Agenda KOUDEfcE ^Buitenland Ome Jloi Bucktvaact yUiilieaties JiaxfdAeüchten Stad en Omgeving. ^Weee&eüdht% BEZOEK AAN DEN DUITSCHEN ARBEIDSDIENST. BIJ DE BEGRAFENIS VAN KONING ALBERT. DE GEÏSOLEERDE RUSSISCHE IJSBREKER. Een poging, om contact te krijgen, mislukt. ONRUSTIG ZUID-AMERIKA. Indianen dooden Columbische onderdanen. NIEUW RUSSISCH-JAPANSCH INCIDENT. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. EEN PELIKAAN-PLAAT. Moor kleine tuinen. DE POSTZAK-DIEFSTAL TE ENKHUIZEN. Slechts één aangeteekena _.uk is gestolen. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer De duistere misdaad (detectiveverhaal), hoofdrollen Warner Oland, Marian Nixon; tweede hoofdnummer De sage van den roo- den vos (sens.), hoofdrol Ken Maynard Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Meisjes die spoorloos verdwijnen (real.) Toe gang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De koning der Zigeuners (amus.), hoofd rol Don José Mojica. Toegang elke leeftijd. Donderdag 22 Februari. 2.30 uur, De Unie, verg. afd. Alkmaar Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 7.30 uur, gebouw Rehoboth, a. d. Dr. van Peltlaan te Bergen, lezing ds. Klooster, man over „Het duizendjarige rijk". 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering revue „O, bedoel je dat?" 8 uur, bioscoop Harmonie, voor de Volks universiteit vertooning film Willem van Oranje. 8 uur, Café Central, lezing Henriëtte Roland Holst over de Russische revolutie. 8 uur, Harmonie, verg. P.A.S., spreker D. Schilp. Vrijdag 23 Februari. 8 uur 't Gulden Vlies, opvoering revue „O, bedoel je dat?" 8 uur, Waakt en Bidt, rede Kamerlid Chr. van den Heuvel voor de a.r.-kiesvereeniging Zaterdag 24 Februari. 7.30 uur, De Unie, propaganda-avond Ned. Jeugdbond voor Natuur-Studie. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering Ned. Arb. Sportbond, revue Hou Stand. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, opvoe ring De vier Müllers door het gezelschap Cor Ruijs en Louis de Bree. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „*n Partijtje poker" door het Alkm. Tooneel. Maandag 26 Februari. 8 uur, De Unie, vergadering N. J. V, drie sprekers en declamator. vrienden, die koning Albert nu achter laat. Is het mogelijk, zoo vraagt men zich af, om op een dag midden in de week 40 000 oud-strijders te mobilisee- ren, als zij voor een doode niets spreekt. Nten, immers, hier voelt men een gansch volk lijdt mee. Duizenden en nog eens duizenden persoonlijkheden uit alle deelen van de wereld, zij zullen zich straks scharen achter de baar, om koning Albert naar zijn laatste rust- p'aats te brengen. Een bonte mengeling van kleuren en costumes golft voor den ingang van het koninklijk paleis. Hoor, daar weerklinkt h«t eerste doffe kanonschot, na hem zullen honderd vol gen, de menigte herinnerend aan wat er thans zal gebeuren. De lijkplechtigheden nemen een aanvang. Rustig schrijden de hooge geestelijken het paleis binnen, zij houden brandende kaarsen in de hand. De enorme menschenmenigte slaat ont roerd dit droeve schouwspel gade, een ieder voelt de diepe waarheid van deze plechtig heid. Een zestal zwartom'hulde paarden komt na derbij, het slot van de defileerende massa wordt gevormd door de afdeeling ziekenver plegers met hun witte vaandels, waarin het roode kruis. De eerewacht, bestaande uit Al penjagers stelt zich op, de stoet zal in bewe ging komen. De atmosfeer wordt drukkend, bijna onhoudbaar. Niet zoodra gaat het affuit van het kanon zijn diroeve gang begin nen, of zwaar klokgelui verkondigt den vol- ke, dat dit het onherroepelijk laatste einde is. De dood heeft een groot mensch opgeëischt, morgen zal een ander zijn plaats innemen en het leven gaat voort, steeds verder en ver der Direct achter de baar bevinden zich de hoogste Belgische geestelijkheden, diep het hoofd gebogen, rustend op een gekruisigd Christusbeeld. Daar achter de onmiddellijke familieleden van den overledene, gevolgd door een schier onafzienbare rij van hooge persoonlijkheden, allen gekleed in groot or naat en dragende een rouwband. Zoo neemt een volk afscheid van zijn ge liefden koning, het hoofd wordt ontbloot, een ontroerend zwijgen maakt zich van de menig te meester. Bij den ingang van de kerk wordt alles reeds in gereedheid gemaakt, trompetgeschal weerklinkt, de kerkdienst is begonnen. De Heilige Mis, opgedragen aan koning Albert, heeft een aanvang genomen. Aartsbisschop van Mechelen, kardinaal Mercier las de laatste gebeden De massa buiten is stil geworden door dit plechtig oogenblik. Nu blijkt toch wel overduidelijk, hoe koning Albert in alle la gen van de bevolking bemind was, rang en stand zijn als weggevaagd, bij het zien van koning Albert's parelgrijs lievelingspaard gaat een schok van ontroering door de ge lederen. ,Er wordt niet gedrongen, de pië teit van den overleden Vorst gebiedt de wachtenden geduldig te staan als een op perste hulde aan het groote Staatshoofd. Doordrongen van een machtige emotie wordt deze vroome hulde gebracht. Men ziet het aan, het gansche volk is met zijn heiligste gevoelens hierin betrokken. Welk een Vorst is ooit op zulk een wijze ten grave gedragen? De begrafenis van koning Albert is voor België een gebeuren van epische grootheid. In de kerk zelf wordt op uiterst sobere, doch juist daarom zoo treffende wijze de Heilige Mis opgedragen. Gezang weer galmt, ontroering grijpt de aanwezigen aan Na dezen dienst wordt de tocht voortge zet langs het graf van den Onbekenden Sol daat naar de kerk te Laeken. De zon is achter donkere wolken ver dwenen, de lucht is grauw en kil, lichte mist omhult de lijkstoet. De ontelbaar velen, die gekomen zijn om dit schouwspel van nabij te zien, brengen hun monarch een laatsten, ingetogen groet. Als symbool van deze gebeurtenis wordt een korte stilte geboden voor het graf van den onbekenden soldaat. Een treurend volk ziet dan zijn vorst verder ten grave dragen. Tot aan den rand van den grafkelder brengt men het ontzielde lichaam van België's opperhoofd. Alles, wat vereischt werd voor een koninklijke begrafenis, heeft plaats gehad. Meer kon ei niet gedaan worden Thans zal het stoffelijk overschot aan de aarde worden toevertrouwd. Het is hef lot van alle menschen-kinderen, we moeten allen sterven ook de koning. Niet alle menschen zijn even nuttig in de maatschappij. Maar koning Albert was wèl nuttig; nu is hij onverwacht aan zijn volk ontroofd. Zijn dood sloeg een wonde in het hart van een volk, dat stil staat bij de gedachte aan dit onher stelbaar verlies. De stoet nadert, nadert, het gaat traagen tóch zoo vlug. Het graf, waar alles ophoudt, wacht op het lichaam Nog eenmaal zullen de leger- en marine- trcepen defileeren, daarna nemen de geestelijken hun koning in ontvangst. Op dat oogenblik zullen 21 schoten het definitieve afscheid aankondigen De kop van den stoet neemt de bocht naai den kerkingang, de kist wordt binnen gedragen. De fami'ieleden en alle andere aan wezigen zullen nu hun tranen den vrijen loop laten. Langzaam daalt het ko ninklijk overschot. België heeft nu zijn grooten koning voor goed verloren De leiders van den arbeidsdienst in Ne derland, de heeren J. P. v. Lonkhuizen, directeur, T. v. Maanan, adj. dir., J. Staf, inspecteur en B. W. Kruisselbrink, inspec teur, die ook bezoeken hebben gebracht aa„. den arbeidsdienst in Rusland en Italië, hebben dezer dagen een bezoek gebracht aan den Duitschen arbeidsdienst om verge lijkingen te maken en bevindingen op te doen voor hun eigen werkzaamheden. In de r.k. kerk aan de Princessegracht te Den Haag is hedenochtend een plechtige rouwdienst gehouden in verband met de begrafenis van koning Albert van België. Onder groote belangstelling werd door den pauselijken internuntius mgr. Chioppa een pontificale mis van requiem opgedragen, bijgewoond door vertegenwoordigers der koninklijke familie en vele andere autori teiten. De kerk was geheel in rouw ge huld. Voor het presbyterium was een ka tafalk, gedekt door de Belgische vlag, opge richt, waarbij mgr. Schioppa de absoute verrichtte. De dienst werd besloten met het spelen van de Brabaniponne op het kerkorgel. Woensdag hebben twee Russische water vliegtuigen geprobeerd de bemanning van den ijsbreker Tsjeljoeskin assistentie te verleenen. De dalingspogingen op het ijs moesten evenwel worden opgegeven we gens ongunstige weersomstandigheden. Ra- diotelefonisch werd geconstateerd, dat het ijs waarop de bemanning van de Tsjeljoeskin haar tenten heeft opgeslagen, is gescheurd. Vandaag zullen de vliegtuigen een nieuwe poging ondernemen om allereerst de zieke leden der bemanning te bergen. Uit Port of Spain in Trinidad wordt ge meld, dat de commissie tot regeling van de grenzen tusschen Venezuela en Colombia des nachts is aangevallen door Indianen van de Motilonstam. De wilden, die met vergiftige pijlen schoten, doodden drie ambtenaren en verwondden 9 arbeiders. De colombische commissaris Don Junan Arbe- latz meldt, dat de Motilonen hadden ge zworen zich tot den dood toe te verzetten tegen het binnendringen van blanken in hun gebied. In de laatste jaren hadden zij tal van aanvallen ondernomen op vestigin gen van blanken die gekomen waren om de bodemschatten van het land te onderzoe ken. Van vriendschappelijke aanbiedingen der blanken wilden zij niets weten De Sovjet-autoriteiten te Wladiwostok hebben de Japansche biedingen bij de veiling van vischconcessies in de Noor delijke wateren voor ongeldig ver klaard, omdat de gelden gebaseerd wa ren op den ouden roebelkoers van 32 sem. Een woordvoerder van het Japan sche ministerie van buitenlandsche zaken heeft Woensdag verklaard, dat dit optreden een verdragsschending is Japan protesteert niet alleen, doch het eischt ook hulp. De woordv<»erder ver klaarde, dat de toonaangevende instan ties te Moskou niet voldoen le be'eefd- heid in acht nemen jegens de Japansche diplomaten. Op 18 en 19 Februari heb ben de ambassadeurs Ota en Litwinof en den leider van de afdesiing voor het verre Oosten Yusekevitsch willen spre ken. Hun is evenwel te kennen gege ven, dat de heeren het te druk hadden om de Japanners te ontvangen. SULTAN UIT AMBT ONTZET. Aan den sultan van Dompoe, die te Koe pang is aangebracht en bij den resident werd voorgeleid, is door den resident medegedeeld dat hij door de regeering uit zijn ambt is ontslagen, wegens ernstige misstanden in het door hem bestuurde gebied. De sultan ontving reeds in 1917 een eerste waarschuwing van het hoofd van gewestelijk bestuur. Sindsdien moesten hem regelmatig vermaningen en terechtwijzingen worden gegeven. In 1928 adviseerde het gewestelijk bestuur andermaal tot aftreden van den sul tan, daar deze inzake de bestuursvoering in feite op zijn zoon was aangewezen, die zich echter eveneens aan ontoelaatbare handelin gen schuldig maakte. Ondanks alle waar schuwingen ging de sultan voort zich aan landsgelden te vergrijpen, de bevolking te vexeeren, enz., zoodat dé regeering tenslotte er wel toe moest overgaan hem van zijn waardigheid te ontheffen. De Snip (uitreis) is te Bangkok geland, waar ook de IJsvogel (thuisreis) neerstreek. De Oohoe (thuisreis) is te Athene aan gekomen. Hedenmorgen om 6.30 uur is de Rijstvogel van Schiphol naar Indië vertrokken. Het toe stel neemt 332.898 K.G. post, 65.6 K.K. par- ketpost en 147.53 K.G. lading mee. Verder maken zeven passagiers de reis mee, n.1. één tot Marseille, één van Marseille tot Bangkok, drie van Rangoon naar Singapore en twee van Rangoon naar Bangkok. De firma Keg zond ons heden een gedenk plaat van de Pelikaan-vlucht, welke deze firma uitgeeft aan haar klanten, die haar koffie en thee of verpakte levensmiddelen koopen. Bij 10 ledige thee- of koffiezakken of 25 ledige cartons krijgt men zoo'n plaat, die een overzicht geeft van de historisch gewor den vlucht. KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat de KIEZERSLIJST dier gemeente, die van kracht zal zijn van 1 APRIL 1934 tot en met 31 MAART 1935, voor een ieder op de gemeente-secretarie ter inzage is neder- gelegd van 23 Februari tot tl\ met 16 Maart a.s. Verbetering der lijst kan tot en met 9 MAART a.s. worden gevraagd door ieder, die meent dat hij zelf of eer ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voor komt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. De lijst is in haar geheel of in uittreksel, stemdistrictsgewijze, tegen betaling der kos ten verkrijgbaar. Alkmaar, 22 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 22 Febr. 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. HOORN, 22 Febr. 1934. Op de heden ge houden kaasmarkt waren in totaal 4 stapels wegende 3040 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 3 stapels kleine fabriekskaas 22 en 1 stapel kleine boeren akas 22 per 50 K G. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Febr. '34. 80000 K G. Roode kool 1.30—4.90; 10000 K.G. Gele kool 2.40-/ 3.80; 36000 K.G. Denesche witte kool 3.605; 16000 K.G. uien: gele 1—/ 2, gele drielingen 0.80; 6200 K.G. Bieten 0.70-ƒ 2.50; 3500 K.G. Peen 3, kl. Peen 2. Alles per 100 K.G. SCHAGEN, 22 Febr. 1934. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 7 Paarden 150—350; 21 Geldekoeien (mag.) 80—140; 20 Gelde- koeien (vette) 160—200; 10 Kalfkoeien 170—210; 3 Graskalveren 30—56; 328 Nuchtere kalveren 415; 44 Scha pen (magere) 2024; 132 Overhouders 10—16; 6 Varkens (mag.) 15—18; 37 Varkens (vette) per K G. 3437 cent; 124 Biggen 9—11.50; 80000 stuks Kip eieren: 52—54 2.20—2.30, 55—57 2.302.50, 58—60 2.40-/ 2.60, 61— 63 2 502.80; 64—67 2.70-/ 3.20 en ÏOQO stuks Fende-'eren 2.703. PURMEREND, 21 Febr. 1934. „Afslag vereeniging, Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: Bonte 1.27 p kist, 25 K G Witlof les1—/ 1.90, 2e s. 0.351.20 per 8 K.G.; Roode kool 1.906,80 per 100 stuks; Savoye kool ƒ1.607 10 per 100 stuks; Spruitkoo! 1.35—4,per 15 K.G.; Boerekool 25—80 cent per kist, 10 K.G.; Spinazie 1 86— 2.40 per kist, 6 K.G.; Andijvie 0.80— 1.44 per 4 K.G.Bieten 6.50—8.50 per 1000 stuks: Uien 24—46 cent per 25 K G Prei ƒ5 60—14 per 100 bos. Appels: Westlandsche Bellefleur 15, Zoete Belle fleur 12.80, Bramley Seedling 7 80— 11.80, Luntersche Pippeling 13.50, Pre sent van Engeland 11 6016 60, alles per 100 K G. Peren: Comtesse de Paris 16 en Winteran 12— f 15 50 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 21 Febr. '34. 6400 K G. Uien: uien 1-401.70, drie lingen 0.901, grove 1.70—2; 350 K.G. Kroten 1.70; 51000 K.G. Roode kool 1.40—4.60, doorschot f 1-30—3 20; 34600 K.G. Gele kool 2 20—3.60, door schot 2.10—2.90; 26400 K.G. Deensche witte kool 3.90—5, alles per 100 K G. Vroege groenten van buiten Wanneer we al vroeg groenten van eigen tuin willen oogsten zullen we nu moeten be ginnen. Voor de vroegste gewassen kiezen we een gunstig gelegen grondstuk wat dus niet te laag en daardoor koud mag zijn Zoo mogelijk moet aan de noordzijde eenige beschutting zijn tegen koude winden. Waar geen muur of schutting is brengen we zoo mogelijk een tijdelijke windkeering aan ter hoogte van 1 M. waarvoor we oude riet matten, dicht geplaatst fijn rijs, of iets der gelijks kunnen gebruiken. Voor bemesting van den grond gebruiken we half verteerde stalmest omdat hiervan verschillende stof fen direct opneembaar zullen zijn. Verdei vergten we vooral de Chilisalpeter niet, daar deze stikstofmest voor vroege groen ten onmisbaar is. Een groentesoort, waar we in het vroege voorjaar allereerst aan denken is spinazie. Het zaad laten we eerst een nacht weeken, waarna we het, met zana vermengd op een warme plaats zetten Zorg echter dat zand en zaad niet droog worden. Na een paar dagen is het zaad dan ge kiemd en zien we de jonge witte wortelspit- sen. Het is nu zaak het zaad voorzichtig te zaaien. Daarom hakken we het niet onder, zooals anders gebruikelijk is, maar we strooi en het onder met fijne aarde. Ook zaaien we dicht en gebruiken ongeveer 22 lA ons zaad per 10 vierkante meter. Verder zaaien we al wat radijs en raapstelen. In een koude bak onder glas leggen we nu tuinboonen, doperwten en peulen te kiemen om deze in de volgende maand uit te plan den. Let hierbij op de muizen die er spoedig bij zijn om de zaden weg te sleepen. Om het snelle ontkiemen te bevorderen worden ook deze zaden vooral geweekt. Wanneer de jon ge plantjes te voorschijn komen moet er al spoedig worden gelucht opdat ze direct aan de nog gure buitenlucht gewennen. Tot de vroegste voorjaarsgroenten behooren ook rabarber en zuring. Om van enkele rabar- berplanten de groei nog te bevorderen plaat sen we er een oude, hooge mand over dien we vervolgens omgeven met een laag ver- sche paardenmest met veel strooisel. Ook blad of andere ruigte kan voor hetzelfde doel dienst doen Tusschen de zuringrijen maken we den grond los waarna we er korte mest over strooien. Door er rijs over te leg gen wordt ook hier een snellere groei ver kregen. Ook voor deze groentensoorten is een overbemesting met Chilisalpeter aan te bevelen. Naar wij vernemen is uit het onder zoek naar de postzakdiefstal te Enkhui zen thans komen vast te staan, dat slechts één aangeteekend stuk vermist wordt, waarvan men echter het bedrag niet kon nagaan. Gedurende de laatste drie maanden is ter plaatse, waar het des nachts zeer donker is, tweemaal iemand waargeno men, die zich ijlings uit de voeten maak te, toen hij zich ontdekt zag. Een groot toeval mag het genoemd worden, dat zich slechts één aangetee- kend stuk in de zending bevond. Op het bijkantoor Kerkstraat te Amsterdam, waarvan het stuk afkomstig is, ko. noch de afzender noch de waarde van het stuk worden opgegeven; daarover tast de politie dus ook thans nog in het duist-p" DE BERGERBRUG. Burgemeester en Wethouders hebben het verbreeden van de Bergerbrug over de Singelgracht, met bijkomende werken, op gedragen aan den laagsten inschrijver, den heer PJ. Blauw, aannemer te Hoorn. OPHEFFING TRAMLIJN SCHAGEN-VAN EWIJCKSLUIS. De exploitatie van de spoor(tram)lijn Schagen—Van Ewijcksluis zal 1 Januari 1935 worden gestaakt. RIJWIELDIEVEN TE HOORN AANGEHOUDEN. Door de gemeentepolitie te Hoorn zijn aangehouden de 26-jarige C. S. thans zwervende en de 17-jarige J. R., afkomstig uit Hoorn, als verdacht van diefstal van eenige rijwielen. Beide verdachten zijn naar het huis van bewaring te Alkmaar overgebracht ter be schikking van de justitie. HELING VAN RIJWIELEN. De rijwielhandelaar R. te Heiloo, thans gedetineerd in het huis van bewaring al hier, zal op 6 Maart a.s. voor de rechtbank terecht staan. Hem zijn eenige rijwieldief stallen, althans heling daarvan, ten laste gelegd. EEN GELEENDE FIETS GESTOLEN. Ten einde naar een bruiloftspartij, welke in een café aan den Walingsdijk te Ursem gehouden werd, te kunnen gaan, leende Cla ia K. aldaar een rijwiel van raej. de G Toen deze des avonds het rijwiel weer uit de schuur waarin de fietsen der bruilofts gasten geplaatst waren, wilde halen bleek de geleende fiets verdwenen te zijn Het in gestelde onderzoek bleef zonder resultaat. STRAF TE GOED. Door de politie te Delft is aldaar aange- houden zekere v. d. B., die gesignaleerd stond in het Algemeen Politieblad tot het ondergaan van 4 maanden gevangenisstraf hem opgelegd door de Alkmaarscne recht bank. Hij werd naar Alkmaar overgebracht. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. et* Hoogste barometerstand 775,5 mM. te Laagste barometerstand 737,6 mM. tc Nordöyan. Verwachting, geldig tot den avond van 23 Februari: Meest matige wind uit Westelijke nchtin- gen- half tot zwaar bewolkt of betrokken- weinig of geen neerslg weinig verandering in temperatuur; later wellicht iets kouder. Wecroverzicht. In den algemeenen toestand kwam weinig verandering. De barometerdalingen welke gistermorgen bij IJsland gemeld werden gin- gen in den middag over in zwakke stijgingen. Daarentegen hielden de stijgingen van de luchtdruk in Scandinavië op en gingen over in dalingen. Bij de Zuidpunt van Groenland daalt de barometer weer. Het minimum der depressie in het Noorden ligt tusschen Noor- wegen en Jan Mayen. Ten Zuidwesten van Ierland nam de hooge druk af. Ondiepe de pressies liggen over de golf van Genua en voor de kust van Portugal en onderhouden een circulatie van Noordoostelijke winden over het Zuiden van Frankrijk en over de Britsche eilanden, Golf van Biscaye. In het Oosten werd in de bovenlucht belangrijk warmer. Ook in de Alpen steeg de tempera, tuur, tot -8 gr. C op de Santis en -9 gr. C, op het Jungfrau joch, bij zwakker winden. Zoolang er geen ingrijpender veranderingen in de luchtdruk verdeeling plaats vinden is er weinig verandering in den weerstoestand te verwachten. RAAD VAN ARBEID. Bij beschikking van den minister van soc. zaken zijn de hierna te noemen personen met ingang van 1 Maart 1934 voor den tijd van drie jaren aangewezen als werkgever-lid, plaatsverv. werkgever-lid, arbeider-lid, plaats- verv. arbeider-lid van den Raad van Arbeid. Werkgeversleden: Lid: ir. W. F. Stoel Wz.; plaatsverv. lid: N. Veldhuyzen van Zanten. Lid: D. C. J. van Dijk; plaatsverv. lid: H. IC de Wild. dOORJAARSTEEKENS. De wilgentakken langs den Bergerweg be ginnen aan de zonzijde weer uit te loopen en gelijkertijd zijn de vooriaarsbegeerigen weer verschenen, die elk uitloopend takje afrukken. Het is ergerlijk, dat zelfs tal van jonge dames zich aan dit vandalisme schuldig maken. Het begrip: „laat de roos aan de rozen struik" schijnt bij de Hollanders nog niet voldoende te zijn dooioedrongen. Met Pinkster is het de brem die wordt afgerukt Jn den zomer wordt de duindistel geplunderd en in het voorjaar zijn het de uitloopende wilgentakjes die het moeten ontgelden, omdat ze thuis in een vaasje ook zoo heerlijk uit- loopen. Wij kunnen ons voorstellen, dat men daar mede een zieke, die de natuur niet kan in gaan. vreugde wil bereiden, doch laat mtn dan op bescheiden wijze de begeerde takja» daarvoor afsnijden en er /.ich van onthoud» met het woest afrukken daarvan. Tot de massa herhalen wij: De roos is n« schoonst aan de rozenstruik. VOLKSZANGAVOND. Een goed geslaagde avond, aardig wat menschen in de zaal, een leider in topvorm. Wat wil men nog meer? Dan moet een zang avond slagen. Sixma had er weer flink den gang in, werd goed gezongen, er zat stemming in- Voor de afwisseling verscheen op net podium een jeugdig figuurtje in de gestalte van mejuffrouw Vos jong zangeresje, een leerlinge van mejuffrouw Annie Veenenbos- Eenvoudig en ongekunsteld staat dit jonge meisje op het podium, en zingt hare liederen- Zij doet cii op eer wijze, waaruit onmiddel lijk contact met de aanwezigen geboren wordt, hetgeen wel bleek uit het hartelijk applaus, dat haar ten deel viel. Zoo maar door gaan maar steeds fin* durven, en stevig studeeren. dan komt ons zangeresje er vast en zeker. Mevrouw G. Ohlen—-Posman, och, dat behoeven wij eigenlijk niet meer te zeggen- Zonder haar is een zangavond moeilijk denk baar. Zij zorgde voor de begeleiding, zoo wel van leider als van zangeres. Voorzitter van Burken dankte met cel» kort warm gesteld speechje. AD INT FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements-rechtbank Z')fl heden failliet verklaart: J H. Buis veehouder te Spierdijk. R mr. Ledeboer, curator mr- v. Loockeren Cam pagne. Albert Piel, veehouder te Breezand, Anna* Paulowna. R.-c. mr. Krabbe, eur. mr. Mulder- P. Koster Jz., tuinder te den Hout. wet»' woud. R.-c. mr. Ubbens cur. mr. v. Dijk. FEDERATIE VAN ARBEIDERS ESPERANTISTEN. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Door toetreding van 356 nieuwe leae gedurende 1933 groeide het ledental 10 2300. Het aantal afdeelingen groeide me 19 tot 81, over het eerste en tweede sei zoen waren er 7250 cursisten.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 4