. 't Gulden Vlies, feestavond K.V.K.V., revue „Dat moet je meemaken". Zaal Kamsteeg te Stompetoren, bal-mas- que vanwege de gymnastiekvereeniging Voorwaarts. Maandag 19 Februari. 8 uur, de Unie Volkszangavond. 8 uur, 't Gulaen Vlies, concert Dajos Bela. Dinsdag 20 Februari. 8 uur De Unie, lezing mevr. Westerbrlnk- Wirtz voor den Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Alkmaar. 8.15 uur, Harmonie, verg. Liga voor de Vereenigde Staten van Europa, twee spre kers. Donderdag 22 Februari. 't Gulden Vlies, opvoering revue „O, be doel je dat?" Vrijdag 23 Februari. 't Gulden Vlies, opvoering revue „O, be doel je dat?" Donderdag 1 Maart. 8 uur, A. B. T., filmavond De wereld is ons arbeidsveld. UIT RUMOERIG OOSTENRIJK. Dollfnss benoemt ministers. In het officieele communiqué over de ka binetszitting, dit tot vannacht 1 uur duurde en waarin o.a. werd besloten tot onmiddel lijke opheffing van het standrecht in Tirol en Burgenland en spoedige opheffing in de overige landen wordt verder meegedeeld, dat bondspresident dr. Dollfuss den staatssecre taris voor de werkverschaffing, Neustadter, Stümmer, die totnogtoe lid was van de Heim- wehr en den tegenwoordigen minister voor sociale zaken, die bondscommissaris voor de gemeente Weenen te worden, tot minister zonder portefeuille heeft benoemd. Beide mi nisters zijn reeds in hun nieuwe functie be- eedigd. Ten slotte werd nadrukkelijk besloten, dat de verordening waarin elke verdere actie der soc.-dem. partij wordt verboden, aldus zal worden uitgebreid, dat alle mandaten, die soc. dem. op sociaal democratische candida- tenlijsten bij verkiezingen hebben gekregen, als opgeheven zullen worden beschouwd Men neemt echter aan, dat de bondspresident Micaes de doodstraffen in vrijheidsstraffen zal veranderen. In de kabinetszitting van gisteravond heeft de regeering een verordening goedgekeurd, waarbij wordt besloten tot ontbinding en liquidatie van de Weensche Arbeiter bank A.G. door BASIL KING. (Uit het Engelsch). (Vervolg van het derde blad.) „Het eenige, dat ik nog kan doen, is, dat ik met mijn handen van haar afblijf", beken de de lijzige stem. „Ik geloof waarachtig, dat ik een gevoel van onvoldaanheid zou hebben, als ze aan ziekte kwam te sterven, zonder dat ik de hand Voorzichtigheidshalve voleindigde hij den zin niet. „Hoe zou jouw oordeel over een vrouw zijn, die, zoolang als je haar hebt gekend, nooit iets anders heeft gedaan dan zaniken, zeuren en jammeren, omdat je haar niet hebt gegeven, wat je be loofd hebt?" „En hebt u dat dan wel gedaan?" vroeg Tom onschuldig. „Ik heb haar gegeven, wat ik kon. Voor iets extra's is ze me niet verleidelijk genoeg. Wees nou eens eerlijk: vind jij haar bekoor- lijk?" Tom deed zijn best om opdenzelfden toon van volwassen man, waarop hem dit werd gevraagd, te antwoorden: „Ik vind haar een schat, als je maar op de goede manier met haar omspringt". Gedurende den heelen winter was de voor naamste taak, die de jongen zich oplegde, zoowel met haar als met hem op de goede manier om te springen. Maar te zorgen dat zij dat ook met elkaar deden, was boven zijn krachten. „Zoolang hij zoo uithuizig is", verklaarde mevrouw Quidmore, met het woord „uithui zig" blijkbaar iets bedoelende, waarvan de jongen de beteekenis niet begreep, „zal ik nem daaronder later lijden." „Maar, moeder, hij kan toch niet altijd thuis blijven." „Och, kom! Maak me nou niet wijs, dat je DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens het bekleeden van, of opleiding tot een GEESTELIJK AMBT, betreffende de hieronder genoemde personen, de uit spraak gedaan, achter hun naam vermeld: B. S. HIMMELREICH, TH. G. W. LIGTHART EN A. PIETERSE, allen be- hoorende tot de lichting 1935. Uitspraak: voor een jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wet tigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet men rede nen zijn omkleed en worden ingediend bij dn Burgemeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 17 Februari 1934. De Burgemeester van Alkmaar, F H. VAN KINSCHOT. De directeur voorn., Ed. v. d. HEUVEL. Naar wij van de zijde der justitie vernemen heeft het op last der justitie ingestelde des kundig onderzoek naar de oorzaken van den brand in de Amsterdamsche telefooncentrale op 23 December van het vorige jaar, uitge wezen dat er sprake is van brandstichting. De justitie heeft thans een belooning van 2500 uitgeloofd voor degene, die aanwijzin gen geeft welke leiden tot het arresteeren van den dader. HET VOLKSGERICHT TE ZOUTKAMP. Vrijdagmorgen is de visscherman W. V. in verband met het volksgericht van enkele dagen geleden gearresteerd. De arrestant werd onmiddellijk naar Groningen overge bracht. Thans bevinden zich vijf personen in voorarrest. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet. PENNINGMEESTER KOMT TEKORT. Bij controle van de kas van den penning meester van de Onderlinge Verzekering „Het Varkensfonds" te Ammerzoden werd een te kort van 1700 geconstateerd. De zaak is in onderzoek. NEDERLANDSCHE ONDERZEEERS UIT LISSABON VERTROKKEN. De Nederlandsche onderzeeërs zijn giste ren vertrokken. De Portugeesche minister van marine, die een speciale belangstelling heeit voor onderzeeërs, is met zijn dochter aan boord van een der onderzeeërs een eindweegs den Atlantischen Oceaan ingevaren, waarbij de onderzeeër tot een groote diepte dook. De niet snapt, wat ik bedoel. Als je niet aan zijn zij stond, dan had je al lang uitgevonden wie die vrouw is. Toe, zeg me nou dat „En wat zou u dan doen?" „Ik geloof, dat ik haar zou vermoorden, als ik er de kans toe kreeg." „Maar moeder Zij zwaaide het mes, waarmede zij ham voor het avondeten sneed, heen en weer. „Ik zou 't zeker doen! O, zeker!" „Maar toch niet, als ik u vroeg 't te laten, nietwaar moeder?" Met een beweging van wanhoop liet zij het mes uit haar hand vallen. „Och, neen? ik geloof toch niet, dat ik 't zou doen. Maar hij is verplicht van me te houden!" „Kan hij zich zelf dwingen om van u te houden moeder?" Die openhartige vraag ging als een pijl zóó recht op het doel af, dat de vrouw niet anders kon doen dan die te ontwijken. „En waarom niet? Ik ben toch zijn vrouw of niet soms?" Dit protest liet weer een van die mysteries zien, die het huwelijksleven omringen, zooals een halfschaduw de maan omgeeft op een avond, dat de hemel betrokken is. Toen zijn vader kort daarop datzelfde onderwerp op het tapijt bracht, werd dat halfduister nog ondoorzichtiger. „Jongen, haal je nooit in je hoofd, dat als je voor 't eerst op een mooi gezichtje verliefd wordt, dit een kwestie voor je heele, volgen de leven is. Op zoo'n oogenblik is 't de dui vel, die zijn valstrik voor den man uitziet Over 'n jaar of acht, of tien, ontmoet je mis schien zoo'n meisje en dan zit de duivel op de hielen. Hij zal zorgen, dat je je ver beeldt, dat als je dat meisje niet trouwt, je eenige kans in 't leven is verspeeld. En als de duivel dan zoo tot je spreekt, mijn jongen denk dan aan mij." „Aan u denken? Hoe bedoelt u dat?" En op een toon, die ietwat bitter klonk, minister wenschte den duikbootcommandant gelijk met de precisie en de snelheid der uit gevoerde manoeuvres en keerde aan boord van een Portugeesch destroyer naar Lissabon terug. DOODELIJK ONGELUK. Gister even na 12 uur heeft de negenjarige Adriaan Peeterse, die in den tuin achter de ouderlijke woning aan de Kleine Berg te Eindhoven aan het spelen was, aan een ijzer- draad getrokken, welke aan een oude, blijk baar vermolmden boom was bevestigd. On verwacht brak de boom af, het knaapje werd op het hoofd getrokken en was op slag dood NA DEN BRAND VAN DE INDRAPOERA. De Raad voor de Scheepvaart heeft gister uitspraak gedaan inzake den brand aan boord van net motorschip Indrapoera, liggen de te Rotterdam. De Raad was van oordeel, dat het onder zoek in deze zaak geen zekerheid heeft op- feleverd betreffende de oorzaak van den rand. De Raad meent als vaststaande te moeten aannemen, dat de brand in den rooksalon eerste klasse is ontstaan en dat sterk aan brandstichting of onachtzaamheid moet wor- den gedacht, al ontbreekt een positieve aan wijzing op dit punt. Zelfontbranding of broeiing van de matrassen en het beddegoed achtte de Raad uitgesloten. De maatregelen na den brand genomen, zijn in alle opzichten te roemen. Zoowel het personeel van den Rotterdamschen Lloyd als de vrijwillige brandweer zijn met de grootste voortvarendheid opgetreden. Aan het doel treffend optreden van dit personeel en van de vrijwillige brandweer is het behoud van het schip te danken. VERLAGING PENSIOENEN BIJ SPOORWEGEN. Naar het Hbld. verneemt, is bij de com missie van bijstand van het pensioenfonds der Nederlandsche Spoorwegen een brief van minister Kalff ingekomen, waarin deze aan dringt op het doen van voorstellen inzake verlaging der pensioenen op den voet der sa larisverlagingen. Vermoedelijk houdt dit verband met de jaarlijksche storting van het Rijk in dit fonds, dat een aanzienlijk wiskundig tekort oplevert Besloten is deze storting stop te zetten. BEPERKING VAN DE HARING- VISSCHERIJ IN 1934. De data van uitvaren. Het bestuur van de stichting voor de Ne derlandsche haringvisscherij heeft den mi nister van economische zaken geadviseerd de haringvisscherijen in 1934 te beperken. Het betreft hier voornamelijk de vroege haringvisscherij en het is de bedoeling hier voor data van uitvaren vast te stellen. Op 11 Mei 1934 mag een vierde deel van de vloot der haringvisscherij uitvaren, ter wijl ieder schip met niet meer dan 40 net ten mag worden uitgerust; op 5 Juni weder om een kwart deel van de vloot, terwijl ieder schip mag worden uitgerust met 60 netten, op 26 Juni a.s. wederom een vierde deel van de vloot, terwijl ieder schip mag worden uit gerust met 80 netten en op 10 Juli a.s. het resteerende vierde gedeelte met medeneming van de volle vleet. Uit Scheveningen mogen 11 Mei 32 schepen naar de haringvisscherij vertrekken. Een onderlinge verdeeling van deze 32 schepen zal plaatselijk worden ge regeld. Mocht te dier zake niet tot een oplossing gekomen worden, dan zal het bestuuur van de stichting regelend optreden. Zooals be kend is heeft de minister van economische zaken vorig jaar ook een datum vastgesteld, waarop de haringvisscherij beëindigd moest worden. Op 5 December moesten alle sche pen binnen zijn en na dien datum mocht geen gezouten haring worden aangevoerd HET GEBEURDE TE LOPIK. In verband mét het relletje te Lopik na een vergadering van de N.S.B., naar aanleiding waarvan zekere B. uit Jaarsveld werd gear resteerd, schrijft de Tel. nog: Hoewel B. blijkens zijn optreden in de ver gadering als een politiek tegenstander van de vervolgde hij: „Denk er dan aan, hoe ik er ingevlogen ben. Goeie hemel! Als ik er aan terugdenk, dat ik toen, net als een jonge hond die 'n eekhoorn achterna zit, de gekste dingen deed om haar te krijgen. Vergeet nooit, jongen, dat een man de dertig achter den rug moet hebben, alvorens aan trouwen te denken. Vóór dien leeftijd mag men niet van hem verwachten, dat hij een vrouw weet te kiezen, die hij zijn heele verdere leven zal blijven liefhebben." Daar was weer datzelfde raadsel. „Maar als iemand getrouwd is, dan houdt bij toch altijd van zijn vrouw, is 't niet?" Het antwoord kwam met een luid en sati riek lachen, en met de opmerking, dat Tom het toppunt van onschuld was. Even lastig als de vraagstukken betreffen de liefde en huwelijk voor hem waren, was het feit te verklaren dat de man, die goede zaken had gemaakt als hoedenleverancier, een mislukking was als tuinder. „Een afschuwelijk baantje is 't. Rothschild en Rockefeller samen zouden er geen garen bij weten te spinnen. Lieve hemel nog toe, wat 'n hekel heb ik er aan! Alles er van vind ik akelig, en mijn huis 't allermeest. Ik ken een vrouwtje, en als dat er met mij van door zou willen gaan In allerlei toonschalen en met allerlei woorden werd gedurende den geheelen win ter den jongen dit confidentieele liedje voor gezongen. Dat het hem niet al te erg be nauwde, kwam omdat hij al die vertrouwelij ke mededeelingen niet begreep. De disputen der Joden hebben slechts indirect vat op ster velingen. Als Jupiter en Juno het met elkaar oneens zijn, dan voelen de menschen, dat zij het gerust aan Olympus kunnen overlaten, om de zaak te redderen. Op dezelfde wijze bewegen voor een jongen van twaalf iaar zich de zorgen van zijn ouders in een sfeer, waartoe hij toch geen toegang heeft. Al wisr hij maar al te goed, dat hun onderlinge ver- N S B. kan worden beschouwd, heeft bij den overval zelf niet het politieke element de hoofdrol gespeeld. Veeleer is het gebeurde te wijten aan de vechtlustige stemming van de Lopikers en de JaarsVelders, die als echte vechtersbazen bekend staan. Daarom bevreemdt het velen, dat op de vergadering slechts één politieman, de ge meenteveldwachter uit Jaarsveld, aanwezig was. Het staat thans vast, dat deze het schot, waardoor bij ongeluk twee personen, mej. H Verheul en haar 15-jarige zoon, werden ge troffen, heeft gelost. Blijkens fiadere berich ten is hun toestand niet gevaarlijk Gister heeft het parket uit Utrecht een be zoek aan Lopik gebracht en onder leiding van den burgemeester, den heer H. M. Oldenhof, een nader onderzoek naar het gebeurde inge steld. VERDRIJVING VAN MIST. Proefnemingen te Haarlem. De heer A. W. Veraart heeft gistermorgen te Haarlem een proefneming gedaan met verdrijven van den mist. De Haarlemsche brandweer heeft op een terrein tegenover de fabriek van de firma Droste te Haarlem met twee stralen, die een hoogte van 40 meter konden bereiken, in den mist gespoten, terwijl door beweging van deze stralen getracht werd het water in de lucht zooveel mogelijk te verspreiden. Twee stralen, die 40 meter hoogte bereiken en 2000 liter water per minuut in de Iuchr wierpen, werden om 10 u. 30 in werking ge steld en er werd tot 12 uur mee doorgegaan Het effect van de proefneming was uiteraard niet zoo spoedig te merken, maar reeds na een kwartier bleek, dat er werking in de lucht kwam. Na een half uur spuiten werden de kerktorens, die eerst in velen waren ge huld, eerst vaag zichtbaar en daarna tee kenden ze zich scherper af. Om 11 u. 45 was de mist niet alleen grootendeels opgetrokken, maar ook kwam de zon zilverwit door den mist heen. De proef werd tot 12 uur voort gezet. Het valt uiteraard niet te zeggen in hoe verre het verdwijnen van den mist het gevolg is van de proefneming, omdat het natuurlijk ook mogelijk is dat de mist door andere oor zaken is verdwenen. PONT GEZONKEN. Aanhangwagen van vrachtauto mee in de diepte. Hedennacht reed de auto met aanhang wagen van de firma Krijger uit Haarlem, beladen met fruit, op de Rhenensche pont over den Rijn. De aanhangwagen raakte aan de achterzijde vast tegen den zijkant van de pont. Door de zwaarte op één punt kwam de pont scheef te leggen en maakte water. Ten gevolge hiervan zonk de pont, terwijl ook de auto in de diepte verdween. De op de pont aanwezige personen hadden voldoenden tijd om op den wal te komen. De auto is inmiddels weer op den wal gebracht. De pont is nog steeds niet gelicht. Hedenmiddag om 2 uur zal een andere pont worden ingelegd. VERKEERSONGEVALLEN Moeder van 10 kinderen doodgereden. Toen hedenmorgen de 40-jarige echtge- noote van den heer W. v. G. te Nederweert (L.) per rijwiel uit de kerk huiswaarts keer de, werd zij nabij Sluis 15 door een luxe auto van den heer L. uit Ospel gegrepen en vrij wel op slag gedood. De vrouw laat 10 bijna alle nog jeugdige kinderen achter. Verkeersongeluk met doodelijken afloop. Gistermiddag te omstreeks vijf uur had te Panningen (L.) op het erf van den landbou wer Oppenheim een ongeluk plaats met doo delijken afloop. Het tweejarig zoontje van den heer O., dat op dat erf aan het spelen was, geraakte onder een aldaar rijdenden wagen, met het noodlottig gevolg, dat een der wielen over zijn hoofdje ging, zoodat de arme kleine onmiddellijk stierf. B-AND. Boerderij afgebrand. Door onbekende oorzaak is de boerderij van den heer J. ter Veen te Afferden (Geld.), tot den grond toe afgebrand. De inboedel ging geheel verloren. Ook de schuur en de land- bouwinventaris ging in de vlammen op. Een aantal kippen k- nen in het vuur om. houding wanhopig was, toch waren de man en de vrouw, die hem als kind hadden aan genomen, voor hem machtige wezens, die hem alles verschaften wat hij noodig had Dat kwam zeker, dacht hij, omdat zij volwas sen waren, en, over het algemeen genomen, onafhankelijk. Hun ontboezemingen hinderden hem, maar meer niet. Als zij voorbij waren, dacht hij er niet meer aan. Zijn eigen aangelegen heden, zijn lessen, zijn spelen, zijn vrienden en vijanden op school, en dat vage idee van ,,iets groots" te zullen worden, waren de za ken, die voor hem van belang waren. Martin en Anna Quidmore hielden zooveel van hem zij t ook dat dit bij ieder hunner gepaard ging met een tikje egoisme dat wanneer nij zich innerlijk van hen beiden losmaakte, dit hun verdriet zou hebben gegeven En toch was het, doordat hij zich eenigs- zins los wist te maken, dat hij op prettme wijze den winter doorkwam. Wat hem het ergste zou kunnen hinderen, geschiedde op de manier, die gebruikelijk is op den berg Olympus, waar volwassen menschen hun voor hem onbegrijpelijke belangen hadden Daar men hem altijd had gezegd dit hu die toch niet begreep, zette IfzTmaaral* graag van zich af, totdat ze hem weer wei den opgedrongen. Maar toen de lente over- ging in den zomer, gebeurde dit in veel min dere mate - totdat er, heel onverwadlt in dag aanbrak, dat hij voelde dat het be<nn van het einde naderde. g Het was een Zaterdag. Daar er dien da? geen school was, hadden hij en ziin vad u met den truck een vracht sla en vrSee spi nazie naar de markt gebracht. Op den laten WMmndaZ d0Or B€re huiswaarts keerende hield Quidmore voor een café stil. „Stap maar uit, dan mag je hier een ice- 325? sod^ hestenen. Ik laat den wag hier taan, en kom straks wel weer terug. Ik ga even in t dorp een boodschap doen." naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteo rologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 783,2 m.M. te Holyhead en Valencia. Laagste barometerstand 750,6 m.M. te Andanes. Verwachting (geldig tot den avond van 18 Februari): Zwakke tot matige Noordelijke tot Weste lijken wind; nevelig tot zwaar bewolkt; weinig of geen neerslagweinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht- Al blijft de hooge druk gemiddeld iets af nemen, het hooge drukgebied is toch nog zeer belangrijk en schijnt door het afnemen der depressie in het noorden nog standvasti ger te worden. De breede stroom van vrij warme en vochtige lucht, die de depressies over het geheele noorden en oosten in het waarnemingsgebied hebben doen stroomen, verhinderen vorst van beteekenis. Alleen in Ierland, Engeland, Zuid-Frankrijk en hier en daar in Scandinavië komt vorst voor. De storm aan de Noorsche kust, welke gis teren weer toenam, neemt opnieuw af, terwijl elders de wind matig tot zwak was met veel mist in Engeland en Noord-Frankrijk, in Scandinavië valt veel neerslag. Voorloopig is weinig verandering in den toestand te wachten, behoudens eenige toeneming van vorst in Noord-Scandinavië. PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Pleidooien voor den Hoogen Raad inzake de lotenkwestie. Voor den Hoogen Raad zijn gisteren de pleidooien gehouden in de zaak van M. H. de Castro, die optreedt namens een aantal hou- ders van loten Paleis voor Volksvlijt. De loten leening dateert van 1867 en werd in 1931 opvorderbaar. In 1911 zijn echter de trekkingen gestaakt omdat het waarborg fonds te klein was om alle lotenhouders in den loop der jaren te kunnen bevredigen en omdat het Paleis voor Volksvlijt niet solvabel was. Na den brand in het Paleis was er slechts over een vennootschap in liquidatie en de lo tenhouders meenden, dat zij nu recht hadden op verdeeling van den boedel. De heer De Castro stelde dienaangaande namens een groot aantal lotenhouders een vordering in en de rechtbank te Amsterdam veroordeelde het Paleis voor Volksvlijt over te gaan tot uitloting. De veroordeelde teekende van dit vannis hooger beroep aan met het gevolg, dat het Hof te Amsterdam de vordering van den heer De Castro niet ontvankelijk verklaarde. Voor den eischer trad op mr. Nysingh, voor de verweerster mr. v Kuyk, beiden te 's-Gravenhage. De conclusie van het O.M. werd bepaald op 2 Maart. KORTE BERICHTEN. De politie te Amersfoort heeft gister avond aldaar aangehouden den 24-jarigen J. W. H., uit Hilversum, die verdacht wordt in zijn woonplaats een auto te hebben ge stolen en die op de automarkt te Amersfoort te hebben verkocht. Het geld, dat voor den auto werd betaald, werd op hem gevonden. In het grensplaatsje Holtwiek, waar de bewoners van de ratten veel te lijden hebben heeft men door een bijzondere methode van ratten te vangen, op een boerenhof waar de dieren als het ware een kolonie vormden 960 pond dezer dieren gevangen. Hij had op dergelijke tochten die woorden al zoo dikwijls gehoord, dat zij als een vast recept klonken. Tom wist nu, dat hij naar Bertha's huis ging, dat schuin tegenover het café was. Gezeten aan een tafeltje bij het raam, waar hij genoot van zijn koelen, lek keren drank, dien hij door twee rietjes op- zoog, zag hij zijn vader vlug de stoep van het huis oploopen, en naar binnen gaan. Toen hij er kort daarop weer uitkwam, liep hij ook weer vlug. 't Eenige wat de iongen daaruit kon opmaken, was, dat er bij net be zoek iets niet in orde was geweest, iets, dat hem straks bij het naar huis gaan wel ver zwegen zou worden. En nu zou zich het drama van dien och tend voltrekken. Heel onverwacht zag hij de kleine auto van Quidmore, gereden door een van de mannen, die in de tuinderij werk zaam waren, voor 't café stilhouden. Me vrouw Quidmore, gekleed om te gaan win kelen, sprong er vlug uit. Daar zij zelden m Bere kwam, en bijna nooit 's morgens, aan gezien zij het dan thuis te druk had, mengde zich in Tom's verbazing een tikje angst. Zijn pleegmoeder had den truck van de tuinder') herkend. Zij stoof het café binnen. Behalve de jongen man, die in de lange, smalle pij penla bediende, was er niemand. Toen Tom met de twee strootjes tusschen de lippen over zijn glas heen keek, zag hij duidelijk den toorn van de verongelijkte, die den overtre der zoo vlak op de hielen zat. Zich omkee- rende, zag zij Tom zitten met een gezicht alsof hij zich schuldig voelde en meer van de zaak af wist. „O, zoo! Dus jij bent er ook. Waar is hij?" Tom antwoordde naar waarheid: „Hij zei, dat hij een boodschap te doen had, maar niet wat of waar." „En komt hij hier terug?" „Hij zei van ja." „Dan zal ik blijven wachten." (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2