DIMM EN ZIJN KAMERADEN IN VRIJHEID. ^Binnenland £naisie Aecichten £aud= en Jmn&ouw £ucfUwaet Rechtszaken !Bucqediike Stand. -Macktletidtien. DE NIJENRODE-ZAAK. EEN GROOTE SCHAT UIT DEN TIJD VAN DE OOST-INDIE- VAARDERS. Reeds over de grens gezet naar Rusland. STA VISKY-AFFAIRE. Licht in de duistenis? DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. MISLUKTE NOODLANDING VAN EEN SPORTVLIEGTUIG. De inzittenden ongedeerd. DE ZILVERMEEUW IN VASTEN DIENST OP BERLIJN. BEGRAFENIS VAN DEN HEER STAADEGAARD EN ZIJN ZOON. Onder zeer groote belangstelling werden he denmiddag te 12 ure op de R K. begraaf plaats St. Barbara de stoffelijke overschotten van de bij het auto-ongeval aan de Kerke laan te Heiloo, den kaashandelaar Staade- dragen6" Z'^n ^~ïar'£ zoontje, ten grave ge- Vooraf ging de lijkwagen met het stoffe lijk overschot van den heer Staadegaard. De jongens van het RK Patronaat, waar van de zoo noodlottig om het leven gekomen jongen lid was, volgden de lijkkoets van hun makker en droegen de baar grafwaarts. Des morgens te 9.30 ure werd, in de St. Dominicuskerk aan de Laat, waar de beide lijken waren ingedragen, de Heilige Requiem Mis opgedragen door een broeder van den heer Staadegaard, kapelaan Staadegaard uit Haarlem, die ook de beaardingsplechtigheid m de kapel en aan het graf verrichtte. ONTVLUCHT EN WEER GEVAT! Hedenmorgen is op het station Alkmaar aangehouden de Amsterdammer V., die on langs tijdens zijn transport van Alkmaar naar Amsterdam op het Centraal station al daar ontvluchtte. V. was in het Huis van Bewaring alhier opgesloten geweest als verdacht van oplich ting. Ongeveer 400 schepen hebben hun onder gang in de „Tafelbaai" gevonden. Binenkort zullen door een Zuid-Afrikaan- sche bergingsmaatschappij pogingen worden ondernomen om resten van de ladingen op te diepen. Men gelooft naemlijk, dat er een schat van over de twintig millioen pond on der de zandmassa's welke de wrakken bedek ken, begraven ligt. Het zand zal door een nieuw type bagger machine, welke zesduizend ton zand in acht uren verwerken kan, verwijderd worden. Tot dusver heeft de maatschappij de plaats van een twaalftal wrakken kunnen bepalen. In de eerste plaats zal de maatschappij een onderzoek gaan instellen naar een Neder- landsch schip, de Haarlem II, welke in 1648 met een kostbare lading goud en porcelein, op de thuisreis van Oost-Indië. is gezonken. OPLICHTING DOOR MIDDEL VAN GESTOLEN GIRO-CHEQUES. Ongeveer 14 jaar geleden is in een groot modemagazijn in de Kalverstraat te Amster dam een actentasch gestolen, waarin zich een chèque-boekje van het gemeente-girokantoor bevond. De politie heeft toen den diefstal niet kunnen achterhalen. Dezer dagen echter heb ben herhaaldelijk winkeliers aangifte gedaan, dat een man en een vrouw bij hen goederen gekocht hadden, welke zij betaalden met chè- ques van het gemeente-girokantoor, die dan oninbaar bleken. Zoo waren er winkeliers opgelicht voor kleedingstukken, anderen voor schoeisel of levensmiddelen, weer een andere voor vier gouden ringen. Zaterdagmorgen kreeg de politie van het bureau Singel telefonisch bericht, dat zich in een winkel in de Kalverstraat een man en een vrouw bevonden, van wie de winkelier ver moedde, dat zij bezig waren te trachten hem er op dezelfde manier in te laten loopeo. Eenige minuten daarna waren er eenige re chercheurs in den winkel, die het echtpaar aanhielden. Bij huiszoeking zijn in de woning van dit echtpaar alle opgelichte goederen behalve de gouden ringen, doch hiervan de beleenbrief- jes, aangetroffen, en ook de indertijd gestolen chèque-formulieren van het gemeente-giro kantoor. De man en de vrouw zijn opgesloten. TREIN 8.28. Het Amsterdamsche gemeenteraadslid C. Schalker heeft den gemeenteraad verzocht hem in de eerstvolgende openbare raadsver gadering in de gelegenheid te willen stellen, B. en W. over de volgende vragen te interpel- leeren: Is het uw college bekend, dat, nadat hier op critiek was geoefend in een vergadering van de commissie van bijstand voor de Open bare Geondheid, wethouder Abrahams, zijn toelage als keurend dokter van de voor de gemeente gesubsidieerde Vereeniging Trein 8.28 ad 2000 per jaar, heeft laten vallen? Is het uw college verder bekend, dat dit door den wethouder op een wijze is geschied, die terecht de veronderstelling rechtvaar- digd, dat bedoeld bedrag thans zijdelings toch door hem wordt getoucheerd, namelijk door de toelage van zijn echtgenoote mevr. Abrahams—van der Reijden, als secreta resse der vereeniging, waarvan hij zelf bo vendien voorzitter is, van 3000 tot 50000 te doen verhoogen? Zijn B. en W. niet van meening, dat een dergelijke gestie van den wethouder van financiën, neerkomt op een zichzelf bevoor- deelen uit gelden, door de gemeente ver strekt, tot uitzending en verpleging van zieke, zwakke en prae-tuberculeuze kinderen wat het doel der Vereeniging Trein 8.28 heet te zijn? VIER JEUGDIGE INBREKERS GFARRESTEERD. De politie te Beverwijk is een serie in- braakjes en diefstallen op het spoor gekomen, waarvan de bedrijvers vier jongens van io 18 jaar bleken te zijn. De Tel. vertelt ervan: Door middel van opensluiting is het vi - tal binnengedrongen in het magazijn oer N. V. C. A Zwager's Ijzerhandel en vond daar heel wat van haar gading. Eenige zag bijlen, doozen messen, dolkmessen, tonöeuses enz. werden gestolen, benevens een beorag aan geld uit de winkelkassa. ,,„>rHpn Als verdacht van deze inbraak w aangehouden de 18-jarige H. te Velsen de gebroeders O., 15 en 18 jaar, te Wijk Duin. Zij vielen al spoedig door de en bekenden den diefstal. Een groot gede van het ontvreemde was reeds verkoch weggegeven. Bij een onderzoek ten huize deugnieten, trof de politie echter nog een flinke partij gestolen ijzerwaren aan, welke in den tuin achter de woning was begraven. levens ontdekte men bij die gelegenheid een andere partij goederen, zooals bussen was, beits, levertraan en lijm, afkomstig van gepleegde diefstallen bij de chemische fabrieken „Noordholland" en „Ceta-Bever". 1 oen alle gestolen goederen waren bijeen gebracht, deed de agentenwacht van het po litiebureau denken aan een ijzerhandel an nex drogisterij. TeYens kwam nog vast te staan, dat bij de inbraken een vierde deugniet was betrokken, nl. zekere B. uit Velsen. Deze had in gezel schap van den oudsten O. het pakhuis der N.V. Zwager driemaal bezocht. (Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Voortgezet werd de behandeling der Indi sche begrooting 1934. Mevr. BakkerNort drong aan op rege ling van de rechtspositie der Europeesche yr uwd me' een Mohammedaansch Indiër. De heer van Boetzelaer van Dubbeldam wenscht maatregelen tegen den woeker. De heer van Kempen wenschte eenige ver beteringen in het burgerlijk recht en het mi litaire strafrecht. De heer Effendi kwam op tegen gevallen van mishandeling door lagere politieorga nen. De heer Cramer noemde de voorgenomen bezuiniging op het kantoor van den arbeid een stap terug. De heer Sneevliet critiseerde de straf rechtbepalingen inzake misdrijven tegen de openbare orde. De heer Feber kwam op tegen onttake ling van het kantoor van den arbeid. De heer Wijnkoop protesteerde o.m. tegen de persbreidelordonnantie. Minister Colijn kon inzake allerlei onder werpen waarover nog overlegd wordt, geen antwoord geven. Spr.'s ambtsvoorganger wendde zich reeds tot den gouverneur-gene raal inzake wijziging van het erfrecht. E>e be zuiniging op het kantoor van den arbeid is een deel der bezuiniging over de geheels linie, welke in Indië beter te beoordeelen is dan in de Tweede Kamer. Bepaalde feiten in zake vrouwenhandel zouden zijn te onder zoeken. Aan een algemeene klacht heeft spr niets; zoolang een mishandelingszaak niet bij de rechtbank aanhangig is, moet de re geering zich onthouden. Inzake de rechtspo sitie van de Europeesche vrouw, gehuwd met een Mohamedaanschen inlander wilde spr. overleg plegen met den gouverneur- generaal. CONTINGENTEERING PETTEN EN BARETTEN. De Staatscourant van hedenavond zal een K.B. bevatten, waarbij de invoer van petten en baretten wordt gecontingenteerd. Deze maatregel geldt van 31 Januari tot 1 Fe bruari 1935. Het percentage van den toege stanen invoer is bepaald op 45 van de waarde van den gemiddelden invoer in de jaren 1931 en 1932, met dien verstande, dat uit ieder land niet meer zal worden inge voerd dan 50 van de hoeveelheid welke in genoemde jaren is ingevoerd. Van bevoegde zijde wordt medege deeld, dat de drie Bulgaarsche commu nisten Dimitrof, Popof en Tanef uit Duitschland zijn uitgewezen. Als toelichting wordt meegedeeld, dat de uitwijzing tot nog toe niet kon ge schieden, aangezien de Bulgaarsche re geering de drie communisten niet als Bulgaarsche onderdanen erkende en weigerde hen toe te laten. Nu de Sovjet-regeering hen onlangs de Russische nationaliteit heeft ver leend, bestond de mogelijkheid hen naar Sovjetgebied over te brengen. Hun transport over de Duitsche grens is heden geschied. BESPREKINGEN IN DREIGENDE CONFLIC1EN. De bakkers te Amsterdam. De rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czn zal morgen op het departement van sociale zaken een bespreking houden met de partijen betrokken bij het drei gend conflict in het bakkersbedrijf te Amsterdam. In de maatconfectie. De rijksbemiddelaar prof. mr Aalber- se zal Donderdagmiddag in het gebouw van de Tweede Kamer te Den Hf ag een bespreking houden met de partije.i be trokken bij het dreigend conflict in het maatconfectiebedrijf. Volgens berichten in de Parijsche ochtendbladen zou ook de schrijver J. Kessel bij het Stavisky-schandaal zijn betrokken. Volgens de „Petit Parisien" zou ook Susanne Blum, een familielier van den socialistische leider Leon Blum, een betrag van frs. 10.000.hebben gekre gen. Le Jour en andere rechtsche bladen beweren, dat bij de eerste zitting van de Stavisky-affaire is gebleken, dat de oud rninister, de Monzie en Hesse bepaalde stappen in deze zaak hebben gedaan Voorts tracht men achter de namen te komen van 29 kamerled-n, die na de verkiezingen van 1925 door Stavisky zijn gefeliciteerd. INKRIMPING VEESTAPEL. Een waarschuwing aan de houders. vee- De crisis-rundveecenfrale deelt ons mede, dat op 1 Februari van dit jaar door vrijwil lige levering van runderen een voldoend aantal geleverd was om voorloopig de vrij willige levering nog te kunnen laten voort duren. Over de maand Februari is echter eene af name in de aanbieding van dieren ingetreden, welke verder gaat dan met het oog op de ge maakte berekeningen toelaatbaar is. Zou dus het aantal aangeboden dieren in de maand Maart niet zoodanig zijn, dat het thans be staande tekort zal blijken te worden aange vuld, dan zal ernstig moeten worden reke ning gehouden met de noodzakelijkheid spoe dig eene verplichte beperking van den vol wassen melkveestapel voor te bereiden. Men mag niet uit het oog verliezen dat de bedoeling, welke bij deze inkrimping voorzit, is, tot eene geringere melkproductie te gera ken en aan het bereiken van doel wordt af breuk gedaan door die veehouders, die, ten einde van hunnen in aantal verminderden vee stapel een zelfde melkopbrengst als voor heen te krijgen öf ter opheffing van de ge volgen der beperking van den jongen aanfok bij toepassing van de teeltregeling, oudere koeien, welke zij onder normale omstandig heden uit het bedrijf zouden afvoeren, weder om laten dekken om ze een of meer jaren lan ger te melken dan als regel het geval zou zijn. Het ligt voor de hand, dat eene zoodanige handelwijze de productie van melk niet ver mindert en regeirecht ingaat tegen de bedoe ling, welke met de melkve es tapelbe perking wordt beoogd. Ook hieruit zou dus de noodzakelijkheid ge boren kunnen worden, dat de Crisis-Rund veecentrale tot het instellen van eene ver plichte beperking van den melkveestapel per bedrijf zou moeten overgaan. Door de Crisis-Rundveecentrale zal gele genheid worden geboden aan haar te leve ren: le. kennelijk drachtige runderen in alle soorten en kwaliteiten; 2e versch afgekalfde vaarzen en koeien. Te Purmerend Dinsdag 13 Maart van 8 10 uur aan d veemarkt en te Schagen op Donderdag 15 Maart, eveneens van 8—10 uur aan de veemarkt. De kaarten voor aangifte tot levering moeten uiterlijk 5 Maart ten kantore van de crisis-rundveecentrale te 's-Gravenhage zijn ontvangen. Prijzen en voorwaarden als de vooraf gaande week. Aangezien het den laatsten lijd voorkomt, dat door leveranciers minder dieren worden aangeboden, dan door hen zijn aange vraagd, wordt er nogmaals op gewezen, dat zulk een handelwijze de crisis-rundvee centrale aanleiding kan geven tot het treffen van maatregelen, welke voor de betrokkenen onaangename gevolgen kunnen hebben. Tevens wordt er nogmaals op gewezen, dat de Crisis-Rundveecentrale zich het recht voorbehoudt, wanneer haar na levering blijkt, dat een rund niet aan de door haar gestelde voorwaarden voldoet, de overne mingssom met 40 pCt. te verminderen. De Rijstvogel (uitreis) is in Djask geland De Ijsvogel (thuisreis) is gisteren te Djask gebleven wegens weersomstandigheden. Donderdag a.s. vertrekt van Schiphol de „Pelikaan". Commandant is Geyssendorffer. tweede bestuurder v. d. Feyst. boordwerktuig kundige Buitenhuis en Van Straten, marco nist. Gistermiddag, even vóór vijf uur, heeft een sportvliegtuig van de Nat. Luchtvaart- school te Amsterdam, bemand uiet twee personen, wegens motorpech een noodlan ding uitgevoerd op een bollenveld, gelegen tusschen de Leidsche Vaart en den Voge- lenzangsche weg onder de gemeente Bloe- mendaal. Hierbij heeft het toestel de top pen van de in de omgeving van het veld staande boomen geraakt, waardoor het lan dingsgestel is beschadigd. Waarschijnlijk tengevolge hiervan is het toestel ongeluk kig neergekomen, waardoor het zwaar werd beschadigd. De beide inzittenden bleven evenwel ongedeerd. Een arbeider, die op het veld aan het werk was, kon zich nog juist bijtijds uit de voeten maken. Het vlieg tuig kwam slechts op één meter afstand naast hem neer. Van het toestel zijn het landingsgesteld en de propeller geheel vernield. De boven ste vleugel, waarmede de machine den grond raakte, is gekraakt, terwijl de on derste vleugel zwaar beschadigd is. De beide vliegers, de heeren Verhulst en Ge- hemian uit Amsterdam, hebben zich uit hun netelige positie weten te bevrijden. De politie en een geneesheer waren spoedig op de plaats van het ongeluk aan wezig. Naar wij van de zijde van den techni- schen dienst der K L. M vernamen, maakte de F XX, de Zilvermeeuw, welke in den bewogen nacht in December van het vorige jaar, toen zij gereed stond voor de kerstvlucht naar Tndië. door een defect aan haar middenmotor niet kon starten, vanmorgen bestuurd door den vlieger Smirnoff zijn tweede proefvlucht De eerste vond gistermiddag plaats De Zilvermeeuw komt. alle pessimistische belichten dienaangaande ten spijt, over eenkomstig de voorspelling van den technischen dienst van de K L Mop 1 Maart in dienst voor de route naar Berlijn. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 27 Februari. Uitspraken vorige zitting. P J. v. d. K., caféhouder, Helder, mis handeling, 5 boete of 5 dagen hechte nis. Vordering ontzegd. Gerrit S., handelaar, Alkmaar, hooger beroep vonnis kantongerecht Alkmaar, niet bewezen, vrijgesproken. F. van B., kellner. Alkmaar, als voren, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Rinke G., autobus-chauffeur, hooger beroep, overtreding art. 22 motor- en rijwielwet, kantonger. te Alkmaar, von nis vernietigd, vrijgesproken. Lambertus B Hendr Th KI. en Hen drik Willem S., allen te Alkmaar en ge detineerd. diefstal te Oterleek, onder verzwarende omstandigheden, le en 2e verd. ieder 4 maanden gevno. 3 1 jaar gevangenisstraf. T. van T., los werkman. Alkmaar, (in voorarrest), heling, 1 jaar gevangenis straf. Roelof de V., Hoorn, thans gedetineerd te Arnhem, valschheid in geschrifte, meermalen gepleegd. Vonnis bekrach tigd, 8 maanden gev. Koning als brandstichter gekwalificeerd. Ook de zevende dag van het Onnes-proces mocht zich weer in een groote belangstelling verheugen. Het getuigenverhoor in de zaak tegen Onnes van Nijenrode werd voortgezet Onnes vroeg het woord om het een en ander te vertellen van de Besoeki-tabakmaatschap- pij, waarin zoowel Koning als hij eenigen tijd aandeelhouders waren. Koning was van deze zaak directeur in Indië. Onder Koning's directie hadden verschillende branden op de onderneming plaats. Verdachte vertelde dit op een wijze, welke door den president als insunueerend werd geunalificeerd. De pre sident merkte op, dat jaren geleden iemand, die Koning van brandstichting beschuldigde, wegens laster tot 6 maanden gevangenis straf is veroordeeld. Mr. Kappeijne: „In het vooronderzoek is gezegd, dat het bespreken van de brandrepu- tatie van Koning een open deur intrappen is Als de rechtbank dat wenscht zullen wij die open deur intrappen". Verd.: „U gelooft alles van Koning en niets van mij, terwijl mijn verleden uitstekend is!" Mr. Muller Massis: Dat is ook onzen in druk, we hadden niet gedacht dat er in zoo sterke mate zou worden afgegaan op de ver klaringen van verdachte zelf. De president kwam er scherp tegenop. Hij noemde het een schande, dat de verdediger wilde, dat de rechtbank de meening van de kranten aanneemt. Mr. Muller Massis protesteerde. Een heftig debat tusschen president en verdediger volgde. Daarbij protesteerde On nes er tegen, dat door Koning verschillende vooraanstaande en onbesproken figuren in de financieele wereld door het slijk zijn gehaald. De president nam het op voor getuige Koning Volgens hem heeft getuige Onnes een dier namen het eerst genoemd. Koning: Juist. Ik moet wel, dit is de zaak Onnes en ik word aan de schandpaal ge spijkerd. Er wordt geïnsinueerd, dat ik een brandstichter en een rubbersmokkelaar ben, met bewijzen komt men echter niet. Uitvoerig kwam Koning dan weer terug op zijn tabaksmaatschappijen in Indië. Weer volgde een scherp debat tusschen president en verdediging. Mr. Muller Massis: Ik wil van deze ge legenheid gebruik maken om een anoniem schrijven voor te lezen. Ik hoop, dat de onbe kende schrijver zich alsnog zal bekend ma ken. In dezen brief staat, dat de schrijver ge schrokken was van het feit, dat Koning in vrijheid was gesteld. De schrijver was over tuigd, dat hij (Koning) de dader was en hij herinnerde in dit verband aan een brand in Bussum, waarvan Koning ook meer zou hebben geweten. Pres.: Plaatst u een advertentie in de bla den, misschien meldt de schrijver zich aan. (Gelach.) Get. Koning wond zich op. Hij riep tegen den verdediger: Misschien hebt u den brief zelf wel geschreven. Mr. Muller Massis: Wanneer de recht bank zooiets zou denken, vraag ik een schrift kundig onderzoek aan. Get. Witbraad werd nu voorgeroepen Zijn verhaal hebben we reeds herhaaldelijk weergegeven. Hij vertelde, hoe hij Koning op zekeren dag op straat tegen kwam en hoe deze hem vertelde, dat Onnes aan den grond zat en geholpen moest worden. Verschillende bijeenkomsten tusschen hem en Koning had den plaats. Koning HSid hem een schets kaartje van het kasteel en de toegangswegen gegeven benevens een mes met een cham pagne-haak. Pres.; Hoe zag dat mes eruit? Get.: Er zat een champagne-haak in be nevens een mes om zachte boter te snijden Pres.: Een mes om zachte boter te snijden, wat is dat? Get.: Een stomp mes. Pres.: Oh ja! Pres.: Wat moest er uit het kasteel wor den meegenomen? Get.; Ja, president, ik hoop, dat u het me niet kwalijk neemt, maar zoo erg precies weet ik het niet meer. Ik lieg niet graag en voor al niet als ik onder eede sta. Bij alles wat ik vertel, moet u maar denken „zoo ongeveer" Voorzoover getuige zich herinnerde, moesten er 10 schilderijen en een groot aantal minia turen worden meegenomen. Als ze zin had den, mochten ze ook een kast met zilverwerk- meenemen. Pres.: Is er gezegd, dat de brug van het kasteel neergelaten zou zijn? Get.: Och neergelaten weet ik zoo net niet, maar ik weet wel dat als je er overheen liep, je niet in het water zou vallen en nat worden. Pres.Is er ook over gesproken, dat van de zijde van het personeel geen gevaar te duch ten was? Get.: Ja, zoo in het algemeen is daar wel over gesproken, maar erg precies herinner ik me dat niet meer. Ik weet alleen maar, dat alles safe was. De verdeeling van de belooning kwam dan weer ter sprake. Hebt u er bij Koning op aangedrongen, dat hij ook een deel van het geld zou aan nemen? vroeg de president. Natuurlijk, aldus getuige, ik vond het bil lijk, dat Koning en ik evenveel kregen. Van oneerlijkheid heb je altijd beroerdigheid. Pres.: Zouden de verhuizers een deel van den buit mogen houden? Get.: Daar is hij mijn weten nooit sprake van geweest. Pres.: Koning en Mees Gerritsen zeggen het zelf. Get.: Er is in deze zaak zooveel gelogen en bedrogen Pres.: Was er ook een tijd bepaald voor de inbraak? Get.Een tijd is nooit vastgesteld, wel is er erg op haast aangedrongen. President: Hoe hebt u de eerste 1000 ge kregen? Getuige: In klein papier èn ik was van meening, dat hij van de 1500 al 500 voor zichzelf had afgenomen; 500 had getuige aan Biesing betaald. Enkele dagen later had getuige aan Koning 100 geleend. President: Wanneer was dat precies? Getuige: Ja, dat weet ik niet meer. Nader hand heeft getuige tegen Koning gezegd, dat de zaak niet klopte. Men kwam twee schilde rijen tekort. Bij die gelegenheid had Koning geantwoord: Die ezels hebben ook vergeten een vitrine leeg te halen. We hebben toen een gesprek met zijn drieën gehad, ik, Konink en Biesing, en we besloten aan Onnes een boete van 8000 op te leggen, waarvan zou Ko ning „portie" krijgen. Bij die gelegenheid had Biesing beweert, dat hij voldoende juri disch onderlegd was, om van den heer Onnes gedaan te krijgen, dat hij het geld zou beta len. Ja, voegde Witbraad erbij, anders zou ik natuurlijk om juridisch advies bij mijnheer Muller Massis zijn gekomen. (Gelach.) Mr. Loeb kende ik toen nog niet en mr. Muller Massis had me vroeger verdedigd. President: Heeft mijnheer Koning wel eens tegenover u gesproken over wissels, welke hij van Onnes had? Getuige: Ja, er is wel eens over gepraat door Koning, maar het kwam erop neer, dat er geen geld op te krijgen was. De zitting werd hierna geschorst tot 2 uur. GEBOREN: Franciscus Pieter Petrus z. v. Petrus Stokman en Johanna Barel. Jacoba Willempje d. v. Berend Martensen en Ma ria Agelink. Maria d. v. Cornelis Ploe ger en Neeltje Corbié. Tetje Stephanie d. v. Dubbele Kok en Bertha de Block. OVERLEDEN: Elisabeth Anna Blom wed. Agidius Jelis Pekelharing 85 jaar. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 26 Febr. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 3.605; Boerenkool per 100 stuks 1.304.10; Bieten per 100 K G 1.60; Gele kool per 100 K G. 1.905.60; Groene kool per 100 stuks 1 3; Prei per 100 bos 2.80-/ 9.10; Rabarber per 100 bos 12; Roode kool per 100 K G. 190—5.30; Selderie per 100 bos 67; Spinazie per bak 1.56 1.99; Spruiten per 100 pond 5 10.50; Uien per 100 K.G. 0.60—1 80; Wortelen per 100 K.G. 2.603 80; Witlof le s. epr 100 pond 10— ƒ13, 2e s. 1-f 9. PURMEREND, 27 Febr. '34 Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 146 Geldekoeien 90140, handel matig; 20 Stieren 34—46 cent per kilo, handel vlug; 23 Paarden 60—140, handel stug; 45 Vette kalveren 4060 cent per K G., handel stug; 878 Nuchtere kalve ren, slacht 7—14 en fok 311, handel vlug; 253 Vette varkens 3436 ct. per K.Ghandel matig; 29 Magere varkens 922, handel stug; 232 Biggen 7 12.50, handel matig: 820 Schapen 8 26, handel vlug; 12 Bokken 38, handel matig; Kipeieren 2.50—3.10 per 100 stuks; Eendeieren 2.75 per 100 stuk; Piepkuikens 0.60075 p. stuk; 60550 stuks Kipeieren A 2 403 en 1159 st. Eendeieren A 2.402.80; Eenden 25 75 cent. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Febr. '34. 730Q0 K.G. Witte kool 1.30—5.30; 85000 K G. Gele kool 0 80—4.50; 55000 K G Densehe witte kool 1.10— 6; 9000 K G. Uien: gele uien 1.10 1.90, gele drielingen 0.80, gele nep 1,50 en 2000 K.G. Bieten 2.10, alles per 1000 K.G. WAMENHUIZEN, 26 Febr. '34. Roode kool le s. ƒ5; Deensche witte kool le s. 3.904. Aanvoer: 1000 K.G. Roode kool; 3900 K.G. Deensche witte kool. NOORDSCHAFWOUDE, 24 Febr. '34. 700 K G. Uien: uien 1.20, grove 1.80; 2000 K G. Roode kool 1.60—4.70, door schot 1.60-/ 4,70; 16800 K.G. Gele kool 2.20—f 3.90 en 9300 K.G. Deensche witte kool 3.80—5.80, alles per 100 K.G. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 26 Febr. 1934. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 82858 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. (per 100) 2.40-/ 2.75, 62-64 2.60-/ 2 85; 66-70 2.80-f 3.20; 50-56 2.15— 2.40. TEXEL, 26 Febr. 1934. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 13 Schrammen 12— 20; 9 Schapen 16—18; 24 Nuchtere kalveren 5—7; 3 Rammen 16—20; 1* Biggen 6—9; 35 Kippen 0.90- 1.25,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3