DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. £cmd= w Jmui&oiiw Jxumeet NOORDSCHARWOUDE. 62-JARIGE AMSTERDAMMER VERSTIJFD DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. ')ji Loopt na weer „aL< de beste". „Ik ben op het oogenblik 62 jaar oud en leed al sinds jaren aan rheumatiek in de beenen, die hoe langer hoe erger werd. Ten slotte was het zoo ernstig, dat ik vanaf mijn 60e tot voor kort als het ware verlamd te bed moest blijven. Daar ik zeer levenslustig ben, werd alles ge probeerd, doch .niets hielp. Eindelijk kwam op raad van een kennis, die goed succes heeft gehad met uw middel, ook Kruschen Salts aan de beurt en zie, 3 maanden reeds nadat ik begonnen was Kruschen Salts te gebruiken, kon ik in de kamer loopen met een stok, en daar- na ging het zienderwijze vooruit. Tegen woordig maak ik eiken dag een och tendwandelingetje door de Amstellaai, •en als de beste hoor! En dit alles schrijf ik uitsluitend toe aan Kruschen Dank, dank, dank ervoor! S. Z. te A. De oorzaak van rheumatiek is een te veel aan urinezuur in het lichaam, het geen ontstaan is door* te trage werking der inwendige organen (o.a ingewanden en nieren). En indien deze organen niet beter gaan werken, hoopt dit kwaadaar dig urinezuur en andere afvalstoffen, die uw gezondheid kunnen benadeelen, zich steeds meer in uw lichaam op De zes verschillende zouten in Kruschen nu, sporen deze afvoerorganen tot betere werking aan, zóó dat alle opgenoopte schadelijke afvalstoffen uit het lichaam verwijderd worden.tDe pijnen worden nu gestild, gezwellen' s'inken, verstijfde ledematen worden weer lenig. Daarna zal „de kleine dagelijksche dos.s" in- wending schoon houden, vrij van afval stoffen, overtollig urinezuur en dus ook vrij van rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogi'ten a 0 90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag Le.t op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Han- dels Maatschappij Amsterdam voorkomt king hebben op de Stavisky-affaire, in zijn bagage meedroeg. Hooggeplaatste personen ge compromitteerd. De familie van den op geheimzinnige wijze om het leven gebrachten rechter van het Parijsche Hof van Appel Prince is er van overtuigd, dat men hier te doen heeft met een politieke misdaad. De zoon van den vermoorde heeft tegen over een medewerker van de „Echo de Paris" verklaard, dat zijn vader vaak tegenover hem er over gesproken heeft, dat in de door hem behandelde aange legenheid hooge politieke persoonlijk heden betrokken zijn, waaronder zelfs eenige ministers. Ook de vroegere proc- generaal Pressard op w:en de rechtsche bladen in verband met de Stavisky- affaire felle aanvallen hebben gedaan, is in de documenten van zijn, vader beticht van ambtelijke overtredingen De fami lie van den vermoorde vermoedt, dat Prince is omgebracht op aanstichting diegenen, die een lastigen getuige kwijt wilden zijn. 100.000 francs belooning. Naar aanleiding van de bespreking, die Doumergue met den minister van justitie Ghéron en den minister van bin- nenlandsche zaken Sarraut heeft ge voerd over de zaak-Prince, is besloten met alle ter beschikking staande midde len de achtervolging op te nemen van de moordenaars en hun eventueele last gevers. Een belooning van 100 000 francs is uitgeloofd voor dengene, dit nadere gegevens kan verschaffen over de daders. Een soort Maff«a? De Vrijdagochtend-bladen bevatten v ederom kolommen lange artikelen over-den raadselachtigen moord op den rechterlijken ambtenaar Prince. Alge meen juicht men het toe dat de regee ring een belooning heeft uitgeloofd van 100.000 frs. voor het geven van inlich tingen. De minister van binnei.landsche zaken Sarraut verklaarde tegenover persvertegenwoordigers, dat hij per soonlijk geloofde aan het bestaan van ©en soqrt Maffia. Hij zou derhalve alles doen om het geheim op te lossen. Het onderzoeok wordt voortgezet met alle beschikbare middelen. Men weet tot nog toe echter slechts dat het telefoon gesprek waardoor Prince naar Dyon werd gelokt, niet uit Dyon doch uit Parijs is gekomen. De politie zoekt nu naar den onbekende ,die Prince korten tijd geleden op straat aansprak eti hem voor de lunch uitnoodigde. Voorts is Prince bij het verlaten van het station te Dyon, toen hij een taxi wilde nemen, door een man aangespro ken, die weer het station met hem in ging. Hieromtrent heeft een taxichauf feur mededeelingen gedaan en ook dit punt wordt nauwkeurig onderzocht. MARIA NNE KUPFER BETUIGT HAAR ONSCHULD. Stavisky nooit gekend. Het schijnt thans wel zeker, dat de beschuldigingen tegen de beide Yyeen- sche artisten Rita Georg en Marianne Kvpfer dat zij betrokken zouden zijn bij spmnnage door Stavisky. geheel ontze nuwd zijn. Rita Georg heeft verklaard ter allen tijde bereid te zijn voor den rechter van instructie te verschijnen, om haar onschuld te bewijzen. Marianne Kupfer, die uit Londen te Parijs is aan gekomen, zeide, dat zij Stavisky nooit heeft gezien en evenmin de nvoormau- gen directeur van het Empire-theater Hayot; Rita Georg heeft zijn in 10 maan den ten hoogste 4 of 5 maal gesproken Ook zij verklaarde zich bereid voor den rechter van instructie haar verklaringen tt> bevestigen. NIEUWE BEZUINIGINGEN IN FRANKRIJK. Met volmachten. He Fransche Kamer heeft in een nachtzitting de begrootingsdebatten be- eindgd en de begrooting aangenomen met 69 tegen 123 stemmen. De begroo- tmg voorziet voor het jaar 1934 in een totaal bedrag aan inkomsten van 48477 millioen frs. en aan uitgaven 48418 mil- lioen frs. Zij levert dus een theoretisch overschot van 59 millioen frs op. .Door de volmachten, welke de regee- i ing van de Kamer heeft gekregen is zij gemachtigd in geval van een onver wachte daling der inkomsten, nieuwe bezuinigingen in te voeren, teneinde het evenwicht te herstellen De begroo ting zal Maandag in den senaat worden behandeld, zoodat men hoopt, dat zij Woensdag in een nachtzitting in derde lezing gereed kan zijn. POLITIEKE MOORDEN IN NICARAGUA. Naar uit Managua wordt gemeld, is volgens een regeeringsmededeeling uit Niaragua in Zuid-Apierika, generaal Sandino, leider van den opstand van 1932/33, vermoord. Ook de broer van Sandino, Socrates, alsmede twee zijner vrienden zijn in den afgeloopen nacht door leden van de nationale garde voor de vorten van Managua gedood. Verder ver.uidt, dat ook de generaals Umanzor en Estrada, die aan de zijde van San dino hebben gevochten, op gewelddadige wijze om het leven zouden zijn gekomen. In geheel Nicaragua is -fe cen suur ingesteld. De president heift bevolen, dat de ge beurtenissen onmiddellijk moeten wor den onderzocht en het congres om vol machten verzocht, opdat de openbare veiligheid en orde kunnen blijven ge handhaafd. DE ZWEEDSCHE TROUW-PRINS Oprichting filmmaatschappij. Prins Sigvard van Zweden, die in het be gin van de volgende maand te Londen in liet huwelijk zal treden met Erika Patzek, heelt naar thans vernomen wordt, eerst getrachi zijn huwelijk in Berlijn te doen voltrekken Hij was er evenwel niet in geslaagd in het bezit te komen van alle dccumenien, die een vreemdeling noodig heeft om in Duitschlana te trouwen. Daarom besloot hij naar Enge land te gaan, waar huwelijken gemakkelijker gesloten kunnen worden. Prins Sigvard is steeds onafhankelijk in zijn denkbeelden geweest Hij heeft te Upsala gestudeerd en promoveerde in 1929 tot doe tor in de philosophie. Daarna volgde hij de kunst-academie, hij toonde grooten aanleg voor tooneelspeler. Verwacht wordt, dat de prins in Zweden een eigen filmmaatschapnij zal oprichten. De toekomstige schoonvad r van den prins, Anton Patzek, heeft talrijke bezittingen in het noorden en westen van Berlijn. Hij is van nederige afkomst en heeft zichzelf opgewerkt; zelfs nu schaamt hij zich niet zijn vrachtwagens zelf te besturen Hij woont in een eenvoudig huis in Wilmersdorf in het westen van Berlijn. ENGELSCH MOTORSCHIP GEZONKEN. Tengevolge van den dichten mist kwam tegen middernacht in de Thamesmond het 2203 ton metende Deensche schip Maya in botsing met een onbekend schip, dat nader hand een Britsch motorschip bleek te zijn. Het Britsche motorschip zonk onmidde.lijk. De zes opvarenden werden gered. JAPANSCHE OORLOGSSCHEPEN IN CHJNA. Volgens bij het Janansche ministerie van marine uit Hankou ontvangen be richten heeft de commandant van de Ja- pansche kanoneerboot Hotsoe order ge kregen, naar Kioekiang te vertrekken ter bescherming van de Japansche on derdanen aldaar. De kanonneerboot Ataka heeft bevel gekregen zich voor vertrek gereed te houden Kioekiang is een belangrijke haven tusschen Nan king en Hankou, die thans wordt be dreigd door communistische troepen, die nog slechts op 5 mijl afstand staan. DE BIJL IN CHINA VERVANGEN DOOR ELECTRISCHEN STOEL. Doodstraf voor oneerlijke amb tenaren. Voor het ten uitvoer brengen van een doodvonnis zal voortaan de handbijl vervangen worden door een eléctrischen stoel Het nieuwe Chineesche wetboek, da* juist nerzien en gemoderniseerd is, heeft gezien en evenmin den voormali- schaft. Volgens het nieuwe wetboek zul len ambtenaren en andere personen in openbaren dienst, die zich aan corruptie hebben schuldig gemaakt, ter dood wor den veroordeeld. MONSTER VAN LOCH NESS NAAR AMERIKA? Geramd door een vrachtboot, zegt de kapitein. De kapitein van de Amerikaansche vracht boot „Pecos" deelt mede, dat hij bij het over steken van de Golf van Mexico een zeemon ster heeft gezien. „Donderdagnacht", zoo verklaarde hij, „rapporteerde de derde offi cier, dat wij op êen wrak gestooten waren Het'zoeklicht deed ons echter een zeedier ont waren, dat wij klaarblijkelijk in het midden hadden geramd; het zat althans om den boeg gekronkeld. Het leek óns tien tot vijftien meter lang en dat deel, dat boven het wakr uitstak, was ongeveer twee meter breed Het dier was grijs van kleur met bruine spikke's. Toen het schip achteruit stoomde, viel htf monster in zee terug". KIES: OORLDG OF VREDE! Minister Dern doet beroep op openbare meening der wereld. Dern, de Amerikaansche minister van Oorlog, verklaarde tegen een zeer groot leger te zijn, doch het zou vol doende sterk moeten zijn om redelijk paraat te kunnen zijn. Dern doet een beroep op de bladen der wereld om te kiezen tusschen be gunstiging van den vrede of den oorlog, want, zegt hij, de vroegere oorlogen, waaraan de Vereenigde Staten deelna men, waren de vrucht van de openbare moening, voor een groot deel gevormd door de openbare meening. De minister verzekerde ook, dat Roosevelt het land heeft doen terugkeeren tot de tradities van George Washington door het het communisme of fascisme te doen prijs geven. Tuinbou w vereen. Tuinbou wbelang". De tuinbouwvereeniging Tuinbouwbe- lang vergaderde Woensdagmiddag in „Con- cordia". Een groot aantal leden was aanwe zig. De voorzitter, de heer G. Barten, opende met welkom. Men heeft 1933 achter den rug, welk jaar lang in het geheugen der tuinders zal blijven, omdat het een slecht jaar is geweest. In zijn openingswoord con stateerde hij o.a., dat men op den goeden weg schijnt te zijn om verlost te worden var. de draaihartigheid. Spr. memoreerde de vorstperiode en was van meening, dat het begint te dagen in het oosten, al gaat het langzaam. Ten slotte besprak hij de verschilelnde contingenteerln- gen en het tekort aan groenten, dat in de verschillende landen bestaat en sprak de hoop uit, dat de teeltbeperking welke thans noodzakelijk is, evenals de regeeringsbe moeiingen, spoedig niet meer noodig zullen zijn. Ingekomen stukken. Van den keuringsdienst Noordholland een schrijven in verband met de keuringen van zaai- en pootgoed. De heer K. van Dijk hoopte, dat men er zich niet zelf de das zou omdoen door te groote uitbreiding van de keuring. De heer J. Ooters gaf een toelichting van de teeltbeperking, welke door de regeering naast de steunregeling noodig geoordeeld wordt. Spr. waarschuwde tegen het sabotee ren van de regeeringsroaatregelen. Enkele aanwezigen deden vragen, welke door den heer Ootjers werden beantwoord en met voorbeelden toegelicht. Jaarverslag secretaris. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Kliffen ontleener. wij het vol gende De opbrengsten zijn zeer gering geweest De omzet van de veiling, was 850.000 in 1933. De laatste 6 jaren was het gemiddeld 3 millioen. Spr. leidde hieruit af dat het in komen van de tuinders met 71 is ge daald. De exploitatie van de poterbewaar plaats kon niet slu'tend worden gemaakt Het ledental is terugge'oopen tot op 189. Verschillende lezingen zijn gehouden over tuinbouwvraagstukken. De verschillende commissies hebben goedgewerkt. De geheel veranderde houding van de regeering ten opzichte van de handelspolitiek werd een lichtpunt genoemd, waarvan het nieuwe con tract mél Duitscb'and, hoewel niet vol maakt, toch een der goede vruchten is. Het jaarverslag werd aldus vastgesteld. Jaarverslag penningmeester. Daarna bracht o'e heer C. Keeman reke ning en verantwoording uit van zijn beheer als penningmeester. Dit verslag werd even eens vastgesteld. De ontvangsten waren 2423 01, de uitgaven 1952,64, batig saldo 470,37. Een inleiding De heer Raatjes, landbouwkundige, gal een inleiding over Ulbia super en A. S. F Korrels, welke met aandacht werd gevolgd. Plantenziektekundige diens'. Vervolgens bracht de heer Mallekote vtr slag uit van den planter.ziektenkundigen dienst. Wat betreft de draaihartigheid was men nog niet opgeschoten, daar men tot nu toe niet weet hoe het insect leeft Spr licht te eenige behaa'de resultaten van verschil lende ontsmettingen toe. Spr. deed een beroep op meer medewet king, want van de 14 personen, wier uien zaad werd ontsmet heeft niemand iets van zich laten hooren. Bestuursverkiezing. Het aftredende bestuurslid, de heer G Barten, werd herkozen met groote meerder heid van stemmen. De heer J.' Kliffen memoreerde dat d" voorzitter reeds 30 jaar deel uitmaakt van het bestuur der verecniging en ging na wa- er in al die jaren is bereikt. Voorstellen voor de alg. verg. van den Noordermarktbond. De heer P. Swager Kz. vroeg of het niet op den weg van den tuinbouw lag om de teelt van zaaizaad voor het buitenland te beperken. De heer J. Kliffen lichtte een bestuurs voorstel toe, n.1. een verplichte aanvoerrege- ling. biet voorstel werd aangenomen. De heer J. Kliffen stelde verder voor, de late aardappelen anders te veilen; niet met de aanduiding van lekker en puik. Wat betreft het voorstel om uitvoer van koolzaad te verbieden devlde de heer J Oot jers mede, dat dit wel de aandacht heeft. De heer K. vai. Dijk bracht het verslag van de kunstmestcommissie uit. Het aantai verhandelde kilo's is achteruit gegaan. Diverse verslagen. De heer P, van Dijk rapporteerde namens de zaadcommissie. De wortelzaadopbrengsf was slechts 3 pond, wat heel ongunstig is. De heer A. Glas telde voor, niet verdet door te gaan met het telen van Friesch wortelzaad, maar verbeterde Flakkeesche te nemen. Dit werd aangehouden. Het verslag van den ijsboeier werd uitge bracht door den heer Swager. Ontvangen was 1010,98, de uitgaven 762,10, saldo 248,88. Na rondvraag volgde sluiting. LANGENDIJK. Van de zijde der arbeidersorganisaties is in verschillende gemeenten van dit uitge breide tuinbouwdistrict getracht, collectieve arbeidsovereenkomsten met werkgevers af te sluiten. Zoover ons bekend, is nergens zoo'r. arbeidscontract tot stand gekomen Een van de voornaamste oorzaken hiervan was, dat, in verband met de zeer slechte economische omstandigheden van de tuinders deze zien niet konden verbinden ten aanzien van een vastgesteld loon, daar alle zekerheid, of dit loon ook zou kunnen worden uitbetaald, om- brak. Het Centraal Bureau van de tuinbouw veilingen in Nederland heeft thans door middel van de aangesloten veilingen de tuin bouwers in kennis gesteld van de bepalingen in zake de teeltbeperking van tuinbouwge- wassen. Voor Langendijk zal die beperking van geen bijzonder grooten invloed zijn, maar toch zal er nog een beduidend percen tage moeten worden ingekrompen. Verreweg de meeste bedrijven in deze uitgebreide tuin bouwstreek beslaan een oppervlakte van 2 tof 6 H.A. Voor de bedrijven van 2 tot 3 H A. moet de beperking gemiddeld ongeveer 1% van 34 H.A. 12 K van 45 H.A. 17V2 en van 56 H.A. gemiddeld 22bedragen, zoodat voor die bedrijven een totaal gemiddelde van 15 zou moeten worden ingekrompen. Nu worden in dit tuin bouwdistrict al heel wat uien verbouwd en daar dit product niet onder de teelbeperxing valt, als te worden gerekend te behooren tot de landbouwproducten, is het niet onmoge lijk, of de uienteelt zal uitbreiding onder gaan. Voor bedrijven, waarin vroege aardappelen zijn geteeld, dient ten minste het volgens de beperkingsschaal voorgeschreven percen tage ten volle te worden toegepast op de in 1933 met vroege aardappelen beteelde opper vlakte. In het Langendijker tuinbouwdistrict worden zeer veel vroege aardappels verbouwd en de groote vraag zal dus onder het oog moeten worden gezien, wat met dat vrijko mende land zal moeten gebeuren. Gezien de slechte financieele uitkomsten van den tuinbouw, huren vele bouwers al niet meer in. Die hebben dus weinig last van de teeltbeperking. Dit land komt echter vrij. Waar moet men nu met dat vrij gekomen land „belanden"? De beslising, dat ten aanzien van de con tractteeelt voor inmaak- en conservenfabrie- ken dezelfde beperkingsregelen gelden als voor de tuinbouwbedrijven, is hier maar met matige voldoening ontvangen. Men had liever gezien, dat deze contractenteelt geheel onmogelijk was gemaakt, om deze beperking dan ten goede te laten komen aan de bona fide tuinders. O.... BEDOEL JE DAT. De nationale revue in 't Gulden Vlies. 't Is heusch geen slecht idee geweest van de directie van 't Gulden Vlies, om de Nationale Revue naar Alkmaar te la tei komen De kermis van 1933 bracht ons al geen revue, een ander gezelschap kwam sinds langen tijd niet in onze stad, zoodat velen als het ware behoefte hadden, om weer eens een echten bonten avond mee te maken, een avond, waar op van alles en nog wat de revue pas seert. Want was is eigenlijk een revue? Toch niets anders dan een bonte verzameling MAGISCHE KRACHTEN werken in 1. 2'. 3- Gij zet de wasch 's avonds in de week onder toevoeging van 1. 2. 3. en kookt 's morgens langzaam op. Anders niet 1. 2. 3. werkt magische krachten grijpen het vuil aan, weeken het los, doen het verdwijnen. Het waschgoed zelve blijft onaangetast; rein en sterk komt elk weefsel uit het bad van 1 2. 3. Hollandsche Arbeiders maak ten 1. 2. 3- Zij slaagden erin het U te brengen voor 18 cent per groot pak. Hollandsche Vrouwen kóópt 1. 2. 3. van tafreelen, liefst met schrille contras ten en indien mogelijk met een zotten inhoud? Een revue is een aaneen schakeling van momenten, die steeds weer nieuwe vrooiijkheid brengen onder de aanwezigen; een revue is „voor ieder wat" en dan voor ieder liefst zoo veel mogelijk. De Nationale Revue is geen onbeken le voor Alkmaar. Wie herinnert zich niet het „Hallo!... Hierheen?", waarin Lou Bandy voor 't eerst als revue komiek optrad? Alles werd toen een uitbundig succes en Lou Band} werd de grootste verrassing, De nieuwste revue, O bedoel je dat! ir er ai weer een van de goede soort. Van de 20 tafreelen, die deze revue te't zijn er verschillende, die werkelijk verras send genoemd mogen worden. In lat verband mogen wij wel heel speciaal noemen De Fabriek, een tafreel, dat bui tengewoon treffend was en dat knap in e'kaa/ gezet is Vooraf gaat een inlei ding, die eveneens de moeite waard is, om gehoord te worden. Van geheel anderen inhoud zijn scènes als: De gelukkige vader en De suiker oom, twee nummertjes, waarir. Lou Bandy wel op zijn best was en waarbij de zaa.l voortdurend schudde van den lach. Trouwens, gelachen kon er worden de heele revue door En daarnaast werd het oog bekoord door fraaie costumes, zoo wel in de beide groote finales, als in andere, bijna even groote tafreelen. Zoodat als wij alles even in een adem mogen noemen deze revue dat biedt, wat bedoeld en wat verwacht werd. Wanneer wij nu nog even enkele per sonen noemen, dan denken wij allereerst aan het danspaar Mado en Chaïnoff die beiden verschillende knappe staaltjes van hun kunnen demonstreerden en steeds een meer dan verdiend app'aus in ontvangst mochten nemen. In een adem n ett dit duo mogen we wel de 12 na- tioonal whirlwind-girls noemen die uit stekend getraind en geoefend waren. De om het nu eens zoo uit te druk ken klassieke zang was bij de twee bekenden, Beppv Rameau en Jean du Béla in goede handen. Wiesje Bouwmeester heeft een naam op te houden en ze zorgt er voor, dat die naam hoog gehouden wordt. Haar spel, haar mimiek vooral is prachtig it. al de tafreelen, waarin ze optreedt en dat zijn er niet weinig! Als we dan nog een compliment ge bracht hebben aan Willy Walden en Frans Bogaerts, mogen wij eindigen met Lou Bandy zelf. Deze populaire zanger heeft ook nu weer veel succes veroverd met zijn liedjes en zijn dwaze •nval.en, maar misschien meer nog met zijn sketches, waarin hij de hoofdfiguur steeds was. Lou Bandy is de oude geb'e- vei in alle opzichten, behalve in de verzorging van zijn kleeding Dat kon beter en dat zijn wij ook beter van hem gewend Een nieuwe hoed. een nieuw C en A tje. en 't "'s weer o k Voor de rest: hu'öe aan het kleine, maar ijverig orkest en een compliment voor de tooneelverzorging en ds ver lichting Deze revue (gisteravond werd voor een vrijwel volle zaal gespeeld) moet nu vanavond voor een uitverkochte zaal gaan Niemand zal er spijt, van hebben, als hij varavond t Gul len Vlies betreedt: een paar vroolijke uren zijn een medicijn, waaraan velen be hoefte hebben O bedoel je dat! is zoo'n medicijn! W. Ziet gq muggen, lang van poot, Aarzelt mei maar slaat ze dood. 119. Hij kwam in een wel luchtige, maar toch erg ongemakkelijke gevangenis terecht: een kooi van rechtopstaande bamboestokken, waar hij maar net gehurkt in kon zitten en nauwelijks een hand tus schen de tralies door kon steken. De stokken waren met taaie vezels aan elkaar verbonden en er was geen denken aan, dat onze Piet die los kreeg, hoe hij er ook aan rukte en trok. 120. Van zijn vrienden zag noch hoorde hij iets. Zoo werd het nacht en Piet zat daar nog altijd in zijn kooi, uitgehongerd en wel, en hoorde allerlei vreemde en angstwekkende geluiden om zich heen. Maar opeens voelde hij een hand tusschen de spijlen en in die hand een scherp voorwerp.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7