Agenda De troonsbestijging van Leopold III. IDeecbecicht Leopold s nieuwe taak Bioscopen. Een tweede groote dag brengt opnieuw tien- Een tweede groote dag brengt opnieuw tien- duizenden op de been, om den nieuwen koning te begroeten. Le roi est mort vive le roi 1 Teauinciaai Tlieums ZIJPE. ZUIDSCHARV'OUDE. BERGEN. Gevonden voorwerpen. KOEDIJK. HEILOO. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Moeder (sens.), hoofdrollen James Dun en Sally Eilers. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Een nacht in Cairo (rom), hoofdrol Ra- mon Novarro. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Danshuis (rom.), hoofdrollen John Boles en Nancy Caroll; extra Je geld of je liefde (klucht). Toegang boven 18 ]aar. Zondagmiddag van 2 uur af doorlooper.- de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag half 8, hoofdnummer Meln Madel ist eine Verkauferir. (operette), hoofd rollen Liane Haid, Willy Forst en Paul Kemp. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag vqp 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. Vrijdag 23 Februari. 8 uur 't Gulden Vlies, opvoering revue „O, bedoel je dat?" 8 uur, Waakt en Bidt, rede Kamerlid Chr. van den Heuvel voor de a.r.-kiesvereeniging Zaterdag 24 Februari. 7.30 uur, De Unie, propaganda-avond Ned. Jeugdbond voor Natuur-Studie. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering Ned. Arb. Sportbond, revue Hou Stand. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, opvoe ring De vier Alüllers door het gezelschap Cor Ruijs en Louis de Bree. Zondag 25 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „*n Partijtje poker" door het Alkm. Tooneel. Maandag 26 Februari. 8 uur, De Unie, vergadering N J. V, drie sprekers en declamator. rondon aa do koon don niouwon vonina Een Fransch spreekwoord zegt: le roi est mortvive le roi! en dit gezegde, dat na tuurlijk betrekking heeft op vorstelijke perso nen, is op het oogenblik wel van kracht in België. Een merkwaardig gezegde: de koning is gestorven leve de koning! En toch, er zit waarheid in dit gezegde, een waarheid, die eeingszins bitter aan doet. Dat voelt men, als men even denkt aan wat er thans in de Belgische hoofdstad gebeurd is en nog ge beurt. Gisteren heeft de bevolking zijn dooden ko ning Albert I begraven. Toen was het droe fenis, toen was België in rouw en die rouw was niet kunstmatig, maar werkelijk ge meend. En nu, precies een dag later, gaat datzelf de België zijn nieuwen koning jubelend in halen! Merkwaardige tegenstelling deze plotselin ge overgang van rouw in blijdschap, maar toch begrijpelijk. Het leven moet nu eenmaal zijn gang hebben en het volk, dat zijn koning natuurlijk kende, vergeet gauw het ernstige, vooral, als er gelegenheid is, om te kunnen juichen. Iets anders is het met de familieleden zelf. Leopold III mag dan vandaag koning ge worden zijn, hij is in de eerste plaats nog de zoon van hem, die gisteren ten grave is ge dragen. En nu mag de bevolking hem van daag en morgen toejuichen en hij mag uiter lijk vroolijk zijn, innerlijk zal hij bedroefd zijn, zal hij meer denken aan zijn vader dan aan zijn eigen inhuldiging. Le roi est mort vive de roi! Vandaae leeft de koning, de nieuwe koning Leopold III. Nauwelijks zijn de indrukken van de aan grijpende begrafenisplechtigheid van piste- ren eenigszins bezonken, of een nieuwe plech tigheid eischt de belangstellng voor ieder op. Nog treurt men om het verlies van den be minden koning Albert, of reeds moet zijn opvolger in ziin ambt bevestigd worden. En de droefenis om den vader kan niet verhinde ren, dat er in het Belgische volk een gevoel van vreugde leeft om het feit, dat het er van overtuigd is, in den nieuwen troonopvolger een vorst te krijeen, die zijn vader waardig is, die vele karaktertrekken met zijn vader gemen heeft, en die reeds thans, evenals zijn gemalin en ziin kinderen, de liefde van het Belgische volk heeft gewonnen, zoodat men me+ vertrouwen de regeering in zijn handen legt. v Le roi est mort... vive le roi! De tragische dood van Albert I heeft diepen indruk ge maakt op het Belgische volk en een langdu rige rouw zal nog lang een zichtbaar iets zijn, maar voor vandaag en morgen is die rouw opgeheven, omdat de nieuwe koning leeft! Nieuwe drukte in Brussel. Wederom bood de hofdstad van het Bel gische rijk vanmorgen een levendige aan blik. De drukte was echter niet zoo groot als gisteren, want velen zijn uit verschillen de deelen van het land gekomen slechts ter bijwoning van de begrafenisplechtigheid en zijn, eveenals het grootste gedeelte van de tallooze oud-strijders, gisteravond en in den namiddag weer vertrokken. Niettemin was de drukte in de stad groot, want de nieuwe koning zou vanmorgen, evenals zijn vader op 23 December 1909 deed, een groot deel van den weg naar he'. parlement door de binnenstad afleggen. Reeds vanmorgen te 8 uur gaf een salvo van 101 kanonschoten te kennen, dat de nieuwe koning zijn intrede in de hoofdstad zou doen. Korten tijd later begonnen ver schillende hooggeplaatste autoriteiten, voor namelijk hooge militairen en alle leden van den generalen staf, zich bij het kasteel Belle Vue, waar de koning vertoefde, terwijl ko ningin Astrid den nacht in het paleis te Brussel had doorgebracht ter vermijding van de lange rijtour van Laeken naar Brus sel in verband met haar toestand. Want het is in België reeds een publiek geheim, dat in het gezin van den jongen koning binnenkort een blijde gebeurteis tegemoet kan worden gezien. Te kwart over negen verscheen Leopold, begeleid door eenige officieren van zijn ge volg, voor den ingang van het kasteel. Al vorens zijn paard te bestijgen onderhield hij zich met den Brusselschen burgemeester Max, die met een deputatie van leden van het gemeentebestuur van Brussel aanwezig was teneinde den koning welkom te heeten. Hierna besteeg de koning zijn paard en ge volgd door de officieren van den generalen staf begon hij zijn tocht naar Brussel. Een corps cavallerie sloot den stoet. Toen de ko ning het groote hek van het park uitreed, kondigde een nieuw salvo van 101 kanon schoten aan, dat de koning vertrokken was. Wederom verdringt zich een groote menig te achter de afzetting, die ditmaal voorna melijk gevormd werd door de te Brussel ln garnizoen liggende troepen van verschillen dt wapens. Voorbij het Jules de Troozpleln over de brug van het kanaal gaat het rechts af, langs den Antwerpschen Steenweg en de Rue de Laeken naar het centrum van öe stad. Vooral op de Place Brouckère is de drukte groot. Evenals langs de meeste an dere gedtelten van de route is geen raam on bezet en hebben vele toeschouwers ook een plaatsje op de daken gevo nden. Door de Rue Fossé-aux-Loups, de Place de la Mon- naie. de Rue Cardinal Mercier, de Hofberg en de Place Roya'e komt de stoet, via de Rue Royale, in de Wetstraat, waar de menig te achter de afzetting al buitengewoon groot is om de aankomst der vorsten te zien. Want ook koningin Astrid en de koningin weduwe Elizabeth zullen bij de plechtigheid tegenwoordig zijn. Begeleid door een afdeeling cavallerie wa ren de beide koninginnen per rijtuig voor 't parlementsgebouw gearriveerd. Daar was de eerewacht betrokken door soldaten van het 8ste Linie-regiment. Aan den ingang van het parlementsgebouw werden ze begroet door een commissie van ontvangst, bestaan de uit de senatoren Dierikx. d'Ursel, Ma- tagne en pater Rutten. Langs de linkerkant der zaal, voorbij de senaatsleden, werden de beide koninginnen naar de voor haar bestemde troonzetels geleid. De komst van Leopold III. Even later kondigt tromgeroffel de komst van den koning aan. De wacht brengt hem het eere-saluut, waarna hij het parlements gebouw binnentreedt, begroet door een tweede commissie van ontvangst, bestaande uit de senatoren Armand Huysmans Ingen- b'eeck, Segers. Van Overbergh. Berryer Wauquez. Vinck en Volckaert. De koning wordt langs den rechterbant van de zaal voorbij de leden van de Kamer, naar zijn plaats geleid, waar hij een kort woord met de koningin wissel' alvorens plaats te nemen De zittingszaal van de Kamer heeft ver schillende veranderingen moeten odergaan voor deze plechtigheid, teneinde alten ge- noodigden, waarondei behalve alle led-°n van het kabinet, den Staatsraad Senaat en Kamer, vele buitenlandsche vertegenwoordigers, de leden van het corps diplomatique. de hooge geestelijkheid en vertegenwoordigers der hooge rechterlijke colleges alsmede vele an dere autoriteiten, plaats te kunnen bieden. De banken van het presidium ziin nu geruimd teneinde de troonzetels en de zetels der ko ninklijke gasten te kunnen plaatsen. Ook de volgorde der overige banken is ge wijzigd cm plaats te kunnen bieden aan al'e penoodigden. De zaal is vers^rd met de Belgische nationale kleure»- en boven de troon van den koning hangt het koninklijk schild. De rugleuning van des konings troonzetel draagt met gouden letters het devies /an het Belgische koninklijke huis en van het Bel gische wapen: ..L'Union fait la Force". De eedsaflegging en de troon rede. Dan is het groote moment aangebroken Leopold verschijnt in de vergaderzaal, ter wijl alle aanwezigen zich van hun zetels ver heffen. Hij wordt door den minister-presi dent naar zijn plaats geleid; rechts naas hem zit zijn gemalin, de jonge koningin Astrid, links de aartsbisschop van Mechelen Ook de beide kinderen van het jeugdige ko ningspaar zitten hier. Onder doodsche stilte verrijst Leopold van zijn zetel en legt in de handen van den mi nister-president de Broqueville den eed af „Ik zweer de grondwet en de wetten van het Belgische volk te zullen naleven, de nationale onaf hankelijkheid en de onschendbaar heid van het grondgebied te zullen handhaven". Een groot enthousiasme maakt zich van de in het tot de laatste plaats bezette parle mentsgebouw aanwezigen meester, doch het hoera geroep wordt overstemd, door het Leve de koning!" o Koning Leopold III aanvaardde het koning schap met het uitspreken van een troonrede, waarin hij verklaarde, zich volkomen bewust te zijn van de verantwoordelijkheden, die hem ziin opgelegd, verantwoordelijkheden, welke hij aanvaardde, nog treurende om den tragisch en dood van den diepbeminden va der en die een verbintenis vormden tusschen den vorst en de natie als een verdrag van wederzijdsch vertrouwen. Ik wensch de zware plichten aan dezen eed verbonden, op dezelfde wijze te vervullen als mijn drie voorgangers dit hebben gedaan, al dus Leopold III. Verder verklaarde de jonge koning de tra ditie van het Belgische vorstenhuis: zich te stellen in dienst van de natie, voort te zullen zetten. Het was een van de dagelijksche zor gen van zijn vader en de eer van zijn leven ae plichten na te komen, welke voortvloeiden uit de samenwerking met zijn volk. Leopold III betuigde vervolgens aan zijn natie zijn diepe erkentex'dieid voor de alge- meene vereering en hulde, welke zij aan den betreurden koning, zijn vader, heeft gebracht en voor het diepe medeleven met de eindeloo- ze droefheid van zijn geliefde moeder. Uit het buitenland bereikten ons tallooze rouwbwijzen, zoo vervolgde hij. Namens mijn land dank ik van ganscher harte al de genen, die aan ons hebben gedacht, in de eerste plaats de vorsten en staatshoofden, die door hun persoonlijke aanwezigheid of door hun hooggeplaatste vertegenwoordigers deelneming hebben betuigd in onzen nationa- len rouw. Vervolgens herinnerde Leopold III eraan, dat hij zich gedurende de laatste jaren hoofdzakelijk heeft toegelegd op de bestudee ring van het koloniale vraagstuk en hij wees op de groote beteekenis daarvan voor her land. Hij bracht hulde aan het geniale in zicht van den vorst, die den Congo tot ont wikkeling heeft gebracht, welke bijgedragen heeft tof de grootheid van het vaderland Tieraan zal hij zijn aandacht wijden. De geestelijke en zedelijke krachten bevorderen de ontwikkeling van een volk. De groote geestdrift, die herhaaldelijk tot uiting is gekomen voor de stichting van een nationaal fonds voor wetenschappelijk onder zoek is het gevolg van het schoone initiatief van mijn Vader. Ik zal op dit punt de voet sporen van mijn vader volgen. Het behoud van de nationale onafhankelijkheid en de on schendbaarheid van het grondgebied is onaf scheidelijk verbonden aan de eenheid van de natie. De eendracht en saamhoorigheid, die op deze dagen tot uiting zijn gekomen, moe ten voortduren. Ons land zal niet nalaten mee te werken, aan het bevestigen van den vrede, die door toenadering tusschen alle volkeren gehandhaafd en bevestigd moet worden. Wij zullen alle offers moeten aan vaarden voor de verdediging van onze vrijheid en onze goederen. Aan deze taak zullen de Koningen en ik ons geheel wijden. Onze kin deren zullen wii in denzelfden geest opvoe den". (Stormachtig applaus.) Koning Leopold III besloot zijn rede met het uitspreken van den vurigen wensch, dat de goddelijke voorzienigheid moge meewer ken aan den voorspoed, de grootheid en het gehik van het vaderland. De rede van den koning werd herhaalde malen door applaus en gejuich onderbroken en toen hij sprak over de koningin, brak een langdurig ,.Leve de Koningin" uit Bij het uitspreken van de rede in de Frarischen tektst werd uit de zaal toen de koning zei, zich in dienst te ste"en van Ia Patrie geroe pen: „Et le Peuple!" (En het volk!) Na de troonrede Het gekroonde vorstenpaar verliet daarop het parlementsgebouw, gevolgd door de ko ningin-weduwe Elisabeth, hun beide kinde ren en de aanwezige buitenlandsche ver tegenwoordigers. Onder hen bevonden zich o.a. koning Boris van Bulgarije, Prins Urn berto. Prins Hendrik. Prins Karei van Dene marken en prins Chila van Siam. Dan volg den de ministers, de leden van den staats raad, het corps-diplomatique en de leden van Kamer of Senaat. Als het jonge vorstenpaar op de trappen voor het parlementsgebouw verschijnt, breekt de menigte in een ontzaggelijk gejubel ui* dat minuten lang aanhoudt. De muziek zet zwaar en langzaam de „Braban?onne" in en onbeweegelijk ziet koning Leopold III op de menigte neer. Dan komen de rijtuigen voorrijden, de vorsten en hun gevolg stappen in. Als het rijtuig met koning Leopold en koning.Astrid zich in beweging zet, klink heel in de verte het eerste schot van een nieuw salvo van 101 kanonschoten, waaruit b'.ijkt, dat de kroningsplechtigheid voltrok ken is. De koninglijke stoet heeft niet den kortste; weg naar het paleis genomen. Hoewel mor gen de officiee'e rijtoer door de stad zal worden gemaakt, maakte de stoet ook heden een grooten omweg om het paleis te bereiken Tusschen cordons van militairen door rijdt de stoet door de Rue de Ia Roi naar de Rue Royale, waar bij de Place du Congrès halt wordt gehouden voor het graf van den onbe kenden soldaat, waar koning Leopold zijn hulde brengt. Voortdurend toegejuicht door de menigte gaat het verder langs de Schaerbeeksche Poort, over de buitenboulevards tot de Place Louise. Op enkele plaatsen wordt het militaire cordon onderbroken door langs den weg op gestelde troepen oud-strijders en vooral vele groepen schoolkinderen, wier gejuich het ge jubei der overige menigte overstemt. Door de Rue des Quatres Bras nadert de stoet het paleis van justitie, waar zich op de stoepen een groote menschenmenigte ver dringt. Langs de Place Royale komt de koninklijke stoet tenslotte bij het paleis, waar zich aan den kant van het park eveneens een groote menschenmenigte verdringt. Alvorens in hei paleis te verdwijnen laat het koninklijk paar zich op het bordes nogmaals door de menig te, die iets dichter bij den ingang naar voren is gedrongen, toejuichen en dan verdwijnen België's nieuwe monarch met zijn verwanten en gevolg in het paleis, van waaruit hij voortaan België's lot zal besturen. De ware mentaliteit van den Belg komt wel zeer duidelijk aan het licht, wanneer we ev.en naast elkaar stellen de grootsche uit vaart van koning Albert I, welke uitvaart onze eigen verslaggever als een ongekend in drukwekkende militaire parade schildert en de hedenmorgen om 11 uur aanvaarding van het koningschap door Leopold III. Nog geen 24 uur geleden stokte hem de stem in zijn keel, en toonden zijn tranen het ver driet over den overleden vorst, en thans juicht en jubelt hij, omdat een nieuwe koning zich over hem zal ontfermen Want, terwijl de plechtige bijzetting van koning Albert hem dwingt tot ingetogen rust, verheugt hij zich reeds op den dag van morgen, wanneer koning Leopold III zich aan zijn volk zal vooretellen. En zijn vreugde zal morgen een climax bereiken, dan zal hij opgetogen en bijna vergetend zijn diepe smart de intocht van den nieuwen monarch bijwonen. Het leven is een schouwtooneel, waarin afwisse lend en met een stipte regelmaat zoowel blij spelen als dramatische werken voor het voet licht worden gebracht en waar men. als op commanda, de menschheid kan doen weenen en doen jube'en. Vreemd doet dit den nuchte- ren Hollander aan, een volk, zóó nabijen toch zoo ver af. Want als Brussel dan niet - uit piëteit voor den verloren vader in feestdos gestoken is. de vreugde over de troonbestijging van zijn zoon zal er niet minder om zijn. En daarom juist is het zoo goed gezien van de Belgische regeerirngsautoriteiten, om tenminste één dag tusschen de begrafenis en de intocht te bestemmen voor de officieele eedsaflegging Wanneer dan Zondag alles voorbij is, en de wereld zich richt op andere gebeurtenis sen, dan zal alleen koningin Elisabeth, wier man haar zoo wreed ontrukt is, in stomme verusting nadenken over dit onbegrijpelijke even, dat steeds maar voort gaat, voort gaat en Haar alleen zal laten met Haar schier on- overkomenlijk verdriet. Dan zullen de dui zenden hooge persoonlijkheden vertrokken zijn en zullen die vele blijken van medeleven Jaar slechts een schrale troost zijn Zij zal zich eenzaam en verlaten voelen, het dier baarste. wat ze bezat, is Haar ontnomen. Want het nieuwe koningspaar zal te zeer in genomen zijn door dit onverwacht gebeuren, dan dat het veel kan nadenken over dezen wreeden slag. Intusschen stond vanmorgen de nieuwe coning voor de moeilijke hak, de zware ver- antwpordelijkheid van Leidsman op zich te nemen. In het parlement te Brussel heeft Hij in handen van den minister-president de Broqueville en in het bijzijn van talrijke staatshoofden en officieele persoonlijkheden de eed afgelegd, zoowel in het Fransch als in het Nederlandsch Welk een machtig moment zal dat voor den iongen koning geweest zijn! Zal hij zich volkomen oewust zijn, welk een moei- ij'ke taak er plotseling op zijn schouders gelegd is? Maar één ding zal Hem en Zijn gemalin de noodige sterkte geven, n.1. de zekerheid, dat een Vo.k hem liefheeft en Hem zoonoodig zal helpen in den eersten zoo moei lijken tijd. Geestdriftig heefi het volk Hem ontvangen, omdat Hij reeds eerder getoond heeft, als waarachtig mensch temidden van Zijn burgers te kunnen staan. Nog jong en onervaren aanvaardt Hij zijn nieuwe ambt en de toekomst alleen kan leeren, wat Leopold Zijn volk zal brengen Morgen zal het geestdriftig gekuch weer oplaaien en wanneer de laatste nacht van deze week over België zal vallen, dan weet dit kleine, doch dappere land, welk een emotievolle week die vierde week in Februari was. Dan zal de weg van allen dag vervolgd worden, het was thans België, dat stond in het brandpunt van de wereldbelangstelling. Het altijd weer terugkomende spel van den gaanden en komenden man is gespeeld naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. g Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773,8 mM. te Müncher.. Laagste barometerstand 735,3 mM. te Happaranda. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Februari: Matige tot zwakke Zuidwestelijke tot Zui- delijke wind, nevelig tot half of zwaar be wolkt; weinig of geen neerslag; lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt des nachts; overdag lichte dooi. Weeroverzicht. De diepe depressie in het noorden vervolg de haar weg langs den 65sten breedtegraad en verdwijnt thans in Finland. Ten zuidwes ten van het minimum stijgt de druk nog snel. In het westen tot aan de Azoren nam de druk sterk af. Ook in het maximum in Frank rijk daalde de druk iets. Terwijl IJsland on der een polaire strooming ligt met sneeuwval, houdt de breede warme strooming over Ier land en Schotland naar Zuid-Scandinavië en het westelijke Oostzeegebied aan. In Frankrijk is de dagelijksche variatie der tem peratuur zeer groot, er ligt weer een uitge strekt vorstgebied. Een klein mistgebied over de Belgische kust breidde zich in den nacht in alle richtingen uit en reikt thans tot in West-Dutschland en tot over de Noordzee. Het is te verwachten, dat de wendingen in de luchtdrukverdeeling den wind meer naar zuid zullen doen opgaan en dat het weer meer onder invloed van landwinden zal ko men. Onze MARGARINE, gemenad met SS roomboter, ia niet 26 et., doch 27 ct. per half pond. ANT. SCHELLINGER. klas I 740 en voor klas II 473, verdeeld resp. over 219 en 143 gezinnen. De directeur-pen ningmeester wera gedechargeerd van zijn financieel beheer. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren C. Molenaar en W. Schermerhorn, die resip. met 32 en 34 stemmen werden herkozen. De voorzitter deelde nog mede, dat aan buiten de gemeente wonenden geen uitkeering wordt gedaan. In de vorige vergadering was naar regle mentswijziging gevraagd. Hieraan zal het bestuur voorloopig niet voldoen, het bestuia betracht voldoende soepelheid. Rondvraag. De heer C. J. Groot had reeds eerder een poging gedaan te komen tot contributieverla ging, hij zag gaarne dat dit zoo mogelijk kon gebeuren. De voorzitter antwoordde, dat wanneer het kassaldo 2000 zal bedragen, automatisch verlaging intreedt. De heer Schot vroeg inlichtingen aangaan de doktersbus, waarop de voorzitter ant woordde, dat dan alleen met verzekering te gen verpleegkosten kan worden volstaan. Op een vraag van den heer J. Kieft ant woordde de voorzitter, dat voor vervoer per lijkauto 10 door de vereendging wordt uit gekeerd. Aan den heer J. van Straaten, besteller bij de posterijen alhier, is bij beschikking van den directeur-generaai der posterijen en tele grafie van 13 Februari jl. eervol ontslag ver leend met ingang van 7 April a.s. Onze plaatsgenoot de heer J de Waard Az. is te Den Haag geslaagd voor het examen derde stuurman. 'Volgens de vastgestelde kiezerslijst voor deze gemeente 1934-35 wijst deze aan 3321 kiesbevoegden voor de Tweede Kamer, 3262 voor de Provinciale Staten er 303 voor den gemeenteraad. Een belastingplaatje in étui, een paar kniderschoentjes, een aanzetslinger van 'n auto .zwarte tasch met handdoek enz een kaart van omgeving 'etten, 'n gou den ringetje met haar, een gouden broche met kettinkje, een kinderporte- monnaie met eenige centen, een beursje met vreemde geldstukken, een dames portemonnaie met eenig geld, eer be- lastingmerk in étui, een muts, een gla zen deurtje, een aanzetslinger, twee Lips sleuteltje aan ringetje, een zwart kralen rozenkrans. GROOTSCHERMER. Woensdag vergaderde ten huize van den heer J. Kay de vereeniging „Steun bij Zieken- huisverpleging en Operatiekosten" te Zuid en Noordschermer onder voorzitterschap van den heer M. C. v. d. Laan, die deze door 41 personen bezochte bijeenkomst te half acht met een toepasselijk woord opende riet jaarverslag werd onder dankzegging fSo!mS4A 0lltvangsten waren in 1933 u, j waaronder 2251.32 aan contn r ,ïteen bfllePen f 2417.48, waar- 1? aan verPleRings- en observa- 31 nienio£1933 f 59 92- Saldo °P Dtc. 1J33 j 1344.05. Aantal leden voor Woensdag werd de tweede Ouderavond gehouden in een der schoollokalen, onder lei ding van het hoofd der school, den heer Stuf- fers. De voorzitter opende met een welkom in zonderheid tot het college van B. en W„ dat geheel tegenwoordig was. De avond werd in gezet door de zangklas van den heer Stuffers met een tiental meerstemmige nummers, die met volle aandacht gevolgd werden. De leer linge Klaziena de Geus gaf een vertelliedje ten beste, getiteld „Goedkoop eten", hetwelk met gejuich werd begroet. Medegedeeld werd dat het in het voornemen ligt om plantjes aan de kinderen te verschaffen om in de rich ting yan „Floralia" werkzaam te zijn In een geschiedenisles „Voorheen en thans" wees de voorzitter op verschillende verbruiksartikelen, hoe ze voorheen waren en hoe zij thans zijn. De rede werd met aandacht gevolgd. In de pauze werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld om het werk der kinderen te bezichtigen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Hierna was het woord aan mej. J. Janssonius, die in het Westfriesch een lezing gaf „De paling van de heeren of het gestoorde feestmaal" van den heer Groo', welke lezing van humoristischen aard was en de vroolijkheid opwekte en met een luid plaus beloond werd. ap- 'Donderdagavond werd in het Bruno- gebouw een groote propaganda vergade ring gehouden door den R K Volks bond, afd. Heiloo, waarin de algemeen geestelijk adviseur rector Bots als spre ker optrad met het onderwerp: „De be dreiging komt van buiten, maar de red ding van binnen." Spr. eindigde met de opwekking om door ons leven aan dc wereld e toonen de grootheid en goedheid van God en de menschen daardoor tot Hem te brengen-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2