Amstecdatitsche föeucs Txomndaai 7lieuws Onze. JColottiën JUMicaties £xuuU en J-uw&ouw v0» tv* Jêjdschdften. STOLPEN. HENSBROEK. OPPERDOES. TEXEL. HEILOO. DRANKWET. HINDERWET. HINDERWET. Krantenbericht: 1>* uWP' ii^alvayiAwj van Maandag 19 Februari 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. pl.m, 2.15 '52% De achterzijde van de woning brandde vrijwel geheel uit. De eigenaar van de woning was afwezig en hoorde, toen hij in Nieuwer-Amstel terug kwam, wat er gebeurd was. Uit een geldkistje was 300 verdwenen. Daar de vuurgloed bij zonder fel was en in de woning een ben zinelucht werd waargenomen, werd on middellijk aan brandstichting gedacht. De knecht van Griffioen, een melks'ij- ter, werd gearresteerd, verdacht van diefstal en opzettelijke brandstichting. Gister stond de man, 27 jaar oud, voor de Amsterdamsche rechtbank terecht Behalve den diefstal van de 300 was hem ten laste gelegd, dat hij door het plaatsen van een keteltje met benzine op de kachel een ontploffing had veroor zaakt, waardoor brand ontstond in de woning van Griffioen. Verdachte ontkende zoowel den dief stal als de brandstichting. Wel was hij op dien Zondag in de woning geweest., hij had de kachel opgepord en was toen weer weggegaan. Ook had hij zich in de vi oning verkleed. Nadat verschillende getuigen waren gehoord, werd de zaak tot 21 Februari geschorst, daar een der getugen niet ter zitting was verschenen. Mr. Schorlesheim vroeg de rechtbank zijn cliënt onmiddellijk in vrijheid te stellen. De officier, mr. Reilingh, verzette zich tegen dit verzoek. De rechtbank wees de invrijheidstelling af. In de plaats van wijlen den heer W. Klok is tot directeur van de zuivel fabriek „De Eendracht" alhier benoemd de heer A. J. Schilder, alhier. dokter moet worden ingevuld. Wie de plaat selijke geneesheer hebben, behoeven dit niet te doen, daar deze die bonnen z;e]f in huis hebben. De eerste twee ziektedagen worden niet uitbetaald, maar moeten wel door den dokter op de bonnen worden ingevuld als ziekedagen. Jaarvergadering van het ziekenfonds „Helpt Elkander" alhier op Vrijdag 16 Februari 's avonds 714 uur bij den heer K de Boer. De voorzitter, de heer Jb. Visser, opende met het welkom toe te roepen aan de leden. Hij sprak er zijn blijdschap over uit, dat de opkomst van de leden hedenavond zoo groot is. Dan heette spr. nog welkom het nieuw benoemde bestuurslid, den heer C. Evers, die in de plaats van den heer Gunder is geko men. Spr. zeide, dat al is zijn voorganger niet direct te vervangen, wij in den heer Evers toch een goed en ijverig bestuurslid hebben. Met den wensch dat de besprekingen weer in 't belang van de vereeniging mogen zijn, verklaarde spr. de vergadering voor ge opend. Rekening penningmeester. Ontvangsten en uitgaven zijn sluitend ge maakt op een bedrag van f 481.82. Bezit der vereeniging op 1 Jan. 199v3 2132.95, be zit der vereeniging op 1 Jan 1934 2136,87. Verslag financieele commissie. De boeken van den penningmeester waren nagezien door de heeren D.'Kort en L. In- sing. Bij monde van eerstgenoemde werd medegedeeld, dat alles in de beste orde is bevonden. De commissie ontving een woord van dank, evenals de penningmeester voor zijn accuraat beheer. De rekeningen werden langs de leden gecirculeerd. Jaarverslag secretaris. Hieruit stippen we aan, dat het voor de vereeniging financieel een voordeelig jaar is geweest. Er zijn 6 ziektegevallen geweest met te samen 138 ziektedagen. Dat op 1 Januari 1933 de vereeniging 46 trekkende leden tel de. 1 Lid heeft bedankt wegens vertrek en 1 lid is overleden, zoodat het ledental vrijwel stationnair is gebleven. De vereeniging heeft 6 donateurs. Met de beste wenschen voor de gezondheid van de leden werd dit jaarver slag gesloten. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de leden der vereeniging ook nog in een herver zekering zijn, wat waarschijnlijk de meeste wel niet zullen weten, daar dit meer de ver eeniging aangaat dan de leden. Deze herver zekering kostte de vereeniging 3:5 cent per lid per jaar, maar de uitkeering geschied al leen bij besmettelijke ziekten. De vereeniging ontvangt dan voor ieder geval f 10 per week gedurende 4 weken. Komt een heel jaar geen ziektegeval voor, dan wordt de halve premie aan de vereeniging terugbetaald. De voorzitter vroeg het oordeel der verga dering of we in die verzekering moeten blij ven of niet. Op een vraag hoe lang de ver eeniging al in die verzekering is, antwoordde ck voorzitter, dat ze al vanaf 1909 zijn aan gesloten. Na bespreking werd besloten zoo maar door te gaan. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren Jb. Dekker en C. Evers. Beiden werden met bijna algemeene stemmen herkozen en namen hun benoeming weer aan. De heer Evers dankte voor het vertrouwen en hoopte, de voetsporen van zijn voorgan ger Gunder te volgen. Regeling contributie en uitkeering. Het be stuur stelde voor dit ongewijzigd te laten, wat met algemeene stemmen werd goedgevon den. Loting van acht weken vrij van contribu tiebetaling. De gelukkige winnaars waren Jb. Dekker en G. Insing. Als 'n bizonderheid melden we dat ook het vorige jaar de twee zelfde de gelukkigen waren. Rondvraag. De heer Joh. Groot vroeg naar een post van 3.92 als diverse ontvangsten op de rekeningen van den penningmeester. De voorzitter zette dit uiteen, waarmee den heer Groot genoegen nam. Een heele discussie volgde over het verze keren van een jongen van 14 jaar, die als leerling bij een timmerman is. Algemeen is de vergadering van gedachte, dat dit niet op gaat* ten eerste moet de leeftijd van 17 jaar zijn bereikt en ten tweede, dat de jongen een loon verdiend van 50 cent per week. Wel zal in overweging worden genomen om jongens van leden die bij hun vader werken deze te verzekeren bij het ziekenfonds bij een leeftijd van 14 jaar. Daar er verder niets meer aan de orde was, sloot de verzitter de vergadering, na nog medegedeeld te hebben, dat bij een geva' van ziekte de verzekerde bij den penning meester een bon kan halen indien zijn huis arts niet op het dorp woont die dan door dien Uit een berghok op het bouwland van J. Bos alhier zijn verschillende landbouwwerktuigen, alsmede een paar waterlaarzen en een jas ontvreemd. Sporen waren door den dader niet ach tergelaten. Het is dan ook nog niet ge lukt hem op te sporen. Volgens de officieele cijfers bedroeg de bevolking van Texel op 31 Dec. 1932 4167 mannen en 3618 vrouwen, totaal 7985. Op 31 Dec. 1933 4083 mannen en 3810 vrouwen, totaal 7893. De bevolking verminderde dus met 92 personen, n.1. 84 mannen en 8 vrouwen. Het aantal geboorten overtreft dat der sterfgevallen met 75, dat der ver trokken personen is 168 grooter dan dat der ingekomen. Op deze wijze zal 't nog geruimen tijd duren, voordat hier 't aan tal 8000 bereikt is. medische zending in onze koloniën werd de avond gesloten. De heer K. op den Kelder is inplaats van wijlen den heer G. Muijs benoemd tot voor zitter van het bestuur van den polder Het Maalwater. In de door deze benoeming opengevallen bestuursfunctie is gekozen de heer J. Muijs. STORM EN OVERSTROOMING OP CELEBES. Noord-Kondeha is door storm en overstroomingen geteisterd. Te Soea-Soea zijn 8 personen met woning en al zeewaarts gesleurd en verdronken. Ze ven huizen, twee toko's, een schoolgebouw en een onderwijzerswoning zijn weggevaagd. Een prauw met 15 personen aan boord is tusschen Wawoen Siwa vergaan. Twee mannen zijn gered, de overigen zijn vermoe delijk verdronken. Het leven in de desa. Ons vriendelijke witte kerkje was Vrijdag avond tot in alle hoeken bezet, toen ds. Bloemhof! met goed gekozen inleidende woor den den spreker van dezen avond, den heer van der Veer van het Kol. Instituut te Am sterdam, voorstelde. De heer van der Veer ving zijn onderwerp „Het leven in de desa" aan met een verge lijking te trekken tusschen de levensomstan digheden van ons verwende Westersche weel dekinderen en de bewoners der Javaansche desa (spreek uit dessa). Al is het bezit en com- "ort van deze laatsten al zeer gering, hun geluk is er te grooter om. De meeste Europeanen in Indië kennen het echte desa-leven niet, daar zij slechts met den Javaan kennis maken in een betrekkelijk Wes tersche omgeving en hem slechts observeeren in een kampong aan den rand der stad. Spr. schetste op hoogst eenvoudige en duidelijke wijze de verschillen tusschen de Westersche rustelooze samenleving en de schier zorge- looze vrome gemoedsstemming der Ooster sche maatschappij. In een volkomen overgave aan den wil van Allah laat de Oosteriing zich als een fatalist door het leven glijden, alles aanvaar dend als onoverkomelijk en al zijn zorgen wegredeneerend in vrome meditatie. In de desa spreekt dit Oostersche karakter het dui delijkst en hier in dezen volksaard leeft het onoverwonnen Oosten. Op boeiende wijze beschreef spr. de desa's op de zuidelijke helling der Slamat en in bloemrijke taal schilderde deze deskundige die 24 jaren dit leven heeft mogen bestudee- ren en inh ven het milieu waarin de dorps bewoner verkeert. Doordat deze primitieve dorpsbewoner door zijn anamitische opvattingen en bijge loof geen compromis weet te maken tusschen wat hij weet en wat hij gelooft, lijdt zijn geest door deze opvattingen veel angsten Hij weet de beteekenis van het „doordat" en „nadat" niet van elkaar te onderscheiden en houdt er dan ook zeer merkwaardige opvat tingen op na, die alle logica missen. Kinderhuwelijken komen zeer veel voor. meisjes van 10 tot 12 en jongens van 16 jaar worden dikwijls echtparen. De verhouding tusschen man en vrouw is voor ons zonderling en weinig vertrouwelijk, kussen b.v. komt niet voor en wil de vrouw eens erg lief zijn voor den man, dan gaat zij het ongedierte zoeken op zijn hoofd zij ver wijdert echter niet ól deze diertjes, daar deze hoofdbewoners de levenskracht bevorderen. Dikwijls komt het dan ook voor, dat een zieke vraagt of zijn echtgenoote even wil zien of er nog var deze gezondheids-bezorgers op zijn hoofd aanwezig zijn, en zoo ja, dan is beterschap onvoorwaardelijk in aantocht. De bevolkingsaanwas houdt gelijken tred met den vooruitgang der streek. Wordt bij voorbeeld door landbouwvoorlichting de pro d-uctie verhoogd, dan stiigt binnen korten tijd het bevolkingscijfer percentsgewijze evenveel. Wat lang niet iedereen weet is. dat lava het dichtstbevolkte land ter wereld is. en de problemen die zich momenteel voordoen, nu de Europeesche cultures en vooral de suikerindustrie duizenden menschen uit hun dienst moeten ontslaan zijn dan ook zeer moeilijk. En waar de bevolking steeds toe neemt op plaatsen, waar levensmogelijkheid geschapen wordt, lijden thans juist de stre ken waar de Europeesche cultures gevestigd zijn. het meest. Aan gebeurtenissen is het leven in de desa arm men handhaaft nog veel oude gewoon ten wat betreft bestuursvorm, belastinghef fing. berechting van misdadigers enz. en men houdt ook zooveel mogelh'k de Westersche inmenging buiten de grenzen. Dit isolement is trouwens ook wel de oorzaak, dat de desa veel minder lijdt onder de slagen van dezen tijd. Er volgde nu een korte pauze waarin door de heeren S. Nainggolan en de gebr. Harte- veld uit Alkmaar een drietal Indische liederen werden ten gehoore gebracht. Na dit aardige intermezzo werden een aantal prachtige lantaarnplaatjes vertoond, waarbij de heer van der Veer wederom ge legenheid had eenige interessante bijzonder heden te vermelden en als laatste beeld werd als aardige attentie door den heer ten Brug- gencate die het toestel bediende ons mooie witte kerkje, omfloerst door wit- gerijpte boomen. op het doek geprojecteerd. Ds. Bloemhoff dankte den spreker en den heer ten Bruggencate. door wiens bemidde ling deze avond georganiseerd werd, en ver der allen die hadden meegewerkt aan dezen nuttigen en leerzamen avond. Deze avonden, vervolgde ds. B„ brengen ons dichter bij onze schoone overzeesche be zittingen en ook dichter bij ons doel, n.1. het opwekken van belangstelling van ons Wester lingen voor onze tevreden Oostersche broe ders. en na een warm pleidooi te hebben ge houden voor een flinke offerande ten bate der (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van A. J. M. Ligthart, alhier, om een verlof A ver lof voor den verkoop van zwak-alcoholi- schen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het ver lof geldt, als voor gebruik elders in het perceel Schoolstraat nr. 6. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 19 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Bij besluit van 17 Februari 1934 is aan de firma Gebr. Winder, alhier, vergun ning verleend tot het uitbreiden van een inrichting voor fabricatie van chocola de- en suikerwerken, door bijplaatsing van twee electro-motoren van 2 P.K., voor het in werking stellen van een lift en een Nortonpomp in het perceel Bo- terstraat nr. 19, alhier. Alkmaar, 19 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders VP Tl AllfTYlflflr F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Bij besluit van 17 Februari 1934 is aan de N. V. Bataafsche Import Maatschap pij te 's Gravenhage vergunning ver leend tot het uitbreiden van een onder- grondsche benzinebewaarplaats, door vervanging van de bestaande aftapin richting door een electrisch gedreven benzinepomp mét een electro-motor van 54 P. K., vóór en ten behoeve van het perceel Nassauplein 1, alhier. Alkmaar, 19 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders vpTi A lkmpar» F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE LANGEND1JKER GROENTEN- VEILINGEN. De tuinbouwers weten nu, dat zij bij wijze van voorschot op de uitkeering in 1934 als aanvullend bedrag, ongeveer anderhalf millioen als steun meer zullen krijgen dan in 1933, voer welk jaar in totaal 6.400.000 was beschikbaar gesteld. Waar indertijd de commissie-L'óvink berekende, dat het bedrag, noodig om het verschil te dekken tusschen de opbrengst en den richtprijs, tot 20 millioen zou mceten worden opgevoerd en de prijzen der producten, dooreen genomen, nog weinig meer opbrengen dan ten tijde, toen de com- missie-Lovink haar berekening maakte, is het duidelijk, dat de tuinbouwbedrijven, breken geen betere tijden aan, nog met verlies zullen moeten werken. Te verwonderen valt het daarom niet, dat van de zijde der verschil lende tuindersorganisaties nog voortdurend aandrang op de regeering en op de diverse Kamerfracties wordt geoefend, ten einde een meer afdoenden steun te verkrijgen. Wel zijn sindsdien del oonen in het tuinbouwbedrijf verlaagd en zijn ook de pachten wel wat ver minderd, doch dit is niet van dien aard, dat daarmee een sluitende exploitatierekening zal worden verkregen. Daarvoor zal het noodig zijn, dat de af zetmogelijkheden grooter worden, waardoot ongetwijfeld betere prijzen zullen kunnen worden bedongen. Daaraan mangelt het ech ter nog steeds en dit is de voornaamste oor zaak, dat ook deze week de stemming op 39O.OCO ^er ■V\oo£e> eSfeVe°9 sle Vl°0Ï,C off^ee' et ai ^90.00° thans „ooe I I onze veilingen verre van opgewekt was. Er werden deze week weer belangrijke hoe veelheden stapelgroenten aangevoerd. De aanvoer van roode kool bedroeg 104 spoor wagens, waarvan alleen aan de veiling van den Noordermarktbond 67 spoorwagens Hoewel er pracht-partijen werden gepresen teerd, vielen de prijzen niet mee. Voor de mooiste kool van 2 tot 3 pond, waaraan ook voor het buitenland de voorkeur wordt ge geven, werd aanvankelijk nog 4.504.80 ijetaald, doch ondanks de gunstiger verwach tingen, die gebouwd werden op de betere han delsbetrekkingen met Duitschland, waarheen den laatsten tijd vrij wat roode kool wordt uitgevoerd, konden later die prijzen niet meer worden bedongen en werd niet meer gemaakt dan 4.204.40. De tweede soort kool ondervond hiervan den ongunstigen weer slag, zoodat het mooiste goed van deze kwa liteit niet meer dan 3.203.70 kon op brengen. Groote kool, eerste kwaliteit, vond maar matige belangstelling, zoodat het is yoorgekomen, dat sommige partijen maar net den minimumprijs van 1 opbrachten. Dat het groote doorschot nu ook niet meer dan den minimumprijs opbracht, is duidelijk. Al naar de grootte wisselden de prijzen af tus schen ƒ1 en 2.30 voor tweede soort. Voor gele kool was de stemming iets beter dan de laatste weken. Een gunstig teeken was het, dat maar zelden de minimum-prijs van 1 werd besteed. Dit betrof dan een vrij sterk afwijkende partij doorschot. De aan voeren met kool van ongeveer 3 pond brachten de prijzen der vorige week, 2.502.70 op; later werden ze ver handeld voor 2.903.10. Het was al in Weken niet voorgekomen, dat meer dan 3 werd betaald. Voor de grootste kool, eerste kwaliteit, werd 130 1.70 besteed, terwijl voor tweede kwa liteit veelal 1.20—/ 1.40 werd bedon gen. Het kleine goed, tweede kwaliteit gele kool, werd voor 2.102.30 ver kocht. De aanvoer aan beide veilingen bedroeg 80 spoorwagens. Deensche witte kool werd aanvanke lijk goed gevraagd, zoodat voor de groo te, eerste soort, prijzen van 4.40— 4.90 konden worden bedongen en voor kleinere, die van deze koolsoort minder gewild zijn, 3.303.50. Later kon echter die prijs niet meer worden ge maakt, en werd 20 tot 30 cent minder bedongen. Voor groote Denen, tweede soort, werden nogal uiteenloopende prij zen besteed, meestal lagen ze tusschen 3.10 en 3.40, al kon voor een enkel partijtje nog wel eens 4.40 worden be dongen. Voor de kleinere Deensche witte werden prijzen van 1.903.20 be steed; enkele afwijkende partijen wer den verhandeld voor 1.202.Het binnenland vraagt maar weinig, zoodat men voor deze koolsoort bijna uitslm tend op den export is aangewezen. vjr Bij het artikel uien bleek intusschen wel, dat een grootere uitvoer naar hot buitenland nog niet altijd hoogere DrH- zen beteekent. Over den uien-a^ï -yien-export valt niet te klagen en toch loopen de prijzen nog achteruit. Het waren in hot bijzonder Groot-Brittannië, België en Luxemburg, waarheen de uien werden uitgevoerd, doch de omstandigheden om daar redelijke prijzen te maken, val len niet mee. Beste kwaliteit gele uien bracht f 1.601.80 op, doch voor vele aanvoeren, waarvan de kwaliteit maar weinig te wenschen overliet, kon niet meer dan 1.20—1.80 worden ge maakt. Voor drielingen was de stem ming nog slapper, zoodat ze slechts 0.80—1.20 opbrachten. Voor nep werd soms f 2.20, vaak maar 1.20 be- steed. Grove uien brachten 1.49^ 1.90 op. Aangevoerd werden 14 spoor wagens. De aanvoer van bieten was iets groo ter dan gewoonlijk. Mooie kleine bieten golden van 2 tot 2.40. Voor groote werd 0.90—1.60 betaald. Blijkens de aanvoeren zijn er maar kleine voorraaden peen meer. Groote peen werd voor 2.90—3.40 verkocht, een bevredigende opbrengst, voor kleine werd 1.40—2.20 betaald. Aardappelen waren laag in prijst Friso gold 1.60; Bevelanders 2.20. De Waterkampioen, Dit altijd interessante tijdschrift voor watersportliefhebbers is deze week ver- schenen met op den omslag een verzameling van de internationale seinvlaggen. Verder bevat het een volledig register van alle ar tikelen uit den vorigen jaargang. Het nummer zelf brengt ditmaal weer mooie artikelen en foto's. Panorama brengt ditmaal fraaie afbeeldin gen van de kunst van een oud volk, namelijk totempalen van Indianenstammen. Een af. zonderlijke fotopagina laat zien „wat niet mag", opdat het verkeer niet belemmerd zal worden. Wilhelm Teil bij het Hofstadtooneel is op fraaie wijze in beeld gebracht en er zijn te vens zeer interessante opnamen van de wijze waarop Oostersche volken weven en spinnen. Benvenuto Disertorti behandelt de Italiaan- sche vioolfabricatie. Er is weer veel geïllus treerd nieuws uit binnen- en buitenland, sport, modepagina's enz. Verhalen en novel len zijn er ditmaal van Berta Ruck, van A. Dorrington, van Hugh Kahler en van D. Neiton. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 193211 1917 1931 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 5 NederL 4M 4 5 Ned.-Indië 5K Duitschland BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned lnd Handelsbank Rotterd, Bank INDUSTR. OND. BÏNNENL. Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh Steel Cities Service Steel U. S Leatber CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned lnd Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor, Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Per lak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50, *Exdividend. tExclaim. Vorige koers 1018/s 1018/s 99% 100% 52^/4 H5l/a 47 53 528/4 783/4 343/.B 201/4 57% 172*/» 251 80 303/g §103/s 293/s 2% 35% 7V4 1897/8 104 793/4 24Vs 17.10 133 7% 130 155 178 1037/8 11% 63/4 104% 44% 35'/s 317/8 27/l6 9 467/g 1277, 241/4 1181-4 1451/4 431/4 217/8 79% pl.m. 1.30 52-i/s 351/4- 1723/4 249 80 Vs 301/4 10% 297/8 2% 190 104 28/s 8>/, 145 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 IOOI/4 511-2% 115Vz 53Va 523/4 783/4 1 35J-% 358/4 248 248-% 10% 29% 2% 71/8 9 178% 9 U% 6 6% 103|-8/- 11%-2 67/g 'a 104*/» 46% 361/8-1 248i/4 297/8.30 ll%-2 6% 104% PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt Heden 1 pct. .M WISSELKOERSEN AMSTERDAM. m v NIET OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) bazel Weenen p. Scb 100 Kopenhagen Stockholm O*'» Italië Vorige koers 1.50 7.63% 58.75 9 78" 34.66 48.02 00 00 34 10 39.40 38 40 13.07% Koers op heden 2 uur 1.493/4 50 7.71 i 2'/, 58.85 90 9 78%.% 34.64 7 48.04 00.00 34 40 60 39.37 40 38.40-39 13.05-10

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6