Agenda Amstecdamsche J&eucs Stad en Omgeving. Weec&eeicht Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, tot en met Woensdag hoofdnummer Moeder (sens.), hoofdrollen James Dun en Sally Eilers. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag half 3 matinée. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Een nacht ir. Cairo (rom.), hoofdrol Ra- mon Novarro. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag Matinée. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Danshuis (rom.), hoofdrollen John Boles en Nancy Caroll; extra Je geld of je liefde (klucht). Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8, hoofdnummer Mein Madel ist eine Verkau- ferin (operette), hoofdrollen Liane Haid, Willy Forst en Paul Kemp. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag matinee. 4 uur en 8 uur; restaurant London, Ver- dronkenoord, biljartwedstrijd Schagen— Alkmaar. 8.15 uur, handelsschool, lezing over „De geest van Amerika" voor de Volksuniversi teit. 7.30 uur, café Central, ledenvergadering Witte Kruis. 8 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymn. vereen. Odis. 8.30 uur, r.-k. kerk aan de Laat, confe rentie voor niet-katholieken. AUTO TEGEN VLUCHTHEUVEL. Gistermiddag reed de bestuurder van een uit Amsterdam komenden vrachtauto met zijn wagen tegen den vluchtheuvel, welke op den hoek St. LaurensstraatLangestraat is aangebracht. Beide lichtpalen op den vlucht heuvel kwamen hierdoor scheef te staan. Oorzaak is, dat de bestuurder al zijn aan dacht schonk aan den aldaar staanden rich tingaanwijzer van den A.N.W.B. Het licht in de palen was echter niet defect. SCHAPEN EN HONDEN. De heer Verwer, inspecteur van „Dieren bescherming", verzoekt ons opname van het volgende: De vorige week werd bij mij een klacht in gediend door enkele bewoners van 't Zeglis en De Ruyterstraat over 't mishandelen van een zeer kreupel schaap door een varken van den eigenaar en eenige honden van onbeken den. In overleg met den eigenaar zijn maatre gelen getroffen in 't belang van het dier. Vijf houders van schapen, die hun land in de nabijheid van genoemde straten hebben liggen, verzoeken mij te willen mededeelen dat hun schapen steeds lastig worden geval len door honden. Zij verzoeken de eigenaren van deze honden, vooral dien van een gelen herdershond, maatregelen te willen nemen. Vooral in den tijd dat de schapen spoedig jongen zullen werpen is het gewenscht dat ieder meewerkt. Ook deze beesten hebben recht op bescherming. Een der eigenaars deelde mij mede, dat stukken wol van de schapen worden afgerukt Zij waarschuwen de eigenaars dat, indien niet meegewerkt wordt, zij den C. v. politie zullen verzoeken de honden op het land te mogen dood schieten. Men voorkome dus erger. BENOEMD TOT MAJOOR. De Kapitein-Adjudant P. J. Gaillard, van het 21e Regiment Infanterie te Amers foort, is benoemd tot Majoor, Commandant van de Landstormgroep Amsterdam. (Hier onder ressorteeren het Landstormverband Alkmaar en Den Helder). FILMAVOND INTERN. ORDE VAN GOEDE TEMPELIEREN. Donderdag 1 Maart des avonds 8 uur gveft de Loge „Na strijd herboren" der I.O G.T. in de Alkmaarsche Bioscoop een film avond met de film „De Wereld is ons ar beidsveld", waarin naar voren komt, hoe de Tempelieren werken. Overal waar de film vertoond is, had ze veel belangstelling. MEN WIST DAT DE KEGELBAAN VERHUURD WAS. In ons nummer van Vrijdag is er melding van gemaakt, dat de voorzitter van de Orga nisatie voor provinciale samenwei/mg op anti-militaristisch gebied er bij de Donder dag gehouden vergadering in café Central tegen geprotesteerd heeft, dat er boven de kolfbaan aan kegelaars gelegenheid werd gegeven tot spelen, waardoor de spreekster dikwijls onverstaanbaar was. De heer Berkhouwer, eigenaar van café Central, verzoekt ons mede te deelen, dat hij aan den huurder van de zaal te voren heeft medegedeeld, dat de kegelbaan dien avond in gebruik zou worden genomen. De huurder heelt dat geen bezwaar geacht, zoodat, aldus de heer Berkhouwer, het protest van den voorzitter niet op zijn plaats geweest Ï6. VOOR HET GOUDEN PAAR. Voor het gouden paar dat 11 Maart in het woonwagenkamp zijn 50-jarig huwelijksfeest hoopt te vieren kwamen heden de volgende gaven in: N.N. 2.- J- P- 1.- Mevr. S. S. ƒ1. N.S B.-er. „Voor de arme oude volksgenooten" 2. F- S. l.— Wij vertrouwen er op, dat meerderen in deze moeilijke tijden den llen Maart voor maatschappelijke misdeelden tot een vreug dendag willen maken. De sterkeren voor de zwakken wordt als leuze he den terecht naar voren gebracht. Wij zeggen daarom: Wie volgt! DE WIERINGERMEERPOLDER. De directie van de Wieringermeerpolder te Alkmaar heeft thans definitief aan ongeveer 20 bedrijfsleiders en adspirant-bedrijfslei- ders in den Wieringermeerpolder tegen 1 No vember als zoodanig ontslag aangezegd. De ontslagenen zullen in de gelegenheid worden gesteld een bedrijf van de a.s. herfst uit te geven boerderijen te pachten, terwijl zij des- gewenscht ter voorbereiding van de exploi tatie van een boerderij reeds dezen zomer ge wassen op stam in den Wieringermeer kun nen koopen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van Pie- ter Water, tuinder, te Grootebroek, met be noeming van mr. Ledeboer tot rechtejjr-com- missaris en van mr. Windhausen tot curator. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 20-26 FEBR. 1934. Nieuwe zaken: Stoomwasscherij „Egmond" (eig. mevrouw G. van Wayenburg—Povel), Egmond a. d. Hoef, Heerenweg. Echo Service Station (venn.J. Egbers en A. Hoven), Limmen, Rijksstraatweg B3. De tailhandel in benzine en olie. „De Valk", (eig. P. de Boer Jacz.), Alk maar, Heerenstraat 10. Timmerfabriek en kleinhandel in ijzerwaren, gereedschappen en klompen. A. van de Lagemaat, Den Helder, Zuid straat 79. Rijwielhandel. Bazar „Tuindorp" (eig. M. J. Westerman), Crocusstraat 65, Den Helder. Handel :n electrische artikelen en gereedschappen. Geerling's Poeliersbedrijf, H. A. Lorentz- straat 91, Den Helder. Handel in fourage, levensmiddelen en gevogelte. Wijzigingen: P. Kaan, Havenstraat 5, Texel. Vrachtrij der. Bedrijf uitgebreid met: verhuur van luxe auto's. N.V. Gebr. Kaan's Vervoer Mij., Hippoly- tushoef, Wieringen, Kerkplein 18. Bestuurs wijziging. „The Perfect Foto" (eig. A. van Westerop), Mient 2, Alkmaar. Fotografisch atelier en handel in fotografische artikelen. Overge gaan aan: H. B. van Kampen. Coöp. Zuivelbank, Kerkplein, Alkmaar. Bestuurswijziging. J. van Til, Westerweg 14, Limmen. Vracht rijder. Filiaal te Amsterdam opgeheven. Opheffingen L. Spierings, Laagzijde B 27, Schagen. Loodgieter en handel in geëmailleerd. LICHT OP! Heden voor rijwielen, motorrijtuigen andere voertuigen te 5.52 uur licht op. en OPENBARE VERGADERING NATIONAAL JONGEREN VERBOND. Voor een enthousiaste en uitsluitend uit jongeren bestaande groote schare toeschou wers heeft gisteravond in het gebouw „De Unie" een openbare vergadering plaats gehad, uitgaande van het Nationaal Jongeren Verbond, afdeeling Alkmaar. Het podium en de piano waren met oranje- doeken omhangen en tegen den achterwand prijkte de Nederlandsche driekleur. In een 'kernachtig gesproken en goed gedo cumenteerd inleidend woord van den plaatse- lijken voorzitter, den heer L. C Baas, wees spr. op de taak die den jongeren op de schouders gelegd was, om de nationale ge dachte en gevoelens weer op te wekken. Dat er in dezen tijd nog vraag was, ondanks het nationalisme met import-allures naar waar achtig Oranje bewees wel de groote ophang die in de N. J. V. te bespeuren is. Gezag en vrijheid blijven onze richtssnoerenwij staan achter het wettig gezag, omdat we daardoor krijgen de ware vrijheid. We stellen ons posi tief tegen elk chauvinisme en bestrijden 'os van zelfverheerlijking zoowel het fascisme als het roode gevaar. Minister Colijn heeft wat betreft dit laatste gevaar gezegd, dat de muiterij op de „Zeven Provinciën" een inleiding was tot omverwerping van den staat. Daarom: yolgt onze nationale vanen, voor God, Oranje en Nederland. (Applaus) De oude en jonge garde bijeen. De vergadering werd' geopend' met het zingen van het Wilhelmus 1ste couplet), ter wijl aan hen, die daarbij de fascistengroet wilden brengen, verzocht werd' de zaal te verlaten of zulks na te laten. Als eérste spreker betrad daarna de heer J. J. C. v. Dijk, oud-minister van oorlog, het podium en sprak ongeveer als volgt: Dames en heeren, jonge vrienden. Wij zijn hier niet saamgekomen met de gedachte, om een bepaald onderwerp te be spreken, maar om onze geesteshouding te be palen voor aangording voor het nationale doel. Eigenlijk is het een droevig teeken des tüds, dat we dezen oproep nog moeten doen. Waar het gaat om onze hoogste goederen, moet toch ie^er Nederlander zich achter het nationale vaandel scharen. Maar helaas ver zetten zich groote groepen hiertegen. Wan neer zij praten over nationale geestelijke vrij heid, dan vergapen zij zich aan een wazig internationalisme, om in naam van de vrij heid de dictatuur te vestigen. Men denke slechts aan de geweldspogingen uit het jongste verleden, toen de overheid nog niet krachtig genoeg optrad. van Dinsdag 27 Februari 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. STAATSLEENINGEN. 4 x Italië 1.49-1/4 7.57-8 58 80-90 9 78-8/. Al spoedig ontstaat er onder de jongereu een gevoel van onrust en dit prikkelde tot nationaal verweer. Een stroom van activiteit ging door het jonge nationale leven. Er kwam een actie op zede 1 ijk-geestelijk terrein en men begreep, dat de band door historie en traditie hechter moest worden aange haald, De liefde voor vaderland en vor stenhuis ontwaakt weer en moet nu alleen versterkt worden. Wanneer thans de jonge garde zich oefent in nationale plicht dan kan ze straks aan de sterke muur van revolutionnair geweld weer stand bieden. De teekenen des tijds spelen thans een ondubbelzinnigen rol. Er is ver warring zoowel in het maatschappelijk le ven als in het economische leven. Een reali teit van diepgaande inzinking is overal, waar men kijkt, waar te nemen. Beangstigend luidt de vraag: Waarheen gaan we? Mede door de verwarring wordt het revolutionnair streven bevorderd en straks zal het „verzet in beginsel" eeu 'daadwerkelijk verzet worden. De remmen zijn weggevallen en vrijwel niemand van u, jongeren, begrijpt, welke groote gevaren ons thans bedreigen. In Rusland is de felle strijd tegen den godsdienst, waardoor het huwelijk en het ge zin met vernietiging wordt bedreigd. Daar heerscht terrorisme in naam van 'de vrijheid. In Spanje is het een groote chaos en wat daaruit geboren zal worden, weet niemand. Oostenrijk levert bloedige gevechten en het treft ons, hoe de Nederlandsche soc. demo cratie hierop reageert. Want in s. d. a. p.- kringen en in de Arbeiderspers, zegt men: het bloed in Oostenrijk heeft niet tevergeefs gevloeid. Men vindt het prachtig, dat de soc. dem. in Oostenrijk zoo goed bewapend waren. Men ziet, zoo spreekt men dat het fascisme niet alleen op papier moet worden bestreden, maar met ae daad. Elk revolu tionnair streven is gedoeld op machtsposi- ite. Is dat dan niet een ernstige waarschu wing voor ons? Spr. besprak hierop nog de toestanden in Duitschland en wees erop, welk een groot- sche taak er voor het Nationaal Jongeren Verbond was weggelegd. De jverheid zal waken met de haar ter beschikking staande machtsmiddelen en dat zullen wij aanvaar den, omdat we weten, welk een onmisbare voorwaarde het gezag voor de vrijheid is. De N. J. V. rust op twee pijlers: gezag en vrijheid. Het gezag zal door de overheid uit geoefend worden bij de gratie Gods in de sfeer van het recht. Dan zal er eerst ware vrijheid zijn. Er kunnen moeilijke tijden komen, aldus spr., maar steeds zullen gezag en vrijheid in evenwicht blijven in de juiste verhouding. We hebben ons gezag te lief, om het in te ruilen voor de dictatuur. Onze rijk dom is ons huis van Oranje. Daarom worde de N. J. V. niet een politieke partij, maar tracht door gemeenschappelijk streven de eenheid in ons volk te brengen. We teekenen protesten tegen de actie van alle ontbindende krachten, we blijven trouw aan vaderland en koningin Ge kunt dit met uw jonge harten vol toewijding doen. Zonder overmoed en dan als één volk van strijdbare waarachtige Nederlanders. Hierna declameerde de heer Grondsma eenige Nederlandsche versen, w.o. het Wil helmus van Nassoue, in zijn geheel. Dc plechtige stilte na het einde van dit mooie lied en het daarna losbarstend applaus be wezen wel, hoezeer de aanwezigen de prach tige declamatie op prijs stelden. Na de pauze trad als spreker voor de jonge garde op, de algemeene voorzitter van het Nat. Jong. Verb., de heer W. I n d e n, die in een keurige speech o.m. het volgende be toogde: Na het woord van den heer v. Dijk wilde spr. vooral wijzen op de praktijk van onze actie. Die actie is te vergelijken met een sterkstroomende rivier, die constant tegen een dijk beukt en er tenslotte een gat inslaat. Achter dezen dijk bevindt ons een polder land, dat dan ons Vaderland is. En als het gat eenmaal in den dijk is, dan eischen wij, dat we allemaal naar den dijk willen gaan om het gat te stoppen en dat we dan niet tij dens het werk ons afvragen, van welke over tuiging onze mede-arbeider is, maar dat we gezamenlijk zorg dragen, dat het gat gestopt wordt. Als we met onze actie dat doel kun nen en zullen bereiken, dan is de basis na tionaal en dat is voor ons voldoende. Onze actie omspant drie gedachten: lo. Nationale wil. 2o. Een krachtig gezag en 3o. De eenheid van ons volk. En vooral die een heid is voor ons zoo noodzakelijk. Dat is een zaak van gevoel en verstand. Onze historie leert ons toch, dat we op die eenheid trotsch moeten zijn. Dit na te stre ven, brengt ons op de praktijk van het leven We vragen rijkseenheid, we vragen een weer macht voor ons volk. Dat we succes hebben, blijkt wel uit 't feit, dat 10 jaar de eenzijdige ontwapeningsgedachte nog triomphen vierde maar dat er op het oogenblik nog slechts weinigen zijn, die dit willen nastreven. Ons volk zal zich hiertegen verzetten met zijn volle verantwoordelijkheid. Maar juist aan die moreele bewapening, daar mankeert het nog wel eens aan. En onze weermacht heeft bij den N.J.V. de volle sympathie. In dit ver band wees spr. op onze koene Indië-vlieger» Zou Nederland hierdoor de achterstand op de andere mogendheden kunen achterhalen? Daarom achtte spr. de bezuiningen, voorge steld door de commissie-Idenburg, absoluut onjuist, vooral nu de internationale spannin gen grooter worden. Maar onze nationale regeering zal het wel niet aanvaarden Mede in verband met het gevaar, dat Indië dreict i?26! V?°rê:estel<?e ^zuiniging fnuikend T v we niet verg«ten, dat we de derde koloniale mogendheid ter wereld ziin Lvenzoo zijn onze vertegenwoordigers te Geneve nog te slap. Nederland heeft nog niet die nationale ruggegraat, die het moet heb ben. Om aan te toonen, dat de S.D A P on- grouwbaar is, is ons rose boek uitgekomen L>e A.J.C. de N.B.A.S., de I V A pn m»r dergelijke vrije jeugdbewegingenzijn" staaTs gevaarlijk, omdat ze zoonoodig niet de ver antwoording op zich willen nemen. mpU1tp)VL^nht€r nA ZeRRe"' dat We 3'leS met het tegenwoordige gezag mee gaan Nee, ook hier hebben we critiek. Spr. wees op her zoo vaak onbetrouwbaar politie-personeel en noemde nog meerdere gevaarlijke volksgroe pen in dienst van de overheid. Maar natio- naar waarnemingen, verricht in den mor™., van 27 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. et' Hoogste barometerstand 770,3 mM. t. Torshavn. Laagste barometerstand 747.9 mM. te Lyon. Verwachting, geldig tot den avond van Februari: 8 Zwakke tot matige veranderlijke wind- half tot zwaar bewolkt; waarschijnlijk notr sneeuw- of hagelbuien; lichte vorst de* nachts; overdag weinig verandering in tem peratuur. Weeroverzicht. Een reeks van depressies strekt zich uit van Zuid-Scandinavië tot de Middelland- sche zee. In Noord-Scandinavië is de baro. meter nog snel stijgende, de hooge druk in het westen nam af en bij IJsland vormde zich weer een depressie. De koude luchtstroomen hebben zich ver der zuidwaarts uitgebreid. In Ierland kwam matige vorst voor en lichte vorst vertoonde zich hedenmorgen over ons land, België en Frankrijk, terwijl ook in Scandinavië de vorst toenam en in Duitschland de tempera tuur tot dicht bij het vriespunt daalde. Op de Britsche eilanden waaien nog stormach tige noordelijke winden met sneeuwbuien. Ook in Frankrijk en in Zuid-Scandinavië valt vrij veel sneeuw. Bij veranderlijken wind in de onderste luchtlagen waait boven ons land een wind van meer dan 100 K.M. per uur uit zuidwest op 5 K.M. hoogte. De verdere vooruitzichten zijn daardoor onze ker, maar voorloopig blijft koud weer met sneeuwbuien waarschijnlijk. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt 27 Februari te 9.35 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek v Holland: Attentiesein neer! naai zijn beteekent vertrouwen hebben in de toekomst Tot slot riep spr. nog de woorden van de koningin in herinnering: We willen onszelf zijn en onszelf blijven. Hierna zong mej. G. V o s een drietal h'edt ren, die een dankbaar applaus oogstte. De zang van mej. G Vos getuigde van een ern stige studie; zij beschikt over een zuiver- klinkende stem en de hulde was zeker ver diend. De heer G. Ghr. Dun sprak een kort, maar geestig slotwoord, de afgeloopen ver gadering vergelijkend met een goed diner. Hij bracht tenslotte dank aan alle medewerkers van dezen avond en besloot zijn slotwoord met de woorden: Stralend zal de toekomst zijn, als wij, ouderen, op u, nationale jonge ren, mogen vertrouwen. Tot slot werd nog het tweede couplet van het Wilhelmus gezongen. WESTERLICHT. Gistermiddag werd een buitengewone ver gadering gehouden van de Vereeniging van Diaconieën „Westerlicht". De vergadering vond plaats in het gebouw der Vrijz. herv. op de Heul. Vertegenwoor digd waren 20 aangesloten diaconieën. De vergadering stond onder leiding van den vice-voorzitter, den heer G. J. van Leer- sum, die na een welkomstwoord aan de aan wezigen, eene gedachtenisrede wijdde aan den Zondag overleden voorzitter der vereeni ging, den heer ds. J. Rooker van Graft. Deze rede werd staande aangehoord. Ingekomen was een voorstel van den Ker- keraad van Heer-Hu go waard, om voor even- tueele vacatures in het bestuur schriftelijk vooraf candidaten op te geven en niet mon deling tijdens de vergadering. Dit voorstel zal behandeld worden bij eene reglementswijziging, gelijk met andere punten. Het voorstel van het bestuur, om tot uit breiding van het Tehuis over te gaan, werd na uitvoerige besprekingen aangenomen Biet 18 tegen 2 stemmen, aangezien de behoor lijke uitkomst der exploitatie uitbreiding vol komen wettigde. Na uitbreiding zullen er weder ongeveer 85 personen geplaatst kunnen worden. Op het oogenblik vragen ruim 100 personen eu 32 echtparen plaatsing. De vice-voorzitter dankte voor de mede werking der leden, doch drukte er zijn spijt over uit, dat dit besluit niet genomen K°n worden onder leiding van wijlen ds. Rooker, omdat die een groot voorstander van de uit breiding was. Besloten werd om de bestaande obligatie- leening met f 100.000 te verhoogen, om de uitbreiding mogelijk te maken, en wel op de zelfde rente-basis als voorheen, n m. rente loos, 3 4 en \y, ih stukken van 100, 250, 500 en 1000. De inschrijving was van heden af mogelijk en verwacht wordt, dat velen gebruik zullen maken van deze veilige geldbelegging. Bij de rondvraag bracht ds. Vorstman van Anna Paulowna een woord van dank aarl den heer van Leersum voor de welgekozen woorden, gewijd aan de nagedachtenis van ds Rooker. Spr. stelde voor een foto met onderschrift "an hem in Huize Westerlicht te plaatsen. Dit werd aangenomen. Daarna sloot de voorzitter met dank voor de aangename besprekingen. Dinsdag 27 Februari. Woensdag 28 Februari. Ontslag aan bedrijfsleiders. i i. 193211 1917 1931 1915 1930 5 NederL 4M 5 Ned.-Indië 5'A Duitscbland B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank Rotterd. Bank a INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda - Bethleh. Steel t Cities Service Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. t i Kon Petr. Perlak Continental Oil a Shell Union i RUBBERS. Amsterd. Rubber i Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot t Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deii Batavia i Oostkust i Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacilic §Noteering per 50, 'Exdividend. fExclaim. draadlooze telefoon). 9'. Koers van heden ter Vorige koers pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 9 1011/4 101»/» 1001/g 1008/4 100'/, 518/4 511/ï 511/4-1 115% 115 9 47 51 51 9 51V, 517, 79V4 7974 37 37 36 36'/, 36'/, 207/s 56'/, 167 164*/, 163'/, 1637,-4 242 239 40j 24074 2407,-1 241'/, 9 8II/4 80'/, 80'/, 801/4-* 271%, 27 97% 91/4 9H/» 974-7» 9 27'/» 277» 27*-8 2%6-VS 273% -j 2Vs 9 33i% 33% srr 6'/, 6i/s 61 S/l6 1831/, 98 180'/, 1803/4-1 181-V, 181'/,-} 9 77 9 23 15.00 9 133 130 9 77, 77, 140'/, 137-5'/, 136'/, 155'/, 9 1761/s 175-1/4 175'/, 104'/, 103 li8/» 11 6% 6>/, 67%-v, 6'/, 69/16 1 1027/g 104J 8/4 1018/4 1018/4 1017/g 438/g 42 423/4 9 33'/, 317, 2 21/s 2V4-8/l6 278 P 77, 7'/, 9 44'/, 448/4-5 45 124'/, 124 237, 23 117 116 116 P 138'/, 138 P P 408/g 198/4 P 75 75 PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pet. WISSELKOERSEN AMSTERDAM New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL Vorige koers 34.65-80 47.97Vj.48 00 00 33 70 90 39 00-20 38 00-20 12.70-80 Koers op heden 2 uur 1.48»/,-9 7.56-7 58.85-95 9 78V,-»/, 34.67-70 48.00.C5 00.00 33 60 80 39 00 38 00 12 80

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2