JECOVITOL Amsteedamsche ffieucs Stad en Omgeving. fuchtvaact Spoct £aatste A Jjtg&zoHdett Stukken CASTRICUM. nieuwe kapperszaak. VAN DIJK WEER BIJ DE K.I.M. Met ingang van 1 Maart DF. POSTVLUCHTEN OP INDIE. NEDERLANDSCH A ELFTAL- GILLINGHAM F. C. Samenstelling van de Neder- landsche ploeg eerste kamer. tweediFkam er. DE DOOD VAN SANDINO. van Vrijdag 23 Februari 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. Groot te worden ée sterk! Te kunnen wer» ken als Vader! Moeder, helpt hem voor uit! 2 X daags JECOVITOL. geijkt op ge- halte aan Vitaminen AenD door een Neder- landsch Professor. JECOVITOL vermin, dert het rhachitis-gevaar (Engelsche ziekte) en geeft meer weerstand tegen griep en andere infectieziekten JECOVITOL is kracht voor Uw kindl GEIJKTE LEVERTRAAN Bij Apothekers en Drogisten f '75 p. Ff. BROCADE5-STHEEMAN PHARMACIA 'Door den notaris P. J. C. Toornen- burgh te Alkmaar werd Donderdag avond verkocht een boerenwoning met erf aan den Westerweg en een perceel bouwterrein aan de Mallevoortsdijk te Heiloo, groot 14 aren, 37 centiaren, be- hoorend tot den boedel van wijlen den heer Ant. Bakker. Koopers Jac. Kers- sens te Heiloo en J. Liefting te Egmond- binnen voor 3465. Een woonhuis met erf aan den Rijks straatweg, groot 1 aren 18 centiaren, eigendom van den heer P. Ruiter te Heiloo. Kooper IJ. Blokker te Heiloo voor 2050. 'De christelijke jongelingsvereeni- ging alhier heeft Woensdag haar 12K- jarig bestaan herdacht. In intiemen kring werd het bestaan herdacht. In de kerk der Ned. herv. evangelisatie kwam men bijeen. De jubileerende vereeniging mocht vele blijken van sympathie ont vangen. Het afgeloopen jaar is voor de Jeugdher berg een gunstig jaar geweest. Het aantal overnachtingen overtrof verre dat van het vorig jaar. Het is ongetwijfeld een goede gedachte ge weest Castricum als plaats voor een Jeugd herberg te kiezen. Evenals in 1932 is de stemming onder de bezoekers steeds prettig geweest, hetgeen bevestigd wordt door het feit, dat af en toe nog tevredenheidsbetuigin gen binnenkomen. Het is dan ook een genoe gen waar te nemen hoe goed het vooral de schoolgaande jeugd, hier in „Konings bosch", bevalt. Het gezamenlijk schillen der aardappels, het helpen schoonmaken van het kookgerei en het zelf dekens kloppen en vouwen blijkt op zichzelf reeds een vermaak te zijn. Opvallend is het met welk een graag te de: kinaeren na een wandeling door de dui nen,hun portie eten in ontvangst nemen. Niet zelde komt het dan ook voor dat een jongen of meisje meer portie's graag voor zijn of haab rekening neemt. Het aantal schoolkinderen, hetwelk de Jeugdherberg bezocht, bedroeg in 1933, ine! leiders 1440, w.o. 759 jongens en 681 meis jes. Verder werd aan 2620 jongens en 3098 meisjes logies verleend, zoodat in totaal over 1933, 7158 overnachtingen werden geboekt, tegen 4747 in 1932. Deze cijfers spreken voor zichzelf. Ook voor de gemeente kan dit als een gelukkig verschijnsel worden beschouwd. Alleen reeds het feit, dat door de Herbergouders over dit jaar zijn verstrekt: a. 4359 warme maaltij den, b. 2164 brood maaltijden, c. 5834 kop pen thee of koffie, d. 782 glazen melk of chocolade, e. 538 glazen limonade, toont aan dat de aanwezigheid van de Jeugdherberg een belangrijke bron van inkomsten in deze gemeente vormt. Het-aantal overnachtingen en dus ook de omzet kan echter nog hooger worden opge voerd, wanneer meer personen zich aanslui ten Öij de rijen trekkers en streksters. Het Jeugdherbergwerk in Nederland dateert pas van 1928 en nu reeds zijn er 29600 inge schrevenen en 60 Jeugdherbergen. EXTRA-HULP WERKLOOZEN. De termijn, binnen welken verzoeken om extra-hulp aan werkloozen moeten zijn ingediend, sluit op Dinsdag 27 Februari a s. Niet in aanmerking voor deze hulp komen zij, die korter dan een jaar werk loos zijn geweest. Aanvragen om extia hulp kunnen nog tot eii met Dinsdag a s. schriftelijk wor den ingezonden aan den secretaris der commissie voor de steunverleening B, Doelenstraat 28, alhier (op de enveloppe te vermelden: Steunverleening B). Aan vragen, welke na genoemden termijn worden ingediend, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. OPENSTELLING POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONSTATION TE SCHOORLL AM. De directeur van het post- en tele graafkantoor te Alkmaar maak, bekend, dat inet ingang van 1 'Maart a s. de openstelling van het post-, telegraaf- en telefoonstation te Schoor!dam voor den postdienst wordt verlengd met 1 uur en vastgesteld als volgt: 1010-3015-30 16.30; 18.30—19. AUTO VERBRAND. In den Boschweg te 't Zand is de mooie luxe Chevrolet-auto van den heer H. M- uit Bréezand in brand geraakt. De oor zaak wordt toegeschreven aan' een de fect aan de benzineleiding. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de in zittenden zich nauwelijks tijdig in vei ligheid konden brengen. De auto bran de totaal uit. DE GEEST VAN AMERIKA. Over dit onderwerp zal de heer G van Veen, adj.-directeur van het nutsemina- ïum voor paedagogiek aan de Amster- damsche universiteit, een serie lezingen houden voor de Volksuniversiteit al- Lier. De lezingen hebben plaats op Dins dagen 27 Febr. en 13 Maart in de han delsschool, des avonds half 9. RIJWIELHAL GEOPEND. Grootendeels door de benarde tijdsom standigheden daartoe gedwongen, kan men vanaf morgen het pakhuis in de Vrouwen straat 4 in een keurige rijwielhal herschapen zien. De heer S. E. Coersen en zijn zoon heb ben in den loop van dezen winter het vroe gere pakhuis zoodanig bewerkt, dat men er dit nauwelijks uit herkennen zal. In de be perkte ruimte staan niet alleen een lange rij rijwielen opgesteld, doch op duidelijk en over zichtelijke wijze staan er nog geëtaleerd alle mogelijke rijwielonderdeelen, als lampen, spatborden, banden, enz. Door een heldere verlichting weet men daar bovendien goed de aandaoht op te vestigen. Een 14 jaar lange ervaring op rijwielge bied verzekeren de toekomstige klanten van een vakkundig fietsen-reperateur. Want ach ter in de nieuwe hal bevindt zich een ruime herstelplaats. Als bijzonder merk noemen we The Dogfiets, evenals alle anderen van N° derlandsch fabrikaat.' Op de Zaadmarkt, recht tegenover de Ap- pelsteeg, heeft de heer Knol gistermiddag om 5 uur 'n nieuwen kapperswinkel geopend Zooals men weet was in dit pand vroeger een horlogewinkel gevestigd. Met eenige grondige veranderingen heeft de heer Knol zijn' nieuwe zaak in een gerieflijk kappers huis herschapen. Mede door de vele bloem stukken, die den nieuwen winkel opvroolijk- ten, had het geheel een frisschen aanblik Alle mogelijke artikelen op kappersgebied zijn aanwezig, benevens een groote gevari eerde sorteering sigaren en sigaretten. Moge deze zaak tot grooten bloei komen. Naar wij vernemen komt de bekende vit ger Evert van Dijk, die zijn ontslag genomen had wegens een conflict met de directie, met ingang van 1 Maart weer bij de K.L.M. terug. De Oehoe (thuisreis) is te Marseille aange- komende Rijstvogel (uitreis) te Rome. De Snip (uitreis) is te Singapore ge land. De Ijsvogel (thuisreis) is te Calcutta ge land. Waarschijnlijk zullen dezer dagen vele radio-amateurs luisteren naar de korte-golf- uitzending op 25 M. van het Indië-vliegtuig Rijstvogel van de K.L.M. Op Schiphol neeft men hedenochtend om 6.50 u. het bericht opgevangen, dat de Rijstvogel uit Rome was gestart. Daarna werden posities opgegeven boven Bari en Otranto; om 10.25 u. was de Grieksche kust in zicht. Te 10.35 seinde de Rijstvogel „blauwe zee, blauwe hemel, nu gaan we wat luisteren naar de korte-golf". waarmee de uitzending ophield. Tegen 12 uur berichtte de Rijstvogel, dat hij over een kwartier te Athene zou landen. Voetbal. De keuze-commissie van den K.N.V.B. heeft het A-elftal dat Woensdag 28 Februari des middags te drie uur op het Sparta-terrein te Rotterdam een oefenwedstrijd zal spelen te gen Gillingham F.C. als volgt samengesteld: Van Male (Feijenoord) v. Diepenbeek v. Run (Ajax) (P.S.V.) Pellikaan Anderiessen van Heel (Longa) (Ajax) (Feijenoord) Wels Vente Bakhuys Mol v. Nellen (Unitas) (Nept.) (Z.A.C.) (K.F.C.) (D.H.C.) Reserve: Cohen (Sparta), Weber (AD O), B. Paauwe (Feijenoord), Smit (Haarlem) en Mulders (Ajax). Na afloop van dezen oefenwedstrijd zal de keuzecommissie het Nederlandsch elftal sa menstellen voor den wedstrijd tegen België. IJ s s p o r t. DE IJSBOND H.N.KWARTIER. De IJ H. N. heeft aan alle gemeentebestu ren in Noordholland het volgende schrijven gezonden Edelachtbare Heeren, Bijna 40 jaren heef* de Ijsbond „Hollands Noorderkwartier" er naar gestreefd de IJsclubs in de provincie Noordholland het besef bij te brengen dat 't van overwegend bc lang is het hare te doen om te trachten het verkeer op het ijs zoo veilig mogelijk te maken. Bij voortduring is zijn aandacht ook gevestigd op het noodzakelijke om gevaar lijke plaatsen af te zetten, waardoor ongeluk ken kunnen worden voorkomen. In zoover mag de IJ.H.N. met groote vol doening op zijn arbeid terug zien, want ge durende die reeks van jaren is nog nooit iemand verdronken op het baanvak der bij dezen bond aangesloten IJsclubs, zijn afdee- lingen. Daarvoor dient haar dank te worden gebracht, want in de eerste plaats moet bij de gedachte aan de voldoening, voor oogen worden gehouden, dat bestuurders dier IJs clubs vaak met groote moeite en zeer veel kosten dat goede werk tot stand hebben ge bracht en soms onder heel moeilijke omstan digheden. In vele gevallen eischte een Kilometers lange baan bijzondere zorgen, omdat aan sluiting diende te worden verkregen; heel vaak belemmerden motorbooten hun werk, omdat van overheidswege het „algemeen be lang" geacht werd te gaan boven de vreugde van schaatsenrijders en derhalve door auto riteiten vrijwel niets gedaan werd om de taak van een IJsclub te vergemakkelijken. Thans is daarbij een nieuwe en bijzonder groote moeilijkheid gerezen, namelijk het be zwaar der regeering om werkloozen als baanvegers in werkverschaffing te werk te stellen. Deze omstandigheid noopt ons Uw hulp en medewerking in te roepen, want de IJs clubs kunnen de hulp van baanvegers tegen een billijke vergoeding niet ontberen en daar nevens is het in het belang van duizenden schaatsenrijders noodzakelijk, dat zij door goede en betrouwbare ijswegen van het oud Hojlandsche vermaak kunnen genieten, afge scheiden nog van het feit, dat ook handel en nijeverheid van het gebaande ijsverkeer profi teeren. Daarom dringen wij aan krachtig steunende het verzoek van den Alg. Nederl. Wielrijdersbond Toeristenbond voor Neder land ook ten deze tot U gericht om Uwer zijds al het mogelijke te doen om het alles zins goede werk der IJsclub in Uwe Ge meente al of niet aangesloten bij onzen IJ. H. N. te steunen, om het bestuur dier IJsclub ter wille te zijn Wij meenen dat U daartoe wel bevoegdheid heeft en nemen gaarne aan, dat Uwerzijds U stellig ook Uw onmisbare hulp zult willen verleenen. U bij voorbaat dankend voor die hulp en dien steun, verblijven wij,, Hoogachtend, enz. (Ongecorrigeerd.) Aan de orde was de begrooting van het departement van financiën voor 1934. De heer Slingeberg verzocht den termijn voor herstel van foutieve belastingaangiften te verlengen. De heer de Jong vroeg geld voor verbete ring van onzen consulairen dienst. Het sta- tistiekrecht wenschte hij dienstbaar te maken aan bevordering van onzen uitvoer. Minister Oud was reeds van plan den door den heer Slingeberg bedoelden termijn te ver lengen. De consulaire dienst kan op het oogenblik niet worden uitgebreid uit noofde van den financieelen toestand. De begrooting werd goedgekeurd. Behoudens buitengewone omstandigheden ligt het niet in 's voorzitters voornemen de Kamer de volgende week bijeen te roepen. Bij de behandeling van de Ned.-Indische conversie-leeningwet dankte minister Colijn voor den door de Kamer betrachten spoed. Iedere week geeft hier 100.000 besparing. Voorts deelde spr. mede, dat de regeering bereid is ook de niet ter inwisseling aange boden stukken tegen goudwaarde in cash af te lossen, maar in verband met de extra kosien moet dan een lagere waarde worden toegepast. De heer B'omjous dankte voor deze bevre digende mededeeling. Het ontwerp wordt z. h. s. aangenomen. Zitting van heden, Aan de orde zijn de replieken over de In dische begrooting. De heer van Boetzelaar zegt, dat de minis ter veel bezorgdheid heeft weten weg te ne men. Spr. gelooft ook wel, dat de goede weg thans is ingeslagen. De heer Rutgers bestrijdt den heer van Poll. De weg, dien hij aanwees, leidt niet tot het doel, n.J. saneering der Indische finan ciën. De heer Cramer meent dat Indië teveel heil gezocht heeft in export-productie. Hij was aanvankelijk niet bereid den minister te vol gen in zijn streven naar een budget-basis van 300 millioen, omdat spr. dit niet mogelijk achtte zonder afbraak. Na de uiteenzetting van den minister is spr. echter bereid, een stap tegemoet te komen. IR. MUSSERT ONTSIAGEN ALS WA TERS1AATSAMBT ENAAR DER PROVINCIE UTRECHT. Heden is verschenen het stuk van Ged. Staten aangaande het ontslag van ir. A. A Mussert, hoofdingenieur van den provin cialen waterstaat te Utrecht. Gedeputeerden doelen aan de Prov. Staten mede, dat zij in verband met de wijziging van het ambtena renreglement aan ir. Mussert de vraag heb ben voorgelegd of hij al dan niet wenscht te volharden bij zijn lidmaatschap van de N. S. B. en zij hebben aan die vraag toege voegd, dat zij bij een bevestigend antwoord zich genoodzaakt zouden zien aan de ver gadering van de Provinciale Staten voor te stellen hem eervol te ontslaan uit zijn functie met ingang van 1 Mei 1934. De heer Mussert heeft bericht, dat hij bij zijn lidmaatschap van de N. S. B. blijft volharden. In verband daarmede stellen Ged. Staten voor den heer Mussert met ingang van 1 Mei a.s. eervol ont slag te verleenen uit zijn functie van hoofd ingenieur van den provincialen waterstaat in dat gewest. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Het Hoog Militair Gerechtshof voor Nel Indië vervrotgde de uitspraak in de zaak van de muitersgroep van de Zeven Provinciën, bestaande uit den korporaal-machinist Bos- hart c.s., tot 26 Februari. Van de 77 muiters van de Zeven Provin ciën, die gisteravond uit Socrabaja te Batavia arriveerden, zijn 74 in de landsgevangenis te Giodok opgesloten, terwijl zich drie hunner op vrije voeten bevinden De geheele groep staat 26 dezer voor het Hoog-Militair Ge rechtshof terecht. Uit Managua (Nicaragua) wordt gemeld, dat aldaar omtrent den dood van sandino allerlei geruchten de ronde doen. Volgens deze geruchten zou Sandino, toen hij met zijn begeleiders Umanzor en Estrada van een lunch bij den president van Nicaragua Sa- casna terugkeerde, zijn gearresteerd en uit zijn auto naar het vliegveld van Managua zijn gebracht, waar hij en zijn begeleiders door machinegeweervuur zouden zijn ge dood. Ook Sandino's broer, Sokrates, zou door hetzelfde peleton zijn terechtgesteld. Van regeeringszijde wordt verklaard, dat president Sakasa niets met den dood van Sandino te maken heeft. Gedurende de lunch had hij integendeel hartelijke besprekingen met den opstandelingenleider en had de hoop uitgesproken, dat aan de conflicten tusschen Sandino's aanhangers en de nationale garde spoedig een einde zou mogen komen. (Bunen veroniwooraelijkheid van de Reaactie. De opnamt in de rubriek, bewi/st geenszins dat de reaache er mede instemt) ONDERWIJSZAKEN TE SCHOORL. Schoorl, 28 Febr. 1934 Mijnheer de redacteur! De wijze, waarop uw verslaggever dit maal de onderwijszaken in Schoorl heeft weergegeven, zooals deze zouden zijn be handeld in de laatste raadsvergadering, noopt mij tot eenig commentaar. Het maakt nl. te eenzijdig den indruk, alsof de secretaris er als het ware op belust was de meening van den burgemeester te crl- tiseeren. Mijn bedoeling is geweest te laten uitko men, terwille van de objectiviteit, dat niet B. en W. zich tot den Minister van Onder wijs hadden gewend voor behoud van de school te Groet, maar dat de Burgemeester aan den Minister van Onderwijs een schrij ven had gericht, waarin niet gesproken werd over het behoud van de Groeter school, maar dat geheel ademde den geest tot stichting eener Centrale school. Persoonlijk ben ik naar mijne meening op deugdelijke gronden vóór behoud van 2 openbare scholen in onze gemeente, als te zijn in het belang van de tegenwoordige en komende kinderen en ouders. Hoogachtend igachti j. H. SMITS. (Wie het verslag leest moet concludeeren, dat daarin volkomen tot uiting komt, dat de burgemeester een persoonlijk tot hem ge- richten brief van den minister heeft beant woord. Dit was de taak van den burgemees ter en niet van het college. Taak van het college, waarvan ook de secretaris deel uit maakt, was, den minister van 's raads besluit van Augustus op de hoogte te stellen. De minister vroeg via Ged. Staten de meening van den raad en het college van B. en W bepaalde zich er toe om Ged. Staten van 's raads beslissing op de hoogte te stellen hetgeen formeel in orde was, aangezien mag worden aangenomen, dat Ged Staten den minister wel met dit schrijven in kennis zullen hebben gesteld. Nu de raad besloot ook den minister met de zienswijze van den raad op de hoogte te stellen, komt het ook ons juist voor, dat besloten werd er zich toe te bepalen den minister alsnog met 's raads beslissing van Augustus op de hoogte te stellen. Uit het verslag blijkt geenszins, dat de se cretaris er op belust was den burgemeester te becritiseeren. De burgemeester heeft trou wens, men zie het verslag, voldoende laten uitkomen, dat hij in het gemeentebelang de centrale school voor staat. Wij nemen aan, dat de secretaris desnoods door het stichter, van een neutrale school, eveneens in het ge meentebelang voor het behoud van beide scholen is. Als het behoud van beide scholen verkregen kan worden, dan zijn ook wij trouwens van oordeel, dat dit voor een vooruitgaande plaats als Schoorl het meest gewenscht is. Verslaggever). AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling bij opbod gehouden op Dinsdag 20 Februari 1934 ten overstaan van den notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar van de navolgende percee- len gelegen in de gemeente Alkmaar: 1. Een woon- en winkelhuis, thans in gericht voor café met bovenwoning, ruim achtergebouw waar:n groote kel- det en gemeene steeg, aai. de Nieuwe- sloot (Hofplein) no. 47, groot 149 Aren, 9740- 2. Een woon- en winkelhuis, pakhuis en twee bovenwoningen aan de Nieuwe- sloot nos. 41, 41a en 41b, groot i.15 Aren, 9250. 3. Een heerenhuis met erf en tuin aan de Nieuwesloot no. 83, groot 119 Aren. 6100. 4. Een.fabriek met erf en bovenwo ning aan de Koningstraat nos. 14 en 14a, groot 1.26 Aren, 4740. 5. Een stal genaamd „nummer één" aan het Torenburg, groot 1.18 Aren, 2310. 6 Een huis en erf aan de Waterschap straat no. 8, groot 92 centiaren, 2170. 7. Een gebouw, waarin verlofzaak, met bovenwoning, aan den Voordain, no. 2, groot 45 centiaren, 6000. 8 Een woon- en winkelhuis met schuur en erf aan den Voordam no. 7, groot 3 02 Aren, 7800. De afslag en combinatiën blijven be paald op Dinsdag 27 Februari 1934, des avonds 7 uur in het café „Het Gulden Vlies" van den heei W. Mooij aan de Koorstraat te Alkmaar. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden te: 1932II 1917 1931 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 5 Nederl 4H 4 5 Ned -Indië 534 Duitschlaod BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cerl Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Betbleb. Steel Cities Service Steel comm. U. S Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER SFOORWEGEN. Atchisoo Iopeka Southern Railw Cert. Union Pacilic §Noteering per 50, *Exdividend. tExclaim. Vorige koers '91 Va IQU/ie 100 1008/g 51% 114V, 471/, 52V, 513/i 79 37% 207/s 58 V, U2»/< 248 81% 297, §10% 28% 23/s 35% 6% 188t/, 1007a 79»r« 247, 15.10 134 J7a 134 156 1778/g l02'/8 H'/s 6% 1028/8 427, 34 32 2'/i« 7'/, 458/, 1257, 24 119 140 427, 21 777» pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 515-% 1011/4 1147» 527, 52 79 3d/, 51 -27a 1721/, 247 /.,-t 81}-2} 2478/, 827» 2478/, 82i/s 297, 101/, 298/8 2% 35'/s -9V:c 29} 188 187-8 1337, 135J 6J 1358/, 6 177} 8/, 104 1037,-4 7 7-7:6 103 8/, 1031/,- 2% 7'/, 126 23 1198/, 140 pl.m. 2.15 38 7 I03V» PROLONGATIE Vorige koers I pCt Heden 1 prt WISSELKOFRSEN AM I FR DAM. NIET OFFICIEEL New-Vork Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) ®aze' Weenen p Scb 100 Kopenhagen Stockholm Italië Vorige koers '497,-7, 7.60 j- i/j )8 92t/,.i9 V IS 14.65 68 47.97J-48 00 00 34 25 39 10.30 te 10-30 12.95*13 Koers op heden 2 uur 1.49 7, 7 59 59 XJ 95 59 9 '87,.*/, 14.65 677, <8 00 027, JO.OO 33.70 Co 39.00 20 18 00 20 12.95 13

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3