Binnenland. WIERINGERWAARD. VENHUIZEN. BOVENKARSPEL. H00GKAP9PEL. TEXEL. AKERSLOOT. alleen de hotel- en pensionhouders zijn, die belang hebben bij het vreemdelingenverkeer. Deze ontvangen het wel rechtstreeks van de gasten, maar zij distribueeren het weer onder de winkeliers en de vaklieden. Ook de grond eigenaren hebben groot belang bij het vreemdelingenverkeer. Zelfs de boer en de rentenier zijn belanghebbende. Wanneer het vreemdelingenverkeer in Bergen niet bloeide, zouden de belastingen voor hen, die er moeten wonen, hooger zijn en zou het niet mogelijk zijn, de wegen te onderhouder; het electrisch licht aan allen te verschaffen en te laten profiteeren van de gemeente-diensten, poiitie, /uil-ophaling, rio- leering. Het opwekkend woord om vrijwillig de bij drage aan de V. V. V. te verhoogen, wil spr. dan ook lichten tot allen, die dit eenigs- zins kunnen betalen. De begrooting werd hierop vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 5853 37 met een post voor onvoorzien van f 91.87. Als eerste bijdrage voor den herdruk van de geïllustreerde gids, die in 1935 zal ver schijnen, komt op de begrooting een bedrag van f 700 voor. - De"p6SF7CöF publiciteit is van 750 tot 1000 verhoogd, die voor de feesten van 650 op 750. terwijl voor het eerst een bedrag van f 500 is uitgetrokken als reserve voor bizondere doeleinden. De voorzitter gaf een uitvoerige toe lichting voor deze laatste post en stelde in het licht, dat het bestuur het tot stand komen van zaken, die van blijvend belang voor de gasten zijn, overweegt. Rondvraag. De heer Diesfeldt gaf in overweging om als attractie onder de leden die de Alge- meene Vergadering bezoeken, zooals dit reeds een paar maal geschiedde, eenige prijs jes te verloten. De voorzitter zegde hiervan over weging toe. doch was van oordeel, dat men niet om de prijsjes op de Alg. Vergadering moest komen doch ter behandeling van de V. V. V.-zaken. De heer Van der Plas bepleitte de wenschelijkheid om voor de gasten, die in Bergen verblijven en dagelijks naar zee gaan, reductie te verkrijgen voor de parkeerterrei nen. De voozitter wees erop, dat men overal, waar men in badplaatsen parkeert, moet betalen. Wie geen auto heeft, heeft tramkosten of moet bewaargeld voor zijn rij wiel betalen. Spr. vond een kwartje parkeer- geld heusch zoo erg niet. Mr. J u d e 11 oordeelde, dat er te Bergen aan Zee gelegenheid behoort te zijn, waar men gratis kan parkeeren. De voorzitter achtte dit niet mogelijk omdat in Bergen aan Zee met veel kosten parkeergelegenheid gemaakt moet worden. De heer V o t e merkte op, dat men aan de Belgische en Fransche badplaatsen vol doende gelegenheid vindt om te parkeeren, zonder dat men om parkeergeld wordt be stormd. De heer Klomp geloofde niet, dat men in een seizoenplaats tegen een kwartje par keergeid bezwaar kan maken. Wel geldt dit voor gasten, die 2 a 3 maal per dag naar zee gaan en iederen keer moeten betalen Spr deed daarom het voorstel om aan de Bouw en Bouwgrond Exploitatie Maatschappij te Bergen aan Zee het verzoek te richten, voor het parkeeren week en maandkaarten beschik baar te stellen. Met alg. stemmen werd hiertoe besloten. Nadat de heer Klomp nog had medege deeld, dat het bestuur overweegt om einde Mei of begin Juni een auto-tocht naar Gro ningen te organiseeren, zooals het vorige jaar naar Leeuwarden en de aanwezige auto mobilisten had opgewekt daaraan met het oog op de waardevolle propaganda voor de badplaats deel te nemen, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. Vrijdagmiddag werd in het lokaal van den heer H. v. d. Woude vanwege den Nederl. Bond van Boerinnen en andere olattelands- vrouwen een lezing gehouden door mevr WiersmaRisselade. Ongeveer 30 dames waren aanwezig. De bijeenkomst werd geopend door mevr. M. Visser—Bakker, die in 't bijzonder mevr. Wiersma welkom heette. Mevr. Wiersma begon allereerst te vertel len waarom de naam van dezen Bond werd gekozen. Het maakt niet uit of men de vrouw is van een boer winkelier, dokter, burge meester of van wien ook. Wij zijn allen plattelandsvrouwen. Dat de naam boerin er ook bij genomen is. blijkt heel goed gezien te zijn. Het is een bond voor iedere platte landsvrouw. Wat wil nu die bond? Spreek ster wilde dan in 't algemeen de kernge dachte naar voren brengen. Het is wensche- lij'k om samen de belangen van het platte land te helpen behartiger. De bond is in 1930 opgericht, dus nog jong. In 1930 was de belangstelling nog niet groot. Deze is eerst later ontwaakt. Dat in ons land een minister van land- bouw ontbreekt, vond spr. erg jammer. Het platteland als zoodanig is wel wat verwaar loosd. We zien 't in ons iand jat wij vrou wen ons meer richten naar de stad en liever niet /oor een boerin of plattelandsvrouw worden aangezien. Wij behoeven ons werkelijk niet te scha men om boerin te zijn. We moeten belang stelling opwekken voor alles wat ons eigen platteland betreft. Ons streven is om te trachten te werken rn eigen lijn eigen werk. eigen leven- In 't bijzonder werd nog sti' gestaan bij wat de grondslag is van den boerenstand, waarbij erkeie artikelen uit een boekje van professor Schermerhorn werden voorge lezen. Een boerin heeft naast den b°er een belangrijke taak te vervullen. Hoe komt t dat wel eens minachtend door den stedeling over den boerenstand wordt gesproken? Dat komt omdat zij er niets van weten. Op het platteland mist men wel eens wat bij den stedeling vergeleken, doch wij ais vrouwen, aldus sprkunnen onderling ook veel genor brengen. Wanneer in een dorp een afdeeling is kunnen in den winter eenige bij eenkomsten worden belegd. Al naar ei behoefte is onder de leden kun nen er cursussen op verschillend gebied ge organiseerd worden De leden zullen kunnen opkomen voor ver schillende belangen van haar dorp, b.v. op n^crfn^'Üt vaiï ons onderwijs, ziekenver- £r v!-aL watervoorziening enz. Zij kunnen hMi!,ra/e" doen b.v. op het gebied van de hSSkflX °Ver het aanschaffen van be- tóngnjke voorwerpen in de huishouding of wernen 'n33^! van belangrijke voor- ridu^ n huishopding of over het in- 2SÏ? van woning of vertrek of op het gebied van de opvoeding van het kind. \Van- kfn ^l^V "2 geen raad gegeven kan worden kan men zich tot het hoofd bestuur wenden. ,e€n korte pauze werd een en ander verteld ovei buitenlandsche organisaties waarvan mevr. Watt algeheel presidente isl EngelinTd^t0^ met hetge€n Verder werd nader uiteen gezet, hoe elke provincie een afdeeling heeft en zoo kunnen plaatselijke afdeelingen weer contact zoeken met zusterafdeelingen. Door den bond wordt een blad uitgegeven, n.l. In- en om de woning en boerderij, waar op ieder lid zich tegen aanmerkelijk lageren prijs aan niet-leden kan abonneeren. Ieder lid van den Bond kan deelnemen aan de alg. vergaderingen en aan de tweedaagsche bij eenkomsten waar gesproken wordt over dat gene, wat voor de vrouw van belang is. Vrouwen uit verschillende deelen van het land ontmoeten daar elkaar. Meer en meer wordt ingezien dat samenwerking noodig is. Evenals de mannen moeten ook de vrouwen opkomen voor de belangen van het platte land en met elkaar samenwerking zoeken voor zoover dat mogelijk is. Wanneer hier een afdeeling wordt opgericht worden de werkzaamheden niet van bovenaf geregeld. Dat mag elke afdegling zelf bepa1en. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd geen gebruik gemaakt, een bewijs dus dat de spreekster wel duidelijk is geweest. Mevr. Visser bedankte dan ook mevr. Wiersma hartelijk voor haar boeiende en leer zame rede en stelde voor om haar niet met ledige handen te laten vertrekken, doch met een lijst met een flink aantal namen van vrouwen, die zich als lid van onze afdeelina; opgeven. Aan dit verzoek werd door 19 dames voldaan, zoodat het een succesvolle middag genoemd kan worden. Mevr. Visser spoorde iedereen aan om elk 2 leden aan te werven. Het polderbestuur heeft besloten bet stoom gemaal te vervangen door een groot electrisch gemaal. Voor de gehouden veiling van plantgoed Gladiolen was groote belangstelling. De han del was echter matig. De heer van den Berg, commies der di recte belasting alhier, wordt overgeplaatst naar Souberg in Zeeland. GROOTSCHFPMER. Naar we vernemen schijnt de verhouding tusschen het bestuur der Boeren'eenbank en den kassier verre van aangenaam te zijn. In verband hiermede werden door de Cen trale Bank genoemd bestuur en de commis sarissen Donderdag uitgenoodigd tot een be spreking te Utrecht, waar tevens aanwezig was de kassier, die te zijner verdediging had medegebracht mevr. SlootenSmit en den heer Bürman. Dat het tot een oplossing is gekomen ver namen we niet, echter wel, dat er bestuursle den voor hun functie zullen bedanken. We hopen, dat de e.v. algemeene vergade ring meer klaaheid in deze zaak zal brengen. De inzameling van giften door het plaat selijk comité van het Delftsch vrouwcomité „raam nieuwe kerk" bedroeg op Texel in totaal 49 79. Het plaatselijk comité was onder voor- zitterscnap van de echtgeuoote van oen bur gemeester, mevr. Oort—Oort. Verpachting gras en rietgewas Groote en Kleine Uiterdijk. Groote Uiterdiik Noordelijke helft 62, pachter de heer M Kerssens. vorig jaar f 41 Zuidelijk gedeelte opgehouden op f 77. Later gegund aan P- Leering als hoogste bieder voor 76. vorig jaar f 80. Rietgewas 16. vorig jaar f 12 pachter de heer J. Verduin Jbzn. Kleine Uiterdijk 39, vorig iaar 15, pach ter A. A. Buur. In het geheel 44 meer opgebracht. Donderdagavond werd in de consistorie kamer der Ned. hervormde kerk een bijeen komst gehouden om te komen tot de oprich ting van een begrafenisvereniging. De aan wezigen. 17 personen gaven zich a s lid op Op een nader te bepalen dag zal het bestuur o-ekozen worden en verdere plannen wor en uitgewerkt Een derge'ijke vewniJK W ziet in deze gemeente m een groote behoefte INKRIMPING VEESTAPEL. Door de crisis-rundveecentrale zal gele genheid worden geboden aan haar te "eren. Ie. kennelijk drachtige runderen in ai.e soorten en kwa.iteiten. iP- 2e. versch afgekalfde vaarzen en koeien t Alkmaar op Maandag 5 Maart 1934 van 8— lOv.m. bij de Doorbraak, te Purmerend op Dinsdag 6 Maart 1934 van 8—10 v.m. op d veemarkt, ie Schagen op Donderdag 8 Ma 1934 van 8—10 v.m. op de veemarkt. De kaarten voor aangifte tot levering moe ten uiterlijk 26 Febr ten kantore van de cri sis-rundveecentrale te 's-Gravenhage J ^Prij^erTen voorwaarden als de vooraf- gaAangezien'het den laatsten tijd voorkomt, dat dooi leveranciers minder dieren worden aangeboden, dan door hen zijn aange vraagd, wordt er nogmaals op gewezen, dat zulk een handelwijze de crisis-rundveecentra le aanleiding kan geven tot het treffen van maatregelen, welke voor de betrokkenen on aangename gevolgen kunnen hebben. Tevens wordt er nogmaals op gewezen, dat de crisis-rundveecentrale zich het recht voor behoudt, wannaar haar na levering blijkt, dat een rund niet aan de door haar gestelde voorwaarden voldoet, de overnemingssom met 40 pCt. te verminderen. WIJZIGING PLANTENZIEKTE- EN AARDAPPELWET IN VOOR BEREIDING. Naar verluidt, overweegt de regeering een wijziging van de plantenziektewet en de aard- applewet in verband met de gevaren, die verbonden zijn aan een uitbreiding van de teelt van de voor wratziekte vatbare aardap pelrassen Bravo, De Wet en Kampioen. De telers van aardappelen voor zoover ze genoemde rassen in 1934 nog zullen verbou wen, dienen zich, zoo noodig, te overtuigen van den gezondheidstoestand van het te ge bruiken pootgoed, terwijl men erop bedacht moet zijn, dat voor den daaropvolgenden oogst waarschijnlijk een algemeen verbouw- verbod een einde aan de teelt van deze ras hen zal maken. Het is derhalve gewenscht, dat de teler reeds thans rekening houden met eventueele maatregelen, die in de naaste toekomst de teelt van genoemde drie variëteiten zullen kunnen verhinderen. DE NOOD VAN DE BOOMKWEEKERS. De Bond van Boomkweekers, waarbij fede ratief zijn aangesloten de verschillende plaatselijke en gewestelijke boomkweekers- organisaties van het geheele land, hield te Utrecht zijn jaarlijksche alg. vergadering onder voorzitterschap van den heer H. Gor ter van 's-Graveland. Na afdoening van verschillende huishou delijke aangelegenheden is uitvoerig gespro ken over een aan den minister van ec. zaken te richten adres betreffende voorstellen tot saneering van de boomkweekerij. Het adres is thans aan den minister ver zonden; aangedrongen wordt daarop op regeeringsmaatregelen. Om een eenigszins beteren toestand te krij gen, zal het noodig zijn, dat allereerst uit breiding van het vak voorkomen wordte niet alleen van de zijde van de vakgenooten, doch ook en niet het minst van de zijde van andere tuinbouwbedrijven, die reeds ge saneerd zijn. Een teeltvergunning-stelsel zal moeten worden ingevoerd op de basis van den toe stand van thans. Zoo hiervan eenig resul taat verwacht mag worden, is het mede nood zakelijk, dat het overschot van planten, voor- zoover het gezonde en leverbare waar betreft, uit de markt genomen wordt, waaraan onver brekelijk verbonden moet zijn een ingrijpen in den onbelemmerden invoer van houtvor- mende gewassen, voorzoover deze in de boomkweekerij een rol spelen, hetgeen moge lijk wordt geacht volgens een stelsel van contingenteering, al of niet vergezeld van een heffings-stelsel. KOOL VOOR DUITSCHLAND. De in het Duitsch-Nederlandsche handels verdrag van 15 December 1933 ingestelde commissie ter regeling van den invoer van kool uit Nederland naar Duitschland heeft haar tweede vergadering te Berlijn gehou den. Hierbij werd overeengekomen, dat de minimumprijzen voor Nederlandsche en Duitsche kool op de Duitsche markt voorloo- plg aldus zouden luiden: per 50 kilo eerste kwaliteit vrij Duitsch bestemmingsoord, witte kool per kop van twee h drie pond M 5.50; die van vijf pond M. 4.50; Savoyekool M. 6 resp. 5 50, roode kool M 6.50 resp M. 5.50. STAKING GEËINDIGD. Inzake de staking op de kalkfabriek van Van Dijk Co. te Dordrecht wordt gemeld dat, in de Zaterdagmorgen ge houden vergadering der gezellenorgani- saties, besloten is, het bemiddelings voorstel, door den Rijksbemiddelaar ge daan, te aanvaarden Dit komt neer op een loonsverlaging voor een bepaalde greep arbeiders van 2H en vacantie- inkorting van drie dagen voor alle werk lieden. Er zullen geen rancunemaatregelen worden getroffen. Reden wordt het werk hervat. OPLICHTERS GEARRESTEERD Te Herzogenrath is een oplichtii i- zaak aan het licht gekomen, waarin be trokken zijn een ijzerhandelaar uit Kerkrade en een uit Aken, die bij een Duitsche fabriek voor 10000 hoogte- zon-apparaten hadden besteld. Deze wa ren reeds in Herzogenrath aangekomen en zouden door een expediteur aldaar naar Kerkrade worden vervoerd Deze vertrouwde de zaak niet en lichtte de politie in, waardoor het bedrog aan het licht kwam Het bleek dat een ondartee- kende rhèque valsih was Beide last gevers hadd-n in het geheel geen geld en zijn dan ook gearresteerd. LANDBOUWREGELING MET BELGIE GE'l KOFFEN Zaterdag heeft p het departement van economische zaken oen besprek'ng p.aats gehad tusschen minister Ver schuur en den Belirisi en minister van landbouw, mr Sap De heide ministers hebben een lang durige bespreking gehad, welktot een wederzijdsch bevredigende regeling heeft gevoerd- De moeilijkheid bestond in het vinden van een technische oplossing van het vraagstuk, op welke wijze een onge- wenschte inzinking van Je prijzen van verschillende landbouwprodlcten op de Be'gische markt te voorkomen is De oplossing, welke gevonden ia, komt Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel teyen slechte spi|e- vertenng en verstopping, en de «'aartüt voortkomende kwalen. Alom ver krijg baat (0.6* per Bacon. zooveel mogelijk aan do wederzijdsche verlangens tegemoet. De bedoeling is, de regeling mot 1 Maart a.s. in werking te brengen.. SCHADUWZIJDEN DER DRANKWET- De Nederlandsche hond van koffie huis-, restauranthouders en slijters heeft een adres gericht tot den minister van sociale zaken, waarin om uitstel ge vraagd wordt van het volledig in wer king treden van de drankwet. Volgens het adres worden 2400 gezinnen door verarming bedreigd, indien alle vergun ningen waarvan de drankwet dit ver langt inderdaad worden ingetrokken In naam van de menschlievendheid doet adressant een beroep op den minister. EEN BETOOGING TE WEERT. Tegen de arbeidsinspectie. Te Weert zijn Vrijdagmiddag betoo gingen gehouden door eenige honderden arbeiders, die in opdracht door de stra ten trokken. Dien middag werd nl. aan het uit 400 arbeiders bestaande perso neel van de tricotagefabriek v/h. Frans Beeren Zn aldaar medegedeeld, dat den volgenden dag het werk niet zou kunnen worden hervat tengevolge van een ingrijpen van de arbedsinspectie Zij meende, naar het Hbl. vertelt, hiertoe verplicht te zijn wegens het bij de fa briek niet in orde zijn van de controle klok, waardoor het onmogelijk was, den arbeidstijd te controleeren. Zoowel de mannelijke als de vrouwe lijke arbeiders hebben toen terstond een optocht geformeerd, waarin een roode vlag werd meegedragen, terwijl schreeuwend en joelend bekendheid werd gegeven aan de afkeuring tegen over dit optreden van de arbeidsin spectie. De plaatselijke politie greep in, nam de vlag in beslag en verklaarde, den op tocht met geweld te moeten ontbinden, daar men geen verlof had voor demon straties. De arbeiders lieten zich echter niet kalmeeren en zetten hun optocht voort, terwijl zij spoedig weer een nieuw doek met opschrift meedroegen. Eerst toen na eenigen tijd de burge meester zich tot de betoogers richtte en hun mededeelde, dat inmiddels de ge nomen maatregelen waren ingetrokken en de arbeiders hun werk den vo gen- den dag weer zouden kunnen voortzet ter, kwam aan de betooging een einde. BOSCHBRAND. Voor f 4000 aan dennen verbrand. Ten nadeele van de stichting Eigen Erf zijn te Altweert (Limburg), ongeveer 20 H.A. bosch verbrand. Het verbrande perceel was verzekerd. De door het vuur aangerich te schade wordt op 4000 geschat. KNOEIERIJ MET HET VLEESCH Wij hadden al eenige malen brieven ont vangen, zegt het Hbld., waarin werd ge klaagd over een onderwicht van het zg. blik- vleesch. Er zou tot zelfs 10 pCt. te weinig vleesch in sommige blikken zijn aangetroffen. De ?,Vee- en Vleeschhande!" deelt thans die zelfde klachten mede, doch voegt er een waardevolle aanwijzing bij, nl. dat deze „te korten" zijn ontdekt in blikken, gemerkt met den letter A, dus afkomstig van één bepaalde groote firma. Ook aan de justitie, die thans op zco velerlei gebied rondom de uitvoering der varkenswet aan het speuren is, o a. te Oss en te Rotterdam, zal het niet moeilijk vallen, deze fabriek te determineeren en ook hiernaar een minutieus onderzoek in te stel len. MINISTER KALFF TE IJMUIDEN. De minister van Waterstaat, ir. J. A Kalff, heeft Zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan IJmuiden, hetwelk hoofdzakelijk ten doe! had een bezichtiging van de werken tot ver ruiming van het Noordzeekanaal. De minister was vergezeld van den direc teur-generaal van rijkswaterstaat ir Ringers, den hoofdingenieur-directeur van rijkswater staat in de provincie Noordholland ir. Gee linck, en den hoofdingenieur van Rijkswater staat in het departement Noordzeekanaal, ir Van Voorst Vader. Later op den middag heeft de minister zich naar Amsterdam begeven om de autotentoon stelling in de R A.I. te bezichtigen. DE UITSLUITING DER KLEERMAKERS IN HET MAAT- BEDRIJF. De samenwerkende bonden in de klecding industrie deelen mede: In de Vrijdag 16 Februari j.1. onder lei ding van den rijksbemidde'rar. den heer prot Aatberse, gehouden bespreking tusschen de partijen, betrokken bij het conflict in her maatbedrijf, gaf den rijksbemiddelaar den werkgevers- en werknemersvertegen woord, gers in overweging, als grondslag voor arbi trage te aanvaarden: ,,welke uurloonen voer de kleermakers moeten worden vastgesteld bii een vergelij king met de loonen die thans betaald worden in die vakken, die in 1920 als vergelijking hebben gediend, daarbij in aanmerking nemende het vei schil in toestand van 19201934, inzonderheid de ontwikkel'ng van den eco nomischen toestand in het heerenkleedingbt- drijf en de bovenbedoelde bedrijven". De vertegenwoordigers der werknemers bonden verklaarden in principe hiertegen geen bezwaar te hebben, mits zij op het voor stel de goedkeuring kregen van hun hoofd besturen en de vakgroepen kleermakers. De vertegenwoordigers der werkgevers ver wierpen het voorstel en veranderden hun voorstel van 12*4 in 10 verlaging der uur- en stukloonen. Toen de werknemers dit voorstel onaan nemelijk vonden, kwamen de werkgevers met een nieuw voorstel, luidende: „Bespreking over de daling die moet plaats vinden in de loonen in het maatkleedingbe- drijf alléén op grondslag van de daling, die heeft plaats gevonden sinds 1920 in die vak ken, die bij de toenmalige arbitrage als maat staf hebben gediend, daarbij uitsluitende alle verdere bijzon dere omstandigheden, zoowel economische als loon-technische". Uit de toelichting door den voorzitter van den Patroonsbond, den heer Jörg, gegeven, bleek, dat de werkgevers bedoelden, zien niet te willen onderwerpen aan arbitrage. De werkgevers wilden geen inmenging van bui- tenstaanders of derden. De houding der werkgevers leidde er toe, dat de rijksbemidde laar niet bereid bleek, de besprekingen voort te zetten, waarna de conferentie zonder resultaat uiteen ging. Inmiddels heeft het bestuur van de werk geversorganisatie, de hoofdbesturen der vak bonden opnieuw tot een conferentie uitge noodigd. De uitsluiting en staking gaan door. HUISZOEKINGEN BIJ COMMUNISTEN TE DEN ILP. Het rustige dorpje Den lip, gemeente II- pendam, is Zaterdag het tooneel geweest van huiszoekingen op groote schaal. Het parket uit Amsterdam, onder leiding van aen offi cier van justitie, mr. D. Reilingen, vergezeld van den rechter-commissaris en de burge meesters van Ilpendam en van Landsmeer, hebben in een tiental woningen huiszoekin gen verricht. Hierbij was de hulp gerequi- reerd van een detacnement rijksveldwachters. 20 man sterk. De aanleiding tot deze huis zoekingen was het feit, dat sedert eenigen tijd in Landsmeer en omstreken het communisti sche boerenblad Het Compas werd verspreid. Men vermoedde, dat dit door een aantal per sonen te Den lip werd gedrukt. In dat blad was de toon van dien aard, dat de justitie het noodig vond in te grijpen, meer in het bijzonder naar aanleiding van een fel artikel tegen de wet op de teeltregeling. De commu nist de V. werd gearresteerd. De huiszoekin gen leverden weinig resultaat op. Enkele pamfletten en geschriften zijn in beslag ge nomen. COMITÉ VAN ACTIE TEGEN DE WINKELSLUITINGSWET. Uit een aantal vereenigingen en bon den van suikerwerkfabrikanten en grossiers heeft zich een comité van actJe tegen de winkelsluitingswet, ge vormd, dat zich thans tot den voorzitter van den ministerraad heeft gewend met een rekwest. Het comité betoogt, dat het aanhangi ge wetsontwerp tot wijziging dezer wet geen verbetering belooft De voedings- en genotmiddelen-industrie is doo de regeering verwaarloosd. Geen harer grondstoffen is vrij van accijnzen en crisisheffingen. Verruiming van ver kooptijden beteekent in dezen bedrijfs tak verruiming van consumptie Rede nen, waarom het comité van actie een beroep doet on den minister in dit re kwest, door het comité een noodkreet genoemd. REGELING VAN DEN INVOER. Ingediend is een wetsontwerp tot re geling van den invoer van verschillende artikelen. Bij K. B. van 10 November 1933 werd de invoer van een aantal goederen wel ke op de bij de omzetbelasting 1933 be- hoorende tabel A, als zijnde weelde ar tikelen, worden genoemd, aan een tij delijke beperking onderworpen, om te voorkomen dat, vóór het in werking tre- aen der omzeibelastingwet op l Januari, nog abnormale hoeveelheden van deze artikelen zouden worden geimporteevd, tot schade van de Nederlandsche indus trie en van het met de omzetbe'asting beoogde fiscale doel- Tngevolge art. 3 der crisisinvoerwe* is dus do indiening van een ontwerp van wet tot voorziening in dat verbod van invoer noodzakelijk. Dit ontwerp is thans ingediend Het verbiedt, gedurende het tijdvak van twet maanden, aanvangende 1 Novem ber 1933 en eindigende 31 December 1933, d n invoer uit ieder land van: pbonogra- fen, gramofonen en hiermede gelijk te steden toestellen, aismede van hun toe- behooren, zooals muziekrollen en -pla ten; radio-, versterker- en gelijkricht- lampen. al dan niet in radiotoestellen of in andere voorwerpen gemonteerd; luidsprekers en de hoofddeelen daarvan; alle linoleum ;parapluies, parasols en wandelstokken; haarden, met uitzonde ring van vulhaarden en gashaarden; voor installaties van centrale verwar ming benoodigde onderdeelen, te weten: ketels, reservoirs, branders en radiato ren electrische kookapparaten en broodroosters, voor zoover deze meer be».raagt dan 90 pet. van hetgeen gemid deld van elk dier artikelen in de maan den ëovembor en December van ie ja ren 1931 en 1932 uit dat land is inge voerd, naar de waarde berekend Voorts van radiotoestellen, met in- of aange bouwde gramofonen of luidsprekers en de kasten hiervoor ;vleugelpiano's, pia nola's. phono'a's en andere mechanische piano's voor zoover deze meer bedraagt dan 100 pet. van het aantal stuks van die artikelen, dat gemiddeld in de maanden Nov. en Der van de jaren 1931 en 1932 uit dat land is ingevoerd; brandkasten, k.uisdieren en safeloketten, voo. zoover deze meer bedraagt dan 100 pet van het gewicht, dat gemiddeld in de maanden Nov en Dec van genoemde jaren aan die goederen uit dat land is ingevoerd.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3